Új Dunántúli Napló, 1999. december (10. évfolyam, 329-357. szám)

1999-12-13 / 341. szám

1999. december 13., hétfő Sport Dtmántúli Napló 15 Kosárlabda NB I., férfi és női mérkőzések Az edzőcsere sem segített a Matávon SZOLNOK, ZALAEGERSZEG Szolnok - MiZo-Pécsi VSK 57-72 (35-42) NB I. nők, A-csoport. Szol­nok, városi sportcsarnok, 200 néző. V.: Görgényi, Nagy I. L. Szolnok: Szavercsenko 7, OR­BÁN 12/9, Berkó 9/6, Mere- cicki 4, Farkas 8. Cs.: Kormány, Gutau 6, Kranyecz 9, Vostinaru 2. Edző: Tóth Attila. MiZo- Pécsi VSK: ÚJVÁRI 14, Darida 4/3, CSÁK 14, Tuvics 9, VILU- TYTE 17/3. Cs.: Zsakula 3, Anitics 9, Keller 2. Edző: Rátgéber László. Az eredmény alakulása: 4. perc: 13-4, 8. perc: 16-16, 20. perc: 35-42, 31. perc: 42-61. Kipontozódott: Gutau (33. p.), Farkas (40. p.) Gyorsan elhúzott a pécsi csa­pat, már az első öt percben 9 pont volt az előnye. Utána azonban kiesett a ritmusból, ezt kihasználva kiegyenlített az el­lenfél. Azt követően fej-fej mel­lett haladt a két együttes, az el­ső félidő végén azonban ismét megugrottak a vendégek, akik a szünet után egyre jobban elhúz­tak. A 28. percben megsérült Vilutyte (képünkön) szeme, de azért valószínűleg játszhat szer­dán az Euroliga-mérkőzésen. A hajrában megrázta magát a MiZo-Pécsi VSK, 10 perc­cel a lefújás előtt 20 pont­tal meglépett, ebből a végére 15 pont meg­maradt. Tóth Attila: - Az első félidő­ben jól tartottuk magunkat, a szünet után a pécsiek kemény vé­dekezése megzavart bennünket. Rátgéber László: - Nyertünk, ahogy reméltem, de gyengébben játszottunk a vártnál. Igaz, ehhez hozzájárult az is, hogy a játékve­zetők gyengén bíráskodtak. ZTE KK - Matáv Pécs 73-60 (38-25) NB I. férfiak, A-csoport. Zala­egerszeg, 2000 néző. V.: Szlávik, Nagy II. L. Flextronics- ZTE KK: SIMON 13, Kámán 11, BUKVA 16, BODROGI 12, MUJANOVICS 14. Cs.: Kocsis, Béres 4, Mészáros R. 3. Edző: Heinrich Róbert. Matáv Pécs: Mészáros Z„ Bakonyi 8, CZIGLER 14, WHITFIELD 15, Csirke 1. Cs.: HARTMAN 17, Karagits, Hoffmann Z. 5. Edző: Nagy Zoltán. Az eredmény alakulása: 6. perc: 12-7, 13. perc: 24-13, 28. perc: 45-35, 37. perc: 63-58. Kipontozódott: Csirke (30. p.), Czigler (39. p) Szinte végig a Zalaegerszeg vezetett, volt, hogy már 15 pont­tal. Az első félidőben a pécsiek kulcsemberei gyengén kosaraz­tak. A szünet után 5 pontra fel­zárkózott a Matáv Pécs, de ak­kor néhány labdát eladott, és ezért nem tudott közelebb ke­rülni az ellenfélhez. Hartman, Czigler és Whitfield a második játékrészben feljavult, némi­képp izgalmassá tették a hajrát, két perccel a lefújás előtt csak 5 pont volt a különbség a két csa­pat között. Az viszont a végére megnőtt. Heinrich Róbert: - Ezt a mér­kőzést a ragyogó védekezésünk­nek köszönhetően nyertük meg. A hatodik játékosunk a közönség volt. Nagy Zoltán: - Sajnos, az első félidőben nem volt egyetlen olyan játékosunk sem, aki magához ra­gadta volna a kezdeményezést. Gratulálok a fiúknak a szünet utáni teljesítményükhöz. Tatabánya- Autópark PVSK 60-101 (32-40) Női NB I., B-csoport. Tatabá­nya, 100 néző. V.: dr. Schmied, Porpáczy. Autópark PVSK: Hoffmann 6, LIMBERIDISZ 16, Pénzes 6, SZAKÁCS 30, GYURIS 24. Cs.: Kocsis 8, Oláh, Lerch 10, Czukor 1. Edző: Füzy Ákos. Füzy Ákos: - Az első félidőben nehezen melegedtünk játékba, a másodikban hengereltünk. További eredmények ebből a fordulóból. A-csoport. Férfiak: Bp. Honvéd - Szolnok 66-84, Atomerőmű SE - Dombóvár 85-68, Falco - Kaposvár 85-74, Debrecen - Albacomp 84-88, Soproni Ászok - Körmend 74- 62. Nők: Diósgyőr - BSE 81-75 (hosszabbítás után született meg a hazai győzelem), OSC - Soproni Postás 51-78, Szek- szárd - Zala Volán 91-63. Az FTC - Kecskemét női mérkőzést pénteken játsszák Budapesten. Összeállította: Horváth László. Egyetemi fallabda PÉCS, MAKÁR TANYA Az egyetemi és főiskolai orszá­gos fallabda-bajnokságon 84- en indultak A résztvevők kö­zött hat olyan volt, aki a ma­gyar ranglistán az első 20-ban van. Játszott a felnőtt magyar bajnok, Varga Judit is. Eredmények. Női csapat: 1. Szombathely, 2. JPTE (Árvái Orsi, Horváth Rita, Jankovics Réka, Helesfai Éva, Pap Ju­dit). Férficsapat: 1. Szombat­hely, 2. Bp. Műszaki Egyetem, 3. Közgazd. Egy., Bp. Női egyéni: 1. Varga Judit (Ybl M. Műszaki Főisk.), 2. Feredős Éva (Ybl), 3. Árvái Orsi (JPTE). Férfi egyéni: 1. Ma­gyar Csaba (OSTE), 2. Böhm Gergely (Közgazd. Egy., Bp), 3. Fézler Zsolt (Műszaki Egy.). Új Hullám-kupa fallabda­verseny, Pécs (35 induló). Férfi egyéni: 1. Komáromi Attila (Kaposvár), 2. Varga Ákos 3. Nagy Norbert (Új Hullám, Pécs). H. L. A Makár Tanyán most először rendeztek országos fallabdaversenyt, ezen egyetemisták, főiskolások indultak fotó: mGller a. Jegyzési időszak: 1999. december 6. - december 18. Futamidő: 1 év Lejáratkori kamat: évi 13,25% Jegyzési árfolyam: 1999. december 6. - december 14. között 99,90%, 1999. december 15. - december 18. között: 100%. A jegyzési időszak során elérhető maximális hozam: EHM=13,10%. A másodpiaci forgalomban történő vásárlás esetén elérhető hozam aktuá­lis mértékét a forgalmazó helyeken kifüggesztett táblázat tartalmazza. A havonta kibocsátásra kerülő, egyéves futamidejű Kamatozó Kincstár- jegy azért az egyik legnépszerűbb befektetési forma, mert visszafizeté­sét az állam garantálja: értékpapír letéti számlán tartható; másodpiaci forgalmazásának köszönhetően kamatveszteség nélkül a futamidő alatt is bármely jegyzési helyen eladható. így Ön befektetését a legna­gyobb biztonságban tudhatja hosszú távú kötöttség nélkül. JEGYEZHETŐ: Magyar Államkincstár Baranya Megyei Fiók 7621 Pécs, Apáca u. 6. JEGYZÉSI HELYKÉNT RÉSZTVEVŐ LAKOSSÁGI FORGALMAZÓK: ABN AMRO (Magyar) Rt. Pécs • CIB Bank Rt. Pécs • Inter-Európa Bank Rt. Pécs • OTP Bank Rt. Pécs, Pécs-Újmecsekalja, Komló, Mohács, Siklós, Szigetvár, Villány (100 000 Ft névérték alatti jegyzést az OTP Bank Rt. nem fogad el). RÉSZLETES INFORMÁCIÓ: 06-40-24-24-24 (helyi HIvAs) Ónozó világbajnok A finnországi Vaasában ren­dezték meg a fekvenyomó vi­lágbajnokságot, ahol a pécsi il­letőségű, de nem baranyai klubban ver­senyző Ónozó Szabolcs a 90 kg-os súlycso­portban első lett. Rajta kí­vül Závodszky Tímea és Mé­száros László szerzett még aranyérmet, Kupcsik László ezüstöt, Jancsár Sándor pedig bronzot. (n) Olcsó aktmodellek MADRID A spanyol női bajnok Espanol labdarúgócsapatának játékosai elhatározták, hogy aktmodell- kedést vállalnak. A hölgyek így kívánják felhívni a figyelmet a női labdarúgás spanyolországi sanyarú helyzetére. Az APA szerint hiába lett baj­nok az Espanol, a játékosoknak saját zsebből kell kifizetniük a játékvezetői díjakat, a férfi- együttes elhasznált mezeiben tudnak csak játszani.- Eddig senki sem foglalko­zott velünk, így talán fel tudjuk hívni magunkra a figyelmet - mondta Esther Tornera csapat- kapitány. - Fejenként 50 ezer pesetáért (körülbelül 30 ezer forint) vállalnánk a modell- kedést. Ferran Martorell szakosztály- elnök nem ért egyet a játéko­sokkal.- A lányok túl messzire men­nek el. A cél nem szentesítheti minden esetben az eszközt - je­lentette ki. - Igyekszem gyor­san szponzort találni a csapat mellé. Női kézilabda-vb: micsoda döntő! Ötödik a magyar csapat LILLEHAMMER A magyar női kézilabda-válo­gatott az ötödik helyen végzett a norvégiai világbajnokságon, miután a vasárnapi helyosztón fölényes győzelmet aratott a címvédő Dánia ellen. Az már szombaton eldőlt, hogy a magyarok kijutottak az olimpiára, mert az 5-8. helyért 39-25-re győztek Németország ellen. Ehhez az is kellett, hogy a dánok 30-25-re verték Mace­dóniát, így a skandinávokkal együtt szereztük meg a repülő­jegyet Sydneybe. Vasárnap egymás ellen ját­szott a két csapat, már tétnél­küli mérkőzést. Magyarország - Dánia 35-27 (20-13) 3000 néző,. V.: Malik de Tchara, Alonso (argentinok). Magyarország: Farkas A. - Balogh 4, Siti 2,_ Nagy 3, Kö­kény 4, Farkas Á. 11/5, Lőwy 3. Cserék; Pálinger (kapus), Kulcsár 5, Deli 3/2, Zsemberyné, Pigniczki. Szö­vetségi kapitány: Mocsai La­jos. Kjaergaard révén már a 2. percben kétgólos előnyt szer­zett a dán csapat, de 5-4-nél már nálunk volt az előny. A 13. percben pedig 4 gól volt a különbség (9-5). Emberelőny­be kerültek a dánok és 6 perc után először voltak eredmé­nyesek. Farkas Ágnes szenzá­ciósan játszott a címvédő el­len, a 20. percben már 6. talá­latánál járt. A 36. percben a megrogy- gyant ellenfél már tízgólos hátrányban volt. A 43. perc­ben 29-15 volt az eredmény, majd Kulcsár megszakítás nél­kül háromszor is betalált, így érett a megalázó különbségű győzelem. Edzésjelleget öltött a találkozó, de a végjátékban a dánok erejéből arra azért tel­lett, hogy ne szenvedjenek két­számjegyű vereséget. Mocsai Lajos: - Fantasztiku­sak voltak a lányok, bebizonyí­tottuk, hogy a világ élvonalába tartozunk. Lényeg, hogy jövőre ott leszünk az olimpián. Büszke vagyok csapatomra, amely a vb-n kilenc találkozóból nyolcat megnyert. Jan Pytlick: - Fiatal csapa­tom van, amelynek sokkal több mérkőzésre van szüksége, hogy összeszokjon. Az elmúlt másfél évben nyolc új játékos került a keretbe. A magyar válogatott je­lenleg jobb, mint a mienk, bár nem hiszem, hogy ekkora kü­lönbséggel. Az a magyar együt­tes, amely ellenünk győzött, je­lenleg a világ legjobbja. A világbajnoki címet kétsze­ri hosszabbítás után Norvégia szerezte meg, szenzációs meccsen 25-24-re győzött Franciaország ellen, és elő­ször nyert vb-aranyat. A csehek ellen A magyar női kézilabda-vá­logatott Csehországot kapta el­lenfélnek a jövő december 8. és 17. közötti romániai 12 csa­patos Európa-bajnokságra jutá­sért vívandó párharcban. Az el­ső találkozót április 8-án vagy 9-én Csehországban, a vissza­vágót egy héttel később Ma­gyarországon rendezik. A két mérkőzés alapján jobb csapat vehet részt az EB-n. Mocsai Lajos szövetségi kapitány jó­nak ítélte a sorsolásunkat. O Posta Bank és Takarékpénztár Rt. Megújuló betét és Takarékpénztár Rt. A Posta Bank Megújuló betét nemcsak ké­nyelmes, de biztonságos megtakarítási lehe­tőség, amellyel mindig bejön a papírforma. A névre szóló befektetés biztonságáért írásos bizonylat kezeskedik. Biztonságos befektetés papírforma szerint A Megújuló betét váltható a PostaBank fiókjaiban, kirendeltsé gein és valamennyi postán. i ) » ♦