Új Dunántúli Napló, 1999. szeptember (10. évfolyam, 239-268. szám)

1999-09-25 / 263. szám

20 Dunántúli Napló Sport 1999. szeptember 25., szombat Kommunikációs partnerünk: a Westel 900 GSM Folytatódik az NB I-es és NB Il-es futballbajnokság Tartalékos baranyai csapatok KOMLÓ-BEREMEND­PÉCS A listavezető Komlón A bajnokesélyes Videoton vendégeskedik Komlón. Dár­dai Pál, a hazaiak vezető­edzője nem számíthat a sérült Gálffyra, Kolesánszkyra és Döményre, eltiltottja viszont nincs a csapatnak, amely így áll majd fel: Herbert - Moso- nyi, Augustin, Schuszter, Ha­lász - Ménh, Dárdai B., Orlo- vics, Geisz - Szabó Zs., Kiss Cs.-Nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. Fegyelmezettnek kell lennünk ahhoz, hogy nyerjünk, mert ez a célunk. Remélem, az akarással nem lesz gond és a közönség is segít nekünk - hallottuk Dárdai Páltól. Volt beremendiekkel jön a Dorog Az NB Il-es Beremendi Építők jó formában van, legutóbb a PVSK-Pécs ’96 FC-t idegen­ben legyőzte, most vasárnap viszont otthon játszik, a Doro­got fogadja.-Jelenleg harmadikok va­gyunk, a Dorog közvetlenül mögöttünk áll, célunk a he­lyünk megtartása. Érdekesség, hogy az ellenfélnél két volt já­tékosunk szerepel, Vígh és Vida - újságolta Torna Árpád, a Beremend vezetőedzője, és megadta azt a csapatot, amivel kezd: Hatala - Bábli, Macsi, Kisló'rincz - Varga, Elek, Lóth, Farkas, Kutas - Polgári, Fó­liái. Tartalékos vasutasok A pécsi vasutascsapat is va­sárnap lép pályára, Budafo­kon. Ellenfele az utolsó helye­zett, eddig még gólt sem lőtt. Ennek ellenére nem lefutott a mérkőzés, mert a PVSK-Pécs ’96 FC-ben Tallósi, Braun, Lehota és Schwarczkopf (ké­pünkön) eltiltás miatt nem sze­repelhet, Balázs pedig sérült.-A Budafok biztosan sze­retné megszerezni első gólját és pontját. Ha a csapatom olyan győzni akarással és hittel utazik el, mint az edzője, akkor biztos a győ­zelmünk - nyilatkozta Kiss Sándor vezetőedző, aki a következő tizeneggyel kezd: Viszt - Polics, Magyari, Kecs­kés - Buzádi, Fiilöp, Róth, Csizmadia, Mang - Gál, Kole- szár. Horváth L. Fókusz 17. Komló - Videoton mérkőzés A Komlón eddig egymás el­len lejátszott mérkőzések eredményeiből. 1960: 2-0, 1966: 2-1, 1970: 3-0, 1971: 1-0, 1972: 1-0. A Komló az utolsó győ­zelmét 1973. április 8-án a következő összeállításban érte el: Bien - Kótai, Tallósi, Makray, Csordás I. - Dárdai, Tresch, Horváth - Bordács, Juhász, Bencsik. Gólszerző: Bencsik. Komlón eddig a következő játékosok találtak be a Video­ton kapujába. 2 gólos: Mol­nár, Perényi, Sós. 1 gólos: Cziráki, id. Korom, Kanizsai, Rózsa, Szigeti, Bodai, Soly- mosi, Juhász, Bordács, Ben­csik és öngól. Lehel Jenőné A beremendi Fónainak most hazai pályán kell bizonyítania Schweier nélkül LÁNYCSÓK Mindig is rangadónak számí­tott, ha a lánycsóki labdarú­gócsapat játszott a szederké­nyivel. A megyei I. osztályban vasárnap lesz a következő, egy niás elleni mérkőzésük. Ezen a Lánycsókban nem sze­repelhet a kiállított Schweier, akit két mérkőzésre eltiltottak.- Győzni megyünk Szeder­kénybe, kezdünk kijönni a hul­lámvölgyből. Hat mérkőzésen hat pontot gyűjtöttünk, a két hazai találkozónkat megnyer­tük, most már idegenben is bi­zonyítanunk kell - mondta Martina Péter, a lánycsókiak játékosa. A Szederkény - Lánycsók bajnoki vasárnap 15.00-kor kezdődik, a játékvezető Nagy I. lesz. H. L. Huszonhat perc alatt eldőlt BKV Előre - Pécsi MFC 2-0 (2-0) BUDAPEST Labdarúgó NB I., 500 néző. V.: Megyebíró 9. BKV Előre: Lippai 6 - Bérczy 7, László 6, Farkas A. 6, Vincze Z. 6 - Dobi 6, Lukács 6, Kovács 6, Kocsis 6 (Merényi -, 76 p.) - Kuntics 5 (Patkós -, 66. p.), Várszegi 6 (Bene -, 76. p.). Edző: Dajka László. PMFC: Antal 5 - Dienes 4, Földvári 5, Lantos 4 - Toldi 4 (Barna 4, 46. p.), Varga Ernő 4, Berdó 4 (Barna 5, 46. p.), Sipos 5 - Tolnai 4 (Kovácsevics 5, 46. p.), Puskás 4, Hudák 4 (Kar­dos 4, 46. p.). Edző: Szapor Gábor. Szögletarány: 7-9 (3-5). Sárga lap: Vincze (38. p.), Kocsis (61. p.), Varga Ernő (80. p.), Barna (87. p.), Patkós (88. p.). 4. perc: Bal oldali szöglet után Vincze 14 m-ről laposan a bal alsó sarokba lőtt (1-0). 26. perc: Dobi egy védelmi kavarodás után - ahol az ösz- szes pécsi védő az emberét ke­reste - visszafejelte a labdát, Várszegi 14 m-ről a kapu kö­zepébe bombázott (2-0). Az első játékrészben a pé­csiek nem tudták, hogy mit akarnak játszani. Gyorsan bekaptak két gólt, ezzel sor­suk megpecsételődött. A má­sodik játékrészben voltak helyzeteik, de azért, mert a közlekedésiek elégedettek voltak a pillanatnyi állással. Dajka László: - Kitűnő' első' félidó't produkáltunk, ebbe az­tán bele is fáradtunk. Utána viszont okosan, taktikusan tar­tottuk az eredményt. Szapor Gábor: - Meddő'fö­lényben játszottunk a második félidőben, bár két nagy helyze­tünk is akadt, az első' játék­részben elkövetett nagy egyéni hibák megpecsételték sorsun­kat. Pucz Péter A Megyei Labdarúgó Szö­vetség edzőbizottsága szep­tember 27-én, hétfőn 17.30- kor Mohácson, a Széchenyi István Általános Iskolában ki­helyezett elméleti továbbkép­zést tart, téma az utánpótlás­nevelés, illetve az edzőképzés rendszere. (n) Kézilabda NB L, férfiak, 1. forduló Remekül sikerült a rajt Nyíregyháza - Pécs 24-24 (10-11) NYÍREGYHÁZA 1000 néző. V.: Kanyó, Sziklai. Pécsi Kézilabda Kft.: SZENTE - MÁTYÁS 4, ALAYO 6, Bognár 2, Lévay 1, Horváth T. 2, ERDEI 3. Cs.: Szögi, FREY T. 4/2, Serfel 2/2. Edző: Füzesi Ferenc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4. Kiállítások: 4, ill. 12 perc. A Nyíregyháza legjobb do­bói: Mohácsi 9, Medve 3, Kiss 1.3. A papírforma biztos hazai győzelmet ígért, ehhez képest alaposan meghökkentek a szép számban megjelent szabolcsi szurkolók. Végig a fiatal ven­dégcsapat tartotta kézben a mérkőzést, két-három góllal vezetett. A hazaiaknál Mohácsi volt az egyetlen ellenfél, a lel­kes Pécs fegyelmezetten ját­szott, a játék szinte minden elemében felülmúlta riválisát. A Nyíregyháza óriási szeren­csével, az utolsó percben dobott hetessel tartotta otthon az egyik pontot. A vendégek meglepe­tést tudtak okozni a nemzetközi porondon is szereplő nyírségi­eknek, támadásban különösen a jobb oldal volt gólerős és haté­kony. Védekezésben szervezet­ten, harcosan állták útját a hazai rohamoknak, és Szente is brillí­rozott. Ha a hozzáállás változat­lan marad a későbbi találkozó­kon is és még tovább javul a pécsiek formája, sok kellemes percet szerezhet a sportág bara­nyai szerelmeseinek a hazai ta­lálkozókon. Füzesi Ferenc: - Most nem tudom, hogy nyertünk egy pon­tot, vagy vesztettünk. További eredmény: Duna- ferr SE - Cegép SE 35-17 (17-8). Móczán Zoltán Kupa után bajnoki jön A hétközi nemzetközi kupa- mérkőzés után bajnoki vár a Matáv Pécs és a MiZo-Pécsi VSK NB I-es kosárlabdacsa­pataira. Legutóbb mindkettő vereséget szenvedett, a sebek gyógyítá­sára jól jöhet a következő for­duló, amelyben pályaválasztók lesznek. A Matáv Pécs szomba­ton 18.00-kor a Debrecent fo­gadja, a távközlésiek két vere­ség után vannak, a Falco és a Virtus Kinder Bologna nyert el­lenük. Mára a sérültjeik felépül­tek, elsősorban Czigler (képün­kön) visszatérése lesz fontos számukra, a válogatott center játékától mindig sok függött. A MiZo- Pécsi VSK az Euroligában helytállt ide­genben a Schio ellen, de vonattal, eléggé kényelmetlenül utazott, ráadásul a csapatot az olaszok az egyik kinti vasútállomáson, szerda éjszaka másfél órát megvárakoztatták. Ezért fáradt lehet a társaság, de a Szekszárd ennek ellenére vasárnap 18.00- kor könnyen verhető. H.L. Népes mezőny indult tegnap este Pécsett, a Trapp-nap fu­tóversenyen, amelyen 507-en álltak rajthoz fotó: laufer László O Posta&anlr és Takarékpénztár Rt. Értesítjük Tisztelt Ügyfeleinket, hogy 1999. szeptember 1-jétől a Postabank és Takarékpénztár Rt. teljes körű szolgáltatását a Pécs, Hal tér 3. szám alatti - volt Polgári Kereskedelmi Bank Rt. - bankfiókban is igénybe vehetik. Nyitva tartási idő: hétfő-péntek 8.30-12.30 13.00-16.30 (41383) Leköpték a játékvezetőt ALMAMELLÉK A labdarúgó megyebajnokság I/B osztályának hétvégi for­dulójában félbeszakadt egy mérkőzés. A Görcsöny szerepelt Alma­melléken, simán ment a meccs egészen az 57. percig, 2-1-re vezetett akkor a hazai csapat.-Érdekesen alakult a törté­net -, emlékszik Gergely Endre játékvezető, - Korábban éppen a görcsönyi labdarúgó javára ítéltem szabadrúgást, mert el­lökték. Elkezdett reklamálni, többször is a sorfal felállításá­nak távolságát követelte. Erre sárgát adtam neki. Élkövetkezett az ominózus pillanat, amikor ő lökött meg hátulról egy almamelléki focis­tát, ezért felmutatta neki a já­tékvezető a második sárgát, majd villant a piros is.-Távol állt tőlem, amikor kiállítottam, aztán jött felém és leköpött. Nem volt más válasz­tásom, minthogy a szabályok értelmében, mivel az ilyen eset * is a játékvezető szándékos bán­talmazásának számít, lefújtam a találkozót - mondta Gergely Endre, hozzátéve, hogy eddigi pályafutása során ilyen esettel még nem találkozott. A területileg illetékes fe­gyelmi bizottság a mérkőzés három pontját, 3-0 arányú gól- különbséggel az Almamellék javára ítélte meg. A vétkes gör- csönyi játékos pedig ebben az idényben már nem léphet pá­lyára hivatalos bajnoki mérkő­zésen. Bozsik L. Dunántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti napilapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája. Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7627 Pécs, Engel J. u. 8. 7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Szerkesztőségi telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az AS-M ügyvezető igazgatója. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7627 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-Magyarország Kft. Baranya megyei irodájának teijesztőhálózata végzi, az árusítás a Pannonhír Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető minden naptári év végéig, a kiadónál (tel.: 72/505-002, fax: 72/505-016), vala­mint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB Rt. 10402427-24216319 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj 1999. január l-jétől egy hónapra 850 forint, negyed évre 2550 forint, fél évre 5100 forint, egy évre 10200 forint. Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer Budapest Kiadói Kft., Axel Springer Magyarország Kft., Harlequin ^ A Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését ^AATESZ teljesítsük, akcióira, kiadványaira és egyéb szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket. • ISSN 0865-9133 » «>