Új Dunántúli Napló, 1999. augusztus (10. évfolyam, 209-238. szám)

1999-08-15 / 223. szám

Pihenjen a Paradicsomban! Nyolcszemélyes villáinkban pihenhet családjával, barátaival. Budapesttől csak 70 kilométerre! • 125 gyönyörű, teljesen felszerelt villa • tiszta levegő • csodálatos környezet • horgásztavak a közelben • túralehetőségek • fűtött úszó- és gyermekme­dencék • óriáscsúszdák • játszóterek • ugrálóvár • kosárlabda-pálya • strand­röplabda-pálya • étterem • snackbár • shop • konferenciaterem Tel/Fax: (06) 34 493-802, (06) 34 493-820, e-mail: villaparkvargesztes@mail.matav.hu Internet: www.villaparkvargesztes.matav.hu *1999. IX. 20. - 1999. X. 31. közötti időszakra érvényes napi ár. A bérlés teljes villánként történhet, maximum 8 fő/ház. Bizonyos időszakokban többnapi tartózkodás szükséges. "X TV ÁRGESZTES Villapark Későn jött pécsi gél Labdarúgó NB II. Dorog - PVSK-Pécs 96 FC 3-1 (1-0) Dorog, 500 néző. V.: Szabó. Dorog: Civisz - Pásztor, Borsos, Faragó, Vida - Bodó (Vígh 65. p.), Marcinko, Csapó (Halmai 84. p.), Takács - Czipferi (Papp 73. p.), Fekete. Edző: Honti József. PVSK-Pécs Ff ■** «!§> fi ’96 FC: Herczog - Balázs, Tal- lósi, Braun - RMj Lehota (ké- HP'* rM pünkön), Róth, Fülöp, Po­kes, Schwarczkopf (Mang 65. p.) - Koleszár (Gál 65. p.), Csizmadia (Kecskés, 78. p.). Edző: Kiss Sándor. Az elején bátran kezd­tek a pécsiek, de gólt nem tudtak lőni. A szünet után jobbak voltak a hazaiak, a PVSK-Pécs ’96 FC csak 3-0- lás dorogi vezetés után szépített. Góllövők: Marcinkó (35. p.), Csapó (53. p.), Fekete (75. p.), ill. Gál (80. p.) Jók: Marcinko, Fekete, Csapó, Vida, ill. Herczog, Balázs. Honti József: -Nehezen őröltük fel a pécsiek ellenál­lását. Kiss Sándor: -Nagyszerű játékvezetés mellett bizto­san nyert a Dorog. Labdarúgó NB III. Dombóvári Aramis For Men - Paks 0-1 (0-0) Dombóvár, 350 néző. V.: Balogh. Dombóvár: Bonto- vics - Tóth, Savanyu, Stei­ger (Ötvös), Vincze - Misz- lai (Nagy), Kovács P. (Varga), Horváth - Schmidt, Korosecz, Szabotin. Edző: Olasz János. Paks: Pokorni- Ledneczky (Szilágyi), Je­néi, Rupa (Pintér), Prantner- Farsang (Szabó), Borsi, Radics, Nagy - Taba, Kindl. Edző: Haaz Ferenc. Némiképp meglepetés az eredmény. G.: Radics (75. p.). Dunaszentgyörgy - MÁV NTE 0-1 (0-0) Dunaszentgyörgy, 300 néző. V.: Szabó L. Duna­szentgyörgy: Szlanyinka - Fazekas, Horváth J., Hor­váth G., Kovács - Rogács, Domonkos, Magyar (Wies- ner), Klein (Mizsér) - Hor­váth L., Krepsz (Dienes). Já­tékos-edző: Dienes Pál. MÁV Nagykanizsai TE: Kovács Z. - Nagy, Beke, Trencséni V. (Tóth) - De­zső, Kovács T., Korpics, Gyulai, Trencséni Z. (Réz) - Kalinics, Pongrácz. Edző: Szalai Zoltán. A mérkőzés az 50. perc­ben dőlt el. A hazaiak nem érdemeltek vereséget. G.: Trencséni Z. (50. p.). Nagyatád - Tapolca 0-0 Nagyatád, 500 néző. V.: Nagy I. Nagyatádi FC: Patak - Itvás, Pap, Kuzma, Szigeti Savanyó (Hermann), Merkl, Pókos (Király), Bre- zovszki - Andricz, Kulcsár (Horváth J.). Edző: Miklós József. Tapolca: Simon - Mohos, Koronczai (Bá­rány), Németh, Vad - Mol­nár, Gyüre (Tóth B.), Tóth J. (Szabados), Fazekas - Kutasi, Kovács. Edző: Hor­váth Zoltán. Jól védekezett a Ta­polca. Labdarúgó Baranyai I. o. Bicsérd - Kozármisleny 0-1 (0-1) Részletes tudósítás nem ér­kezett. Ifi vendégjáték Schalke 04 - PMFC „A” 2-0 (0-0) Gelsenkirchen, 300 néző. PMFC: Ömböli (Rózsás) - Lucius, Dezső (Magyar), Máté - Hegedűs (Miglinczi), Patai, Tóth (Farkas), Sza- lóky, Gelencsér - Flórián (Komáromi), Kanizsa (Be­regszászi). Edző: Herke Imre. A Schalke 04 Német­ország egyik legjobb után­pótlás-bázisának számít. Összeállította: Horváth László, Jutási Róbert, Varga László, Varga Tibor, Bozsik László PMFC - Dunakeszi 2-4 (2-1) Labdarúgó NB I. Pécs, Új- mecsekalja, 1500 néző. V.: Megyebíró 9. Pécsi MFC: Só­lyom 4 - Földvári 5, Barna 5, Dienes 5 - Toldi 5, Gera 5, Si­pos 5 (Hudák 5, 46. p.), Pus­kas 5, Kardos 5 - Plókai 4 (Varga E. 5, 58. p.), Kolarics 4 (Tolnai -, 61. p.). Edző: Bozai Gyula. Dunakeszi ADtranz: Nagy I. 4 - Varga A. 6, Telek 6, Gráczki 7 - Dinka 6, Resko 6, Détári 8, Tóth I. 6, Bese- nyei 0 (Hajba 6, 21. p.)- Pá­linkás 6 (Császár -, 78. p.), Grezsák 5 (Németh -, 63. p.). Edző: Ebedli Ferenc. Szögletarány: 6-4 (5-0). 3. perc: Jobbról Gera adott be, a dunakeszi kapus és hát­védtársai egymásra vártak, ezt kihasználva Puskas a ka­puson átperdült labdát két méterről fejjel a jobb alsó sa­rokba továbbította 1-0). 10. perc: Besenyei nem né­zett föl, amikor hazaadott, Kolarics elől Telek nagy ne­hezen szerelt az utolsó pilla­natban szögletre. A sarokrú­gást balról Kardos ívelte be és Toldi az ötös túlsó sarkánál a kapu bal oldalába fejelt (2-0). 24. perc: Resko indította Détárit, a volt világválogatott játékos a balösszekötő helyén felnézett, majd 13 m-ről, jobb belsővel, okosan a bal alsó sarokba küldte a labdát (2-1). 48. perc: Sólyom kiindult, majd megtorpant Pálinkás jobb oldali szögleténél, Gráczki az 5-ös túlsó sarkáról az üres kapuba fejelt (2-2). 69. perc: Tóth I. kilépett a védők között, majd ragyo­góan, 14 m-ről átemelte Só­lyom kapust (2-3). 88. perc: Détári kiugratta a lyukra futó Némethet, a cse­rejátékos 9 m-ről Sólyom hasa alatt a kapu közepébe lőtt (2-4). Kevesen hitték volna az újmecsekaljai stadionban (beleértve a két csapat játé­kosait is) a 2-0-lás hazai ve­zetése után, hogy kikap a PMFC. Hiába volt a meg­nyugtató előny, azt követően kimaradtak a pécsi helyze­tek, a kiváló Détári vezényle­tével megérdemelten fordí­tott a Dunakeszi a bizonyta­lan kapusok meccsén. A má­sodik félidőben szétíutotta az ellenfél a PMFC-t. Az eredmény nagy csaló­dás nemcsak a nézők, ha­nem a pécsi szakvezetés számára is, hiszen két for­duló után pont nélkül utolsó a tabellán a PMFC, mintha csak a tavalyi baj­nokságot kopíroznák le a Mecsek-aljaiak az eddigi gyenge őszi teljesítmény­nyel. A következő fordulóban idegenben szerepelnek, hi­szen Csepelre látogatnak, amely szintén újonc, és odahaza biztosan „harap” majd. Két mérkőzés alatt hat gólt kapott a pécsi együttes, ez a védekezésé­nek gyengeségét is bizo­nyítja. Bozai Gyula: - 2-0-nál megalázhattuk volna az el­lenfelet, egy figyelmetlenség­ből gólt kaptunk, onnan kezdve semmi sem sikerült nekünk. A Dunakeszi ahány­szor eljött a kapunkhoz, gólt kaptunk belőle. Ebedli Ferenc: - Gyenge kezdés után sikerült talpra állnunk, és végül fölényesen győztünk. Kaposvár - Videoton 0-3 (0-1) Labdarúgó NB I. Rákóczi FC Kaposvár: Házi - Deme, Novák, Barna - Tóth G., Meksz, Bány (Tamás 75. p.), Szabó M., Tóth B. - Szintai (Rajczi 75. p.), Piri (Jéger 24. p.). Edző: Bőzsöny János. Videoton: Milinte - Udvari - Gáspár, Lévai - Fodor, Csató S„ Horváth Cs. (Szalai 51. p.), Zombori (Győrök 82. p.), Németh T. (Róth 72. p.)- Lendvai, Waltner. Edző: Csank János. 35. perc: Lendvai Waltner közreműködésével kilőtte a jobb felső sarkot (0-1). 63. perc: Novák könnyel­műen eladott labdáját el­csípve, Lendvai a félpályáról besétált a kapuba (0-2). 69. perc: A forduló aligha­nem legnagyobb góljától szinte lebénult a hazai publi­kum, amikor Csathó S. 25 méterről óriási gólt ragasztott Házi kapujának jobb felső sarkába (0-3). A mérkőzés kezdetén egyperces gyászszünettel adóztak a szurkolók a Rá­kóczi törzsszurkolója, Biro- vits József emlékének. A — 11000 Ft/ház/nap .. Ge ra (jobbról), a pécsiek középpályása jól kezdett, de aztán elszür­kült a játéka a Dunakeszi ellen fotó: wéber tamás hazaiak nagy vehemenciá­val vetették magukat ellen­felükre, s már az első per­cekben Bány révén több me­leg helyzetet teremtettek. Cserna játékvezető ezt nem nézte jó szemmel, mert „vá­laszként” óriási lesen en­gedte el Zomborit, aki meg­lepetésében a kifutó Házit találta el. Folytatódott a ha­zai fölény, Meksz csaknem gólt szerzett, ám ami nem sikerült neki, az összejött Némethnek. Ezt követően is folytatódtak a hazai roha­mok, ismét Meksz volt az, aki 35 méterről csaknem egyenlített. Utána azonban a hazaiak magabiztossága a 63. percben megszakadt, azt követően 10 percen belül két gólt kaptak. A mezőny legerősebb csapatával találta szembe magát a Rákóczi. A kapos­váriak sokáig eléggé „tiszte­letlenül” játszottak neves el­lenfelükkel, ám a végén meg kellett hajolniuk a na­gyobb tudás előtt. Bár háromgólos vereséget szenvedett a Rákóczi, a ha­zai szurkolók többsége nem távozott csalódottan, egy órán keresztül a kaposvá­riak kézben tartották a mérkőzés irányítását, ők diktálták a tempót, ők ját­szották a korszerűbb fut­ballt. Ám rendre kiütközött az „ősi” kaposvári betegség, a helyzetek kihagyása. Jók: Deme, Meksz, Bány, Szabó M., ill. Lévai, Fodor, Csató S., Lendvai. További szombati ered­mények: Békéscsaba - Kecs­kemét 2-1, Tiszaújváros - Demecser 3-0, Cegléd - Szol­nok 1-2. Vasárnap lesz: III. kerület - Csepel, Érd - Komló, Hajdú­szoboszló - Százhalombatta, Komárom - Matáv Sopron. AzNB I. állása 1. Videoton 2. Tiszaújváros 3. Dunakeszi 4. Békéscsaba Szolnok 6. Matáv Sopron 7. Kecskemét 8. BVSC Tiszakécske 10. Hajdúszoboszló 11. Csepel Komárom Százhalombatta 14. III. Kerület 15. BKV Előre 16. Demecser 17. Kaposvár 18 Komlót Bányász 19. Érd 20. PMFC 2-0-ról is lehet veszíteni i