Új Dunántúli Napló, 1999. augusztus (10. évfolyam, 209-238. szám)

1999-08-09 / 217. szám

16 Dünántúli Napló Sport 1999. augusztus 9., hétfő Foci Nemzeti Bajnokság, I. osztály, első forduló Emberhátrány, érdekes büntető KOMLÓ Komló - Tiszakécske 1-2 (1-1) 600 néző. V.: Szabó J. 5. Komlói Bányász: Herbert 8 - Augustin 5 - Mosonyi 6, Schuszter 6, Halász 5 - Kole- sánszky - (Farkas T. 6-2=4, 28. p.), Dárdai B. 6 (Méhn 85. p.), Dömény 6, Geisz 5 - Varga Zs. 7 (Órlovics 66. p.), Szabó Zs. 7. Edző: Dárdai Pál. Tiszakécske FC-Cegléd: Kiri 0 - Schultz 6, Serban 6, Gligorovics 5 - Holló 6, Bes­sermann 6 (Schlachtovszki 6, 58. p.), Balog 6 (Komár 75. p.), Petrók 6, Szántó 7 - Mik­lósi 7, Szabó T. 7 (Kis -, 81. p.). Edző: loan Patrascu. Sárga lap: Schuszter (39. p„ Holló visszahúzásáért), Ba­log (40. p., labdaelrúgásért), Farkas T. (61. p., Szántó visz- szahúzásáért), Komár (88. p., Szabó Zs. gáncsolásáért), Holló (89. p., reklamálásért). Szögletarány: 10-7 (6-1). 10. perc: Mosonyi pazar labdával ugratta ki Döményt a jobb oldalon, ő középre emelt, és az érkező Szabó Zsolt egy lépésről fejjel nem tudott hi­bázni (1-0). 11. perc: Kolesánszky hibá­jából Szántó lépett meg a 16- os bal sarkánál, beadását Szabó Tibor 13 méterről lőtte a bal alsó sarokba (1-1). 75. perc: Egy vendégkontra során Farkas Tibor lerántotta Szabó Tibort, amiért megkapta második sárga kártyáját, mehe­tett zuhanyozni. 87. perc: Augustin ütközött a 16-os jobb oldalvonala mel­lett - a büntetőterületen kívül -, Szabó József játékvezető mindenki megdöbbenésére büntetőt ítélt. Holló a balra ve­tődő Herbertet becsapva a kapu jobb oldalába lőtte a ti­zenegyest (1-2). A fülledt hőség és az idénykezdet ellenére igen színvonalas, izgalmas, válto­zatos mérkőzést láthatott a publikum. Mindkét csapat sok gólhelyzetet dolgozott ki, élvezetes, lüktető volt a já­ték. A vendégek elsősorban a középpályán harcoltak ki fö­lényt, de ugyanakkor nem sokat tudtak kezdeni a két komlói ékkel, akik - különö­sen Szabó Zsolt - okoztak néhány kellemetlen percet a védelmüknek. Többször volt szükség Herbert bravúrjai­ra, hogy ne szerezzen előnyt a Tiszakécske. Farkas kiállí­tása ellenére is már-már úgy tűnt, mindkét csapat bele­nyugszik a pontosztozko­dásba, de a mérkőzés végén aztán a leshelyzeteket addig Szabó Zsolt (fehérben) fejelte a komlói gólt fotó: laufer l. is többször tévesen megítélő játékvezetői hármas közül Szabó József ítélt meg egy olyan büntetőt, amit ha a ha­zai csapat kap, akkor csak kikacagják a nézők, de most joggal háborogtak. A vasár­nap Komlón pályára lépet­tek közül csak a játékvezetői hármas volt idényeleji for­mában. Dárdai Pál: - Sajnos a haj­rában a külső' körülmények el­döntötték a mérkőzést, sajná­lom a játékosaimat, akik ilyen melegben mindent megtettek a győzelemért. loan Patrascu: -Egy na­gyon küzdelmes mérkőzésen sikerült értékes három pontot szerezni egy nagyon jó ellen­féllel szemben. M. Z. Labdarúgó NB II., Nyugati csoport, első forduló Kettős vereség a mérleg Az enervált játék vereséggel járt KECSKEMET Kecskeméti FC - Pécsi MFC 2-0 (1-0) Labdarúgó NB I. 1000 néző. Vezette: Makai 8. Kecskeméti FC: Nagy Zs 6. - Palaticzky 5, Barna Zs. 6, Maczó 6 - Molnár 5, Kollár 6 - Maczkó 5, Kislő- rincz 6 (Binbó -, 67. p.) - Mu­cha 6, Kalina 7 (Adamcsek, 72 p.) Török 7. Edző: Nagy László. Pécsi MFC: Sólyom 6 - Földvári 5 (Hudák 4, 45. p.), Barna M. 5, Dienes 5 (képün­kön) - Toldi 5, Sipos 4, Plókai M. 5 (Varga 5, 55. p.), Kardos 4 - Gera 4, Kolarics 4, Puskás 5. Edző: Bozai Gyula. (Nagy Lászlót nagy taps fo­gadta a kecskeméti pályán. Bíznak ezek szerint a szakveze­tőben és az előzd bajnokság­hoz képest kilenc helyen válto­zott meg a kecskemétiek össze­állítása. A pécsieknél négy újonc kapott helyet a kezdő­csapatban.) Szögletarány: 8-4 (4-2). Sárga lap: Sólyom (buk­tatásért 57. P) 13. perc: Kalina egy szép csel után a jobb kapufa tetejét találta el 8 méterről. 17. perc: Török kilépett a jobb szélen és éles szögből 15 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát, (1-0). 33. perc: Plókai ívelt balról hosszan, Kolarics az 5-ösről a kapuba bólintott, a játékvezető azonban lökést látott és nem adta meg a gólt. 49. perc: Kollár ívelt fejesét Sólyom hatalmas vetődéssel a jobb felső sarokból mentette. 57. perc: A teljesen üresen kiugró Kalinát Sólyom a kapu­tól 10 méterre buktatta. A li­est Török helyezte a jobb alsó sarokba (2-0). 84. perc: Varga átadása után Puskás lőtt két méterről balról, Nagy Zs. szögletre te­relte a labdát a jobb sarok elől. A hazai együttes uralta a pálya szinte minden pontját. A vendég pécsiek nagyon ke­vés helyzetet alakítottak ki a mérkőzés során. Mindez még akkor is igaz, ha az első félidő második fe­lében és a második játékrész első periódusában a Pécsi MFC-nek is voltak azért ígé­retes pillanatai. A változatos, nem túl nagy iramú, az NB I-ben átlagos színvonalúnak értékelhető találkozón reális eredmény született. Nagy László: - A győze­lemre is számítottam, és arra is, hogy a játékunkon még lesz javítani való. Mindkét tippem bejött. . . Bozai Gyula: - Az ellen ta­lált az elején egy gólt, mi pedig végig futottunk az eredmény után. Úgy érzem, enerváltan és hitehagyottan játszottunk Kecskeméten. Bozsik László További eredmények Szombaton játszották: Ma­táv Sopron - Budapesti VSC 3-2, Százhalombatta - Komá­rom 1-1, Dunakeszi - III. Ke­rület 0-0, Videoton FCF - Érdi Sport 1-0. Vasárnap történt: Deme- cser - Előre FC Békéscsaba 2-2, BKV Előre - Tiszaújvá- rosi FC 2-2, Szolnoki MÁV FC-Neusidler - Hajdúszo­boszló 2-2, Csepel-Alapítvány - Kaposvári Rákóczi 1-1. (oo) PECS-VESZPREM PVSK-Pécs ’96 - Sárvár 0-1 (0-1) Vasút pálya, 300 néző. Ve­zette: Harsányi. PVSK-Pécs ’96 FC: Herczog - Balázs, Braun, Tallósi, Polics (Kole- szár 62. p.) - Lehota (Róth 62. p.), Fülöp, Csizmadia, Schwarczkopf - Gál, Mang. Edző: Kiss Sándor. Sárvári FC: Antal - Horváth L., Ra­dies, Palkovics (Szele 63. p.), Koller - Fehér (Tóth 18. p.), Kiss M., Heinczinger, Joó - Csemák, Németh (Ádám 60. p.). Edző: Pintér Attila. Sárga lap: Polics (25. p.), Tóth (57. perc), Tallósi (58. p.), Braun (70.), Szele (76. perc). 25. p.: Polics a saját térfelén hibázott, mert elperdült tőle a labda. Joó szemfülesen lecsa­pott rá, kapura húzott. Polics a 16-oson belül ütközött a táma­dóval. A bíró szigorú volt, mert büntetőt látott. Az ítéletet Heinczinger hajtotta végre - rosszul. A vetődő Herczogról kipattanó labdát 4 méterről már a kapuba pörgette (0-1). Ahhoz képest, hogy a hazai nézők szórakozni jöttek, bő­ven volt okuk bosszanko- dásra. Pontatlanul, néha könnyelműen fociztak a pé­csiek, így ki is kaptak. Kiss Sándor: Hit, lelkese­dés, győzni akarás nélkül nem fog a csapat jó eredményeket elérni. Néhány játékosomnak el kellene gondolkodnia a focival kapcsolatos nézeteiről. Pintér Attila: - Legnagyobb ellenfelünk a hőség volt. Veszprém - Beremendi Építők 2*0 (0-0) 1000 néző. V.: Molnár. Veszprém: Balássi - Rehák, Lantai, Végh (Marosvölgyi, 46. p.) - Bognár, Mikóczi (Glück 46. p.), Dómján, Salacz - Szabó, Varga I. (Gáncs a 84. p.), Vajda. Edző: Szécsi János. Beremend: Hatala - Bábli (ké­pünkön), Macsi, Kislőrincz - Farkas (Juhász, 74. p.), Elek, Lóth, Horváth (Kutas a 64. p.), Varga J. - Pinczehelyi (Fülöp az 57. p.), Fónai. Edző: Torna Árpád. Sárga lap: Fónai (55. p.) 73. perc: Szabó ugratta ki Maros völgyit a 16-osnál, aki egyből a kivetődő Hatala mel­lett a kapuba passzolt (1-0). 85. perc: Marosvölgyi lépett ki a vé­dők közül Szabó indítá­sával, majd Hatala melleit Vajdához passzolt, akji az üres ka­puba gurított (2-0). Két ellentétes félidőt pro­dukáltak a csapatok, az első játékrészben a Beremend uralta a mezőnyt, többet és veszélyesebben támadott, de a fölényét nem tudta gólokban realizálni. Szécsi János: - Görcsösen kezdtük a találkozót. A második félidőben viszont feljebb toltuk a védekezésünket, és agresszí­vabb játékunkkal megérdemel­ten nyertünk. Torna Árpád: -A második félidőben kapott gólok ellenére a mérkőzést az első félidőben vesztettük el, a kihagyott hely­zetek miatt. További eredmények Szigetszentmiklós - Marcali 2-1, Szentgotthárd - Balaton- lelle 4-1, Celldömölk - Dorog 2-3, Taksony - Motim TE 1-1, Hévíz - Atomerőmű SE Paks 2-0, Bük - Budafok 1 -0. Összeállította: Pucz Péter, Horváth Árpád. Botladozott a sárga mezes PVSK FOTÓ: LAUFER LÁSZLÓ Futball NB III., Dráva-csoport, első bajnoki forduló A Postás ötször csengetett Tihanyban Harkány SE - Bonyhád 1-4 (1-3) Harkány, 300 néző. Vezette: Zsobrák. Harkány: Vukmann- Szabó (Frank), Ferk, Gellén, Papp - Molnár, Túri (Burgert), Nagy - Makai (Vígh), Onódi, Berecz. Edző: Óbert Béla. Bonyhád: Száka - Nagy Z., Farkas, Somogyvári, Martinov- Tóth, Pusztai, Tálas (Hosszú), Gergely (Köllő) - Molnár, Bi- liczki (Juhász). Edző: Teszler Vendel. Teljesen megérdemelt ven­déggyőzelem született. A Bonyhád jól használta ki helyzeteit, a kupasorozatban elfáradt, sérülésekkel alapo­san megtizedelt harkányi csapat ellen. Gólszerzők: Ferk, ill. Mol­nár, Tálas, Martinov, Nagy Z. Nagyberki SE - Mohácsi TE 1-1 (1-1) Nagyberki, 350 néző. V.: Fá­bián. Nagyberki: Poór - Samu, Lóki, Nagy, Pintér - Hanusz, Miskovics (Juhász), Kadarkúti, Kiss - Rofrics Zs. (Búzás), Tóth A. (Illés). Edző: Petrók Viktor. Mohácsi TE: Hegyvári - Jakab, Faludi, Krizmanics, Hári - Illés, Bódis (Diósi), Szabó, Bogos - Kajtár, Peterke. Edző: Megyeri Károly. Az elsőben a hazaiak, a második 45 percben pedig a vendégek játszottak kapura veszélyesebben. G.: Hanusz, ill. Illés. Tihanyi Petőfi - Pécsi Postás 2-5 (1-2) 200 néző. Vezette: Laki. Tiha­nyi Petőfi SE: Hock - Horváth, Végh, Jakus, Kránitz - Lukács, Szőke, Lőwenberger, Cseresz­nyés - Bozsó, Tóth. Játékos­edző: Kámitz Róbert. Pécsi Postás SE: Szabó Zámbó, Ho- fecker (ké­pünkön^ Ste- covics, Éles - Hegedűs (Lantos), Jordanov, Kovács Z., Lieber (Vessző) - Stem, Nyers (Batári). Edző: Rónai István. A Pécsi Postás SE 1-3-as ál­lásnál - Kovács Z. „révén” - még egy büntetőt is kihagyott, de ez sem veszélyeztette fölé­nyes győzelmét. Gólszerzők: Bozsó, Tóth, ill. Nyers (2), Stern, Éles, Hege­dűs. További eredmények Szombaton volt: MÁV Nagy- kanizsai TE - Nagyatád 3-0, Szekszárd - Dombóvár 1-2, Tapolca - Balatonfüred 3-1. Vasárnapi mérkőzések: Paks - Dunaszentgyörgy 0-1. A Bajai Labdarúgó SE - Ka- posfüred bajnoki meccset - a mérkőző felek kérésére - ked­den rendezik meg. Összeállította: Pucz Péter, Tamás Antal. Dunántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti napilapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája. Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7627 Pécs, Engel J. u. 8. 7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Szerkesztőségi telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az AS-M ügyvezető igazgatója. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7627 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-Magyarország Kft. Baranya megyei irodájának teijesztőhálózata végzi, az árusítás a Pannonhír Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető minden naptári év végéig, a kiadónál (tel.: 72/505-002, fax: 72/505-016), vala­mint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB Rt. 10402427-24216319 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj 1999. január 1-jétől egy hónapra 850 forint, negyed évre 2550 forint, fél évre 5100 forint, egy évre 10 200 forint. Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer Budapest Kiadói Kft., Axel Springer Magyarország Kft., Harlequin ^ A Magyarország Kft, Hungaropress Sajtóteijesztő Kft) előfizetéses megrendelését ^AATESZ teljesítsük, akcióira, kiadványaira és egyéb szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket ISSN 0865-9133 tagja-t