Új Dunántúli Napló, 1999. augusztus (10. évfolyam, 209-238. szám)

1999-08-08 / 216. szám

12 ★ SPORT - EZ TÖRTÉNT ★ 1999. augusztus 8. Kommunikációs partnerünk: a Westel 900 GSM iilesteli Herczog tizenegyest védett, de hiába Foci NB II. PVSK-Pécs ’96 - Sárvár 0-1 (0-1) Pécs, Vasút pálya, 300 néző. Vezette: Harsányi. PVSK-Pécs ’96 FC: Herczog - Balázs, Braun, Tallósi, Polics (Koleszár 62. p.) - Lehota (Róth 62. p.), Fülöp, Csizma­dia, Schwarczkopf (kis ké­pünkön) - Gál, Mang. Edző: Kiss Sándor. Sárvári FC: An­tal - Horváth L., Radics, Pal- kovics (Szele 63. p.), Koller - Fehér (Tóth 18. p.), Kiss M., Heinczinger, Joó - Csernák, Németh (Ádám 60. p.). Edző: Pintér Attila. Sárga lap: Polics (25. p.), Tóth (57. perc), Tallósi (58. p.), Braun (70.), Szele (76. perc). 25. p.: Po­lics a saját térfelén el­adta a labdát, majd a 16- oson belül utolérte Joót és ütköztek. A játékve­zető kicsit szigorúan 11-est ítélt. A meg­ítélt büntetőt Heinczinger a vetődő Herczogba lőtte, de a kipattanó labdát 4 méterről ugyanő a kapuba perdítette a fekvő „portás” felett (0-1). Sokkal egységesebben fo­cizott a sárvári együttes, így semmi meglepetés sem tör­tént a mérkőzésen. Kiss Sándor: - Hit, lelkese­dés, győzni akarás nélkül nem fog a csapat jó eredmé­nyeket elérni. Néhány játéko­somnak el kellene gondol­kodnia a focival kapcsolatos nézeteiről. Sokat kell még dolgozni ahhoz, hogy előre tudjunk lépni. Pintér Attila: - Legna­gyobb ellenfelünk a hőség volt. Kiszenvedtük a győzel­met. Szigetszentmiklós - Marcali 2-1 (l-O) Szigetszentmiklós, 400 néző. V.: Ember. Sziget- szentmiklósi TK: Kántor - Böröndi, Halász, Kosztyú (Molnár), Kecskeméti - So­mogyi (Vida), Frick, Bódi, Kiss J. - Hollik, Végh. Edző: Székely Tibor. Marcali VSE: Németh - Pintér (Csíkvár, Badalik), Fonnyadt, Máté - Vajay, Implon, Prucsi, Weisz, Virág - Géczi, Horváth Cs. Edző: Menczeles Iván. Kiállítva: Kiss J. (91. perc­ben), ill. Vajay (38. percben). 44. perc: Végh közelről fe­jelt a hálóba (1-0). 59. pec: Weisz 12 méterről leadott lövésével kiegyenlített (1-1). 77. perc: Végh szintén 12 méterről jól rúgott kapura, a labda a hálóig meg sem állt (2-1). Jó iramú, változatos ta­lálkozón maradt alul az újonc Marcali együttese. Szentgotthárd - Balatonlelle 4-1 (1-0) Szentgotthárd, 200 néző. V.: Ákos. Szentgotthárdi SC: Borsós - Bánfalvi, Dobos, Ko­vács Cs., Náricza - Török (Tulák), Mentes, Somogyi, Molnár (Németh) - Dani (Nagy), Kovács K. Edző: Né­meth Imre. Balatonlelle SE: Gyenes - Czubelák, Buzsáki, Kiss L„ Hosszú - Himics, Kalmár (Balogh András), Ko- lovics, Somogyi - Takács, Horváth T. (Papp G.). Edző: Kenéz István. 30. perc: Náricza 8 méter­ről passzolt a hálóba (1-0). 60. perc: A kaputól 22 mé­terre szabadrúgáshoz jutott a szentgotthárdi együttes. Tu­lok hatalmas lövéssel növelte az előnyt (2-0). 62. perc: Kovács K. alig 5 méterre a gólvonaltól nagy helyzetbe került, amit hig­gadtan értékesített (3-0). 64. perc: Somogyi 8 méter­ről lőtt gólt, ezzel csökkentve csapata hátrányát (3-1). 84. perc: Büntetőhöz jutot­tak a hazaiak. A tizenegyest Nagy értékesítette (4-1). A játékvezető vihar miatt a 72. percben megszakította a találkozót, majd fél óra múlva folytatták. NB III. Dráva-cs. MÁV NTE - Nagyatád 3-0 (O-O) Nagykanizsa, 200 néző. V.: Takács. Nagykanizsa: Ko­vács Z. - Korpics, Nagy, Beke, Dezső - Gyulai (Tóth), Kali- nics, Kovács J., Pongrácz - Trencséni V. (Rév), Tren- cséni Z. (Kovács T.). Edző: Szalai Zoltán. Nagyatád: Pa­Rosszul kezdte az idényt a labdarúgó NB II. Nyugati csoportjában a PVSK-Pécs '96 FC, hiszen hazai környezet­ben, nagy hőségben kapott ki fotó: laufer László tak - Papp, Itvás, Kuzma (Hermann) - Pókos, Horváth (Király), Savanyó, Szigeti, Merkl - Kulcsár (Andricz), Drezovszki. Edző: Miklós Jó­zsef. G.: Kovács J. (2, egyet 11- esből), Kalinics. Szekszárd - Dombóvár 1-2 (1-1) Szekszárd, 600 néző. V.: Berger. Szekszárd: Horváth B. - Bojás, Fehér, Kiss Cs., Tóth V. - Mészáros, Kvanduk (Vesztergombi), Boros, Ruff (Novák) - Máté (Kiss J.), Ga­lambos J. Edző: Kiss János. Dombóvár: Bontovics - Tóth T., Savanyú, Vincze - Miszlai, Horváth Á., Steiger, Horváth J. (Kovács P.) - Korosecz (Nagy N.), Schmidt, Szabotin (Ötvös). Edző: Olasz János. Második félidei játékával rászolgált sikerére a szer­vezettebb vendégcsapat a Tolna megyei együttesek összecsapásán. G.: Galambos J., ill. Koro­secz, Szabotin. További eredmény: Ta­polcai Bauxit-Honvéd - Bala- tonfüred 3-1. Összeállította: Pucz Péter, Balogh Antal. Dunánl-4ti Napló NB I-ben el a legutóbbi bajnokság haj­rájában. A Kaposvár az osztályban újonc Csepelhez látogat. Az ellenfélről sok tapasztalata nem lehet Bőzsöny János ve­zetőedzőnek. Saját gárdája viszont alaposan megfiatalo­dott a nyá­ron. További vasárnapi párosítás: Demecser - Békéscsaba, BKV Előre - Tiszaújvá- ros, Szolnok - Hajdúszoboszló. Szombati eredmények: Ma­táv Sopron - BVSC 3-2,»Száz­halombatta - Komáron 1-1, Dunakeszi - III. Kerület'0-0, Videoton - Érdi Sport 1-0. P. P. Rajt a foci Szombaton megkezdőd­tek az 1999-2000-es labdarúgó NB I. küzdel­mei. A régió csapatai vi­szont csak vasárnap lépnek pályára. A Komló azt a Tiszakécskét fogadja, amelyik éppen most költözött át Ceglédre, mert saját városuk önkormányza­tával nem tudtak meg­egyezni. Tavasszal Dárdai Pál edző tanítványai Tisza- kécskén - remek mérkőzésen - 3-3-at játszottak. A Pécsi MFC, Bozai Gyula edző vezetésével Kecskemé­ten vendégszerepei. A ven­déglátó ugyan kiesett az NB I- ből, de mivel kevés volt a ne­vező, újra elindulhat. Kispad- jukon a volt újpesti labdarúgó Nagy László (képünkön) ül, akit a PNB-s Siófoktól küldtek Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti lapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7627 Pécs, Engel J. u. 8. 7601 PL: 134. Telefon: 72-505-000. Telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az ügyvezető igazgató. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7627 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Terjeszti az Axel Springer-Magyarország Kft. Baranya Megyei Irodája saját árushálózatán keresztül és a Pannonhír Rt. értékesítési helyei. Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők által megadott adatok nyilvántartá­sunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekelt­ségébe tartozó cégek (Axel Springer Budapest Kiadói Kft., AS-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megren­delését teljesítsük, akcióira, kiadványaira és tatásaira felhívjuk figyelmüket. ISSN Régiós sportműsor Augusztus 8., vasárnap LABDARÚGÁS. PNB: Nagykanizsai FC - Zala- hús-Zalaegerszegi FC, Nagykanizsa, 17.00. NB I. : Komlói Bányász SK - Tiszakécskei FC-Cegléd, Komló, 17.00. Kecske­méti FC - Pécsi Mecsek FC, Kecskemét, 17.00. Csepel SC Alapítvány - Kaposvári Rákóczi, Cse­pel, Béke tér, 17.00. NB II. , Nyugati csoport: Royal Goldavis Hévíz - Atomerőmű SE Paks, Hévíz, 17.00. Veszprém LC - Beremendi Építők, Veszprém, 17.00. NB III. , Dráva-csoport. Bajai LSE - Kaposfüred, Baja, 16.30. Paks - Duna- szentgyörgy, Paks, 16.30. Harkány - Bony- hád, Harkány, 16.30. Nagyberki - Mohácsi TE, Nagyberki, 16.30. Ti­hany - Pécsi Postás SE, Tihany, 16.30. Előkészü­leti mérkőzés: Kisdorog - Dunaferr junior, Kisdo­rog, 16.00. KERÉKPÁR. Origó autó­ház nyílt verseny, Pécs, Komlói út 10.00. LOVASSPORT: Lovas­nap: Bóly-Békáspuszta, 9.00. ASZTALITENISZ. Moz­gáskorlátozottak vidék­bajnoksága, Szekszárd, városi sportcsarnok, 9.00. (oo) W—MjWSIlSiBSMi»—i