Új Dunántúli Napló, 1999. június (10. évfolyam, 148-177. szám)

1999-06-07 / 154. szám

14 Dunántúli Napló Sport 1999. június 7., hétfő Kommunikációs partnerünk: a Westel 900 GSM Megmaradt a remény a bennmaradásra PMFC — Lombard FC Tatabánya 1-0 (0-0) Toldi (sárgában) eredményesen birkózott PÉCS, ÚJMECSEKALJA Labdarúgó NB I., 37., utolsó előtti forduló. 2000 néző. V.: Szarka 8. PMFC: Sólyom 6 - Dienes 6, Aczél 6 (Czeininger 76. p.), Lantos 7, Bodor 5 - Toldi 6, Sipos 5, Calin 6 (Or- lovics 83. p.) - Puskás 5, Gera 5 (Tolnai 66. p.), Kar­dos 5. Edző: Bozai Gyula. Lombard FC Tatabánya: Gé­léi 5 - Bukva 5 (Simon -, 82. p.), Szoboszlai 5, Szabó V. 5, Homyák 5 - Kovács A. 6, Gombos 5, Szekeres 5 - Kiss V. 4 (Dobi -, 61. p.), Nagy 5, Tüske 4. Edző: Tóth Bálint. Szögletarány: 6-5 (5-5). Sárga lap: Orlovics (84. p.). (A tatabányaiak együttesé­ből több állandó játékos is hi­ányzott, így például az egykori válogatott Kiprich (kis képün­kön), Szalma és a valamikori pécsi Virág Attila. Kiprich Jó­zsef a mérkőzés előtt kérdé­sünkre elmondta, hogy kiújult egy makacs sérülése, ám a jövő héten már valószínűleg tud játszani a komáromiak el­len.) 16. perc: Kardos-Puskás, majd Bodor volt a labda útja, a felfutó hát­véd elől az utolsó pilla­natban men: tettek a vé­dők hat mé­terre a kapu­tól. 36. perc: Calin adott szép labdát Gerának, aki 19 méterről keményen meglőtte a labdát, a lapos lövés alig ke­rülte el a jobb alsó sarkot. 40. perc: Lantos jobb oldali beadása Kardosról Sípos elé pattant, a középpályás egyből lőtt, ám a 18 méteres próbál­kozás a jobb sarok mellett hagyta el a kaput. (Régen voltak ennyien Pécsett labdarúgó mérkőzésen. Elkép­zelhető, hogy az érdeklődés a jó időn kívül azzal is magya­rázható, hogy bíznak a nézők abban: jövőre is NB I-es csa­patot láthatnak.) 46. perc: Toldi mintaszerű átadása után Kardos ívelt a jobb sarok fölé. 61. perc: Kovács Attila húszméteres bal oldali szabad­rúgása alig szállt a bal kapufa mellé. 70. perc: Calin hosszú át­ívelése Puskás felé szállt, aki fejjel próbálkozott - rosszul, mert a kapu mellé bólintott. 75. perc: Calin elé pattant a labda a sokasodó pécsi táma­dások egyikén, Puskás fejese után. Calin 20 méterről lőtt, kísérlete megpattant Szabón, és a labda irányt változtatva az elmozduló Géléi mellett a bal sarokba csörgött (1-0). Nem volt jó meccs. A PMFC erőlködött, de nem jött nekik össze semmi a mérkőzés elején. Úgy tűnt, hogy tartanak ellenfelüktől, nem is nagyon zárkózott fel a védők közül az elején senki a bátortalan támadásokhoz. A második játékrészben bátrabban játszott a pécsi gárda, a tatabányaiak még inkább visszahúzódtak, és ritkán merészkedtek előre. Szerencsés góllal szereztek vezetést, éppen akkor vi­szont, amikor a meccs fo­lyamán a legnagyobb fö­lényben játszottak. Úgy érezte az ember, hogy ha a Tatabánya bátrabb, egyenlíthet is akár, ha a PMFC pontosabb, több gólt is. lőhetett volna a közepes iramú, rengeteg technikai hibával tarkított találkozón. A PMFC csapatában a legjobban Lantos játszott, feltűnt a pálya minden pont­ján, a támadásokat is segí­tette. Aczél is magabiztosnak tűnt a védelem tengelyében. A középpályán Gera igen agilisán mozgott, Puskás visszafogottabban játszott, Kardos többször változtatva helyét megpróbált színt vinni a csapat támadójátékába, amely bizony a győzelem el­lenére sem volt túl jó. Bozai Gyula: - Hiába me­netelünk, hiába küszködünk, harcolunk, az utolsó pillanatig szárazon kell tartani a puska­port. A Tatabányának a felju­tásért, a csapatomnak győze­lemért gratulálok. Tóth Bálint: - Gratulálok a Pécsnek, teljesen megérdemel­ten győzött le bennünket. Bozsik László További eredmények Szolnoki MÁV-Neusiedler - Salgótarjáni BTC 2-0 (2-0), Tiszaújváros - Szeged LC 1-1 (0-0), Hajdúszoboszló - De­mecser 2-0 (2-0), Előre FC Békéscsaba - Kecskeméti FC 3-0 (1-0), Tiszakécskei FC - Nagykanizsai Olajbányász 1-2 (0-2), ICN Tiszavasvári - So­roksári TE 4-1 (3-0), Soproni Dreher FAC - Érdi Sport 2-3 (1-1). Az NB I. állása 1. Tatabánya 37 24 8 5 81-47 80 2. Nagykanizsa 37 20 11 6 65-36 71 3. Salgótarján 37 19 7 11 61-38 64 4. Matáv Sopron 37 17 11 9 61-49 62 5. Szeged 35 16 13 6 67-32 61 6. Komárom 37 17 6 14 56-46 57 7. Tiszaújváros 37 15 12 10 53-48 57 8. Érd 36 17 5 14 58-49 56 9. Komló 37 14 11 12 55-57 53 10. Szolnok 37 14 10 13 56-54 52 11. Tiszavasvári 37 12 14 11 45-38 50 12. Tiszakécske 37 13 10 14 49-52 .49 13. Békéscsaba 37 11 13 13 43-37 46 14. Demecser 37 11 12 14 46-52 45 15. Kaposvár 37 12 8 17 47-65 44 16. PMFC 37 11 9 17 50-62 42 17. Hajdúszob. 37 11 8 18 58-67 41 18. Soroksár 37 9 8 20 46-81 35 19. Kecskemét 36 4 7 25 30-75 19 20. Soproni D. 37 5 9 23 39-81 15 A Soproni Drehertől kilenc pont levonva w Toborzó A PMFC-TÁSI utánpótlás labdarúgó szakosztálya szer­dán 17 órakor 4-5. osztályos labdarúgók kiválasztására to- borzót rendez. Jelenkezni lehet a PMFC Stadion utcai pályá­ján. Ifibajnokság PMFC - Kispest 3-1 (1-0) Labdarúgás, kiemelt U-16. Pécs, 100 néző. V.: Nagy. PMFC: Rózsás - Lévai, Szté- vics, Kövesligeti, Péter (Dá­vid) - Kordé, Máté, Koller Hofecker - Beregszászi (Tóth E.), Tóth Z. (Szálteleki). Edző: Lutz Jakab. Kispest: Uhrin - Pandur, Papp, Mészáros, Ka­szás - Erdei, Lázár (Fonai), Ócsai, Miklós - Nagy, Szűcs. Edző: Kanyó Gábor. G.: Tóth Z. (2), Kordély, ill. Miklós. Megérdemelt győzelem a közepes iramú meccsen. PMFC - Kispest 1-2 (1-0) U-18. Újmecsekalja, 100 néző. V.: Tamás. PMFC: Ömböli - Lucius, Müller, Istókovics, Hegedűs (Szalóki) - Berdó, Gelencsér, Komáromi (Tóth), Farkas (Goják) - Tolnai, El- májer. Edző: Herke Imre. Kis­pest: Bongó - Sulyok, Nánási (Boros), Szigeti I. (Balogh), Nagy - Oszlánszki, Péchy, Póczi, Forghele (Szigeti II.) - Kozarek, Németh. Edző: Vági István. G.: Tolnai, ill. Kozarek 2. A meccseket szombaton ját­szották. (o) Volt esély az egyenlítésre Komáromi FC - Komlói Bányász 2-1 (2-0) KOMÁROM Labdarúgó NBI. 500 néző. V.: Szökrény 8. Komárom: Bíró 6 - Füzesi 7 - Rózsahe­gyi 6, Szenes 6, Matics 6 - Dupcsik 6 (Horváth -, 82. p.) Chytil 5 (Vitakovics -, 64. p.), Ugrai 6, Megyesi 8 - Jan- kóczi 6 (Sipos -, 86. p.), Harmath 6. Edző: Plotár Gyula. Komló: Herbert (első képünkön) 6 - Béres 5 (Kole- sánszky -, 76. p.), Au­gustin 6, Schuszter 6, Halász 6 - Dömény (második képünkön) 7, Dárdai B. 5, (Máthé -, 60. p.), Méhn 5 (Varga -, 60. p.), Geisz 5 - Szabó Zs. 6, Gálffy 5. Edző: Dárdai Pál. Szögletarány: 3-6 (2-3). Sárga lap: Dömény (Me- gyesit buktatta, 11. p.), Sze­nes (Döményt húzta vissza, 45. p.), Méhn (Megyesit vágta fel, 54. p.), Matics (elrúgta a labdát, 90. p.), Halász (Vida- kovicsot buktatta, 92. p.). 17. perc: Vezetést szerzett a sokkal többet támadó komá­romi legénység. Megyesi bal­ról adott középre, az érkező Jankóczi továbbadta a labdát, Harmat pedig két lépésről, elegánsan, a kapu jobb olda­lába gurított (1-0). 40. perc: Megyesi kapott jó labdát Dupcsiktól a 16-oson belül, a komáromi középpályás fejjel megtolta, majd mielőtt tovább lépett volna, Augustin hátulról buktatta. A jogos 11- est Szenes nagy erővel a jobb alsó sarokba bombázta (2-0). 81. perc: Szabó lépett ki a komáromi védők közül, el­vitte a labdát Bíró kapus mel­lett, majd hat méterről az üre­sen maradt kapuba passzolt (2-1). Az első játékrészben vé­gig mezőnyfölényben ját­szott a sérülések miatt tarta­lékos komáromi csapat. A komlóiak bátor kontratá­madásokat vezettek, és nem egy esetben zavarba is hoz­ták a hazaiak védelmét, ám a csatárok nem koncentrál­tak kellően Bíró kapuja előtt. Szünet után aktívabbá vált a mecseki együttes, több nagy helyzetet dolgoz­tak ki Szabóék. Csak egy le­hetőséggel éltek a Dárdai tanítványok, ezért nem tu­dott pontot, pontokat sze­rezni a bányászcsapat a Duna-part- ján. Az utolsó ne­gyedórában fáradni lát­szottak a komáro­miak, így a komlóiak­nak lett volna esélyük legalább az egyenlítésre. Plotár Gyula: -Az első félidőben kifejezetten jól ját­szottunk, térfélcsere után ki­egyenlített lett a mérkőzés. Ez annak tudható be, hogy sokan sérüléssel bajlódnak nálunk. Örülök, hogy tavaszi hazai veretlenségünket meg­őriztük. Dárdai Pál: -Saját ma­gunkat vertük meg pontatlan helyzetkihasználásunk miatt. Ennyi ziccerből három pontot kellett volna szereznünk. Kovács László Agassi nyert öt játszmában PÁRIZS A 13. helyen kiemelt amerikai Andre Agassi nyerte a férfiak egyéni versenyét a Roland Gar- roson, mivel a fináléban 2 óra 51 perces, mérkőzésen legyőzte az ukrán Medvegyevet. Férfi egyes, döntő: Agassi - Medve- gyev 1-6, 2-6, 6-4, 6-3, 6-4. Andre Agassi vasárnapi sike­rével kivételes bravúrt hajtott végre, mivel az ausztrál Rod Laver óta senkinek sem sikerült begyűjtenie mind a négy Grand Slam-toma elsőséget. A hatal­mas csatában egy ideig Medve- gyev állt nyerésre, az amerikai azonban rendkívüli akaraterő­vel megnyerte a harmadik játszmát. A férfiaknál az indiai Mahesh Bhupathi és Leander Paes, míg a nőknél az amerikai Williams-nővérek nyerték a pá­rosversenyt a francia nemzet­közi teniszbajnokságon. A dön­tők eredményei: férfi páros: Bhupathi, Paes (indiai) - Ivani­sevics, Tarango (horvát, ameri­kai) 6-2,7-5. Női páros: S. Wil­liams, V. Williams (amerikai) - Hingis, Kumyikova (svájci, orosz) 6-3, 6-7 (2-7), 8-6. Szép baranyai sikerek Beremend - Sárvár 4-1 (1-0) Labdarúgó NB II. Beremend, 700 néző. V.: Makai. Bere­mend: Hatala - Bábli, Macsi, Vida - Varga, Martinov, Lóth, Juhász (Nagy A. 61. p.), - Pin­cehelyi (Polgári 61. p.), Fülöp (Elek 72. p.), Fónai. Edző: Torna Árpád. Sárvár: Antal - Horváth, Radics, Wendler, Kiss - Ádám, Heinczinger, Joó, Ma­rian - Németh (Szele 22. p.), Csemák (Koller 88. p.). Edző: Pintér Attila. 40. perc: Fónai lőtte ki 11 méterről a kapu bal alsó sarkát (1-0). 46. perc: Fülöp jobb oldali szabadrúgását Lóth csúsztatta a kapu jobb oldalába (2-0). 71. perc: Fónai kiugrott, s a kifutó kapus mellett Nagy A. elé gurított, aki a kapu köze­pébe passzolt (3-0). 73. perc: Szele 18 méterről lőtt a bal alsó sarokba (3-1). 80. perc: Elek egyedül tört kapura, majd Antal mellett Martinovnak adott, aki egyből a kapuba gurított (4-1). Torna Árpád: - Az első fél­időben görcsösen játszottunk, de a jókor elért első két gól után felszabadultabban és szé­pen játszva búcsúztunk közön­ségünktől. Pintér Attila: - Tizenkét em­berrel játszottuk végig ezt a szezont, azt hiszem az 5. hely nagy fegyvertény számunkra. A mai meccsen egy-két játékos ki­vette a szabadságát, hat sérült­tel nagyon nehéz futballozni. MOT1M TE - PVSK-Pécs ’96 1-2 (1-1) Labdarúgó NB II. Moson­magyaróvár, 1400 néző. V.: Sallai. MOTIM TE: Nagy K. - Rácz, Kopf, Nagy T., Teidl F. (Kertész 46. p.) - Csenteri, Szekeres, Fülöp (Szakái 46. p., Farkas 53. p.), Segovics - Sülé, Pintér. Edző: Piski Elemér. PVSK-Pécs ’96: Viszt (Her- czog 46. p.) - Balázs, Tallósi, Papes - Lehota (Stem 67. p.), Magyari, Schweitzer, Fülöp (Tóth 88. p.), Schwarzkopf - Kaszás, Koleszár. Edző: Ti- hanyvári László. 6. perc: Pintér szögletét Sülé a hálóba fejelte (1-0). 26. perc: Koleszár Schwarczkopf elé adott, ő 7 m- ről a sarokba helyezett (1-1). 87. perc: Schweitzer beadá­sát Kaszás 2 m-ről lőtte a há­lóba (1-2). Piski Elemér: - A vendégek megérdemelten vitték el mind a három pontot. Tihanyvári László: - Az utolsó percig tartó hitünknek, okosabb játékunknak és jobb erőnlétünknek köszönhetően még nagyobb arányban is nyerhettük volna a mérkőzést. További eredmények: Paks - Szigetszentmiklós 2-0, Szek- szárd - Hévíz 1-2, BKV Előre - Szentgotthárd 3-0, Százhalom­batta - Bük 3-1, Dorog - Veszprém 2-1. Összeállította: Horváth Ár­pád, Balázs Lajos. Az NB II. állása Nyugati csoport 1. Százhalombatta 27 17 5 5 63-24 56 2. BKV Előre 27 16 6 5 45-24 54 3. Hévíz 27 15 5 7 46-29 50 4. Dorog 27 14 8 5 42-24 50 5. Sárvár 28 12 8 8 39-39 44 6. PVSK-Pécs '96 27 12 4 11 35-39 40 7. Beremend 27 10 9 8 34-26 39 8. MotimTE 27 10 4 13 34-40 34 9. Szekszárd 27 9 5 13 29-42 32 10. Szszentmiklós 27 8 5 14 30-46 29 11. Paksi ASE 27 6 11 10 31-38 29 12. Budafok 27 5 12 10 35-48 27 13. Szentgotthárd 27 6 9 12 30-48 27 14. Bük 27 7 4 16 28-32 25 15. Veszprém 27 6 5 16 24-44 23 Dunántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti napilapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája. Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7627 Pécs, Engel J. u. 8. 7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Szerkesztőségi telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az AS-M ügyvezető igazgatója. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7627 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-Magyarország Kft. Baranya megyei irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a Pannonhír Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető minden naptári év végéig, a kiadónál (tel.: 72/505-002, fax: 72/505-016), vala­mint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőméi közveüenül, postautalványon és átutalással a KHB Rt. 10402427-24216319 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj 1999. január 1-jétől egy hónapra 850 forint, negyed évre 2550 forint, fél évre 5100 forint, egy évre 10200 forint. Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők által megadott adatok nyüvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer Budapest Kiadói Kit, Axel Springer Magyarország Kft., Harlequin ^ A Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését ^XiATESZ teljesítsük, akcióira, kiadványaira és egyéb szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket. ISSN 0865-9133 8,3