Új Dunántúli Napló, 1998. október (9. évfolyam, 269-298. szám)

1998-10-18 / 286. szám

1998. október 18. Labdarúgás - NB I. Tizenegyedik oldal Érd - Komló 2-1 (1-1) Érd, 1500 néző. V.: Saskőy 9. Érd: Elbert 0 - Tolnai 6 (Jakab 64. p.), Versits 5, Kult 6 - Bagi 7, Németh 6 (Horváth L. 85. p.), Ber- náth 6, So­mogyi 6 - Horváth S. 8, Varga L. 6, Király 6 (Ócsai 69. p.). Edző: Kozma Mi­hály. Kom­lói Bá­nyász: Herbert 6 - Mosonyi 6, Sieja 5, Schuszter 6, Ha­lász 6 (képünkön) - Kole- sánszky 5, Dárdai B. 5 (Pörs 66. p.), Geisz 5 (Varga Zs. 66. p.) - Szabó Zs. 5, Dö- mény 6, Gálffy 6 (Nagy A. 73. p.). Edző: Dárdai Pál. Szögletarány: 3-2 (1-2). Sárga lap: Versits 18. p. 2. perc: Dömény szlalo- mozott végig a félpályától, Elbert szögletre mentette a komlói csatár kísérletét. A sarokrúgást követően Geisz lőtt egy csel után fölé. 16. perc: Varga László emelt át 17 méterről a kifutó Herberten, már mindenki gólt kiáltott, de a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. 25. perc: Király ívelt be szögletet a 16-os bal sarká­tól, Horváth S. hét méterről, középről a földre fejelt, de Herbert reflexszerűen, óriá­si bravúrral hárított. 32. perc: Gálffy végzett el szabadrúgást a jobb oldalról az ötössel egymagasságban, Halász az ötös sarkáról fe­jelt a bal alsó sarokba (0-1). 40. perc: Bagi futtatta jobb oldalon Némethet, a középre lőtt labdába Her­bert még bele tudott ütni, de az pont Horváth Sándor elé került, aki hat méterről helyezett a hálóba (1-1). 43. perc: Horváth Sándor egy csellel becsapta Halászt, de 18 méteres lövését Her­bert hárította. 64. perc: Kult csúsztatott meg fejjel egy jobb oldali bedobást, és Horváth Sán­dor hat méterről, senkitől sem zavartatva a léc alá lőtt (2-1). 94. perc: Horváth László egy kontratámadást fejezett be 18 méteres bombával, ami a léc fölött hagyta el a játékteret. Az Érden uralkodó szélhez és a pálya egyen­letlen talajához az első fél­időben jól alkalmazkodtak a komlóiak. Pontos, rövid passzos játékukkal több­ször is megzavarták a ha­zaiakat. A sportszerű mérkőzésen szenvedtek szerencsétlen vereséget. Kozma Mihály: - Vasár­nap eldől az egyesület sorsa, mi megtettünk mindent. Remélem, azok győznek, akik szeretik a labdarúgást. Dárda,i Pál: - Küzdelmes mérkőzésen a szélhez és a talajhoz jobban alkalmaz­kodó hazaiak megérdemel­ten nyertek. Móczán Zoltán Soroksár - Nagykanizsa PMFC - Szeged 0-0 jl------------ --------------it---------------­■ Calin (sötét nadrágban) ritkán örülhetett fotó: tóth László 3-2 (1-1) Soroksár, 400 néző. V.: Makai 8. Soroksár: Borsos 6 - Szente 5 - Czigler 5, Erdélyi 6- Balogh 5, Vasicz 6, Simon F. 5 (Touati 6 - 59. p.)-, Lóczi 6 - Hoffmann (Magosi - 78. p.) 5, Gyuróváth 7, Simon J. 5 (La- banics - 63. p.). Edző: Szur- gent Lajos. Nagykanizsa: Czigoth 4 - Kenéz 7 - Pálfi 5, Kiss 4, Crnomarkovics 6 - Farkas 5 (Himics - 71. p.), Agics 4, Horváth Z. 6, Pulai 5- Horváth Gy 6. (Panghy - 89. p.), Mitrovics 4 (Gordián 6 - az 55. p.). Edző: Készéi Fe­renc. 22. perc: Horváth Gyula ki­sodródott helyzetből laposan az üres kapuba lőtt. (0-1). 38. perc: Kiss nem vette észre, hogy kapusa messze kint áll a kapujából. Czigoth kétségbeesve visszafutva megfogta a kapura tartó lab­dát. A közvetett szabadrúgást az 5-ös vonaláról Simon Fe­renc legurítása után Gyuro- váth lövése a felső lécet érintve jutott a kapuba. (1-1). 56. perc: Horváth Zoltán bal oldali szöglete után az éppen beállt Gordián közé­pen 6 méteres fejesébe Bor­sos belekapott, de a labda a felső kapufa alsó lapjáról a hálóba pattant (1-2). 86. perc: Touati Gyuróváth elé emelt, aki 15 méterről egyből magasan a kapu jobb oldalába emelt (2-2). 92. perc: Touatihoz került a labda a 16-oson belül, két lövő csellel két védőt is elfek­tetett, majd 8 méterről a ka­puba lőtt. (3-2). D.J. Pécs, 1000 néző. V.: Hosszú 8. Pécsi MFC: Tarlósi 7 - Czeininger 6 - Dienes 5, Ku­tas 6, Kovacsevics 6 - Sipos 5, Calin 5, Orlovics 6 - Czakó 5, Fónai 5, Kardos 4 (Farkas -, 66. p.). Edző: Réfi Gábor. Szeged LC: Bita 6 - Németh 6, Major 5, Basics 4 (Tamás A. 4-2=2, 34. p.), Vörös 4 (Koltai -, 67. p.) - Ruppert 6 (Molnár Cs. 4, a szünetben), Barva 5, Kenesei 7 - Szabó Z. 5, Fa­ragó 5, Herczku 5. Edző: Ger­gely Károly. Szögletarány: 2-9 (0-6). Sárga lap: Kutas (14. p.), Herczku (74. p.), Tamás (77. p.). Kiállítva: Tamás A. (a má­sodik sárga lap után, 79. p.). 16. perc: Szabó Z. Faragó segítségével kipasszolta a pé­csi védőket, végül lesen akadt el a szegediek akciója. 21. perc: Jobb oldali táma­dás végén Kenesei lőtt 13 mé­terről, Tarlósi bravúros vető­déssel mentett a bal alsó sa­rok elől. 27. perc: Az első pécsi le­hetőség után Czakó gyönyörű csellel játszotta magát tisz­tára, ám a 16-os vonalától el­hamarkodottan mellé lőtt. 31. perc: Egy szegedi sza­badrúgás-kombináció végén Kenesei csavart a bal felső sa­rok mellé. 33. perc: Vörös kapta a labdát a kaputól 30 méterre, 25-ről lövésre szánta el ma­gát, Tarlósi a bal alsó sarok elől tenyerelte ki a labdát. 37. perc: Ruppert röviden fejelte haza a labdát, Calin rá­csapott a kaputól 14 méterre a bal oldalon, ám elkapkodta a tiszta helyzetet, és a jobb alsó sarok mellé lőtt. 57. perc: Fónai adott be, a labda éppen elcsúszott a be­ugró Kardos lába előtt. 73. perc: Kenesei került helyzetbe, de hat méterre a kaputól a labda helyett a földbe rúgott. 79. perc: Tamás A. meg­kapta második sárga lapját, így a játékvezető a pirosat mutatta fel neki. 86. perc: Calin próbálta ki­használni a pécsi ember­előnyt, megindult középen, két védőt is kicselezett, aztán elhamarkodottan ellőtte a labdát. 88. perc: Sipos vállalkozott lövésre a kaputól 25 méterre, próbálkozását Bita öklözte ki a kapu közepe elől. 89. perc: Újabb pécsi tá­madás után a labda a jobb ol­dalon Farkas elé került, a cse­reként beállt játékos húsz méterről a „pipakapufát” ta­lálta el. Furcsa mérkőzés volt. Az első negyedórában a PMFC játszott fölényben, majd ki­derült, hogy a szegediek szervezettebben játszanak, ha nagyon odafigyelnek. A középpályán folyt a játék. Kevés helyzet és nagy küz­delem jellemezte ebben az időszakban az alacsony színvonalú meccset. A második játékrészben küzdelmesebb lett a játék. Aktívabban játszottak a pé­csi középpályások, lassí­tásra törekedett a Szeged. A kiállítás után fölénybe ke­rült a PMFC, ám az adódó helyzeteket nem tudták ki­használni. Két egyforma képességű gárda küzdelmét láthattuk. A szegediek technikailag képzettebben, a pécsiek lel­kesebben játszottak. Az eredmény igazságos, kis szerencsével mindkét csa­pat megszerezhette volna a három pontot. Jellemző a találkozóra, hogy mindkét csapat leg­jobbja a kapus volt, pedig nem sok védenivalójuk akadt. Réfi Gábor: - Küzdelmes mérkőzésen a Szeged táma­dott, mi kihagytuk a helyze­teket, igazságos az eredmény. Továbbra sincs szerencsénk. Gergely Károly: - Végig mezőnyfölényben játszot­tunk, de kevés gólszerzési le­hetőséget alakítottunk ki, így a lelkes pécsiek megérdemel­ten vettek el tőlünk két pon­tot. Bozsik László Ez lesz ma Az NB I. állása 1. Tatabánya 13 10 3­30-11 33 2. Szeged 13 9 3 V 29-10 30 3. N.kanizsa 13 8 2 3 27-13 26 4. Salgótarján 13 7 3 3 21-15 24 5. Érd 13 7 2 4 21-18 23 6. Komló 13 6 3 4 20-19 21 7. M. Sopron 13 5 5 3 23-19 20 8. Demecser 12 5 3 4 19-18 18 9. T.kécske 13 4 5 4 17-18 17 10. Soroksár 13 5 2 6 18-28 17 11. Komárom 12 5 1 6 20-17 16 12. B.csaba 13 4 3 6 18-19 15 13. Hajdúszob. 13 4 3 6 22-24 15 14. Kaposvár 13 4 3 6 17-22 15 15. T.vasvári 12 3 5 4 12-12 14 16. Szolnok 12 4 2 6 14-17 14 17. T.újváros 12 3 3 6 15-21 12 18. Soproni Dr. 13 3 3 7 21-29 12 19. PMFC 13 1 3 9 14-29 6 20. Kecskemété­3 9 8-27 3 A 13. fordulóból két mérkőzés maradt mára. A jól szereplő újonc, a Komárom az elmúlt fordulóban, hazai pályán a Pécstől vereséget szenvedő Tiszaújvá- rossal mérkőzik. A másik meccsen a Tiszavasvári ott­hon fogadja a demecserieket megyei rangadón. A vendégek pontszerzésben reménykednek. Békéscsaba - Kaposvár 2-1 (0-0) Békéscsaba, 800 néző. V.: Szabó J. 9. Békéscsaba: Fülöp 6 - Diczkó 6 - Varga 4, Dávid 4 (Kovács K. 6 -, 55. p.) - Raducu 4, Kerényi 6, Ulrich 5 (Borbola -, 92. p.), Czipó Z. 4 (Kasik 5, a szünetben), Valentényi 5 - Szabó Cs. 5, Simon 5. Edző: Pásztor József. Ka­posvár: Ferencz 5 - Zaho- recz 5 - Itvás (képünkön) 5, Barna 5 - Kiss 5 (Göbö- lös -, 76. p.), Tóth G. 6, Implom 5, Bány 5, Szabó M. 4 (Tóth B. -, 71. p.) - Bubcsó 5, Piri 4 (Kovács G. - 81. p.). Edző: Horváth L. Sárga lap: Implom, 44. p., Dávid, 53. p., Kerényi, 73. p., Varga, 85. p. 68. perc: Kovács Krisz­tián a 16-ossal egymagas­ságban egy hatalmas part­dobást hajtott végre, Keré­nyi pedig a védőket meg­előzve hét méterről a bal felső sa­rokba fejelt (1-0). 91. perc: Szabó Csaba a ka­posvári tér­fél közepén jól ugratta ki Kovács Krisz­tiánt, aki rövid vágta után 11 méterről a jobb alsó sa­rokba bombázott (2-0). 93. perc: Bány indította a bal oldalon Kovács Gá­bort, aki a kissé kint álló Fülöp fölött 15 méterről, a balösszekötő helyéről át­emelt a kapus fölött (2-1). Tovább tart a békés­csabaiak mélyrepülése, még ha ezen a napon be is gyűjtötték a három pontot. Borzasztó ala­csony színvonalon űzték a sportágat. Pásztor József: - Lehet, hogy a labdát, amivel ját­szottunk, intenzív osz­tályra kellene vinni, mert olyan beteg volt. Rejtély számomra ez a harmat- gyenge produkció. Horváth Lajos: -Ismét önmagunkat vertük meg. Az első félidő alapján gó­lokkal kellett volna nyer­nünk. Jávor Péter Tiszakécske - MATÁV 2-4 (1-1) Tiszakécske, 600 néző. Ve­zette: Jenei. Tiszakécske: Varga - Zováth, Serban, Bállá, Szin, Babai, Izsák, Belvon (Mikóczi, 67. p.), Molnár (Urbán, 67. p.), Török, Mik­lós (Barna G., 32. p.). Edző: Tóth Dénes. Matáv-Sopron: Horváth - Takács (Bausz a 84. p.), Lan- tai, Sánta, Szabados, Varga (Farkas, 62. p.), Bognár, Per- ger, Mlinkovics, Kulcsár (Sif­ter, 62. p.), Nagy. Edző: Róth Antal. 2. perc: A kaputól 30 mé­terre Belvonhoz került a labda, onnan egyedül vihette Horváthra, elegánsan, védőit maga mögött hagyva gurított a hálóba (1-0). 20. perc: Mlinkovics Bog­nár jobb oldali beadását bó­lintotta a hálóba (1-1). 51. perc: Babai 20 méteres mesteri kapáslövése a háló­ban kötött ki (2-1) . 58. perc: Varga szabadrú­gást végzett el. Kulcsár kapta a labdát, majd ismét Vargá­hoz került a pettyes, s ő ha­talmas, 20 méteres lövéssel egyenlítetett (2-2). 64. perc: Bognár beadását szinte a gólvonalról, senkitől sem zavartatva fejelhette Mlinkovics a hálóba (2-3). 85. perc: Bausz akadályta­lanul vezethette kapura lab­dát, majd a hálóba gurított (2- 4). Tóth Dénes: - Olyan gyenge volt a csapat teljesít­ménye, hogy méltatlannak találok bármiféle értékelést. Róth Antal: - A győzelem értékét csak emelte, hogy két­szer is vesztett helyzetből tud­tunk fordítani. A siker a csa­pategységnek köszönhető. SBTC - Tatabánya 1-2(1-1) Salgótarján, 2000 néző. Ve­zette: Bukovics 4. SBTC: Szabó I. 6 - Palaticzky 6, Sági 7, Gyetvai 5 (Sándor T. - a 77. p.), Forgács 6 - Gu­bán 5 (Kecskés 5, 42. p.), Németh 6, Kádár 6, Ivitz 6 - Győri 5, Szabó II. 5. Edző: Kis Károly. Tatabánya: Gé­léi 7 - Bukva 6, Szabó V. 6, Szoboszlai Zs. 5 (Tóth N. - 73.p.), Hornyák 6 - Süveges 5, Ingácz 5 (Gombos 5, 70. p.), Kovács A. 5 (Fogarasi - 88 p.), Harmath 6 - Kiprich 6, Nagy S. 5. Edző: Tóth Bá­lint. 7. perc: A vendégek bün­tetőterületén belül cselez­gető Kádárt az egyik tatabá­nyai védő felvágta. Németh a 11-est Géléi kapujának jobb oldalába lőtte (1-0). 14. perc: Kiprich kapott pontos indítást, majd 18 méterről a jobb sarokba ívelte a játékszert. (1-1). 63. perc: Süveges tört előre, a tizenhatoson belül ütközött a kifutó kapussal, a játékvezető tizenegyest ítélt, Kiprich higgadtan he­lyezett a jobb sarokba (1-2). (A Bukovics téves ítéletein feldühödött tömegből valaki fejbe dobta egy dobozos ital­lal a kispadról idegesen fel­ugráló Tóth Bálintot, ezért percekig megint szünetelt a játék.) Kiss Károly: - Én még ilyen egyoldalú játékveze­téssel nem találkoztam. Tóth Bálint: - Gratulálok csapatomnak a győzelem­hez. Kolaj László SFAC - Kaba 2-1 (2-0) Sopron, 800 néző. V.: Szarka 9. Soproni Dreher FAC: Milchram 6 - Magyar 6, Varga K. 6, Böjté 6 (Kurucsai -, 77. p.), Szabó B. 7 - Czipper 5, Fi- lipovics 6, Ferenczi 5 (Guti -, 68. p.), Zahorán 5 - Rósa 7, Stefanov 5 (Kiss Cs. 6,45. p.). Edző: Vágó Attila. Kábái FC- Hajdúszoboszló: Szabó L. 6 - Szentmiklósi 5, Frida 5, Szi­lágyi 5 - Molnár 4 (Erdei 6, a szünetben), Fekete 5, Dobos 5, Dobi 6, Bordás 5 (Makra 5, a szünetben), - Ulveczki 6, Nagy Zs. 6. Edző: Gyarmati András. 37. perc: Szabó Béla bea­dását a megcsúszó Molnár röviden rúgta el a kapu elől, az érkező Rósa egy csel után az ötös sarkáról lőtt a bal sa­rokba, a labda a kapufáról pattant a hálóba (1-0). 41. perc: Stefanov bal ol­dali szöglete után Filipovics 8 méterről kapura fejelt, a labda a gólvonal mögött álló Dobos lábáról pattant a felső lécre, majd a hálóba (2-0). 93. perc: Dobos futott el a bal oldalon, középre gurított, az érkező Dobi 6 méterről a hálóba perdített (2-1). A találkozó első félidejé­ben a kabaiak rendkívül in- diszponáltan játszottak, és ezt az utolsó negyedórában a soproniak többször is ki­használták. Szünet után a cserék következtében felja­vult ugyan a vendégcsapat, de csak az első negyedórá­ban tudott helyzeteket ki­alakítani, megérdemeltnek mondható a hazai győze­lem. Vágó Attila: - A sikert megalkuvást nem tűrő győzni akarásunknak köszönhetjük. Ez a győzelem mindennél többet ér számunkra. Gyarmati András: - Mi futballoztunk, a soproniak pedig nyertek. Túri Zoltán * 1 > i