Új Dunántúli Napló, 1998. október (9. évfolyam, 269-298. szám)

1998-10-11 / 279. szám

A hétvége sportműsora LABDARÚGÁS. NB I.: Komlói Bányász SK - Sal­gótarján, Komló, kökö- nyösi stadion, 13.30. NB 11.. Nyugati csoport: PVSK- Pécs’ 96 FC - Budafok, Pécs, Vasút-pálya, 14.00. Beremendi Építők - MO- TIM TE, Beremend, 14.00. NB III., Dráva csoport: Mohácsi TE - Bátaszék, Mohács, 14.00 Harkány - Balatonfüred, Harkány, 14.00. Tihany - Pécsi Pos­tás, Tihany, 14.00. Bara­nya megyei I. osztály: Szentlőrinc - Lánycsók, Szentlőrinc,14.00. Ujpetre - Bicsérd, Újpetre, 14.00. Dunaszekcső - Siklós- Márvány, Dunaszekcső, 14.00. Sellye - Felső- szentmárton, Sellye, 14.00. Szigetvár - Pécsvá- rad, Szigetvár, 14.00. Hosszúhetény - Szeder­kény, Hosszúhetény, 14.00. Boly - Kozármis- leny, Boly. 14.00. KÉZILABDA. NB I. B. nők: Thelena Tolna - PEAC, Tolna, 10.00. NB II. férfiak: PEAC-Kettele - Pécsvárad, Pécs, Egyetemi csarnok, 18.00. NB II. nők: Nanyatád - Tamási, Nagy­atád, 11.00. ATLÉTIKA. Fut a Tab ut­cai futóverseny, rajt: Tab, 10.00. KOSÁRLABDA. NB I. nők, B-csoport: PVSK Ala­pítvány - FTC-Gyermely- Tészta, Pécs, Lauber De­zső sportcsarnok, 16.00. NB II. nők: Ikarusz Kodo- lányi - Komlói Bányász, Székesfehérvár, 11.30. NB II. férfiak: Várpalota - PVSK-Pécsvárad, Várpa­lota, 15.00. MOTORSPORT. Moto­cross ob-futam, Komló, 13.00. KERÉKPÁR. Pécsi-kupa, 10. futam, rajt: Kozármis- leny, 9.00. LOVASSPORT. Nyéki Ta­kács díjlovagló emlékver­seny, Mohács, 10.00. RÖPLABDA. NB I. férfiak: Nafa RC Kaposvár - Hul- lámPack Dunaújváros, Kaposvár, városi sport- csarnok, 17.00. VÍZI­LABDA, OB I/B.: Pécsi TÁSI - Békéscsaba, Pécs, Hullámfürdő, 11.00. (n) Gólkülönbséget javított a PEAG HS I _• Hg ____,____L___-____I_!____J__:___i______i________________!__,__iMl__>..........^,______,_Sä____2___■ ■ ______ Í A kék mezben játszó pécsi egyetemisták magabiztosan győzték le a somberekieket otthonukban a baranyai labdarúgó megyebajnokság tegnapi mérkőzésén fotó: laufer László Szentgotthárdi - Paksi ASE 1- 1 (l-O) Labdarúgó NB II., Nyugati csoport. Szentgotthárd, 300 néző. V.: Ákos. Szentgotthárd: Vajdóczy - Kovács Cs., Beleznai, Meskó (Nagylaki 67. p.j - Deák, Korpics (Dobos 46. p.), Pri­bék, Király - Ziat, Vígh, Ko­vács K. Edző: Németh Imre. Atomerőmű SE: Mausz - Wolf, Jávorka, Orosz, Majsai N. - Nikolov, Fejes, Mészá­ros, Rácz - Benedeczki (Osz- termájer 54. p.), Nagy S. (Szabadi 88. p.). Edző: Nagy Lajos. Sárga lap: Kovács Cs. (12., p.), Majsai N. (35. p.) 47. perc: A szünetben cse­reként beállt Dobos lépett ki az elmélázó paksi védők kö­zött és a kifutó Mausz mellett megszerezte a hazaiak vezető gólját (1-0). 66. perc: Nikolov, Oszter- májer összjáték után utóbbi az alapvonalig verekedte ma­gát, visszagurítását az érkező Nikolov a léc alá vágta (1-1). Az első félidőben a haza­iak birtokolták többet a lab­dát, ám támadásaikat a paksi védelem rendre hatás­talanította. A második já­tékrész első percében veze­tést szereztek a szentgott­hárdiak. A gól nyílttá tette a mér­kőzést, az atomosok is egyre több támadást vezet­tek, és ezek egyikéből sike­rült is egyenlíteniük. Hely­zetei alapján a paksi csapat közelebb áll a győzelemhez. Jók: Kovács K., Vajdóczy, ill. Mausz, Jávorka, Mészá­ros. Németh Imre: - Sajnálom, hogy nem tudtunk kilencven percen keresztül koncent­rálni. Nagy Lajos: - Idegenben jó az egy pont, mégis elégedet­len vagyok. J.-Szekszárd - BKV Előre 2- 1 (1-1) Labdarúgó NB II. Nyugati csoport. Szekszárd, 300 néző. V.: Fodor Gy. Szekszárd: Szlanyinka - Nagyfalusi, Fehér, Tóth V. (Kadosa 74.p.), Vesztergombi- Horváth J, Farkas B., Mé­száros, Boros - Gergely (Pi­lisi, 64. p.), Galambos (Do­monkos. 92.p.). Edző: Tesz- ler Vendel. BKV Előre: Hauer - Tímár, Korolovszky, Farkas A., Elek- Farkas V. (Várszegi N. 72. p.), Lukács, Patkós, Tóth J. (Hódosi 72. p.) - Várszegi R. (Burai 60. p.), Tóth Zs. Edző: Dajka László. Sárga lap: Mészáros (32. p.), Várszegi N. (73. p.), Hó­dosi (77. p.) 28. perc: Farkas beadásá­ból Lukács lőtt 5 méterről a hálóba (0-1). 31. perc: Galambos 16 mé­terről talált a jobb felső sa­rokba (1-1). 60. perc: Boros 21 méteres lövése Hauer lába között ju­tott a hálóba (2-1). Eleinte a fővárosiak bir­tokolták többet a labdát, a házigazdáknak nem ment a játék az első félidőben. A fordulás után megélénkült a mérkőzés, a hazaiak sze­rencsés találattal vezetés­hez jutottak. A BKV futott az eredmény után, ám a szek­szárdiak jól védekeztek, s egymás utáni harmadik győzelmüknek örülhettek. Jók: Boros, Horváth J., Galambos, Vesztergombi, il­letve Korolovszky, Farkas A., Lukács. Teszler Vendel: - Jó erők­ből álló ellenfelet győztünk le, játékosaink nagyon megküz­dőitek a mai sikerért. Dajka László: - A szeren­csésebb csapat győzött, súlyos egyéni hibáink okozták a ve­reségünket. Az NB II. Nyugati csoport­jának mai műsora: Dunake­szi - Hévíz, PVSK-Pécs ’96 FC - Budafok, Zalaapáti - Dorog, Sárvár - Százhalombatta, Be­remend - MOTIM TE (mind 14.00), Bük - Szigetszentmik- lós (16.30). Paksi SE - Balatonlelle 0 -2 (0 -1) Labdarúgó NB III. Dráva- csoport. Paks, 200 néző. V.: Berki II. Zs. Paksi SE: Almási - Prant- ner, Jenei, Somogyi J. - Nagy Zs., Borsi, Taba, Csizmadia (Kindl) - Radies (Pummer- schein), Huszti (Kovács Z.), Farsang. Edző: Blatt Pál. Balatonlelle: Kovács J. - Czubelák, Kolovics, Kiss, Bene - Balogh (Dergecz), Mi- lavecz (Bihari), Somogyi Z., Hosszú - Takács (Szondy), Földes. Edző: Kenéz István. Az első fél órában a haza­iak uralták a pályát, de helyzeteiket nem tudták ér­tékesíteni. A látottak alap­ján a hazaiak nem érdemel­tek vereséget. G.: Hosszú, Bihari. Kiállítva: Taba (75. p.: Far­sang megütötte ellenfelét, a játékvezető azonban Tabát ál­lította ki). MÁV NTE - Bálátonföldvár 6-0 (2-0) Labdarúgó NB III., Dráva- csoport. Nagykanizsa, 100 néző. V.: Lévai. Nagykanizsa: Kovács Z. (Péczely) - Réz, Kalinics, Beke, Dezső - Balogh A., Ko­vács J., Pongrácz, Borda - Gazda (Lakics), Papp. Edző: Szalai Zoltán. Balatonföldvár: Gyenes - Biczi, Héjjas, Andorka, Varga- Zalatnai, Balogh G., Végh, Bogdán - Feri, Kresz. Edző: Karasz János. Nem volt egy súlycso­portban a két csapat. G.: Gazda 2, Kovács J. 2, Papp, Balogh A. Az NB III. Dráva-csoport mai műsora: Bonyhád - Ka- posfüred, Mohácsi TE - Báta­szék, Harkány - Balatonfü­red, Nagyatád - Dunaszent- györgy, Marcali - Dombóvár, Tihany - Pécsi Postás (mind 14.00). Somberek - PEAC-Femex 0-6 (0-4) Labdarúgó Baranya megyei I. osztály. Somberek, 50 néző. V.: Se­bestyén. Somberek: Barabás Hofmann, Bernáth (Jakab A.), Schulteisz (Kaitz) - Hon­véd, Jakab B., Burján, Müller, Bíró - Simon, Antal (Em- mert). Edző: Jakab Boldizsár. PEAC-Femex: Todika - Csernus (Kresz), Matus, Kun- Ambruszt, Rótt, Bognár, Takács L., Papp (Nyers) - Vető (Péter), Nagy. Edző: Weiszbart József. Minden csapatrészében jobbak voltak az egyetemis- ták G.: Takács L. (3), Nagy (2), Rótt. Összeállította: Kővári István, Zerza József, Balogh Antal, Csoboth Tamás, Horváth László. Trappolt Lőrinc. Városi futóversenyt rendeztek tegnap Szentlőrincen. A nagyszabású tömegsport rendezvényen a település apraja (ötszáz isko­lás) és nagyja (sajnos csak ötven felnőtt) indult, akik három, valamint tizenkét kilométeres távon mérték össze erejüket fotó: uufer László Az NB I-be kerültek Nagykanizsa - Soroksár 6-3 Férfi tenisz csapatbajnokság, rájátszás az NB I-be jutásért, Nagykanizsa. A záró forduló­ban, a rangadón az egyesek­ben remekeltek az olajosok, 4-2-es vezetésre tettek szert. A párosokban a kanizsaiak folytatták nagyszerű játéku­kat, bebiztosították győzel­müket, és ezzel első alka­lommal jutott fel a ^férfi szakág az élvonalba. Kanizsai győztesek. Egyes­ben: Füle, Dzsobák, Tálosi, Gyenes. Párosban: Füle-Far- kas és Dzsobák-Tálosi. B. A. Két hatodik hely A magyar négyesfogathaj­tók a 6. helyet szerezték meg az Olaszországban zajló Lovas Világjátéko­kon. Csütörtökön a díjhajtás után még az első helyen álltak, de később maratonhajtásban, majd a szombati akadályhaj­tásban nem tudtak jó ered­ményt elérni. Egyéniben Bo­zsik József érte el a legjobb eredményt, aki szintén a 6. helyen végzett. Végeredmény. Egyéni, vi­lágbajnok: 1. Ulrich Werner (Svájc) 141.20 hibapont, 6. Bozsik (Magyarország) 156.08, 15. Kecskeméti 172.96, 40. Dobrovitz 241.11, 44. Józsa 261.23. Csapat, világbajnok: 1. Hol­landia 286.08 hibapont.