Új Dunántúli Napló, 1998. október (9. évfolyam, 269-298. szám)

1998-10-25 / 292. szám

1998. október 85. Labdarúgás - NB I. Tizenegyedik oldal Tatabánya - Érd 1-3 (0-2) Tatabánya, 4000 néző. Ve­zette: Molnár J. Lombard FC Tatabánya: Géléi - Tóth N., Szabó V., Hornyák, Harmath - Ignácz (Gombos 68.p.), Kovács A. (Petres 54. p.), Dűli (Nagy S. 5, 33. p.), Tüske - Süveges, Kip- rich (képünkön). Edző: Tóth Bálint. Érdi VSE: El­bert - Jakab, Versits, Kult, Ócsai - Né­meth J. (Bagi -, 58. p.), Horváth S., Király (Nokta 93. p.) ­Bernáth, Varga L. (Kovács P. -, 81.p.), Somogyi. Edző: Kozma Mihály. Sárga lap: Tóth N. (44. p.), Varga I. (45. p.), Hor­váth S. (50. p.), Hornyák (88. p.) 2. perc: Király kilőtte a bal alsó sarkot (0-1). 19. perc: Somogyi úgy ta­lált a hálóba, hogy a labda a bal kapufa tövét is érintette (0-2). 63. perc: Varga L. közvet­len közelről fejelte a hálóba az érdiek harmadik gólját (0-3). 83. perc: Petres egy szög­let után a jobb felső sarokba fejelte a labdát (1-3). A találkozó messze nem a hazaiak várakozásának megfelelően alakult. A gyors vendégvezetés telje­sen megzavarta a tatabá­nyaiakat, akik jóformán ki sem heverték a mélyütést, máris újból bekerült a labda a hálójukba. A ven­dégek zárt védekezésből indított erőteljes támadá­sai mindig veszélyt jelen­tettek, így győzelmük tel­jesen megérdemelt. Ez volt a tatabányaiak első veresége az őszi idényben. Tóth Bálint: - Sajnálom, hogy hazai pályán veszítet­tük el veretlenségünket, és ezzel szomorúságot okoz­tunk szurkolóinknak. Gra­tulálok az érdieknek, telje­sen megérdemelten nyerték a meccset. Pálinkás András pálya­edző: - Ezt a győzelmet az újonnan megválasztott pol­gármesterünknek és kollé­gáinak ajánljuk. Soroksár - SFAC 0-0 Haraszti út, 500 néző. V.: Hajdó 9. Soroksár: Borsos - Czigler 4, Szente 5, Erdélyi 4- Balogh 5, Bősze 6 (Labanics -, 89. p.), Vasics 6, Joó 4 (Si­mon 5, 57. p.) - Hoffmann 5, Gyurováth 6, Touati 6. Edző: Szurgent Lajos. Soproni FAC: Milchram 9 - Magyar 4-2=2, Guti 6, Csenteri 5, Szabó B. 5- Miklós 4 (Ferenczy 5, 46. p.), Varga K. 6 (Kelemen -, 64. p.), Filipovics 5, Zahorán 5 - Taródi 4, Czipper 4 (Ku- rucsai -, 67. p.). Edző: Vágó Attila. 20. perc: Gyurováth 14 ni­es lövését Milchram bravúrral védte. 25. perc: A soproni kapus önfeláldozóan vetette be ma­gát Joó közeli lövésébe. 45. perc: Ezúttal ismét Milchram vétette magát észre, egy 20 m-es Gyuro- váth-szabadrúgást ütött ki ve­tődve. 48. perc: Milchram ismét hárított, ezúttal Touati 20 m- es lövését. 63. perc: Hoffmann távol­ról kísérletezett, a SFAC ka­puvédője ismét a helyén volt. 70. perc: Magyar meg akarta rúgni a földön fekvő Touatit, amiért a játékvezető kiállította a vendégek játéko­sát. Szervezetten, fegyelme­zetten kezdett, és 20 perc után megszerezhette volna a vezetést a Soroksár, de kimaradtak a helyzetei. A második félidőben kapujá­hoz szegezte a vendégeket a Soroksári TE. Bár Gyuro­váth és Touati mindent megtett annak érdekében, hogy betaláljon, ezen a na­pon nem bírtak a parádésan védő Milchrammal. Alacsony színvonalú mérkőzésen a helyzetei alapján győzelmet érdemelt volna a sokat támadó házi­gazda együttes. Kemény meccs volt, a ki­állítás mellett hat sárga la­pot is kiosztott a játékve­zető. Szurgent Lajos: - Hiába támadtuk végig a második félidőt, a vendégek kapusa mindent hárított. Sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni a lelkes soproniak ellen. Vágó Attila: - Az alacsony színvonalú mérkőzésen csak a játékvezető teljesítménye volt gyengébb a csapatokénál. Igazságos az eredmény, örü­lünk az egy pontnak. Matáv-Sopion - PMFC 1-1 (0-0) M) Foki, a pécsiek középhátvédje jól rombolt, I nem vétett különösebb hibát fotó: laufer László Sopron, 1000 néző. V.: Kassai 7. Matáv: Horváth T. 0 - Hor­váth R. 6, Szabados 6, Sánta 7 - Sifter T. 5 (Farkas B. 5, 59 p.), Nagy J. 6, Varga K. 7, Ko­vács I. 6, Mlinkovics 5 (Kul­csár -, 71. p.) - Körmendi 5 (Bausz R. 5, 59. p.), Takács 5. Edző: Róth Antal. PMFC: Só­lyom 7 - Dienes 6, Foki 6, Czeininger 6 - Kovácsevics 5, Calin 6, Orlovics 5, Lantos 6 (Hofecker -, 86. p.), Kutas 5 - Gera 5 (Farkas N. -, 75. p.), Kardos 4 (Kovács F. 6, a szü­netben). Edző: Réfi Gábor. 62. perc: A bal oldali oldal­vonal mellől szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, Varga K. ívelte a kapu elé a labdát, s Horváth R. 5 méterről a ka­punak háttal állva fejjel a bal sarokba csúsztatott (1-0). 67. perc: Az elmélázó sop­roni védők között Kovácse­vics indította szép labdával Dienest, ő pedig Horváth T. mellett a kapu közepébe lőtt (1-1). A mérkőzés kezdete előtt nehéz helyzetbe került a pécsi csapat, Tarlósi ugyanis megsérült, így a 18 éves Sólyom Csaba állt a kapuba - életében először az NB I-ben. A vendégcsapat védekezésre rendezkedett be, s mintegy 20 percen ke­resztül a védelem és a kö­zéppálya jól szűrte meg a hazai támadásokat. A félidő második felében azonban a nagyobb sebességre kap­csoló távközlésiek mellett Fokiék többször is zavarba jöttek, ekkor viszont az újonc Sólyom állt feladata magaslatán. A Matáv vezető gólja után Dienes hamar egyenlített - gyakorlatilag az első pécsi helyzetből. A döntetlent megbecsülték a vendégek, s az utolsó 20 percben ennek őrzésére rendezkedtek be. Valójában ezt sikerrel is hajtották végre, az egy pont megszer­zéséhez azonban feltétlenül kellett az újoncokat megha­zudtoló bátorsággal és hatá­rozottsággal, sokszor bra­vúrral védő Sólyom. Róth Antal: - Most is meg­szenvedtünk a saját pályán­kon, és ezúttal sem tudtuk le­győzni önmagunkat. Minden elismerésem a pécsieknek. Réfi Gábor: - Másodszor is „pontosan” távozunk Sop­ronból. A hazaiak többet tá­madtak, de a mi kontráink voltak a veszélyesebbek, ezért igazságosnak tartom a dön­tetlent. Gratulálok Sólyom Csaba kapusnak és sok sikert kívánok a pályafutásához. Túri Zoltán Ez lesz ma A labdarúgó NB I-ben a sorsolás szerint rhára öt ta­lálkozó maradt, ebből azonban csak négyet ren­deznek meg, mert a Kecs­kemét ismét nem áll ki, így már másodszor marad el pénzügyi okok miatt a bajnoki mérkőzése. Most a Tiszavasvári ellen kellett volna a KFC-nek Kecske­méten játszania, erre azonban nem kerül sor. Amiket vasárnap meg­rendeznek: Komlói Bá­nyász - Szolnok, Nagyka­nizsa - Salgótarján, De- mecser - Tiszakécske, Rá- kóczi-Kaposcukor FC - Kábái Cukor FC-Hajdú- szoboszló. Komlón 13.00- kor kezdenek a csapatok, a többi helyszínen 13.30- kor. Kedvező helyzetben van a Komlói Bányász, mert se sérültje, se eltil­tottja nincs, és ellenfele, a Szolnok sem tűnik verhe­tetlennek. Egyértelműen a hazaiak a meccs esélyesei, a döntetlen már meglepe­tés lenne. Az NB I. állása 1. Szeged 14 10 3 1 31-10 33 2. Tatabánya 14 10 3 1 31-14 33 3. N.kanizsa 13 8 2 3 27-13 26 4. Érd 14 8 2 4 24-19 26 5. Salgótarján 13 7 3 3 21-15 24 6. M. Sopron 14 5 6 3 24-20 21 7. Komló 13 6 3 4 20-19 21 8. Demecser 13 5 3 5 19-20 18 9. Soroksár 14 5 3 6 18-28 18 10. T.vasvári 13 4 5 4 14-12 17 11. Komárom 14 5 2 7 21-20 17 12. T.kécske 13 4 5 4 17-18 17 13. T.újváros 14 4 4 6 17-22 16 14. H.szob. 13 4 3 6 22-24 15 15. B.csaba 14 4 3 7 18-20 15 16. Kaposvár 13 4 3 6 17-22 15 17. Szolnok 12 4 2 6 14-17 14 18. Soproni D. 14 3 4 7 21-29 13 19. PMFC 14 1 4 9 15-30 7 20. Kecskemété­3 9 8-27 3 Tiszaűjv. - B.csaba 1-0 (0-0) Tiaszaújváros, 1200 néző. V.: Farkas G. Tiszaújváros: Sinescu 8 - Sipos 5, Horváth T. 6, Szirtesi 4 (Ruskó -, 88. p.), Varga S. 5 - Tóth L. 5, Farkas A. 5 (Horváth I. -, 66. p.), Forgó 6, Nagy P. 6 - Lilinger 6 (Mészáros -, 90. p.), Pap 5. Edző: Szentes Lázár. Békéscsaba: Fülöp 7 - Czipó 5, Diczkó 5, Varga M. 5 - Kovács K. 5-2=3, Ra- docu 5, Valentin 5, Negrau 5, Kasik 5 (Simon -, 77.) - Szabó Cs. 5 (Pozsár G. -, 83. p.), Harangi 4 (Ulrich 5, 55. p.). Edző: Pásztor József. 58. perc: Forgó 16 m-es szabadrúgása Fülöp kapus kezéről beperdült (1-0). 66. perc: Kovács K. meg­jegyzést tett a bíróra, amiért kiállították. A reklamáló Pásztor Józsefnek, a csaba­iak vezetőedzőjének is el kellett hagynia a kispadot. A csabaiak közel álltak a döntetlenhez, de a hazai kapus jól védett. Szentes Lázár: - Hatal­mas küzdelemben, rendkí­vül fontos három pontot szereztünk meg. Pásztor József: - Sajnos, a szegény embert nemcsak az ág húzza, a játékvezető sorozatos tévedéseivel jelen­tős részt vállalt az eredmény kialakulásában. Verasztó Lajos Szeged - Komárom 2-0 (1-0) Szeged, 4500 néző. V.: Vavika 8. Szeged: Bita 6 - Németh 6, Major 6, Basics 6 - Szabó Z. 7 (Fórizs -, 86. p.), Vörös 6, Herczku 6, Faragó 6 (Molnár -, 78. p.), Ruppert 5 - Barva 5 (Vasas 6, 46. p.), Kenesei 6. Edző: Gergely Károly. Komá­rom: Bíró 5 - Matics 4, Wohl 5, Szalma 4 - Dubcsik 5, Le- tenyei 5, Rózsahegyi 4, Bor­vendég 5 (Horváth -, 65. p.), Szabó T. 5 - Ugrai 4 (Plotár -, 80. p.), Kajdy4. Edző: Kardos József. 14. perc: Faragó jobb oldali beadása után a rövid saroknál helyezkedő Szabó Z. 8 méter­ről a bal felső sarokba he­lyezte a labdát (1-0). 50. perc: Szabó Z. sorra cselezte ki a vendégvédőket, majd az alapvonal közvetlen közeléből a jobb oldalról Fa­ragó elé tálalt, aki estében 8 méterről a jobb alsó sarokba helyezte a labdát (2-0). A Szeged végig nagy aka­rással, ötletesen és eredmé­nyesen futballozott a me­zőnyben jól adogató, sport­szerűen futballozó, veszé­lyes támadásokat is vezető Komárommal szemben. Gergely Károly: - A kultu­ráltan játszó Komárommal szemben kiélezett mérkőzé­sen sikerült otthon tartanunk a három pontot. Kardos József: - Mindkét csapatnak négy-négy gólszer­zési lehetősége akadt, sajnos, mi húztuk a rövidebbet. Thékes István Sokallják a külföldieket a spanyol fociban Esperanza Aguirre Gii de Biedma spanyol sportmi­niszter, valamint Santiago Fisas, a minisztérium ál­lamtitkára kész arra, hogy - amennyiben a professzi­onális liga nem tesz lépé­seket - törvényerejű ren­deletet hozzon a spanyol labdarúgó-bajnokságban egy csapatban szerepel­tethető, nem az Európai Unió országaiból érkező labdarúgók számának kor­látozása érdekében. A hatályban lévő szabályok szerint minden együttesben hat ilyen igazolt játékos lehet, akik közül egy mérkőzésre négy nevezhető. A Spanyol Labdarúgó Szövetség azon­ban ezt sokallja, félve attól, hogy a külföldi labdarúgók foglalkoztatása kedvezőtlen hatással lehet a nemzeti válo­gatott jövőbeni szereplésére.- Tudjuk, nehéz helyzet­ben vagyunk, de mindenkép­pen változtatni kell a jelenlegi szabályokon. Azt szeretnénk, ha nem jönne több külföldi a spanyol bajnokságba, de tud­juk, hogy ez színje lehetetlen - mondta a főtitkár. A szövetség vezetői arra kérték a minisztériumot, hogy a cél érdekében gyako­roljon nyomást a professzio­nális ligára, amelynek jogá­ban állna korlátozni a nem EU-beli játékosok számát. Havelange: Hagyják békén a futballistákat Joao Havelange, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) korábbi brazil elnöke a kéthetente megjelenő francia sportlapnak, a France-Footballnak adott nyi­latkozatában a közelmúltban úgy fogalmazott, hogy a kerékpárosok közül mindenki doppingol, a labda­rúgók közül viszont csak néhányan - jelentette az AFP francia hírügynökség.-Az 1998-as franciaországi labdarúgó-világbajnokságon 265 tesztet végeztünk el, egynek sem lett pozitív eredménye, úgyhogy hagy­ják békén a futballistákat - fogalmazott Joao Havelange, aki még elmondta, hogy egy labdarúgó nyolcvan-kilenc- ven mérkőzést is képes leját­szani egy idényben, köszön­hetően a ma már létező vi­taminoknak és regeneráló készítményeknek. A brazil sportszakember kitért a 2002-ben Japán és a Koreai Köztársaság által kö­zösen rendezendő vb-re is. A közös rendezés elfogadása - amely még az ő elnöksége idejére esett - szerinte hibás lépés volt. Havelange mind­ezt úgy magyarázta, hogy ő Japán rendezési tervét tá­mogatta, az európai szövet­ségek többsége viszont in­kább a Koreai Köztársaság pályázatát. Mivel azonban egy elnöknek sohasem sza­bad alulmaradnia, végül ő maga ajánlotta a közös ren­dezés lehetőségét. A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) 10 millió dollárt adományctzott fej­lesztésre az Afrikai Labda­rúgó Szövetségnek (CAF). Ezzel Sepp Blatter, a FIFA svájci elnöke teljesítette azt az ígéretét, amelyet még megválasztása előtt az afri­kai támogatásért cserébe ígért. A svájci sportvezető je­lezte azt is, hogy a női labda­rúgás népszerűsítését is a közeljövő fontos feladata­ként kezeli.