Új Dunántúli Napló, 1998. október (9. évfolyam, 269-298. szám)

1998-10-11 / 279. szám

1998. október 11. Labdarúgás - NB I. Tizenegyedik oldal K.vái - Komárom 2-1 (1-1) Kaposvár, 1200 néző. V.: Vad 8. Rákóczi FC: Ferenc 5- Zahorecz 6 - Itvás 6, Barna 6 - Kiss 6, Tóth G. 7, Bubcsó 7, Implom 6 (Göbölös 86. p.), Szabó M. 6 - Czonev 5 (Kovács 89.p.), Piri 7 (Rajczi 78. p.). Edző. Hor­váth Lajos. Komárom: Bíró 8 ­Wohl 6 - Horváth 5 (Matics 5, 46. p.), Szalma 6- Letenyei S, Rózsahegyi 5 (Plotár 79. p.), Szenes 5, Borvendég 5, Megyesi 5 (Szabó T. 5, 46. p.) - Ugrai 5, Kajdy 6. Edző: Kardos Jó­zsef. 40. perc: Piri fejjel Czo- nevhez csúsztatta a labdát, akinek jövését Bíró még há­rítani tudta, de jó ütemben érkezett Kiss, és néhány lé­pésről az üres kapuba pasz- szolt (1-0). 44. perc: Kajdy ártatlan helyzetből a feje búbjával továbbított a kapu felé, és a későn eszmélő Ferenc fölött a labda a jobb felső sarokba hullott (1-1). Szünet után a Rákóczi nagy erőket vetett be a má­sik két pont megszerzésé­ért, ám Bíró kapus egy ideig útjukat állta. 70. perc: Szabó Miklós (képünkön) bal oldali be­adását Piri fejjel tovább­csúsztatta, és Tóth Gábor estében a bal sarokba ko­torta (2-1). Kissé aggódva szemlél­ték a játékteret a két csa­pat játékosai, mindenek­előtt a hazaiak, akik nem szívesen vállalkoztak saját otthonuk elhagyására. Ez kezdetben visszafogott já­tékukon érződött is. Bíró kapus az elején még csak sejtette jó formáját, aztán a mérkőzés során kiderült, neki volt köszönhető, hogy csapata két kapott góllal megúszta ezt a ta­lálkozót. Horváth Lajos: - Ellenfe­lünket csak kitűnően védő kapusuk mentette meg a még nagyobb arányú vere­ségtől. Kardos József: - Egy „fa­lusi búcsú” kedvéért kár volt ilyen rossz játéktérre hozni a mérkőzést. Jutási Róbert T.bánya - Soroksár 2-0(041) Tatabánya, 1000 néző. V.: Cserna 6. Lombard FC Tata­bánya: Géléi 7 - Bukva 5, Szabó V. 6, Virág - (Hornyák 6, 16. p.) - Tüske 6, Szobosz- lai 7, Kovács A. 5, (Ignácz 6, 53.p.) Simon T. 5 puli 6, 46.p.) - Süveges 6, Kiprich 7, Nagy S. 7.Edző: Tóth Bálint. Soroksári TE: Borsos 6 - Czigler 5, Frick 5, Szekeres 5 - Hoffmann 6, Balogh 5, Szente 5, Lóczi 6 (Vasic -, 70.p.) - Gyurováth 5, (Bősze -, 66. p.) Tímár 6, Simon J. 5. Edző: Szurgent Lajos. 67. perc: Tüske egyedül tört be a 16-oson belülre, Lóczi buktatta. A megítélt büntetőt Kiprich (képünkön) a balra vetődő Borsost be­csapva a jobb alsó sarokba lőtte (1-0). 74. perc: Tüske ugratta ki Süvegest a jobb oldalon, aki élesen lőtt a kapu elé. A jókor érkező Kiprich nyolc méter­ről fejelt a háló bal oldalába (2-0). Az első gólt követően már szellemesen, felsza­badultan játszott a Lom­bard FC, bár a három pontért nagy árat fi­zetett, hi­szen Virág és Tüske is megsérült. Rájuk - úgy tűnik hosszú ideig nem számít­hatnak a kék-fehérek. Ne­hezen sikerült legyűrni a szívósan védekező Sorok­sárt, de jó iramú mérkőzé­sen a végén már szép fut­ballt is láthatott a közönség. Ezzel a tatabányaiak to­vábbra is megőrizték vezető helyüket a tabellán. Tóth Bálint: - Nagyon ne­héz mérkőzést vívtunk, mert az ellenfelünk kiválóan ját­szott, mi pedig a vártnál gyengébben. De mégis dicsé­ret illeti a csapatot, mert is­mét „tudott” győzni. Szurgent Lajos: - A vereség ellenére dicsérem a csapatot. Játékban, fegyelemben min­dent megtettek, egy kivétellel, nem rúgtak gólt. Tiszaújváros - MFC 2-4 (1-2) i A pécsi Kovács célozza meg a hazaiak kapuját fotó: laufer László Tiszaújváros, 1200 néző. V.: Veres L. Tiszaújváros: Si- nescu 0 - Szabó L. 3 (Lilinger, 6, 57. p.) - Varga S. 3, Hor­váth T. 4 - Kovács T. 4 (Boros R. 4, 40. p., Ruskó -, 73. p.), Tóth L. 4, Farkas A. 5, Nagy P. 5-2=3 - Horváth I. 5, Pap 5, Forgó 5. Edző: Szentes Lázár. PMFC: Tarlósi 7 - Foki 6-2=4 - Orlovics 5 (Lantos -, 67. p.), Czeininger 5, Dienes 6 - Ko- vácsevics 7, Sipos J. 5, Calin 7 (Czakó 86. p.), Kardos 5 - Gera 6, Kovács F. 5 (Makai 6, 46. p.). Edző: Réfi Gábor. Kiállítva: Nagy P. (Calin felvágásáért 2. sárga lap) a 68., Foki a 79. percben. 17. perc: Orlovics továbbí­totta a labdát az őrizetlenül álló Calinhoz, aki a kapujából kiinduló Sinescu mellett a 16- os vonaláról a jobb alsó sa­rokba csavart (0-1). 37. perc: Szabó L. utolsó hazai mezőnyjátékosként rö­viden fejelte Sinescu felé a labdát. Az óriási hibát Calin használta ki: 15 méterről a ki­futó kapus felett a kapu jobb oldalába emelt (0-2). 45. perc: Forgó balról beí­velt szabadrúgására a bal ka­pufánál Farkas A. érkezett, aki 2 méterről fejelt a bal alsó sarokba (1-2). 80. perc: Lilinger bal oldali szögletét röviden fejelték ki a pécsi védők, a labda a balösz- szekötő helyén tanyázó Forgó elé került, aki 17 mé­terről nagy lövést eresztett el, amely a kapu előtt tömörülő egyik játékoson megpattanva a kapu bal oldalába vágódott (2-2). 88. perc: Makai a bal oldal­ról ugratta ki a középen előre­törő Kovácsevicset, aki egy védővel a nyakában előbb ki­cselezte Sinescut, majd 10 méterről jobbról a kapuba bombázott (2-3). 90. perc: Czakó a saját 16- osától végig vezette a pályán a labdát, majd 15 méterről először Sinescuba lőtt, de a kipattanót már a hálóba po­fozta (2-4). A mély talajú, víztől fel­ázott pályán a vendégcsapat kezdett jobban. A pécsiek mintha komolyabban vették volna a meccset, s ennek eredményeként teljesen megérdemelten jutottak ve­zetéshez. A hátrányba ke­rült újvárosi gárda azonban továbbra is különösebb el­képzelés nélkül ment előre. A találkozó utolsó tíz per­cében egymást követték az események, s ekkor a szín­vonal a hazai átlag fölé emelkedett. Szentes Lázár: - Nagyon rosszul kezdtünk, s ez az egész meccsre rányomta a bé­lyegét. Réfi Gábor: - Végre elvesz­tettük szüzességünket, s re­mélem, ezzel pechsoroza- tunknak is vége szakad. Meg­érdemelten nyertük meg ezt az összecsapást. Ez lesz ma A vasárnapi sláger a Komló - Salgótarján (13.30) összecsapás. Komló: Herbert - Moso- nyi, Augustin, Schuszter, Halász - Kolesánszky vagy Ménh, Dárdai B., Geisz - Gálffy vagy Varga Zs., Dömény, Szabó Zs. Salgó­tarján: Szabó I. Cs. - Kecskés vagy Palaticzky, Sági, Kádár, Forgács - Gu­bán, Németh, Szoboszlai, Sándor T. - Ivitz, Győri. További program: Kecskemét - Érd (14.00), Demecser - Szolnok (14.00), Hajdúszoboszló - Békéscsaba (14.00), Nagykanizsa - Soproni Dreher FAC (15.00). Az NB I. állása 1. Tatabánya 12 9 3 . 28-10 30 2. Szeged 12 9 2 1 29-10 29 3. Salgótarján 11 7 3 1 20-12 24 4. N.kanizsa 11 7 2 2 22-10 23 5. Komló 11 5 3 3 18-17 18 6. M. Sopron 12 4 5 3 19-17 17 7. Érd 11 5 2 4 18-17 17 8. T.kécske 12 4 5 3 15-14 17 9. Komárom 12 5 1 6 20-17 16 10. Demecser 11 4 3 4 18-18 15 11. Kaposvár 12 4 3 5 16-20 15 12. T.vasvári 12 3 5 4 12-12 14 13. Szolnok 11 4 2 5 14-16 14 14. Soroksár 12 4 2 6 15-26 14 15. B.csaba 11 3 3 5 16-17 12 16. Hajdúsz. 11 3 3 5 20-22 12 17. T.újváros 12 3 3 6 15-21 12 18. Soproni D. 11 2 3 6 19-25 9 19. PMFC 12 1 2 9 14-29 5 20. Kecskemét11­3 8 8-26 3 A 13. forduló párosí­tása: Soproni FAC - Haj­dúszoboszló, Békéscsaba - Kaposvár, PMFC - Sze­ged, Tiszakécske - Matáv Sopron, Érd - Komló, Sal­gótarján - Tatabánya, Komárom - Tiszaújváros, Tiszavasvári - Demecser, Szolnok - Kecskemét, So­roksár - Nagykanizsa. Szeged ­2-1 (1-1) Szeged, 5000 néző. V.: Szabó Zs. Szeged: Bita 0 - Németh 5, Major 6, Basics 5, Vasas 5 - Vörös 6, Faragó 6, Ruppert 5 (Koltai -, 62. p.) - Szabó Z. 6, Barva 5 (Tamás -, 62. p.), Kenesei 6. Edző: Gergely Károly. Ti­szakécske: Varga 5 - Bállá L. 6, Serban 5, Zováth 6, Bu- jáki 5 - Babai 6, Belvon 5 (Besserman -, 78. p.), Szín 5 (Mikóczi -, 78. p.), Cin- tián 5 - Török 5., Miklós 5 (Barna G., 61. p.). Edző: Tóth Dénes. 4. perc: Major a 16-oson belül buktatta Belvont. A büntetőt Török a kapu jobb oldalába helyezte (0-1). T.kécske 40. perc: Kenesei Major elé ívelt, aki 10 méterről a léc alá fejelte a labdát (1-1). 77. perc: Bujáki a 16- oson belül buktatta Faragót. 11-es! A büntetőt Kenesei a bal alsó sarokba lőtte (2-1). Végig a szegediek ját­szottak fölényben. Gergely Károly: - A gyor­san bekapott gól után nehe­zen találtunk magunkra. Harcos erényeket csillog­tatva sikerült térdre kény- szerítenünk ellenfelünket. Tóth Dénes: - Csapatom jól játszott, kár, hogy a já­tékvezető főszerepet vállalt vereségünkben. Thékes István Matáv Sopron - T.vasvári 1-1 (0-1) Sopron, 600 néző. V.: Hidasi 7. Matáv Sopron: Horváth T. 0 - Horváth R. 5-2=3, Szaba­dos 6, Sánta 6 - Perger 5., ■ Varga K. 6, Kulcsár 6 (Farkas B. -, 83. p.), Kovács I. 6 (Nagy J. -, 75. p.), Mlinkovics 5 - Bognár 6, Takács L. 5 (Kör­mendi -, 78. p.). Edző: Róth Antal. Tiszavasvári: Szabó A. 6 - Lenkey 6 - Cap 6, Have- lant 6, Homann 6 - László 5, Tar 5, Balogh II 5-2=3, Hege­dűs 5 (Szemán -, 68. p.) - Ta­kács Sz. 4 (Sinka -, 74. p.), Csernyijenko 6 (Capatina -, 78. p.). Edző: Szikszai Lajos. 15. perc: Balogh II Csernyi- jenkóhoz gurított egy szabad­rúgást, aki a bal felső sarokba lőtt (0-1). 45. perc: Balogh II a földről utána rúgott Kulcsárnak. A já­tékvezető azonnal kiállította. 56. perc: Horváth R. rán­totta le Csernyijenkót a sop­roni térfélen, amiért meg­kapta második sárga lapját. 67. perc: Bognárt a 16- oson belül Cap buktatta. A 11-est Kulcsár a kapu köze­pébe lőtte 1-1). A soproniak végig támad­tak, mégis meg kellett elé­gedniük egy ponttal. Róth Antal: - Nem tudtunk mit kezdeni a jól védekező Ti- szavasvárival, így történhe­tett, hogy egyetlen kapura lö­vésükkel elvittek egy pontot. Szikszai Lajos: - A Matáv ellen idegenben döntetlent el­érni mindig siker. Túri Zoltán Bálványosi 16 gólja Nagykanizsa - Goldberger 22-23 (10-10) Kézilabda NB I/B nők. Nagy­kanizsa, 100 néző. V.: Fan­csali, Hegyi. Nagykanizsai Olajbányász: Nagy - Kiss, Gombor 5, Pintér, LÁSZLÓ 7, TÓTH 10, Alpár. Cs.: Su- lyokné (kapus), Hohl, Rá­mán. Edző: Tóth László. A jobban hajrázó vendég­csapat szerencsés győzelmet aratott a fegyelmezetlen ola­josok ellen. Tóth László: - Sajnos, ezzel a játékosállománnyal ma csak ilyen eredményre fu­totta. Hort SE - Szigetvár 22-31 (7-12) Kézilabda NB I/B férfiak. Csömör, 200 néző. V.: Szend­rei, Szentes. Szigetvári Tak. Szöv. SE: NAGYVIZELI - Ko- vácsevics 1, FAJCSI 6, Hung- ler 2, Schwarcz 3, HANG 5, Egri 2. Cs.: Fata (k), KESZT­HELYI 10, Kollai, Kovács I. 2. Edző: Harmat Tamás. Harmat Tamás: - Nagyvi- zeli kapus a mezőny legjobbja volt, rajta kívül Keszthelyi és Hang is jól játszott. Végig ve­zettünk és biztosan nyertünk. Siklós - Pestszentlőrinc 29-27 (14-15) Kézilabda NB I/B férfi mérkőzés. Siklós, városi sportcsarnok, 400 néző. Ve­zette: Gólya, Péri. Siklósi Pe­likán: Mészáros - VIRÁG L. 8, Várnai 1, ZÁDORI 9, BA­LOGH 4, PETROVICS 5, Kot- roczó 1. Csere: FARKAS (ka­pus), Varga, Borbandi 1. Edző: Zádori László. Zádori László: - Ezt a győ­zelmet az akaratunknak és a lelkes közönségünknek kö­szönhetjük. Mohácsi TE - Barcs 24- 23 (13-10) Kézilabda NB II. nők. Mo­hács, 100 néző. Vezette: Mike, Rumpler. Térni Pécsvárad - Siófok 25- 27 (15-4) Kézilabda NB II. nők, Pécs­várad, városi sportcsarnok. Legjobb dobók: Bükiné 8, Csordás 5, illetve Bálványosi 16 (!), Hájerné 4. A kézilabda összeállítást ké­szítette: Balogh Antal, Me­hring István, Horváth László. \ J* \ \ jj :.yj\ EXCLUSIVE CHANGE A PVSK-MiZo női kosárlabdacsapatának hivatalos támogatója VALUTAÁRFOLYAMOK: Dátum: 1998. 10. 09. vétel eladás Amerikai dollár 210,00 215,99 Görög drachma (100) 72,50 77,69 Horvát kuna 32,10 35,09 Német márka 128,60 132,49 Olasz Ura (1000) 130,00 134,99 Osztrák schilling 18,30 18,89 Spanyol peseta (100) 147,50 157,69 Svájci frank 161,00 165,99 Pécs, Jókai tér 2. Tel.: 72/327-726 I (Az árfolyamok a fenti valutaváltó helyre vonatkoznak) r * Pécs, Irgalmasok u. 26. Tel.: 72/211-846 500.000,- Ft felett kedvezőbb egyedi árfolyamot alkalmazunk. Hívja a 72/214-061-et! falira Herczeg Kata asztrol ; Kos 06-90-330 541 Bika £? 06-90-330 542 Ikrek n 06-90-330 543 Rák 3»* 06-90-330 544 Oroszlán fi. 06-90-330 545 Szűz Mérleg J, 06-90-330 546 íjj 06-90-330 547 Skorpió i*í 06-90-330 548 Nyilas Bak Vízöntő Halak $j> 06-90-330 549 06-90-330 550 A 06-90-330 551 it?* 06-90-330 552 Címünk: AS-B Kft. Audiotex 1539 Bp. Pf. 591. Hívás dija: 88 Ft ■+ Afa/perc Biztos anyagi háttérrel rendelkező cég hosszú távra, a belvárosban, a Konzum Áruház környékén kb. 15 m-es, földszinti ÜZLETHELYISÉGET Ajánlatokat „333“ jeligére a Rákóczi út 34. hirdetőbe kérjük.