Új Dunántúli Napló, 1998. szeptember (9. évfolyam, 239-268. szám)

1998-09-28 / 266. szám

1998. szeptember 28., hétfő Sport Dünántúli Napló 19 A pécsiek megóvják a meccset Hajdúszoboszló - PMFC 2-0 (0-0) HAJDÚSZOBOSZLÓ 600 néző. V. Szabó J. 6. Kábái Cukor-Hajdúszoboszló: Szabó L. 0 - Szentmiklósi 6, Usmajev 6, Erdei L. 5 - Szabó J. 5, Fekete 5 — Bemáth 5, Makra 5 (Bordás 83. p.), Do­bos 6 - Sárkány 4 (Lugosi 6,46 p.), Nagy Zs. 6-2=4. Edző: Gyarmati András. PMFC: Tar- lósi 6 - Dienes 6, Czeininger 5, Kutas 5-2=3 - Gera 5, Sipos 5, Orlovics 4-2=2, Calin 6, Ková- csevics 6 - Kardos 5 (Makai 62. p.), Kovács F. 5 (Czakó 80. p.). Edző: Réfi Gábor. 66. perc: Egy szabálytalan­ságot követően a méltatlankodó Kutas elrúgta a labdát, amiért megkapta újabb sárgáját, így a pirosat is. 68. perc: Lugosi a bal szélről középre lőtte a labdát, és az érkező Ber- náth 5 méter­ről védhetet- lenül lőtt a bal alsó sarokba (1-0). 69. perc: A középkezdés után Nagy Zs. hátulról becsú­szott, kiállították. 79. perc: Lugosi lőtt kapura, a gólba tartó labdát Orlovics kézzel ütötte ki. Szabó kiállí­totta a játékost, a büntetőt Do­bos higgadtan gurította a bal sa­rokba (2-0). Gyarmati András: - Mai győzelmünk erőt adhat a föl­zárkózáshoz. Réfi Gábor: - óvás alatt ját­szottuk a találkozót, hiszen két ifjúsági korú játékosunkat a bíró nem engedte játszani. Még így sem érdemeltünk vereséget. Faragó L. Szabályértelmezés Megnéztük a szabálykönyvet, amely egyértelműen kimondja, hogy „i”-jelzésűjátékengedély- lyel 18 év fölötti labdarúgó nem szerepelhet a felnőttek kö­zött, ehhez, az NB I-nek megfe­lelően, B betűvel ellátott ok­mány kell. Márpedig Lantos (képünkön) és Sólyom ilyennel nem rendelkezett, és mindket­ten fél évvel idősebbek, mint az ominózus tizennyolcadik élet­év. Pázmándy Zsolt, a PMFC Kft. ügyvezető igazgatója fel­vetésünkre annyit mondott, hogy ezek után azt nem érti, miért adtak ki a két focistának ilyen betűszámú játékenge­délyt. Az óvást benyújtják, folytatás következik. B. L. További eredmények Tatabánya - Soproni FAC 3-2, Matáv Sopron - Érd 1-0, Sze­ged - Szolnok 2-1, Tiszaújvá­ros - Tiszavasvári 2-0, Békés­csaba - Komárom 1-0, Deme- cser - Salgótarján 2-2, Kapos­vár - Tiszakécske 3-3, Kecs­kemét - Soroksár 2-2. Az NB I. állása 1. Tatabánya 10 r 2­26-10 26 2. Szeged 10 7 2 1 25- 9 23 3. Nagykanizsa 10 7 1 2 22-10 22 4. Salgótarján 10 6 3 1 16-11 21 5. Tiszakécske 10 4 4 2 12-10 16 6. Demecser 10 4 3 3 16-15 15 7. Komló 10 4 3 3 14-14 15 8. Érd 10 4 2 4 15-15 14 9. Szolnok 10 4 2 4 14-14 14 10. Soroksár 10 4 2 4 12-20 14 11. Komárom 10 4 1 5 16-14 13 12. Tiszavasvári 10 3 4 3 11- 9 13 13. Matáv Sopron 10 3 4 3 16-16 13 14. Hajdúszoboszló 10 3 3 4 19-19 12 15. Békéscsaba 10 3 2 5 15-16 11 16. Tiszaújvaros 10 3 2 5 11-15 11 17. Kaposvár 10 2 3 5 12-18 9 18. Soproni Dreher 10 2 2 • 18-24 8 19. Kecskemét 10­3 7 7-22 3 20. PMFC 10­2 8 9-25 2 Labdarúgó NB I., tizedik forduló Halász ezúttal egy sípot fogott Komló — Nagykanizsa 1-2 (0-0) KOMLÓ 500 néző. V.: Ákos 8. Komlói Bányász: Ádám 4 — Augustin 5 - Mosonyi 5, Schuszter 4, Halász 5 - Pörs 4 (Szymczyk -, 61. p.), Stem 4, Dárdai B. 4, Geisz - (Sieja 4,6. p.) - Szabó Zs. 4, Gálffy 5 (Nagy A. -, 69. p.). Edző: Dárdai Pál. Nagy­kanizsa: Czigóth 0 - Kénél 5 - Pálfi 5, Cmomarkovics 5 - Ugochukwu 4 (Kovács L. 5, 4L p.), Kiss I. 5, Agics 5, Horvfáth Z. 5, Pulai 4 (Farkas J. 5, 46. p.) - Horváth Gy. 6, Mitrovics 6. Edző: Készéi Fe­renc. Sárga lap: Pálfi (4. p., Ge­isz felrúgásáért), Sieja (45. p., Mitrovicsnak csúszott be há­tulról), Horváth Z. (82. p., Augustin felrúgásáért). Szögletarány: 9-6 (5-5). 23. perc: Gálffy egy kontra­támadásnál a bal oldalon fel­futó Sieja elé tálalt, akinek 12 m-es lövését szép mozdulattal tenyerelte ki Czigóth a bal felső sarok elől. 24. perc: Gálffy jobbról ívelt be, Czigóth a léc alól tor­nászta ki a labdát. 46. perc: Kiss István adott be a jobb oldalról, Ádám még beleért a labdába, az Mitrovics elé került, aki 4 m-ről az üres kapuba helyezett (0-1). 51. perc: Gálffy ívelt át egy szabadrúgást a 16-os jobb sar­kától, ami mindenki előtt el­szállt, Schuszter az alapvonal elől visszakotorta, Stem hát­rahúzta, és a jobb kapufánál üresen álló Halász a hálóba pofozta a labdát (1-1). 54. perc: Mitrovics átadá­A komlóiaknak nem sikerült áttörni a vendégek védelmét sával Horváth Gyula lépett ki a védők közül, és a kifutó Ádám mellett 12 m-ről a ka­puba helyezett (1-2). 60. perc: Dárdai Balázs 18 m-es lövés meglepte a kani­zsai kapust, aki alig tudott szögletre menteni. 67. perc: Ákos játékvezető elvesztette a sípját, a keresés miatt állt a játék, végül Halász mutatta fel a megtalált mun­kaeszközt. Ez a mérkőzés nem sokáig fog megmaradni a komlói drukkerek szép emlékei kö­zött, de a semleges szurkolók is ilyen kilencven perc után szoktak elgondolkodni a sportágváltáson. Alig ala­kult ki folyamatos játék az első félidőben, de fordulás után is csak a három gól szí­nesítette a játékot. A hazaiak nem tudták áttörni a kani­zsaiak szervezett védelmét, támadójátékuk alaposan megérezte Dömény, Kole- sánszky és Geisz hiányát. Dárdai Pál: -Nem érde­meltünk vereséget, a helyzete­ket mi dolgoztuk ki, de a hibák miatt mi kaptunk gólokat. Készéi Ferenc: - Lelkes szurkolóink másodszor kísér­tek el idegenbe, és a csapat az eddig hazai pályán veretlen Komló ellen segítségükkel megérdemelten nyerni tudott. Móczán Zoltán Czukor Zoltán országos bajnok BALASSAGYARMAT Gyakorlatilag végig vezetett Czukor Zoltán (képünkön), a Pécsi VSK sportolója a Balas­sagyarmaton rendezett orszá­gos gyalogló bajnokságon. Az ötven kilométeres távon Szikora Pál tanítvá­nya 3 óra 56 perc 57 má­sodperces idővel sze­rezte meg élete első egyéni or­szágos bajnoki címét, fél perc­cel megelőzve a második he­lyen végzett nagy riválist, a bé­késcsabai Leczki Ervint.-Kicsit csalódtam magam­ban. Jobb időeredményt vár­tam, mert nagyon készültem erre a bajnokságra. Az egyéni csúcsom például ennél percek­kel jobb. A bajnokság előtt ki­lenc nap alatt több, mint 250 ki­lométert gyalogoltam, titkon bíztam a sikerben. Természete­sen első országos bajnoki cí­mem hatalmas örömet jelentett, eddig csak a második hely sike­rült - mondta kérdésünkre teg­nap este Czukor Zoltán. B. L. Női foci Renova - Sopianae NFC 1-2 (1-1) NB I-es mérkőzés, Budapest, 250 néző. V.: Vezér. Sopianae NFC: Kató - Rácz, Nagy, Rip- pel, Lauer B. - Iván (Kovács), Forrai, Duduka, Balatincz - Lauer É., Ferencz. Edző: Hu­nyadi Tibor. G.: Forray, Ferencz ill. Er­dős. (o) GARZON BÚTOR GARZON BÚTOR f w IRODABÚTOR a GARZON IRODABÚTOR STUDIO palettáján a &&\\a Várjuk érdeklődésüket! Pécs, Nagy Jenő utca 10. Tel./fax: 72/313-902 . * A PENNY MARKET Kft., Európa vezető német élelmiszer­kiskereskedelmi vállalata pécsi diszkontáruházába keres szakképzett, gyakorlott ELADÓKAT pénztárosi tevékenységgel Biztos munkahely, előrelépési lehetőség! Pályázatokat az alábbi címre kérjük küldeni: PENNY MARKET Kft., Laczi Eszter részére, 2351 Alsónémedi, Pf.: 12. (53400) A Lilly Hungária a gyógyszergyártással, -kutatással, -forgalmazással foglalkozó Eli Lilly and Company magyarországi leányvállalata. Cégünk a 6. helyen áll a hazai gyógyszer- piacon (a második legnagyobb forgalmú nemzetközi gyógyszergyár). Az antibi­otikumok, az antidepresszánsok és a humán inzulin gyógyszercsoportokban fő ter­mékeink piacvezető helyet foglalnak el. A Lilly Hungária Kft. pályázatot hirdet: MEDICAL REPRESENTATIVE munkakörbe aBr Baranya, Somogy és Tolna megye területére. A sikeres pályázó olyan orvos vagy gyógyszerész, akinek hosszú távon is szakmai kihívást és feladatot jelent ez a munka és kiváló tárgyalási és kommunikációs készségei vannak. Pszichiátriai tapasztalat vagy szakvizsga és az angol nyelv tudása előny. Ezt a felelősségteljes munkát folyamatos továbbképzés, kiemelkedő fizetés, vállalati autó és hosszú távú karrier építésének lehetősége teszik vonzóvá. Kérjük az érdeklődőket, hogy önéletrajzukat és jelentkezésüket 1998. október 12-ig jutassák el a következő címre: Dr. Törőcsik András Human Resources Manager LILLY HUNGÁRIA KFT. 1075 Budapest, Madách I. út 13-14. Tel.: 328-5100. Fax: 268-1500. V / k