Új Dunántúli Napló, 1998. augusztus (9. évfolyam, 209-238. szám)

1998-08-17 / 225. szám

1998. augusztus 17., hétfő Sport Dunántúli Napló 11 Labdarúgó NB I., negyedik forduló Pont nélkül, szomorú sereghajtóként Pécsi MFC - Szolnoki MÁV-Neusiedler 0-1 (0-0) Pécs, 500 néző. V.: Sóthy 8. PMFC: Tarlósi 6 - Dienes 6, Foki 5, Kutas 5 - Gera 6 (Far­kas —, 67. p., Sipos 5, Calin 4, Orlovics 5, Kardos 4 - Tolnai 4 (Czakó 5, 46. p.), Makai 5. Edző: Réfi Gábor. Szolnok: Bicskei 0 - Szalai 6, Antal 7, Balogh 6 - Draskóczi 5, Bon- tovics 5 (Fedor 67. p.), Ma­jor L. 6 (Szecsei 67. p.), Lu- dasi 6, Pelles 6 - Sinkó 6 (Bemáth 81. p.), Major S. 5. Edző: Rubold Péter. Sárga lap: Orlovics (40. p.) Szögletarány: 11-7 (2-4) (Visszatér a pécsiekhez Ba­lázs Csongor, akit egy kuvaiti klub akart leigazolni, el is re­pült a kairói edzőtáborozá­sukra, de az arab klub az előre megbeszélt időpontig nem utalta át a játékos vételárát, ezért nem jött lérte az üzlet.) 25. perc: Gera jobb oldali beemelését Calin közelről a kapu mellé fejelte. 53. perc: Makai jobb oldali szögletét Dienes 7 m-ről, elő­írásszerűén, a földre fejelte, a pattogós labda azonban Bics­kei kapus zsákmánya lett. 63. perc: Sinkó beadását Pelles 7 m-ről kapura rúgta, Tarlósi bravúrosan, lábbal vé­dett. 72. perc: Megszületett a mérkőzés egyetlen, három pontot érő gólja. Pelles szök­tette a nemrégen beállt Fedort, aki a jobbösszekötő helyén el­futott, aztán 12 m-ről a bal alsó sarokba rúgta a labdát (0-1). 84. perc: Antalnak gurítot­tak le egy szabadrúgást, amit a szolnoki középhátvéd 22 m-ről egyből rá vágott, Tarlósi szög­letre hárított. 89. perc: Makai kísérlete­zett 5 m-ről fejjel, a labda a bal kapufa tövénél kicsúszott. 90. perc: Egy pécsi szög­letre Tarlósi, a hazaiak kapusa is előre merészkedett. A beíve­lés után felszabadítottak a vendég védők, de Tarlósi elöl maradt, hátha hozzá pattan a labda, de nem így történt. Ez már több, mint kínos: még nem szerzett pontot a PMFC, pedig négy fordulón vagyunk túl a labdarúgó NB I-ben. Nem megy itthon, és idegenben sem, amit érthe­tően csalódással fogad a csa­pat szurkolótábora. A Szolnok sem verhetet­len, egy rúgott góllal aligha­nem nyerni lehetett volna el­lenük, de a pécsiek azt sem tudták összehozni, pedig a helyzeteik megvoltak hozzá. Az őszi idényben most elő­ször nem lőtt gólt a PMFC, és most kapott először csak egyet, vagyis valamivel más volt ez a meccs, mint az ed­digi többi. De sajnos, a piros­fekete együttes játéka a régi. Réfi Gábor: - Ez a fiatal csapat nem bírja el, hogy há­rom-négy játékosa nem nyújtja azt, amire képes. Rubold Péter: - Fontos volt ez a győzelem, le a kalappal a fiúk előtt, az elmúlt négy fordu­lóban kiválót nyújtottak. Horváth László Makai próbál elfutni védője mellett fotó: laufer l. Gálffy cseréje gólt jelentett Szegedi LC — Komlói Bányász 2-1 (2-0) SZEGED 2000 néző. V.: Hanyecz 8. Szeged: Bita 6 - Németh 5, Major 6, Herczki 5 - Vasas 6, Tamás 5, Vörös 5, (Koltai -, 73. p.), Ruppert 5, Barna 5 (Faragó -, 61. p.) - Kenesei 6, Szabó 6. Edző: Gergely Ká­roly. Komló: Ádám 6 - Moso- nyi 5 - Kolesánszky 5, Halász 5 - Sieja 4 (Pörs 5, 46. p.), Dárdai B. 5, Dömény 5, Méhn 4 (Varga -, 69. p.), Geisz 5 - Szymczyk 5, Stern 4 (Gálffy 6, 46. p.). Edző: Dárdai Pál Sárga lap: Németh (13. p., Stem megingásáért), Sieja (36. p., összerúgott Kenéseivel), Varga (70. p., kezezésért), Ma­jor (85. p., sípszó utáni labda- elrúgásért). Szögletarány: 4-1 (2-1). 37. perc: Ruppert ívelt be szabadrúgást a 16-os bal sarká­tól, a labda mindenki felett át­szállt, és Vasas 3 méterről bó­lintott a bal alsó sarokba (1-0). 39. perc: Kenesei mesteri kiugratásával Szabó lépett ki a védőfalból és 12 méterről a ki­futó Ádám mellett gurított a bal alsó sarokba (2-0). 73. perc: Halász, majd Ge­isz hozta föl bal oldalon a lab­dát, középen Dömény tette Gálffy (képünkön) elé, aki 8 méterről kissé jobbról helye­zett a hálóba (2-1). A hazaiak kezdtek jobban, több veszélyes akciót vezet­tek a jól védő Ádám kapu­jára. A két gól megérdemelt vezetéshez juttatta a szege­dieket, a baranyaiak pedig a szünetben rendezhették a so­rokat. Gálffy pályára lépése veszélyesebbé tette a komlói támadásokat, átvette az irá­nyítást a vendégcsapat. Ek­kor már alig volt dolga Ádámnak, bár igazán meleg helyzet Bita kapuja előtt is kevés akadt. Az erejével el­készülő alföldiek örülhettek a végén a győzelemnek. Gergely Károly: - A kétgó- . los előny túlságosan megnyug­tatta a csapatot, a szépítő gól után zavarodottan játszottunk, Geisz fordul kapura de azért kiizzadtuk a győzel­met. Dárdai Pál: - Az első fél­időben két egyéni hibából ak­kora előnyt szerzett a Szeged, amit már nem tudtunk kiegyen­líteni. Móczán Zoltán További eredmények T.újváros - Tatabánya 1-1, Matáv-Sopron - Kecskemét 2- 2, Békéscsaba - Salgótarján 3- 4, T kécske - T.vasvári 2-0, Demecser - Soproni Dreher 4- 0, Kaposvár - Nagykanizsa 1-2, Hajdúszoboszló - Sorok­sár 6-0, Komárom - Érd 4-0. Az NB I. állása 1. Salgótarján 4 4­­11- 6 12 2. Szeged 4 3 1­10- 3 10 3. Tatabánya 4 3 1­10- 4 10 4. Demecser 4 3­1 10- 8 9 5. Soroksár 4 3­1 6- 8 9 6. Szolnok 4 2 2­3- 1 8 7. Nagykanizsa 4 2 1 1 10- 6 7 8. Tiszakécske 4 2 1 1 3- 1 7 9. Komló 4 2 1 1 4- 3 7 10. Matáv-Sopron 4 1 2 1 9- 9 5 11. Komárom 4 1 1 2 8- 6 4 12. Érd 4 1 1 2 6- 6 4 13. Tiszaújváros 4 1 1 2 5- 6 4 14. Hajdúszob. 4 1­3 8- 9 3 15. Békéscsaba 4 1­3 7- 9 3 16. Tiszavasvárl 4­3 1 2- 4 3 17. Kecskemét 4­2 2 3- 6 2 18. Kaposvár 4­2 2 2- 7 2 19. Soproni FAC 4­1 3 5-11 1 20. PMFC 4­­4 4-13­Labdarúgó NB in. MÁ V NTE - Harkány 2-1 (1-1) Nagykanizsa, 200 néző. V.: Tarczi. Nagykanizsa: Kovács Z. - Nagy T., Kalinics, Dezső - Balogh, Kovács J. (Rudolf), Réz, Pongrácz - Borda, Gazda (Beke), Papp G. (Szmodics). Edző: Szalai Zoltán. Harkány: Kocsis - Molnár, Papp, Bojás, Gellén - Nagy, Ferk (Hoff­mann), Schweiszguth (Dará­zsi), Berecz - Szabó, Ónodi (Avdicsevics). Edző: Óbert Béla. A kanizsai vasutasok szeren­csés győzelmet arattak a több helyzetet elpuskázó, három ka­pufát lövő, jó benyomást keltő újoncok ellen. Góllövők: Papp G. (2), il­letve Szabó. Pécsi Postás - Balatonfüred 6-1 (4-0) Pécs, Matáv-pálya, 100 néző. V.: Barna. Pécsi Postás: Hor­váth - Éles, Nagy, Papes - He­gedűs (Kiszely), Vessző, Csor­dás, Kovács Z. (Jordanov), Lieber - Bec­ker, Kaiser (Lantos). Edző: Csor­dás István (képünkön). Balatonfü­red: Németh - Koppány (Varga) (Rózsa), Karsai, Szalai Tibor - Szalai Tamás (Pákozdi), Kovácsfi, Bendes, Szekeres, László - La- urentzi, Májer. Edző: Nyitrai Ferenc. Az a kevés szurkoló, aki kint volt, a londoni Hyde Parkban érezhette magát, ugyanis a pá­lyán teljes szólásszabadság uralkodott, eleinte a játékosok foci helyett inkább állandóan beszéltek. Amikor a Postás-fo­cisták már a játékkal törődtek, egymás után rúgták a gólokat, a szünetig négyet. A második fél­időben már könnyebben vették a meccset, szépített az ellenfél, de a vége gólkülönbség-javítás lett. G.: Becker (2), Kaiser, Lie­ber, Kovács (11-esből), Ki­szely, ill. Májer (11-esből). Kiállítva: Karsai (82. p. - második sárga lap után). Csordás István: -Nagysze­rűen játszottunk az első félidő­ben, akkor már bebiztosítottuk a győzelmünket. Nyitrai Ferenc: -A játéko­saim „alappulzuson” teljesítet­ték a mai mérkőzést. Balatonföldvár - Mohácsi TE 1-3 (0-2) Balatonföldvár, 150 néző. V.: Dárdai. Balatonföldvár: Kresz - Kónya, Végh, Varga, Bogdán - Balogh, Andorka, Biczi, Lelkes - Tamács, Feri. Edző: Karasz János. Mohácsi TE: Hegyvári (Jancsarics) - Jakab, Hári, Krizmanics - Pe- terke, Faludi, Virágh, Ritter (Sárdi), Kajtár - Megyeri, Gál. Játékos-edző: Megyeri Károly. A minden csapatrészében jobb és szervezettebben futbal­lozó vendég mohácsi együttes megérdemelt győzelmet aratott a tartalékos hazaiak ellen. G.: Andor, illetve Kajtár (2), Gál. További eredmények: Paks Bonyhád 3-1, Bátaszék - Mar­cali 0-1, Dombóvár FC Aramis for Men - Kaposfüred 2-1, Ba- latonlelle - Dunaszentgyörgy 4-0, Tihany - Nagyatád 1-1. Az NB III. állása Dráva csoport 1. Balatonlelle 2 2­­6-1 6 2. Marcali 2 2­­4-0 6 3. Pécsi Postás 2 1 1­7-2 4 4. Mohács 2 1 1 Á. 4-2 4 5. MÁV NTE 2 1 1­3-2 4 6. Harkány 2 1­1 4-2 3 7. Bonyhád 2 1­1 4-3 3 8. Kaposfüred 2 1­1 3-3 3 9. Dszentgyörgy 2 1­1 4-5 3 10. Paksi SE 2 1­1 3-4 3 11. Dombóvár 2 1­1 3-5 3 12. Nagyatád 2­2­2-2 2 13. Tihany 2­1 1 1-4 1 14. Bátaszék 2­­2 1-3­15. Balatonföldvár 2­­2 .1-6­16. Balatonfüred 2­­2 2-8­Összeállította: Balogh Antal, Horváth László, Fenyő Gá­bor. Szerdán a szlovének lesznek az ellenfelek Dombi is Bicskei keretében ZALAEGERSZEG Szerdán 19.30-kor Zalaeger­szegen Szlovénia lesz az ellen­fele az EB-selejtezőre készülő magyar labdarúgó-váloga­tottnak. A magyarok kihirdetett 18 fős kerete bővült, mivel Bicskei Bertalan szövetségi kapitány biztonsági tartalékként behívta a DVSC-Epona játékosát, a szombaton gólt lőtt Dombi Ti­bort (képün­kön) is. Szá­munkra az utolsó erő­próba lesz a szerdai a szeptember 6-i Portugália elleni EB-se- lejtező, az akkor számításba jö­hető kezdőcsapatból most majdnem mindenki játszik - mondta újságíróknak Bicskei Bertalan. Ifibajnokság Labdarúgó ifjúsági kiemelt bajnokság. Uló-korcsoport PMFC - Dunaferr 0-1 (0-1) Pécs, 50 néző. V.: Kiss. Pé­csi MFC: Rózsás - Pozsega, Magyar, Hofecker - Gulyás, Somogyvári (Tóth), Gelencsér, Beregszászi, Komáromi (Pál) - Kovács, Koller (Máté). Edző: Lutz Jakab. Góllövő: Vendég. U18-korcsoport PMFC - Dunaferr 3-2 (3-1) Űjmecsekalja, 150 néző. V.: Nagy. PMFC: Sólyom (Öm- böli) - Szalóki (Tóth), Dezső, Patai - Istókovics, Elmájer (Hegedűs), Goják, Berdó - Bo­dor, Sándor (Kanizsai), Fónai. Edző: Herke Imre. G.: Bodor, Fónai, Sándor, illetve Bata, Baji. (n) Először kapott ki A Fülöp-szigeteki Luisito Espinosa megőrizte a Boksz Világtanács pehelysúlyú vi­lágbajnoki címét, miután pontozással legyőzte a ko­rábban veretlen mexikói Juan Carlos Ramirezt, aki profiként először kapott ki. » Agrometeorológia 06-90-430 125 3 napos előrejelzés kiskert tulajdonosoknak Orvosmeleorofógio 06-90-430 126 24 órás előrejelzés Dét-Európa idopirose 06*90*430 127 3 napos előrejelzés nyaralóknak kngerparlot: I. rpoéys/t mi i honét. ohm 1. gérég, Ivét 5. fimon tfítl-aappal hívhatói y Információ szolgáltató: Országos Meteorológiai Szolgálat Axel Springer fiüdopest Kiodói Kft. Awtotex 1539 Bp. Pf: 591 Tel: 2022577 Kos i •) 06-90-330 541 Bika 06-90-330 542 Ikrek m 06-90-330 543 Rák 38" 06-90-330 544 Oroszlán fe 06-90-330 545 Szűz £ 06-90-330 546 Mérleg 06-90-330 547 Skorpió 3k>' 06-90-330 548 Nyilas t* 06-90-330 549 Bak £>> 06-90-330 550 Vízöntő át. 06-90-330 551 Halak 06-90-330 552 Címünk: AS-8 Kft. Audíotex 1539 Bp. Pf. 591 Hívás dija: 88 Ft +Áfa/perc m l^É^jTÍvható! HerczegTíata asztrológus vonjja Útmutató, sorselemzés Tarot kártyával Herczeg Kata segítségével. 0)06-90-330 553 és mit mondanak a sztárok önmagukról? Exkluzív intetjük! Minden héten új hírek kedvenceikről! 0) 06-90-330 555 Címünk: Axel Sprini 15398p. Pf. 591 Ms díja: 88 ft +. it Kft AurSotex ... ÖTHETES 1 HATOSLOTTÓVAL SZENZÁCIÓS NYEREMÉNYEKÉRT augusztus 16 - szeptember 5 között öconszÁc / —* , élyes luxusát További információ a lottózókban és minden értékesítő helyen. SZERENCSEJÁTÉK RT. i