Űj Dunántűli Napló, 1998. április (9. évfolyam, 90-118. szám)

1998-04-05 / 94. szám

LABDARÚGÓ NB I., 24. FORDULÓ 1998. április S., vasárnap ilÄÄillllililSitii A Fradi magának tette nehézzé a meccs végét Győri ETO - Siófok 2-1 (1-0) Ferencváros - Vác 3-2 (2-0) Győr, 7000 néző. V.: Márton. Győri ETO FC: Molnár - Kor­sós, Lakos, Stark - Mracskó, Csató S., Csató J. (Böjté, 65. p.), Salagean - Fodor (Cseke, 84. p.), Fehér, Vajer (Szarvas, 60. p.). Edző: Reszeli-Soós István. Siófok: Posza - Ko­vács B., Bimbó, Juhász, László (Bozsér, 52. p.) - Kris- ton, Sallai (Regis, 85. p.), Győri, Perger - Ördög, Szabó Z. (Pest K„ 69. p.). Edző: Nagy László. (A győrieknél az eltiltott Gőgh és Somogyi, míg a ven­dégeknél a sérült Pest Roland nem léphetett pályára. A sió­fokiak egyébként furcsa kö­rülmények között jutottak el Győrbe, ugyanis a nagy ho­mokvihar miatt az M7-es au­tópályán több autó is egy­másba csúszott, a labdarúgó­csapatot szállító autóbuszt egy mellékútra terelték, így végül kis késéssel, de még időben megérkezett a mérkő­zés helyszínére.) 25. perc: Vajer jobb oldali szöglete után Korsós emelke­dett a legmagasabbra és kö­zeli fejesét Posza ütötte kapu­fára. 31. perc: Egy kapu előtti kavarodást követően Sala­gean nagy helyzetben, 15 mé­terről lőtt mellé. 32. perc: Egy győri védelmi hibát követően Kriston elé került a labda, aki a kifutó Molnár felett a háló tetejére emelt. 35. perc: Salagean 16 mé­teres lövését Posza még bra­vúrral hárította, de a duplá­zásnál a kipattanó labdát Csató S. 12 méterről már a há­lóba vágta (1-0). 54. perc: Fodor húzott el a jobbszélen, beadására Fehér robbant be, a csatár csukafe­Megyeri út, 4500 néző. V.: Cserna. ÚTÉ: Bíró - Sebők - Pető, Kiskapusi - Jenei, Kozma, Tóth N., Szlezák - Herczeg (Babati, 78. p.), Eszenyi (Monyé, 64. p.), Kor­sós. Edző: Várhidi Péter. Gáz­szer: Kövesfalvi - Szalai - Lő- rincz, Salacz Z. - Salacz J., Vincze, Nagy L„ Bekő, Med- vid - Földes (Puskás, 84. p.), Tiber (Bukva, 90. p.). Edző: Hartyáni Gábor. jese a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. 57. perc: Fodor megint re­mekül húzott el a jobbszélen, beadását Fehér kapásból lőtte kapura, de Posza bravúrral védett. 58. perc: Egy vendég kont­ratámadás után két siófoki csatár vezette a labdát La­kosra, Bozsér 17 méterről durrantott csúnyán fölé. 61. perc: Ördög cikázott át a győri védők között, az óriási helyzetbe került csatár elől Salagean az utolsó pillanat­ban becsúszva mentett. 64. perc: Ördög perdített Bozsér elé, akinek lövését Molnár bravúrral hárította. 65. perc: Pest K. 20 méte­res lövése a bal kapufa mel­lett suhant el. 40. perc: Tóth N. gurított Kozma felé, aki átlépte a lab­dát, becsapva ezzel a vendég­védőket, Sebők élt a lehető­séggel és 22 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (1-0). 51. perc: Bekő kicselezett három védőt, majd indította Nagy L.-t, aki a kilépő Bíró mellett a kapu bal alsó sar­kába gurított (1-1). 91. perc: Jenei ívelt be jobbról, a labda Petőhöz ke­75. perc: Remek győri ak­ció futott végig a pályán: Szarvas kitűnő ütembe ug­ratta ki Mracskót, akinek be­adását Fehér a kapu torkából passzolta a hálóba (2-0). 87. perc: Egy jobb oldali beadást követően a középen jókor érkező Ördög 6 méter­ről lőtt a léc alá (2-1). Az erős szélben sokáig csak küszködtek egymással a csapatok, egy említésre méltó eseményre ugyanis 25 percet kellett várni. Az első játékrészben szinte vé­gig a vendégek térfelén folyt a játék, a három mérkőzés óta gólképtelen győri gárda azonban csak a 35. percben tudott előnyt kicsikarni. Fordulás után élvezetesebb, színvonalasabb lett a mér­kőzés, a győriek főként Fo­dor és Fehér összjátéka nyomán veszélyeztettek, ám ekkor már a siófokiak­nak is volt bőségesen gól­szerzési lehetőségük. Ha Ördög és Bozsér nem hi­bázza el helyzeteit, köny- nyen fordíthatott volna a Siófok. így is élvezetes, for­dulatos játék alakult ki sok helyzettel mindkét kapu előtt. A vendégek elszalasz­tott lehetőségeit követően azonban a Győr növelte elő­nyét, Ördög csak a végén tudott egy lövéssel szépí­teni. Reszeli-Soós István: - A lényeg a lényeg: tartjuk he­lyünket a riválisainkkal. Példa értékű az a légkör, amit a vezetőink a klubon belül a nehéz helyzetben is biztosíta­nak, és bizalmat szavaznak. Nagy László: -Saját ma­gunkat vertük meg azzal, hogy kihagytuk a legnagyobb helyzeteinket is. rült, aki a kapu előtt egyedül álló Korsóshoz továbbított, a csatárnak nem okozott gon­dot az üres kapuba gurítás (2-1). Az Újpest ebben az idényben háromszor - két bajnoki és egy kupamérkő­zésen - is 2-1-re győzte le a Gázszert. A mostani talál­kozón a döntetlen jobban megfelelt volna a mutatott játéknak. Üllői út, 9000 néző. V.: Ábra­hám. Ferencváros: Hajdú - Dragóner - Milovanovics, Lipcsei - Zavadszky (Vámosi, 83. p.), Albert (Schultz, 60. p.), Miriuta, Jagodics, Vincze- Horváth F., Nicsenko (Po­temkin, 75. p.). Edző: Nyilasi Tibor. Vác: Hámori - Strasser- Lévai, Boda - Vojtekovszki, Babos, Schwarcz, Vén, Nyi- kos (Sipeki, 46. p.) - And- rássy, Horváth P. (Rob, 46. p.). Edző: Strausz László. 15. perc: Miriuta sarokrú­gása után Horváth Ferenchez került a labda, s a csatár 12 méterről a felső léc alá lőtt (1-0). 20. perc: Miriuta ugratta ki Horváth Ferencet, aki befu­tott a tizenhatoson belülre, majd önzetlenül Nicsenkó- hoz passzolt, aki 3 m-ről a há­lóba továbbította a labdát (2-0). Diósgyőr, 17 ezer néző. V.: Vad. Diósgyőr: Nóta - Téger - Farkas J., Túróczi, Kovács - Varga, Kiser, Buliga (Búzás, 78. p.), Kákóczki - Kulcsár, Jakab (Domokos, 79. p.). Edző: Tornyi Barnabás. MTK: Babos - Kuttor - Lőrincz, Szekeres - Farkasházy, Ma­dár, Zimmermann, Illés, Zsi- vóczky (Szamosi, 46. p.) - Kenesei, Orosz. Egervári Sándor. 14. perc: Illés indította Oroszt, akinek lövését Nóta csak kiütni tudta, a labda Ke­Bozsik-stadion, 3000 néző. V.: Bukovics. Kispest: Vezér - Csábi - Plókai, Mátyus - Du- becz, Farkas, Pintér (Touati, 39. p.), Bárányos (Kovács B., 78. p.), Calin - Csertői, Bor­gulya (Medgyesi, 83. p.). Edző: Komora Imre. Haladás: Németh - Varga, Tóth, Koller (Vidóczi, 80. p.), Zugor - Bonchis (Király, 63. p.), Ba­umgartner, Kovács S., Balogh - Fehér (Nagy, 63. p.), Neg- rau. Edző: Varga István. 40. perc: Mátyus 3 m-es fe­jesét védte Németh Gábor, majd a kipattanó labdát Bor­gulya - némi igazítás után - a 16-os bal sarkáról úgy lőtte a nesei elé került, aki 6 m-röl az üres kapu közepébe továbbí­tott (0-1). 46. perc: Farkasházy indí­tásával Kenesei futott el a jobb oldalon, majd 14 m-ről nagy erővel a kapu jobb olda­lába lőtt (0-2). 70. perc: Órosz kényszerí­tőzött Illéssel, a visszakapott labdával betört a tizenhato­son belülre és a kifutó Nóta fölött a kapu bal oldalába emelt (0-3). 75. perc: Lőrincz saját ti­zenhatosán belül rosszul ta­vendégek kapujába, hogy a játékszer a felső kapufáról került a hálóba (1-0). 50. perc: Kovács S. 15 m- ről a Honvéd kapujának felső lécét találta el. Nem késett a hazai válasz, előbb Csertői 7 m-es lövését védte Németh, majd Mátyus fejelte a labdát 3 m-ről a jobb kapufára. 73. perc: a szombathelyi kapus volt a főszereplő, Bor­gulya 16 m-es szabadrúgásá­nál volt szüksége minden tu­dására. A Honvéd egy jól eltalált lövésnek köszönhetően ott­hon tartotta a három baj­noki pontot. 62. perc: Schultz a bünte­tőterületen belül helyezkedő Miriutához ívelt, Schwarcz azonban szabálytalankodott a középpályással, ezért Ábra­hám játékezető 11-est ítélt. A büntetőt Horváth Ferenc ér­tékesítette, a kapu jobb olda­lába lőtt (3-0). 71. perc: Babos indította Robot, aki 8 m-ről a kapu kö­zepébe helyezett (3-1). 74. perc: Vojtekovszki jobb oldali szabadrúgása után Lé­vai 6 m-ről a felső léc alá fejelt (3-2). A második félidő köze­péig a ferencvárosiak ját­szottak fölényben, de aztán a váciak szorossá tették a mérkőzést. A vendégek akár ki is egyenlíthettek volna, de a 80. percben Voj­tekovszki 20 méteres sza­badrúgása éppen hogy elke­rülte Hajdú kapuját. (o-i) lálta el a labdát, s az saját ka­puja felé perdült. Babos meg­fogta a labdát, Vad játékve­zető szabdarúgást ítélt a ha­zaiaknak. A legurított labdát Kulcsár 7 m-ről a léc alá lőtte (1-3). Végig a vendégek szabták meg a játék menetét. A diósgyőriek nem tudták megismételni korábbi hazai teljesítményüket. A bajnok­csapat helyzetei alapján akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a jó iramú mérkőzésen. Lapzártakor Tiszakécske - Stadler 1-0, Békéscsaba - Debrecen 1-1, Videoton - Vasas 1-3, ZTE - BVSC 1-0. Az NB I. állása 1. Újpest 24 16 5 3 41-19 53 2. Ferencváros 24 14 4 6 42-28 46 3. Győri ETO 24 13 7 4 33-19 46 4. Vasas 24 14 3 7 49-32 45 5. MTK 24 12 6 6 41-23 42 6. Vác 24 11 4 9 34-38 37 7. Gázszer FC 24 8 10 6 37-28 34 8. BVSC-Zugló 24 9 7 8 34-29 34 9. Debrecen 24 9 7 8 33-30 34 10. Zalaegerszeg 24 10 3 11 42-34 33 11. Diósgyőr 24 10 3 11 33-28 33 12. Siófok 24 9 3 12 26-30 30 13. Haladás 24 6 6 12 30-36 24 14. Kispest 24 7 3 14 23-39 24 15. Békéscsaba 24 6 6 12 17-42 24 16. Videoton 24 5 7 12 33-38 22 17. Tiszakécske 24 5 7 12 27-56 22 18. Stadler 24 3 7 14 19-45 16 Újpesti TE - Gázszer 2-1 (1-0) Diósgyőr-MTK 1-3 Kispest - Haladás 1-0 (1-0) Kézilabda-baj nokságok Ózd - Komló 25-26 (13-15) NB I. férfiak. Ózd, 1000 néző. V.: Ladiszlai, Tavarnay. Komló: DOBOS - KALOCSAY 11/4, Cserkaszov 4, PAPP 1, KOZLOV, Polgár 1, Tóth 4. Cs.: Pókos (kapus), KESZT­HELYI 4/1, Gúnya 1. Edző: Vaszilij Sevcov. Vaszilij Sevcov: - Végig szoros mérkőzésen jól játszott az Ózd, de a végén mi nyer­tünk. Kisvárda - PEAC 25-20 (8-10) NB I. nők. Kisvárda, 800 néző. V.: Szendrei, Szentesi. PEAC-Falcotrade: Baranyi - Szőke, NÉMETH 7/3, HUBA 3, STIX, Sütő 2, PERINGER 6. Cs.: Veres (k), Tomasovics 1, Pető 1, Sztojadinovics. Edző: Tóth János. P.szentlőrinc - Szigetvár 28-26 (18-14) Kézilabda NB 1. B, férfiak. Budapest, 300 néző. V.: Ihász, Tájok. Szigetvári Ta­karékszövetkezet: Tóth - Blum 1, Fajcsi 5, Fónagy 1, SCHWARCZ 6, Hang 4, Egri. Cs.: Fata (Kapus), Kovácse- vics 5/5, KOLLAI 3, Horváth T. 1. Edző: Harmat Tamás. Tököl - P.-Siklós 26-26 (14-13) NB I. B., férfiak. Tököl, sportcsarnok, 200 néző. V.: Babiczky, ifj. Belső. Pelikán- Siklós: Mészáros - PETRO- VICS 6, Várnai 5, Koncz 1, Zádori 6/2, Virág 5, Kotroczó 3. Cs.: FARKAS (kapus), Becskei, Borbandi. Játékos­edző: Zádori László. Nagykanizsa - Bp. Honvéd 26-26 (12-14) NB I. B. férfiak. Nagykani­zsa, 150 néző. V.: Belső, Ma­rosi. Nagykanizsa: Nagyvi- zeli - Cseh 3, Felde 2, Hung- ler 4, Rodek 4, Sagyibo 8, Ba- zsó 5. Cs.: Nagy T. (kapus), Bánfalvi, Máté, Siti, Szíva. Mb. edző: Musits Ferenc. D. új város - N.kanizsa 23-14 (9-5) NB I. B, nők. Dunaújváros, 250 néző. V.: Gáspár, Porda. Nagykanizsa: Krichenba­umné - Gombor 7, László 4, Szőkéné 1, Búza, Vas, Alpár 1. Cs.: Nagy (kapus), Kámán, Tóth 1, Kiss. Edző: Tóth László. Összeállította: Pucz Péter, Tengely József, Horváth László, Balogh Antal. Útmutató, sorselemzés Tarot kártyával Herczeg Kata segítségével. 0> 06-90-330 55 Címünk: AS-B Kit. Audiotex 1539 Bp. Pf. 591. Hívás díja: 88 Ft +Afa/perc KÉZBESÍTŐT keresünk AZ ÚJ DUNÁNTÚLI NAPLÓ TERJESZTÉSÉRE Az AS-M Baranya Megyei Irodája az Új Dunántúli Napló terjesztésére vállalkozói igazolvánnyal, gépkocsival, telefonnal rendelkező kézbesítőt keres a SIKLÓSI ÜGYNÖKSÉGHEZ TARTOZÓ: Drávaszabolcs, Gordisa, Matty, Drávacsehi, Drávapalkonya, Gyűrűspuszta területére A kézbesítő feladata az Új Dunántúli Napló előfizetőkhöz történő kijuttatása, az előfizetői példányszám folyamatos emelése, valamint az esedékes díjak beszedése. Fizetés jutalékos rendszerben. Jelentkezni lehet írásban vagy személyesen az Új Dunántúli Napló Siklósi Ügynökségén: Sovány Sándomé ügynökségvezetőnél, Siklós-Gyűd, Heren-völgyiút8. Telefon: 06-30-570-237