Űj Dunántűli Napló, 1998. április (9. évfolyam, 90-118. szám)

1998-04-02 / 91. szám

20 Dünántúli Napló Sport 1998. április 2., csütörtök Akarásban is alulmaradtak Salgótarjáni BTC - Pécsi MFC 2-0 (1-0) SALGÓTARJÁN 800 néző. V.: Varga 8. Salgó­tarján: Szabó I. 5 - Kajli 5, Sági 5, Kecskés 6, Nagy 5 - Gubán 5 (Szoboszlai 76 p.) Csatlós 5, Palaticzky 6, Forgó 5 - Győri 6 (Hadusovszki 85. p.), Szabó II. 7. Edző: Kis Károly. PMFC: Tarlósi 5 - Foki 5 - Dienes 5, Kozma 4 (Somfalvi 5, 46. p.), Hofecker 4 (Kovácsevics 5, 46. p.) - Farkas 4 (Gera 64. p.), Ul­rich 4, Romanek J. 5, Sza- szovszky 4 - Kié 4, Balázs 5. Edző: Glázer Róbert. 25. perc: Szabó II. 18 m-ről óriási lövést eresztett meg, a labda a kapu jobb oldalába vágódott (1-0). 31. p. Balázs a 11-es pont­ról, nagy helyzetből kapura lőtt, de az egyik védő beleért a lövésbe, amiből szöglet lett. A kontrából Győri a felső lécet találta el. 57. perc: Egy jobbról be­adott labdát Palaticzky ol­lózva, 10 m-ről, fél fordulattal kapura lőtt. Tarlósi először majdnem megfogta a labdát, de az a kezéből a kapu bal ol­dalába perdült (2-0). Negyedóra elteltével sok­kal többet volt a labda a pé­csiek térfelén, a helyzeteiből kozónak nehéz pillanatai, megérdemelten nyertünk. Glázer Róbert: - Ritkán szoktam ezt mondani, de a lel­kesebben és harcosabban ját­szó hazaiak megérdemelten nyertek. Pucz Péter További eredmények III. kér. TVE - Szeged 2-0, Paks - Csepel 1-2, Tiszavas- vári - Nagykanizsa 2-2, Érd - Kecskemét 2-0, Hajdúszo­boszló - Dorog 2-0, Szolnok - Soproni FAC 2-1, Kaposvár - Dunaferr 0-1, MATAV-Sopr. - Nyíregyháza 3-2. Az NB l/B. állása Ulrichnak nem ment egyet értékesített a Salgótar­ján. A második félidőben egy ritkán látható csatártelje­sítmény, fűszerezve egy cse­kély kapushibával, eldön­tötte a találkozó sorsát. A pécsiek nemcsak játékban, akarásban is alulmaradtak. Kis Károly: - Nagy energiá­kat mozgósítottunk a győzelem érdekében. Ha voltak is a talál­1. Nyíregyháza 26 15 9 2 41-15 54 2. III. Kerület 26 15 6 5 61-25 51 3. Matáv Sopron 26 14 7 5 52-24 49 4. Dunaferr 26 13 7 6 38-24 46 5. Nagykanizsa 25 13 4 8 37-28 43 6. Szeged-D. 26 11 8 7 47-37 41 7. Érd 26 10 8 8 41-31 38 8. Soproni FAC 26 10 8 6 26-28 38 9. PMFC 26 9 9 8 26-23 36 10. Hajdúszob. 26 10 6 10 28-27 36 11. Salgótarján 26 10 6 10 31-31 36 12. Kaposvár 26 10 6 10 30-41 36 13. Szolnok 26 9 8 9 37-44 35 14. Paksi ASE 26 7 12 7 23-25 31 15. Kecskemét 26 9 4 13 24-36 31 16. Komló 26 7 3 16 23-50 24 17. Tiszavasvári 26 4 10 12 19-35 22 18. Csepel 26 5 6 15 19-39 21 19. Tiszaújváros 26 6 3 17 31-54 21 20. Dorog 26 4 6 15 23-40 18 Statisztaszerepben Tiszaújváros - Komlói Bányász 5-0 (2-0) az üres ka­TISZAÚJVÁROS 800 néző. V.: Mohácsi 9. Ti­szaújváros: Molnár 0 - Vá­mosi 6 - Fige 6, Czövek 6, Lajkovics 7 (Lillinger 5, 46. p.) - Nagy Cs. 6, Dobos 6 (Já- rai -, 71. p.), Bordás 6 - Tóth 6, Pap 6 (Loós -, 88. p.), Ko­vács 7. Edző: Mucha József. Komló: Ádám 4 - Augustin 5 - Sieja 5 (Szymczyk 5, 54. p.), Halász 4 (képünkön) - Dárdai B. 4 (Makai 5, 46. p.), Schuszter 5, Nagy A. 6, Mo- sonyi 5, Geisz 5 - Dömény 5, Stern 4 (Béres 5, 54. p.). Edző: Dárdai Pál. 25. perc: A komlói védők röviden szabadítottak fel, Lajkovics 35 m-es lövése a hátráló Ádám feje felett a léc alá vágódott (1-0). 38. perc: Kovács lefordult a védőkről, majd 13 m-ről a kapu közepébe lőtt (2-0). 47. perc: Dobos a jobbösz- szekötő helyén egy csellel tisztára játszotta magát, aztán ballal, 12 m-ről a jobb sa­rokba csavart (3-0). 69. perc: Kovács a 16-os- ról fordulásból lőtt, labdája a keresztlécről kipattant, és az érkező Pap fejjel továbbított púba (4-0). 75. perc: Tóth lendüle­tesen vihar­zott el a bal oldalon, lö­vését Ádám kiejtette, Kovács pe­dig közelről a hálóba passzolt (5-0). Az első 10 percben három gólt szerezhettek volna a ti- szaújvárosiak, a lehetőségek azonban kimaradtak. Ké­sőbb egy jó helyzetfelisme­rés (párosulva a kapus hibá­jával), a hazaiakat juttatta vezetéshez, akik az előnyt a félidő vége előtt megdupláz­ták. A szünet után gyorsan elért harmadik találat lehű- tötte a komlóiakat, akik újabb gólokat kaptak. A Komlót küzdőszelleme di­cséri, de csak statisztaszerep jutott a vendégeknek. Mucha József: - Gratulá­lok a játékosoknak, nagysze­rűen küzdöttek, minden elis­merés megilleti őket. Dárdai Pál: - Ilyen gyen­gén ebben a bajnokságban még nem láttam játszani csa­patomat. Doros László Búcsú a hazai közönségtől Komlói Bányász - Nyíregyháza 34-27 (17-13) Férfi NB I-es kézilabda-bajnoki mérkőzések Hiányolt vendéghetesek PMKC - Cegléd 24-19 (10-11) Röviden Tenisz a bitumenen. Idény­nyitó amatőr teniszverseny lesz április 4-5-én Pécsett, a POTE bitumenes pályáin (Honvéd u.). Nevezés: április 3-án 18.00-kor a helyszínen. Érdeklődni a 324-122/2074-es telefonon le­het. (n) Tavaszi kerekezés. A Me­litta országúti kerékpárver­seny április 5-én, vasárnap 10.00- kor kezdődik Pécsett. A rajt az Illyés Gy. u. iskolánál lesz, ott lehet nevezni 9.00- 9.45 között. Bukósisak használata kötelező. Táv: 10, 20 és 50 km, kategóriánként. Szintidő: 3 óra. (n) Aranyjelvényes. A Magyar Kézilabda Szövetség elnöksége a magyar kézilabdasport fej­lesztésében évtizedeken át ki­fejtett tevékenységéért „Arany kézilabda jelvény’’ kitüntetést adományozott Buzánszky Bé­lának, a Baranya Megyei Kézi­labda Szövetség elnökének, (z) Röplabdás találkozó. Sportnapot rendeznek a pécsi férfi és női, volt és mostani röp- labdások április 18-án Pécsett, a POTE-csamokban 9.00 órai kezdettel. A rendezvényt este a Belvárosi Étteremben asztal mellett folytatják. Érdeklődni és jelentkezni: Katona Ildikó, 72/315-707, 72/322-007. (z) Természetjáróknak. Április 5-én, vasárnap túra indul Kö- vestető-Püspökszentlászló- Takanyó-Zobák útvonalon (15 km). Találkozás: a pécsi távol­sági autóbusz-pályaudvaron, 8.45-kor. Túravezető: Petrovics Márta. (n) „Színészkedett a kapus” „Az 1998. március 28-án leját­szott PMFC - Érd labdarúgó- mérkőzésen történtekről megje­lent újságcikkhez a PMFC B- közép a következő hozzászólás közlését kéri. Az érdi csapat kapusa szinte egész második félidőn keresztül provokált bennünket, mutoga­tott, illetve szidalmazott. Az ominózus eset a következőkép­pen történt: a beívelt labda a ki- közép előtti kerítéshez esett, majd a kapus érte indult. Né­hány szurkoló szidalmazni kezdte, majd felé köpött. Ezek után a kapus hirtelen leguggolt, majd a fejét fogva, felvett egy követ a fűből. Mivel az eset közvetlen közelében álltam, ta­núsíthatom, hogy senki nem dobta meg. Szerencsére a szí­nészi teljesítményét a játékve­zető nem honorálta. ” Marton Endre Baráti Kör elnökségi tag KOMLÓ 500 néző. V.: Rózsa, Szabó. Komlói Bányász: PÓKOS - KALOCSAY 8/2, Cserkaszov 3, Tóth, Polgár, KOZLOV 10, PAPP 5. Cs.: Dobos (k), KESZTHELYI 8/2, Gúnya. Megbízott edző: Vaszilij Sev- cov. Kárpát-Hús KC Nyír­egyháza: SZABÓ - Szakács 1, BECSI 5, Tóvizi 3/1, Dengi, Habuczki 2, Kaplonyi 1. Csere: Lencsés (k), Déváid 1, Kiss 5/1, Kerekes 3, MEDVE 6/1. Edző: Köstner Vilmos. Az eredmény alakulása. 2. perc: 2-0, 11. perc: 8-3, 26. perc: 14-9, 47. perc: 27-20. Kiállítások: 4 perc+végle- ges kiállítás (Polgár), ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3. A mindkét csapat számára tét nélküli mérkőzésen nagyon ér­ződött, hogy közel a bajnokság vége, ezért „energiatakarékos”, sok hibával tarkított kézilabdát láthattunk. Ziccerek tömkelegét hagyta ki utolsó hazai meccsén a Komló, ennek ellenére végig vezetve, könnyedén nyert. A sok gól a mindkét oldalra jel­lemző gyenge védekezés ered­ménye, de a kapusokra nem le­het panasz. Vaszilij Sevcov: - A sok sé­rült ellenére remekül játszot­tunk. Köstner Vilmos: - A bajnok­ság végén szeretnék köszönetét mondani a szponzoroknak, a közönségünknek, hogy eredmé­nyesen tudtunk szerepelni, bár a szezon végére leeresztett a csapat. Horváth L. PÉCS, LAUBER DEZSŐ SPORTCSARNOK 800 néző. V.: Keszi, Lövész. PMKC: SZENTE (képünkön) - Serfel 2, Sanchez 4, DIAZ 5, Cseh 1, Horváth 1, Németh 3. Cs.: Becskei, FREY J. 8/3. Edző: Füzesi Ferenc. Cegléd: CZIRÁKI - Török 1, Berkó 2, Tóth 4, Etédi, Dávid 3, Varga 1. Cs.: Lengyel (kapus), Kotenko 4, Molnár 2, Klemán 2. Edző: Pánczél Barnabás. Az eredmény alakulása: 16. p.: 4-4, 23. p.: 8-5, 26. p.: 8-8, 32. p.: 12-12,47. p.: 19-13,51. p.: 19-16. Hétméteresek: 4/3, ill. 0. Kiállítások: 6, ill. 12 p. Igen döcögősen indult az utolsó bajnoki mérkőzése a PMKC-nak, igaz a Cegléd is rengeteg hibával játszott. A mérkőzés elején csak a két kapus teljesítményére nem lehetett panasz, majd a pécsi­eknél Frey beállítása hozott valami színt a támadá­sokba, de szükség volt Szente (ké­pünkön) bra­vúrjaira, hogy ne sze­rezzen több­gólos veze­tést a vendégcsapat. Szünet után megrázták magukat a ha­zaiak, kihasználták a kínál­kozó lehetőségeket és hat gól­lal megléptek az alföldiektől. Végül egy izzadságszagú mérkőzésen búcsúzott győze­lemmel közönségétől a PMKC. Füzesi Ferenc: -Egy ilyen gyönyörű tavasz után, ha nehe­zen is, de sikerült örömtelivé tenni a végét. Pánczél Barnabás: - Nem tudtam, hogy nem lőhetünk he­test, különben beneveztünk volna a szünetben a hetesdobó versenyre. Móczán Zoltán A komlói Cserkaszov mezét ráncigálják fotó: wéber t. Diákolimpia Ökölvívó országos diákolim­pia, Kiskunfélegyháza. A PVSK-Szentlőrincből első he­lyezettek: Homyák István, Tóth Zoltán. Másodikok Kő­vágó Szilveszter, Irimi Tibor, Cservenka Ákos. Harmadi­kok: Sztojka Tibor, Zsálek Ferenc, Katona Csaba, Rof- lics Antal, Roflics Mihály, Roflics András, Fridrich Jó­zsef, Kiss Tamás. Összesített pontverseny: 11. PVSK­Szentlőrinc. Iskolák között: 1. Szentlőrinci 1. sz. Mohácsi öklözök: Mihálovics József, Folbert Zsolt L, Pánki Zoltán 2., a Zsutipe SE-ből Kovács László és Horváth Gábor 3. lett. Sakk diákolimpia középis­kolás megyei döntője. Lá­nyok: 1. Ciszterci Rend Pécsi Nagy Lajos Gimnázium I. (Galgóczi Anikó, Szűcs Kata­lin, Dodonyi Bernadett), 2. CR Nagy Lajos II. (Cvikli Nóra, Fóber Dóra és Dékány Éva). Fiúk: 1. Radnóti (Mo­hács) (Klie Zsolt, Martin Jenő, Klie Tibor, Blum Ta­más), 2. Kisfaludy (Mohács), 3. CR Nagy Lajos. (n) Általános iskolások sakk diákolimpiája, megyei döntő. Alsótag. lányok: 1. mohácsi Széchenyi (Buturácz Andrea, Szűcs Eszter, Vígh Bettina), 2. Szajk, 3. siklósi Batthyány Kázmér iskola. Fiúk: 1. mo­hácsi Park utca (Arató Endre, Ungvári Attila, Tifinger Ist­ván, Knofloch János), 2. pécsváradi Kodolányi Ált. Isk., 3. pécsi Belvárosi. (o) Félelem a népharagtól SOPRON - PÉCS Vasárnap kezdődik a három győzelemig tartó párharc az aranyéremért a női kosár­labda NB I-ben, a GYSEV- Ringa és a PVSK-Dália-Dal- mand Rt. között. Az első mérkőzés va­sárnap 14.30- kor Sopron­ban lesz, azt a Duna TV élő­ben közvetíti. A pécsi együttes a kora délutáni kezdés miatt szombaton utazik el a találkozó színhelyére. Szó volt arról, hogy esetleg soproni edzőtáborozással ké­szülnek Rátgéber László tanít­ványai az első meccsre, de eb­ből nem lett semmi, mert nem kaptak edzéslehetőséget az ot­tani sportcsarnokban. Rózsa Gábor (képünkön) pécsi meg­bízott szakosztály-igazgató sze­rint a soproni sportcsarnok igazgatója félt a hazai közönség haragjától, nem merte felvál­lalni azt, hogy a rivális együttes náluk eddzen, és „belője” ma­gának a palánkot és a gyűrűt. A PVSK-DD a szurkolói számára 100 jegyet (darabon­ként 500 forintért) kapott va­sárnapra, amit a Baráti Körön keresztül osztanak ki. A sze­rencsések szervezetten utaznak oda, ezért azokat, akiknek még nincs jegyük, arra kérik, hogy maradjanak itthon, mert ott be­lépőhöz már nem juthatnak. H. L. Dünántúli napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti napilapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája. Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7623 Pécs, Rákóczi út 34.7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Szerkesztőségi telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az AS-M ügyvezető igazgatója. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-M Kft. Baranya megyei irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a Pannonhír Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető minden naptári év végéig, a kiadónál (tel.: 72/505-002, fax: 72/505-016), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB Rt. 10402427-24216319 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj 1998. január 1-jétől egy hónapra 795 forint, negyed évre 2385 forint, ^ A fél évre 4770 forint, egy évre 9540 forint. ^/CATESZ ISSN 0865-9133 tagja ( .5