Űj Dunántűli Napló, 1998. április (9. évfolyam, 90-118. szám)

1998-04-12 / 101. szám

Lehangoló kaposvári döntetlen Gyáva vendégnyulak Érd - Nagykanizsai Olajbányász 2-0 (2-0j Rákóczi Kaposcukor FC - Pécsi MFC 0-0 1 ; y . , v . - - • -• - - - .. . . .3 A feltápászkodó Romanek J. (PMFC) közepes tel]esítményt nyújtott a kaposvári NB l/B-s labdarúgó mérkőzésen Kaposvár, 2200 néző. Ve­zette: Tóth V. 8. Rákóczi Ka­poscukor FC: Ferencz 0 - Kiss 6, Kelemen 6, Itvás 6 - Tóth G. 5, Vasics 6, Zahorecz 6, Horváth 5, Tóth B. 5 (Bány 4, 60. p.) - Kádár 4 (Nagylaki 5, 46. p.), Piri 5. Edző: Hor­váth Lajos. Pécsi Mecsek FC: Tarlósi 6 - Dienes 6, Foki 6, Hofecker 6 - Farkas 4 (Kislő- rincz 5, 46. p.), Lantos 6, Somfalvi 5, Romanek 5, Sza- szovszky 5 (Kardos 90. p.) - Gera 5 (Fónai 6, 60. p.), Ba­lázs 5. Edző: Glázer Róbert. Sárga lap: Kelemen 16. p., Somfalvi 48. p., Zahorecz 85. p„ Nagylaki 89. p. 3. perc: Horváth bal oldali szabadrúgása után Tóth G. 10 m-es lövését Tarlósi lábbal védte. lO.perc: Megint Horváth ívelt ba egy szabadrúgást, amit Piri a kapunak háttal, 7 m-ről, fejjel alig csúsztatott mellé. 23. perc: Somfalvi jobbról beadott, a jókor érkező Ba­lázs 13 m-ről fölé vágta a lab­dát. 41. perc: Romanek J. szög­letét Balázs 8 m-ről a kapu fölé fejelte. 45. perc: Vasics jó átadásá­val Tóth B. két védőt kicsele­zett a 16-os vonalánál, aztán onnan kapura lőtt, de célt té­vesztett a kísérlete. 52. perc: Ismét Vasics volt az, akitől a kaposvári táma­dás indult. Nagylakit szök­tette, utóbbi 12 m-ről, éles szögből leadott lövése a kapu előtt keresztbe elsuhant. 69. perc: 20 m-ről Horváth kapura lőtt, a labda a bal felső sarok felé tartott, de Tarlósi kiütötte. 71. perc: Vasics Pirit indí­totta, akinek 12 m-es lövését Tarlósinak lábbal sikerült vé­denie. 89. perc: Horváth egy csel­lel becsapta Fokit, aztán 10 m-ről a hálóba találhatott volna, de ehelyett önzetlenül az ötösön érkező Nagylakit hozta helyzetbe, ám a feje fölé ívelt, Nagylaki viszont kézzel beleütött a labdába, amiért sárga kapott. Már az első percektől kezdve többet birtokolta a labdát a házigazda kapos­vári csapat, a vendég pé­csiek jobbára a védekezésre összpontosítottak, ritkán ju­tottak át a félpályán. A fél­idő közepén megélénkült valamelyest a játék, a Rákó- czi-lehetőségek után két pé­csi helyzet is adódott. Szünet után tovább foko­zódott a Kaposvár mezőny­fölénye, ám a sok átadási hibát vétő hazai játékosok alig-alig jutottak el gólhely­zetig. A Tarlósi és Foki ve­zérelte pécsi védelem jól állt a lábán és a szerencsével sem álltak hadilábon a ba­ranyaiak, a mérkőzés leg­nagyobb helyzete az utolsó percben adódott a hazaiak előtt, de az is kimaradt, így a találkozó gól nélkül feje­ződött be. A kapura teljesen veszélytelenül játszó pécsi együttes húsvéti ajándékba kapta az egy pontot, a csap­nivaló támadójátékot pro­dukáló kaposváriaktól. Horváth Lajos: - Csapa­tunk támadójátéka ismét csődöt mondott, így pontot ajándékoztunk a rendkívül gyengén játszó pécsieknek. Glázer Róbert: - Nagyon sok fiatalt felvonultató csapa­tunk lelkesen játszott és ha kontratámadásainknál a kapu előtt jobban összponto­sítunk, még az idegenbeli győzelmet is elérhettük volna. Ezt a dicséretes hozzáállást kellene produkálnunk hazai pályán is. Kele János Válasszon színt és formát! szervokormány •/ színezett hővédő üvegezés S indításgátló S el. fényszóróállítás / stb. AKCIÓS ÁR: 2.350.000 Ft RENAULT MÉGANE CHIC (1390 cm3, 75 LE) szervokormány / távirányítós rádiómagnó / központi zár / elektromos ablakok / el. fényszóróállítás / indításgátló / színezett hővédő üvegezés S stb. AKCIÓS AR: 2.350.000 Ft MÉGANE SCÉNIC FAMILY (1390 cm3, 7 5 LE) Írástás-árr3^«274ötTFt szervokormány S távirányítós rádiómagnó / központi zár S elektromos ablakok S el. fényszóróállítás / színezett hővédő üvegezés / indításgátló / vezetőoldali légzsák / stb AKCIÓS AR: 3.100.000 Ft Használtgépkocsi-beszámítás, kedvező hitel- és tartósbérleti konstrukciók. RENAULT NYITRAI Pécs, Mohácsi út 42. Tel: 72/336-899, 72/315-189 RENAULT ÉLMÉNY VELE ÉLNI További eredmények Salgótarján - Soproni FAC 1-1, Matáv SC Sopron - Duna- ferr 1-2, Tiszaújváros - Sze- ged-Dorozsma 0-0. A 28. forduló vasárnapi műsora: Tiszavasvári - Cse­pel, Hajdúszoboszló - Kecs­kemét, III. Kér. TVE - Dorog, Komló - Nyíregyháza. A 29. forduló párosítása: Csepel - Nyíregyháza, Duna- ferr - Tiszaújváros, Dorog - Matáv SC Sopron, PMFC - III. Kér. TVE, Kecskemét - Ka­posvár, Soproni FAC - Hajdú­szoboszló, Nagykanizsa - Salgótarján, Paks - Érd, Ti­szavasvári - Szolnok, Szeged- Dorozsma - Komló. Az NB l/B. állása 1. Nyíregyháza 27 16 9 2 43-15 57 2. Matáv Sopron 28 15 7 6 54-26 52 3. Dunaferr 28 15 7 6 44-26 52 4. III. Kerület 27 15 6 6 62-29 51 5. Nagykanizsa 27 14 4 9 39-30 46 6. Érd 28 11 9 8 45-33 42 7. Szeged-D. 28 11 9 8 47-38 42 8. Soproni FAC 28 10 10 8 29-31 40 9. Kaposvár 28 11 7 10 31-41 40 10. PMFC 28 9 11 8 26-23 38 11. Hajdúszoboszló 27 10 7 10 28-27 37 12. Salgótarján 28 10 7 11 32-35 37 13. Szolnok 28 9 8 11 3747 35 14. Paksi ASE 28 8 12 8 24-26 34 15. Kecskemét 27 10 4 13 27-36 34 16. Tiszavasvári 27 5 10 12 20-35 25 17. Komló 27 7 4 16 24-51 25 18. Csepel 27 5 7 15 2040 22 19. Tiszaújváros 28 6 4 18 31-56 22 20. Dorog 26 4 6 16 23-41 18 A Pakstól két jón levonva PELCZ AUTÓÜVEG BESZERELÉS -SZAKÉRTELEM - A LEGKEDVEZŐBB ÁR 7630 PÉCS, DIÓSI ÜTI. (ZSOLNÁT DOMBON) Tel.: 72/332-873 Érd, 1800 néző, V.: Vavika 9. Érd: Elbert 0 - Versits 6 - Ja­kab 6, Kult 7 - Bagi 6, Tolnai 6, Horváth S. 6, Dukon 7 (Bo- dzsár -, 72. p.), Somogyi 6 - Nastai 6 (Bernáth 5, 46. p.), Varga L. 7 (Máté -, 85. p.). Edző: Kozma Mihály. Nagy­kanizsa: Czigót 5 - Panghy 5 - Pálfi 5, Agics 6 - Gyulai 5 (Kovács L. -, 72. p.), Kiss 5, Farkas J. 5, Csörnyei 5, Pulai 5 (Kovács T. -, 65. p.) - Gor­dian 6, Horváth Gy. 5 (Hor­váth L. 5, 38. p.).’Edző: Ma­dár Gábor. Sárga lap: Horváth S (szándékos kezezésért) a 7., Tolnai (ellökte Csörnyeit) a 73. percben. 6. perc: Varga végzett el partdobást a bal oldalról a 16- os vonalának magasságából, az 5-ös felesre bedobott lab­dát Kult szép mozdulattal a hosszú sarokba csúsztatta. (1-0). 16. perc: Dukon jobb oldali szögletét röviden fejelték ki a kanizsai védők, a 16-os vona­lán a balösszekötő helyén álló Varga L. mellel átvette a labdát, majd kapásból ballal bomba gólt lőtt a bal felső sa­rokba. (2-0). 36. perc: Bagi a saját térfe­léről indult, Nastaihoz pasz- szolt, majd a visszakapott labdát nagyszerűen lőtte a hosszú oldalon üresen érkező Dukon lábára. A hazaiak ka­pitánya kapásból tüzelt, de 10 méteres lövése kapu fölé szállt. 46. perc: Bagi jobb oldali beadását a hosszú oldalon érkező Somogyi 7 méterről bal lábbal kapásból fölé vágta. 48. perc: Dukon jobb oldali szögletét Varga 8 méterről tiszta helyzetből fejelhette kapura, de nem találta jól el a labdát, és így Czigot hárítani tudott. Kozma Mihály: - Megle­pően biztos győzelmet arat­tunk, kedves szurkolóinknak ezzel a sikerrel szeretnénk kellemes húsvéti ünnepeket kívánni. Madár Gábor: - Gyáva húsvéti nyuszik voltunk, nem hímes tojást, hanem virgácsot érdemiünk. Zombori András Egy gól döntött Szolnok - Paksi Atomerőmű 0-1 (0-0) Szolnok, 1500 néző. V.: Kas­sai. (Horváth S., Répási). Szolnok: Géléi - Fehér, Major L., Balogh - Draskóczi (Sze- csei, 76. p.), Bernáth (Czapkó, 20. p., Szalai, 76. p.), Horváth, Ludasi, Kohári - Fedor, Major S. Edző: Rubold Péter. Paksi Atomerőmű: Kovácsevics (képünkön) - Kósa, Éger, Jenei, Barna - Ig- nácz, Bábik, Kiss, Mersits - Nikolov (Csernyijenko, 46. p.), Fejes (Juhász, 81. p.). Edző: Bőzsöny János. Sárga lap: Czapkó, 26. p., Csernyijenko 56. p., Jenei, 60. p., Kohári, 66. p., Fejes, 80. p., Mersich, 87. p. 62. perc: Csernyijenko ke­resztbe passzolt, és a jókor érkező Mersits a jobbra moz­duló kapus mellett a bal sa­rokba lőtte a mérkőzés egyet­len gólját (1-0). Szemerkélő esőben, mély talajú pályán a Paks kezdte a játékot, az első 10 perc ta­pogatózó játéka után a ven­dégek vették át az irányí­tást. Több veszélyes táma­dást vezettek, de a befejezé­seknél vagy a támadók hi­báztak, vagy a hazaiak védelme há­rított. A má­sodik fél­időben nagy rohamokkal kezdett a hazai csa­pat, dön­tésre akarta vinni a mérkő­zést, de a vendégcsapat las­sította a játékot, majd gyors kontrákkal hozta zavarba a hazaiak védelmét. Több helyzetet is kidolgoztak, de a sok közül csak egyet sike­rült értékesíteni. Összessé­gében a vendég Paks úgy az első mint a második félidő­ben a hazaiak fölé nőtt já­tékban, és megérdemelten szerezte meg az egygólos győzelmet. Rubold Péter: -Hogy ját­szani nem tudunk, az hagy- ján, de hogy még küzdeni sem, az tragédia. Bőzsöny János: -Jól ját­szottunk, megérdemelten nyertünk és ez az igazi hús­véti ajándék. Kővári István ttem vissza1 VIZELETÉT KÖHÖGÉSKOR. TÜSSZENTÉSKOR VAGY FIZIKAI MEGTERHELÉSKOR? 1 részesitjüh ............. Felvilágosítás és bejelentkezés: | Tel.: 72/310-663 dálután 14-20 óráig. 14.00-6.00 óráig működő rendelő nyílt Pécs, Márton u. 13.szám alatt, AHOL TELJES KÖRŰ FOGÁSZATI ELLÁTÁSBAN RÉSZESÜLHET. FOGVISSZAÜLTETÉS Implantáció)- Fogpótlás beültetéssel (inplantáció)- Rögzített fogpótlás hétköznap 48 órán belül REPLAHT FOGÁSZAT 72/3W-663 Neckermann Travelpoint Valutavétel és -eladás kedvező árfolyamon VÉTEL ELADÁS DEM 114,00 Ft 117,50 Ft USD 206,50 Ft 213,00 Ft ATS 16,20 Ft 16,60 Ft 500.000 Ft felett további kedvezmények! Pécs, Rákóczi út 39/c tt 312-170 GYORSAN, FINOMAT! Április 15-től már ebédelhet is a MECSEK CUKRÁSZDA MECSEK CUKRÁSZDÁBAN » Hidegsültek, saláták, étvágyfalatkák, szendvicsek. Továbbá hidegtálak elkészítését és állófogadások komplett lebonyolítását is vállaljuk.