Új Dunántúli Napló, 1997. december (8. évfolyam, 329-357. szám)

1997-12-15 / 343. szám

16 Dtinántúli Napló Sport 1997. december 15., hétfő Totó 1. 1. FC Köln - Dortmund 4-2 1 2. Bayern M. - M’gladb. 3-2 1 3. Hamburg - Wolfsburg 1-2 2 4. Karlsruhe - 1860 M. 0-0 X 5. Rostock - Bremen megáll. X 6. Schalke - Duisburg 1-1 X 7. Atalanta - Milan 1-2 2 8. Bari - Udinese 0-0 X 9. Bologna - Lecce 2-0 1 10. Empoli - Sampdoria 4-1 1 41. Inter. - Roma 3-0 1 12. Lazio - Brescia 1-0 1 13. Napoli - Parma 0-4 2 Pótmérkőzés 14. Piacenza - Juventus 1-1 X Röviden Hajdú-kupa Siklóson. A ba­ranyai városban rendezett II. korcsoportos leány kézilabda- torna végeredménye: 1. TASI I., 2. Jókai (Pécs), 3. Batthányi (Siklós), 4. TASI II., 5. Hajdú (Siklós). Különdíjak. Legjobb mezőnyjátékos: Marat Nikolett. Legjobb kapus: Kolonics Zsó­fia (mindkettő TÁSII.) (z) Újoncok versenye. A PEAC rendezésében Pécsett országos újonc női párbajtőr versenyt rendeztek, öt egyesület részvéte­lével. A végeredmény: 1. Koller (Tapolca), 2. Izsó (Mirelta), 3. Gergulács (Tapolca), 4. Szikrai (Mirelta), 5. Kisida (PEAC), 6. Stamler (PEAC). (o) Páros tekesiker. Bajnoki cí­met nyert a országos ifjúsági versenyen Szőke Szilárd, a DDGáz SE tekézője. Laport Krisztiánnal (Kaposvár Stra- bag) összesen 1751 fás (877+874) teljesítményt értek el. (oo) Még lehet nevezni. A január 31.-február 1. között megrende­zendő, Baranya-Pepsi-kupa pé­csi nemzetközi teremlabdarúgó- tornára még lehet jelentkezni a 20/574-142-es vagy a 72/443- 194-es telefonon. Siklóson is lesz egy teremfocitoma, amit december 27-29-én tartanak meg. Nevezés: a pécsi Gól sörö­zőben 10.00-20.00 között, vagy a 330-872-es, illetve a 30/467- 364-es telefonon. (n) Pécsszabolcsi bronzérem. Az országos serdülő ökölvívó bajnokságon Fndrich József, a Pécsszabolcsi Általános Iskola tanulója a 32 kg-os súlycso­portban 3. lett. (n) Idei utolsó ülés. December 17-én, 14.00-kor lesz a Pécsi Megyei Jogú Város Önkor­mányzata sportbizottságának legközelebbi - idei utolsó - ülése, ami nyilvános. Erre a vá­rosháza 1. em. 49-es szobájá­ban kerül sor. Téma: a verseny- és az élsport Pécs városi ered­ményei 1997-ben. Előadó: Märcz Róbert. (o) Kosárlabda NB I-es női és férfi mérkőzések Hármas pécsi győzelem FOTÓ: TÓTH LÁSZLÓ BAJA Bajai TK - PVSK Dália 51-97 (26-38) Dr. Posta Sándor sportcsar­nok, 500 néző. Vezette: Simó, Földházi. Baja: Horváth 8, Sitkéi 2, ORBÁN 14/12, NEDILIA 11/9, Mázsár 5/3. Cs.: Sibalin 9, Trapl 1, De- vecseri 1. Edző: Pump Gá­bor. PVSK-Dália: Balázs 2, Donkó 3, RÁTVAY 17, Pav- lovics 11, VILUTYTE 26. Cs.: Tahi 5, SZTOJKOVICS 19, Keller 2, Hoffmann 8, Heller 4. Edző: Rátgéber László. Kipontozódott: Sitkéi (14. perc). Tahi (39. perc). Az eredmény alakulása. 5. perc: 7-11, 11. perc: 16-18, 15. perc: 18-28, 18. perc: 24-28, 25. perc: 34-48, 27. perc: 36-57, 36. perc: 45-77. A sokkal jobb erőkből álló vendégek eleinte nem tudtak nagyobb különbségre szert tenni, mert elég álmatagon, sok hibával játszottak. Aztán ahogy az lenni szokott a vas­utasoknál, Vilutyte - aki va­sárnap ünnepelte a születés­napját - megrázta magát és a kosaraival sikerült csapatá­nak az első játékrész utolsó perceiben jelentősebb előnyt szerezni. Ebben az is közre­játszott, hogy a Baja legma­gasabb embere, Sitkéi a 14. percben már kipontozódott. A második játékrészben gyakorlatilag már csak egy csapat volt a pályán, Vilutyte ott folytatta, ahol abba­hagyta, társult hozzá a pont­szerzésben Rátvay és Sztoj- kovics is, így egyre nőtt a különbség a két gárda kö­zött. A pécsiek védekezés­ben is sokat javultak, már a saját térfelükön letámadták a hazaiakat, akiknek így a lab­daáthozatal is gondot oko­zott, de ha ez sikerült is, ak­kor sem volt sok öröm a tá­madásaikban. A hajrában örömjátékot mutatott be a PVSK-Dália, és simán győzött a válságos helyzetben lévő hazai csapat ellen. Pump Gábor: -Köszönöm a közönségnek, hogy kijött a meccsre. Remélem, hogy a ki­sebb csapatok ellen jobb játé­kot is láthatnak, de az is él­mény lehetett, hogy jó ellenfe­let láttak Baján. Rátgéber László: - Az első' félidőben döcögött a játékunk, a másodikban a vegyes véde­kezésünkkel kicsit feljavítottuk a mérkőzést. Örülök, hogy a pécsi szurkolók jól érezték magukat Baján. Zalavári László Jack Lothian egyik kosara Szombaton játszották MATÁV-Pécs - Falco 96-83 (45-35) NB I. férfiak, A-csoport. Lauber Dezső sportcsarnok, 1200 néző. V.: Faidt, Görgé- nyi. MATÁV Pécsi SE: LOTHIAN 24, BAKONYI 18, CSIRKE 25, PAYNTER 15, Hoffmann 12. Cs.: Pallag, Ka- ragits 2. Edző: Rab Gyula. Falco-Lépték KC: WALKE 15/9, KRIVACSEVICS 15, KÁLMÁN 28/12, Anderson 16, Mujanovics 4/3. Cs.: Vida 2, Trepák, Hortobágyi 3/3. Edző: Földi Sándor. Kipontozódott: Mujano­vics (37. p.) Az eredmény alakulása. 7. perc: 21-11, 18. perc: 45-31, 22. perc: 50-35, 31. perc: 72-66, 36. perc: 86-71. Csak egyben múlta felül az ellenfél a MATÁV Pécsi SE-t: a hármas kosarakban. Ez vi­szont kevés volt az üdvösség­hez, már csak azért is, mert a szombathelyiek már vesztett helyzetben, 15 pontos hazai vezetésnél, „minden, mind­egy” alapon próbálkoztak ez­zel. A pécsi csapat végig jobb volt, szerencsére a kritikus perceket is átvészelte, nem úgy, mint a legutóbbi fordu­lókban, amikor például az első félidőben megszerzett 15 pon­tos előnyről veszítette el a meccset. Rab Gyula: - Fegyelmezet­ten játszottunk támadásban, védekezésben egyaránt. Végre mindkét félidőben egyenletes teljesítményt nyújtottunk. A nyolcba kerülés szempontjá­ból fontos rangadót nyertünk meg, amiért gratulálok a fiúknak. Földi Sándor: - Az elsőfél­időben a pécsiek többször le tudtak indítani bennünket. Ak­kor olyan hátrányba kerül­tünk, amit már nem tudtunk behozni. PVSK-A. - MÁV NTE 69-65 (32-32, 60-60) NB I. nők, B-csoport. Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 100 néző. V.: Kollár, Kiss L. PVSK-Alapítvány: HOF­MANN P. 24, Burgmann 7, ANTOLOVICS 9, Gyuris 2, Darida 10/3. Cs.: SÜMEGI 15/3, Szakács 2, Heller. Edző: Füzy Ákos. Füzy Ákos: -Nagyon örü­lök ennek a győzelemnek. Kü­lön boldogság számomra, hogy Hofmann Petra a hosz- szabbításban a csapat vezére tudott lenni. A taktikai fegyel­mezetlenségeket lelkesedéssel és odaadással tudtuk pótolni. További eredmények a ko­sárlabda NB I. A-csoportjából. Nők: Zala Volán - Diósgyőr 70-73, BSE - Soproni Postás 83-79, OSC-Közgáz KSC Szekszárd 59-76, GYSEV - Kecskemét 86-72, FTC-Diego - Szarvas 86-40. Férfiak: Ka­posvár - Dombóvár 81-62. Összeállította: Horváth László, Pucz Péter, Zalavári László. Kézilabda NB I., és NB I/B, férfiak Füzesivel megtört az átok Cegléd - Pécsi Mecsek KC 18-27 (9-14) Cegléd, 1000 néző. V.: An- dorka, Schóber. Cegléd: Czi- ráki - BAZSIK 5/3, Dávid, Etédi, Tóth 2, Jakab 2, Varga 1. Cs.: Viszkok (kapus), Török 1/1, Molnár 1, Áment, Klemán 4, Berkó 2. Edző: Orbán István. PMKC: SZENTE - SERFEL 3, SANCHEZ 10, DIAZ 1, KOVÁCS J. 3, HORVÁTH T. 4, NÉMETH A. 4/1. Cs.: Jandó (kapus), BECSKEI 2, Kovács L., Szögi, Frey J„ Frey T, Lé­vai. Edző: Füzesi Ferenc. Kiállítások: 10, illetve 6 p. Hetesek: 5/4, ill. 3/1. Az eredmény alakulása. 2. perc: 0-2, 8. p.: 3-4, 20. p.: 6-10, 36. p.: 13-16, 47. p.: 14-22, 56. p.: 16-25. A szombati találkozón Fü­zesi Ferenc másodszor ült a PMKC kispadján vezetőedző­ként. A Szeged elleni hazai döntetlen után, most idegenben győzött a pécsi csapat, amire eddig ősszel még nem volt példa. Egyszer minden sorozat megszakad, most Füzesi veze­tésével is ezt történt. Orbán István: - Gratulálok a pécsieknek, jobbak voltak. Az előzetes híresztelésekkel ellen­tétben nem ez az a csapat, ame­lyet meg lehet verni, sokat erő­södtek a két kubaival. Füzesi Ferenc: — Nagyon korrekt játékvezetés mellett a CSAPAT diadala volt ez. További eredmények: Deb­recen - Élektromos 22-31 (7-14), Alkaloida SE - Győr 21-27 (10-13), Ózd - Szolnok 23-21 (12-12). Vasárnapi eredmény Nagykanizsai Izzó - Szigetvári Takarékszövetkezet 22-29 (12-11) NB I., férfiak. Nagykanizsa, 200 néző. V.: Herczeg, Südi. Szigetvári Takarékszövetke­zet: TÓTH - HORVÁTH T. 5, Fajcsi 5, FÓNAGY 7/3, HANG 7, Egri 1, SCHWARCZ 4. Cs.: Fata (kapus), Blum, Kollai, Ma- csi, Marcsik, Szilovics, Ta­más. Edző: Harmat Tamás. Hétméteresek: 9/3 a sziget­váriak részéről. Kiállítások: 10 perc a szi­getváriak részéről. Harmat Tamás: - A második félidei védekezéssel, valamint a kimagasló kapusteljesítménnyel megérdemeltük a győzelmet. Balatonfüred - Pelikán-Siklós 25-26 (15-15) NB I/B., férfiak. Balatonfü­red, 100 néző. Pelikán-Siklós: MÉSZÁROS - Petrovics 3, Várnai 3, KONCZ 4, Zádori L. 6/2, Virág 6, Kotroczó 4. Cs.: Farkas (kapus), Varga, Zádori Cs. Játékos-edző: Zádori László. Hétméteresek: 2/2 a Siklós részéről. Kiállítások: 12 perc a Siklós részéről. Zádori László: - Alacsony színvonalú, de küzdelmes talál­kozón sikerült nyernünk az ed­dig otthon veretlen balatonfü­rediek ellen. Összeállította: Móczán Zol­tán, Pucz Péter. Diaz csak egyet dobott, de jól irányított fotó: laufer Sokasodó kérdések Pécsett tartotta a Magyar Ké­zilabda Szövetség Fegyelmi Bizottsága legutóbbi ülését. Dr. Balogh Ervintől, a bizott­ság vezetőjétől megtudtuk, azért döntöttek a főváros he­lyett Pécs mellett, mert az ér­dekeltek környékbeliek. A terítéken a félbeszakadt Mecseknádasd - Harkány mérkőzés szerepelt, illetve ennek a találkozónak egyetlen momentuma. Csak azt vizs­gálták, ittas volt-e a játékve­zető, vagy nem. Az érdekelt bíró természetesen azt állí­totta, hogy nem - mint mondta, szívgyógyszert szed, amire nem ihat -, harkányi részről váltig bizonygatták, hogy igen. A hazai jegyző- könyvvezető a harkányiakat támogatta, míg a mecsekná­dasdi edző és a másik bíró nem látta ittasnak a sípmes­tert. Nagy kérdés volt, hogy a jegyzőkönyv hátuljára melyik feljegyzés, mikor került rá. Ennek azért volt jelentősége, mert az ittasnak tartott bíró aláírása fölött szerepelt egy mondat, mely szerint elismeri részegségét. Mindenki más­hogy emlékezett arra, ki, mi­kor, mit írt rá a jegyzőkönyv hátuljára, mi szerepelt rajta akkor, mikor ő elolvasta. A bizottság meghallgatta a mondanivalókat, aláíratta a jegyzőkönyvet majd távozott. A határozatról postán értesítik a feleket, és csak ezután dön­tenek majd arról - de már a zalai szövetségben -, mi tör­ténjen a meccsel. M. Z. A kérők a régiek PÉCS, ÚJMECSEKALJA Látványos dolgok nem történ­nek mostanában a PMFC-nél. Róth Antal lemondása után új edző még nincs, egyelőre nem is hiányzik, mivel az alapozás csak január 5-én kezdődik az NB I. B-s csapat számára, ad­dig lehet keresgélni. A baj csak az, hogy aki el is vállalná az együttes irányítását a tavaszi idényben, az pénzbe kerül, ami viszont köztudottan nincs a klubnál. Ezt támasztja alá az az információnk is, miszerint Ul­rich és Dienes ultimátumot in­tézett a PMFC vezetőihez, ha máig, hétfőig nem fizeti meg a klub a tartozását, akkor a kétjá­tékos az MLSZ-hez fordul. Nincs előrelépés az eladásra szánt futballisták ügyében sem. Azoitei a hétvégén a Kispest- HFC-vel volt egy teremtornán, ami a román csatár ottani pró­bajátékának is nevezhető. Sza­bados (képünkön) kérői a ré­giek: az NB I- es Ferencvá­ros, a Kis­pest-Honvéd FC és az NB I. B-s MA- TÁV-Sopron. Tomkát egy NB I-es és egy NB I. B-s gárda látná szívesen a soraiban, de az érintett egyik egyesületet sem nevezte meg név szerint. Tomka amúgy maradna Pé­csett, ha a szerződésének bizo­nyos részeit a klub teljesíti, vagyis fizet, a csapatkapitány óhaja szerint, valamennyit még decemberben. H. L. Dunántúli Napló Az Axel Springer-Magy^rország Kft. közéleti napilapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája. Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7623 Pécs, Rákóczi út 34. 7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Szerkesztőségi telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az AS-M ügyvezető igazgatója. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-M Kft. Baranya megyei irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a Pannonhír Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető minden naptári év végéig, a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB Rt. 10402427-24216319 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj 1998. január 1-jétől egy hónapra 795 forint, negyed évre 2385 forint, ^ A fél évre 4770 forint, egy évre 9540 forint. ^AATESZ ISSN 0865-9133 tagja