Új Dunántúli Napló, 1997. december (8. évfolyam, 329-357. szám)

1997-12-14 / 342. szám

Kosárlabda NB L, női és férfi mérkőzések Végre kijött a pécsi lépés I Paynter, a pécsiek egyik amerikai centere ezúttal nem talált be, de I tizenöt pontjával jelentősen hozzájárult az esélyesebbnek tartott SS szombathelyiek legyőzéséhez fotó: tóth László MATÁV-Pécs - Falco 96-83 (45-35) NB I. férfiak, A-csoport. Pécs, Lauber Dezső sport- csarnok, 1200 néző. V.: Faidt, Görgényi. MATÁV Pécsi SE: LOTHIAN 24, BAKONYI 18, CSIRKE 25, PAYNTER 15, Hoffmann 12. Cs.: Pallag, Ka- ragits 2. Edző: Rab Gyula. Falco-Lépték KC: WALKE 15/9, KRIVACSEVICS 15, KÁLMÁN 28/12, Anderson 16, Mujanovics 4/3. Cs.: Vida 2, Trepák, Hortobágyi. Edző: Földi Sándor. Kipontozódott: Mujano­vics (37. p.) Az eredmény alakulása. 7. perc: 21-11, 18. perc: 45-31, 22. perc: 50-35, 31. perc: 72-66, 36. perc: 86-71. Már 15 pont különbség is volt a két csapat között a pé­csiek javára (a második félidő elején), amikor a szombathe­lyiek bevetették a „titkos fegyvert”, a triplákat. Elkezd­ték szórni azokat, ezzel fel is zárkóztak. A második játék­rész közepére már csak hat­pontos volt a hazai előny, de ennél közelebb nem tudott kerülni az ellenfél a MATÁV Pécsi SE-hez. A vendéglátók­nál Lothian kimagaslót nyúj­tott, míg a Falco-Lépték SE színesbőrű játékosa, Ander­son halványabban kosarazott a vártnál. Érdekesség, hogy a végig jól játszó pécsiek egyetlen triplát sem dobtak, míg a va­siak összesen 42 pontot (!) értek el hármas kosarakból, vagyis a pontjaik több mint felét távolról érték el. Ez rit­kaság. Rab Gyula: - Fegyelmezet­ten játszottunk támadásban, védekezésben egyaránt. Végre mindkét félidőben egyenletes teljesítményt nyújtottunk. A nyolcba kerülés szempontjá­ból fontos rangadót nyertünk meg, amiért gratulálok a fiúknak. Földi Sándor: - Az első fél­időbenm pécsiek többször le tudtak indítani bennünket. Akkor olyan hátrányba kerül­tünk, amit már nem tudtunk behozni. Kaposvár - Dombóvár 81-62 (44-36) NB I. férfiak, A-csoport. Kaposvár, 1100 néző. V.: dr. Páli, Parádi. Klima-Vill SE: Farkas 10/6, TURCSÁN 17, VARGA 17/3, Filipovics, Sli- vancsanin 11. Cs.: Vojvoda, ÁGFALVI 11/3, Karsai, Bog­dán. Edző: Gellér Sándor. Dombóvári VMSE: Panta 5, MILIVOJSA 10, Laczházi 7, Takács 10/9, MIKLÓSSY 15/3. Cs.: Szőke 7/3, Cris- tescu 8/6, Trupp, Bosznai. Edző: Molnár István. Az eredmény alakulása. 5. perc: 11-5, 8. perc: 13-15, 15. perc: 19-21, 25. perc: 48-39, 30. perc: 58-47, 38. perc: 76-57. Kipontozódott: Slivancsa- nin (28. p.), Panta (38. p.) A kaposváriak kezdték lendületesebben a játékot és úgy tűnt könnyed győzelmet aratnak, ám Milivojsával az élen feljavultak a tolnaiak és a 8. percben már át is vették a vezetést. A folytatásban többször változott az előny, s csak szünet után tudott tartó­san felülkerekedni a somogyi legénység. A hajrában a tarta­lékoknak adtak lehetőséget az edzők. Gellér Sándor: -Nehezen találtuk meg a dombóváriak játékának ellenszerét, nem volt folyamatosan jó a telje­sítményünk. De így is örülök a győzelemnek. Molnár István: - Sok hibá­val játszottunk, ezt ellenfe­lünk ki is használta, jobb tel­jesítményt nyújtottak, meg­érdemelték a győzelmet. PVSK-A. -MÁVNTE 69-65 (32-32, 60-60) NB I. nők, B-csoport. Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 100 néző. V.: Kollár, Kiss L. PVSK-Alapítvány: HOF­MANN P. 24, Burgmann 7, ANTOLOVICS 9, Gyuris 2, Darida 10/3. Cs.: SÜMEGI 15/3, Szakács 2, Heller. Edző: Füzy Ákos. MÁV Nagykani­zsai TE: Torna 16/3, SI- MONNÉ 16/3, Joó 20, Zsolnai 9, Bedő. Cs.: LACKNER 14/12. Edző: Kovács Nándor. Sokáig úgy tűnt, a rendes játékidőben nyernek a kani- zsaiaik, ám fordult a kocka. 11 másodperccel a vége előtt Hofmann két büntetőből egyet bedobott, ezzel elérte, hogy hosszabbítás következ­zen. A folytatásban jobban összpontosított a hazai csa­pat, így sikerült győznie, bár a ráadást is eredményeseb­ben kezdték a vendégek. Az már csak ráadás volt, hogy Sümegi a végén értékesített két büntetőt. Füzy Ákos: - Nagyon örü­lök ennek a győzelemnek. Kü­lön boldogság számomra, hogy Hofmann Petra a hosz- szabbításban a csapat vezére tudott lenni. A taktikai fe­gyelmezetlenségeket lelkese­déssel és odaadással tudtuk pótolni. Kovács Nándor: -Sajnos, nem tudtunk kilábalni a hul­lámvölgyből. A második fél­időben megszerzett előnyün­ket képtelenek voltunk meg­tartani. Baja - Salgótarján 63-79 (30-36) NB I. férfiak, B-csoport. Baja, Német Nevelési Köz­pont, 400 néző. V.: Vasvári, Reisz. Bajai Honvéd KK: Cservék 24/15, Kovács 12, Makk, Németh 2, Szabó 10. Csere: Szőke 4, Bánáti, Pál- kerti, Virág 11. Edző: Ágfalvi György, ifj. Vétek Frigyes. A mérkőzés első félidejé­nek közepéig még vezetett a Baja, utána viszont a vendé­gek voltak az urak, a második játékrész elejétől fokozatosan elhúztak. A Baja a 36. perc­ben még kínkeservesen, öt pontra fel tudott zárkózni, de ezzel el is lőtte puskaporát a nagyon gyengén játszó csa­pat. így most a jövő szombati utolsó hazai meccsen dől el, hogy a Honvéd bekerül-e a csoport 1-4. helyezettje közé. Agfalvi György: - Igaz, hogy Hosszú hiányzott sérülés miatt, de akkor sem szabad ilyen gyengén kosarazni. További eredmények a ko­sárlabda NB I. A-csoportjá- ból. Nők: Zala Volán - Diós­győr 80-83, BSE - Soproni Postás 83-79, OSC-Közgáz KSC Szekszárd 59-76, GYSEV - Kecskemét 86-72. Összeállította: Horváth László, Pucz Péter, Zalavári László. Kézilabda NB I., férfiak Az első győzelem Cegléd - Pécsi Mecsek KC 18-27 (9-14) Cegléd, 1000 néző. V.: An- dorka, Schóber. Cegléd: Cziráki - BAZSIK 5/3, Dá­vid, Etédi, Tóth 2, Jakab 2, Varga 1. Cs.: Viszkok (ka­pus), Török 1/1, Molnár 1, Áment, Klemán 4, Berkó 2. Edző: Orbán István. PMKC: SZENTE - SERFEL 3, SAN­CHEZ 10, DIAZ 1, KOVÁCS J. 3, HORVÁTH T. 4, NÉ­METH A. 4/1. Cs.: Jandó (kapus), BECSKEI 2, Kovács L., Szögi, Frey J., Frey T, Lévai. Edző: Füzesi Ferenc. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hetesek: 5/4, ill. 3/1. Az eredmény alakulása. 2. perc: 0-2, 8. p.: 3-4,20. p.: 6-10, 36. p.: 13-16, 47. p.: 14-22, 56. p.: 16-25. Az alsóháziak találkozó­ján jobbára átlövésekből voltak eredményesek a csa­patok, a baranyaiak szeren­cséje, hogy Szente sok kí­sérletet hárított. Lépésről lépésre hatalmas csatában húztak el a vendégek és Horváth mellé egyre jobban felnőtt Sanchez is. Bár Diaz külön őrzőt kapott, azért remekül játékba hozta tár­sait. A második félidőben a hazaiak 3 gólra feljöttek, de a második 30 perc derekán egyre inkább összeomlott a ceglédi együttes. A pécsiek szinte eufórikus hangulat­ban játszottak és végül tel­jesen megérdemelt, kilenc- gólos győzelmet arattak. Ezzel megszerezték első győzelmüket az idei baj­nokságban, s elmozdultak az utolsó helyről. Orbán István: - Gratulá­lok a pécsieknek, jobbak voltak. Az előzetes híreszte­lésekkel ellentétben nem ez az a csapat, amelyet meg lehet verni, sokat erősödtek a két kubaival. Füzesi Ferenc: - Nagyon korrekt játékvezetés mellett a CSAPAT diadala volt ez. Móczán Zoltán További eredmények: Debrecen - Elektromos 22-31 (7-14), Alkaloida SE- Győr 21-27 (10-13), Ózd - Szolnok 23-21 (12-12). Tolna - LR1 MALÉV 29-21 (12-7) NB I. B„ nők. Tolna, 400 néző. V.: Hornyik, Pusztai. Tolna: Flick - Takács 5, Si­pos K. 5, Fazekas 6, Kon­koly 2, Hercz 5, Tóth Cs. 5. Cs.: Szabó (kapus), Izsákné, Sipos Á. 1. Edző: Jürgen Böcking. |__JB_________________________^ ___________________ I A kubai Yants Sanchez megéri a pénzét. Az új igazolású legény ■ csapata legeredményesebb játékosa volt. fotó: uufer László Szeret ön olvasni? És autózni? anaa r U| gt/jia mindkettőt szeretné, csak egyet kell tennie: fizessen elő III az -ra és így esélye van a nyereményautón kívül egy másik Fiat kipróbálására is! Az Dhnántuii pld előfizetők között ugyanis 1998. január 17-ig minden hétvégére kisorsolunk egy autót és a tankolás költségét mifizetjük*. A részletekről érdeklődhetnek a 06-80-200-089-es ingyenes telefonszámon Dunántúl [Napló Nincs megállás újévig! h & i KIROBBANÓ FORMÁBAN A FIAT _# Stoll Pécs Rt. 7630 Pécs, Diósi út 49., Tel.: 72/327-575 Fax: 72/311-871 Mai sportműsor KÉZILABDA. NB I. B. férfiak: Balatonfüred - MK Pelikán- Siklós KC, Balatonfüred, 11.00. Nagykanizsa - Sziget­vári Takarékszövetkezeti Szövetkezet SE, Nagykani­zsa, 18.00. SAKK. NB I. B.: DDGáz SE - Statisztika II., Pécs, Lég- szeszgyár u., 11.00. Biator- bágy - Pécsi Sütő-DOZSO- Fregatt SE, Biatorbágy, 11.00. ÚSZÁS. Országos bajnokság baranyai résztvevőkkel, Bu­dapest, Komjádi uszoda, 9.00, döntők: 18.00. RÖVIDPÁLYÁS GYORS­KORCSOLYA. Egyéni vidék­bajnokság és JÖNT-kupa csapatverseny pécsi résztve­vőkkel, Jászberény, jégpálya, 7.30. KOSÁRLABDA. NB I. nők, A- csoport: Bajai TK - PVSK-Dá­lia, Baja, 17.00. NB II. férfiak: Pécsi EAC - Szentgotthárd, Pécs, Egyetemi csarnok, 15.00. RÖPLABDA. NB I., nők: Ka­posvári BITT-Női RC - An­gyalföldi DRC, Kaposvár, 13.00. NB II., Nyugati cso­port: Schulzentrum - Kispest, Pécs, Tiborc utcai iskola, 10.30. LABDARÚGÁS. Hit-kupa te­remtorna, Pécs, ANK-csarnok 9.00. Nevada-kupa országos teremtorna: Komló, 9.00. Dombi-kupa nemzetközi ser­dülő terme: Dombórvár, Szakmunkásképző Iskola csarnoka, 9.00. ITV Reprint-kupa: Szekszárd, 8.00. ASZTALITENISZ. Női ifjú­sági top-12 verseny: Szek­szárd, 9.30. (oo) ■:»:j VASA R IN AI* t jaw Dunántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti lapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7623 Pécs, Rákóczi út 34.7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az ügyvezető igazgató. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei ^ A Irodája saját árushálózata ^/gatesz és a Pannonhír Rt. útján. tagja