Új Dunántúli Napló, 1997. november (8. évfolyam, 299-328. szám)

1997-11-30 / 328. szám

ITTHON TÖRTÉNT Labdarúgó NB I/B., őszi utolsó forduló Emberhátrány, Kecskeméti TE - Pécsi MFC 1-0 (1-0) Balázst (kék mezben) kényszerből cserélte le a korai kiállítás után Róth Antal, a pécsiek edzője fotó: laufer László _______Totó_______ 1. Haladás - Újpest 2-3 2 2. MTK - Diósgyőr 0-0 x 3. Bielefeld - Schalke 1-1 x 4. Bremen - VfB Stuttgart 2-2 x 5. K'lautern-Hamburg 2-1 1 6. M’gladbach - Wolfsb. 0-2 2 7. Atalanta - Lecce vasárnap 8. Bari - Brescia vasárnap 9. Bologna - Sampdoria vasárnap 10. Empoli - Piacenza vasárnap 11. Lazio - Udinese vasárnap 12. Napoli - Florentine vasárnap 13. Vicenza - Inter vasárnap Pótmérkőzés 14. Parma - Roma vasárnap Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB I/B: Szolnok - Komló, Szolnok, 13.00. Csepel - Rákóczi Ka- poscukor FC, Csepel, 13.00, Paksi ASE - Szeged-Do- rozsma, Paks, 13.00. Nagy- kanizsai Olajbányász - Duna- ferr SE, Nagykanizsa, 13.00. Mikulás-kupa, teremfoci, Harkány, sportcsarnok, 8.00. RÖPLABDA. NB I., nők: Kaposvári BITT-női FC - Szombathely, Kaposvár, 13.00. NB II., nők: Schul­zentrum - Paks, Pécs, Tiborc u. Ált Isk., 10.30. NB II., fér­fiak: PEAC - Szombathely, Pécs, POTE-csarnok, 13.00. GYORSKORCSOLYA. Mo­dul öttorony, nemzetközi rö­vidpályás gyorskorcsolya verseny, Pécs, Műjégpálya, 9.00. (z) Kecskemét, 400 néző. V.: Kin­cses 6. Kecskemét: Sinescu 6- Márkus 5 - Szél 5, Gligoro- vics 6 - Fekete 5, Lukácsi 6, Tóth I. 6, Deme 5 (Lakos -, 70. p.), Vincze 5 (Kurucsai -, 89. p.) - Tóth Gy. 6, Babai 6. Megbízott edző: Kajtár István. Pécsi MFC: Tarlósi 1 - Tomka 5, Dienes 5, Szabados 6, Kislőrincz 5 (Tóth -, 77. p.)- Nagy E. 5, Sipos 6, Gera 5 (Kutas -, 77. p.), Romanek J. 6- Azoitei 6, Balázs 0 (Viszt 6, 18. p.). Edző: Róth Antal. (Kecskeméten sem nagy di­vat mostanában mérkőzésre járni. A kezdés előtt fél órával még egyetlen szurkoló sem ér­kezett meg a stadionba.) Az elején Tarlósinak kétszer is közbe kellett avatkoznia, mindkét esetben magabiztosan hárított. A 12. percben viszont már nem sikerült védenie. Ba­bai balról belőtt egy szögletet, az ívelődő labdát Tóth I. közel­ről a jobb alsó sarokba fejelte (1-0). Ezután a hideg levegő fel­forrósodott, a kecskemétiek kaptak egy sárgát, majd Azoi­tei elesett a KTE tizenhatosán belül, a bíró azonban nem lá­tott büntetőt. A , pécsi kapus, Tarlósi reklamált. Valami „furcsát” is mondhatott a já­tékvezetőnek, mert az felmu­tatta neki a piros lapot. Ezzel kettős előnybe (gól, ember) ke­rült a vendéglátó. Meglepe­tésre mégsem fokozta a nyo­mást, visszavett a tempóból egészen a 38. percig, amikor Gligorovics 19 m-es lövése el­szállt a bal felső sarok fölött. Az első félidő hosszabbításá­ban Romanek J. egy szabadrú­gást jobbról ígéretesen csavart a kapu elé, de a támadók lekés­tek róla, a labda a jobb kapufa mellett elhagyta a játékteret. Fordulás után az 51. percben Tomka előreívelt egy szabad­rúgást, Sinescu kapus alásza­ladt és kiejtette a labdát, utána azonban tisztázta a helyzetet. Hét perccel később Babai jobbról remekül lőtte középre a labdát, a berobbanó Vincze közelről fölé bombázott. A kontra után Sipos tanári labdá­val ugratta ki Nagy E.-t, aki még az „ajtó-ablak” helyzetnél is nagyobb lehetőséget hagyott ki, amikor a kifutó kapus fölött a kapu fölé emelt. A 75. percben Azoiteit lök­ték fejelés közben a tizenhato­son belül, elesett, majd rekla­mált, ám a játékvezető ezen a napon úgy gondolta, nem ad tizenegyest a pécsieknek, leg­feljebb egy sárgát a csatárnak. vereség A frissen beállt Kutas kapura ívelése okozott kisebb zavart a hazaiak kapusának, aki fölé nyomta a labdát. Rögtön utána Romanek beadását Nagy E. lőtte kapura, de a kapusról ki­pattant a labda. A 82. percben egy szöglet utáni beívelést Vincze bombázta kapura, Viszt szép mozdulattal nyomta fölé a labdát. Jól kezdett a hazai csapat, hamar gólt szerzett, majd úgy tűnt, a pécsi kapus kiállítása végzetessé teszi a kecskeméti kirándulást. Mégsem így tör­tént, mert a PMFC csikorgó fogakkal, teljes erőbedobással egyenrangú ellenfél volt, pe­dig 70 percig emberhátrány­ban játszott. A második fél­időben helyzetek sorát hagy­ták ki a játékosok mindkét ol­dalon, több gól már nem esett, volt viszont egy nagyon bünte­tőgyanús helyzet. Ezt a vere­séget igazán nem kell szé­gyellnie a piros-fekete együt­tesnek, mert mindenki teljes erejével küzdött. A kecskemé­tiek viszont nem lehetnek kü­lönösebben büszkék a három pontra. Habár a fociban nem lehet mérlegelni, mégis egy pont járt volna a Pécsnek. Kajtár István: -Nagyszerű ráadása volt a bajnokságnak ez a győzelem. Örülök, hogy a fiatal csapat megmutatta az utat, amit követnünk kell. Róth Antal: - Egyenlőfelté­telek mellett érdekesebb mér­kőzést vívhattunk volna. Játé­kosaim így is mindent elkövet­tek a siker érdekében, de hi­ába. Pucz Péter További eredmények a 19. fordulóból Salgótarjáni BTC - Matáv SC Sopron 2-1 (1-0), Tisza- vasvári - Nyíregyházi FC 0-3 (0-2), Érdi VSE - Tiszaújvá- rosi SC 6-1 (3-0), Soproni FAC-Dorogi SE 2-1 (1-1). Az NB l/B. állása 1. Nyíregyháza 19 11 7 1 31-10 40 2. III. Kerület 18 10 6 2 41-15 36 3. Matáv Sopron 19 9 6 4 32-17 33 4. Dunaferr 18 9 4 5 27-16 31 5. Szeged-D. 18 8 6 4 36-25 30 6. PMFC 18 8 6 5 22-16 30 7. Nagykanizsa 18 9 3 6 27-22 30 8. Kecskemét 19 8 3 8 20-27 27 9. Kaposvár 18 7 5 6 22-24 26 10. Salgótarján 19 7 5 7 22-26 26 11. Sopr.FAC 19 6 7 6 17-23 25 12. Érd 19 6 6 7 32-27 24 13. Kábái CFCH 18 7 3 8 18-20 24 14. Szolnok 18 6 5 7 25-31 23 15. Paksi ASE 18 5 7 6 13-17 20 16. Komló 18 5 2 11 17-31 17 17. Tiszaújváros 19 5 2 12 21-41 17 18. Tiszavasvári 19 2 9 8 11-22 15 19. Dorog 19 3 5 11 18-29 14 20. Csepel 18 3 5 10 13-26 14 A Pakstól két pont levonva Anitics (jobbról), itt még a pécsi játékostársaival. A kosárlabdázó tegnap 16 pontot dobott Baján fotó: laufer László Kosárlabda vagy rögbi? Baja - Diósgyőr 67-80 (37-45) Kosárlabda NB I. nők, A-cso- port. Baja, 300 néző. V.: dr. Páli, Parádi II. Baja: Katanich 2, Sitkéi 12/6, Orbán 5/3, NE- DILIA 31/15, Mázsár 3/3. Cs.: Sibalin 8, Horváth 6, Trapl, Devecseri. Edző: Pump Gábor. Diósgyőr: PALMER 20, Mol­nár 9, Hardmon 15, Fodor 5, Kalmár-Nagy 9. Cs.: Anitics 16/6, Turóczi 4, Szopkó, Bu- kovszki 2. Edző: Király Sán­dor. Az első percekben Sitkéi ponterős játékával és a csapat lelkesedésével alaposan meg­lepték a bajaiak a vendégeket. A DKSK-BorsodChem-et súj­totta, hogy all.' percben meg­sérült és végleg kivált a játék­ból a válogatott center, Kalmár- Nagy. Még az első játékrészben kipontozódott a bajai Orbán. A hajrájában a vendégek az ame­rikai Palmer révén elhúztak. Szünet után Palmer ugyanott folytatta, ahol abbahagyta, gyorsan szerzett két kosarat, ám utána ő is kivált sérülés miatt. A Baja hajtott, küzdött, de csak egy ponterős játékosa volt, Ne- diÜa, a többiek számtalan zic­cert kihagytak, és a mérkőzés első perceiben villogó Sitkéi is teljesen visszaesett támadás­ban. Öt perccel a vége előtt még négy pontra fel tudott zárkózni a Baja, de a diósgyőriek Anitics vezényletével a végén biztos győzelmet arattak az elfáradó tanítóképzősök ellen. Pump Gábor: -Dicséret il­leti a csapatot a tisztes helytál­lásáért. Az életben maradásért küzdünk, látszott, hogy a játé­kosok mindent megtesznek a si­kerért a pályán. Király Sándor: - Ez nem ko­sárlabda volt, hanem rögbi­mérkőzés. Nagyon sokba került ez a győzelem, három játéko­som megsérült. El vagyok kese­redve, hogy a magyar kosár­labdapályán lehet azt csinálni, ami ma itt folyt. MÁVNTE- Ikarus 82-74 (43-35) Kosárlabda NB I. nők, B- csoport. Nagykanizsa, 150 néző. V.: Verbényi, dr. Szakáll. Nagykanizsa: Torna 19/3, Si­monná 7/3, Joó 20, Lackner 5/3, Zsolnai 24. Cs.: Bedő 7, Gróf. Edző: Kovács Nándor. Harminc perc után a kanizsaiak feljavultak, és végül értékes győzelmet arattak. Kovács Nándor: —Közepes teljesítménnyel is hoztuk a köte­lező győzelmet. Hévíz - Kanizsa KK DKG East 91-107 (37-53) Kosárlabda NB II. férfiak. Hévíz, 100 néző. V.: Zsig- mond, Stickel. L. d.: Köves 26, Szűcs 24, ill. Földesi 35, Ko­vács N. 26, Török 16. MAFC - PVSK Alapítvány 55-59 (27-29) Kosárlabda. NB I. nők, B- csoport. Budapest, 100 néző. Vezette: Schäffer, Feczku. PVSK Alapítvány: HELLER 10, BURGMANN 18, Anto- lovics 8, Babaics 3, SZA­KÁCS 13. Csere: Hofmann O., Sümegi 3, Gyuris 4. Edző: Füzy Ákos. Füzy Ákos: - Játékban még sok javítani valónk van, de a csapatom mentalitása elérte az általam elvárt szintet. Férfi kosárlabda EB-selej- tező: Magyarország - Románia 86-56. Női A-csoportos bajnoki eredmények: Kecskemét - FTC 65-70, BSE - Szarvas 98-72, GYSEV - Soproni Postás 66- 65. Összeállította: Zalavári László, Balogh Antal, Hor­váth László. Sikeres a Tippmix A Kenő játék résztvevői­nek megfelelő számú fo­gadást kötöttek a Tipp- mix első hetében, nem hivatalos információink szerint. Sikerrel kecseg­tet az újonnan indított bukméker játék. Mint ismeretes, az új játékon hetente 120, különböző sport­ágban játszandó meccsre vagy győztesre fogadhatunk. Az első néhány nap tapaszta­latairól a Szerencsejáték Rt. budapesti központjának mun­katársa, Pósfai Gyula el­mondta, hogy nincs még pon­tos összesítésük az eddigiek­ről, ám naponta többszáz tele­font kapnak. Tisztázniuk kell az érdeklődőkkel, hogy ebben a játékban a nyeremény ki­számítható, azaz mindegy, hányán nyernek az eredményt eltalálok közül, az adott tipp- nek megfelelő százalékot mindenki megkapja minimum 100, maximum százezer fo­rintjáért. Á hetenként megjátszható meccseket valamennyi totó- zóban megtekinthetik. Kérdé­sünkre, hogy a jövő heti aján­lat mi lesz, nem tudtak vála­szolni az illetékesek, akik azt is elárulták, hogy nem árul­hatják el, hogy a 120 fogadási tétből álló listát ki(k) állítják össze. Kár, hogy erre is csak tippelhetünk. Eddig legjobban az járt, aki a Parma - Sparta Praha meccsre döntetlent tippelt, hi­szen tétje 4.75-szörösét kap­hatta kézhez. B. L. Az utolsó játéknap Ma befejeződik az NB I/B őszi szezonja. A pontszerzés remé­nyében a Komló Szolnokra utazik. Elképzelhető, hogy a két egyforma képességű gárda csatájában sokat jelenthet, mi­lyen formában játszik Stern (képünkön). Csepelre látogat a Kaposvár, a somogyiak győzelme sem el­képzelhetetlen, hiszen a hazai­ak - legalábbis legutóbbi pécsi szereplésükön - szétesett csa­pat benyomását keltették. A másik két találkozón a Paks a Szeged-Dorozsmát fo­gadja. Nagy csatára van kilátás: a paksiak fel akarnak zárkózni, az alföldiek nem akarnak le­szakadni az élmezőnytől. Nagykanizsán a Dunaferr csapata lép pályára. A rangadón feltehetően nyílt játék lesz, és a pillanatnyi forma dönthet. B. L. ——1 ........"»»"fvASAlWAPI H— Dt inántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti lapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7623 Pécs, Rákóczi út 34.7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az ügyvezető igazgató. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei ^ A Irodája saját árushálózata ^/äatesz és a Pannonhír Rt. útján. tagja