Új Dunántúli Napló, 1997. október (8. évfolyam, 269-298 szám)

1997-10-27 / 294. szám

1997. október 27., hétfő Sport Dünántúli Napló 15 ® 1 Labdarúgó 1 NB 1 l/B., *14. forduló 0 Atjáróház volt a vendégek védelme Komlói Bányász - Kecskeméti TE 3-2 (1-0) KOMLÓ, KÖKÖNYÖS 400 néző. V.: Makai 6. Kom­lói Bányász SK: Ádám 7 - Both 6, Mosonyi 6, Halász 6 - Kolesánszky 6, Dárdai B. 6 (Pörs 79. p.), Korcsmár 5 (Priol 65. p.), Gálffy 8, Ge­isz 6 - Béres 6, Nagy A. 6 (Stem 90. p.). Edző: Dárdai Pál. Kecskeméti TE: Sinescu 6 - Szél 5, Gubucz 5, Deme 4 (Márkus 77. p.) - Tóth Gy. 5, Lukácsi 5, Gligorovics 5, Szécsényi 5 (Kovács 7, a szü­netben), Vincze 5 - Czipper 5 (Tóth I. 5, 50. p.), Babai 6. Megbízott edző: Kajtár István. 42. perc: Geisz jobbról át­ívelt, Nagy A. 5 m-ről leadott kapáslövését Sinescu vetődve védte, aztán a komlói csatár balról beemelt, a kecskeméti védelem Kolesánszkyra rúgta a labdát, akiről nem pattant messzire, így rástartolhatott, és 6 m-ről, ballal a léc alá bom­bázott (1-0). 48. perc: Gálffy meglódult középen, aztán 10 m-ről az el­fekvő kapuvédő felett a kapu közepébe ívelte a labdát (2-0). 60. perc: Gligorovics Babai elé emelt, akinek a beadását a cserecsatár, Kovács közelről, lábbal bevágta (2-1). 75. perc: Vincze rosszul fe­dezte a labdát, amit a harcias Béres megszerzett az alapvo­nalnál. Begurítását Gálffy 9 m- ről a hálóba helyezte (3-1). 79. perc: Babai bal oldali beívelését Kovács mellel le­vette, majd közelről a jobb felső sarokba rúgta (3-2). 90. perc: Babai beadása Both kezét érte a 16-oson be­lül. Nem volt szándékos keze- zés, a játékvezető mégis 11-est adott. A büntetőt azonban Ko­vács méterekkel a kapu fölé lőtte. Amennyire unalmas, hely­zetek nélküli volt az első fél­idő (amelynek hajrájában a második kapura lövésével megszerezte a vezetést a Kom­lói Bányász), annyira moz­galmasan alakult és gólesőt hozott a második játékrész. Szünet után a hazai csapat jól kihasználta azt, hogy a kecs­keméti játékosok futottak az eredmény után és ész nélkül kitámadtak, miközben a vé­delmük - főleg annak bal ol­dala - átjáróház volt. A bara­nyai együttes a kontraakciók­ból kialakított lehetőségei alapján nem három, hanem legalább öt gólt lőhetett volna, mégis majdnem elúszott a győzelem, mert a KTE az utolsó pillanatban kapott egy ajándék 11-est. Még szeren­cse, hogy azt a csereként két gólt lövő Kovács kihagyta. Dárdai Pál: - Köszönöm a csapatomnak, hogy ezt a mér­kőzést megnyerte. Azonban a sok helyzetből illett volna még több gólt szereznünk. Kajtár István: - Fegyelme­zetlen és kritikán aluli játé­kunknak nem is lehetett más az eredménye, csak vereség. Horváth László Both Balázs (balról) harcol a labdáért fotó: Tóth Katusék elsősége BUDAPEST Tizenöt nemzet 75 versenyző­jének részvételével rendezték niég á sportaerobik nyílt Eu­rópa-kupát. A nőknél a brazil Isamara Secati nyert, mögötte két román versenyzőnő, Isabela Lacatus és Lacramioara Filip végzett a dobogón. Szloboda Éva éppen hogy csak lecsúszött a dobogóról, negyedik lett. A férfiak mezőnyében a román Cristian Moldovan győzött egy izlandi versenyző és az óriási sikert arató Baucsek Norbert előtt. A román fiú boldogsága azzal lett teljes, hogy a vegyes­páros kategóriában Filip Lac- ramioara-val az oldalán is meg­szerezte a győzelmet. A ver­seny fináléjában a leglátványo­sabb a triók versenye volt, ahol a várakozásnak megfelelően a vb-ezüstérmes Katus Attila, Katus Tamás és Szentgyörgyi Rómeó a három testőr aerobik változatával ismét a dobogó te­tejére küzdötte magát. Kosárlabda bajnoki és kupamérkőzések A kudarc és siker összefügg Soproni Postás SK - PVSK-Dália 80-59 (35-27) SOPRON NB I. nők, A-csoport. Soproni sportcentrum, 1500 néző. V.: dr. Valovics, Missura. Sop­roni Postás SK: Eördögh 8/3, AMBRUS 24, Veres M. 12/3, SZENES 9, Bellovai 9. Cs.: Kiss, Hadarics, Szőke 6, ÖR­DÖG 12. Edző: Meszlényi Róbert. PVSK-Dália: Balázs 2, Tahi 9/3, Sztojkovics 9/3, Pavlovics 4, VILUTYTE 29/6 (képünkön). Cs.: Hofmann, Donkó 2, Rátvai 4, Keller. Edző: Rátgéber László. Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-6, 8. perc: 7-15, 13. perc: 19-23, 18. perc: 31-26, 24. perc: 39-31, 29. perc: 50-43, 34. perc: 62-50. Kipontozódott: Tahi (34. p.), Pavlovics (36. p.). A szombati vereség szoros összefüggésben van a csütör­töki kupasikerrel. A PVSK- Dália csapata fáradtan moz­gott, semmi sem sikerült a játékosok­nak. Amikor eldőlni lát­szottak a dolgok, Rát­géber László is az átla­gosnál nyu- godtabb volt, hiszen ő is érezte, nincsenek tartalékok a játékosokban. Egyedül Vi- lutyte alkothatott volna ma­radandót immár sokadszor, de a kosárlabda csapatsport. Bár a vereség mindig fájdal­mas, a mostani annyira nagy traumát nem okozhat. Rátgéber László: -A me­zőnyben játszó embereink na­gyon gyenge napot fogtak ki. A fiatal Tahi a mérkőzés elején jól irányított, de mindenki na­gyon fáradtan mozgott. További eredmények NB I/A, Férfiak: Atom­erőmű SE - Dombóvár 109- 83, Százhalombatta - Danone- Honvéd 74-89. PVSK-Pécsvárad - Baja 67-71 (28-30) Férfi Magyar Kupa, a 16 közé jutásért. Pécsvárad, 200 néző. V.: Major, Reisz. PVSK-Pécsvárad: Müller 2, Csíkos 5/3, Balogh Cs. 3/3, Russai 15, Momirov 20/3. Cs.: Imreh 2, Balogh G. 3, Cziráky 11/6, Ribarics 6. Edző: Bán Gábor. Összeállította: Pucz Péter, Bozsik László. Két megingás eredménye Nyíregyházi FC - Pécsi MFC 2-0 (0-0) NYÍREGYHÁZA 3000 néző. V.: Szabó J. 8. Nyíregyháza: Vadon 6 - Kar- kusz 6, Szatke 6, Kiss 6 - László 7, Kondora 6, Kirch- mayer 7 (Capatina -, 82. p.), Koltai 6, Göncz 5 (Bessenyei 6, a szünetben) - Takács 6, Janics 6 (Németh -, 87. p.) Edző: Őze Tibor. Pécsi Mecsek FC: Tar- lósi 6 - Tomka 6, Szabados 6, Lantos 6 (képünkön) - Kósa 5 (Kovacsevics 5, 59. p.), Si­pos 5, Kislő- rincz 6, Ul­rich (Azoitei 5, 25. p.), Ku- tas5-Gera5, Balázs 6. Edző: Róth Antal. 48. perc: Kondora indítását László vette le a büntető terüle­ten belül, ezzel lerázta őrzőjét, majd az ötös sarkáról a jobb sa­rokba lőtt (1-0). 71. perc: László futtatta Kirchmayert, akinek bal oldali beadására Janics robbant be és 4 méterről a jobb sarokba kül- sőzött (2-0). 85. perc: Balázs csavart rá egy szabadrúgást a 16-os bal oldali oldalvonalától, a középre tartó labdát Vadon öklözte szögletre. A pécsiek nagyon felforga­tott összeállításban, több kulcsembert nélkülözve léptek pályára, ez meglepte a hazai szurkolókat is. Tetézte a me- csekaljaiák baját, hogy Ulrich már az első félidő közepén ki­vált, sérülése miatt nem tudta folytatni a játékot. Meglehetősen eseménytele­nül teltek a percek, mindez a pécsieknek volt jó, hiszen szá­mukra a döntetlen megfelelő eredménynek tűnt. Nagyot ja­vult az iram és a színvonal a második félidőre, igaz ehhez kellett a hazaiak korai vezető gólja. Nem adták fel a bara­nyaiak és két komoly gólszer­zési lehetőséget kihasználatla­nul hagytak. Csak úgy mint a hazaiak, akiknél Janics gólja végül a teljes megnyugvást je­lentette. A sok gonddal küszködő pé­csiek nem nyújtottak rossz tel­jesítményt, ám a Nyíregyháza végül teljesen megérdemelten szerezte meg a hazai pályán zsinórban a hetedik győzelmét. őze Tibor. -Nehéz, de ma­gabiztos győzelmet arattunk a rendkívül szervezetten védekező Pécs ellen. Róth Antal: - Gratulálok a nyíregyházaiknak, akik két megingásunkat kihasználva, a maguk javára fordították a mérkőzést. Bodnár Tibor További eredmények Kaposvár - Tiszavasvári 1 -1, MATÁV SC Sopron - Nagy­kanizsa 0-0, Tiszaúj város - Soproni FAC 4-0, Salgótarján - Érd 1-1, Dunaferr - Csepel 1-0, Szeged-Dorozsma - Dorog 4-0, III. Kerület - Paks 0-0, Hajdú­szoboszló - Szolnok 2-0. Az NB l/B. állása 1. III. Kerület 14 7 1 1 30-11 27 2. Nyíregyháza 14 7 6 1 23-10 27 3. Dunaferr 14 7 3 4 20-13 24 4. Hajdúszoboszló 14 7 3 4 17-13 24 5. Matáv Sopron 14 6 5 3 21-10 23 6. Szeged-D. 14 6 5 3 29-19 23 7. Nagykanizsa 13 6 2 5 21-17 20 8. Szolnok 14 5 5 4 19-16 20 9. Kecskemét 14 6 2 6 15-21 20 10. Kaposvár 13 5 4 4 16-19 19 11. Érd 14 4 6 4 21-18 18 12. PMFC 14 4 6 4 13-13 18 13. Paksi ASE 14 5 S 4 10-11 18 14. Soproni FAC 14 4 6 4 11-17 18 15. Salgótarján 14 4 4 6 13-21 16 16. Komló 14 4 2 8 13-25 14 17. Tiszaújváros 14 4 1 9 15-27 13 18. Dorog 14 2 5 7 13-18 11 19. Tiszavasvári 14­9 5 6-15 9 20. Csepel 14 1 5 8 8-20 8 A Pakstól két pont levonva. A 15. forduló (november 1-2.) műsora: PMFC - Szeged- Dorozsma, Soproni FAC - Komló, Érd - Hajdúszoboszló, Tiszavasvári - ül. Kerület, Kecskemét - Nyíregyháza, Do­rog - Dunaferr, Csepel - Salgó­tarján, Szolnok - Kaposvár, Paks - MATÁV SC Sopron, Nagykanizsa - Tiszaújváros. Vendég szöveg, hazai foci Fortuna-BAT- Renova 2-1 (1-1) Női labdarúgó NB I. Pécs, Vasút-pálya, 200 néző. V.: Ba­lázs. Fortuna-BAT: Kiss J. - Rácz, Szittár, Duduka, Lauer B. - Török, Lőj, Rippel, Arnold - Lauer É. (Iván), Ferencz. Edző: Hunyady Tibor. Izgalmas, küzdelmes mécs­esén megérdemelten nyertek a pécsiek, a sokat szövegelő fő­városiakkal szemben. A győ­zelmükkel két pont előnnyel vezetik az első osztályú női bajnokságot. G.: Arnold (11-esből), Lauer É„ ill. Ruff. B. L. Kézilabda NB I. Rosszul sikerült pécsi hétvége PMKC - Százhalombatta 18-34 (8-14) NBNI., férfiak. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 300 néző. V.. Ladiszlai, Tavamay. PMKC: Jandó - Mátyás 2, Tis- lerics, Lévay 1, Horvtáh 3, Frey J. 2, Németh A. 4/2. Cs.: Szente (kapus), Várhelyi 2, Frey T. 2, Sagyibo 1, Cseh 1, Kovács J., Serfel. Edző: Koleszár György. Százhalombatta: HEMELA - KERESZTES 7, GYŐRFFY 7/3, Adorján 3, MOLNÁR 8, BECSKEREKI 5/1, Grund- mann 1. Cs.: Novák (kapus), Kende 2, Lehel 1, Kostyuk, Elek. Edző: Koller János. Kiállítások: 8, ill. 4 p. Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4. Az eredmény alakulása: 6. p. 4-2, 17. p. 4-8, 37. p. 9-19, 46. p. 12-26. A nagyon nyílt falat véde­kező battaiak ellen az elején még vezetni tudtak a pécsiek. Utána viszont bármit csináltak, semmi sem sikerült. Kolaszár György edző hiába próbálko­zott a legkülönfélébb taktikai húzásokkal - a balszélső tava­lyi gólkirály Németh Attilát irányítóként játszatta -, ezek nem vezettek eredményre. Koleszár György: -A pécsi férfi kézilabda fekete vasár­napja volt ez. Átlövőink alkal­matlansága miatt kénytelenek voltunk négy szélsővel és két beállással játszani. Koller János: - Négy játéko­som is átlagon felül játszott. PEAC-Falcotrade - Kisvárda 22-24 (12-13) NB I., nők. Pécs, Egyetemi csarnok, 200 néző. V.: Rózsa, Szabó. PEAC-Falcotrade: Ta­karó - Stecz 3, Huba 1, Sztoja- dinovics 2, Stix, Sütő 5, Erdei 4. Cs.: Baranyi (kapus), Né­meth 4/2, Varga 2/2, Csikós 1, Peringer. Edző: Tóth János. Kiállítások: 8, ill. 14 p. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3. Az eredmény alakulása: 3. p.: 3-0, 10. p.: 3-3, 13. p.: 5-5, 23. p.: 7-10, 28. p.: 9-13, 38. p.: 14-17, 44. p.: 18-18, 53. p.: 19-22. Három góllal elhúztak az ele­jén a pécsiek, de utána a kis- várdaiak percei következtek, jó védekezésüknek köszönhetően átvették a vezetést. A későbbi­ekben már csak döntetlenre tu­dott többször felzárkózni a ha­zai együttes. Fordulás után hal­latlan izgalmak közepette több­ször is nagy rohanás folyt a pá­lyán, végül a vendégek örülhet­tek a győzelemnek. Tóth János: -A tét agyon­nyomta a csapatot. További eredmények Férfiak: Pick-Szeged - Fotex Veszprém 23-20. Nők: Bp. Spartacus - Békéscsaba 26-22, Miskolc - Debrecen 23-25, Herz-FTC - Dunaferr 27-23, Győr - Kiskunhalas 33-18, Szekszárd - Magyar Kábel 24-17, Cerbona - Vasas 22-18. Móczán Zoltán A pécsi átlövőknek, köztük Horváth Tamásnak (középen) nem ment ezen a mérkőzésen fotó: wéber tamás