Új Dunántúli Napló, 1997. szeptember (8. évfolyam, 239-268. szám)

1997-09-28 / 266. szám

1997. szeptember 28., vasárnap Sport íMiántúli Napló 11 0 Labdarúgó NB I/O., 10. forduló .V, Meksz kijavította hibáját Rákóczi Kaposcukor FC - Kecskeméti TE 2-2 (1-0) Kaposvár, 2200 néző. V.: Szökrény 8. KFC: Ferencz 6 - Meksz 6 - Itvás 7, Szabó 6 - Kiss 5, Hóbei 5 (Miovecz, 46. p. 5), Tóth G. 6, Horváth 7, Bány 6 - Kádár 5 (Czonev, 55. p., Nagy A„ 77. p.), Piri 5. Edző: Horváth Lajos. Kecs­keméti TE: Sinescu 7 - Laj- kovics 5 - Szél 6, Gubucz 7 - Kecskeméti 5 (Kovács J., 46. p. 6), Tuboly 6 (Tóth Gy„ 85. p.), Gligorovics 7, Lukácsi 5 (Deme, 67. p.) - Vincze 5, Czipper 5, Babai 6. Megbízott edző: Kajtár István. 35. perc: Tóth G. 40 méte­res vágta után félmagasan kö­zépre ívelt és az érkező Hor­váth 8 méterről látványos mozdulattal perdített a léc alá (1-0). 53. perc: Jobb oldali ven­dégszöglet után Gubucztól Kovács J.-hez került a labda, aki 8 méterről a jobb sarokba lőtt (1-1). 58. perc: Meksz kön­nyelmű megoldása után el­vesztette a labdát, Babati egyedül húzhatott kapura, ki­Bányék nehezen egyenlítet­tek cselezte a kifutó Ferenczet, és a hálóba gurított (1-2). 81. perc: Az előrehúzódott Meksz tört be a 16-oson be­lülre, ahol Lajkovics elhúzta a lábát. 11-es! A büntetőt Hor­váth a bal sarokba lőtte (2-2). Változatos, érdekes mérkő­zést hozott a találkozó. A mérkőzés első félórájában a vendégek birtokolták többet a labdát, de egy látványos góllal vezetést szereztek a hazaiak. A Kaposvár átvette az irányí­tást és kétszer is növelhette volna előnyét. A cserék a kecskemétieknek sikerültek jobban, mert a szemfüles Ko­vács J. gyorsan kiegyenlített. A megzavarodott hazai védők jóvoltából rövidesen a veze­tést is megszerezte a Kecske­mét. A Rákóczi hatalmas iramot diktált az egyenlítés érdekében, és sikerült is el­csípnie az egyik pontot, sőt a 90. percben Horváth szabad­rúgását csak bravúrral hárí­totta a vendégek kapusa. Horváth Lajos: - Ma meg­jártuk a mennyet és a poklot, a mérkőzés összképe alapján elégedetteknek kell lennünk a döntetlennel. Kajtár István: - Fegyelme­zettebb játékkal akár a győ­zelmet is megszerezhettük volna. Jutási Róbert Könnyed vendéggyőzelem Salgótarjáni BTC - Nagykanizsai Olajbányász 0-3 (0-1) Salgótarján, 800 néző. V.: Arany 7. Salgótarján: Szabó I. 5 - Kajli 4 (Répás 4, 33. p.), Sági 5, Kecskés 5, Nagy P. 5 - Palaticzky 4, Csatlós 4 (Mar­csók -, 85. p.), Tamásy 4, Forgó 4 - Szoboszlai 4 (Hadu- sovszki -, 61. p.), Németh 4. Edző: Kis Károly. Nagykani­zsa: Gelencsér 0 - Kiss 6 - Pálfi 5, Cmomarkovics 6 - Farkas 7, Kovács L. 6 (Csör- nyei 80. p.), Horváth J. 6, Agics 5 (Somogyi -, 80. p.), Visnovics 7 - Horváth L. 6, Horváth Gy. 5. Edző: Madár Gábor. 18. perc: Farkas lesgyanús helyzetből, a feleslegesen ki­mozduló kapus fölött 8 méter­ről a kapu közepébe fejelte a labdát (0-1). 65. perc: Horváth L. hagyta faképnél a védőket, s már a 16-oson belül járt, amikor Sági hátulról buktatta. A meg­ítélt 11-est Cmomarkovics biztos lábbal vágta be a kapu jobb oldalába (0-2). 72. perc: Horváth Gy. re­mek átadásával Visnovics lé­pett ki a védők közül, majd a jobb oldalról, 5 méterről lapo­san a kapu közepébe helyezte a labdát (0-3). A labdarúgás szépségeiből vajmi keveset láthatott a kö­zönség, a mezőnyben mindkét oldalon rengeteg hiba csú­szott a támadásszövésbe, s a csatárok tudománya itt is, ott is rendre megállt a 16-os vo­nal előtt. A kilátástalan, elképzelés nélküli futballozgatás köze­pette a vendégek váratlanul gólt szereztek, s ettől kezdve nyugodtan terelgethették a labdát, mert a tartalékos tar- jániak képtelenek voltak ve­szélyt jelenteni Gelencsér ka­pujára. A második játékrész egyes időszakaiban a tarjániak igyekeztek rákapcsolni, de a kanizsai védelem könnyedén hárított, majd az egyre inkább széteső tarjániak mellett a vendégek ellentámadásaik révén, tetszés szerint növelték előnyüket. Kis Károly: -Szomorú ezt kimondanom, de törvényszerű vereséget szenvedtünk. Madár Gábor: - Úgy ér­zem, hogy a jól kivitelezett kontrajátékunkkal megérde­melt győzelmet arattunk a lel­kes és sportszerű tarjániak el­len. Balás Róbert További eredmények Nyíregyháza - Csepel 1-0, Tiszaújváros - Dunaferr 0-2, Matáv Sopron - Dorog 1-0. Az NB l/B. állása 1. III. Kerület 9 6 3­23- 6 21 2. Nyíregyháza 10 5 4 1 15- 6 19 3. Kaposvár 10 5 3 2 14-14 18 4. Matáv Sopron 10 5 2 3 16- 8 17 5. Dunaferr 10 5 2 3 15- 8 17 6. Kecskemét 10 5 1 4 8-12 16 7. Szolnok 9 4 3 2 12- 9 15 8. Soproni FAC 9 3 5 1 8- 7 14 9. Nagykanizsa 10 4 1 5 14-14 13 10. Paksi ASE 10 4 3 3 8- 8 13 11. Szeged-D. 9 3 3 3 19-16 12 12. Érd 10 3 3 4 14-14 12 13. PMFC 9 3 3 3 9- 9 12 14. H.szoboszló 9 3 3 3 9- 9 12 15. Salgótarján 10 3 2 5 8-14 11 16. Dorog 10 2 3 5 9- 9 9 17. Komló 9 3­6 9-19 9 18. Tiszaújváros 10 2 1 7 8-21 7 19. Tiszavasvári 9­6 3 4- 9 6 20. Csepel 10 1 3 6 4-14 6 A Pakstól két pont levonva. Totó 1. BVSC - MTK 1-0 1 2. Békéscsaba - Kispest 1-0 1 4. Dortmund - 1860 M. 2-3 2 5. Hamburg - Bochum 2-1 1 6. Kaisers. - Bremen 1-3 2 7. Leverkusen - Rostock 1-1 X 8. Mönch. - Karlsruhe 1-1 X 9. Wolfsburg - Stuttgart 1-0 1 13. Parma - Udinese 4-0 1 Pótmérkőzés 14. Sampdoria -Juventus 1-1 x A többi mérkőzés lapzárta után ért véget, illetve vasárnap kerül meg­rendezésre. Halál a lelátón A hallei futballstadionban egy szombati bajnoki labdarúgó­mérkőzésre egy ejtőernyős hozta volna a labdát a közép­kezdéshez. Hozta is, csakhogy az ernyője nem nyílt ki, így a 37 éves férfi szabadesésben vá­gódott a teli lelátóra, egy körül­belül 80 fős csoport kellős kö­zepébe. Mivel nem tudtak félreugrani a zuhanó test elől, három néző életét veszítette (kettő a hely­színen, egy a kórházba szállítás után), hatan megsebesültek, többen pedig sokkot kaptak. Reuter-jelentés szerint egy 18, 21 és 28 éves drukker maradt holtan a nézőtéren. A futball- bajnoki elmaradt. Kiállítva: a hazaiak edzője Érdi VSE - Paksi Atomerőmű SE 2-1 (1-0) Érd, 800 néző. V.: Kéri. Paksi Atomerőmű SE: Kovácsevics - Bábik, Éger, Jenei, Barna - Osztermajer (Szabó Zs. 68. p.), Kiss, Kislőrincz, Mersich (Majsai (74. p.) - Fejes, Cser- nyijenko. Edző: Bőzsöny Já­nos. Góllövők: Varga L. (9. perc), Dukon (69. perc), ill. Kislőrincz (89. perc). Hazai pályán most nyert először ebben a bajnokság­ban az Érd, amely a vezetést egy jól eltalált lövésből sze­rezte meg az elején úgy, hogy addig a paksi kapura nem volt veszélyes. Az érdi szurko­lóknak ezután egy órát kellett várniuk arra, hogy ismét tap­solhassanak, ugyanis akkor esett a második gól. Már 2-0- ra vezetett az Érd, amikor egy perccel a lefújás előtt szépített a Paks. A paksiak gyámoltalan tá­madójátékot mutattak be, több futballistájuk teljesítmé­nye messze elmaradt attól, ami ebben az osztályban el­várható lenne. A lelkesedés­sel, a küzdeni akarással is gondok voltak a vendégeknél, így végül is viszonylag köny- nyedén jutott a három baj­noki ponthoz az Érd. A találkozó érdekessége, hogy a játékvezető a vendég­látók vezetőedzőjét, Kozma Mihályt a második félidő kö­zepén elküldte a kispadról, mert a bíró szerint túl vehe­mensen reklamált. Bőzsöny János: - Csak sa­ját magunknak köszönhetjük a vereséget. Kevesen vagyunk, de ez nem jogosít fel senkit sem ilyen hozzáállásra. Kevés induló a szorítóban Háromnaposra tervezték, de a kevés induló (felnőttek és ifjú­ságiak összesen hatvanegyen) miatt két nap alatt lebonyolí­tották Egerben a hagyomá­nyos, a sorrendben 47. Dobó István ökölvívó-emlékver­senyt. A közelgő budapesti vi­lágbajnokság miatt a felnőtt gárda „második vonala” jelent meg az egri szorítóban, de az is csak mérsékelt létszámban. Ott voltak viszont a paksi ök­lözök, akik több súlycsoportot megnyertek, míg másokban a dobogón végeztek. Eredményeik. A súlycso­portok közül 51 kg-ban: 2. Tóti, 60 kg-ban: 1. Solt, 63.5 kg-ban: 1. Sulák, 67 kg-ban: 1. Gomán (mind Paksi SE). Az összetett pontverseny­ben: 1. Paks 38 pont, 2. Vasas Novák Rt. 25 3. Krizsa SE 16. Kézilabda mérkőzések idehaza és külföldön Elvesztek a játékvezetők Miskolc - PEAC-Falcotrade 26-20 (11-11) NB I. nők, Miskolc. PEAC- Falcotrade: Takaró - Stecz 5, Huba, Stix, Sütő 5, Sztojadino- vics 6, Erdei 1. Cs.: Baranyi (k), Balogh P. 1, Peringer, Csi­kós, Szőke. Edző: Tóth János. Gyorsan elhúzott 6-1-re a Miskolc, de az első félidőt mégis döntetlennel fejezték be a csapatok. A második játék­rész közepétől a baranyaiak fe­gyelmezetlenül játszottak. Tóth János: -Szellemi ve­télkedőben ez a csapat ne indul­jon. Szombathely - Szigetvár 20-21 (11-10) NB I/B., férfiak. Szombat­hely, 300 néző. V.: Belső, Marosi. A Szigetvár góldo­bói: Kovácsevics 6, Marcsik 6, Egri 3, Hang 3, Fónagy 2, Szilovics 1. Tolna - Goldberger 18-26 (9-13 NB I/B. nők. Tolna, 400 néző. V.: Fodor, Jüngling. Tolna: Hodrova - Izsákné, Fazekas, Sipos K. 7, Tóth 3/2, Konkoly, Takács 6. Csere: Szabó (kapus), Sipos Á. 2/1, Csáki. Edző: Jürgen Böcking. Harkány - PEAC-Kettele 32-30 (13-13) NB n„ férfiak. G.: Késmárki 10, Ambrusits 10, Danyi 4, Kirchreinhold 3, Rudolf 2, Hummel 1, Rosztovics 1, PókCs. 1, ill. Gúnya 9, Gelb 6, Nagy Zs. 5, Kemenes 3, Csonka 3, Pók T. 2, Szarka 2, Lipcsik 1. A PEAC-Kettele - Keszthely mérkőzés elmaradt, mert a játék­vezetők nem érkeztek meg. Fonyód - Pécsváradi Agrover 25-18 (13-6) NB II., nők, Fonyód. Góldo­bók: Tóth 14, Kenéz 3, Varga, Brunnert, Kiss 2-2, Erdei K., Erdei N. 1-1, ill. Mészáros 8, Aczél 4, Sallósi, Somogyi 2-2, Somogy vári, Hegedűs 1-1. Összeállította: Móczán Zoltán, ifj. Teszler Vendel. * Férfi kézilabda Európa-baj- noki selejtező mérkőzésen az 5. csoportban, Kielcében: Len­gyelország - Magyarország 22-23 (10-8). A magyar váloga­tott legjobb dobói: Eles 7, Só- tonyi 4, Gulyás és Rosta 3-3. Döntetlentelenítettek Kajdacs - Tamási 1-1. Tolna - Aparhant 0-0. A Tolna me­gyei első osztályú labdarúgó bajnokság eddigi 54 találko­zóján mindössze ez a két dön­tetlen született. A nyáron meggyengült bronzérmes ta­másiak bravúrként értékelhet­ték kajdacsi pontszerzésüket a nyitányon, s a Tolna hazai döntetlenje is a bravúr kate­góriába sorolható, hiszen a kisváros csapatának ez az ed­digi egyetlen pontja. Az idei kettővel szemben tavaly ilyenkor már 11 egál­nál tartottak a csapatok, idén ősszel viszont csak „verik” egymást. A jelenség elsősor­ban a mezőny „elnyúlására” vezethető vissza. Az előző bajnokság során sokáig he­tente váltották egymást a lis­tavezetők, s mind a felső és az az alsó házban komoly harc dúlt. Most a Szálka és a Szakály hét forduló után már hat pont­tal vezet, még mindkét együt­tes százszázalékos, a győzel­mek több mint egynegyedét jegyezve. A másik véglet a 16-18 esztendős fiatalok al­kotta Tolna valamint a Hő- gyész szereplése, a két gárda erejéből eddigi 14 bajnokiján egyetlen árva pontocskára fu­totta. A döntetlentelenítésben természetesen a sorsolás és a véletlenek is közrejátszanak. A szurkolók valószínűleg nem bánják az „egálhiányt”, hiszen eddig 3.8-as gólátlagú mérkőzéseket, köztük számos gólzáporos győzelmet láthat­tak. Ifj. Teszler Vendel A Nürburgring Az a hely, ahol ma délután a különös nevű Forma-1 Lu­xemburgi Nagy díj at rendezik első ízben, az a világ leghírhed- tebb versenypályája. A Nürburgring. A pályát 1922-ben az I. vi­lágháború után ocsúdó Német­országban a környékbeli mun­kanélküliség csökkentése vé­gett kezdték építeni Köln mel­lett, az Eifel-erdő körül. Öt éven folyt a 22.7 km hosszú be­tongyűrű kivitelezése, mely nem csak a leghosszabb, hanem a leggyilkosabb pálya is lett az autósport történetében. Végle­ges bezárásáig 131-en vesztet­ték életüket a régi Nürburgrin- gen. Valaha mindössze 14 kört tettek meg a versenyzők, mégis volt év, mikor 400 ezer ember zarándokolt el a Német Nagy­díjra, pedig csak 1975-ben sike­rült Niki Laudának a köridőt 7 perc alá szorítania. Aztán a kö­vetkező évben is ő lett a fősze­replő. 1976. augusztus 1-jén történt a „nürburgringi grill- party”, ahogy maga Lauda vic­cesen nevezi rémes balesetét, melynek nyomait élete végéig viseli. Ez a nap jelentette a régi pálya végét, mivel a hatalmas távolságok miatt a biztonságot egyszerűen nem lehetett meg­oldani. De a Nürburgring mítoszá­nak tovább kellett élnie, ezért a németek majd’ félmilliárd már­kából megépítették a „kis Nür- burgringef’, egy modem, lassú, sokak szerint karakter nélküli pályát. Schumacher, Frentzen és a Mercedes előretörésével szinte természetszerűleg adó­dott, hogy Németország is hoz­Hükkinen ma élete első pole position-jából indulhat zájutott egy második verseny­hez, először Európa Nagydíj­ként, most a szomszéd miniál­lam nevével fémjelezve. De a rajongóknak a verseny neve mindegy. Csak a versenyzőké nem, ki nyerjen! Méhes Károly