Új Dunántúli Napló, 1997. augusztus (8. évfolyam, 209-238. szám)

1997-08-11 / 219. szám

1997. augusztus 11., hétfő Sport Dunántúli Napló 13 0 Labdarúgó NB l/B3. forduló 0 „Huzatos” volt a védelem Komlói Bányász - Kábái Cukor FC Hajdúszoboszló 1-4 (0-2) KOMLÓ, KÖKÖNYÖS 2000 néző. V.: Szarka 7. Kom­lói Bányász: Herbert 5 - Bé­res 5, Korcsmár 5, Halász 4 - Pörs 4 (Dárdai B. 69. p.), Mosonyi 5, Geisz 5, Gálffy 5 (Priol 77. p.), Dömény 5 - Stern 6, Nagy A. 4 (Seemayer 69. p.). Edző: Dárdai Pál. Kábái Cukor FC Hajdúszo­boszló: Fekete R. 6 - Szirtes 6, Usmajev 7, Szilágyi 5, Bába 6 - Lugosi 7 (Nagy Zs. -61. p.), Fekete A. 6, Cipkar 5 (Kondás 80. p.), Terzics 4 (Erdei 6, 54. p.) - Csehi Z. 7, Bagoly 6. Edző: Eich László. 35. perc: Lugosi jobb oldali előre ívelését Bagoly az 5-ös túlsó sarkáról, a rossz ütemben kiinduló Herbert fölött íveken a bal alsó sarokba fejelte (0-1). 45. perc: Lugosi a jobb szé­len meglódult, lefutott min­denkit, aztán a komlói kapust becsapva, 7 m-ről emelt a há­lóba (0-2). 50. perc: Stem Geisztől ka­pott egy átadást, aztán a csatár 16-os vonaláról kilőtte a bal alsó sarkot (1-2). 68. perc: Erdei kiugratta Csehi Z.-t, ő a felezővonaltól indulva mindenkit maga mö­gött hagyott, kicselezte Her- bertet is, majd 8 m-ről az üres kapuba gurított (1-3). 85. perc: Megint Csehi Z. és megint vendéggól. Ezúttal Bagoly indította a villámgyors játékost, Csehi Z. 7 m-ről a ki­vetődő Herberten átemelve beállította a végeredményt (1-4). Sárga lap: Béres (83. p. - szándékos kezezésért), Dárdai B. (88. p. - Erdei buktatásá­ért). Már az meglepetés volt, hogy kevesebb nézőjött össze, mint az elsőfordulóban a ha­zai idénynyitón. Sokkal jobb volt a vendég­csapat a Komlónál az elsőfél­időben, ezt a kétgólos vezetése is mutatja. Gyorsabbak voltak a kabaiak (vagy hajdúszo­boszlóiak?), sűrűbben is ke­rültek helyzetbe. A szünet után húsz percre feljavult a hazai együttes, szépített, és úgy látszott, hogy ettől megza­varodik az ellenfél. Nem így lett. Az egyenlítés reményében túlságosan kitámadott a bá­nyászgárda, amelyet viszont egyszer „lekontrázott” a kaci­fántos nevű Kábái Cukor FC Hajdúszoboszló, ezzel el is dőlt a mérkőzés. A végén a Komlónak már mindegy volt, hogy két-, vagy ennél több gó­los lesz a veresége. Utóbbi lett. Amin nem is lehet csodál­kozni, ha végigböngésszük a vendégek összeállítását, benne több volt magyar NB I- es játékos (Usmajev, Bagoly, Csehi Z., Bába), valamint jó képességű külföldi (Terzics, Cipkar) van. A KCFCH még azt is elbírta, hogy egyik leg­jobbja, az addig egy-egy gólt lövő, illetve gólpasszt adó Lu­gosi húzódás miatt a 61. perc­ben kiállt. A Komlói Bányászban töb­ben gyengén játszottak, a vé­delmük pedig eléggé „huza­tos” volt. Dárdai Pál: -A kabaiak kegyetlenül kihasználták egyéni hibáinkat, és ezzel a maguk javára eldöntötték a mérkőzést. Eich László: - Érettebb volt a játékunk, és a helyzeteinket is jobban használtuk ki, mint az ellenfél. Horváth László A kábái kapus Nagy A. elől húzza le a labdát fotó; laufer Pécsi MFC - Paksi ASE 1-1 (0-1) Pécs, 1000 néző. V.: Juhos 8. PMFC: Tarlósi 6 - Tomka 5 - Dienes 5, Kislőrincz I. 5 - Farkas 4 (Nagy E., képünkön, 5, 46. p.), Szabados 5, Ulrich 5 (Szaszovszky 5, 46. p.), Si­pos 5 (Ho­fecker -, 85. p.), Romanek J. 5 - Tóth Gy. 4, Azoi- tei 4. Paksi Atomerőmű SE: Kovácsevics 4 - Jenei 5, Eger 5, Kiss 5, Barna 5 - Kislőrincz Gy. 6 (Osztermájer -, 67. p.), Ignácz 5, Orosz 5, Mersich 5 - Szabó Zs. 6 (Fejes -, 80. p.), Csemyijenko 6 (Juhász F. -, 86. p.). 12. perc: Szabó Zs. (volt pé­csi játékos) beadását Csernyi- jenko hét méterről belőtte (0-1). 54. perc: Nagy E. kapott labdát középen, lövésre szánta el magát, a labda a jobb alsó sarok felé tartott, Kovácsevics rossz ütemben mozdult a nem túl erős próbálkozásra, a ka­pufa is besegített, a labda pe­dig a hálóba csörgött (1-1). 83. perc: Azoitei ugrott ki középen, de rövidebb vágta után, 14 méterről mellé lőtt, a labda a bal kapufát is érintette. A meccs legnagyobb helyzete maradt ki. Róth Antal: - Az első és a második félidő között óriási különbség volt, nem a játé­kunkban, hanem labdarúgóink szemléletében. Ez és kizárólag csak ez lehet a siker záloga. Bó'zsöny János: - Jobban játszottunk, sajnálom az itt ha­gyott két pontot. Bozsik L. További eredmények Tiszaújváros - Kaposvár 2-3 (0-2), Kecskemét - Nagy­kanizsa 1-0 (0-0), Dorog - Ti- szavasvári 0-0, Nyíregyháza - Salgótarján 2-0, Matáv SC Sopron - III. kér. 0-0, Szeged- Dorozsma - Érd 3-1, Csepel - Soproni FAC 0-0, Dunaferr - Szolnok 2-0 (0-0). Következik A negyedik forduló műsora, szombat: Tiszavasvári ­PMFC, Rákóczi Kaposcukor FC - Komló, Matáv SC Sop­ron - Csepel, Salgótarján - Szeged-Dorozsma, Érd - Du­naferr. Vasárnap: III. kér. - Ti­szaújváros, Kábái Cukor FC- Hajdúszoboszló - Nyíregy­háza, Szolnok - Dorog, Paks - Kecskemét, Nagykanizsa - Soproni FAC (valamennyi 17.00). Az NB I/B állása: 1. III. Kér. 3 2 1­7-0 7 2. Dunaferr 3 2 1­4-0 7 3. Soproni FAC 3 2 1­2-0 7 4. Hajdúszoboszló 3 2­1 5-3 6 5. Salgótarján 3 2­1 4-3 6 6. Kecskemét 3 2­1 2-1 6 7. Nyíregyháza 3 1 2­4-2 5 8. M. Sopron 3 1 2­3-1 5 9. Dorog 3 1 1 1 4-2 4 10. Szeged 3 1 1 1 6-6 4 11. Szolnok 3 1 1 1 5-5 4 12. Kaposvár 3 1 1 1 4-4 4 13. Paks 3 1 1 1 2-3 4 14. Tiszavasvári 3­3­1-1 3 15. Nagykanizsa 3 1­2 4-6 3 16. Komló 3 1­2 2-6 3 17. PMFC 3 _ 1 2 2-5 1 Érd 3­1 2 2-5 1 19. Tiszaújváros 3­­3 2-6 0 20. Csepel 3­1 2 0-6 1 Csak a ZTE FTC - Haladás 2-1 (0-0) Üllői út, 10 ezer néző. V.: Hanacsek. G.: Vincze (51. p.), Hrutka (87. p.), ill. Kovács S. (65. p.). 51. perc: Nicsenko Vinczé- hez továbbított, majd a hazaiak középpályása 25 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (1-0). 65. perc: Kovács S. 16 mé­terről a jobb alsó sarokba lőtt (1-1). 87. perc: Páling jobb oldali beadása után Hrutka a bal sa­rokba fejelte a labdát (2-1). ZTE - MTK 0-1 (0-1) Zalaegerszeg, 7000 néző. V.: Tóth V. G.: Kenesei (27. p.). 27. perc: Szabó II. adta el a labdát, majd Illés futotta le a jobb oldalon a zalai védőket, beadását Kenesei két lépésről gurította a kapuba (0-1). ÚTÉ-Vác 2-2 (1-2) Megyeri út, 3000 néző. V.: Kurmai. 8. perc: Vojtekovszki ívelt jobbról szabadrúgást a kapu elé, Lévai magányosan tartóz­kodott ott, s biztosan bólintott a jobb alsó sarokba (0-1). 11. perc: Andrássy kapott egy meredek átadást, lefutotta Sebőköt, s jobbról, 8 m-ről a rövid alsó sarokba lőtt (0-2). 27. perc: Szanyó 23 m-es szabadrúgása kipattant Halász­ról, s a labda nagy tulakodás közben Kovács Z. elé került, aki szinte az alapvonalról, 7 m- ről csavart a kapuba (1-2). 71. perc: Tóth N. éles lövé­sét Halász kiütötte, majd a labda az ötösön belül gurult, Kovács Z. eszmélt legelőbb, 4 m-ről a kapuba pöccintett (2-2). Békéscsaba - Stadler 1-0 (1-0) Békéscsaba, 5000 néző. V.: Varga S. 31. perc: Todorovic jobb ol­dalról belőtt szabadrúgása után Raducu közelről a kapuba pör­getett (1-0). Tiszakécske - Gázszer 1-1 (1-1) Tiszakécske, 4000 néző. V.: Vágner. Kiállítva: Cimpian (Tisza­kécske, 88. p„ második sárga lap). 23. perc: Tieber a bal oldal­ról hosszan ívelt át az ellenkező szélre, ahol Salacz J. remekül centerezett vissza és a támadás pont nélkül kezdeményezője, Tieber 5 m- ről a kécskei kapuba fejelt (0-1). 24. perc: Bállá Mihály ka­matoztatta az MTK ellen tanul­takat: Molnárral háromszögei­tek, majd a hazai gólgyáros há­rom védőt becsapva a kifutó kapus alatt 6 m-ről egyenlített (1-1). Debrecen - Vasas 1-2 (1-0) Debrecen, 8500 néző, V: Vad. 26. perc: Jobb oldali hazai szöglet után a hosszú oldalon helyezkedő Gojan a tétova vé­dők között középre gurított, Sira közeli lövésébe Arany még beleért, így jutott a labda a gól­vonalon túlra (1-0). 61. perc: Maczó bal oldali beadását Hámori oldalra ve­tődve csúsztatta a kapu bal ol­dalába (1-1). 72. perc: Mónos szerzett labdát a hazai térfél közepén, elindult a jobb oldalon, majd két védőt kicselezve kilőtte a hosszú sarkot (1-2). Egy órán keresztül nagy me­zőnyfölényben játszott a DVSC-Epona, ám legnagyobb helyzeteit is kihagyta. A Vasas a mérkőzés utolsó harmadában okosan, türelmesen játszva, s ami a legfontosabb, kevés hely­zetét nagyszerűen kihasználva megérdemelten jutott a három ponthoz. Az NB I. állása: 1. MTK 44­­13- 4 12 2. Vasas 4 3­1 12- 6 9 3. Győr 3 3­­7- 4 9 4. BVSC 4 2 2­8- 4 8 5. Ferencváros 4 2 2­7- 5 8 6. Újpest 4 2 1 1 9- 6 7 7. Békéscsaba 4 2 1 1 5- 6 7 8. Diósgyőr 3 2­l 9- 3 6 9. Haladás 42­2 5- 5 6 10. Gázszer 3 1 1 1 5- 3 4 11. Videoton 3 1 1 1 3- 4 4 12. Tiszakécske 4 1 1 2 5- 9 4 13. Debrecen 3 1 ­2 3- 4 3 14. Kispest 4 1 ­3 4-12 3 15. Stadler 3 - 1 2 3- 6 1 16. Siófok 3 - 1 2 2- 6 1 17. Vác 4 - 1 3 6-12 1 18. Zalaegerszeg 4 - ­4 2- 9 0 A negyedik forduló utolsó mérkőzése: Győr - Diósgyőr, hétfő, 19.00 (TV2). Következik Az ötödik forduló műsora: Haladás - Békéscsaba, Stadler- Videoton, BVSC - Kispest, Siófok - Tiszakécske, Gázszer- ZTE, MTK - Győr, Diósgyőr- ÚTÉ, Vác - Debrecen, Vasas- Ferencváros. Összeállította: M. Z. Kispályás labdarúgás Új, a kispályás labdarúgással foglalkozó rovatot indítunk, amely hétfőnként jelentkezik majd a lapunkban. Elsősorban a csaknem száz csapatot felvo­nultató Pécs városi mérkőzés­sorozat eseményeit idézzük fel fordulónként, de az ezen kívüli baranyai bajnokságok, kupák és tornák eredményeit is össze­gyűjtve, egy helyen közöl­jük. (n) Használhatatlan pálya a Balaton Kupán Felemás baranyaiak KESZTHELY Ellentétesen szerepeltek a ba­ranyai első osztályú férfi kézi­labdacsapatok a Balaton Kupa nemzetközi férfitomán. A komlóiak - kiegészülve a világválogatott Szergej Kozlov- val - csoportelsők lettek, így vasárnap a döntőben játszhattak a Dunaferr és a Fotex-Veszp- rém ellen. Előbb azonban a két rivális egymás ellen lépett pá­lyára, kétgólos veszprémi győ­zelem született. Komló - Dunaferr 27-36 (12-20) Komlói góldobók: Polgár 6, Cserkaszov 5, Soós 4, Gúnya 4, Németh Z. 4, Kozlov 2, Tóth 2. A harmadik döntőbeli mér­kőzésre azonban nem került sor. A csarnok parkettáját ugyanis nemrég lakkozták, ami a nagy melegben párás, és ezál­tal balesetveszélyessé vált. Olyannyira, hogy az egyik helyosztón három súlyos sérü­lés is történt. Ezek után a csapa­tok és a versenybíróság úgy döntött, nem játsszák le a Komló - Fotex-Veszprém mér­kőzést, hanem 0-0-ás döntet­lennel számítják be. A tornát így a Veszprém nyerte, a Komló harmadik lett. A PMKC a csoportmérkőzé­sek során szorult az utolsó helyre, így csak a 10-12. he­lyért játszhatott. Itt viszont már megemberelték magukat a pé­csiek, a Djakovót és a Nagybá­nyát megelőzve a tizedik he­lyen végeztek. Móczán Zoltán Feltérképezve Az ÚTÉ labdarúgó-csapata a hét végén, hazai pályán 2-2-es döntetlent ért el a Vác FC ellen. A lila-fehérek UEFA-kupa ellenfele, a dán AGF Aarhus idegenben nyert. Kedden, 19 órakor a Megyeri úton ÚTÉ - AGF Aarhus összecsapás lesz.-Nem ijedt meg? - kér­dezte az MTI munkatársa Nagy Lászlót, az újpestiek vezetőedzőjét:- Nem vagyok ijedős. Az eredmények ismeretében is szeretnénk továbbjutni. Várhidi Péter pályaedző a hét végén Dániában járt, ahol feltérképezte kupael­lenfelünket. Hasonló stílus­ban játszanak, mint a győ­riek. ' Vannak sérültjeim: Tamási és Bérczy kiesése érzékeny veszteség. PÉCS _____ Zsolnay Kupa sakkverseny Megkezdődött a XXII. Zsol­nay Kupa nemzetközi sakk­verseny Pécsett, a Ziper- nowsky szakközépiskolában, külföldi résztvevőkkel. Eredmények: FIDE-cso­port: Hegedűs - Sinka 0-1, Amrein - Nógrádi 1-0, Buj­dosó - Kádár 0-1, Darázs - Talabér döntetlen, Solti - Iván 0- 1, Moór-Galter 1-0. B-csoport: Horváth Gy. ­Lantos 0-1, Turm - Mausz döntetlen, Hesz - Györke dön­tetlen, Vincze - Dömös 1- 0, Illés - Keller 0-1, Nemé- nyi - Szabó döntetlen, Peregi - Vigh 1-0, Karácsony - dr. Világhi 1-0. C-csoport: Chocholka K.- Kőnig 0-1, Erős - Chocholka T. döntetlen, Csikós - Szarvas 0-1, Milassin - Dani 1-0. (o) Sakk nagyüzem a gépipari alagsorában fotó: Müller a.