Új Dunántúli Napló, 1996. október (7. évfolyam, 268-297. szám)

1996-10-24 / 290. szám

16 Dunántúli Napló Sport 1996. október 24., csütörtök Dárdai a Herthában? A Bundesliga II. osztályában szereplő berlini Hertha BSC érdeklődik Dárdai Pál iránt. Szerdai német hírügynökségi jelentés szerint a húsz eszten­dős BVSC-futballista igencsak megnyerte a német edző, Jür­gen Röber tetszését. Valószínű, hogy már a hét­végén aláírnak vele a berliniek 2.5 éves szerződést. Labdarúgó NB III. Szerdán játszották: Gerjen - Bonyhád 2-0 (1-0). Gerjen, 250 néző. V.: Németh. Vesztergombi 2. Dunaszentgyörgy - Szek- szárd 2-2 (1-1). Dunaszent­györgy, 700 néző. V.: Győri. G.: Horváth J., Kvanduk ill. Hanák, Bozsér. Ittasan lengetett a partjelző? A Rotor Volgograd labdarúgó- csapatánál úgy vélik, hogy a Csemomorec Novorosszijszk pályáján megrendezett orosz bajnoki mérkőzésen (0-0) a partjelző ittas állapota miatt fosztották meg az együttest szabályos góljától. A játékve­zető ugyanis Gennagyij Joszi- pov fejesből elért találatát a vo­nalbíró jelzése után érvénytele­nítette.- A partjelző nem volt józan, amikor felemelte a zászlóját - nyilatkozta a klub képviselője. Az ügy a jelentések szerint "terítékre kerül" az Orosz Lab­darúgó Szövetség fegyelmi bi­zottságának legközelebbi ülé­sén. Vérhas miatt karanténban Karanténba kerültek a cseh Sparta Praha jégkorongcsapa­tának játékosai, mert néhány társuk vérhast kapott a moszk­vai túra alatt. A Sparta az elmúlt héten Oroszországban vendégszere­peit, a CSZKA Moszkvával mérkőzött. A túra kellemetlenül zárult, ugyanis a játékosok kö­zül Martin Cinibulk, Robert Schistad és Miroslav Hlinka fer­tőző vérhas miatt kényszerült többnapos kórházi kezelésre.- Moszkvában a cseh házban laktunk, ott étkeztünk, a CSZKA stadionjában csak vi­zet ittunk és gyümölcsöt ettünk - mondta Miroslav Kunes, a Sparta menedzsere. A Spartának a keddi és a so­ron következő bajnoki mérkő­zéseit elhalasztották. Labdarúgó Magyar Kupa, a legjobb 16-ba jutásért, visszavágó Még így is dicséretet érdemel a baranyai kiscsapat Ferencváros - Dunaszekcső 7-0 (3-0) Üllői út, 3500 néző. V.: Kurmai. FTC: Szeiler-Telek-Milova- novics, Hrutka - Nyilas, Lisztes (Holló 52. p.), Miriuta, Arany, Nagy N. (Zavadszky 48. p.), - Horváth F., Nicsenko. Edző: Varga Zoltán. Dunaszekcső: Gill - Kresz B. (Szingler 56. p.), Scheppi (Péter J. 61. p.), Rácz - Martinov, Péter R. (Muhari 73. p.) ,Tóth AI., Schleich, Tóth A. n. - Szíjjas, Pankovics. Edző: Kresz László. 9. perc: Milovanovics a fe­rencvárosi térfél közepén Arany elé tálalt, aki 17 méterről kapás­ból kilőtte a jobb felső sarkot. (1-0). 22. p.: Nagy ugratta ki Lisz­test, aki 11 méterről higgadtan helyezett a jobb alsó sarokba. (2-0). 41. p: Horváth F. a 16-osnál villámgyorsan lefordult védőjé­ről, begurítását Arany vágta a léc alá. (3-0). 63. perc: Egy beadott labdá­nál Szingler és Horváth F. egy­szerre esett el az 5-ös sarkánál. A játékvezető 11-est ítélt, amit Nyilas értékesített. (4-0). 75. p.: Muhari buktatta a ki­ugró Nyilast az alapvonalnál, a 16-oson belül. Telek büntetőjét Gill először lábbal védte, a ki­pattanót a válogatott hátvéd a hálóba helyezte. (5-0). 87. p.: Nyilas ívelt a kiugró Horváth elé, aki átemelt a kifutó kapuson. (6-0). 90. p: Horváth F. gurított vissza, Nyilas ballal lőtte ki a jobb alsó sarkot. (7-0). Igazából senki sem gondolt komolyan arra, hogy a Duna­szekcső bármiféle eséllyel küzdhet a továbbjutásért a keddi Magyar Kupa visszavá­gón. A szekcsőiek 1-0-ás hazai győzelmére ugyan az egész or­szágban felkapták a fejüket, de mindenki tudta, hogy nem vé­letlenül van két osztálynyi kü­lönbség a két csapat között. A Dunaszekcső kissé megil- letődötten kezdett. A hazaiak szinte gond nél­kül szelhették támadásaikat, bár a szekcsőiek hősies önfe­láldozással minden megtettek a tisztes eredmény kicsikarása érdekében. Elvétve próbálkoz­tak ellenakciókkal is, azok azonban a 16-os előtt mindig elhaltak. A Fradi-közönség szimpáti­ával fogadta a vendégpróbál­kozásokat, a második félidő­ben többször kifütyülte a já­tékvezetőt, aki teljesen érhetet- len módon, Gilléket sújtotta téves ítéleteivel. Erre pedig a hazaiaknak semmi szüksége nem volt. A 7 kapott gól el­lenére dicsérően kell szólni GUI kapusról, hiszen ha nem véd olyan jól, könnyen lehetett volna kétszámjegyű is a vég­eredmény. Jók: Arany, Horváth F., Nyilas, Miriuta, ill. Gill, Pan­kovics. Varga Zoltán: - Sima győ­zelmet arattunk, de jobb hely­zetkihasználással akár 10-12 gólt is rúghattunk volna. Kresz László: - A nagysze­rűen játszó Ferencváros ellen erőnkből ennyire tellett. Gratu­lálok a csapatomnak, hogy idáig jutott, és sok sikert kívánok a Fradinak a további nemzetközi kupaszerepléshez Móczán Z. További eredmények a kupafordulóból Meglepetéseket hoztak a visszavágók a labdarúgó Ma­gyar Kupában a legjobb 16-ba jutásért. Az NB I-esek közül ki­esett a ZTE, a Győr és a Vác. Eredmények: ZTE - BVSC 0-2 (továbbjutott: BVSC, 4-3- mal), Matáv SC Sopron - Bese­nyőtelek 4-0 (t.j: Matáv, 6-0), Budafok - MTK 1-2 (t.j.: MTK, 4-1), Csepel - Pálháza 2-0 (t.j.: Csepel, 5-2), Tiszavasvári - Soproni FC 2-0 (t.j.: Tiszavas­vári, 2-1), Hajtós - Soroksár 2-3 (t.j.: Soroksár, 4-2), Dorog - ÚTÉ 1-0 (t.j.: ÚTÉ, 4-1), Stadler- Salgótaiján 2-1 (t.j.: Salgótar­ján, 3-2), Haladás - Kecskeméti FC 1-0 (t.j.: Haladás, 2-0), Győr- Kaba 2-3 (t.j.: Kaba, 3-2), Vi­deoton - Csákvár 5-1 (t.j.: Vi­deoton, 5-1), Siófok - Vác 2-2 (t.j.: Vác, 4-3), Paks - Diósgyőr (t.j.: Paks, 3-1). Asztalitenisz-eredmények NB I. férfiak, A-csoport, Kecskemét: Kecskemét ­Nemes is tagja volt az újonc DDGáz SC győztes NB I-es csapatának fotó: laufer László Harkány 10-2. Harkányi győztesek: dr. Szita 1, Ká­posztás 1. Az esélyesebb csa­pat győzött. • Harkány - Pénzügyőr 10-3. Harkányi győztesek: dr. Szita 3, Ká­posztás 3, Arató 2, Pintér 2. Fölényes hazai győzelem. NB I. férfiak, B-csoport, Pécs: DDGáz SC - PEAC- JPTE10-6. Győztesek: Balázs 4, Tóth 3, Nemes 1, Balázs- Nemes, Tóth-Szuhanyik pá­ros, illetve sulyok 3, Gyén 1, Volsik 1, Ács 1. Meglepetés­szerű, de megérdemelt győ­zelmet aratott az újonc DDGáz SC. NB I. nők, B-csoport, Szombathely: Szombathely - Pécsi Spartacus 5-10. Pécsi győztesek: Mausz 4, Tóth 2, Horváth 1, Bokor 1, a Hor- váth-Tóth és a Mausz-Bokor páros. Sima idegenbeli győze­lem. Női kosárlabda NB I., A-csoport PVSK-Dália - Kecskemét . 87-59 (53-28) A pécsi Csák (fehérben) 18 pontot szerzett fotó: laufer Pécs városi sportcsarnok, 1200 néző. V.: Král, Bagi. PVSK- Dália: Sztojkovics 13/3, Hor­váth 4, Csák 18, Vilutyte 11, Keller 12. Cs.: Hofmann 17, Szamosi 6, Donkó 1, Goschi, Tahi 5/3. Edző: Rátgéber László. Kecskemét: Kovács 8, Fábián 10, Darida 1, Iljasenko 8/6, Pásztói 19. Cs.: Fück 6, Glaser 2, Vida, Jáger 5, Hege­dűs. Edző: ifj. Tóth Viktor. Az eredmény alakulása. 2.: perc: 6-0, 5. perc: 12-12, 13. perc: 36-18, 17. perc: 47-24, 24. perc: 55-30, 31. perc: 68-40. Ebből is kiderül, hogy a PVSK-Dália végig vezetett, csak egyszer (pillanatokig) volt döntetlen az állás. A beteg ame­rikai, Burge nem játszott, he­lyette a kezdőcsapatban kapott helyet Keller. Kellert is beleszámítva, a pé­csi fiatalok sokat voltak a pá­lyán, főleg a második félidő­ben, amikorra már minden el­dőlt. A Kecskemét csak az első 6 percben volt méltó ellenfél. A vasutasok a szünet után már a szombati, diósgyőri ran­gadóra gondoltak, ezért néhány meghatározó ember pihent. Rátgéber László: - Az első félidőben okosan kosaraztunk, a másodikban megpróbáltuk tovább beépíteni a fiatalokat a csapatba. ifi. Tóth Viktor: -A mérkőzés 6. perctől több dolog rányomta a bélyegét a játékunkra, de ezekkel nem szeretnék foglal­kozni. A második játékrészben az önbecsülésünk romjait pró­báltuk összeszedni... H. L. 4c További eredmények az A- csoportból: BSE - Ikarusz 102-83 (53-43), MTK - Sop­roni Postás 42-92 (13-50), Zala Volán - Diósgyőr 84-103 (41-58). Kosárlabda NB I. férfiak, B-csoport Dombóvár - Matáv Pécsi SE 76-77 (33-37) Dombóvár, 700 néző. V.: Ma­jor Gy., Nagy J. Matáv Pécsi SE: Csirke 10, Rátvay 13, Stan 20, Pallag 16/15, Hoffmann 6. Cs.: Krasznai, Völgyi, Móricz, Radnóti 6/6. Edző: Rab Gyula. Jól védekeztek a pécsiek, a szünet után is kitűnően tartották magukat. Óriási küzdelem ala­kult ki a pályán, a hajrában a pécsiek három játékosa is ki­pontozódott, ennek ellenére a fiatal Radnóti két triplájával (amelyeket a legjobbkor, a vé­gén dobott) nyerni tudtak. A mérkőzés botrányos kö­rülmények között fejeződött be. Rab Gyula: - Végig jól és le- leksen játszottuk, ennek kkö- szönhetjük a győzelmünket. Kézilabda NB I., férfiak Pick-Szeged - PMKC 28-12 (134) Szeged, 1800 néző. V.: Hor­váth Á., Horváth Zs. Pick- Szeged: Nagy Z. - Radovics 2, Gröber, Mezei, Borsodi 4, Bartók 3, Avar 2. Cs.: Árvái (kapus), Bajusz 4/3, Petru- sevszkij 2, Berta 5, Sándor 2, Dobos 2, Molnár 2. Edző: Skaliczki László. Pécsi MKC: Jandó - Várhelyi 1, Becskei 1, Frey T., Kovács 1, Hang 3, Frey J. 2. Cs.: Szente (kapus), Rozina 2/1, Lévay 2, Mátyás, Szögi. Edző: Tóth András. Tóth András pécsi edzőnek sokasodtak a bajai, hiszen a kezdőcsapatából a már sérült Füzesi, Németh és Kovács mellé az utolsó edzésen Tisle- rics felsorakozott azzal, hogy az orrát törte. A mérkőzésen végig a Pick-Szeged uralta a játékot, a tizenhetedik perc­ben már 10-2 volt az ered­mény a javára. A 8. percben Mezei Ri- chárd feje felszakadt, és a Pick kényszerbeállósokkal folytatta a játékot. Á második félidőben Ska­liczki László szegedi szakve­zetőnek lehetősége nyílott va­lamennyi benevezett játéko­sának játéklehetőséget adni. Játszatta is őket. Tóth András: - Úgy érzem, nem alázott meg bennünket a Szeged, és bár az idősebbek­ben egy kicsit csalódtam, a fiatalok viszont ragyogóan helytálltak. Eredmények röviden CSELGÁNCS. Junior orszá­gos rangsorverseny, Budapest. Nők. 44 kg: 3. Illés (Bere- mend). 52 kg: 3. Sey (PVSK). • Felnőtt női országos bajnokság, Tata. 52 kg-ban a PVSK ver­senyzője, Vészi Klára bajnoki * címet szerzett. KICK BOX. Semi-contant országos bajnokság, Csepel. Férfiak. 57 kg: 2. Aburkó. +89 kg: 1. Tóth I., 2. László (mind Beremend). KOSÁRLABDA. NB II. férfiak, Lenti: Lenti - PVSK- Pécsvárad 80-88 (47-37). A pécsváradíak az elején 14-0-ra vezettek, aztán a szünetben már az ellenfél volt jobb 10 ponttal. A vége 8 pontos vendéggyőze­lem lett. A PVSK-Pécsvárad legjobb dobói: Russai 30, Ke- rényi 26, Németh 16. BIRKÓZÁS. Grundbirkózó diákolimpia körzeti csapatbaj­noksága, Pécs. I. korcsoport: 1. Belvárosi Általános Iskola „A”-csapata (Pécs), 2. Belvá­rosi „B”, 3. Ágoston tér (Pécs). II. korcsoport: 1. Ágoston tér „A”, 2. Belvárosi „A”, 3. Pécs Ágoston tér „B”. LABDARÚGÁS. NB 1. ifi­bajnokság. A-korcsoport: PMSC-Titán - FTC 0-0. Pécs újhegy, 100 néző. V.: Vavika. PMSC-Titán: Antal - Czei- ninger, Spengler, Timár - Ko- vacsevics, Gálffy, Hegedűs, Or- lovics (Savanyó), Tóth - Kar­dos, Czakó (Hauzer, Petőcz). Edző: Herke Imre. • B-korcso- port: PMFC-Titán - FTC 0-6 (0-4). Pécs, 50 néző. V.: Ben- ked. PMFC-Titán: Sólyom - Kollár, Vígh, Mignicz (Solty), Zámbó - Goják (Pár), Lantos (Papp), Bozsa (Gál), Forai - Fónai, Elmayer. Edző: Lutz Ja­kab. KERÉKPÁR. Fit-boys te­repkupa, 2. forduló, Bükkösd: 1. Légrádi, 2. Rothmer, 3. Maul, 4. Ihász (mind Kapos­vár), 5. Jandó, 6. Sturm (mind­kettő Fit-Boys). TERMÉSZETJÁRÁS. Ta­kács Gúla emléktúra lesz októ­ber 26-án. Útvonal: Hősök tere-Kánya forrás-Büdös­kút-Lajkó (14 km). Találkozás: a pécsi vasútállomáson, a 31/A-s busznál, 8.00-kor. • Október 27-én Garé-Nyár- fás-őstölgyes-Szőke-Keszüi szőlők-Malomvölgy útvonalon vezet túra (14 km). Találkozás: a pécsi távolsági autóbuszpá­lyaudvaron, a 15-ös kocsiállás­nál, 8.00-kor. JÉGKORONG. Évadnyitó szakosztályüiést tartanak a pé­csi hokisok október 25-én este 8-kor Pécsett, a műjégpályán. KÉZILABDA. NB II. női mérkőzés, Mohács: Mohács - Pécsvárad 13-19 (6-9). Leg­jobb góllövők: Predács 5, Vöő 4, ill. Somogyi 8, Hegedűs 4, Mészáros 3.