Új Dunántúli Napló, 1996. június (7. évfolyam, 148-177. szám)

1996-06-02 / 149. szám

12 Mántúli Napló Sport 1996. június 2., vasárnap Totó A magyar - olasz mérkőzésen kívül (ami az 1. sz. meccs: 2-es) a többit vasárnap játsszák. Ma: Centrophone utcai kosárgála Dobóverseny, zsákolás­próba és más érdekesség is dúsítja a mai, a pécsi Kos­suth téren megrendezendő Centrophone utcai kosár­labda gálát. Erre a helyszínen is lehet még jelentkezni reggel 9-ig. Néhány más érdekesség a programból: 14.00-kor Rát- géber és csapata játszik, 18.00-tól: PVSK-Dália (női bajnok) - Körmend (férfi bajnok). A belépés díjtalan, a nyílt versenyekre nevezési díjat kérnek, cserébe mindenki pó­lót és csapatonként egy lab­dát kap. Roland Garros Néhány érdekesebb eredmény a párizsi teniszversenyről, a Ro­land Garrosról. Nők: Graf (né­met, 1.) - Langrova (cseh) 6-0, 1-0-nál Langrova feladta. Fér­fiak: Rios (chilei, 9.) - Korda (cseh) 6-3, 6-3, ,6-2, Edberg (svéd) - Chang (amerikai, 4.) 4-6, 7-5, 6-0, 7-6. Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II.: Mo­hácsi FC - Százhalombatta, Mohács, 17.00. Nagykanizsai Olajbányász - Paks, Nagyka­nizsa, 17.00. BKV Előre - Siófok, Budapest, 17.00. NB III.: Komló - PPTSE, Komló, 17.00. Beremend - Balaton- keresztúr, Beremend, 17.00. Bonyhád - Szekszárd, Bony- hád, 17.00. Paks - Sellye, Paks, 17.00. Marcali - Bala- tonföldvár, Marcali, 17.00. Bátaszék — Dunaszentgyörgy, Bátaszék, 17.00. Baranyai megyebajnokság: Szederkény - Szigetvár, Szederkény, 17.00. Boly - Szentlőrinc, Boly, 17.00. Szabadszentki­rály - Villány, Szabadszent­király, 17.00. Harkány - Boda, Harkány, 17.00. Új- petre - Somberek, Újpetre, 17.00. Siklós - Kozármis- leny, Siklós, 17.00. KERÉKPÁR. Mountain bike ob, 2. forduló, Zobák- puszta, 10.00. Mecsek Enduro Kupa, orfűi kemping, 8.00. Bambi Szörp Kupa, Bajcsy-lak- tanya, 10.00. KOSÁRLABDA. Utcai ko­sárlabda gála, Kossuth tér, 9.00. KÉZILABDA. NB II. nők: Siklós - Balatonboglár, Siklós, 11.00. Nemzetek közötti barátságos labdarúgó mérkőzés Magyar helyzetek, olasz gólok a Népstadionban Magyarország - Olaszország 0-2 (0-1) Labdarúgó NB II., Nyugati-csoport Matáv-Sopron - Kaposvár 1-0 (0-0) Népstadion, 15 ezer néző, V: Beusan. Magyarország: Hajdú - Bánfi - Plókai, Sebők (Hahn 80. p.) - Mracskó, Ur- bán (Telek 86. p.), Lisztes (Il­lés 74. p.), Balog T., Nagy N. (Aranyos 39. p.) - Vincze (Egressy 69. p.), Torma. Szöv. kap.: Csank János. Olaszor­szág: Peruzzi (Toldo a szünet­ben) - Torricelli, Costacurta, Maidini (Apolloni a szünet­ben), Carboni (Fuser a szünet­ben) - Di Livio, Di Matteo, Albertini (Rossifto 71. p.), Del Piero (Donadoni 62. p.) - Ca- siraghi, Ravanelli. Szöv. kap.: Arrigo Sacchi. Tekintélyt parancsoló olasz támadásokkal kezdődött a ta­lálkozó. A 4. percben éppen Ravanelli adott munkát elő­ször Hajdúnak, a 25 méterről leadott szabadrúgást azonban védte a magyar hálóőr. A 7. percben Di Matteo remek lab­dával ugratta ki középen Casi- raghit, aki 10 méterről a bal kapufa segítségével lőtt a há­lóba (0-1). A 18. percben a magyarok könnyedén megszerezhették volna az egyenlítést. Lisztes remek labdát tálalt Vincze elé, aki azonban Peruzzi kapus lá­bát találta el. A 23. percben Casiraghi tornáztatta meg Hajdút, majd Albertini tette meg ugyanezt egy 28 méterről leadott „suhogós” lövéssel. Ezután magyar percek kö­vetkeztek: olyan helyzetek alakultak ki az olasz kapu előtt, amelyből nagyobb csoda volt nem egyenlíteni, mint hi­bázni. A 36. percben Mracskó futott el a labdával az alapvo­nalig, majd a középen jó ütemben érkező Tormához passzolt, aki azonban mellé- perdített. A 40. percben Urbán szerzett labdát az olasz térfél közepén, és még azzal a lendü­lettel a védők mögé kerülve, robogott Peruzzi kapuja felé. Az olasz hálóőr kifutott, Ur­bán pedig emelt, a labda azon­ban a kaput elkerülve jutott az alapvonalon túlra. A félidő utolsó perce mintha azt bizo­nyította volna, hogy ezen az estén átok ül a magyar csapa­ton: Vincze a bal oldalról adott középre, az olasz védők röviden tisztáztak, a labda Ba­log elé pattant, aki azonban rosszul lőtt. Ezzel sem volt vége a helyzetnek, hiszen Torma került így ordító hely­zetbe, de a belga idegenlégiós mindenki álmélkodására négy méterről a kapu fölé lőtt. Fordulás után az olaszok növelték előnyüket. A 46. percben Casiraghi a jobb oldalról adott középre, Bánfi pedig olyan szerencsét­lenül „szabadított fel”, hogy a labda a magyar kapuban kötött ki (0-2). Az első félidő kihagyott magyar helyzetei után a ven­dégeknek ajándékozott újabb gól nem éppen jótékony cé­lúan hatott az iramra. Az ola­szok a biztos vezetés tudatá­ban kiengedtek, de arra azért ügyeltek, hogy újabb százszá­zalékos ziccert már ne engedé­lyezzenek a hazai legénység­nek. A félidő derekán olyannyira eseménytelen játékba fulladt a találkozó, hogy az unatkozó közönség hullámzással kezdte szórakoztatni magát. A hang­zavar sem hatott ébresztőén a csapatokra, a magyarok hiába kísérleteztek elkeseredetten, mezőnyfölényre sem igen fu­totta az erejükből. A helyzetek nélkül való „szabadjáték” edzésjelleget kölcsönzött a mérkőzésnek, amelyen a véget jelző sípszóig már nem történt említésre méltó esemény. Az olasz válogatott csupán annyit adott ki magából, amennyi a biztos győzelemhez volt elegendő. Többre nem igazán vállalkoztak Sacchi já­tékosai, de ez tulajdonképpen a közelgő kontinensviadal miatt érthető is. Az itáliai csapat megérdemelten nyert a helyzeteit az első félidőben érthetetlen módon rendre el­puskázó magyar nemzeti ti­zenegy ellen. Sorpon, 2200 néző. Vezette: Molnár L. Matáv-Sopron: Borsi - Németh G., Buzsáki, Tiba - Salacz (Deák, 65. p.), Gombás (Stadler, 84. p.), Fü- löp, Nagy J., Csollány (Varga II., 46. p.) - Körmendi, Lukács. Edző: Burcsa Győző. Rákóczi- Kaposcukor FC: Milinte - Meksz - Mező, Itvás - Novák - Kiss (Szintai, 75. p.) , László, Tóth G., Horváth Z. (Deme, 32. p. ) - Csemyijenko, Miovecz (Waltner, 65. p.). Edző: Bő- zsöny János. Tikkasztó melegben, szép­számú közönség előtt a 7. perc­ben mintaszerű soproni táma­dás után Körmendi remek át­adását Lukács a felső lécre bombázta. Támadott a Sopron, kapkodott a Kaposcukor, főleg Meksz, aki máskor a védelem oszlopa szokott lenni. Aztán a 25. percben a legjobb kapos­vári, László nagy szólót muta­tott be, de Tiba szerelte. A 27. percben Horváth Z. fejsérülést szenvedett, turbánt kapott, ám olyan erősen vérzett a felszakadt bőre, hogy edzője lecserélte. A soproni közönség megtapsolta az önfeláldozóan küzdő kaposvári fiút. A félidő hátralévő részében a MATÁV kétszer is jó helyzetet alakított ki, ám Milinte mind a kétszer a helyén volt. A második félidőben, a 72. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Fülöp tértölelő remek átadással indította Gombást, aki 6 méterről a bal sarokba lőtt. (1-0). A hátralévő időben a kapos­váriak kitámadtak, ám a sop­roni kontrák ekkor veszélye­sebbek voltak, így aztán a hazai helyzetek alapján több gólt is kaphatott volna a Rákóczi. A több helyzetet kialakító, de azokból csak egyet kihasználó soproni együttes megérdemel­ten győzött. A nézők hatalmas taktikai csatát láthattak a 30 fokos melegben. Burcsa Győző: - Ebben a nagy taktikai csatában egyik fél sem tudta megbontani a másik hadrendjét. Mi több helyzetet alakítottunk ki, s megérdemel­ten nyertünk. Bó'zsöny János: - Egyenlő erők küzdelme volt. Nagy lehe­tőség kapujában álltunk, végül egy kontra döntötte el a három bajnoki pont sorsát. Weisz Ferenc További szombati eredmé­nyek a labdarúgó NB II. Nyu­gati-csoportjából: Tatabánya - Keszthely 3-1 (1-0), Érd - Veszprém 5-1 (1-1). A labdarúgó NB II. Nyugati-csoportjának állása 1. Siófok 26 17 7 2 55-17 58 2. M. Sopron 27 15 8 4 40-22 53 3. Kaposvár 27 14 7 6 35-18 49 4. N.kanizsa 26 13 9 4 45-31 48 5. Dunaferr 26 II 11 4 42-30 44 6. Paks 26 13 5 8 36-25 44 7. BKV 26 10 9 7 49-33 39 8. E. Sopron 26 11 9 7 39-29 39 9. Sz.batta 26 10 7 9 36-35 37 10. B.füred 26 8 6 12 28-39 30 11. Érd 27 8 5 14 32-37 29 12. Veszprém 27 7 6 14 26-49 27 13. Budafok 26 7 4 15 34-48 25 14. Tatabánya 27 4 8 15 23-51 20 15. Mohács 26 4 7 15 26-53 19 16. Keszthely 27 4 4 19 22-31 13 Kulcsár (11-essel a mezén) elviszi a labdát védője mellett LÖFFLER GÁBOR FELVÉTELE Labdarúgó NB III. PVSK - DDGáz SC 0-0 Pécs, Vasút-pálya, 2000 néző (!). V.: Lubastyik. PVSK: Ti- hanyvári - Somogyvári, Tóth, Török - Kobelák (Gallai), Mé­száros, Sipos, Róth, Papes - Fü­löp, Lieber (Balogh). Edző: Rónai István. DDGáz SC: Tá- bit - Miklós, Vukmann, Hase- nauer, Palaczky - Kiszely (Szabó K.), Takács, Pál (Pan- csó), Kulcsár - Kaszás (Koll- mann), Schneider. Edző: Ráfi Gábor. Csalódást okozott az „év meccse” azzal, hogy nem esett gól, és a játék sem hozta külö­nösebben lázba a közönséget. (Utoljára akkor voltak ennyien a Vasút-pályán, amikor a PVSK legutóbb NB Il-es volt, és első meccsét játszotta az ESMTK ellen.) Helyzetek voltak itt is, ott is, de azok egytől egyig kimarad­tak. Ezekben főként a DDGáz SC-s Schneider volt a ludas, aki a legígéretesebb lehetőségeit is elpuskázta. Jók: Tóth, Török, Sipos, ill. Palaczky, Hasenauer, Kulcsár. Rónai István: - Jó színvo­nalú mérkőzést játszottunk, két ellentétes félidővel. Az elsőben a helyzeteink alapján eldönthet- tük volna a mérkőzést, a máso­dikban viszont már nem tudtuk megismételni a szünet előtti já­tékunkat. Gratulálok a DDGáz SC bajnoki címéhez és sok si­kert kívánok nekik az NB II- ben. Réfi Gábor: - A mérkőzés megfelelt a rangadónak. Az elsőjátékrészben a vasutasok, a másodikban mi voltunk jobbak. A helyzeteink alapján már most a bajnoki címünket kellett volna ünnepelnünk. H. L. Gerjen - Balatonlelle 2-2 (1-2) Gerjen, 200 néző. V.: Béni. Gerjen: Brandner - Farkas, Hosnyánszky, Kern, Kárpáti (Kollár) - Wiesner (Andi), Horváth, Farsang, Varga (Be­regi) - Nagy Zs., Pusztai. Edző: Teszler Vendel. Balatonlelle: Kovács - Kenéz, Kalmár (And- rosics), Beleznai, Tettamanti (Vida) - Kóródi, Cubelák, Kiss, Himics - Somogyi, Takács. Edző: Kenéz István. Korán kétgólos hátrányba kerültek a hazaiak, de nagy haj­rát nyitottak. Sok helyzetet ösz- szehoztak, ám ezekből csak ket­tőt használtak ki. Ez a gerjeni pályán azonban újból csak egy pontra volt elég. G.: Farsang, Andi, ill. Ta­kács (2). Szebényi Béla ittiántúli Napló Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Lapszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út 34.7601 Pf.: 134 Telefon: 72-215-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-236-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Telex: 12-211 Felelős vezető: GERHARD MEYER Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája saját árushálózata és a Pécsi Hírlapkereskedelmi Rt. útján. Baranyai megyebajnokság PEAC-MTE 1-0 (0-0). Egye­temi sporttelep, 100 néző. V.: Berki I. Zs. PEAC: Volcsányi - Somogyi, Csernus, Gyén, Rit­ter (Balogh) - Kánisz (Misz- lay), Hang, Cziger - Koch, Pa­taki, Nyers. Edző: Kiss Sándor. MTE: Hegyvári - Megyeri, Horváth, Fiser, Hári - Dömö­tör, Foki, Váczi, Vezér - Jakab, Kovács. Edző: Katona József. Érthetetlen, hogy az MTE miért adott egy gól előnyt ide­genben ellenfelének. A mohá­csiak csak a gól után eszméltek igazán, és ekkor az egyetemis­ták sokat köszönhettek Volcsá­nyi kapus bravúrjainak. A gól­szerző Koch teljesen feleslege­sen gyűjtötte be második sárga lapját a lefújás előtti percben. G.: Koch. Kiállítva: Koch. Móczán Zoltán Felsőszentmáfton - Lánycsók 1-1 (1-0). Felsőszentmárton, 200 néző. V.: Horváth. Felső- szentmarton: Sevinger - Lő- rincz (Pinczehelyi R.), Nagy, Bolhói, Óvári - Szigecsán, Re­ith, Pinczehelyi Zs., Horváth (Lajics) - Csalos, Takács. Edző: Amigya Pál. Lánycsók: Puch - Csanka, Martina, Pfeif- fert, Román - Schweier, Bara­bás, Kovács, Vincellér - Kraft, Patócs. Edző: Pintér Miklós. A hazai csapat parádés já­tékkal egy fél szezonra való helyzetet hagyott ki. A listave­zető helyezéséhez méltón fut­ballozott, a Lánycsók szeren­cséjének, a hazai csatároknak és a jól védő Puchnak köszön­heti, hogy megúszta a megalázó vereséget. G: Reith, ill. Patócs. Kovácsevics Csaba Forma-1, Spanyol Nagy díj Hill az első rajtkockában A Forma-1-es autós gyorsa­sági világbajnokság idei ver­senysorozatának újabb állo­máshelyén, Barcelonában a vasárnapi Spanyol Nagydíj rajthelyeiről döntött a szom­bati hivatalos időmérő edzés. A Williams-Renault két pilótája, Damon Hill és Jacques Villeneuve ezúttal is kitett magáért, ők rajtolhat­nak a legelőnyösebb pozíci­óból. Hill különösen büszke lehet, az egyórás időmérés alatt ugyanis folyamatosan javult, előbb Villeneuve-t, majd a végül harmadik leg­jobb időt futott Michael Schumachert is túlszár­nyalta, majd növelte az előnyt. A rajtsorrend: 1. sor: Da­mon Hill (brit, Williams- Renault) 1:20.650 p, Jacques Villeneuve (kanadai, Willi­ams-Renault) 1:21.084. 2. sor: Michael Schuma­cher (német, Ferrari) 1:21.587, Jean Alesi (fran­cia, Benetton-Renault) 1:22.061. 3. sor: Gerhard Berger (osztrák, Benetton-Renault) 1:22.125, Eddie Irvine (brit, Ferrari) 1:22.333. 4. sor: Rubens Barrichello (brazil, Jordan-Peugeot) 1:22.379, Olivier Panis (francia, Ligier-Mugen- Honda) 1:22.685. 5. sor: Johnny Herbert (brit, Sauber-Ford) 1:23.027, Mika Häkkinen (finn, McLa- ren-Mercedes) 1:23.070.