Új Dunántúli Napló, 1996. április (7. évfolyam, 90-118. szám)

1996-04-21 / 109. szám

12 Hhántúli Napló Sport 1996. április 21., vasárnap Totó 1. Vasas-FTC 0-1 2 2. Fehérvár - Debrecen 4-1 1 3. Győr - Csepel 3-2 1 4. Kispest - BVSC 1-1 X S. Haladás - ZTE 2-1 1 6. Vác - Stadler 1-1 X 7. ÚTÉ - MTK 0-0 X 8. Bremen - Stuttgart 2-2 X 9. Bayern M. - Frankfurt 1-1 X 10. Hamburg - Leverk. elmaradt 11. Köln-St. Pauli 1-0 1 12. Düsseldorf - Dortmund 1-2 2 13. Rostock-1806 M. 0-3 2 Pótmérkőzés 14. Schalke - M'gladh. vasárnap Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II. (mind 17.00) : Balatonfüred - Mohács, BKV Előre - Nagykanizsa. NB III. (mindenhol az elöl állók a pályaválasztók, a kezdés: 16.00) : Sellye - Balatonlelle, Szekszárd - PPTSE, DDGáz SC - Dunaszentgyörgy, Bony- hád - Balatonkeresztúr, Mar­cali - Bátaszék. Megyebajnok­ság (mind 17.00): Mohácsi TE - Somberek, Szentlőrinc - Lánycsók, Szigetvár - Boda, Szederkény - Kozármisleny, Boly - Siklós, Szabadszentki­rály - Újpetre, Felsőszentmár- ton - Harkány. TÁJFUTÁS. 38. Mecsek Kupa, Mánia, 9.00. KOSÁRLABDA. Leány OSK, TÁSI-terem, 8.00. Döntő: TÁSI „A” - FTC, 12.30. KÉZILABDA. NB I. fér­fiak: Komló - Fotex, Komló, városi sportcsarnok, 11.15. NB L B. nők: PEAC-Babits - FTC 11.. Pécsvárad, 14.00. NB II. nők: MTE - Tolna, Mohács, 15.00. KERÉKPÁR. MTB ver­seny, Komlói út (4. kilomé­terkő), 11.00. RÖPLABDA. NB II. nők: PVM - Szombathely, Őz utca, 11.00. GOLF. IFOR Kupa, Szentlő­rinc, 10.00. SÚLYEMELÉS. Húsos Kupa, Szekszárd, városi sport- csarnok, 10.00. Megyebajnokság PEAC - Villány 4-0 (1-0). Egyetemi sporttelep, 100 néző. V.: Győri. PEAC: ‘ Volcsányi (Szlocsák) - Somogyi, Cser- nus, Czieger, Gyén (Balogh T.) - Kánisz, Ritter, Hang - Pataki, Nyers, Koch. Edző: Kiss Sán­dor. Villány: Zombár - Schu­bert, Kiss Á., Németh (Keresz­tes), Szabó - Kovács R., Ger- gics, Barka, Kutasi - Nikolics (Molnár), Peiszer (Nesz). Edző: Szajkó László. G.: Pataki (3), Czieger. A második félidőben gólok­ban is megmutatkozott az egye­temisták fölénye. Móczán Zoltán Labdarúgó NB I., 21. forduló Bravúros győzelem, 10 emberrel Békéscsaba - Pécsi Mecsek Futball Club 1-2 (1-0) Békéscsaba, 5000 néző. V.: Kiss B. 6. Békéscsabai EFC: Udvarácz 5 - Szenti 5 (Mracskó -, 64. p.), Major 4, Balogh Z. 5, Nagy L. 4-2=2, Sándor M. 4 (Szabados A. -, 64. p.), Puskás 4, Filipovics 5, Kasik 4 (Balázs L. -, 64. p.) - Szarvas 5, Kulcsár 4. Edző: Pásztor József. PMFC: Ba­logh T. 8 - Szabados J. 7 - Dienes 7, Bumb 6, Jäkl 7 - To- locsko 0 (Ulveczki 8, 25. p.), Marozsán 5-2=3, Győri 7, Ul­rich 6 (Werner -, 70. p.) - Ko­vács Z. 7, Tököli 6 (I3ujdak -, 76. p.). Edző: Herke Imre. (Mindkét edző bízott a győ­zelemben a mérkőzés előtt. Pásztor József magabiztosan nyilatkozta a kezdés előtt: „Melyik csapatot és hol győz­nénk le, ha nem itthon a pécsi­eket”. Herke Imre is bizako­dott, a játékosok is rendkívül elszántak voltak: Balogh ka­pus például a meccs előtt 100 márkát ajánlott fel annak a csapattársának, aki a győztes gólt szerzi. . .) Élénken, de apró hibákkal kezdtek a csapatok a gyönyörű időben. A 4. perc hozta az első helyzetet, amikor egy lecsorgó labdát Ulrich lőtt be jobbról élesen, ám a lövés erősnek bi­zonyult, és a kaput is eltévesz­tette. Bátran játszott továbbra is a PMFC, már ebben az idő­szakban egyenrangú ellenfele volt a szintén igyekvő hazai­aknak. A 8. percben szöglet után láthattuk az első békés­csabai helyzetet, Szarvas beí­velését Balogh T. tenyerelte az utolsó pillanatban a léc fölé. A 16. percben, a sérüléséig igen jól játszó Tolocsko jobboldali beadását Kovács Z. fordulás­ból szép mozdulattal, de gyengén lőtte meg, így a volt pécsi kapus, Udvarácz köny- nyedén szedte fel az erőtlen labdát. A 20. percben vezetéshez jutott a Békéscsaba. Egy ár­talmatlan akció végén hosszan előreívelt labdára reménytelen helyzetből indult Filipovics. Marozsán a 16-oson belül hozzáért a játékoshoz, aki fel­dobta magát. A játékvezető 11-esnek látta a szituációt. A büntetőt Szarvas biztosan ér­tékesítette. (1-0) Továbbra is ügyesebben vezette támadásait a PMFC, több kisebb lehetőség után a 41. percben Ulveczki labdájá­val Tököli ugrott ki középen. A kaputól 10 méterre Udva­rácz a lábára vetődött. Kiss B. játékvezető továbbot intett, majd a reklamáló Marozsánt kiállította. A második játékrészben még nagyobb elszántsággal vetette magát a küzdelembe a PMFC. Senki sem csodálko­zott azon, hogy az 51. percben meg is szerezte az egyenlítő gólt a vendégcsapat. A mozgékony Ulveczki jobboldali beadását több csa­bai védő közelről szemlélte az 5-ösön belül, odaugrott a leg­kisebb termetű pécsi csatár, Kovács Z. és közvetlen közel­ről a kapu közepébe fejelt. (1- 1) Az 53. percben egyenlő lett a két csapatban pályán lévő já­tékosok száma is. A békéscsa­bai Nagyot a bíró egy felesle­ges szabálytalanság után má­sodik sárga lappal büntette, majd a pirosat is felmutatta. Ä 60. percben megérdemel­Ulveczki: győztes gól ten szerezte meg a győztes gólt a pécsi gárda. Ulveczki 19 méterre a kaputól középen kapta a labdát. A pécsi játékos lövésre szánta el magát, pró­bálkozását siker koronázta, hi­szen a labda a jobb kapufáról pattant a hálóba a talán egy ki­csit későn vetődő Udvarácz mögé. (1-2). Pásztor József nem sokkal a gól után hármas cserére hatá­rozta el magát, ám ez sem se­gített a csapatán. Mindkét gárda több gólhelyzetet is ki­hagyott, a Békéscsaba a 74. percben hibázta el a legna­gyobb lehetőséget. Mracskó lövését a végig magabiztosan védő Balogh öklözte ki a felső sarok elől. A pécsiek legna­gyobb lehetősége Győri előtt nyílott. A tehetséges fiatalem­ber Werner labdájával ugrott ki a jobbszélen, 8 méterről ha­talmas erővel alig lőtt a bal kapufa mellé. Ezen a mérkőzésen a tudó­sítónak több piros-fekete ak­ciót kellett feljegyezni, mint a pécsiek eddigi tavaszi mérkő­zésein összesen. A PMFC sokkal jobban, szervezetteb­ben játszott, mint bármikor ebben az évben. Úgy tűnt, ez a csapat valóban érdemesnek tartja magát az élvonalra. Reméljük, nem túlságosan késón jött ez a győzelem, nem lesz a tavaszi öt vereségnek böjtje. Érdemes volt megfigyelni, hogy okosan támogatták egymást a középpályások, a csatárok pedig mozgékony­nak bizonyultak. Több figye­lemre méltó akciót is vezetett a piros-fekete gárda, pedig Tolocsko sérülésénél és Ma­rozsán kiállításánál egy picit megijedhettek a PMFC játé­kosai. különösen, ha hozzá­vesszük, hogy ehhez egy bé­késcsabai gól is társult az első félidőben, és a pécsiek nem arról voltak híresek a tavaszi mérkőzéseken, hogy vesztett helyzetből fordítani tudnak. Ha már itt tartunk, szól­nunk kell néhány szót Kiss Béla játékvezető teljesítmé­nyéről is. Tévés kollégáink segítségével, igaz egy kis mo­nitoron, de többször is vissza­nézhettük az első félidő két, 11-essel összefüggő történé­sét. Ez alapján mindkét eset­ben tévedett. A pécsiek megérdemelten szerezték meg a számukra nagyon fontos három pontot. A PMFC-ben Balogh kifo­gástalanul védett. Bumb hi­degre tette Kulcsárt, Dienes és Szabados erejéből a táma­dások támogatására is fu­totta. A középpályások egy­mást múlták felül, Ulveczki volt a mezőny legjobbja, Jäkl rengeteget futott, Ulrich is többször próbálkozott, Győri hasznosan játszott. A csatá­rok közül Kovácsot szemfüles gólja külön is dicséri, de Tö- kölire sem lehetett panasz. Pásztor József: -r- Nagyon sajnálom a szurkolóinkat, hogy ilyen tehetetlen csabai csapatot láttak. Szégyellem magam a játékosok helyett is. Egyesek teljesítménye szá­momra érthetetlen, amint az is, hogy miért maradt el a győ­zelmünk. Herke Imre: - Küzdelmes, kiélezett kiesési rangadót ví­vott egymással a két csapat. A második félidőben nyújtott jobb teljesítményünk' alapján rászolgáltunk a győzelemre. Nagyon örülök, hogy mindhá­rom pontot megszereztük. Bozsik László További eredmények Vasas - FTC 0-1 (0-1). Fáy utca, 10 000 néző. V.: Puhl. 39. perc: Kuntic jobbról át­ívelt, Nicsenko visszaemelt és Lisztes fejjel a kapuba továbbí­tott. (0-1). 67. perc: Kuntic tört a 16- oson belülre, a földre huppant, Puhl tizenegyest ítélt, ám Lisz­tes jobb alsó sarokra irányított labdáját hárította Sáfár. Az FTC szerencséjére a Va­sas egyszer sem tudta bevenni Hajdú kapuját, ugyanakkor a zöld-fehérek legalább egy helyzetüket a sok közül berúg­ták. Kispest - BVSC 1-1 (0-0). Bozsik-stadion, 5000 néző. V.: Pillér. 55. perc: Árgyelán lábdáját Tóth M. fejjel „pontosította”, Bárányos, a bal kapufa töve mellett küldte a hálóba a haza­iak vezető gólját. (1-0). 72. perc: Pillér szerint a ki­ugró Vinczét Plókai hátulról szabálytalanul akadályozta. Pil­lér sárga lapot adott Plókainak, és büntetőt a BVSC-Dreher ja­vára. Tumultus, vita támadt, majd a játékvezető Bárányos­nak felmutatta a piros lapot. Orosz higgadtan a kapu bal alsó sarkába helyezte a 11-est. (1-1). Összességében a kispestiek többet birtokolták a labdát, ve­szélyesebben is kombináltak, árnyalatnyival közelebb álltak a győzelemhez. Az bizonyos, gólhelyzeteik számát tekintve kényelmesen megnyerhették volna az összecsapást. ÚTÉ - MTK 0-0. Megyeri út, 4000 néző. V.: Kiss G. 46. perc: Djordjevic (ÚTÉ) a kitörő Horváth Cs. lerántásáért kapott piros lapot. A rendkívül alacsony szín­vonalú találkozón egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Az MTK ezúttal sem tudta kicsi­karni a győzelmet. Haladás - Zalaegerszeg 2-1 (1-0). Szombathely, 12 000 néző. V.: Bede. G.: Fehér (30. p.), Kovács S. (66. p. 11-esből), ill. Szabó II. Zs. (90. p. 11-es- ből). Á ZTE volt a bátrabb és a kezdeményezőbb, a Haladás inkább sikeres kontrákra épí­tett. A második félidő elején ki­aludt a világítás, ezért 5 percre félbeszakadt a meccs. Fehérvár - DVSC 4-1 (2-1). Székesfehérvár, 6000 néző. V.: Csema. G.: Horváth F. (15. p., 17. p.), Miriuta (58. p. 11-es- ből), Tóth N. (60. p.), ill. Dombi (27. p.). Kiállítva: Szatmári (57. p.), Stuparu (58. p.). A fehérvári csapat kitűnő csatárjátékkal megérdemelten győzött a mérsékeltebb telje­sítményt nyújtó debreceniek el­len. Győr - Csepel 3-2 (1-2). Győr, 3000 néző. V.: Juhos. G.: Urbán (28. p., 84. p.), Demol- lari (51.-p.), ill. Szekeres (14. p.), Zombori (19. p.). A győriek lelkesedéssét siker koronázta és megszerezték első tavaszi győzelmüket. Vác - Stadler 1-1 (0-0). Vác, 3000 néző. V.: Arany. G.: Nagy T. (90. p.), ill. Dragoner (66. p.). Ezen a találkozón a vendé­gek mutattak be jobb támadójá­tékot, s a hazaiak csak egy bra­vúros szabadrúgással tudták megmenteni az egyik pontot. Az NB I. állása 1. BVSC 21 14 6 1 40-18 48 2. FTC 21 14 2 5 36-17 44 3. Újpest 21 9 8 4 27-16 35 4. Debrecen 21 9 4 8 29-28 31 5. Kispest 21 7 9 5 29-23 30 6. Vasas 21 7 8 6 26-24 29 7. MTK 21 7 7 7 41-35 28 8. Csepel 21 7 7 7 34-33 28 9. Vác 21 6 9 6 32-29 27 10. Stadler 21 5 12 4 27-26 27 11. ZTE 21 6 7 8 30-35 24 12. Haladás 21 6 6 9 20-32 24 13. Fehérvár 21 6 3 12 26-41 21 14. Győr 21 4 7 10 22-35 19 15. B.csaba 21 3 9 9 22-33 18 16. PMFC 21 5 2 14 18-34 14 Világcsúcs a Húsos Kupán Világrekord született a szek­szárdi súlyemelő Húsos Ku­pán, amely egyben Világ Kupa-verseny is. Tizenhárom ország több. mint 100 versenyzője indult a már régóta rangossá vált ver­senyen. A háromnapos viadal második napján 76 kg-os ka­tegóriában a kubai Pablo Lara 208 kg-ra javította az általa tartott 207.5 kg-os világcsú­csot a lökésben. A közép­amerikai versenyző egyéb­ként tudáson készült a ma­gyarországi rekordkísérletére, hiszen a verseny előtti nyilat­kozatában már jelezte, hogy képesnek érzi magát megdön- teni a régi csúcsát. A magyaroknak eddig nem sok babér termett, hiszen az igazi favoritok sérültek, Czanka Attila többek között vírusos influenzával küzd, ezért edzői inkább az olimpiai kvalifikációra tartogatják. Feri Attila sem százszázalé­kos, ő is csak a nézők között foglal helyet. A verseny a mai napi küz­delmekkel ér véget. Gtinántúli Napló Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Feleló's vezető az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Lapszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út 34.7601 Pf.: 134 Telefon: 72-215-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-236-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Telex: 12-211 Felelős vezető: GERHARD MEYER > V Terjeszti az AS—Kft. Baranya Megyei Irodája saját árushálózata és a Pécsi Hírlapkereskedelmi Rt. útján. Labdarúgó NB II., Nyugati csoport Kaposvár - Paks 0-1 (0-0) Kaposvár, 2000 néző. V.: Ger­gely. Rákóczi: Milinte - Mező- Itvás, Deme, Szabó - Tóth, Meksz, Horváth Z. (Nagy G. 78. p.), László (Papp A. 46. p.)- Szarvas (Waltner 65. p.), Szintai. Edző: Bőzsöny János. Paksi Atom: Zele - Nagyfalusi (Osztermayer 56. p.), Éger, Barna - Kádár (Dzsinovics 29. p.), Kovács B., Fejes, Búzás, Orosz - Babati, Horváth Á. (Kiss M. 73. p.). Edző: Pusztai László. Kiállítva: Mező, 69. perc a második sárga lap után. 69. perc: Mező a 16-oson be­lül a labda elrúgása közben Ba­bati lábát is elérte. A túl szigo­rúan megítélt büntetőt Búzás a balra vetődő Milinte mellett a kapu jobb oldalába vágta. (0-1). Erőteljes támadásokkal, magabiztos csapatjátékkal mu­tatkozott be már a mérkőzés elején a Paks. Játékosai sokat mozogtak és miközben a haza­iak alig jutottak túl a félpá­lyán, a vendégek néhány veszé­lyes akciót vezettek. Csak ne­gyedóra után javult fel a ka­posváriak támadójátéka. Igaz, ekkor egy óriási helyzetet el is puskáztak, de aztán folytató­dott a paksi fölény. A szünet után sem talált magára a Rákóczi, a játékosai bágyadtan és fáradtan - ráa­dásul keveset - mozogtak. Amit sokan vártak Kaposvá­ron, az nem teljesült be. Egy paksi kapufa után, ha büntetőből és bizonyos mérté­kig vitatható körülmények kö­zött is, de megszületett a győ­zelmet érő vendéggól. Am a Rákóczi nem emiatt vesztette el elsősorban a mér­kőzést, hanem latymatag, átütő erő nélküli támadójátéka ré­vén. A paksiak szinte az egész mérkőzés folyamán jobb telje­sítményt nyújtottak és rászol­gáltak a győzelemre. Jók: Milinte, Deme, Meksz, ill. Éger, Barna, Kovács B., Fejes, Babati. Jutási Róbert További szombati eredmé­nyek az NB II. Nyugati-cso­portjából: Veszprém ­EMDSZ-Soproni LC1-0 (1-0), Matáv-Sopron - Siófoki Bá­nyász 1-0 (0-0), Érd - Százha­lombatta 1-1 (0-1). Bundesliga, Calcio Hansa Rostock - 1860 Mün­chen 0-3, Bayern München - Eintracht Frankfurt 1-1, Werder Bremen - VfB Stutt­gart 2-2, Fortuna Düsseldorf - Borussia Dortmund 1-2, 1. FC Köln - St. Pauli 1-0. Az élcsoport: 1. Bayern Mün­chen 58 pont/29 mérkőzés, 2. Borussia Dortmund 57/28, 3. Borussia Mönchengladbach 48/28. • Az olasz labdarúgó bajnokság 31. fordulójá­ban: Cagliari - Vicenza 2-0, Cremonese - Piacenza 0-0, Fiorentina - Atalanta 1-0, Internazionale - Juventus 1-2, Padova - Udinese 2-3, AC Parma - Bari 3-1, AS Roma - Napoli 4-1, Samp- doria - Lazio 3-3, Torino - AC Milan 1-1. Az élcsoport: 1. Milan 67 pont, 2. Juven­tus 60, 3. Fiorentina 56.