Új Dunántúli Napló, 1996. március (7. évfolyam, 59-89. szám)

1996-03-31 / 89. szám

12 EMiántúli Napló Sport 1996. március 31., vasárnap Totó l.ZTE-UTE 1-0 1 2. Győr-Vasas 1-3 2 3. FTC - Békéscsaba 3-0 1 4. Bremen - Leverkusen 2-1 1 5. Bayern M. - Dortmund 1-0 1 9. Juventus - Parma 1-0 1 Pótmérkőzés 14. VfB Stuttgart - St. Pauli 1-1 X A többi mérkőzést (mind olaszok) ma játsszák. Baranyai megyebajnokság Baranya megyei labdarúgó baj­nokság, I. osztály. Egyetlen meccset rendeztek szombaton, ezen: Somberek - Villány 6-1. Somberek, 200 néző. V.: Kiss. G.: Jakab 3, Simon 2, Rab- lánszky, ill. Kiss. Labdarúgó NB II. Tegnap két mérkőzést játszot­tak a labdarúgó NB II. Nyugati­csoportjában. Eredmények: Ta­tabánya - Balatonfüred 1-0, EMDSZ-Soproni LC - Keszt­hely 0-0. Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II.: Mo­hácsi FC - Veszprém, Mohács, 16.00. NB III.: Komlói Bá­nyász - Bonyhád, Komló, 15.30. Bátaszék - DDGáz SC, Bátaszék, 15.30. Beremend - Szekszárd, Beremend, 15.30. Balatonkeresztúr - Sellye, Ba- latonkeresztúr, 15.30. PPTSE - Balatonlelle, Postás-pálya, 15.30. Marcali - PVSK, Mar­cali, 15.30. Dunaszentgyörgy - Balatonföldvár, Dunaszent­györgy, 15.30. Megyebajnok­ság: Boda - Lánycsók, Boda, 16.00. Szabadszentkirály - PEAC, Szabadszentkirály, 16.00. Újpetre - MTE, Újpetre, 16.00. Felsőszentmárton - Boly, Felsőszentmárton, 16.00. Harkány - Szederkény, Har­kány, 16.00. Siklós - Szigetvár, Siklós, 16.00. Kozármisleny - Szentlőrinc, Kozármisleny, 16.00. Női NB I.: írisz SC - Fortuna-BAT, Budapest, 11.30. SAKK. Pécsi Sütő Kupa nemzetközi verseny, Pécs, Pa­latínus Szálló, 8.00. KERÉKPÁR. Cosmoparf országúti verseny, rajt: Pécs, Rózsadomb, Illyés Gy. u. isko­lánál, 10.00. KÉZILABDA. NB II. fér­fiak: PEAC-Kettele - Keszt­hely, Pécs, Széchenyi-csamok, 11.00. RÖGBI. NB II. 2. forduló: Pécsi Termesz SE - Gyöngyösi Farkasok, Pécs, Tanárképző­pálya, 14.00. További eredmények Labdarúgó NB I., 18. forduló Lassan lehet komolyan aggódni... Pécsi MFC - MTK FC 0-3 (0-1) Tököli (két védő között) - nem sok vizet zavart fotó: laufer l. Újmecsekalja, 3000 néző. V.: Csema 9. PMFC: Kovácsevics 4 - Dienes 5, Szabados 5, Braun 5 - Tolocsko 4, Ulveczki 4 (Ulrich 4, 46. p.), Jaki 6, Wemer 4 (Bujdak 4, 57. p.), Marozsán 4 (Győri 4, 33. p.) - Tököli 4, Kovács 5. Edző: Herke Imre. MTK: Babos G. 6- Kuttor 6, Lőrincz 7, Tamási 6- Babos A. 5, Lukács 6 (Füle -, 75. p.), Illés 6, Horváth (Stras- ser 5,59. p.), Szekeres 6 - Cser­tői 6 (Kenessei K. -, 89. p.), Hamar 5. Edző: Garaba Imre. (Ahhoz képest, hogy rangos volt az ellenfél, s az időre sem lehetett különösebb panasz, na­gyon kevés nézőt lehetett látni a lelátón. Ez pedig egyértelműen a PMFC gyenge szereplése mi­att volt így.) Amikor először ért fel az MTK a pécsi 16-osra, mindjárt gólt is rúgott. A 14. percben Lukács kanyarított be jobbról, Illésre belül senki sem ügyelt, így simán fejelhetett középről, hat méterről a jobb alsó sa­rokba. (0-1). Két perc múlva Jaki átadásá­val Kovács lefordult, tizenkét méterről lőtt, az MTK kapusa másodszorra megfogta a labdát. Alig múlt el fél óra, cserélt a PMFC: Marozsán helyére Győri állt be. (Marozsán állítólag meghú­zódott, ezért saját kérésére ment le. Lehet hogy megsérült, mindenesetre nagyon gyengén játszott 36 percig. Akár csak a legutóbbi fordulóban.) A 37. percben Jäkl-t Babos Á. a 16-oson belül hátulról buktatta, amiért a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Ul­veczki kihagyta: a kapu jobb oldalára lőtt, Babos G. vetődve védett. (Herke Imre: - A meccs előtt az volt a megállapodás, hogy Tököli rúgja, ha majd lesz li­es. Ennek ellenére Ulveczki át­vállalta ezt a feladatot. Döb­benten néztem, amikor Tököli helyett őfutott neki a labdának. A szünetben lecseréltem volna, mert nem ment neki a játék, s ha így van, akkor minek vál­lalja?) A szünet után Kuttor átadá­sát Csertői majdnem a hálóba emelte, majd - nagy helyzetben - ugyanő rúgott lyukat a pécsi ötösön. A 72. percben Csertői meg­lódult, aztán 18 m-ről lőtt. Nem volt túl erős a lapos lövés, de Kovácsevics még így is lekésett róla. A labda a bal alsó sarokba jutott. (0-2). Csertői még egyszer felira- kozhatott volna a góllövőlis­tára, aztán Hamar adta meg a kegyelemdöfést két perccel a lefújás előtt. A 16-os vonallal párhuzamosan jobbról befelé indult, és egyszer csak 17 m-ről a kapu jobb oldalába bombá­zott. (0-3). Sárga lapot kaptak: Werner, Braun, ill. Illés, Babos Á. Bár még 12 forduló van vissza, de már most lehet ko­molyan aggódni a PMFC őszi NB I-es tagságát illetően. Cso­dák ugyanis Újmecsekalján sincsenek... Kabalából a két tavaszi ve­reség után most új, sárga-kék mezben léptek pályára a piros­feketék, ám ez sem segített. De még a 11-es sem - azt sem tud­ták ugyanis értékesíteni a pé­csiek. Hit, önbizalom és elképzelés nélkül játszott a PMFC, a 11- esen kívül komoly helyzethez sem jutott. Játéka hemzsegett a hibáktól, többen gyatra telje­sítményt nyújtottak. Nincs ve­zéregyénisége a csapatnak, és ezek szerint a vezetőedző szava sem szent, ha más rúgja a bün­tetőt, mint akivel ez meg volt beszélve. A második vendéggól után teljesen szétesett a PMFC já­téka, akkor már az sem érde­kelte volna a labdarúgóit, ha háromnál több gólt kap a csa­pat. Az MTK úgy nyert, hogy egyáltalán nem futballozott jól. Elég volt háromszor meg­ráznia magát, a hazai védelem „vevő” volt ezekre, így jött ösz- sze a három kék-fehér gól. Az első három tavaszi fordu­lóban még nem szerzett pontot a PMFC. Csupán egy gólt lőtt, viszont hetet kapott a 270 perc alatt - és most megy Debre­cenbe ... Baj van, nagyon nagy baj. A PMFC-ben Kovácsevics a második gólnál nagyot hibá­zott. Ráadásul megint kapott egy gólt fejesből, amelynél a beadásra nem jött ki. A sok hi­bával játszó védelemből talán Dienes tűnt ki. J'áklt láttuk a csapat legjobbjának, a közép­pályán a többiek csak vergőd­tek. Elöl Kovács brusztolt, igyekezett, de egyedül kevés volt, még helyzetbe sem került. Az MTK legjobbjai: a sal­langmentesen söprögető Lő­rincz, Illés, Lukács és Csertői voltak. Herke Imre: - Döntő volt, hogy az első helyzetünket ki­hagytuk, ráadásul tetézte ezt a kihagyott 11-es. Ezt követően - mert akkorra már az MTK veze­tett - futottunk az eredmény után. Sajnos, sikertelenül. A védelmünknek stabilabbnak kellene lennie. Garaba Imre: - Nagyon fon­tos mérkőzésről volt szó, hiszen mindkét csapatnak a 3 pont kel­lett. Az első félidőben 0-1 -ig rendkívül bátortalanok voltunk. Azt követően azonban, hogy a hazaiak elhibázták a büntetőjü­ket, arra a hullámhosszra áll­tunk, amit előtte megbeszél­tünk. Mit ne mondjak, ezúttal bejött. Horváth László Ferencváros - Békéscsabai EFC3-0 (1-0). Üllői út, 15 000 néző. V.: Gergely. G.: Ni- csenko (20. p., 48. p.), Jagodics (63. p.) 20. perc: Lisztes buktatásáért szabadrúgáshoz jutott a Fradi. Kuntic a védőkről leváló Ni- csenkót szöktette, ő közelről nem hibázott. (1-0.) 48. perc: Nyilas szlalomozott át a védőkön, a befejezés ugyan nem sikerült, de jókor érkezett Nicsenko, aki a kapu torkából a hálóba továbbította a labdát. (2-0.) 63. perc: Jagodics ügyes közbelépéssel szerelt, majd meglódult, szép cselekkel tisz­tára játszotta magát, aztán 18 m-ről bombagólt rúgott. (3-0.) A Ferencváros nagyszerű tel­jesítménnyel rukkolt ki, a mi­nősítésről csak annyit: a zöld­fehér szurkolók a lefújás után ütemes vastapssal, felállva kö­szöntek el kedvenceiktől. Zalaegerszegi TE - Újpesti TE 1-0 (1-0). Zalaegerszeg, 7000 néző. V.: Juhos. G.: Se­bők J. (36. p.). 36. perc: Horváth A. indí­totta Szabó Il-őt, aki lefutotta védőjét, és lövésszerű beadását Sebők J. két lépésről helyezte a kapuba (1-0.) A hazai együttes jóval több gólhelyzetet dolgozott ki, mint jónevű ellenfele. Bár a főváro­siak a második félidő nagy ré­szében mezőnyfölényben vol­tak, támadójátékukban nem volt átütő erő, így a ZTE egy gó­los győzelme megérdemelt. Innstadt Stadler FC - Kis­pest-Honvéd FC 1-1 (1-0). Akasztó, 3000 néző. V.: Kiss B. G.: Lehota (21. p.), illetve Moses (51. p.). Kiállítva: Le­hota (80. p.), illetve Mátyus (80. p.). 21. perc: Rumán kitűnő lab­dával szöktette Lehotát, aki az eléje kifutó Vezér mellett a jobb’tíÉÓ satbkbá' rúgta a ve­zetőgólt. (1-0.) 51 perc: Moses egy bal oldali szöglet után az elmélkázó vé­dők között 5 m-ről a kapuba pöccintette az egyenlítő gólt. (1-1.) 80. perc: Mátyus és Lehota egymást köpdösték és ezért a játékvezető mindkettőt kiállí­totta. Kézilabda Pályára lépett tegnap a kiesés ellen küzdő PMKC NB I-es női kézilabda csapata is. Ebben a fordulóban Zala­egerszegen, a Caola SE-vei ját­szottak a pécsiek és három gól­lal kikaptak. A Caola 10-8-as félidő után 19-16-ra nyert Csendesék ellen. A mérkőzés másodlagos fő­szereplője dr. Torgyán József volt. A Stadler meglepetésre nemcsak egyenrangú ellenfele volt a Kispestnek, hanem ösz- szességében végig jobban ját­szott. A vezetést is megsze­rezte, míg a Honvédnak igazi gólhelyzete sem volt. Mezőny­ben a hazai csapat jobban ját­szott, de a győzelemhez a hely­zeteket be is kell rúgni. Csepel SC - Haladás VFC 0-3 (0-0). Csepel, 2000 néző. V.: Kurmai. G.: Mikóczi (55. p.), Ács (69. p., öngól), Negrau (73. p.). Még ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten győzött a lelkesen és nagyon jól játszó Haladás, míg a hazaiak egyet­len helyzetet sem tudtak kiala­kítani a vendégek kapujánál. Vác FC-Samsung - Fehér­vár ’96 FC2-2 (2-2). Vác, 2500 néző. V.: Lettrich. G.: Borgulya (2. p.), Andrássy (40. p.), ill. Pető (30. p.), Dulics (39. p.). A közönség az első félidő­ben helyenként szép játékot láthatott, a gólok minden dicsé­retet megérdemelnek. A máso­dik játékrészben viszont csak küzdelemből vizsgáztak jelesre a futballisták, így jogosnak tű­nik a döntetlen. Bármelyik fél képes lett volna megszerezni a győzelmet. Győri ETO FC - Vasas Ca­sino Vigadó 1-3 (0-1). Győr, 4000 néző. V.: Arany. G.: Moke (88. p.), ill. Szilveszter (18. p., 71. p.)|(tíován (83. p.). A tudatosabban jálszó Vasas megérdemelt győzelmet aratott a tavasszal még pontot sem szerzett és az NB II. felé mene­telő Győr ellen. Az NB I. állása 1. BVSC 17 13 3 1 36-16 42 2. FTC 18 13 1 4 35-16 40 3. Újpest 18 8 6 4 25-16 30 4. Debrecen ■■vWr r:8 4 ,5 26-19 28 5. Vasas 18 7 7 4 25-21 28 6. Kispest 18 6 7 5 27-22 25 7. Vác 18 6 7 5 31-27 25 8. MTK 18 6 6 6 37-31 24 9. Csepel 18 6 6 6 30-29 24 10. Stadler 18 4 11 3 25-24 23 11. ZTE 18 6 5 7 28-32 23 12. Haladás 18 4 5 9 17-31 17 13. B.csaba 18 3 7 8 19-29 16 14. Győr 18 3 5 10 19-33 14 15. Fehérvár 18 4 2 12 19-39 14 16. PMFC 18 4 2 12 16-30 11 Teke Kanizsa Sörgyár - Debreceni MTE 3-5. NB I. nők, Nagyka­nizsa. Gyengén gurítottak a sö­rösök, akik ellen nagyszerű haj­rával fordítottak az élcsoport­beli vendégek. A kanizsaiak pontszerzői: Némethné 399, Szentes 390, Vágvölgyiné 383 fa. Düiántúli Napló Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Lapszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út 34.7601 Pf.: 134 Telefon: 72-215-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-236-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Telex: 12-211 Felelős vezető: GERHARD MEYER Teijeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája saját árushálózata és a Pécsi Hírlapkereskedelmi Rt. útján. Labdarúgó NB III. Gerjen - Paksi SE 0-1 (0-1) Gerjen, 300 néző. Vezette: Berki. Gerjen: Homyák - Hos- nyánszki - Kern, Farkas, Hor­váth, Kárpáti - Nagy Zs., Far­sang, Andi - Pusztai (Varga), Kollár (Palást). Edző: Teszler Vendel. Paksi SE: Heizler - Péter (Takács), Erdélyi, Kródi, Maj- sai - Wolf, Somogyi, Radics (Kovács Z.,), Kulcsár (Ács) - Feer, Benedeczki. Edző: Patkós István. A második félidőben nyújtott teljesítménye és a kilakított gólhelyzetei alapján legalább döntetlent érdemelt volna a ha­zai csapat. Mivel azonban gólt nem tudott lőni, még az egyen­lítés sem sikerült neki. Góllövő: Benedeczki. Szebényi Béla Meggyújtották az olimpiai lángot Görögországban, az ókori Olimpia városában fellobbant az olimpiai láng. Tükrök se­gítségével a napsugarak gyúj­tották meg a fáklyát szombat délben. Az eseményen meg­hívott vendégként részt vett Hillary Clinton, az amerikai elnök felesége is. Az olimpiai láng innen in­dul útjára. Először Athénba, az első újkori ötkarikás játé­kok színhelyére „vezet az útja”. A fáklyát április 26-án Los Angelesbe veszik, majd kez­detét veszi nagy útja: 42 ál­lamon keresztül mintegy tíz­ezer futó 24 ezer kilométert tesz meg július 19-ig az atlan­tai olimpia nyitó ünnepségé­nek napjáig. Paul Crutzen, a németor­szági Mainzban lévő Max Planck Intézet Nobel-díjas kémikusa szerint az atlantai olimpián az-egészségre ártal­mas ibolyántúli sugárzás a szokottnál is erősebb lehet, mivel jelentősen elvékonyod­hat a légkör ózonrétege.- Egyáltalán nem akarok pánikot kelteni, ám fontosnak tartom, hogy az egészségügyi szakemberek vegyék ezt fi­gyelembe - nyilatkozta Crut­zen. A tudós, aki tavaly éppen az ózonréteg tanulmányozá­sáért kapta meg a kémiai No- bel-díjat, elmondta: az Egye­sült Államok fölött várhatóan tíz, de az időjárási tényezők kedvezőtlen egybeesése miatt akár húsz százalékkal keve­sebb ózon lehet majd nyáron a légkörben. Pécsi Sütő sakkverseny Megkezdődtek a Pécsi Sütő nemzetközi sakkverseny küzdelmei Pécsett, a Palatí­nus Szállóban. A két cso­portba osztott 104 induló között található 3 olimpiai bajnok, 5 nemzetközi nagymester és több, mint tíz nemzetközi mester. Az első játéknap néhány érdekesebb eredménye. FIDE-csoport: Sax - Buri- jek 1-0, Klein - Varga Z. 0-1, Izsák - Kopasz 1-0, Ha­lász - Csőm 0-1, Horváth P. - Iván 1-0, Lénárt - Varga P. döntetlen, Bárczay - Barta 1-0, Kosztolánczy - Vadász 0-1, Györkös - Mi- halecz 1-0. B csoport: Da­rázs - Horváth Gy. 1-0, Jemsom - Makai döntetlen, Segota - Valkema 1-0.