Új Dunántúli Napló, 1995. szeptember (6. évfolyam, 238-267. szám)

1995-09-24 / 261. szám

Sport 1995. szeptember 24., vasárnap Labdarúgó NB I., nyolcadik forduló Ez ám a (kellemetlen) meglepetés! MFC - Haladás VSE 0-1 (0-0) Békés kézfogás New Yorkban Pécsi Kosárlabda NB I. Diósgyőr - PVSK-Dália 92-85 (47-49) NB I. nők, A-csoport. Mis­kolc, 2500 néző. V.: Harsá- nyi, dr. Smied. PVSK-Dália: Balázs 21, Sztojkovics 27, Horváth 8/3, Anitics 21/9, Vi- lutyte 8. Cs.: Hollósy. Edző: Rátgéber László. Eléggé nehezen tudták csak tartani a diósgyőriek két szí­nesbőrű játékosát, Mosley-t és Hardmont a vasutasok. Kü­lönösen velük volt sok bajuk a pécsieknek. Hardmon a leg­lehetetlenebb helyzetekből is betalált. Az első félidőben a PVSK- Dália jól játszott, de még a szünet után, a 24. percben is vezetett (56-54-re). A magas színvonalú mérkőzés a 32. percben dőlt el, elhúzott a Diósgyőr, amely a döntő pil­lanatokban higgadtabb volt. Érdekesség: a diósgyőriek­nél a volt pécsi Zsolnay 18 pontot dobott. Hardmon hu­szonnyolcat, Mosley huszon­kettőt gyűjtött. Király Sándor, a diósgyő­riek edzője: - Nagyon jó szín­vonalú mérkőzés volt, remek ellenfelet győztünk le. A két amerikain kívül Baloghot di­csérhetem. Rátgéber László: - Játé­kunkba öt perc hiba csúszott. Ezt a rutinos hazaiak könyör- telenbül kihasználták. DVMSE - TFSE 91-57 (50-24) NB I. férfiak, B-csoport, Budapest. Legjobb dombó­vári dobók: Kis S. 20/15, Ko­vács N. 18, Kis S. 17. A DVMSE a PVSK helyére be­ugrott a bulgáriai Várnában szeptember 26 - október 3. között rendezendő vasutas EB-n. Totó 1. Ferencváros - Győr 2-0 1 2. Stadler - Csepel 0-0 X 3. Bremen - Kaisers). 1-1 X 4. Hamburg - Karlsruhe 0-0 X 5. Rostock - St. Pauli 2-0 1 A többi mérkőzést ma játsszák. Bundesliga A német labdarúgó-bajnokság, a Bundesliga eredményei, I. osztály, 7. forduló: 1. FC Köln - Freiburg 1-1, Werder Bremen - Kaiserslautern 1-1, Bayern München - Bayer Leverkusen 1-0, VfB Stuttgart - Borussia Mönchengladbach 5-0, Ham­burg - Karlsruhe 0-0, Hansa Rostock - St. Pauli 2-0. Labdarúgó NB III. Gerjen - Bátaszék 0-0 Bátaszék, 300 néző. V.: Csapó. Gerjen: Prantner - Beda, Hosnyánszky, Wiesner - Kern, Kiss (Farkas), Nagy, Far­sang, Varga - Andi (Palásti), Pusztai. Edző: Teszler Vendel. Bátaszék: Kocsis - Bojás, Ko- vacsics, Izsák, Hauwasser - Brecska (Papp), Pozsár, Szaba­dos, Pankovics - Zalai, Szent- mártoni. Edző: Topor István. A hazai csapat játékosai egy tucatszor álltak a kapussal szemben, de ezúttal sem tudtak a kapuba találni. Szebényi Béla PVSK-Komló 2-0 (0-0) Vasút-pálya, 400 néző. V.: Nagy B. PVSK: Tihanyvári - Somogyvári, Török, Róth, Tóth (Géczy) - Brúder (Kobelák), Sipos, Papes - Fülöp, Mészá­ros, Lieber. Edző: Rónai István. Komló: Adám - Farkas (Kole- sánszky), Korcsmár, Bódis, Ha­lász - Schuszter, Tigyi, Geisz (Pörs), Dömény - Nagy B., Bé­res. Edző: Kovács Lajos. A megyei rangadó jó játékot hozott. Az a csapat nyert, amely jobban kihasználta a helyzeteit. Ez a lelkes PVSK volt. G.: Géczy, Mészáros. Rónai István: - A második félidő alapján megérdemeltük a győzelmet. Jó meccs volt. Kovács Lajos: - A PVSK ki­használta a helyzeteit, mi nem. H. L. Marcali - Beremend 0-0 Marcali, 600 néző. V.: Bá­nyai. Marcali: Dániel - Bozsó, Mészáros J„ Mészáros L. (Ko- lumbán), Borbély - Virág, Va­dász, Becsei, Rózsa - Andricz (Szántó), Arany. Edző: Mészá­ros József. Beremend: Hatala- Göller, Óbert, Macsi, Gellén - Orsós, Weinert, Valkai, Polgári - Kirchner, Benkovics. Mb.: Edző: Kubatov József. Igazságos pontosztoszkodás. Kiállítva: Óbert 81. p. (a játék­vezető megsértéséért). Ivusza István Újmecsekalja, 3500 néző. V.: Arany 6. PMFC: Kovácsevics 5 - Szabados 7 - Dienes 5, Bumb 4 (Ulrich 5,46. p.), Lajos 4 - Tolocsko 5, Dárdai 7, Fehér 6, Schneider T. 4 (Ulveczki -, 77. p.) - Tököli 4-2=2, Bujdak 4 (Pest R. 4, 51. p.). Edző: Dár­dai Pál. Haladás: Kurucsai 6 - Tóth M. 6 - Varga 5, Dávid 5 (Tóth Gy. -, 80. p.) - Somfalvi 5, Bognár 4 (Mikóczi 5, 51. p.), Szekér 5, Majoros 7 - Schnei­der G. 5, Fehér 5 (Negrau -, 68. p.), Kovács S. 5. Edző: Miha- lecz István. A 7. percben Dárdai tisztán lőhetett, de csak a kapu köze­pén álló Kurucsai ölét találta el. Folyamatosan támadott a Pécs, mindez azonban csak szögle­tekre volt elég. A szívós ven­dégvédekezés eredményeként Bognár Fehér lerántásáért a 17. percben sárga lapot kapott. Négy perccel később Tököli lá­bában volt a gólszerzés lehető­sége, de kitörése után gyámol­talanul lőtt és védett a szom­bathelyi kapus. A következő percben Szekér kapott sárga la­pot méltatlankodásért. És ekkor elindult a játékvezető laposz­tása: a 25. percben Bumb ér­demelt sárgát Dávid felvágásá­ért, majd két perccel később Tolocskó követte a listán lab- daelrúgásért. A 33. percben Somfai gyűjtött egy sárga kár­tyát Dárdai lerántásáért. A 40. percben Dárdait szerel­ték szögletre és a Tolocskó által beívelt labdát Bumb az ötös sarkáról fejelte alig a bal felső sarok mellé. A félidő befeje­zése előtt egy perccel Tökölit, miután Bognár után rúgott, ki­állította a játékvezető. Szünet után cserékkel pró­bált frissíteni a megfogyatko­zott pécsi együttes. Ennek eredményeként tíz percen át so­rozatban rúghatta a szögleteket és a szabadrúgásokat a hazai együttes. A 60. percben Pest játszotta magát helyzetbe, de a 16 méterről leadott ballábas lö­vése elsuhant a jobb kapufa mellett. Egy perccel később ha­zaadásért a Haladás jutott köz­vetett szabadrúgáshoz az 5-ös vonal előtt, de Dávid a kapu Ferencváros - Győri ETO FC 2-0 (0-0). Üllői út, 12 ezer néző. V.: Varga S. G.: Kopunovics (74. p.), Kuntics (90. p.). Kiál­lítva: Radics (69. p.). 69. p.: Radicsnak törleszté­sért sárga lapot mutatott fel Varga, s mivel ez már a máso­dik volt neki a mérkőzésen, ér­Kurucsai kapus magányos­sága FOTÓ: LÖFFLER GÁBOR mellé bombázta a legurított labdát. A 67. percben egy fölös­leges szabálytalanság után sza­badrúgáshoz jutott a Haladás. A 22 méterről elvégzett szabad­rúgást Majoros a sorfal között lőtte a jobb alsó sarokba. (0-1). Erősített a csökkent létszám­ban játszó hazai együttes, ami­nek következtében előbb Dár­dai lövését védte a kapu köze­pében a vendégek hálóőre, majd Fehér lőtt az égbe egy le­pattanó labdát. Hajtott, küzdött a Pécs, de jól őrizve előnyét, ölte a játékot a Haladás. A 82. percben Dárdai találta meg lab­dájával az előre törő Szabadost, aki kiszorítva az égbe lőtt. Egy perccel később Vargát akasztá­sért sárga lappal figyelmeztet­ték, ám mindez nem volt elég, mert a 86. percben Székért Dárdai felrúgásáért (volt már sárga lapja) kiállította a játék­vezető. Szorított a PMÉC és védekezett a Haladás, csakhogy ez sem volt elég arra, hogy a hazaiak utolérjék magukat. Mindkét csapatnak létfon­tosságú volt a mérkőzés. A még nyeretlen vasiak ezúttal edzőt telemszerűen korábban mehe­tett zuhanyozni. 74. p.: Vincze O. adott be jobb oldalról, Kopunovics per- dített a jobb sarokba. 84. p.: Vincze Ottó ütközött Csabannal. A győri kapus meg­sérült, le kellett cserélni. 90. p.: Zavadszky átadásából Kuntics lőtt a jobb alsó sa­rokba. A hazaiak irányították a já­tékot, szervezettebben futbal­loztak. Megérdemelten tartot­ták otthon a három bajnoki pontot. Újpesti TE - Parmalat FC 4-0 (1-0). Megyeri út, 4500 néző. V.: Vágner. G.: Belvon (20. p.), Szanyó (62. p. 11-es- ből), Jenei (71. és 81. p.). Kiál­lítva. Zimmermann (72. p.). 20. p.: Szanyó ugratta ki Belvont, aki tíz méterről bom­bázott a kapuba. (1-0) 62. p.: Egressy beadásába Zimmermann kézzel ütött bele a 16-oson belül. A büntetőt Szanyó értékesítette. (2-0) 71. p.: Jenei szerelte Toldit, majd átívelt Disztl felett. (3-0) 81. p.: Egressy ívelt be bal oldalon az alapvonalról, a bea­dást Jenei fejelte be az ötös- ről.(4-0) A második félidőre feljavult Garami edző csapata, és még ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert a görcsö­is váltottak, s amint azt a ,Járna” mondja, ezúttal ez be is jött. Pedig nem így indult a mérkőzés. Annál inkább nem, hiszen a hazaiaknak a Debre­cen elleni győzelem után járó pontok elvesztése miatt ugyan­csak szükségük volt a győze­lemre. A mérkőzés alakulását te­kintve az első félidőben több gólhelyzetet szalasztottak el a hazaiak, s ennek „itták” levét, amikor Tököli - sokadik - fe­gyelmezetlensége után ismét a partvonal mellé került. A szü­net után hiába erőlködött a megfogyatkozott hazai együt­tes, már nem bírt a véletlenül előnyt szerző vendégekkel. A hazai csapatban Kovácse­vics kapus a gólról nem igazán tehetett. A hátvédsorban ismét Szabados volt a legbiztosabb. Sajnos Bumb kiválásával Die­nes és Lajos „sebezhetővé” vált. A középpályán a család és a csapat becsületéért isteniga­zában küzdő Dárdai volt nem­csak a sor, de a csapat leg­jobbja is. A csatárok? Nos, most őket el kellene felejteni. A vendégeknél Kurucsai mellett a nagyszerűen söprögető Tóth M., a pályán igazán látó Bog­nár mellett a győztes gólt is lövő Majoros tette a legtöbbet a vasiak győzelméért. Dárdai Pál: -Az első félidő­ben voltak a legnagyobb lehe­tőségeink, amiket elpuskáztunk. A kiállítást és Bumb kényszerű cseréjét (felrepedt a szemöl­döke) követően megzavarodott a csapat. Most újra össze kell szednünk magunkat, hogy hely­rehozzuk ezt a hazai botlást, dehát erre már volt példa a kö­zelmúltban. Az igazság az, hogy még egy ilyen fiaskót nem en­gedhetünk meg magunknak. Mihalecz István: -Nagyon örülök a győzelemnek, mit is tehetnék, mint újdonsült edző? Remélem ezt a csapat is így érzi. Igaz, ezt a mérkőzést meg­nyertük, csak most istenigazá­ban azt nem tudom, hogy a kö­vetkező mérkőzésen - az eltil­tott és sérült játékosok hiányá­ban - kikkel állunk ki? Kapu László sen játszó fehérváriak ellen. Stadler - Csepel 0-0. Akasztó, 2000 néző. V.: Kur- mai. Az alacsony színvonalú mérkőzés egyetlen pozitívuma­ként fogható fel, hogy a Csepel megőrizte veretlenségét. MTK - Kispest-Honvéd 0-1 (0-0). Hungária krt., 4000 néző. V.: Pillér. G.: Bárányos (89. p.). 89. p.: Bárányos 20 méterről védhetetlenül lőtt a ka- puba.(O-l) A sztárcsapatnak kikiáltott, de rettentő gyengén játszó MTK-tói jogosan vitte el a há­rom pontot a Kispest. (A ZTE - Vác mérkőzést pénteken játszották, a találko­zót 2-1-re a hazai csapat nyerte.) Az NB I. állása 1. Csepel 8 5 3­16- 8 18 2. BVSC 7 5 1 1 12- 4 16 3. FTC 7 5 _ 2 13- 6 15 4. Újpest 7 4 1 2 13- 6 13 5. MTK 7 4 1 2 13- 7 13 6. Vác 8 4 1 3 17-13 13 7. Vasas 7 3 2 2 11- 9 11 8. Debrecen 7 3 2 2 8-10 11 9. Stadler 7 2 4 1 11- 9 10 10. Győr 8 2 3 3 11-11 9 11. Kispest 6 2 2 2 7- 6 8 12. ZTE 8 2 1 5 9-15 7 13. Parmalat 8 2­6 9-20 6 14. PMFC 8 2 1 5 8-12 4 15. B.csaba 7 1 1 5 8-16 4 16. Haladás 8 1 1 6 6-20 4 Nem hozott fordulatot a Profi Sakk Szövetség (PCA) New Yorkban zajló világbajnoki döntőjének nyolcadik fordulója sem. Akárcsak a korábbi partik során, ezúttal is döntetlenben egyezett meg a címvédő orosz Garri Kaszparov és kihívója, az indiai Viswanathan Anand. A 22. lépést követő békés kézfogás egyben azt is jelen­tette, hogy a döntetlenek szá­mát illetően új rekord született. Az eddig jegyzett legnagyobb LABDARÚGÁS. NB II.: BKV Előre - Mohácsi FC, Budapest, 16.00. NB III.: DDGáz SC - PPTSE, Pécsbányatelep, 15.00. Sellye - Balatonföldvár, Sellye, 15.00. Paks - Balatonkeresztúr, Paks, 15.00. Bonyhád - Duna- szentgyörgy, Bonyhád, 15.00. Szekszárd - Balatonlelle, Szek- szárd, 15.00. Baranyai megye­bajnokság, I. osztály: Boly - Kozármisleny, Boly, 15.00. Szederkény - Somberek, Sze­derkény, 15.00. Szigetvár - Lánycsók-Rival, Szigetvár, 15.00. Szentlőrinc - Villány, remisorozatot Anatolij Karpov és Viktor Korcsnoj mondhatta magáénak, ők 1978-ban a Fü- löp-szigeteken lejátszott világ- bajnoki párosmérkőzés során hétszer egymás után egyeztek meg döntetlenben. A PCA-finálé nyolcadik játszmájában a 32 esztendős Kaszparov vezette a világos bábukat. A legfeljebb húsz játszmát magában foglaló páros küzdelem állása nyolc parti után 4-4. Szentlőrinc, 15.00. MTE - Boda, Mohács, 16.00. Felső- szentmárton - Újpetre, Felső- szentmárton, 15.00, Szabad­szentkirály - Siklós, Szabad­szentkirály, 15.00. KÉZILABDA. NB I. fér­fiak: Tatabánya - PMKC, Ta­tabánya, 17.30. NB II. férfiak: Harkány - Szentgotthárd, Sik­lós, 14.30, Segesd - PPTSE, Segesd 11.00. EJTŐERNYŐS SPORT. Magyarország - Horvátország csapatverseny, málomi lakóte­lep, 8.00. Blinántúli Napló Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Lapszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út 34.7601 Pf.: 134 Telefon: 72-215-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-236-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Telex: 12-211 Felelős vezető: GERHARD MEYER Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája saját árushálózata és a Pécsi Hírlapkereskedelmi Rt. útján. ________VPN Góltotó____________ A PMFC - Haladás mérkőzés eredményét egyik pályázónk sem találta el. A pótmérkőzésre helyesen tippelők közül a szerencse Csendes Imrének (Pécs, Bocskai u. 24) kedvezett, akinek az 500 forintos utalványt postán küldjük el. Az e heti pályázatunkra is csak a lapból kivágott szelvényeken lehet tippelni, amit pénteken déli 12.00 óráig juttathatnak el pá­lyázóink szerkesztőségünk címére: Uj Dunántúli Napló, 7623 Pécs, Rákóczi út 34 szám. Főmérkőzés: Vasas - PMFC:................................ P ótmérkőzés: Győri FC - ZTE:............................ A pályázó neve:........................................................ Lakcíme:.................................................................... F eketén, fehéren Kanizsán A dél-zalai város élvonal­beli sakkcsapata, a Tungs­ram férfi együttese alapvető változásokat hozott a szak­ágban és olyan iskolát te­remtett, amelyre bátran le­het építeni.-Az élvonalbeliek mel­lett egyre többet hallatnak magukról a fiatalok. Kiss Judit, a Hevesi iskola tanu­lója Eb-ezüstérmes lett, hogy csak a legjobbat említ­sem - mondja Kassai László, a lámpagyáriak csa­patvezetője. - Megrendez­tük az első nemzetközi gyermekversenyt, s most egy újabb nagyszabású via­dalra kerül sor. Hagyomány­teremtőként bonyolítják le a Batthyány Kupa korcsopor­tos országos versenyt. Ez pedig szeptember 29- én kezdődik, mintegy 150 sakkozó ül asztalok mellé. Négy korcsoportban, 10-12, 13-14, 15-16, 17-18 éves lányok és fiúk mezőnyében zajlanak a versenyek. B. A. Mai sportműsor 1 ( Az NB I. további eredményei