Új Dunántúli Napló, 1995. augusztus (6. évfolyam, 208-237. szám)

1995-08-13 / 220. szám

12 l^faántúli Napló Sport 1995. augusztus 13., vasárnap Labdarúgó NB III. Labdarúgó NB I., második forduló Balszerencsés pécsi vereség Parmalat FC - Pécs Mecseki Futball Club 3-1 (2-0) PPTSE - Dunaszentgyörgy Limex SE 1-1 (0-0). PPTSE pá­lya, 300 néző. V.: Pecsét. PPTSE: Horváth - Koronics, Soós, Kaufmann, Berta - Mol­nár (dr. Gelencsér), Kovács, Amigya - Hadnagy, Hüber (Schweiger), Balázs. Edző: Csordás István. Dunaszent­györgy: Gróf - Sörös (Debrec- zeni), Varga, Aradi, Káldi - Mácsik, Vecsei, Dienes, Bíró - Boros, Hajpál (Gyöngyösi). Edző: Horváth Péter. Nagyon készült az újonc pé­csi, valamint a Kisdoroggal tör­tént egyesülés után ugyancsak újonc vendég-csapat a nyi­tányra. Végülis kimaradtak a hazai helyzetek, igazságos a végeredmény. G.: Hüber, ill. Bíró. Vidákovics Iván TOTÓ 1. BVSC - MTK 0-2 2 2. Csepel - Kispest 2-1 1 3. Megállapított eredmény 1-3 2 4. Győr - Haladás 3-0 1 5. Parmalat -PMFC 3-1 1 6. Stadler - B.csaba 3-1 1 7.1. FC Köln - Shalke 04 0-1 2 8. B. München - Hamburg 3-2 1 9. Frankfurt - Karlsruhe 2-2 x 10. St. Pauli - 1860 Münch. 4-2 1 11. Rostock - Leverkusen 1-2 2 12. Bielefeld - Zwickau 4-0 1 13. Mannheim - Wattensch. 5-2 1 Pótmérkőzés 14. Chemnitz - Meppen 2-0 1 Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II.: Budafok - Nagykanizsai Olaj­bányász, Budafok, 16.30. NB HL: Paksi SE - PVSK, Paks, 16.30, Bonyhád - Marcali, Bonyhád, 16,30, DDGáz - Ger- jen, Pécsbányatelep, 16,30, Szekszárd - Komlói Bányász, Szekszárd, 16.30, Sellye - Bá- taszék, Sellye, 16.30, Balaton- földvár - Beremend, Balaton- földvár 16,3.0, Balatonlelle - Balatonkeresztúr, Balatonlelle 16.30. Megyebajnokság: Mohácsi TE - Felsőszentmárton, Mo­hács, 17.00, Boly - PEAC, Boly, 17.00, Szederkény - Sza­badszentkirály, Szederkény, 17.00, Szigetvár - Harkány, Szigetvár, 17.00, Szentlőrinc - Újpetre, Szentlőrinc, 17.00, Villány - Siklós, Villány, 17.00, Lánycsók - Kozármis- leny, Lánycsók, 17.00, Boda - Somberek, Boda, 17.00. LOVASSPORT. Díjugrató verseny, Mohács, 9.00. VITORLÁZÁS. Kettele Kupa, Orfű, 10.00. TRIATLON. Fadd-Dom- bori, 9.30. KÉZILABDA. Georgikon Kupa, a Komlói Bányász rész­vételével, Keszthely, 9.00. Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Bede 8. Parmalat FC: Disztl P. 6 - Toldi 5 (Varga E., 79. perc), Rosa 5 (Varsányi, 70. perc), Dubecz 5 - Dvéri 6, Bekő 5, Zimmermann 6, Keresztúri 7, Tóth N. 7 - Horváth F. 8, Pálfi 6. Edző: Szabó Károly. Pécs Mecseki Futball Club: Ková- csevics 5 - Lajos 5, Balázs 5, Schneider 5 - Tolocsko 5, Fe­hér 5, Dárdai 6, Bumb 6, U1- veczki 4 (Bujdak 5, a szünet­ben) - Ulrich 5, Tököli 6. Edző: Dárdai Pál. Bár az első helyzetet a 3. percben a Parmalat hagyta ki (Horváth pörgetését Kovácse- vics hárította), a következőkben a PMFC nyomasztó fölényben játszott. Az 5. percben például Tököli ugrott ki a balszélen, s teljesen tiszta helyzetből 14 méterről a kétségbeesetten ki­futó kapus jobb lábát találta el. Változatos, sok hibával tarkí­tott játék alakult ki az első ne­gyedóra következő részében, majd a 18. percben vezetést szerzett a hazai együttes. Lajos buktatta a kitörő Horváthot 20 méterre a pécsi kaputól, a sza­badrúgást Dvéri szépen csa­varta a PMFC kapujának jobb felső sarkába. Kovácsevics mozdulni sem tudott. (1-0). Továbbra is egyenrangú csa­patok változatos küzdelmét lát­hatták a fehérvári nézők, kima­radt pécsi ziccerekkel. A 25. percben Tököli gyö­nyörű szólója után a kapusról kipattanó labdát. Ulveczki ha­talmas gólhelyzetben 12 méter­ről, jobbról gyatrán mellé lőtte. S ahogy az lenni szokott, az el­lentámadásból megszerezte második gólját a hazai csapat. Tóth Norbert 20 méteres pró­bálkozása mellé ment volna, ám megpattant Balázson és az elmozduló Kovácsevics mellett a kapuba jutott. (2-0). A mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki a PMFC - újra Ulveczki volt a tettes. A középpályás jobboldalról in­dulva elgurította a labdát a ki­futó kapus mellett, Toldi a ka­putól 10 cm-re a kapufára tal­A szlovák idegenlégiós, Buj­dak, aki kiharcolta a pécsiek 11 -esét Fotó: Läufer L. palta, a visszapattanó labda - mint később, a hazafelé utazó játékosok a buszon elmondták, szerintük - túljutott a gólvona­lon ... A második játékrészben enyhe pécsi mezőnyfölény kö­zepette teltek a percek, majd a 60. perc körül a fehérvári Tóth beadását Zimmermann sarok­kal megtolta, Horváth 6 méter­ről kapásból célozta meg a ka­put, Kovácsevics azonban óri­ási bravúrral a kapufára men­tett. Az állandósuló pécsi me­zőnyfölényt jelezte a 71. perc­ben, hogy Fehér beadását Buj­dak kecsegtető helyzetben a 8 méterről a kivetődő Diszflbe rúgta. A 75. percben szépített a PMFC, Dárdai szép beadása a 16-oson belül találta a csere­ként beállt Bujdakot, a szlovák csatár kiugrott, Toldi lerántotta. A büntetőt Dárdai lőtte a bal alsó sarokba. (2-1). A pécsiek szépítő találata után megélénkült a játék, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, levegőben lógott az egyenlítés. A 82. percben Schneider átadását Ulrich 12 méterről próbálta a kapuba kül­deni, ám Disztl védett. A 88. percben a Parmalat egyik akciójának végén Zim­mermann szöktette Horváth Fe­rencet, Kovácsevics mintha el­késett volna a kifutással, a fe­hérvári csatár pedig nagyon okosan jobbról, 8 méterről a rövid sarokba gurított. (3-1). Balszerencsés vereséget szenvedett a PMFC. A pécsiek végig partiban voltak, s a mér­kőzés túlnyomó részében a me­zőnyben jobban is játszottak mint a Parmalat. A pécsi csa­pat, csakúgy mint a BVSC el­len, legnagyobb helyzeteit is kihasználatlanul hagyta. Olyan lehetó'ségeket hibáztak el Dárdaiék, amin még a fe­hérvári szurkolók is csak ál- mélkodtak. A pécsiek fegyelmezetten és taktikusan játszottak. A Parmalat győzelmét an­nak köszönheti, hogy a kapu előtt határozottabb volt, és a pályán „tartózkodott” egy klasszis teljesítményt nyújtó já­tékosa: Horváth Ferenc. A fiatal pécsi csapat nem okozott csalódást Fehérváron. A kapuban Kovácsevics több­ször bravúrosan hárított, a harmadik gólt határozottabb közbelépésével megakadályoz­hatta volna. A csapat újonca, Lajos nem bírt Horváth Fe­renccel. A középpályán Ul­veczki nem találta a helyét. A két csatár közül Tököli volt a veszélyesebb. A Parmalatnál Horváth Fe­renc válogatottszintű játékot produkált, Zimmermann ren­geteget futott, de a második fél­időben Dárdai néha megold­hatatlan feladat elé állította. Szabó Károly: - Rendkívül értékes győzelmet arattunk, úgy érzem, megérdemelten szerez­tük meg a három pontot. Úgy tapasztaltam, hogy játékunk va­lamelyest javult, a hibákat pe­dig majd a következő fordulók­ban kijavítjuk. Egyébként jó folytatást kívánok a PMFC-nek. Dárdai Pál: - Saját magun­kat vertük meg igen gyatra helyzetkihasználásunk miatt. Gratulálok a Parmalatnak. Bozsik László Az NB I. további eredményei PENTEKEN JÁTSZOTTÁK: Zalaegerszegi TE - Debreceni VSC 2-3 (1-0). Zalaegerszeg, 8000 néző. V.: Hanacsek. G.: Preisinger (38., 54. p.), Balogh (öngól a 64. p.), ill. Arany (48., 70. p.). Kiállítva: Arany (85. p.). A Zalaegerszeg mindent megpróbált, de ezúttal csak ennyire tellett az erejéből, az Mántúli Napló Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Lapszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út 34.7601 Pf.: 134 Telefon: 72-215-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-236-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Telex: 12-211 Felelős vezető: GERHARD MEYER Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája saját árushálózata és a Pécsi Hírlapkereskedelmi Rt. útján. egységesebb, tapasztaltabb Debrecen rászolgált a három pontra. SZOMBATI EREDMÉ­NYEK: Csepel SC - Kispest- Honvéd 2-1 (1-1). Béke tér, 1000 néző. V.: Márton. G.: Ba- ranyi (all. percben Jakab pa­zar beadását pofozta 1 m-ről a hálóba, az 51. percben ismét Jakab ívelt középre, s ezúttal 5 m-ről fejelt a csepeli csatár), ill. Warzycha (a 20. percben 10 m- ről fejelte kapura Bárányos be­adását, amely a kapufáról pat­tant be). Szürkén, ötlettelenül játszott a Kispest-Honvéd, így a Jakab- Baranyi csepeli támadópárnak nem okozott gondot megadásra késztetnie a vendégeket. A ta­valy még Pécsett játszó Warzy­cha hiába lőtt egy egyenlítő gólt, ezúttal még az ő tudása is kevésnek bizonyult a vereség elkerüléséhez. BVSC-Dreher - MTK 0-2 (0-1). Szőnyi út, 1000 néző. V.: Kurmai. G.: Hamar (a 28. perc­ben Füle cselezte ki Bognárt, és adott középre), Csertői (a 90. percben Farkasházy remek jobboldali beadását fejelte 8 m- ről a kapu jobb oldalába). Lendületesen, gólra éhesen kezdtek a csapatok, de Hamar gólja után egyre inkább ellapo­sodott a játék. A hazaiak erőt­lenül, elképzelés nélkül szövö­gették támadásaikat, esélyük sem volt a győzelemre. Stadler FC - Békéscsabai EFC 3-1 (2-0). Akasztó, 2000 néző. V.: Lettrich. G.: Csehi Z. (a 32. percben Resko szögletét fejelte a bal felső sarokba), Nyicsenko (a 40. percben Csehi I. átadását vágta be védhetetle- nül), Dragoner (a 77. percben egy megcsúsztatott szögletre csapott rá), ill. Szarvas (Mak- rickij szabályos szerelését 11- esnek ítélte Lettrich a 88. perc­ben. A büntetőt a bal alsó sa­rokba helyezte). Győri ETO FC - Haladás VSE 3-0 (1-0). Győr, 5000 néző. V.: Stamler. G.: Hámori (az 1. percben Miriuta vezette fel középkezdés után a labdát, és ugratta ki a csatárt), Azoitei (a 74. percben Virág beadását vágta 5 m-ről a hálóba), Pető (a 84. percben Fűzi lövése még kipattant, de 10 m-ről Pető a jobb sarokba lőtt). Kiállítva: Varga (a 24. percben Azoiteit vágta fel), Szekér (az 55. perc­ben szövegelt a bírónak). Rögtön vezetést szerzett a Győr, s ezt az előnyt nem is ve­szélyeztette a gyorsan tíz főre fogyatkozott vasi gárda. A má­sodik kiállítás megpecsételte a vendégek sorsát, bár-a hazaiak rengeteg hibával játszottak, a Haladás nem tudott egyenrangú ellenféllé válni. A Vác FC-Samsung - Vasas C. V. mérkőzést vasárnap, a Ferencváros - ÚTÉ találkozót pedig hétfőn játsszák. Labdarúgó NB II. Siófok - Mohács 3-1 (1-1) Siófok, 2000 néző. V.: Kiss G. Siófok: Brakszatórisz - Köves (Soós, a szünetben), Kolovics, Juhász, Szabadi - Tóth L., Bu- latovics (Csák, a 60. percben), Király - Szabó Z:, Földes, Molnár (Búza, 77. perc). Edző: Készéi Ferenc. Mohács: Viszt - Becker, Márkus, Tóth A., Rigó - Martinov, Kosa, Nagy E., Pest (Takács, 64. perc), Gyurkity, Horváth (Neidhardt, 27. perc). Edző: Botos Antal. A 15. percben Viszt mozdult ki a kapujából, enyhén akadá­lyozták és a védőkről lepattanó labdát Juhász az üres kapuba lőtte. (1-0). A 25. percben Kosa húzott el a jobboldalon, beadására töb­ben is mozdultak és Tóth Attila 14 méterről védhetetlenül lőtt a bal alsó sarokba. (1-1). A 46. percben egy hazai szöglet után a beívelt labdát Szabó Z. elegánsan a kapuba helyezte. (2-1). Ä 63. percben a labda Tóth L. elé került, aki egy lövőcsel után laposan a kapu bal alsó sarkába lőtt. (3-1). Jók: Tóth L„ Juhász, Szabó Z„ Király, ill. Rigó, Márkus, Kosa. Készéi Ferenc: - A mai mér­kőzésen a legfontosabb célt, a jól rajtot, azaz a győzelmet el­értük. A keret kiegészítőnek tar­tott játékosai olyan teljesít­ményt nyújtottak, ami a jövőre nézve biztató. Botos Antal: - Kitűnő játék- vezetés mellett, jó iramú mér­kőzés volt. Más célok, más lehe­tőségek. Gratulálok a játékosa­imnak, mert nálunk jelenleg ez a maximum. Földes Zoltán Kaposvár - Tatabánya 2-0 (0-0) Kaposvár, 2500 néző. V.: Kéri. Rákóczi: Milinte - Kiss, Mező, Novák, Itvás - Pruckner (Nagy G.), Meksz, Horváth, Priol (László) - Szarvas, Csemi- jenko. Edző: Bözsöny János. Tatabányai FC: Mázi - Káb- rics, Ócsai, Nagy A., Matics - Jezsek, Szabj án (Hegedűs), Bodzsár, Deák - Restye (Bog­nár), Galántai. Edző: Hegyi Imre. G. Horváth (11-esből), Csemijenko. A mérkőzésre eredetileg ki­jelölt játékvezető nem érkezett meg a helyszínre, így az egyik partjelző vette át a vezetőbírói szerepet. A Rákóczi akarata érvénye­sült inkább a pályán, ám a tata­bányai védelem és Mázi kapus bravúrjai nagyon sok hazai helyzet eredményességét meg­hiúsították. A Rákóczi minden csapatrészében jobb volt ellen­felénél. EMDSZ-Sopron - Paks 3-0 (1-0) Sopron, 4500 néző. V.: Vágner. Sopron: Tarlósi - Katona, Ko­vács T., Sztanó - Kovács L., Ördög, Vancea (Csiszár), Szántó, Szabó T. - Takács (Chiratcu), Korsós (Földes). Edző: Gálhidi György. Paks: Mausz - Dzsinovics, Jenei, Nagyfalusi, Kovács B. - Kádár (Bafná), Néudl, Orosz, Búzás - Babati (Osztermajer), Horváth Á. (Vayer). Edző: Pusztai László. G.: Szabó T., Takács, Korsós. A tartalékos hazai csapat nagy lendülettel kezdett, azon­nal lerohanták ellenfelület, s vezetést is szereztek. A hátra­lévő időben szinte egykapura játszott az NB I-ből kiesett Soproni LC, de rengeteg hely­zetet elhibáztak. A második félidő Takács góljával kezdődött, ami egyre inkább megnyugtatta a soproni együttest, amely végül ilyen arányban is megérdemelten nyert. Dobó István További eredmények: PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK: Veszprém - Dunaferr 1-1. SZOMBATI EREDMÉNY: Érd - BKV Előre 2-3. Labdarúgó Női Magyar Szuper Kupa Ezúttal sem sikerült A labdarúgó Magyar Szuper Kupadöntőt második alkalom­mal írták ki és mindkétszer ugyanazon két együttes talál­kozott. Mindebből az is kide­rülhetne, hogy ezen két együt­tes a hazai két legjobb csapat. Nos, nem is járunk messze az igazságtól, hiszen a külföldi sztárokkal rendelkező elit fővá­rosi csapat mellett csak a pé­csiek voltak képesek arra, hogy kétszer is „ellenfelek” legye­nek. A tavalyi év után ismét a ferencvárosiak győztek. Női Szuper Kupa döntő: Fe­rencváros László Kórház ­Pécsi Fortuna BAT 1-0 (0-0). Dunaújváros, 500 néző. V.: Kesjár. Pécsi Fortuna BAT: Kiss - Rácz, Rippel, Szittár, Szabó - Török (Ditrich), Lőj, Berki, Arnold - Erdei, Ferencz. Edző: Hunyady Tibor. G.: Ruff az 52. percben. A nagy melegben lejátszott mérkőzésen a pécsi csapat egyenrangú ellenfele volt a bajnokegyüttesnek, amely a helyzetét kihasználta. A pécsi­eknek ugyanez nem sikerült. A torna különdíját, a mezőny leg­jobbjának járó díjat Kiss Júlia, a pécsiek kapusa kapta. Góltotó A Parmalat - PMFC mérkőzés eredményét eltaláló pályá- zink közül a sorsolásnál a szerencse Széllé Krisztián, 7936 Szentlászló, Kossuth utca 55. sz. alatti lakosnak kedvezett, akinek az 500 forintos utalványt postán küldjük el. Az e heti pályázatunkra is csak a lapból kivágott szelvényeken lehet tippelni, amit pénteken déli 12.00 óráig juttathatnak el pá­lyázóink szerkesztőségünk címére: Uj Dunántúli Napló, 7623 Pécs, Rákóczi út 34 szám. Főmérkőzés: MTK - PMFC............................................................ Pótmérkőzés: Újpest - Zalaegerszeg ........................................... A pályázó neve:...................................................................................... Lakcíme:................................................................................................. i