Új Dunántúli Napló, 1994. november (5. évfolyam, 301-330. szám)

1994-11-21 / 321. szám

Megyebajnokság Pécsi Zsolnay - Somberek 2- 2 (0-1). Porcelángyári-pálya, 200 néző. V.: Németh. Zsol­nay: Juhos - Pieck, Papp, Ko­vács (Jávor) - Nagy (Schrankó), Koronics, Kobelák, Baumann, Molnár - Foral, Ta­kács. Edző: Palkovics József. Somberek: Wéber - Pál, Csi- rek, Rablánszky, Jakab - Hon­véd, Zsolt, Pintér, Muck - Si­mon, Vadas (Spohn). Edző: Sziebert Imre. G.: Koronics, Foral, ill. Simon 2. Jók: Kobe­lák, Takács, Foral, ill. Pintér, Wé'utr, Simon. Erősen kétséges, hogy ez a pontosztozkodás örömet jelen­tett a két csapatnak. Sok gól­helyzet kimaradt. L. R. Szigetvár - RTS Mohács 3- 2 (0-1). Szigetvár, 150 néző. V.: Balázs F. G.: Telek 2, Kis­falvi ill. Kovács, Szukfild. Változatos mérkőzésen meg­érdemelt hazai győzelem. Pápai Géza Mohácsi TE - PEAC 1-0 (0-0). Mohács, 100 néző. V.: Bayer. G.: Vezér. Kiállítva: Csemus (PEAC), Krizmanics (MTE).Ennyivel jobb volt a ha­zai csapat. Baris József. Szabadszentkirály - Vil­lány 1-1 (1-0). Szabadszentki­rály. 100 névő. V.: Béni. G.: Eczkert, illetve Szajkó. Kiál­lítva: Bozó (Sz.szentkirály), il­letve Szalai (Villány). Küzdelmes mérkőzésen igaz­ságos döntetlen. Hazenauer Gyula Kozárrriisleny - Harkány 2-1 (1-1). Kozármisleny. 200 néző. V.: Móze. G.: Harsányi, Suvák, illetve Denyák. Küzdelmes mérkőzésen a ha­zai csapat igen értékes győzel­met aratott. Kovács László Töttös - Szentlőrinc 5-2 (2-0). Töttös, 300 néző. V.: Poszt. G.: Schwérger 2, Bóner 2, Minoric ill. Nyaka T. 2. A vendégcsapatra nézve az eredmény hízelgő. Gombár László Felsőszentmárton - Pécsi Postás 1-1 (1-0). Felsőszent­márton, 400 néző. V.: Kovács. G.: Csalós ill. Kaufmann. Az utolsó percekben egyenlí­tettek a vendégek. Kovácsevics Csaba Siklós-Újpetre 1-0 (0-0). Siklós, 300 néző. V.: Georgio. G.: Keresztes Zs. A fölényben játszó hazaiak megérdemelt győzelmet arattak. Vetró Dezső A megyei I. állása 1. Villány 15 8 5 2 16-11 29 2. Siklós 15 8 4 3 24-12 28 3. Zsolnay 15 7 7 1 18-10 28 4. PPTSE 15 7 6 2 29-14 27 5. FsztmártonlS 7 4 4 25-17 25 6. Somberek 15 6 6 3 19-15 24 7. MTE 15 6 4 5 28-24 22 8. Szigetvár 15 6 3 6 20-19 21 9. Újpetre 15 5 4 6 22-23 19 10. Harkány 15 5 3 7 27-24 18 11. PEAC 15 5 3 7 23-24 18 12. Szentlőrinc 15 5 2 8 24-38 17 13. K.misleny 15 2 8 5 17-25 14 14. RTS Mo. 15 4 2 9 22-39 14 15. Szszkirály 15 3 4 8 28-28 13 16. Töttös 15 2 3 10 15-34 9 Labdarúgó NB II. Jó játék, kemény ellenfél Mohács FC - Budafok 1-0 (0-0) Támad a hazai csapat (Lovász jobbról) Fotó: Tóth L. Mohács, 1300 néző. Vezette: Kincses. Mohács FC: Ková­csevics - Csoboth - Burai, Becker - Nagy E., Rigó, Nagy T., Takács - Lovász (Tóth A. a 93. percben), Hrotkó, Horváth A. Edző: Botos Antal. Buda­fok: dr. Szieben - Wendler, Takó, Gál, Kazacsenkó - So­mogyi, Bősze, Vanicsek - Sza­mosi, Nagy S., Babai (Ódor a 77. percben). Edző: Krivitz Tamás. 71. perc: Az addig js nagy kedvvel játszó Nagy Tamás lé­pett ki a tizenhatoson belül, már csak a kapussal állt szemben, 14 méteres lövését azonban dr. Szieben bravúrral kiütötte. Nagy Tamás ismételt, a labda ezúttal egy hátrarohanó védőről pattant ki - éppen Nagy Ervin elé, aki 19 méterről a tápász- kodó, így tehetetlen kapus feje fölött bődületes erővel a hálóba bombázott. (1-0). A Pécsről a mohácsi mér­kőzésre igyekvőket (köztük a tudósítót is) egy baleset miatti másfél órás útlezárás tartotta vissza az első félóra megtekin­tésétől - igazi eseményről azonban, mint kiderült, nem maradtak le. Egy-két helyzet addig is volt ugyan, de az első játékrészben nem bírt egy­mással a két jól felkészült és kitűnő erőben lévő csapat. A második félidőben aztán - kö­zéppályásai révén - felülkere­kedett a Mohács, s bár Ková- csevicsnek is kellett egy-két ziccert védenie, dr. Szieben- nek több dolga akadt. Egyszer hibázott csak, s ez a hazaiak­nak a három pont megszerzé­sét jelentette. Bár egy idegen­beli forduló - Siófokon - még vár a mohácsi csapatra, az őszi szezonról máris elmond­ható, hogy sok-sok reményt hagyott a tavaszra. Egy újabb jó alapos alapo­zás után még bármi előfor­dulhat ... Botos Antal: -Boldog va­gyok, hogy örömet tudtunk sze­rezni lelkes közönségünknek. Szeretném megköszönni elmúlt félévi támogatásukat. A Siófok elleni utolsó mérkőzésünk - bí­zom benne, hogy jól szereplünk - már csak hab lesz a tortán. Krivitz Tamás: - Szoros mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert. Jók: Kovácsevics, Nagy E., Nagy T., Lovász ill. dr. Szie­ben, Kazacsenkó. Pauska Zsolt PVSK - Haladás 0-2 (0-0) Vasutas-pálya, 300 néző. V.: Mező. PVSK: Tihanyvári (Torma, az 59. p.) - Nagy, Bá­rány, Vókó, Andreidesz - Brú­der, Ulrich (Kaszás, 61. p.), Fü- löp, Vidák (Sipos, 61. p.) - Ró­zsahegyi, Teszárik. Edző: Rónai István. Haladás: Király - Szőcs, Bognár, Sánta, Neudl, Szekér, Varga, Tóth Gy - Schneider (Berbás, 82. p.). Szőllősi, Somfalvi (Sülé, 75. p.). Edző: Fedor Sándor. Kapuja elé vonult vissza biz­tosítani a hazai együttes, így csak az első negyedóra végén jutottak el Király kapujáig. Mindezt jól érezték a vendégek is, s ennek megfelelően három csatárral támadtak, ez azonban csak növelte a népsűrűséget Ti­hanyvári kapuja előtt. Ezen idő­szakban Somfalvi és Bognár veszélyeztette a hazai kaput, lö­véseik azonban célt tévesztet­tek. Szünet után hamar eldőlt a mérkőzés sorsa. Az 50. percben Szőllősi ugratta ki nagyszerűen Schneidert, aki a kifutó Tihany­vári hasa alatt lőtt a hálóba. (0-1). A következő támadásnál Fülöp a gólvonalon mentette Varga fejesét. Két perccel ké­sőbb azonban már a csereként beállt Torma is tehetetlen volt Somfalvi 18 méterről futtából leadott lövése ellen, mert a labda a jobb alsó sarokba kötött ki. (0-2). Azt követően Schnei­der kapott sárgalapos figyel­meztetőt, egy kemény beleme- nésért. Lőtt még egy gólt azt követően a Haladás, ám azt a já­tékvezető les címén nem adta meg. A 70. percben már verve volt az egész pécsi védelem, de Szőllősi labdája a bal kapufa tövéről pattant vissza Torma ölébe. Az utolsó negyedórában mindkét csapat cserékkel pró­bált frissíteni, s bár ezen per­cekben a pécsiek is „fellángol­tak”. Nagyon egyoldalú mérkő­zést játszott ezen a találkozón a valaha NB I-ben szebb na­pokat látott két vasutas együttes. A vendégek támad­tak, a hazaiak védekeztek. Végülis a szombathelyieknek elég volt egy pergő játékot hozó fél óra, hogy bebiztosít­sák győzelmüket. Rónai István: - A legkorsze­rűbben játszó csapatot ismer­hettük meg a Haladásban. A mai játékunkkal kétségessé sem tudtuk tenni győzelmüket. Fedor Sándor:-A nagy me­zőnyfölényünket a második fél­időben gólokra is tudtuk vál­tani. Ezzel nemcsak szombathe­lyi szurkolóinknak szereztünk örömet, de remélem a Pécsett betegen, kórházban fekvő dr. Andics orvsunknak is. Kapu László BKV Előre - Beremend 4-1 (1-0) Bp. 300 néző. V.: Graboczky. BKV Előre: Sárközi - Gyimesi, Szeitl, Arató, Krecska - Széplaki, Szántó, Ivanics, Bencze - Szil­veszter, Tóth. Edző: Sárosi László. Beremend: Hatala - Visinka (Fü­löp a 38. p.), Óbeit, Borsos, Gellén - Köller (Bíró az 56. p.), Vida, We- inert, Berecz, Valkai, Lajtai. Edző: Héhl János. A 26. perc: Széplaki futott el a jobb oldalon, pontos beívelését Szeitl lőtte 10 méterről a bal felső sarokba (1-0). A 69. perc: Bencze 18 m-ről vá­ratlanul lövésre szánta el magát, bal lábáról a labda a jobb felső sa­rokba kötött ki. (2-0). 72.perc: Be­recz egyedül szólózott a BKV vé­dők díszkiséretében 16 m-es bal lábas lapos lövése, a bal sarokba landolt (2-1). 80. perc: Ivanics 14 m-ről lágyan a beremendi védők felett a jobb sarokba emelt (3-1). 89. perc: Az üresen hagyott Bencze öt méterről senkitől sem zavartatva a jobb alsó sarokba lőtt (4-1). Az első játékrészben az Előre sokkal többet birtokolta a labdát. A vendég Beremend kontrái pedig erőtlenek voltak. Sárosi László: Nehezen indult a csapat, a szívósan, de sportsze­rűen védekező ellenfél ellen. Az eredmény számunkra kedvező, de a játékunknak még sokat kell ja­vulnia. Héhl János: Ezen a mérkőzé­sen jól játszottunk, sajnos az ellen­félnek nagyobb szerencséje volt. Sárgalap: Gellén, Berecz, Val­kai, Weinert, illetve Bencze. Csalló János További eredmények Szombaton játszották: Tatabá­nya - Keszthelyi Honvéd Haladás 2-2, Veszprém FC - ESMTK-Hungaplast 0-0. Vasárnapi eredmények: Matáv SC Sopron - Siófoki Bányász FC 1-1, Paks - Dunaferr SE 0-0, Bajai FC Százhalombattai FC 2-1. Továbbra is nyűt a mezőny, sok múlhat a jövő heti Siófok - Mo­hács mérkőzésen a dobogós he­lyek eldöntésében. A másik két ba­ranyai csapat helyzete közel sem rózsás. A Keszthely - Paks mérkőzést a Keszthely óvása miatt újrajátszák. A nyugati csoport állása 1. BKV Előre 14 9 3 2 26-16 30 2. Siófok 14 8 4 2 27-12 28 3. Sz.batta 14 7 4 3 24-21 25 4. Mohács 14 7 3 4 22-14 24 5. Veszprém 14 6 6 2 15- 7 24 6. Budafok 14 6 4 4 20-19 22 7. Baja 14 6 4 4 23-24 22 8. Haladás 14 7­7 27-20 21 9. Keszthely 13 5 5 3 22-16 20 10. Paks 13 5 3 5 16-17 18 11. Dunaferr 14 3 7 4 8- 8 16 ÍZ Sopron 14 4 2 8 20-26 14 13. Tatabánya 14 4 2 8 13-19 14 14.ESMTK 14 4 1 9 11-27 13 15. Beremend 14 3 1 10 15-27 10 16. PVSK 14 1 3 10 8-24 6 Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: GERHARD MEYER Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-M Kft. Baranya megyei irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a Pécsi Hírlapkereskedelmi Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető minden naptári év végéig, a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvet­lenül, postautalványon és átutalással a Postabank Rt. 249-98903 025-07929 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 437 forint, negyedévre 1254 forint, fél évre 2448 forint, egy évre 4776 forint. ISSN 0865-9133 Qj __ Dunántúli napló Labdarúgó NB III. DDGÁZ SC - Letenye SE 4-0 (2-0) Pécsbányatelep, 400 néző. V: Molnár. DDGÁZ: Tábit (Biszt)- Lajos, Vukmann, Miklós - Lehota, Schweitzer (Pál), Pan- csó, Kulcsár (Hausemeuer) - Nagy, Hüber, Szabó. Edző: Dárdai Pál. Letenye: Lepár - Adorján, Tóth, Dobos (Voro- nyák), - Kramarics, Révész, Adróczi (Lepár), Halász, Far­sang, Adorján, Rostás. Edző. Szabó. Ilyen arányban is megérde­melten nyert a hazai együttes. G.: Nagy (2), Lajos, Szabó. Komlói Bányász - Bonyhád 4-0 (2-0) Komló, 400 néző. V: Bö- röczi. Komló: Ádám - Farkas, Birovácz, Schuszter, Bódis, - Dömény, Pest (Molnár), Priol (Tigyi), Tiszai - Máté, Béres (Nagy B.). Edző: Kovács Lajos. Bonyhád: Bogaras - Szabó, Zirkó, Stumpf, Szlama - Dara­bos, Illés, Baumann, Guzorán - Kiss, Pfeiffer.Edző: Kiss János. G.: Máté (2), Tiszai, Priol (11-esből). Kiállítva: Illés az 58. percben. Jók: Farkas, Máté, Dömény, ill. Kiss, Darabos. A hazai csapat megérdemelten tar­totta otthon a 3 pontot még ilyen arányban is. Sándor József Balatonföldvár - Bátaszéki 6-2 (2-0) Balatonföldvár, 250 néző. V.: Ábrahám. Balatonföldvár: Ko­vács J. - Ludézer, Sashegyi, Be- leznai, Kovács A., (Béres F.) Báli, Kalmár, Németh, Béres J., Jagär (Grúber), Balaton. Edző: Karasz János. Bátaszék: Kocsis- Iszák, Pozsár, Kőkuti, Bolyás, Péter (Deák), Szentmártoni, Szabados, Bozsolik (Pap ), Kel­ler, Pankovics. Edző: Fiáth Ta­más. G.: Balaton 3 (az egyik 1 l-esből), Béres J. 2, Kalmár il­letve Szabados, Pankovics 11-esből. A hazaiak csak foko­zatosan tudták megtörni a hely- zeteket hibázó vendégek ellen­állását. Igaz ehhez a legjobb módszert alkalmazták: a góllö­vést. Szabó József Sellye - Kaposcukor 1- 5 (0-2). Sellye. 500 néző. V.: Bocs. Sellye: Pfaff - Csorba, Knézics, Labricz, Jócsi, Major, Pfeifer, Vásáros, Varga (Györgyei), Koszir, Király. Edző: Pfeifer Ferenc. Kaposvár: Milinte - Szabó M., László, Itvás, Nagy, Deme, Novák, Takács, Szintai (Szabó F.) Szabó A., Szabó L. (Kiss). Edző: Horváth Lajos. G.: Nagy 4, Szintai, illetve Pfei­fer. Négy súlyos kapus hiba mi­att vesztett a Sellye. Báling József Marcali - Gerjen 2- 1 (0-0) Marcali 300 néző. V.: Haran­gozó. Marcali: Ángyán - Bo- zsó, Mészáros, Borbély, Hor­váth, Tóth P., (Dér) Szántó, (Vi­rág) Rózsa, Arany, Tóth Cs., Fenusz. Edző: Mészáros József. Gerjen: Blazsó - Fodor, Kal­már, Andi, Szabó L., Somogyi, Farsang, Szabó T., Kulcsár (Gyenis), Magyari, Taba. Edző: Kalmár Ferenc. G.: Fenusz, Tóth Cs., ill. Kalmár. A jóiramú, küzdelmes mér­kőzésen a hazaiak a 90. percben Sampras nyert Becker ellen Vasárnap a Majna-menti Frankfurtban befejeződött a férfi teniszezők IBM-ATP vi­lágbajnoksága. A döntőben hatalmas küz­delmet, igazi küzdelmes, fordu­latos örömteniszt láthatott a kö­zönség. Az első helyen kiemelt és a világranglista élén álló amerikai Pete Sampras 4:6, 6:3, 7:5, 6:4- re legyőzte a világ ötödik leg­jobbját, a hazaiak üdvöskéjét, a német Boris Beckert. elért góllal szerezték meg a számukra nagyon értékes három pontot. Ivusza István Szekszárd - Balatonlelle 3- 2 (3-0). Szekszárd 200 néző. V.: Czakó. Szekszárd: Cziráki - Novák (Pálfi), Kvanduk, Kara, Kovács - Horváth, Márkus, Cseke (Sztehlo), Kárpáti - Ju­hász, Pusztai G., (Nagy). Szak­osztály-igazgató: Laki Zoltán. Balatonlelle: Balogh - Hollósi, Rózsavölgyi, Kenéz (Vörös), - Czubelách, Kóródi, Himics, György, Czirpák, Andresics (Szabotin) - Pusztai T., Túri. Edző: Köves László. A szek­szárdiak első félidei teljesítmé­nye könnyű győzelmet Ígért, az­tán végül meg kellett küzdeniük a 3 pontért. G.: Juhász 2, Hor­váth, illetve Pusztai T. 2. Kisdorog - Boly 4- 1 (0-1) Kisdorog. 200 néző. V.: Cservölgyi. Kisdorog: Kiss - Ercsi (András), Varga, Stölkler R., Pető, (Óber) - Endeli, Hor­váth, Vecsei, Boros - Mácsik, Bíró. Edző: Horváth Péter. Boly: Cseh - Neidhardt, Mirkó, Virág, Keibl - Kraics, Schleich (Vészi), Scháb (Hrotkó), Rieber, - Víg, Klócz (Váradi). Edző: Kresz László. A mély talajú pályán két el­lentétes félidő után megérde­melt hazai siker született. G.: Mácsik 2, Bíró, Horváth, illetve Scháb. Fekete László Barcs - Nagyatád 1-0 (1-0) Barcs. 400 néző. V.: dr. Ru- gási. Barcs: Füredi - Zeller R., Papp T., Miodrovics, Somogyi, Kovács, Papp Á., Hajmási, Kar­sai (Szilágyi), Cservölgyi (Mangult), Horváth. Edző: Guzsvány János. Nagyatád: Czigóth - Minor, Szalai, Utasi, Graban, Tóth, (Vojkovics) Szi­geti, Király, Dómján, Becsei (Brezovszky), Vékony. Edző: Németh Lajos. G.: Hajmási. Felfokozott várakozás előzte meg a két szomszédvár ranga­dóját. Hajmási bombalövése megnyugtatta a hazaiakat, de idegesítette a vendégeket. A fél­idő végére az egész atádi véde­lem „besárgult”. A második fél­időre rákapcsolt a Barcs. Parázs hangulatban fejeződött be a mérkőzés, melyet a hazaiak tel­jesen megérdemelten nyertek meg. Kiállítva: Szalai (70 p.) 2 sárgala miatt, Grabant (79. p.) szintén 2 sárgalap, Dómján (85. p. leköpte ellenfelét). Kelemen Géza Az NB III. állása 1. Kaposvár 15 13 2­42- 6 41 2. DDGÁZ 15 11 2 2 30- 5 35 3. Komló 15 10 4 1 30- 8 34 4. Marcali 15 8 3 4 26-23 27 5. Kisdorog 15 6 5 4 19-19 23 6. Sellye 15 6 4 5 23-27 22 7. Bonyhád 15 6 4 5 19-25 22 8. B.földvár 15 5 6 4 28-23 21 9. Gerjen 15 5 4 6 27-27 19 10. Bátaszék 15 5­10 22-27 15 11. Nagyatád 15 3 6 6 10-19 15 12. Letenye 15 3 4 8 16-28 13 13. Szekszárd 15 3 3 9 22-33 12 14. Boly 15 2 4 9 12-26 10 15. Barcs 15 2 4 9 9-23 10 16. BJelle 15 2 5 8 15-31 8 A Balatonlellétől 3 büntető pont levonva. TOTÓ 1. Parmalat - Ferencváros 0-2 2 2. Győri ETO - N.kanizsa 1-2 2 3. Dortmund - Freiburg 1-1 x 4. Frankfurt - M.gladbach 2-1 1 5. Karlsruhe - B. München2-2 x 6.1860 Műn. - Leverk. 1-1 x 7. VfB Stuttgart - Bochum 2-2 x 8. Uerdingen - Bremen 1-3 2 9. Brescia - Roma 0-0 x 10. Cagliari - Genoa 1-0 1 11. Napoli - Fiorentina 2-5 2 12. Parma - Foggia 2-0 1 13. Sampdoria - Torino 1-1 x Pótmérkőzés 14. BVSC - PMSC 3-0 1