Új Dunántúli Napló, 1994. október (5. évfolyam, 270-300. szám)

1994-10-02 / 271. szám

Labdarúgó NB I. Gólözön Újmecsekalján PMSC-Fordan - MMDSZ Sopron 4-3 (2-1) Kosárlabda PVSK-Dália - Közgáz-MATÁV SE 87-59 (44-28) Labdarúgó NB II. Siófok - Beremend 2-0 (1-0) Siófok, 1000 néző. V.: Mező. Siófok: Bíró - Keszeg, Bimbó, Olajos, Perger - Tóth (Kirch- mayer 58. p.) Miovecz, Petrók, Dukon - Földes (Kiss P. 58. p) Szabó. Edző: Gellei Imre. Be­remend: Hatala - Visinka, Óbert, Macsi, Gellén - Kirch­ner, Bíró (Szabó 75. p.), Berecz, Weinert - Fülöp, Lajtai (Valkai 84. p.). Edző: Héhl János. 43. perc: Kirchmayer szabad­rúgását Petrók 6 méterről a jobb alsó sarokba vágta. (1-0). 83. perc: Szabó Z. beívelését Kiss P. közelről fejelte a bal alsó sarokba. (2-0). Végig jó iramú változatos mérkőzést vívott a két csapat, a hazaiak döntő fölényben játszottak, de a lelkesen és szervezetten védekező bere- mendi együttes hősiesen hely­tállt. Molnár József Labdarúgó NB III. Gerjen - Balatonlelle 4-2 (3-0). Gerjen, 300 néző. V.: Béni. Gerjen: Blazsó - Kiss (Ignácz), Szabó, Fodor - Far­sang, Varga, Somogyi, Gyenis (Kalmár) - Magyari, Volár, Nagy Zs., Szakosztály-igaz­gató: Pálfi Gábor. Balatonlelle: Balogh - Hollósi, Rózsavölgyi, Kenéz, Czubelák - Csirpák, Kóródi, Vörös (Andrasics), Szabotin (Toldi) - Flimics, Túri. Edző: Köves László. 3-0 után a haza csapat azt hitte, vége a mérkőzésnek. A gerjeniek csak az eredménynek örülhetnek. G.: Nagy Zs. (2), Farsang, Magyari, ill. Túri (2). Szebényi Béla Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II.: PVSK - Paks, Vasút-pálya, 14.00. Mohács - BKV Előre, Mohács, 14.00. Sopron - Baja, Sopron, 14.00. Paks - Haladás VSE, Paks, 14.00. NB III.: Komlói Bányász - Barcs, Komló, 14.00. DDGáz SC - Szekszárd, Pécsbányatelep, 14.00. Nagyatád - Sellye, Nagyatád, 14.00. Bonyhád - Boly, Bonyhád, 14.00. Letenye - Bátaszék, Letenye, 14.00. Rá- kóczi-Kaposcukor - Balaton- földvár, Kaposvár, 14.00. Mar­cali - Kisdorog, Marcali, 14.00. Megyebajnokság: Szigetvár - Szabadszentkirály, Szigetvár, 14.00. Újpetre - Somberek, Új- petre, 14.00. Szentlőrinc - PEAC, Szentlőrinc, 14.00. Vil­lány - MTE, Villány, 14.00. Töttös - Zsolnay, Töttös, 14.00. Siklós - Kozármisleny, Siklós, 14.00. Felsőszentmárton - RTS Mohács, Felsőszentmárton, 14.00. KOSÁRLABDA. NB I. Fér­fiak: MALÉV - PVSK, Bp. 18.30. Nők: PPTSE - Nagyka­nizsa, Széchenyi-csamok, 12.00. PEAC - Eger, Pécs, vá­rosi sportcsarnok, 10.00. KÉZILABDA. NB II. nők: Lepke - Fonyód, Várkői-sta- dion, 15.00. Újmecsekalja, 5000 néző. V.: Arany. PMSC: Géléi - Márton- Dienes, Braun - Tolocsko (Ulveczki, a 64. percben), Len­gyel, Dárdai, Warzycha, Virág- Benkovics (Tököli, a szünet­ben), Niederbacher. Edző: Eich László. Sopron: Boros - Nagy, Dragoner, Árpási, Katona - Bo­ros, Deák (Szántó, az 54. perc­ben), Chiratcu, Cseh - Majoros, Fischer. Edző: Győrfi László. Nagy lendülettel kezdett a Pécs, de hosszú percekig nem boldogult a szoros emberfo­gásra beállt vendégekkel. Tör­tént ez annak ellenére, hogy a hazaiak az első 5 percben már a harmadik szögletüknél tartot­tak. Csakhogy mindez nem je­lentett 11-est. A 10. percben azonban megszületett a várva várt gól: Virág szabadrúgásból a felállított sorfal között 25 m-ről talált a jobb alsó sarokba. (1-0). Támadásban maradtak a pécsiek, és végül is ők bánták, mert a 20. percben Majorost To­locsko fellökte a 16-oson belül. A játékvezető 11-esnek ítélte. A büntetőt Cseh értékesítette. (1-1). Már-már mindenki el­könyvelte az első 45 perc kie­gyenlített mérkőzését, amikor a 40. percben az addig is jól ját­szó Márton tört előre, a 16-oson belül Katona elkaszálta. A bün­tetőt Warzycha küldte a jobb alsó sarokba. (2-1)­Szünet után megpróbált erő­síteni a Pécs, annál is inkább, mert az első 45 percben gyen­gélkedő Benkovics helyére Tö- kölit küldte pályára a pécsi mes­ter. Az első harminc percben halvány Dárdai parádés labdát tálalt a védőfalba betörő Nie­derbacher elé, aki a kifutó Ba­bos hasa alatt lőtt 10 méterről a hálóba. (3-1) Derült égből villámcsapás­ként érte a pécsieket a Sopron második gólja. Az 59. percben Borsos jobb oldali beadását Di­enes elvétette és Majoros 6 mé­terről lőtt a dermedt Géléi háló­jába. (3-2). Nem volt vége a pé­csiek vesszőfutásának: csak öt percet kellett várni arra, hogy ismét a hazaiak hálójában tán­coljon a labda. Ignácz beívelést az előre húzódott Dragoner fe­jelte az üresen hagyott hálóba. Ádáz csata alakult ki az utolsó 10 percre, aminek végül is győztesei a hazaiak lettek az­zal, hogy a 82. percben Warzy­cha nagyszerűen ugratta ki a falba betörő Dárdait, aki látvá­nyos labdaátvétel után lőtt 14 méterről a bal alsó sarokba. (4-3). Eddig is szoros mérkőzése­ket vívott egymással a két pa­tinás dunántúli csapat, csak­hogy meghazudtolva a törté­nelmet, most még látványos, gólokban gazdag találkozót is vívtak. A hazaiak - még mindig nincsenek egymással annyira összeszokva - kockáztattak, s mit ne mondjunk, 3-1-gyel már-már bejött ez a taktika, csakhogy nem számoltak a soproniak kitartásával és vál­lalkozó kedvével. A Sopron kétgólos hátrányból is egyen­lített. Szerencséjére a pi­ros-fekete gárdának: Dárdai felpörgette magát és nem mindennap látható technikai bravúrral szerezte meg a PMSC 3 pontos győzelmét. Kapu László a kapu jobb oldalába, ezzel szé­pített. (1-4). 87. p.: Hleba belőtt labdáját a menteni igyekvő Fuisz 6 m-ről saját kapujának jobb felső sar­kába rúgta. (Öngól!) (1-5.) Az újoncok találkozóján meglepő, de teljesen megér­demelt vendégsiker, kiütéses Stadler-győzelem született. A mérkőzésen Lakatos és társai tetszés szerint rúgták a gólja­ikat. Könnyen nyertek. Jók: Vlaszák, ill. Laka­tos, Linnyikov, Nagy, Mak- riczki, Oprisan. Készéi Ferenc: -A Stadler FC ennyivel jobb volt. Sándor István: - Örülök an­nak. hogy a már leírt játékosok bizonyítottak. A csapatot csak dicsérni tudom. Balogh Antal További eredmények Vác - Parmalat 4-0 (3-0). Vác, 2 ezer néző. V.: Vágner. G.: Füle (2), Aczél, Nyilas. Debrecen - Vasas 0-0 (fél­beszakadt). Debrecen, 5 ezer néző. V.: Hartmann. A 84. percben Márton partjelző je­lezte, hogy a nézőtérről meg­dobták, Hartmann pedig lefújta a mérkőzést. ÚTE-Novabau - Békés­csaba 2-2 (0-0). Megyeri út, 9 ezer néző. V.: Puhl. G.: Bérczy, Jenei, ill. Csató J., Kiss J. ETO FC Győr - BVSC 1-3 (1-2). Győr, 4 ezer néző. V.: Bede. G.: Popescu, ill. Kovács (2), Urbányi. A Csepel - Ferencváros mér­kőzést hétfőn este játsszák, a tv közvetíti. Az NB I. állása 1. ÚTÉ 9 8 1­35-10 25 2. Kispest 9 6 2 1 22- 8 20 3. FTC 8 5 1 2 20-13 16 4. BVSC 9 5 1 3 19-13 16 5. Békéscsaba 9 4 4 1 18-14 16 6. Csepel 8 4 1 3 7- 4 13 7. PMSC 9 3 3 3 11-15 12 8. ETO FC 9 3 2 4 10-10 11 9, Vác 9 3 2 4 13-15 11 10. Debrecen 8 3 2 3 10-14 II 11. ZTE 9 3 2 4 11-21 II 12. Nagykanizsa 9 3 1 5 10-23 10 13. Vasas 8 2 1 5 13-16 7 14. Stadler FC 8 2­6 7-11 6 15. Sopron 9 1 2 6 16-25 5 16. Parmalat 8­3 5 9-19 3 Pécs, városi sportcsarnok, 600 néző. V.. Bacsfay, Vasvári. PVSK-Dália: Balázs, Donkó 4, Anitics 18/12, Keller 22, Hor­váth 4. Cs.: Zsolnay 7, Vilutyte 12, Russai 9/3, Fischer 6, Iványi 5. Edző: Rátgéber László. Kötelező győzelem volt. A PVSK-Dáliának a papírforma alapján nyernie kellett és nyert is. Méghozzá fölényesen. De úgy ám, hogy ezúttal a fiatalok sokat játszottak. Volt olyan idő­szak, amikor a pályán lévő pé­csiek közül a 20 éves Donkó Komló, 600 néző. V.: Ba­logh, Heiter. Komló: Sevcov - Kalocsai 5, Soós 2, Tolsztih 3, Papp L. 1, Horváth 6, Czakó 3. Csere: Pókos (kapus), Takács 1, Papp G. 2, Bognár 3, Burán. Edző: Skaliczki László. A születésnapját ünneplő Ka­locsait köszöntötték a figyelmes komlói nézők a meccs előtt, s várták az ünnepi hangulat foly­tatását. Az újonc törökszent- miklósiak azonban az első 10 percben még jól tartották ma­gukat. A komlóiak gyorsan megismerték támadási kombi­nációikat 10 percre összakapták védekezésüket, s annak ellenére húztak el a 20. percre 8-3-ra, hogy közben Kalocsai és Czakó Budapest, 400 néző. V.: Se­bők, Taizs. PNSC: Jandó - Pet- rovics 3, Décsi 5, Kakas, Becs­kei, Fekete 7, Németh 3. Csere: Szente (kapus), Monostori 2, Horváth 4, Frey. Edző: Kőszegi István. Jól tartotta magát a pécsi ifi­csapat a sokszoros bajnok ott­honában, de a játékosai sajnos Október 6-a és 9-e között Pá­rizsban rendezik meg a ritmikus sportgimnasztikázók világbaj­nokságát. Az egyéni verseny­ben két magyar versenyző, az OSC-s Fráter Viktória és a ka­pós Debrecen Attitude RSG SC kiválósága, Szalay Andrea kép­viseli a magyar színeket. Egyi­kőjük sem számít kezdőnek a szakmában, hiszen mindketten voltak már résztvevői Európa- és világbajnokságnak, sőt, olimpiának is. Szalay Andreát faggattuk a várható esélyekről.- Az előzetes hírek szerint re­kordmezőny várható a párizsi vb-n.- Igen, várhatóan több mint 30 ország küldi el legjobbjait a világbajnokságra - mondta Sza­lay Andrea. - Ennek az az oka, hogy az együttes kéziszercsa- patverseny egyben kvalifiká­Úgy hisszük, nincs olyan magyar sportegyesület, amely leszerződtet külföldi kosarast, hogy aztán az anyaország - je­len esetben Kazahsztán - kosár­labda szövetségének telefaxa alapján nélkülözze úgy 6 hétig a bajnoki idény alatt. Nos nem is akadt olyan dom­bóvári sportvezető, aki ebbe be­leegyezését adta volna. Nem is kapott ilyen beleegyezést egye­sületétől Anatolij Marcsenko, a DVMSE 210 cm-es center sem. Anatolij, aki meghatározó embere a vasutas csapatnak és a bajnoki rajton 25 pontjával elé­vülhetetlen érdemeket szerzett a Baján kivívott sikerben, mégis másképp gondolkodott. Ő nem­csak álmodozott az edzőtáboro­volt a legidősebb. A 16 eszten­dős Keller nagyon ponterős volt, amit a 22 pontja is bizo­nyít. Az ellenfél - amelynél Fá­bián szerezte a legtöbb kosarat (16 pontot ért el) - nagyon gyenge játékerőt képviselt. Rátgéber László: - Ilyen meccsek is vannak, amelyeket mindenképpen hoznunk kell, mert toronymagasan mi va­gyunk az esélyesei. Ezt most meg is tettük. Örülök a fiatalok ismételt jó játékának. ciós viadal is a ’96-os atlantai olimpiára. Az egyéni verseny­ben egészen más a helyzet. Itt a tavalyi vb első 36 helyezettje léphet a pontozóbírák elé.- Tavaly Spanyolországban, Alicanteben a 21. helyen vég­zett. Most mit vár önmagától?- Nem szívesen bocsátkozom esélylatolgatásba. Maradjunk annyiban, hogy mindenképpen szeretnék előrébb lépni a tavalyi eredményemhez képest. A me­zőnyt ismerve az éremszerzés sajnos csak álom, mint ahogy a szerenkénti döntőkbe kerülés is, mivel itt csak a legjobb nyolc versenyző mutathatja be a gya­korlatát.- Végül az utolsó kérdés: mi­kor kelnek útra?- Most még javában edzünk, s csak kedden ülünk majd repü­lőre. (Fenyő) zásról és az Ázsiai Játékokon való szereplésről, a kazahsztáni válogatott címeres mezében való szereplésről, hanem csele­kedett is. Összecsomagolt, az­tán se szó, se beszéd, inkogni­tóban hazautazott Alma-Atába. A dombóvári vezetés meg- döbbenten áll az eset előtt, de csodálkozásra nincs idő, új já­tékos után kellett nézni. S ha minden bizonnyal rá is találtak egy jó képességű litván cen­terre, aki Dombóvárra kerül. Könnyen elképzelhető, hogy már a hétvégi salgótarjáni „B-csoportbeli rangadón (e két csapat foglalja el a tabella első és második helyét - veretlenül) pályára lép. Gaál István GÓLTOTÓ E héten sem a főmérkőzés (PMSC - Sopron), sem pedig a pótmérkőzés (Nagykanizsa - Stadler) eredményét nem ta­lálta el senki sem. Ennek következtében a a nyeremény halmozódik, a jövő héten már 1000 forintot lehet nyerni. Az e heti pályázatunkra is csak a lapból kivágott szelvényeken lehet tippelni, amit pénteken déli 12.00 óráig juttathatnak el pályázóink szerkesztőségünk címére: Új Dunántúli Napló, 7623 Pécs, Rákóczi út 34 szám. Főmérkőzés: Fortuna-BAT - Renova (nők): ................... Pó tmérkőzés: PEAC - Újpetre:........................................ A pályázó neve:................................................................ L akcíme:.............................................................................. vascirncipi Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja * Felelős vezető az ügyvezető igazgató ÜLJ l II IC. II 11 Lit I Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs Engel János út 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Telex: 12-211. Felelős vezető: GERHARD MEYER Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája saját árushálózata és a Pécsi Hírlapkereskedelmi Rt. útján. (3-3). Nagykanizsa - Stadler FC 1-5 (0-3) Nagykanizsa, 6000 néző. V.: Hanacsek. Nagykanizsa: Vla­szák - Tóth, Kepe, Szalai (Ivá­nyi 46. p.) - Vidóczi, Agics, Hegedűs, Svélecz - Fehér (Kajdy 54. p.), Filipovics, Fu­isz. Edző: Készéi Ferenc. Stad­ler FC: Babócsy - Kecskés, Oprisan, Makriczki, Nagy - Csehi I., Linnyikov, Kertész, Kanál (Hleba 65. p.) - Csehi Z., Lakatos (Rumán 68. p.). Edző: Sándor István. 7. p.: Csehi Z. labdáját Laka­tos 5 m-ről befejelte. (0-1). 32. p.: Kecskés átadását át­vette Lakatos a kaputól 12 m-re, aztán egy csel után biztosan he­lyezett a kapuba. (0-2). 36. p.: Egy vendégtámadás végén Csehi I. 8 m-es erős lö­vése a kivetődő Vlaszákról Ke­Kispest - ZTE 5-1 (4-0) Bozsik-stadion, 3000 néző. V.: Varga S. Kispest-Honvéd FC: Brockhauser - Forrai, Sza­bados, Bánfi, Mátyus - Milin- kovic, Duró, Illés (Bárányos 81. p.), Csehi - Orosz, Puhalak (Hamar a szünetben). Edző: Dimitrij Davidovics. ZTE: Tóth (Vincze 76. p.) - Szabó I. Zs., Balogh, Halápi - Szabó II. Zs., Kutasi, Fújsz (Molnár a szünet­ben), Lendvai, Németh (Zugor 70. p.) - Varga, Sztipánovics. Edző: Madár Gábor. A Kispest a papírformának megfelelően végül is meg­győző fölénnyel nyert. A csa­pat játékosai szebbnél-szebb gólokat lőttek az első játék­pére, majd a védőről a kapuba pattant. (Öngól!) (0-3). 46. p.: A pálya közepén Své­lecz feleslegesen szabálytalan- kodtt Kanállal szemben. Az eset sárga lapot ért, de mivel a kö­zéppályás ilyennel már rendel­kezett, egyből villant a piros lap. 64. p.: Nagy iramodott el a szélen, és 13 m-ről bombagólt ragasztott a bal felső sarokba. (0-4). 69. p.: Rumán egyedül húzott a kanizsai kapura, aztán a visz- szafutó Iványi hátulról elso­dorta. A bíró 11-es ítélt és Ivá- nyit, az utolsó embert kiállí­totta. Hleba büntetőjét Vlaszák kivédte. 76. p.: Fuisz jobb oldali szög­letét Filipovics az ötösről fejelte részben. A vendégek fásultan játszottak, a hazai csapat tet­szés szerint érte el találatait. A zalaegerszegiek csak a máso­dik félidőben voltak egyen­rangú ellenfelei a hazaiaknak, ám ezúttal csak egy szépítő gólra futotta erejükből, ak­kor, amikor a Kispest már 5-0-ra vezetett. G.: Csehi (8. p.), Puhalak (15., 40.p.), Orosz (45., 49.p.), ill. Szabó II. Zs. (70. p.) Jók: Puhalak, Orosz, Csehi ill. Szabó II. Zs. TOTÓ. Az első 8 mérkőzés eredménye: 2,l,x,2,x,l,x,x. A többi meccs ma lesz. Kézilabda NB I., férfiak Komló - Törökszentmiklós 26-15 (11-6) Elektromos - PMSC 31-24 (15-11) Szalay Andrea ismét vb-re készül Kazasztáni kosaras csele Dombóváron is kihagyott egy hétméterest. 10 perces gólszünetet tartottak közben az alföldi gabonások, de aztán összeszedték magukat és 10-6-ra csökkentették hátrá­nyukat. A Komló, ha nem is fegyel­mezett, de időnként látványos játékot produkálva és szép gó­lokat dobva a 45. percre 19-10-re alakította az ered­ményt. Kalocsai trükközött, dü­hítve a törökszentmiklósi ka­pust, s jó kedvre hangolva a kö­zönséget. A hajrá kezdetén már 11 is volt a különbség, s min­denki a tucatra gondolt, de ez a gól már nem született meg. Kellemes ellenfélnek bizo­nyult az alföldi újonc. G. G. nem tudták elhinni, hogy van keresni valójuk - márpedig volt - a válogatottakkal felálló bordó-sárgák ellen. A kishitű­ség bizonyítéka, hogy a pécsiek az előző mérkőzésre is rácá­folva - akkor hármat - most négy büntetőt hibáztak. No, de ki dobja a hétméterest? Végül is ezt is el kellene dönteni már.