Új Dunántúli Napló, 1994. szeptember (5. évfolyam, 240-269. szám)

1994-09-12 / 251. szám

Megyebajnokság Zsolnay SE - RTS Mohács 2-1 (0-1) - félbeszakadt. Por­celángyár-pálya, 50 néző. V.: Zákányi. A meccs a 88. percben botrányba fulladt. A mohácsi Kisst sorozatos szabálytalansá­gok miatt kiállították. Kiss a pá­lyát nem akarta elhagyni, sőt több hazai játékost megütött. A játékvezető a mérkőzést lefújta. G.: Takács, Foral, ill. Papp (ön­gól). Harván Ferenc PEAC - Siklós 1-3 (1-0). Egyetemi sporttelep, 100 néző. V.: Poszt. A jobb erőnléttel ren­delkező vendégcsapat nyert. G.: Szigeti, ill. Viczai, Renkó, Ki- sabonyi. Illés József Harkány - Villány 0-1 (0-0). Harkány. 200 néző. V.: Németh. G.: Breitner. Sorra ki­hagyta helyzeteit a hazai csapat, míg a Villány berúgta egyetlen komolyabb lehetőségét. Koller Zoltán PPTSE - Újpetre 2-1 (1-1). Postás-pálya, 100 néző. V.: Bata. PPTSE: Horváth - Zsáli, Soós, Jordanov - Jóvér, Sellei (Schweiger), Rab, Luczek (Büki) - Botló (Berta), Szabó Sz., Balázs. Edző: Csordás Ist­ván. Újpetre: László - Tóth J., - Gergely, Klencsár, Kresz - Forgó, Horváth L., Siklósi (Zol- tai), Krámos - Hajdú, Kurucsai (Obermayer). Edző: Ritter Já­nos. G.: Szabó Sz. (2), 01. Tóth J. Kiállítva: Kresz, Krámos. Jók: Soós, Szabó Sz.,Balázs, 01. Forgó. Hozta „ hazai formáját” a vendéglátó csapat, és nagy harcban szerezte meg a két baj­noki pontot. P.P. Zsolnay SE - Mohács RTS 2-1 (0-1) - félbeszakadt. Zsol- nay-pálya, 50 néző. V.: Záká­nyi. A mérkőzés a 88. percben botrányba fulladt. A mohácsi Kisst sorozatos szabálytalansá­gok miatt a játékvezető kiállí­totta. Kiss a pályát nem akarta elhagyni, sőt több hazai labda­rúgót megütött, mire nagynehe- zen megfékezték. A játékvezető a mérkőzést lefújta, a fegyelmi bizottságnak lesz dolga. G.: Ta­kács, Foral, 01. Papp (öngól). Harván Ferenc Az MTE - Felsőszentmárton mérkőzés elmaradt, mert a ven­dégek busza menet közben meghibásodott, emiatt nem ér­tek oda Mohácsra. Szigetvár - Szentlőrinc 7-1 (4-0). Szigetvár, 400 néző. V.: Farkas. Jó játékkal nyert a hazai csapat. G.: Kaiser 3, Telek 2, Kardos, Schiffer, 01.: Miczek. Pápai Géza Somberek - Töttös 2-0 (2-0). Somberek, 150 néző. V.: Kürti. A hazaiak az első félidő­ben sokai jóban játszottak, és ez elég volt a győzelemhez. G.: Tábori, Vadas. Königsfelder Ferenc Szabadszentkirály - Ko- zármisleny 5-0 (2-0). Szabad­szentkirály, 100 néző. V.: Fü- löp. Helyzeteit kihasználva biz­tosan nyert a Szabadszentkirály. G.: Kiss 2, Szabó F. 2 (egyet büntetőből), Bozó. Kiállítva: Suvák (Kozármisleny). Hazenauer Gyula Labdarúgó NB III. Sellye - Kisdorog 2-0 (0-0) Sellye, 1200 néző. V.: dr. Csapó. Sellye: Pfaff - Gyócsi, Knézics, Király - Varga (Csorba), Óvári Z., (Bodor), Övári Zs., Vásáros (Belvári), Labricz - Pfeiffer, Vető. Edző: Pfeiffer Ferenc. Kisdorog: An- tunics - Viszmeg, Varga, Stölk- ler - Pető, Mácsik (Óbert), Ve- csei, Horváth, Bíró - Boros, Endeli. Edző: Boros Péter. A Sellye jó játékkal győzte le a listavezetőt. G.: Pfeiffer, Bel­vári. Kiállítva: Óbert (Kisdorog). Bálint József Boly - Rákóczi 0-4 (0-0) Boly, 200 néző. V.: Öszter- majer. Boly: Cseh - Hrotkó, Mirkó, Virágh, Lieber (Vigh) - Kovacsics, Schleich, Vészi (Klock), Keibl - Becker (Keibl E.), Váradi. Edző: Kresz László. Rákóczi: Milinte - Kiss, Mező, Ittvás, Nagy (Szabó M.) - Deme, Szabó A. (Takács), Harsányi (Szabó L.) - Szintai, Horváth, Neubauer. Edző: Horváth Lajos. A második félideji játéka alapján ilyen arányban is meg­érdemelten győzött a vendég­csapat. G.: Nagy (2), Szintai, Kiss. Tárnoki Lajos B.lelle - DDGáz SC 0-4 (0-1) Balatonlelle, 200 néző. V.: Kozma. Balatonlelle: Balogh - Hollósi, Rózsavölgyi, Kenéz (Vörös), Czubelák - Csirpák, Glatz (Csikvár), Andrasics, Szabotin - Pusztai, Túri. Edző: Köves László. DDGáz SC: Tá- bit - Lajos, Vukmann, Czéma - Schweitzer, Miklós, Kiszely (Hasenauer), Lehota, Nagy (Darkó) - Kulcsár, Pancsó (Ti­szai). Edző: Dárdai Pál. A Lelle játszott fölényben, a gólokat azonban a DDGáz SC lőtte. G.: Lajos, Kulcsár (2), Lehota. Köves László Szekszárd - Barcs 2-1 (0-0) Szekszárd, 200 néző. V.: Ge- orgiu. Szekszárd: Cziráki - Novák, Kvanduk, Kárpáti — Sztehlo (Kovács), Horváth, Kara, Cseke (Gyén), Mészáros (Bajusz) - Pusztai, Kálmán. Edző: Laki Zoltán. Barcs: Fü­redi - Zeller R., Papp T., Korán (Cservölgyi R.), Mangult - Lak­ba, Papp A., Karsai (Somogyi), Kovács - Hajmási (Vilics), Horváth. Edző: Karsai Tibor. Nem sok hiányzott a barcsiak egyenlítéséhez. G.: Kálmán, Pusztai, ill. Horváth. Kelemen Géza B.földvár - Komló 1-1 (1-0) Balatonföldvár, 100 néző. V.: Bányai. B.földvár: Kovács J. - Farkas, Sashegyi, Ludézer, Ko­vács A. - Soós (Bognár), Kal­már, Beleznai (Jäger), Németh- Szentkirályi (Kardos), Bala­ton. Edző: Karasz János. Kom­lói Bányász: Adám - Farkas, Korcsmár, Tigyi (Molnár), Dömény - Schuszter, Halász, Pest, Priol - Béres, Nagy. Edző: Kovács Lajos. Igazságos a döntetlen, mind­két csapat 2-2 kapufát is rúgott. G.: Balaton, ill. Béres. Szabó József Nagyatád - Letenye 0-1 (0-1) Nagyatád, 500 néző. V.: Fa­zekas. Nagyatád: Patak - Gra- bant, Pókos, Utasi (Dómján) - Vojkovics (Szalai), Bre- zovszky, Szigeti, Király, Minor- Becsei, Vékony. Edző: Né­meth Lajos. Letenye: Lepár A.- Adorján, Tóth, Németh, Kra- marics - Révész, Adorján F., Halász (Andróczi), Farsang (Baj) - Kozári, Rostás (Lepár T.). Edző: Szabó Ferenc. Az első kontraakcióból meg­szerezte a vezetést és a győztes gólt is a Letenye. Utána végig­támadta a mérkőzést a Nagy­atád - hiába. G.: Farsang. Kiál­lítva: Tóth (Letenye). Kereszthegyi István Bátaszék - Marcali 1-2 (1-0) Bátaszék, 800 néző. V.: dr. Rugási. Bátaszék: Kocsis - Bo- jás, Puskás, Izsák, Rácz - Kel­ler, Pozsár, Péter, Szentmártoni - Pankovics, Pap (Kőkuti). Edző: Fiáth Tamás. Marcali: Ángyán - Bozsó, Mészáros, Borbély, Rózsa - Horváth, Ri- tuper (Kiss), Virágh, Tóth Cs. - Fenusz (Árany), Tóth P. (Szántó). Edző: Mészáros Jó­zsef. Az öngólok mérkőzése. G.: Borbély (öngól), ill. Tóth Cs., Pozsár (öngól). Kiállítva: Izsák (Bátaszék). Illés Béla Bonyhád - Gerjen 2-0 (1-0) Bonyhád 400 néző. V.: Ko­vács. Bonyhád: Bogaras - Szabó, Sztoisz, Strumf, Illés - Darabos, Szlama, Pfeifer (Bóta), Kiss, Zsilka (Baumann), Babai. Edző: Kiss János. Ger­jen: Blazsó - Fodor, Kalmár, Kiss, Szabó L., (Bolár), Somo­gyi - Farsang (Gyenis), Taba (Varga), Kulcsár - Magyari, Nagy. Szakosztály-igazgató: Pálfi Gábor. A mezőnyben kulturáltan futballozó vendégcsapat ellen a kapu előtt határozottabbnak bi­zonyult a Bonyhád. G.: Kiss (11-esből), Illés. Fekete László Az NB III. állása 1. K. Rákóczi 5 4 1­16- 3 13 2. DDGÁZ 5 4 1­13- 1 13 3. Marcali 5 4 1­12- 5 13 4. Sellye 5 4 1­12- 6 13 5. Kisdorog 5 4­1 8- 2 12 6. Komló 5 3 2­8- 3 10 7. Bátaszék . 5 2­3 9- 5 6 8. Bonyhád 5 2­3 6-13 6 9. Gerjen 5 1 2 2 9- 9 5 10. Barcs 5 1 2 2 5- 9 5 11. Szekszárd 5 1 1 3 8-11 4 12. Letenye 5 1 1 3 7-12 4 13. B.földvár 5­3 2 4- 9 3 14. Nagyatád 5­2 3 2- 8 2 15. Boly 5­1 4 2-12 1 16. B.lelle 5­­5 2-16 0 Kézilabda Jobbak voltak a hazaiak Fotex - PMSC 7 (19-8) NB I-es férfiak. Veszprém, 800 néző. V.: Kouthny, Szik- szai. PMSC: Szente - Petrovics 1, Horváth, Fekete 4, Becskei 1, Décsi 2, Németh 4. Csere: Jandó (kapus), András, Monos­tori 5. Edző: Kőszegi István. Elképesztően jól kezdett a hazai együttes, s mert ez nem volt meglepetés, annál inkább az, hogy 4-0 után a „minden mindegy” alapon nekilendült pécsiek 4-3-ra feljöttek. Igaz, ekkor a hazaiak „magukba szálltak”, s feljavultak. A nagy rohanásnak az lett az eredmé­nye, hogy a pécsi Monostori nagyszerű teljesítménye elle­nére a veszprémiek 12-4-re el­húztak. Ezt követően kapaszkodhat­tak ugyan a piros-feketék, de a 11 gólos hazai előnyt már képe­knek voltak lefaragni. Sőt, a vége 17 gólos győzelem lett a Fotexnek. A pécsiektől senki nem vár­hatta, hogy a világklasszis veszprémiek ellen jó teljesít­ményt nyújtsanak, ez azonban mégis sok(k) volt. Szombaton játszották a férfi NB I-ben: Hort SE - Komlói Bányász 20-25 (10-11). Úszó VB Egy ezüst két bronz A római úszó és vízilabda vb zárónapján a magyar versenyzők közül esélyesként rajtolt Eger- szegi Krisztina végül 2. helyen végzett a kínai He Chihong'mö­gött. A 100 méteres döntőben 5. helyen végzett 20 éves ,Egérke” ezúttal sem tudta megismételni korábbi teljesítményét, és több, mint egy másodperces hátránnyal ért célba fiatalabb vetélytársa. A 200 méteres hátúszás döntő­jében, a 200 méteres vegyesú­szásban Czene Attila, és szintén kellemes meglepetésre a 4x100 méteres vegyesváltóban a De­utsch, Rózsa, Horváth P., Zubor kvartett a harmadik helyet sze­rezte meg. Kosárlabda PPTSE - Nagykőrös 86-73 (43-36) NB I. nők, B-csoport. Pécs, Széchenyi-csamok, 100 néző. Vezette: Rátvay, Kollár. PPTSE: Láng, Móró 15/3, Kiss 2, Laczházi 28, Pott 12/3. Csere: Molnár 5/3, Kitlinszka 24, Páll. Edző: Szittya Imre. Az újonc postáscsapat a vé­gére ugyan leeresztett egy kicsit (a játékosai akkor sokat köny- nyelmüsködtek), de ez nem ve­szélyeztette a sima hazai győ­zelmet. Jól rajtolt tehát a PPTSE az NB I-es bemutatkozásán. Szittya Imre: - Idény eleji gyengébb védekezésünk miatt jött föl a végére a Nagykőrös. PEAC - EGIS OSC 57-66 (30-23) NB I. nők, B-csoport. Pécs, városi sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Elmauer, Major. PEAC: Iványi 9, Czékus 4, Pap 3, Simon 11, Rébay 18. Csere: Rába, Tahi 6, Minna 4, Vasvári 2. Edző: Papp Gábor. Két ellentétes félidő. A szü­net után az első 10 percben ke­vés pontot dobott a PEAC, ez megbosszulta magát. Papp Gábor: - A tavaly még A-csoportos fővárosiak ellen az első félidőben jól tartottuk ma­gunkat, de a második játékrész­ben a rutinosabb csapat fe­lülkerekedett. Szombati NB I-es eredmé­nyek. Nők, A-csoport, Pécsett: PVSK-Dália - Univer SC Kecskemét 75-63 (47-29). Fér­fiak, B-csoport, Miskolcon: MEAFC - PVSK 97-70 (52-32). Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: GERHARD MEYER Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-M Kft. Baranya megyei irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a Pécsi Hírlapkereskedelmi Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a Postabank Rt. 249-98903 025-07929 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, negyedévre 1125 forint, félévre 2250 forint. ISSN 0865-9133 Dunántúli napló Labdarúgó NB II. ESMTK - Mohács 1-3 (1-1) Pesterzsébet, 800 néző. V.: Vida. ESMTK: Szűcs - Ócsai, Vaskó, Felföldi - Simon, Balás, Magyar, Kalvach (Farkas 51. p.), Elek - Galántai (Nagyvá­radi 82. p.), Németh. Edző: Ebedli Ferenc. Mohácsi FC: Kovácsevics - Kófiás, Katona, Meksz, Burai - Csoboth, Hrotkó, Nagy T. (Márkus 86. p.), Tóth - Lovász (Ratting 22. p), Horváth. Edző: Botos Antal. 4. perc: Tóth Meksz átadását 14 méterről a bal sarokba he­lyezte. (0-1). 13. perc: A Németh fellöké­sért megítélt 11-est Magyar ér­tékesítette. (1-1). 55. perc: Hrotkó Horváth be­adását a bal sarokba fejelte. (1-2). 63. perc: Nagy T. Hrotkó in­dítása után 8 m-ről a kapu jobb sarkába helyezett (1-3). A mérkőzés elején meglepte a Mohács a hazai csapatot és ezt kihasználva hamar veze­tést is szerzett. Egy 11-esből kapott gól után nem „esett össze” a baranyai csapat. A vendégek a második félidőben korszerű, gyors és góllal is végződő támadásokat vezet­tek. A győzelmük megérde­melt. Jók: Szűcs, Ócsai, ill. Nagy T., Hrotkó, Katona, Csoboth. Ebedli Ferenc: - Megérde­melt a vendéggyőzelem, de eh­hez kellett 2-3 játékosom fe­gyelmezetlensége is. Botos Antal: -Az első gól után rosszkor jött számunkra az ellenfél 11-ese, azonban a má­sodikfélidőben már érett, takti­kus jó játékot nyújtottunk. A nagy nevekből kezd összeállni a csapat. Földes Zoltán Beremend - Tatabánya 2-1 (0-1) Beremend, 1000 néző. V.: Holczimmer. Beremend: Ha- tala - Visinka, Óbert, Macsi, Gellén - Bíró (Valkai 69. p), Kirchner, Weinert, Göller - Fü- löp, Lajtai (Szabó 74. p.). Edző: Héhl János. Tatabánya: Mázi - Letenyei, Sebők, Homyák, Ma- tics (Gábrics 60. p.) - Szabó, Szabacsi, Szabián, Csanálosi - Lukács, Kákóczki (Jankóczi 80. p.). Edző: Ferling Béla. 5. perc: Csanálosi baloldali szögletét Sebők az 5-ösről a jobb alsó sarokba fejelte. (0-1). 54. perc: Macsi bombázott 25 m-ről kapura. A jó felé mozduló tatai hálóőr előtt azonban a vé­dők közül kimozduló Sebők fe­jén irányt változtatva a jobb alsó sarokba vágódott a labda. (Öngól) (1-1). 59. perc: Fülöp Weinerthez továbbított, aki 10 méterről a kifutó tatabányai kapus lába mellett a hosszú sarokba gurí­tott (2-1). A két sérült és két eltiltott kulcsjátékos hiánya mellett a már az 5. percben kapott gól növelte tovább a Beremend gondjait. Ám tovább hajtot­tak, küzdöttek. Sebők öngólja jelentette a fordulópontot a mérkőzésen, a gyors vezetés megszerzése után pedig már felszabadultan játszó Bere­mend végül megérdemelten tartotta otthon a 3 pontot. Héhl János: - Hazai pályán nagyon kellett már ez a győze­lem, a csapatunk javuló játékkal mindent meg is tett érte. Ferling Béla: -Aki látta a mérkőzést, biztos lehet abban, hogy nem érdemeltünk veresé­get. Szűcs Zsolt BKV Előre - PVSK 1-0 (0-0) Budapest, 200 néző. V.: Ha- nyecz. BKV Előre: Sárközi - Horváth - Gyimesi, Arató - Szilveszter, Krecska, Széplaki, Bencze, Tóth (Mersics) - Soós (Szántó) Szeitl. Edző: Sárosi László. PVSK: Tihanyvári - Nagy, Bárány, Somogyvári, Andreidesz - Bruder (Amigya), Tallósi, Vidák, (Takács), Fülöp - Rózsahegyi, Teszárik. Edző: Rónai István. 60. perc: Bencze három vé­dőt kicselezve a kapu közepébe lőtt. (1-0). Az első félidőben a nagy BKV-rohamokat sikerült gól nélkül megúsznia a PVSK-nak, amelyből egyedül csak Rózsahegyi tartózkodott elől. A második félidőben a ha­zaiak vezető gólja után olykor csak Tihanyvári alakításai mentették meg a pécsi együt­test az újabb góloktól. Jók: Szilveszter, Krecska, Bencze, ill. Tihanyvári, Bá­rány, Teszárik. Sárosi László:- Nehéz dolgunk volt a rendkívül durva vendé­gekkel szemben. Rónai István: - A nagyon jól játszó BKV Előre a csapatomat védekezésre kényszerítette. A támadásokból sajnos keveset mutattunk. Dobó István További eredmények A baranyaikon kívül a többi tíz csapat is megmérkőzött egymással, s mi tagadás, szület­tek érdekes eredmények, bár gólokban gazdag találkozókban nem igazán gyönyörködhetett a publikum. Igaz, hajtás minde­nütt volt a pontokért. Kétségkí­vül meglepetés a Veszprém, a Siófok és a Haladás szereplése, NB I-be törekvő csapatoktól nem ezt várná a szurkoló, még jó, hogy nem voltak totómecs- csek. Százhalombatta - Matáv Sopron 3-1, Baja - Paks 2-0, Veszprém - Budafok 0-0, Du- naferr - Siófok 1-1, Szombat­hely - Keszthely 2-3. Megyei I.o. A labdarúgó megyei I. o. állása 1. PPTSE 5 3 2­15­4 8 2. Siklós 5 3 2­14­5 8 3. Somberek 5 2 2 1 7­5 6 4. Villány 5 2 2 1 5­5 6 5. Szigetvár 5 2 1 2 9­7 5 6. Sz.lőrinc 5 2 1 2 8-14 5 7. Zsolnay 3 1 2­4­2 4 8. Fsztmárton 4 2­2 6­5 4 9. Újpetre 5 1 2 2 7­8 4 10. MTE 3 1 2­3­1 3 11. RTS Mo. 3 1 1 1 3­3 3 12. Harkány 5 1 1 3 6­9 3 13. PEAC 3 1­2 3­5 2 14. K.misleny 3­2 1 2­4 2 15. Sz.szkirály 4­2 2 6-10 2 16. Töttös 5­2 3 2-13 2 A legközelebbi, a sorsolás szerint immáron 6. forduló a hétvégén lesz. A labdarúgó NB II. Nyugati-csoportjának állása 1. Siófok 4 3 1­10- 5 10 2. Sz.batta 4 3 1­6- 1 10 3. Mohács 4 3­1 8- 4 9 4. BKV Előre 4 3­1 '9- 6 9 5. Dunaferr 4 2 2­4- 1 8 6. Beremend 4 2­2 5- 5 6 7. Veszprém 4 1 2 1 2- 2 5 8. Budafok 4 1 2 1 6- 8 5 9. Baja 4 1 1 2 5- 6 4 10. Tatabánya 4 1 1 2 3- 4 4 11. Keszthely 4 1 1 2 8-10 4 12. Paks 4 1 1 2 4- 6 4 13. Haladás 4 1­3 5- 6 3 14. ESMTK 4 1­3 6- 9 3 15. PVSK 4 1­3 4- 8 3 16. Matáv 4 1­2 3- 7 3 1. Cagliari - Milan 1-1 X 2. Cremonese - Napoli 2-0 l 3. Foggia - Brescia 3-1 l 4. Genoa - Fiorentina 1-1 X 5. Juventus - Bari 2-0 1 6. Lazio - Torino 3-0 1 7. Padova - Parma 0-3 2 8. Reggiana - Sampdoria 0-2 2 9. Ancona - Lecce 3-0 1 10. Atalanta - Ascoli 1-0 1 11. Andria - Cesena 1-1 X 12. Venezia - Como 0-1 2 13. Verona - Plermo 1-0 1 Pótmérkőzés: 14. Piacenza - Cosenza 0-0 X Felszolgálókat és konyhalá­nyokat felveszek. Pécs, Széche­nyi tér 18. (x)