Új Dunántúli Napló, 1994. május (5. évfolyam, 120-148. szám)

1994-05-02 / 120. szám

Labdarúgó NB III. Fekete a DDGáz SC első gólját lövi a döbrököziek hálójába Fotó: Szundi György Megyebaj nokság Pécsi Kinizsi - Mohácsi TE 1-1 (0-0). Kovácstelep, 100 néző. V.: Pál. Pécsi Kinizsi: Kerényi - Tóth, Gyócsi, Erdélyi - Bojtos, Nagy, Hamvas, Luc- zek, Bodor - Pál (Zámbó), Hor­váth (Moszlovácz). Edző: Botos Antal. MTE: Lukács - Gyévai, Benedek, Kapitány, Reit - Poli- csek (Bicskei), Bozsovics, Ko­vács, Brecska (Szendrő) - Kiss, Jakab. Edző: Farkas Béla. GóllövőK Jakab, illetve Nagy. Botos Antal: - Ebben a hely­zetünkben nagyon értékes pon­tot szereztünk. Farkas Béla: - Gyenge mér­kőzés, igazságos eredmény. Bálint József PEAC - Szigetvár 1-0 (0-0). Egyetemi sporttelep, 100 néző. V.: Keresztes. Küzdelmes mér­kőzés, szerencsés PEAC győze­lem. G.: Papp. Töttös - Sellye 2-5 (0-1). Töttös, 200 néző. V: Arany. A rutinosabb csapat győzött. G.: Dékány, Kisgyörgy, ill. Hor­váth 2, Egri, Becker, Pfeiffer. Újpetre - Felsőszentmárton 1-1 (0-0). Újpetre, 150 néző. V: Zákányi. Nagy küzdelem volt. Az utolsó percben lőtt góllal vitte ei az egyik pontot a ven­dégcsapat. G.: Tóth, ill. Ott. Szabadszentkirály - Vil­lány 2-2 (1-1). Szabadszentki­rály, 100 néző. V: Tatai. Magas színvonalú, jó iramú mérkőzé­sen igazságos eredmény szüle­tett. A hazaiak a gólhelyzetek sorát hagyták ki, a villányiak pedig 11 -est hibáztak. G.: Kiss, Vészi, ill. __ Kiss A., Pazaurek. Kiállítva: Adrevácz (Villány). Siklós - Somberek 2-0 (0-0). Siklós, 200 néző. V.: Németh. Megérdemelt a hazai győzelem. G.: Kolompár, Kol- mann. Harkány - P. Zsolnay 4-1 (2-0). Harkány, 150 néző. V: Geszling. Jó iramú mérkőzésen, megérdemelt hazai győzelem. G.: Szepesi 2, Lajtmann, Mar­tin, ill. Forrai. Tudósítottak: Tóth JózseJ (Harkány), Kiss Károly (Sza­badszentkirály), Vet ró Dezső (Siklós), Rozinger Ferenc (Űj- petre), Gombár László (Töttös), Bálint Józsefi PEAC). A megyebajnokság állása 1. Sellye 22 15 6 1 62-15 36 2. PPTSE 21 13 5 3 44-20 31 3. PEAC 22 12 6 4 35-21 30 4. Zsolnay 22 10 4 8 25-22 24 5. Fmárton 21 8 7 6 28-26 23 6. MTE 21 8 6 7 25-25 22 7. Siklós 21 8 5 8 32-31 21 8. Villány 22 7 6 9 35-39 20 9. Újpetre 21 7 6 8 23-27 20 10. Harkány 22 6 6 10 27-29 18 11. Kinizsi 21 6 6 9 28-34 18 12. Szigetvár 21 7 4 10 28-37 18 13. Somberek 21 4 6 11 19-38 14 14. Töttös 22 3 8 11 21-45 14 15. Sz.szentk. 22 2 9 11 17-40 13 16. Sásd VISSZALÉPETT Nagyatád - PVSK 0-0 Nagyatád, 600 néző. V.: Laki. Nagyatád: Pataki - Voj- kovics, Szabadi, Utasi, Czink - Brezovszky, Szigeti, Király, Minor - Pókos, Vékony. Edző: Németh Lajos. PVSK: Tihany- vári - Somogyvári, Nagy Gy., Kaufmann - Bruder, Bárány, Reith, Takács L., Andreidesz - Teszárik (Benkovics), Takács G. (Fülöp). Edző: Rónai István. Jól záró védelmek, kevés gól­helyzet, igazságos pontosztoz­kodás. Kereszthegyi István Komlói Bányász - Letenye 2-1 (1-0) Komló,^ 400 néző. V.: Pápai. Komló: Ádám - Bódis, Korcs- már, Schuszter, Farkas - Amb­rus, Schweitzer, Bock (Pörs), Dömény - Máté, Somodi. Edző: Kovács Lajos. Letenye: Lepár- Andróczi (Bozai), Grabant, Tóth, Kramarics - Adóiján, Baj, Farsang, Dómján - Faze­kas (Rostás), Kozári. Edző: Kobra Sándor. A kapu előtt ke­vesebbet hibázó Komló rászol­gált a győzelemre. G.: Máté, Somodi, ill. Dómján. Sándor József DDGáz SC - Döbrököz 3-0 (0-0) Pécsbányatelep, 200 néző. V.: Nagy B. DDGáz SC: Tábit Az olasz labdarúgó váloga­tott tagjai számára a mérkőzé­seket követő napokon engedé­lyezik a szexet - jelentette ki Arrigo Sacchi szövetségi kapi­tány a Tuttosport című napilap­nak adott interjújában. így jó szereplés esetén az itá­liai játékosok maximum hat na­pot tölthetnek együtt szívük vá­lasztottjával az egy hónapig A női kézilabda KEK-dön- tőbe jutott Spectrum-FTC né­met ellenfele, a TuS Walle Bremen nem volt hajlandó semmiféle kompromisszumra, ragaszkodott az európai szövet­ség által megjelölt időponthoz, így a finálé első mérkőzését má­jus 8-án, vasárnap rendezik meg. A Fáy utcai Vasas-sport- csamokban sorra kerülő talál­kozó 16 órakor kezdődik. A ferencvárosiak az ország- gyűlési választások miatt szeret­tek volna más napon játszani. BEK: Vasas-Dreher - Hypo Niederösterreich (osztrák). 1. mérkőzés: május 7., szombat,- Gelencsér, Vukmann, Darkó (Czéma) - Kiszely, Vígh (Pál), Pancsó, Nagy, Tiszai - Fekete, Schmidt. Edző: Szigetvári Jó­zsef. Döbrököz: Bien - Varga, Horváth, Kiss - Mágocsi (Apáti), Steiger, Szűcs (Tamai), Katona, Óvári - Jakab, Tamai. Edző: Szieber József. Rá sem lehetett ismemi a szünet után a DDGáz SC-re, annyira felja­vult. Még több gólt is lőhetett volna a helyzetei alapján. G.: Kiszely (2), Fekete. H. L. Balatonföldvár - Barcs 2-0 (0-0) Balatonföldvár, 150 néző. V.: Lubastyik. Balatonföldvár: Kovács J. - Farkas, Sashegyi, Ludézer, Kovács A. - Soós (Élő), Dorogi (Jäger), Kalmár, Németh - Szentkirályi, Balaton. Edző: Karasz János. Barcs: Fü­redi - Kovács Cs., Rózsavölgyi, Zeller T., Mangult - Szabó, Papp A., Karsai (Mester), Hor­váth - Kovács T. (Kapronczai), Csalos. Edző: Stájer István. A balatonföldváriak a sok helyze­tükből csak kettőt használtak ki. G.: Balaton, Németh. Szabó József Kisdorog - Boly 2-2 (0-0) Kisdorog, 300 néző. V.: Cservölgyi. Kisdorog: Antu­tartó nyári világbajnokság alatt. A kérdés azután került napi­rendre Olaszországban, hogy Roy Hodgson, a svájciak szö­vetségi kapitánya korábban úgy nyilatkozott: futballistái szá­mára teljes szextilalmat rendel el a vb-döntő idejére. Más kér­dés, hogy később Hodgson is változtatni kényszerült állás­pontján és végül beleegyezett 13 ó, Fáy utca. Visszavágó: má­jus 14., szombat, 13.30 ó, Bécs. KEK: Spectrum-FTC - TuS Walle Bremen (német). 1. mér­kőzés: május 8., vasárnap, 16 ó, Fáy utca. Visszavágó: május 15., vasárnap, 15 ó, Bréma. EHF Kupa: HK Viborg (dán) - DVSC-Symphonia. 1. mérkőzés: május 8., vasárnap, 19 ó, Viborg. Visszavágó: má­jus 14., szombat, 11 ó, Debre­cen City Kupa: SV Buxtehude (német) - Bäkkelagets (nor­vég). 1. mérkőzés: május 7., szombat, 15 ó, Buxtehude. Visszavágó: május 15., vasár­nap, 15 ó, Oslo. nics - Viszmeg, Debreczeni, Varga - Stölkler R., Vecsei, Horváth P., Mácsik, Boros, - Szentmártoni (Sörös), Stölkler K. (András). Edző: Horváth Pé­ter. Boly: Volcsányi - Kova- csics, Mirkó, Virág, Fitt (Pin­tér), Göller - Neidhardt, Schle­ich, dr. Papp - Kleies (Mirkó), Szijas. Edző: Kresz László. Gyengén játszottak a hazaiak. G.: Boros, Stölcker R., ill. Szi­jas, dr. Papp. Fekete László Szombaton játszották: Rákóczi-Kaposcukor FC - Kaposvári Honvéd 4-1, Mar­cali - Bonyhád 2-0, Gerjen - Fonyód 3-0. Az NB III. állása 1. PVSK 23 15 7 1 46-11 37 2. DDGáz SC 23 14 5 4 37-12 33 3. Komló 23 11 6 6 46-31 28 4. Gerjen 23 12 4 7 38-25 28 5. K.Rákóczi 23 9 8 6 41-28 26 6. B.földvár 23 11 2 10 30-20 24 7. Kisdorog 23 6 12 5 22-16 24 8. Bonyhád 23 8 8 7 32-31 24 9. K.Honvéd 23 7 7 9 24-29 21 10. Marcali 23 7 6 10 31-36 20 11. Bóly 23 6 8 9 26-34 20 12. Nagyatád 23 8 4 11 31-41 20 13. Letenye 23 8 4 11 23-39 20 14. Döbrököz 23 6 6 11 27-43 18 15. Barcs 23 5 5 13 21-39 15 16. Fonyód 23 4 2 17 13-53 10 abba, hogy az első két találkozó után a helvét labdarúgók is el- tölthessenek néhány órát a ho­telszobában feleségükkel, ba­rátnőjükkel. A korábbi futballvilágbaj­nokságon a hollandoknál been­gedték az asszonyokat az edző­táborba, míg más nemzetek vá­logatottjánál megtiltották az ilyesmit. Szombaton történt NB I-es férfi kézilabda mér­kőzésen Pécsett a PMSC-Gye- nis Trans 23-19 (12-8) arányban kikapott a Pick-Szegedtől. A pécsiek góljai közül Németh 6-ot, Hang, Horváth, Monostori és Kovács I. 3-3-at, Becskei 1-et lőtt. Ugyancsak NB I-es férfi ta­lálkozón, Nagykanizsán a helyi együttes ellen 27-27-es döntet­lent ért el a Komlói Bányász. A komlóiaknál Soós 8, Tolsztih 6, Kovácsevics, Keszthelyi 3-3, Horváth, Czakó, Papp L. 2-2, Bognár pedig 1 gólt szerzett. Kálnoki Kis Attila nyert Warendorfban A warendorfi férfi öttusa Vi­lág Kupa-viadalon a vasárnapi 32-es fináléba négy magyar sportoló verekedte be magát. Közülük a legjobban szerepelt Kálnoki Kis Attila, aki nyert. Eredmények: 1. Kálnoki Kis 5336 pont (964 lövészet), 1030 vívás, 1188 úszás, 1100 lovag­lás, 1051 futás, 2. Ortega (me­xikói) 5301, 3. Deleigne (fran­cia) 5296 ...8. Fábián 5246, 9. ■Mizsér 5199 ...30. Csemok 3891. Mohács, 700 néző. V.: dr. Bozóky. Mohács: Kovácsevics - Kosa, Burai, Szugfill, Rum- szauer - Becker, Nagy E. (Hor­váth a szünetben), Bíró, Csibi (Rigó a 73. percben) - Szabó Zs., Hrotkó. Edző: Bőzsöny Já­nos. Paks: Zele - Nagy Z., Je­néi, Nagyfalusi - Orosz, Kádár, Sánta, Neudl, Bozsér - Fejes, Vajer. Edző: Mihalecz István. Megilletődötten kezdtek a csapatok, 20 percig kiegyenlí­tett, óvatos mezőnyjátékot lát­hattak a nézők. A Paks időnként ugyan ügyesebben futballozott, de helyzetet ők sem tudtak kia­lakítani. Fél óra elteltével magához ragadta a kezdeményezést a Mohács, s mezőnyfölényét a 33. percben majdnem gólra is vál­totta - Hrotkó közeli fejese azonban az egyébként megle­pett Zeléről visszapattant, s a védők felszabadíthattak. Hét perccel a félidő lefújása előtt az ellenkező kapunál alakult ki helyzet. Neudl a félpályáról in­dítottá a kilépő Kádárt, aki mi­után lefutotta a hazai védőket, a 16-oson belül hosszan szöktette magát, így Kovácsevics men­teni tudott. Pesterzsébet, 1500 néző. V.: Hrabovszki. ESMTK: Schrett- ner - Gabnai, Vaskó, Farkas, Kiss - Kalvach, Ócsai, Torocz- kai (Balázs 56. p.), Balogh - Németh, Hudák. Edző: Ebedli Ferenc. Beremend: Hatala - Bábli, Óbert, Macsi, Müller G. - Visinka (Kirchner 69. p.), Dárdai, Weinert (Szabó 74. p.), Jäkl - Sztipánovics, Fülöp. Edző: Dárdai Pál. A 15. percben Gabnai sza­badrúgása a sorfalon hal el. Az első ígéretes beremendi támadás a 22. percben adódott, egy Fülöp-Jäkl kényszerítő után, de Fülöp rosszul adott kö­zépre, így a helyzet kimaradt. A 24. percben Hatala óriási bra­vúrral védi Gabnai 8 méteres lövését. Utána Hudák 10 m-es bombaerős lövését reflexsze- rűen fogta meg Hatala a bal felső sarok elől. Majd ismét Hudák lövését blokkolta a be­remendi védelem. A 44. percben Sztipánovics a hazai védőktől ajándéklabdát kapott, teljesen üresen rávezet­hette a labdát a kapura, de óriási helyzetben, elhamarkodottan 10 méterről a jobb kapufa mellé durrantott. Az 53. percben Balogh 6 mé­terről leadott éles lövését védte újabb bravúrral Hatala. Az 59. percben góllá érett a hazai nyomás, a csereként beállt Ba­lázs középre adott labdáját 10 méterről Hudák lőtte be. Hatala még beleért a labdába, ami azonban a hálóba csörgött. (1-0). A 68. percben Balogh 22 méterről alig lőtt fölé. A 73. percben Hatala 16-oson belül Baloghot akarta szerelni, de rossz ütemű becsúszása 11-est eredményezett. Amelyet a sér­tett, Balogh értékesített. (2-0). A középkezdés után Sztipáno­vics jobb oldalról beadott labdá­ját Dárdai gólhelyzetben a vé­dőkbe rúgta, majd röviddel ké­sőbb Fülöp 25 m-es szabadrú­TOTÓ 1. FTC - PMSC-Fordan 3-0 1 2. Csepel-ETO FC Győr 1-2 2 3. Parmalat - Vác 0-1 2 4. Haladás -MTK 1-1 X 5. Atalanta - Inter 2-1 1 6. Cremonese - Genoa 1-1 X 7. Foggia - Napoli 0-1 2 8. Juventus - Udinese 1-0 1 9. Lecce - Cagliari 0-1 2 10. Milan - Reggiana 0-1 2 11. Roma - Torino 2-0 1 12. Sampdoria - Lazio 3-4 2 13. Ancona - Fiorentina 1-1 X Pótmérkőzés Gyenge, csapkodó játékkal indult a második játékrész, majd - csakúgy, mint az első félidőben - a Paks tért magához hamarabb, s térfelére szorította a hazai csapatot. A vendégek a 63. percben a vezetést is meg­szerezték. Miközben - egy felszabadító rúgás után - a hazai védelem lesre játszva kifelé vágtázott, Neudl a középpályáról a jobb szélen keresztbe mozgó Bo- zsérhoz ívelt, a paksi középpá­lyás pedig a 16-oson belülre érve egy csel után lőtt, s a Ko- vacsevicsről lecsurgó labdát Porga két lépésről az üres ka­puba vágta. (0-1) Az utolsó percekben hiába támadott a Mohács, helyzetet csak a paksiak tudtak kialakí­tani (Kádár hibázott ziccerben), egy pirosat azonban Burai révén még begyűjtötték a hazaiak. Bőzsöny János: - Nagy lehe­tőség előtt álltunk, de nem tud­tunk élni vele. Mihalecz István:- 70 percig jobban játszottunk, s úgy gon­dolom, megérdemelten nyer­tünk. Jók: Kovácsevics ill. Nagy­falusi, Neudl. Pauska Zs. gását védte Schrettner szög­letre. Az első félidőben az ESMTK sokkal többet birto­kolta a labdát, de csatáraik képtelenek voltak Hatala ka­puját bevenni. A Beremend csupán kontrákra játszott, ám helyzete csak Styipánovics labdaszerzésénél volt. Hatala az első 45 percben kitünően védett, így megakadályozta Gabnait és Hudákot a gól­szerzésben. Úgy folytatódott a második félidő, ahogy az első lezajlott. Nagy volt a hazai nyomás, ha némi szerencsével is, de a tá­madások végül góllá értek. A pesterzsébeti győzelem telje­sen megérdemelt. Jók: Balogh, Hudák, ill. Hatala (a mezőny legjobbja). Ebedli Ferenc: - Nehezen, de megérdemelten győztünk. Dárdai Pál: - Megérdemel­ten nyert a hazai csapat. A játé­kosaim teljesítményével nem vagyok elégedett. Csalló János Jk További eredmények a Nyu­gati csoportból: Szekszárd - Pénzügyőr 0-1, Dunaferr - ZTE 0-0, Budafok - Baja 3-2, Nagykanizsa - Százhalombatta 1-0, Vesz­prém - Keszthely 0-3, Dorog - BKV Előre 1-0. A Nyugati-csoport állása 1. N.kanizsa 24 15 5 4 43-14 35 2. Dunaferr 24 14 5 5 33-16 33 3. ZTE 23 13 4 6 38-23 30 4. Keszthely 24 12 4 8 29-25 28 5. Budafok 23 10 7 6 36-27 27 6. ESMTK 24 10 6 8 28-17 26 7. Dorog 24 8 9 7 18-17 25 8. BKV Előre 24 9 6 9 26-24 24 9. Sz.batta 24 10 3 11 29-36 23 10. Beremend 24 9 3 12 30-33 21 11. Mohács 24 7 7 10 34-40 21 12. Baja 24 8 5 11 23-29 21 13. Veszprém 24 8 5 11 28-35 21 14. Paks 24 6 6 12 19-29 18 15. Pénzügyőr 24 3 10 11 16-38 16 16. Szekszárd 24 5 3 16 16-43 13 Dunántúli napló Uj DB Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: GERHARD MEYER Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-M Kft. Baranya megyei irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a Pécsi Hírlapkereskedelmi Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető a kiadónál, valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a Postabank Rt. 249-98903 025-07929 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, negyedévre 1125 forint, félévre 2250 forint. ISSN 0865-9133 Mehet a szex az olaszoknál Nem engedett a Bréma 14. Brescia - Pisa 4-1 1 Labdarúgó NB II. így egyre forróbb lesz... Mohács-Paks 0-1 (0-0) ESMTK - Beremend 2-0 (0-0)