Új Dunántúli Napló, 1993. november (4. évfolyam, 298-327. szám)

1993-11-14 / 311. szám

Labdarúgó NB I. Kosárlabda Némasági fogadalom A „némasági fogadalmat” tett Ferencváros játékosaihoz ha­sonlóan Klaus Toppmöller, a Bundesliga-éllovas Eintracht Frankfurt edzője is elhatározta, hogy nem nyilatkozik a médi­áknak. Toppmöller elhatározá­sának hátterében az áll, hogy nagy visszhangot váltott ki egy korábbi televíziós nyilatkozata, amelyben Berti Vogts szövet­ségi kapitányt bírálta. A szak­embert rengeteg támadás érte, ezért úgy döntött: a mérkőzése­ket követő sajtótájékoztatókat kivéve nem áll az újságírók rendelkezésére. UEFA-szankciók Az Európai Labdarúgó Szö­vetség (UEFA) szombaton közzé tette szankcióit, amiket a kupamérkőzések során vétkes­nek talált klubok és játékosok ellen hozott meg. A legnagyobb összegű, 50 ezer svájci frankos büntetést az olasz Parma kapta, mert szurko­lói az izraeli Maccabi Haifa el­leni hazai mérkőzésen tűzijá­tékkal és különböző tárgyak be- dobálásíval fejezték ki nemtet­szésüket csapatuk veresége mi­att. A legsúlyosabb büntetés azonban a cseh Sparta Praha csapatára vár. A prágaiak a belga Anderlecht elleni mérkő­zésen történt rendbontások mi­att következő európai kupamér­kőzésüket a cseh fővárostól 150 km-re kénytelenek lejátszani. Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II. (Mindegyik mérkőzés megren­dezése kérdéses, a pályákon a játékvezetők a kezdés előtt dön­tik majd el, hogy alkalmas-e a talaj játékra, vagy sem. Kivéve Beremendet, ahol biztosan nem lesz meccs. Mindenesete álljon itt a párosítás: Veszprém - Mo­hácsi FC, Veszprém, 13.00. Százhalombatta - Baja, Százha­lombatta, 13.00. Pénzügyőr - ZTE, Budapest, 13.00. Szek­szárd - BKV Előre, Szekszárd, 13.00. ESMTK - Paks, Buda­pest, 13.00. Nagykanizsa - Bu­dafok, Nagykanizsa, 13.00. NB III.: valamennyi mérkőzést el­halasztották a Dráva-csoport- ban. Megyebajnokság. (A bara­nyai és a somogyi megyebaj­nokságban érdekelt csapatok valamennyi mérkőzése a rossz idő miatt szintén elmarad.)0 KÉZILABDA. NB II. fér­fiak: Mecseknádasd - Zala- szentgrót, Mecseknádasd, 14.30. KOSÁRLABDA. NB I.nők, B-csoport: PEAC - Szolnok, Pécs, városi sportcsarnok, 15.00. NB II. nők: PPTSE-Á11. lg. Főiskola, Széchenyi-csar- nok, 16.00. ASZTALITENISZ. NB II. nők: Szekszárd II. - Pécsi Spar­tacus, Szekszárd, 11.00. RÖPLABDA. NB II. férfiak: Kandó - PEAC, Budapest, 10.00. A 90. percben esett a győztes gól Soproni LC - PMSC-Fordan 2-1 (0-1) (Munkatársunk telefonjelentése) Sopron, 2000 néző. V.: Pillér. Sopron: Milchram - Nagy - Varsányi, Katona, Varga - Chi- ratcu, Kovács, Szántó, Horváth (Majoros, a 64. percben) - Kor­sós, Ördög. Edző: Győrfi László. PMSC-FORDAN: Csaban - Zare - Dienes, Braun (Csizi, az 58. percben), Fehér, Vókó - Ulveczki, Csoboth (To- locsko, a 9. percben), Rózsa, Kocsis - Azoitei. Edző: Róth Antal. Az elején a felszabadító Cso- bothot Szántó felvágta, ezért sárga lapot kapott, a pécsi játé­kost viszont sérülés miatt ké­sőbb le kellett cserélni. Kovács 17 m-ről alig lőtt a jobb kapufa mellé. A 16. percben szerezte meg a vezetést a vendégegyüttes. Ró­zsa távolról lövésre szánta el magát. A mély talajon alig tu­dott elrugaszkodni Milchram, csak nehezen tudta a léc alól szögletre tenyerelni a labdát. A jobb oldalról belőtt szögletet Azoitei csúsztatta a bal alsó sa­rokba (0-1). A védekező PMSC-Fordan a 25. percben Rózsa révén sárga lapot kapott, ő ugyanis lerán­totta Szántót. A Sopron a 32. percben gólt is lőhetett volna. A leragadt védők között Kovács ugratta ki Ördögöt, aki a kifutó Csaban mellett keresztbe lőtt a kapu előtt, s a labda alig csú­szott el a jobb alsó sarok mel­lett. Válaszként Kocsis nyar­galhatott el a jobb szélen, a be­lőtt labdájáról Azoitei egy ütemmel lekésett. Az utolsó 10 percben minden erejét mozgósí­totta a Sopron, gólhelyzetet is teremtett, de az önfeláldozóan védekező hátvédsor mögött Ör­dögnek ezúttal sem volt szeren­cséje. A szünet után fergetegesen kezdett a Sopron. A sokadik Debrecen - Csepel 1-1 (1-1). Debrecen, 6 ezer néző. V.: Bognár. G.: Gracsov (6. p.), ill. Pena (22. p.) A BVSC-Dreher - Újpesti TE, a Kispest-Honvéd-FC - Békéscsabai EFC, a Vasas - Vác mérkőzés a pálya alkalmat­lansága miatt elmaradt. Az MTK - Siófok mérkőzés ma, a Videoton - FTC találkozó pedig kapura rúgásnál Braun megsé­rült, le kellett cserélni. A 47. percben Szántó szöglete után Horváth közeli lövését védte Csaban, majd a kapu előtt pat­togó labdát kivágták a védők. Azt követően Horváthot lerán­totta Fehér, ezért a játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est a jobbra mozduló Csaban mellett Ördög a bal alsó sarokba lőtte. (1-1). A gólt után az eddig is agilis bal oldal vált a pécsiek legveszélyesebb támadó ré­szévé, csakhogy ennek a vég­eredménye csak egy sárga lap lett, amit Tolocsko lerántásáért osztott ki a játékvezető. Hajtott a Sopron, de a vendégek nem tudtak úgy hibázni, hogy azt a hazaiak kihasználhatták volna. A 76. percben egy jobboldali szöglet után Ördög átadását Korsós pörgette kapura, a labda a felső léc aljáról perdült a gól­vonal elé, ahonnak kivágták a védők. Nyomott a Sopron, azonban csak szögletekre fu­totta az erejéből. Igaz abból ju­tott nekik jócskán, hiszen a 81. percben már a nyolcadikat ível­hették be a pécsi eggyel szem­ben. A 85. percben Kocsis nyargalt el a baloldalon, bea­dása kipattant, de Tolocsko le­késett, így a lövését blokkolták a védők. Elkeseredetten rohamozott a Sopron, aminek a 90. percben gól lett az eredménye. Kovács a 16-oson belül ellökte Zárét és a résen álló Ördög 6 m-ről be­vágta a labdát a bal alsó sa­rokba. (2-1). A mérkőzés előtt a hóval borított pályát játékra alkal­massá tették a rendezők. Mi­vel nem volt további hóesés, mély, sáros talajon kezdhet­tek a csapatok. A védekezésre berendezke­dett vendégek jól feltalálták magukat és rendre megakadá­hétfőn lesz (ha a rossz időjárás miatt egyáltalán lesz). A tabellán természetesen nincs lényeges változás, mert­hogy a két lejátszott mérkőzés nagyon nem rendezte át a soro­kat. A Debrecen feljött a 3. helyre, a Vác és az FTC mögé, a PMSC-Fordan pedig helyet cse­rélt a Sopronnal, utóbbi most a 11., előbbi a 12. helyen áll. lyozták a fizikai fölényben lévő és folyamatosan roha­mozó soproniakat a góllövés­ben. A gyors pécsi gól még el- szántabbá tette mind a két együttest, sajnos a piros-feke­téknek a kényszerű cserékkel megbomlott a hadrendjük, ennek következtében csak percek kérdése volt, hogy a kivált Csoboth és Braun he­lyére beállt cserék által meg­rendült Pécs mikor szedi össze az egyenlítő gólt. Az is igaz azonban, hogy mindkét sop­roni gól gyanús körülmények között esett. Feltűnő volt, hogy a pécsiek agilis balolda­lával szemben a jobboldal szinte teljesen kivonta magát a játékból. A döntetlen igazságosabb lett volna. Csaban a kapuban szinte a védhetetlent is védte, a két gól előtt azonban tehetetlen volt. A hátvédsorban Zare és amíg a pályán volt, Braun bizo­nyult a csapatrész legjobbjá­nak. A középpályán Rózsa védő- és támadó-, valamint Kocsis támadó játéka érdemel elismerést. Elöl Azoitei hősie­sen küzdött három védőjével. Hogy gólt lőtt, az külön cso­dának számít. A hazaiaknál Katona, Ko­vács, Szántó és Ördög volt a legjobb. Győrfi László:- Szinte végig irányítottuk a játékot. Helyen­ként jól is játszottunk, rászol­gáltunk a győzelemre. Igaz, ah­hoz némi szerencse is kellett. Róth Antal: - A játék képe alapján megérdemelten nyert a Sopron, bár a vereségünkhöz néhány játékosunk is hozzájá­rult. A 11-est nagy egyéni hiba előzte meg, a második kapott gólunk előtt is többen hibáztak a csapatomból. Kapu László Drechslert bántják? Heike Drechsler, a németek olimpiai és világbajnok távol- ugrónője halálos fenyegetést tartalmazó levelet kapott. Az ügy kivizsgálását a rendőrségre bízták. Ismretes, hogy a német atlétákat újabban egyre több támadás éri. További eredmény A pályákon győzött a hó Elmaradtak és elmaradnak mérkőzések Ekkora hó volt a pécsbányatelepi pályán Fotó: Szundi A nagy hó nemcsak a közle­kedést bénította meg, hanem miatta nem voltak futballmecs- csek sem. Kezdődött az egész Il-es mérkőzés Szekszárdon, ahol a BKV Előre játszott volna, és Pasaréten, ott pedig a házigazda Pénzügyőr nem tu­dott futballozni a ZTE ellen. Tegnap egész délután érdek­lődtek az NB III-as klubok ve­zetői: lesz-e meccs vasárnap? Akkor még nem tudtunk sem­mit sem mondani nekik. Este 8-kor azonban érkezett telefo­non a hír: a Dráva-csoportban vasárnap nem kell lejátszani a bajnoki mérkőzéseket, tehát a csapatok ne utazzanak el a mér­kőzések színhelyére. Az infor­máció azt is tartalmazta, hogy a Somogy megyei bajnokság va­sárnapi fordulója is elmarad. Utána pár perccel újabb érte­sítés jött: a félméteres hó miatt Beremenden sem lesz mérkő­zés. Az már korábban eldőlt: a Baranya megyei labdarúgó baj­nokságban sem lesz megtartva ma, vasárnap egyetlen meccs sem. vciscirncipi Uj Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs Engel János út 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Telex: 12-211. Felelős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája saját árushálózata és a Magyar Posta útján. 'U| _______________ D unántúlt napló Sima ügy volt Dombóvár - PVSK107-78 (53-39) NB I. férfiak, B-csoport. Dombóvár, 200 néző. V.: Rát- vay, Zsigmond. Dombóvár: Marcsenko 27, Erupkin 13/9, Bosznai 9/3, Takács 18, Keré- nyi 24. Cs.: Kontics 2, Janko- vics 12, Nagy 2, Trupp. Edző: Németh József. PVSK: Milovi- dov 10, Pető, Haszjanov 23/3, Kovács 29/3, Csirke 5. Cs.: Ta­hin 4, Ribarics 2, Pákozdi 2, Lázár 3/3. Edző: Füzy Ákos. Nem volt olyan hangulatú a mérkőzés, mint a korábbi évek­ben a vasutas rangadók szoktak lenni. Végig a hazaiak vezettek, a 13. percben már 16 ponttal. A pécsiek a szünet után sem tud­tak újítani. Sőt, 6 perc alatt mindössze 4 pontot dobtak. A végén már csak az volt a kérdés, hogy a Dombóvár eléri-e a 100 pontot. Ez Marcsenko zsákolá­sával sikerült is a tolna megyei­eknek. Németh József: - Jó védeke­zésünkkel sokszor hibára kény­szerítettük a PVSK-t. Látványos játékkal nyertünk, így kiszol­gálva a lelkes közönségünket. Füzy Ákos: -Sima vereséget szenvedtünk. Gyengén védekez­tünk, de rosszul is dobtunk. Gaál István Hé Magyarország férfi kosár­labda válogatottja Dimitrovg- radban az EB-selejtező közép­döntő E-csoportjában 78-65 (27-30) arányú vereséget szen­vedett a hazai pálya előnyét él­vező Bulgáriától. * SVSE-GYSEV - PPTSE 46-69 (26-32). NB II. nők, Sop­ron. L. d.: Móró 16/6, Páll 14/3, Joó, Papp 12-12. Kézilabda Nagykanizsa - Békéscsaba 36-27 (19-13) NB I. férfiak. Nagykanizsa, 400 néző. V.: Ambrus, Hum­mel. Nagykanizsa: Kálóczy - Kurusta 1, Kuzmicsov 4, Krie­chenbaum 13, Becskei 2, Bren­ner 4, Bjelov 6. Cs.: Mészáros (k), Radovics 4, Rodek 2, Ojtó. Edző: Nyikolaj Kovesnyikov. Nagy iramú, lendületes, gyors, kemény volt a játék. A 20. percben egyenlő volt az ál­lás, innen kezdve, jó első fél- ideji hajrájukkal elhúztak haza­iak, akik remek napot fogtak ki. Sokszor hibázásra késztették az ellenfelet, amit rendre ki is használtak. Végül is magabiztos győzelmet arattak. Börtönnel is sújtható az ittas szurkoló A francia labdarúgás mindent elkövet, hogy megőrizze jó hírét az 1998-as vb-döntőig, amelynék házigazdája lesz. Ennek érdekében szigorú tör­vényeket foganatosítottak a futball-huliganizmus megfé­kezésére. A sportszerű játék, a rend és nyugalom fenntartását cé­lozza az az intézkedés, amely- lyel az önmagukról megfe­ledkező szurkolókat akár 3 évig teijedő szabadságvesz­tésre és 200 ezer frankos pénzbüntetésre is ítélheti a bí­róság. Az italos egyéneket, valamint a fegyverrel vagy más veszélyes eszközökkel érkezőket, a rasszista felirato­kat öltözetükön viselőket ugyancsak pénzbírsággal, szélsőséges esetben börtön- büntetéssel sújtják. GÓLTOTÓ A Sopron - PMSC-Fordan mérkőzés eredményét eltaláló pá­lyázóink között a heti sorsolásnál a szerencse Selyem Albert Flórián, 7624 Pécs, Zerge u. 27. szám alatti lakosnak kedvezett, aki postán kapja meg a 400 forintos utalványát. Az e heti szel­vények beérkezési határideje pénteken déli 12 óra, pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Ezt címünkre (Új Du­nántúli Napló szerkesztősége, 7623 Pécs, Rákóczi út 34.) kell beküldeni. Főmérkőzés: PMSC-Fordan - Vasas ........................................ P ótmérkőzés: Siófok - Kispest.................................................. A pályázó neve:........................................................................ L akcíme:.................................................................................... T ALE NTEAM Export-Import Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. ■ Mini espresso kávéfőző 6 sz. ■ Létra 3-6 fokú ■ Gyümölcscentrifuga ■ Tili-toli szőnyegtisztító ■ Órás rádió ■ Rádió, keleti URH-s is ■ Ruhaszárító kinyitható ■ Vasalóállány ■ Kenyérpirítok ■ Gorenje termékek: ■ Fagyasztóládák 140-430 l-ig ■ Fagyasztószekrények 100-310 l-ig ■ Hűtőszekrények 140-240 l-ig ■ Kombinált hűtők 260-310 l-ig ■ Gáztűzhelyek ■ Villanytűzhelyek ■ Beépíthető hűtő és fagyasztószekrény 5300-6200 Ft 1820-2900 Ft 5240 Ft 1270-1700 Ft 2830-3000 Ft 550-2300 Ft 1300 Ft 2250-2650 Ft 3000-4090 Ft 30000-47300 Ft 31000-47000 Ft 23500-33500 Ft 34500-52800 Ft 40500-52000 Ft 32000-89200 Ft 36000-41000 Ft Fénymásolást vállalunk Cím: Pécs, Petőfi u. 8. Tel.: (72)314-606 Nyitva: 9-17 óráig. * X azzal, hogy tegnap délelőtt el­maradt a DDGáz SC - Geijen NB III-as labdarúgó rangadó. Hasonló ok miatt nem volt NB