Új Dunántúli Napló, 1993. november (4. évfolyam, 298-327. szám)

1993-11-07 / 304. szám

Labdarúgó NB I Kapaszkodó a középmezőnyhöz PMSC-FORDAN - Haladás 2-0 (1-0) Rózsa szabadrúgását nem tudta védeni Derdák Fotó: Löffler Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II.: Mohácsi FC - Dunaferr, Mo­hács, 13.00. Százhalombatta - Beremend, Százhalombatta, 13.00. Keszthely - Pénzügyőr, Keszthely, 13.00. Paks - Nagy­kanizsa, Paks, 13.00. Baja - Dorog, Baja, 13.00. ZTE - Szekszárd, Zalaegerszeg, 14.00. NB III.: DDGáz SC - Balaton- földvár, Pécsbányatelep, 13.00. Komlói Bányász - Boly, Komló, 13.00. K. Rákóczi - Kisdorog, Kaposvár, 13.00. Le- tenye - Kap. Honvéd, Letenye, 13.00. Bonyhád - Döbrököz, Bonyhád, 13.00. Marcali - Barcs, Marcali, 13.00. Nagy­atád - Fonyód, Nagyatád, 13.00. Megyebajnokság: Sza­badszentkirály - Sásd, Szabad­szentkirály, 13.00. Villány - Mohácsi TE, Villány, 13.00. Harkány - Felsőszentmárton, Harkány, 13.00. Töttös - Som­berek, Töttös, 13.00. Siklós - Sellye, Siklós, 13.00. KOSÁRLABDA. NB I. nők, A-csoport: PVSK - Tungsram SC, Pécs, városi sportcsarnok, 17.00. B-csoport: Baja - PEAC, Baja, 17.30. RÓPLABDA.NB II. Nők: Pécsi VM - SZIM-Vasas, őz u„ 11.00. Férfiak: PEAC - ÉL­GÉP SE, POTE-csamok, 11.00. RÖGBI. NB II.: Pécsi Ter­mesz - Keszthelyi Kék Villám, Orfű, 13.00. BILIÁRD. Országos csb: Mohács - Kecskemét, Mohács, 10.00. Újmecsekalja, 3 ezer néző. V.: Bede. PMSC-FORDAN: Csaban - Bódog - Dienes, Csoboth, Braun, Vókó - Rózsa, Fehér, Kocsis (Tököli, a 65. percben) - Mészáros (Ulveczky a 82. perc­ben), Azoitei. Edző: Róth An­tal. Haladás: Derdák - Neudl, Szekér, Németh Z. (Berbás, a 65. percben) - Bognár, Tóth N., Jagodics, Elekes, Kenesei - Tóth Gy., Nagy M. Edző: Glá- zer Róbert. A szombathelyiek nem álltak be védekezni. Nem csoda, hogy az első szép pécsi támadás után, amelynek végén Azoitei lőtt mellé 18 méterről, Kenesei dol­goztatta meg Csabant. A moz­gékony szombathelyi 20 méte­res lövését tolta ki a kapus a bal alsó sarok elől. Mezőnyjátékkal teltek a percek, közben sajnos Bódog sárga lapot kapott a 26. percben, így jövő héten, a Sop­ron ellen pihennie kell. A PMSC-Fordan fölényét szögle­tek is jelezték. Aztán elkövet­kezett a 33. perc. Mészáros ellen szabálytalan­kodtak a kaputól 18 méterre. Rózsa futott neki a labdának és jobbal, a sorfalból ügyesen ki­ugró Azitei helyén, a jobb alsó sarokba lőtt. Derdák csak érin­teni tudta a labdát. (1-0). A második félidőre élénkebb lett az iram, így egyre több ki- sebb-nagyobb technikai hibát követtek el a játékosok, sok apró szabálytalanság is fűsze­rezte a mérkőzést, a játékvezető is gondoskodott arról, hogy idegessé váljon a hangulat. Az 52. percben Kocsistól Azoitei kapta a labdát a bal ol­dalon, közben mintha Nagy M. kézzel is érintette volna a játék­szert a tizenhatoson belül, min­denesetre a romániai csatár éles lövése alig kerülte el a kapu bal felső sarkát. A 67. percben az amúgy sem csúcsformában lévő játékvezető jókorát hibázott. Ide-oda patto­gott a labdát a pécsi tizenhato­son belül. Kenéseihez került a játékszer, aki, ha már ott volt, nekiesett a közelben tartózkodó Braunnak. Bede tizenegyest ítélt. A közönség háborgott, Elekes pedig a felsőkapufát ta­lálta el a büntetőből. Van igaz­ság. Megélénkült a mérkőzés és fölénybe került a szombathelyi csapat. Rózsa, Neudl sárgája is bizonyította a küzdelmet, a vendégek ambícióját pedig pél­dául Bognár húsz méteres, egészséges lövése, amely alig kerülte el a kaput. Az utolsó tíz percben többet támadott a PMSC-Fordan. A két csere: Tököli és Ulveczky is lendítője volt a játéknak. Utóbbi főszerepet is vállalt. A 87. percben Ulveczky ka­pott labdát, Azoiteinek adta, a vehemens csatár meglódult és egyből középre gurított, Ul­veczky becsúszva továbbított a jobb alsó sarokba. (2-0). Ezen a mérkőzésen olyan volt a PMSC-Fordan, mint az eső: hol nekikezdett, hol alábbhagyott. A pécsiek ezút­tal kizárólag terület-védeke­zéssel próbálták megakadá­lyozni a vendégek támadásait, és a labdát megszerezve azon­nal indultak is. A középpályán a labdák többségével Mészárost keres­ték, aki az első félidőben rendkívül agilis volt, és jól osztogatott. Fegyelmezetten játszott a hazai gárda, aztán a második félidő elején rákap­csolt a Haladás, és kiegyenlí­tetté tette a küzdelmet. Rengeteg apró szabályta­lanság történt, a kedélyeket tovább borzolta Bede játékve­zető fordított ítéleteinek soka­sága is. Ideges hangulatban ért véget ez a közepes színvo­nalú és iramú mérkőzés, ame­lyet végül a PMSC-FORDAN szervezettebb játékának kö­szönhetően megérdemelten nyert meg. A hazaiak védelmében mindenki megtette a magáét, a középpályán Rózsa rengete­get vállalt, gólt is szerzett, ő volt a mezőny kimagaslóan legjobb embere. Mészáros, amíg bírta erővel, jól osztoga­tott, látszik, bíznak benne a többiek. Elöl Azoitei haszno­san játszott, erőszakos volt. A gólt legközelebb várjuk tőle! A vendégeknél Neudl, Ja­godics és Kenesei teljesítmé­nye emelkedett az átlagos fölé. Róth Antal: - Körülbelül az történt a pályán, amire előzőleg is számítottunk. Rendkívül nagy csatában, némi szerencsével itt­hon tartottuk a két pontot. Glázer Róbert: - Saját ma­gunk számára tettük kétségessé a mérkőzést. Két egyéni hibából (Derdák, Nagy M.) két gólt kap­tunk. A játék képe alapján igaz­ságosabb lett volna a döntetlen. Bozsik László További eredmények Békéscsaba - FTC 1-0 (1-0). Békéscsaba, 15 ezer néző. V.: Hartmann. G.: Szar­vas. Csepel - Videoton 2-1 (0-0). Csepel, 1500 néző. V.: Juhos. G.: Somogyi (2), ill. Balog (11-esből). UTE - Debrecen 3-3 (2-1). Újpest, 2500 néző. V.: Kiss G. G.: Véber (11-esből), Tomka, Egressy, ill. Sándor T. (2), Gra- csov. Rába ETO - BVSC-Dreher 5-1 (2-0). Győr, 3 ezer néző. V.: Nyilas. G.: Mikóczi, Ivanics 2, Kuttor, Csertői ill. Bognár. Vasárnap: Vác FC Samsung - Sopron. Hétfő: Kispest ­MTK (A televízió 19.30-kor közvetíti.) Az NB I. állása 1. Ferencváros 13 8 3 2 25-10 19 2. B.csaba 13 8 2 3 30-12 18 3. Vác 12 7 4 1 22-13 18 4. Debrecen 13 8 2 3 22-15 18 5. Kispest 12 6 3 3 28-14 15 6. Csepel 13 6 3 4 18-26 15 7. Rába ETO 13 5 4 4 21-14 12 8. Siófok 13 4 4 5 16-22 12 9. UTE 13 4 3 6 15-17 11 10. Videoton 13 3 5 5 15-18 11 11. PMSC-F. 13 3 5 5 13-21 11 12. Sopron 12 3 4 5 19-20 10 13. Vasas 13 4 1 8 18-22 9 14. BVSC 13 2 5 6 12-28 9 15. Haladás 13 2 3 S 13-23 7 16. MTK 12 1 5 6 13-25 7 Női foci Pécsi Fortuna-Bat FC - Tüvati Ferencváros 1-1 (0-0). PVSK-pálya, 100 néző. V.: Benkő. Fortuna: Kiss J. - Rácz, Rippel, Dömös, Szabó - Kiss K., Török, Lőj, Szittár (Duduka) - Ferencz, Arnold. Edző: Hunyadi Tibor. Izgalmas, küzdelmes mérkőzésen a pécsi együttes helyzetek sokaságát hagyta ki, és egy ártatlan hely­zetből egyenlítettek a vendégek. G.: Lőj, ill. Szabó öngól. Jók: Sz tbó, Török, Lőj. Forma-1 Megtartották a Forma-1-es világbajnoki futam, az Ausztrál Nagydij utolsó edzését. A brazil Ayrton Senna pályafutása során 62. alkalommal rajtolhat az első helyről, a pole positionból. Megyebaj nokság A baranyai labdarúgó me­gyebajnokság I. osztályában tegnap a következő eredmények születtek: Zsolnay SE - Szi­getvár 1-0, PPTSE - P. Kini­zsi 2-0, PEAC - Újpetre 2-0. Siófok - Vasas 2-1 (0-1) Siófok, 2000 néző. V.: Mol­nár L. Siófok: Biró - Keszeg, Bimbó, Olajos, Szabadi (Ko­vács 80. p.) - Molnár, Varsányi, Király, Meksz - Fischer, Haus­ner (Pervusin 40. p.). Edző: Pusztai László. Vasas: Babócsy- Mónos, Juhár, Geress, Pecha- Maczó, Galaschek, Sirinbe- kov - Zvara (Lendvai 70. p.), Földes (Szemes 88. p.), Claude. Edző: Mészöly Kálmán. 8. perc: A vendégek Földes révén vezetéshez jutottak. (0-1). 52. perc: Fischer szabadrúgá­sát Babócsy kiütöte, Varsányi közelről kiegyenlített. (1-1). 89. perc: Kovács Fischer át­adásából megszerezte a győ­zelmet jelentő gólt. (2-1). Nagyobb arányú hazai győ­zelem sem lett volna meglepe­tés, mivel a fővárosi csapat­nak csak szórványos, de nem veszélyes támadásai voltak. Jók: Bimbó, Szabadi, Mol­nár, Meksz, Fischer, illetve Babócsy, Juhár, Pecha, Föl­des. Molnár József Labdarúgó NB III. Gerjen - PVSK 0-3 (0-2) Geijen, 700 néző. V.: Pole- csák. Gerjen: Homyák - Kal­már (Ignácz) - Fodor, Szabó - Pankhy (Nagy Zs.), Dienes, Kiss, Lizák, Sánta - Nagy S., Pusztai. Edző: Dienes Pál. PVSK: Tihanyvári - Somogy- vári, Nagy Gy., Kaufmann - Bárány, Reith, Bruder, Fülöp (Takács G.), Andreidesz - Nagy Cs. (Takács L.), Teszárik. Edző: Rónai István. 5. perc: Bruder szabadrúgását Bárány 4 m-ről a kapu jobb ol­dalába fejelte. (0-1). 38. perc: Andreidesz 22 m-es szabadrúgása a kapu jobb olda­lába vágódott. (0-2). 78. perc: Takács L.-t a 16-oson belül buktatták. 11-es! A büntetőt a sértett értékesí­tette. (3-0). Az első félidőben a két pontrúgással eldőlt a meccs. Jók: Sánta, Fodor, ill. Bru­der, Bárány, Teszárik, Reith. Dienes Pál: -A kontrajá­tékra építő vendégek megérde­melten nyertek. Rónai István: - Játékból és küzdeni tudásból is az ellenfél fölé nőttünk. Szebényi Béla Uj Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs Engel János út 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Telex: 12-211. Felelős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája saját árushálózata és a Magyar Posta útján. vciscirncipi ÜJ| _______________ D unántúli napló Keserves győzelem Komlói BSK - Debrecen 17-15 (11-8) NB I. férfi mérkőzés. Komló, városi sportcsarnok, 900 néző. V.: Bednár, Kanyok. Komló: Sevcov - Szentes, Takács, Hor­váth 3, Tolsztih 1, Papp L. 2, Bognár 2. Csere: Keszthelyi 5, Papp G. 1, Soós 1, Czakó 2. Edző: Skaliczky László. Alaposan megfogta a mérkő­zés elején védekezésével a Komló a Debrecent, s mert a megszerzett labdákat sikerült gyors indításokkal „megját­szani”, szinte állva hagyták a bányászok a vendégeket. Ezen időszakban a pályán lévő vala­mennyi komlói gólt lőtt az első 20 percben, minek eredménye­ként 8-3-ra vezettek a kék-fehé­rek. Azt követően azonban megmakacsolta magát a Dózsa, és percről percre szívósan ara- szolgatva közelített a hazaiak­hoz. Tehette ezt annál inkább, mert Horváthéknak bizony el­fogyott a tudományuk, már ami a góllövést illeti. Ennek ered­ményeként lassan elfogyott a te­temes előny. Szünet után negatív rekordot állítottak fel a csapatok, ugyanis - ird és mond - 14 perc alatt csupán 1-1 gól esett a két há­lóba, s ezzel a komlóiak felkí­nálták a lehetőséget arra, hogy a hajdúságiak ne csak közelítse­nek, de az 55. percben 15-15-nél utol is éljék a hazaia­kat. Ekkor azonban jó húzás­ként Skaliczky edző pályára küldte Czakót, s ezzel újítani tudtak a hazaiak és végülis be­biztosították a nagyon fontos győzelmet. Varga István, a debrece­niek sokszoros világváloga­tott, örökifjú szakosztályel­nöke magabiztosan nyilatko­zott a mérkőzés előtt a vég­eredményt illetően. Senki nem vette komolyan, hiszen csa­pata - minden elfogultsága el­lenére - ugyancsak szerény listát tudott felvonultatni. S mit ád ég? Majdhogy igaza lett, mert a lila-fehérek - ha kicsit is jobban összpontosíta­nak - bizony „vevők” lettek volna az egyik pontra. A má­sodik félidőben a hazaiak ke­zére bilincset rakó vendégek jó úton jártak, hogy befogják a komlóiakat, s ha ekkor nem lép pályára Czakó, és nem vállalja a legkritikusabb pil­lanatokban a gólszerzést, bi­zony nagyon kellemetlen helyzetbe kerültek volna a komlóiak. K. L. Szekszárdi bravúr KSC Szekszárd - Sabaria KC 74-68 (37-29) NB I. női kosárlabda. Szekszárd, 500 néző. V.: Bacsfai, Vasvári. Szekszárd: Zerényi (8), Berko (19/9), Szeliverstova, Badics (18/3), Várkonyi (16/3). Csere: Bihari (4), Králik (2), Szabó M. (7/3). Édző: Goóth Iván. Nem úgy indult a mérkőzés, hogy a felsőházi újonc Szekszárd bra­vúros győzelmet arat a vasiak őszi sikercsapata ellen. A hazai gárda a Sabaria előnyét ledol­gozva fordított. Fordulás után mindkét csapat fokozta a tempót, jó iramú, küzdelmes játék folyt. Fölöttébb izgalmas volt a • hajrá, amikor a szekszárdiak tá­voli pontos dobásai ismét dön­tőnek bizonyultak a közönség vastapssal jutalmazott. Kitűnt: Berko, Badics, Vár­konyi, Szabó M„ ill. Szokolan, Veres. (fekete) Jé A dombóvári ÓIK selejtező- csoportban az első napon az alábbi eredmények születtek: DVMSE — Balatel KE 99-60, Körmend — Csepel 64-58, Csepel — Balatel KE 76-58, DVMSE — Körmend 103-90. A mai napon két mérkőzéssel zárul a selejtező. A PMSC-FORDAN - Haladás mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink között a heti sorsolásnál a szerencse Stangl Kornél, 7766 Újpetre, Kossuth u. 77. szám alatti lakosnak kedvezett, aki postán kapja meg a 800 forintos utalványát, hiszen múlt héten nem volt pontos találat. Az e heti szelvények beérkezési határ­ideje pénteken déli 12 óra, pályázni csak a lapból kivágott szel­vénnyel lehet. Ezt címünkre (Új Dunántúli Napló szerkesztő­sége, 7623 Pécs, Rákóczi út 34.) kell beküldeni. Főmérkőzés: Sopron - PMSC-Fordan ...................................... P ótmérkőzés: BVSC - UTE...................................................... A pályázó neve:........................................,............................. L akcíme:..................................................................................... Pécs, Jókai u. 6. sz. friss, ropogós házi jellegű rétes francia péksütemények hideg és meleg szendvicsek reggeli italok, kávé valamint félkész réteslap JlecjAfén a {jjenáÁjünki Rétesre és egyéb pékárura megrendelést felveszünk Nyitva tartás: 7.00-18.00 óráig / Kézilabda NB I.