Új Dunántúli Napló, 1993. október (4. évfolyam, 268-297. szám)

1993-10-18 / 285. szám

Kosárlabda a Labdarúgó NB II. Ezúttal nem esett (jól) Mohács - Budafok 1-1 (1-0) Megyebajnokság Pécsi Zsolnay - Szabad- szentkirály 1-0 (0-0). Zsol- nay-pálya, 50 néző. V.: Poszt. P. Zsolnay: Juhos - Pleck, Papp, Cseresznyés, Jávor, Sramkó, Takács, Foral, Nagy T., (Rézsó), Kovács, (Lőrincz), Varga. Edző: Palkovics József. Szabadszentkirály: Retkes - Gémes, Baumgartner, Katona, Tóth Cs., Pesti, Bódog, Szabó, Kiss, Bozó (Bogdán), Balogh (Ács). Edző: Bódog Tibor. Ala­csony színvonalú mérkőzés, ke­serves hazai győzelem. A Sza­badszentkirály rutintalan csa­pat, és a szerencse is elpártolt tőlük. G.: Jávor. Jók: Papp, Pleck, illetve Baumgartner, Szabó F. B. J. Mohácsi TE - PEAC 2-1 (1-0). Mohács, 200 néző. V.: Szalóki. A kevés helyzetükből a mohácsiak kihasználtak kettőt és ezzel megnyerték a mérkő­zést. G.: Policsek, Brecska, ill. Szigeti (11-esből). Szigetvár - Harkány 3-1 (1-0). Szigetvár, 250 néző. V.: Czakó. Helyzetei alapján a ha­zai csapat megérdemelten nyert. G.: Schiffer, Szabó J., Baranyi, ill. Farkas. Újpetre - Siklós 2-0 (2-0). Újpetre, 250 néző. V.: Zákányi. Első félideji jó játékával bizto­san nyert az Újpetre. G.: Tóth, Kohlmann. (Munkatársunk telefonjelentése) Mohács, 900 néző. V.: Hosz- szú. Mohács: Szabó A. - Kosa, Rumszauer, Katona, Burai - Nagy E., Tóth A., Szabó Zs., Bíró - Várda, Horváth A. (Ve­zér, a 65. percben). Edző: Bő- zsöny János. Budafok: Erdélyi- Szabó V., Kardos, Kaza- csenko - Bősze, Garas, Héjjas, Vanicsek (Csiba, a 68. percben)- Ódor (Magosi, a 86. percben), Szorokin, Szabó L. Edző: Gás­pár József. Ennél jobban már nem is kezdhetett volna a Mohács. Egy kihagyott gólhelyzet, egy Ka­tona-fejes a felső lécre, majd a 6. percben a vezetés. Bíró, a mohácsiak középpá­lyása egy szögletből úgy csavart a budafokiak hálójába, hogy a labda érintés nélkül kötött ki a jobb felső sarokba. (1-0). A gól után fölényben játszott a Mohács, a csatárok közül fő­leg Várda villogott, egy idő után azonban magához tért a Budafok is. A közönség kitü­nően szórakozott. Az 59. percben a 16-oson be­lül üresen kitörő Kosa lövés he­lyett a - túlságosan is önzetlen - visszagurítást tartotta a célsze­rűbb megoldásnak, vesztére, mert a védők - mielőtt Várda szóhoz juthatott volna - felsza­badítottak. A 78. percben egy - így illik írni - lesgyanús helyzet ered­ményeképpen kiegyenlített a Budafok. Garas ugratta ki ekkor Csibát, aki a bírói sípszóra váró és leálló védők között kilépett, majd a hitetlenkedő kapust is kicselezve a hálóba passzolt. (1-1). Négy perccel a lefújás előtt újra Csiba került hely­zetbe, Szabó kapus azonban ek­kor már - eléje vetődve, bravúr­ral - menteni tudott. Két perc volt hátra, amikor Szabó Zs. közeli fejesénél Erdélyi a he­lyén volt, s a gólvonalról kiü­tötte a háló felé tartó labdát. Az esőt és gólzáporos hazai győzelmeket hozó elmúlt mérkőzések után a mohácsi közönségnek ezúttal egy kö­zepes iramú találkozóval kel­lett beérnie. Ha a hazaiaknak kicsit több szerencséjük van, ezúttal is nyernek, azt azonban min­denképpen hozzá kell tenni, hogy a döntetlen lett volna akkor is az igazságosabb eredmény. Bőzsöny János: - A kihagyott gólhelyzetek miatt nem nyer­tünk. Gáspár József: - Kiizzadtuk a döntetlent, ami nekünk jól jött. Szerintem igazságos eredmény született. Pauska Zsolt sunk gyenge volt. Ennek elle­nére gratulálok a fiúknak a győ­zelemért. Fekete László * További eredmények: Pénz­ügyőr - Baja 2-0, Dorog - Paks 1-0, Veszprém - ZTE 0-2, Du- naferr - BKV 0-0, ESMTK - Százhalombatta 3-0, Nagykani­zsa - Keszthely 1-0. A Nyugati-csoport állása 1. N.kanizsa 10 8 1 1 19- 3 17 2. ESMTK 10 5 2 3 11- 6 12 3. Dorog 10 5 2 3 8- 5 12 4. Szekszárd 10 5 2 3 12-13 12 5. ZTE 10 4 3 3 16-10 11 6. Budafok 10 4 3 3 16-14 11 7. Baja 10 4 3 3 12-10 11 8. Beremend 10 5 1 4 13-14 11 9. Keszthely 10 5 1 4 12-14 11 10. BKV Előre 10 4 2 4 11-10 10 11. Dunaferr 10 3 4 3 7- 6 10 12. Pénzügyőr 10 2 4 4 6-12 8 13. Mohács 10 3 2 5 20-21 8 14. Sz.batta 10 3 1 6 10-19 7 15. Paks 10 2 2 6 9-13 6 16. Veszprém 10 1 1 8 6-18 3 Szekszárd - Beremend 0-1 (0-1) Sellye - Villány 3-0 (2-0). Sellye, 700 néző. V.: dr. Ru- gási. A Sellye simán nyert a túl kemény Villány ellen. G.: Bec­ker, Pfeiffer, Varga. Kiállítva: Jenczer (Villány). Sásd - Töttös 1-0 (1-0). Sásd, 100 néző. V.: Kosa. Á helyzetei alapján rászolgált a győzelemre a hazai csapat. G.: Tóth L. Felsőszentmárton - PPTSE 1- 1 (0-1). Felsőszentmárton, 300 néző. V.: Kelemen. A hazai csapat második félideji játéka alapján megnyerhette volna a mérkőzést. G.: Rózmer, ill. Hadnagy. Somberek - Pécsi Kinizsi 2- 2 (2-0). Sajnos, a mérkőzésről (immár nem első alkalommal ebben a bajnokságban) részletes tudósítás nem érkezett. A megyei I. osztály állása 1. Sellye 10 8 2 _ 30- 6 18 2. PPTSE 10 6 2 2 18- 8 14 3. PEAC 10 5 3 2 16-10 13 4. Harkány 10 4 4 2 17- 9 12 5. Újpetre 10 5 2 3 16-11 12 6. FsztmártonlO 5 1 4 18-15 11 7. MTE 10 4 3 3 16-15 11 8. P.Zsolnay 10 5 1 4 12-12 11 9. Szigetvár 10 4 2 4 18-17 10 10. Villány 10 4 2 4 17-20 10 11. P.Kinizsi 10 2 4 4 17-16 8 12. Somberek 10 2 4 4 10-17 8 13. Töttös 10 2 4 4 10-21 8 14. Siklós 10 1 3 6 13-20 5 15. Sásd 10 2 1 7 4-22 5 16. Sz.szentk. 10­4 6 4-17 4 Labdarúgó NB Hl. PVSK - Marcali 5-1 (3-0) Vasút-pálya, 400 néző. V.: Petki. PVSK: Tihanyvári (Or­bán) - Somogyvári (Amigya), Nagy Gy„ Bárány - Bruder, Kauffmann, Reith, Takács L. (Takács G.), Andreidesz - Nagy Cs., Teszárik. Edző: Rónai Ist­ván. Marcali: Házi - Bozsó, Mészáros J., Gilitsch - Horváth, Arany (Lakos), Vékony, Bor­bély, Rózsa - Rituper, Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Csodaszép gólokat lőtt az első félidőben kiválóan játszó PVSK. A végig esélytelen Marcali csak 5-0-nál tudott szépíteni. G.: Bruder, Nagy Cs. (2), Teszárik, Takács L., ill. Vékony. Barcs - K. Rákóczi 3-2 (0-1) Barcs, 500 néző. V.: Ábra­hám. Barcs: Szlovák - Till, Somogyi, Kovács, Mangult - Bencsik (Papp T.) Papp A., Vé­szi, Csalos (Hajmási) - Minor (Pálinkás), Bolhói. Edző: Csor­dás István. K.Rákóczi: Ferencz- Pammer, Mező, Ittvás, Nagy- Deme (Horváth Z.,), Hosszú, Somogyi (Báli), Osváth - Ha- nusz, Neubauer. Edző: Márton József. A második félidőre át­szervezett Barcs nagyobb ira­mot és főleg eredményesebb já­tékot produkált. G.: Papp Á. (11-esből), Mangult, Till, ill. Neubauer, Hanusz. Letenye - Bonyhád 1-2 (1-1) Letenye, 500 néző. V.: Barna. Letenye: Megyimórecz- Tóth Z., Révész, Kramarics, Grabant - Németh, Kozári, Far­sang, Adóiján (Soós) - Rostás, Baj (Fazekas). Edző: Kobra Sándor. Bonyhád: Bogaras — Szabó, Kasler, Sztoics, Palkó - Stumpf, Szlama, Balogh - Bíró, Kiss, Darabos. Edző: Losonczi István. A korai vezetés után a lélektelenül játszó Letenye ön­magát verte meg. G.: Rostás, il. Bíró, Kiss. Kisdorog - Gerjen 0-0. Kis- dorog, 400 néző. V.: Zsobrák. Kisdorog: Antunics - Viszmeg, Horváth T., Varga - Endeli, Vecsei, Takács (András), Má- csik (Stölkler), Boros - Horváth J., Szentmártoni (Vörös). Edző: Horváth Péter. Gerjen: Hor- nyák - Fodor, Kalmár, Kiss, Szabó L. - Szabó T., Dienes, Fehér, Ignácz - Panghy (Pusz­tai), Nagy S. (Nagy Zs.) Edző: Dienes Pál. A mély, síkos talajon leját­szott mérkőzésen az első 45 perc kiegyenlített küzdelme után a második félidőben nagy fölényben játszottak a hazaiak. Döbrököz - Nagyatád 2-5 (2-3). Döbrököz, 600 néző. V.: Georgiu. Döbrököz: Reizinger- Varga, Horváth I. (Horváth IL), Kiss, Tamai - Román, Ki­rályházi (Szűcs), Katona, Sza- botin - Jakab, Óvári. Edző: Szi- ebert József. Nagyatád: Szabó- Vojkovics, Burdi, Utassi - (Papp), Kulcsár (Kispeti), Czink, Szigeti, Kovács (Csikós) - Vékony, Becsei, Király. Edző: Németh Lajos. Rendkívül jól játszottak a vendégek. G.: Szigeti 2, Vékony, Király, Ko­vács, ill. Szabotin, Jakab. Boly - DDGáz SC 1-0 (1-0). Boly, 300 néző. V.: Polecsák. Boly: Volcsányi - Neuperger, Milko L., Virág, Milko G. - Göller, Neidhardt, Takács, dr. Papp (Bauer) - Lajtai, Szíjjas (Schaáb). Edző: Kresz László. DDGáz: Tábit - Lajos, Vuk- mann, Pancsó, Miklós - Miko- lics, Réfi, Hasenauer, Darkó - Nagy, Németh (Kiszely). Edző: Szigetvári József. Ha minimáli­san is, de győzött a hazai együttes. G.: Szíjjas. Szombaton játszották: Ka­posvári Honvéd - Komlói Bá­nyász 2-0 (2-0). Az NB III. állása 1. PVSK 10 8 2 23- 4 18 2. Gerjen 10 7 2 1 18- 7 16 3. DDGáz.SC 10 6 2 2 16- 6 14 4. Kisdorog 10 3 6 1 13- 5 12 5. K.Rákóczi 10 4 4 2 21-14 12 6. Letenye 10 4 2 4 13-18 10 7. Bóly 10 3 4 3 7-12 10 8. K.Honvéd 10 3 3 4 11-11 9 9. Barcs 10 3 3 4 12-14 9 10. BJöldvár 10 3 2 5 9-10 8 11. Komló 10 3 2 5 18-20 8 12. Marcali 10 3 2 5 14-18 8 13. Bonyhád 10 2 3 5 14-20 7 14. Nagyatád 10 3 1 6 15-23 7 15. Döbrököz 10 2 3 5 11-20 7 16. Fonyód 10 2 1 7 7-20 5 ^^»nnt-9T?fni*n Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja J Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 375 forint, negyedévre 1125 forint, félévre 2250 forint, egy évre 4140 forint. ISSN 0865-9133 Dunántúli napló Alomkezdés: 15-0! PVSK - Soproni Postás 80-54 (42-34) Zsolnayt senki sem zavarja a kosárra dobásban Fotó: Szundi NB I. nők, A-csoport. Pécs, városi sportcsarnok, 800 néző. V.: Král, Benczúr. PVSK: Ba­lázs 10/3, Horváth 5/3, Kiefer 16, Pecikoza 27, Veres 12. Cs.: Vilutyte 4, Zsolnay 4, Donkó 2, Czékus, Russai. Edző: Rátgéber László. A pécsi közönség telhetetle­nebb része már a 2. percben 100 pontot követelt a kedvenceitől. Erre az adott alapot, hogy a PVSK 15-0-ra (!) vezetett a le­gelején. Ez a kezdés maga volt az álom. Utána azonban magá­hoz tért a kezdeti megilletődés- től a Soproni Postás. Ugyanak­kor elbizonytalanodott a hazai együttes, emiatt szoros volt az első félidő vége, 8 pontra feljöt­tek a soproniak. Megismétlődött a szünet után az első játékrész eleje: csak most 19 pontot gyűjtött a PVSK, míg a vendégcsapat csupán kettőt. Feljavult a vas­utasok védekezése, Pecikoza pedig továbbra is szórta a kosa­rakat. így újra meglódult a pécsi gárda. 100-as ugyan nem lett belőle, de végül is a PVSK fölényesen nyert. A teljesítménye azonban eléggé hullámzó volt. A Soproni Postás legjobb do­bói: Bellovai (16) és Csuka (13) voltak. Rátgéber László:- Megbe­széltük a meccs előtt, hogy az el­lenfél az első 5-10 percben ne szerezzen sok pontot. Ez az első játékrészben sikerült is, utána azonban komolytalankodni kezdtünk. A szünet utáni első percekben megint azt játszottuk, amiben megállapodtunk. H. L. Ralicross Nyirádon a ralicross országos bajnokság utolsó futamán, az Autóhíd Kupán a H-csoportban Ranga László (Lancia, Marl­boro Rali Team) remek rajt után senkitől és semmitől sem zavar­tatva győzött Gál István (Pors­che, Váci Autó SE) előtt. Sport TV 18.45-19.00: Új edző és új já­tékos a PMSC-ben. 19.00-19.20: PVSK - Nyíregy­háza férfi kosárlabda meccs. 19.20-19.30: Sajtótájékoztató a Mediterrán szállóban. 19.30-19.45: PVSK - Soproni Postás női kosárlabda NB I. Kézilabda NB. I. B-s, női mérkőzés: Dunaújvárosi Papír - Pécsi Gard-Mass Lepke 19-17 (9-9). Dunaújváros. 100 néző. Lepke: Sugár - Székelyhídi 2, Virágosi 5, Mészáros 4, Hegyi 3, Nagy 3, Kustos 2. Csere: Soós, Filó. Edző: Tabajdi Ferenc. Az előző fordulók sikereihez hasonlóan tartotta ellenfelét idegenben is az újonc pécsi csa­pat. Már-már folytathatta volna veretlenségi sorozatát a Lepke, csakhogy hiába vezetett még az 50. percben is 2 góllal, a hajrá­ban képtelenek voltak tartani a hazaiak nyomását. A mérkőzés sorsát alapve­tően meghatározta az, hogy a véghajrában sok volt a pécsiek részéről az eladott labda és a ki­használatlanul elpocsékolt zic­cer-helyzet. Mindezek mellett a baranyaiak még négy 7 méterest is hibáztak. % NB II. férfiak: Bp. Hargita KC - Szigetvári Tak. Szöv. 24-19 (10-11). Az erősen tarta­lékos Szigetvárnak legyőzhetet­len ellenfél volt az NB I-et is megjárt Hargita, annak ellenére, hogy vezettek 11-10-re. G.: Papp 7, Vajda 5, Szentgyörgyi 3, Baráth 2, Gyöngyösi 2. Szigetvári Tak. Szöv. - Me- cseknádasd 30-23 (14-14). A minden csapatrészében jobb Szigetvár, az első félidei botla- dozások után megemberelve magát biztos győzelmet aratott a baranyai rangadón a tapasztal­tabb vendégek ellen. G.: Erdős 9, Szentgyörgyi 6, Papp L. 4, Vajda 4, Nagybodzsár 3, Kés­márki 2, Gyöngyösi 2. TOTÓ 1. BVSC - Siófok 0-0 X 2. Csepel - Újpest 1-0 1 3. Haladás - Kispest 1-1 X 4. Vasas - Békéscsaba 1-0 1 5. Dortmund - Hamburg 2-1 1 6. Freiburg - Bremen 0-0 X 7. Uerd. - 1860 München 1-0 1 8. Meppen - Rostock 4-1 1 9. Cagliari - Napoli 1-2 2 10. Cremonese - Parma 0-0 X 11. Foggia - Milan 1-1 X 12. Reggiana - Udinese 1-1 X 13. Sampdoria - Roma 0-1 2 Pótmérkőzés 14. Palermo - Bari 1-0 1 Próbálja ki 1 « j HVG két hónapra! Ha még sosem fizetett elő a HVG-re, most itt az alkalom. Legalább 50 oldal hír és információ minden héten. 8 szám mindössze 300 Ft-ért. Éljen ezzel az új előfizetőknek szóló ajánlattal október 30-ig. Ha érdekli ajánlatunk, küldje el névjegyét vagy kitöltve a/ alábbi kupont: . _____________________ N év:........................................ C ím: ....................................... T elefon/fax:................................ C ímünk: 1396 Bp., Pf. 464. fax: 149-7600 lM E ...egyszerűen minden i A V I Szekszárd, 1000 néző. V.: Vajda. Szekszárd: Mausz - Szabó P. (Pilisi 58. p.) Temes­vári, Kvanduk, Nagyfalusi - Gazdig, Bozai (Tóth 70. p.), Rupa, Mészáros - Varga, Ba­bai. Edző: Bozai Gyula. Bere­mend: Kurucsai - Bábli, Óbert, Macsi - Sztipánovics, Visinka (Valkai 58. p.), Weinert, Dár­dai, Jäkl - Rózsahegyi (Kirch­ner 87. p.), Fiilöp. Edző: Dárdai Pál. 5. perc: Rupa könnyelműen eladta a labdát a középpályán, Fiilöp rácsapott és cselsorozat­tal kapura húzott, majd Mauszt is elfektetve közelről a hálóba helyezett. (0-1) 75. p: A csereként beállt Tót­hot Óbert buktatta a 16-oson be­lül. 11-es! Pilisi büntetőjét Ku­rucsai vetődve hárította. Gyors góllal kezdett a biz­tonsági játékot, a szoros em­berfogást alkalmazó vendég­csapat. Előnyük birtokában, ha kellett, 8 emberrel is őriz­ték kapujukat Dárdaiék, a szétesően, sok hibával játszó hazaiak erőtlen akcióit köny- nyedén hatástalanították. A második játékrészben a kihagyott 11-est követően a Szekszárd csak vergődött, képtelenség volt felismerni több hazai játékos feladatkö­rét. A beremendiek fegyelme­zett, erőteljes és sok mozgásos játékukkal, gyakori zavart okoztak a hazai védelemben, s ha Mausz nem véd parádésan, akkor helyzeteik alapján kiü­téses vereséget mérhettek volna a házigazdákra. Jók: Mausz, Kvanduk, ill. Kurucsai, Bábli, Macsi, Jäkl. Bozai Gyula: - Ránk nézve hízelgő az eredmény. Sajnos, az anyagi gondjaink közepette csapatunk idegileg leblokkolt. Dárdai Pál: - Ezen a mérkő­zésen gólarányt tudtunk volna javítani, de helyzetkihasználá-