Új Dunántúli Napló, 1993. október (4. évfolyam, 268-297. szám)

1993-10-03 / 270. szám

A színek és-----------H-----fények birodalmai 1 NYITVA: Hétköznap: 8^-17" Szombat: 800-12 ff CSEMPE, BURKOLÓLAP ÉS FÜRDŐSZOBA BEMUTATÓTEREM A sétálóutca Itáliába vezet: Casalegrande Padana, Valentino Piemme, Flaviker, Ariostea, Edilgres Pécs, Király u. 59. Telefon/Fax: (72) 318-163 Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II.: Nagykanizsa - Beremend, Nagykanizsa, 14.00. Szekszárd- baja, Szekszárd, 14.00. Dorog- ZTE, Dorog, 14.00. Budafok- Paks, Budafok, 14.00. Mohá­csi FC - BKV Előre, Mohács, 14.00. NB III.: Boly - Kisdo- rog, Boly, 14.00. Bonyhád - Marcali, Bonyhád, 14.00. Fo­nyód - Gerjen, Fonyód, 14.00. Barcs - Balatonföldvár, Barcs, 14.00. PVSK - Nagyatád, Vasút-pálya, 14.00. Letenye - Komlói Bányász, Letenye, 14.00. Döbrököz - DDGáz SC, Döbrököz, 14.00. Megyebaj­nokság: Somberek - Siklós, Somberek, 14.00. Felsőszent- márton - Újpetre, Felsőszent- márton, 14.00. Sásd - PPTSE, Sásd, 14.00. Szigetvár - PEAC, Szigetvár, 14.00. Sellye - Töt- tös, Sellye, 14.00. KÉZILABDA. NB II. fér­fiak: Segesd - PEAC, Segesd, 11.00. Balatonboglár - Me- cseknádasd, Balatonboglár, 11.00. KOSÁRLABDA. NB II. nők: PPTSE - Thury DSK, Széchenyi-csamok, 11.00. TENISZ. Karika Divatáru Kupa amatőr verseny, Káp­lán-pálya, 8.00. Labdarúgó NB III. Kap. Honvéd - Rákóczi FC 0-1 (0-0) Kaposvár, 1200 néző. V.: Pesti. K. Honvéd: Gyenes (Szi­geti) - Sipos, Takács, Bene - Bozsolik, Virág, Borsós (Thö­köly), Pest (Borsi), Hochecker - Tóth Cs„ Perecz. Edző: Köves László. Rákóczi FC: Ferenc - Juhász, Ittvás, Mező, Hosszú - Nagy G. (Somogyi), Deme, Hanusz, Horváth Z. - Neuba­uer, Szilágyi. Edző: Márton Jó­zsef. A Honvéd-kapu többször forgott veszélyben, mint a má­sik. Főleg a szünet után játszott veszélyesebben a Rákóczi FC. Egy alkalommal csak a felső léc mentette meg a hazai együttest a góltól. A győztes gól a 73. percben esett. G.: Neubauer. Megyebaj nokság Baranya megyei labdarúgó bajnokság, I. osztály. Szombati eredmények: Mohácsi TE - P. Kinizsi 1-1, Villány - Szabad­szentkirály 2-1, Zsolnay SE - Harkány 1-0. Labdarúgó NB I. Késve hajráztak a pécsiek Csepel-Kordax - PMSC-Fordan 2-1 (1-0) Bódog, a védelem legjobbja (Munkatársunk telefontudósítása) Csepel, 2000 néző. V.: Pillér. Csepel-Kordax: Hajdú Szabó, Tompos (Mikler, a 68. percben), Váczi, Ács - Jakab (Tyukodi, a 82. percben), So­mogyi, Pena, Medgyes - Rá­mán, Szekeres. Edző: Varga István. PMSC-Fordan: Csaban - Zare, Dienes, Bódog - Ul- veczki, Vókó, Csizi (Fehér, az 58. percben), Rózsa, Kocsis (Tolocsko, az 58. percben) - Azoitei, Lengyel. Edző: Koller Nándor. Unalmas mezőnyjátékkal telt a félidő első fele, gyakorlatilag helyzetekhez sem jutottak el a csapatok. A Csepel enyhe me­zőnyfölényét jelezte, hogy a 22. percben már a harmadik szögle­tet rúgták. A 30. percben Szekeres bal­oldali beadása után Kámánt Bódog az ötösön szabálytalanul szerelte. A jogosan megítélt büntetőt Váczi biztosan értéke­sítette. (1-0) Az első játékrész lefújása előtt a félidő egyetlen szép pécsi akciójának végén Ulveczki jobboldali beadását követően Bódog 10 m-es feje­sénél a labda a bal kapufa belső éléről pattant a mezőnybe. A 48. percben az egykori pé­csi Medgyes remek labdával szöktette Kámánt, aki kilépett a védők közül és 10 méterről át- melte a labdát a kivetődő Csa- banon, s az a kapuba jutott. (2-0). A gól után kitámadott a PMSC és rengeteg helyzetük volt, ezek kihagyásában első­sorban Lengyel Jeleskedett”. A 79. percben - amikor a labda ott sem volt - a Csepelre a napokban leigazolt Pena meg­ütötte Bódogot, amiért kiállítot­ták. Már mindenki a mérkőzés lefújását jelző sípszót várta, amikor Vókó balról ívelt kö­zépre, Fehér pedig 13 m-ről a bal felső sarokba fejelt. (2-1). Balszerencsésnek is mond­ható a PMSC-Fordan vere­sége. Az első félidő jelentős részében elképzelés nélkül játszott mindkét csapat, a vendégegyüttes elsősorban a Kézilabda Csak a véghajrát tudnánk feledni Ózd - PMSC 20-18 (10-10) NB I. férfiak. Ózd, 1500 néző. V.: Brecska, Halmai. PMSC: Szente - Hummel, Horváth 2, Vólent, Becskei 1, Hang 8, Németh 4. Csere: Tóth (kapus), Décsi, Petrovics, Vár­nai 2, Monostori 1. Edző: Kole- szár György. A hazaiak kezdtek jobban és a félidő első kétharmadában négygólos előnyt szereztek. A pécsiek az utolsó 10 percben összekapták magukat és 8-4-ről egyenlítettek az utolsó pillanat­ban. Szünet után lendületben ma­radt a Pécs, minek következté­ben a 46. percben már ők vezet­tek négy góllal (12-16). A ven­dégek üldözésébe kezdtek az ózdiak. A piros-feketék még egyszer (16-18-nál) vezettek, de mert kihagytak egy 7-est, s sok technikai hibát vétettek, a pon­tatlan lövéseket pedig a hazaiak gyors indításból lőtt gólokra váltották, az ózdiak lehajrázták a baranyaiakat. A pécsieknél Hang és Németh játszott átla­gon felül. GÓLTOTÓ A Csepel - PMSC-Fordan mérkőzés eredményét eltaláló pá­lyázóink között a heti sorsolásnál a szerencse Szinyákovics Béla, 7300 Komló, Vértanuk u. 11. szám alatti lakosnak kedve­zett, aki postán kapja meg a 400 forintos utalványát. Az e heti szelvények beérkezési határideje pénteken déli 12 óra, pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Ezt címünkre (Új Du­nántúli Napló szerkesztősége, 7623 Pécs, Rákóczi út 34.) kell beküldeni. Főmérkőzés: PMSC-Fordan - FTC ............................................ P ótmérkőzés: Vasas - Sopron..................................................... A pályázó neve:............................................................................ L akcíme:......................................................................................... védekezéssel törődött. A Cse­pel fokozatosan került me­zőnyfölénybe és egygólos, jo­gos előnyt szerzett. Annak el­lenére, hogy Bódog fejesénél a hazaiaknak szerencséjük volt. A második játékrészben felszabadultabban, nyitottab- ban és jobban játszott a pécsi csapat. Azonban balszeren­cséjére hamar kétgólos veze­tésre tett szert a Csepel. Pena kiállítása után fölénybe kerül­tek a piros-feketék, de csak szépítésre futotta erejükből. Á pécsiek kapujában Csa­ban a kifutásoknál rendkívül bizonytalan volt, a vonalon vi­szont volt néhány szép védése. A védelem legjobbja Bódog volt, aki a támadásokat is se­gítette. A középpályások szürkék voltak, talán Ulveczki néhány felfutását lehet emlí­teni. Élői Azoitei és Lengyel rendeteg lehetőséget ügyet­lenkedett el. Fehért gólja di­cséri. A hazaiak Váczi, Tompos, Szekeres és Kámán játszott jól. Varga István : - Végre nyer­tünk. Nem is emlékszem, mikor volt ilyen utoljára. Koller Nándor: - Nagy egyéni hibákból kaptuk a gólo­kat. Voltak helyzeteink, de saj­nos ezek kimaradtak. Ennyi helyzetet nem lehet büntetlnül kihagyni. Bozsik László További eredmények Sopron - B.csaba 2-3 (2-2), UTE - Rába 0-2 (0-0), Video­ton - Siófok 2-2 (0-2). Vasár­nap: BVSC - MTK, Debrecen - Kispest. Hétfőn: FTC - Vác. Az NB I. állása 1. Ferencváros 7 6 1- 20- 7 13 2. Debrecen 7 6 I.- 15- 7 13 3. B.csaba 8 5 1 2 18- 8 11 4. Rába ETO 8 4 2 2 14- 9 10 5. Csepel 8 4 2 2 14-16 10 6. Kispest 7 4 1 2 21- 9 9 7. Vác 7 3 3 1 11-10 9 8. Újpest 8 3 1 4 9-10 7 9. Videoton 8 1 4 3 11-11 6 10. Siófok 8 2 2 4 11-14 6 11. Vasas 8 2 1 5 11-16 5 12. Sopron 8 1 3 4 9-14 5 13. Haladás 8 2 1 5 8-13 5 14. PMSC-F. 8 1 3 4 8-18 5 15. MTK 7­4 3 7-13 4 16. BVSC 7 a 1 2 4 5-17 4 Autósport A 26. Mecsek Rali (október 10. vasárnap) sportbírói megbe­szélése október 3-án 15 órakor lesz a pécsi Iparosház (Rákóczi u. 24. sz.) I. emeleti testületi szobájában. Mindenki megjelenésére számít a rendezőség. TOTÓ 1. Csepel -PMSC-F. 2-1 1 4. Freiburg - Karlsruhe 3-3 x 5. Bayern M. - Hamburg 4-0 1 6. Leipzig - M’gladbach 1-1 x 7. Stuttgart-Frankfurt 0-2 2 A többi mérkőzést vasárnap ját­szák. ÜJ vcisarncipi Uj Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs Engel János út 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Telex: 12-211. Felelős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája saját árushálózata és a Magyar Posta útján. Dunántúli nnolo Kosárlabda PEAC - MTK-ifi 82-61 (45-31) NB I. nők, B-csoport. Pécs, városi sportcsarnok, 200 néző. V.: Várnai, Schiffer. PEAC: Szőke 31/3, Rába 8, Vincze 11, Simon 12, Rébay 15. Cs.: Szan- der 5, Safrankó, Vasvári. Edző: Papp Gábor. A mérkőzés - amely nem számít bele a bajnokságba - sima hazai győzelmet hozott. A PEAC-ban ezúttal Szőke szórta a kosarakat, közeltől-távolról egyaránt betalált. Papp Gábor: - Javuló véde­kezésünknek köszönhetően nyertünk. TFSE - PVSK 59-83 (26-49) NB I. nők, A-csoport. Buda­pest, 100 néző. V.: Misura, Lu- gossy. PVSK: Balázs 13, Zsol­nay 11, Horváth 16/9, Pecikoza 18/3, Vilutitye 14, Cs.: Kiefer 4, Czékus 4, Donkó, Keller 3. Czigler. Edző: Rátgéber László. A papírformának megfele­lően fölényes győzelmet aratott az esélyes pécsi együttes, amely már az első félidőben tetemes előnyt harcolt ki. Az, hogy a szünetben már 23 ponttal veze­tett, lehetőséget adott arra is, hogy a fiatalok többet játszhas­sanak. PVSK - MEAFC 97-79 (44-32) NB I. férfiak, B-csoport. Pécs, városi sportcsarnok, 400 néző. V.: Zsigmond, Ebergényi. PVSK: Milovidov 20, Haszja- nov 17/3, Pető, Csirke 9, Ko­vács 31. Cs.: Völgyi 2, Russai 2, Móritz 4, Ribarics, Tahin 12/6. Edző: Füzy Ákos. Végig a PVSK vezetett, és még nagyobb különbséggel is győzhetett volna, ha Haszja- novnak jobban megy a játék. De a halványabb dobóteljesít­ményre van mentsége: félig-meddig betegen játszott, a héten két napon keresztül az ágyat nyomta. A MEAFC gyenge csapat, a vasutasok úgy nyertek, ahogy akartak. A pécsieknél újra ját­szott Milovidov, az Alma At- ából visszatért center - haszno­san és eredményesen. Füzy Ákos: -Ezzel a győze­lemmel a a csapat munkába ve­tett hite tovább nőtt, ennek örü­lök. Egységes a gárda, tudta pó­tolni a máskor eredményesebb Haszjanovot, akinek most nem ment annyira. Igaz, beteg volt. Dombóvár - Bajai TK 108-75 (52-37) NB I. férfiak, B-csoport. Dombóvár, 300 néző. V.: Téc- zeli, Csizmadia. Dombóvár: Erupkin 15, Jankovics 20, Mol­nár 2, Takács 13, Kerényi 26. Cs.: Jani 8, Krasznai 2, Mar- csenkó 11, Bosznay 7, Nagy 4. Edző: Németh József. A hazai együttes közepes teljesítmény­nyel is biztos győzelmet aratott a bajaiak ellen. A vendégek legeredménye­sebb dobói: Kajtár (17), Halmai (12), Gorjanácz (11) voltak. Futballvalogatott ranglista Brazília az első helyen A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség rendszeresen közzé­teszi ä válogatott csapatok rang­listáját. A legújabb az idén szeptember 23-ig lejátszott mérkőzésen alapján készült el, s ebben Brazília a sikeres dél-amerikai vb-selejtezőknek köszönhetően az első helyre ke­rült. A világbajnok németek visszaestek az ötödik helyre, holtversenyben az angolokkal. A hírügynökségek az első 20 országot sorolják fel, ezekben Magyarország - s ez nem meg­lepetés - nem található, bizo­nyára a rangsor távolabbi fel­ében foglal helyet... Az első tíz sorrendje: 1. Bra­zília, 2. Olaszország, 3. Norvé­gia, 4. Dánia, 5. Anglia, 6. Né­metország, 7. Franciaország, 8. Oroszország, 9. Írország, 10. Svájc. TALENTEAM V Export-import Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. ■ Jumbo porszívók 5000 Ft-tól ■ Automata mosógépek 36.900 Ft ■ Mikrosütők 17 I 24.000 Ft ■ Fagyasztóládák 27.900 Ft-tól ■ Fagyasztószekrények 29.900 Ft-tól ■ Hűtőszekrények 31.100 Ft-tól ■ Villanytűzhelyek 32.000 Ft-tól ■ Gáztűzhelyek 38.500 Ft-tól ■ Konyhai kisgépek 2300 Ft-tól ■ Hajszárítók 1200 Ft-tól ■ Ruhaszárítók 1200 Ft ■ Szőnyegseprű 1100 Ft ■ Szobalétrák 1800 Ft-tól ■ Vasalóállványok 2100 Ft-tól ■ Kávéfőzők 990 Ft-tól ■ Akkuelemek 500 Ft-tól Fénymásolást vállalunk Cím: Pécs, Petőfi u. 8. Tel.: (72)314-606 Nyitva: 9-17 óráig. A