Új Dunántúli Napló, 1993. szeptember (4. évfolyam, 238-267. szám)

1993-09-27 / 264. szám

Kosárlabda Megyebaj nokság PPTSE - Szigetvár 1-1 (1-1). Postás-pálya, 100 néző. V.: Georgiu. PPTSE: Horváth - Koronics II., Rab, Koronics I., Vass - Göncz, Jóvér (Harsá- nyi), Szabó, Kovács (Sellei) - Hadnagy, Balázs. Edző: Balázs Lajos. Szigetvár: Szigetvári - Schiffer, Kiss, Kisfalvi, Miklós - Bálint, Pajzs, Zákányi, Bara- nyi - Golobits, Szólösi. Edző: Szőlősi Tibor. A hazaiak gyenge napot fogtak ki. G.: Szabó, ill. Golobits. P. Kinizsi - Sásd 3-0 (0-0). Kovácstelep, 50 néző. V.: Poszt. A Kinizsi megszerezte idei első győzelmét. G.: Nagy (2), Pál. Harkány - Szabadszentki­rály 0-0. Harkány, 200 néző. V.: Szőke. A Harkány a gól­helyzetek sokaságát hagyta ki. Siklós - Villány 2-4 (0-1). Siklós, 200 néző. V.: Farkas. A Siklós kihagyta a helyzeteit. G.: Pazaurek (3), Kiss Á., ill. Kisa- bonyi, Bíró. Töttös - Pécsi Zsolnay 1-1 (1-0). Töttös, 200 néző. V.: Nyi­las. A vendégcsapat a 93. perc­ben rúgta az egyenlítő gólt. G.: Réti, ill. Papp. Újpetre - Mohácsi TE 0-1 (0-0). Újpetre, 200 néző. V:: Pál. A 89. percben lőtt góllal nyert a vendégcsapat.G.: Szendrő. Somberek - Felsőszentmár- ton 0-1 (0-0). A mérkőzésről részletes tudósítás nem érkezett. A megyei I. osztály állása 1. Sellye 6 5 1­17- 5 11 2. Harkány 7 4 3­15- 4 11 3. Fsztmárton 7 5­2 16- 8 10 4. PEAC 6 4 2­12- 4 10 5. PPTSE 7 4 1 2 10- 7 9 6. MTE 7 3 2 2 13-10 8 7. Szigetvár 7 3 1 3 12-11 7 8. P.Zsolnay 7 3 1 3 9- 8 7 9. Újpetre 7 2 2 3 8- 9 6 10. Villány 7 2 2 3 11-15 6 11. Töttös 7 1 4 2 7-12 6 12. Somberek 7 2 2 3 5-10 6 13. P.Kinizsi 7 1 2 4 11-13 4 14. Sz.szentk. 7­4 3 2- 9 4 15. Sásd 7 1 1 5 3-17 3 16. Siklós 7­2 5 6-1.5 2 TOTÓ 1. MTK - Debrecen 2-4 2 2. Siófok - Ferencváros 2-4 2 3. Sopron - Haladás 2-2 X 4. Nürnberg - Freiburg 2-2 X 5. M’glad. - Stuttgart megáll. X 6. Dortmund - Bayern M. 1-1 X 7. München - Bochum 4-1 1 8. S. Kickers - Hertha 1-1 X 9. Jena - Chemnitz 0-2 2 10. Napoli - Udinese 2-1 1 11. Roma - Atalanta 2-1 1 12. Ancona - Padova 1-1 X 13. Fiorentina - Brescia 2-1 1 Pótmérkőzés 14. Pécs - Újpest 1-1 X A papírforma eredmények hoznak-e nagy nyereményeket a lelekes fogadóknak? • Davis Kupa teniszmérkő­zésen, a Margitszigeten: Ma­gyarország - Argentína 4-1. Ezzel a nagy magyar sikerrel férfi teniszválogatottunk a Vi­lágcsoportba jutott. Labdarúgó NB II.-NB III. Végre a közönség is örülhetett Bér emend - Veszprém 4-1 (2-1) Beremend, 1200 néző. V.: Csema. Beremend: Hatala - Bircsák, Bábli, Macsi, Jäkl - Kirchner, Dárdai, Weinert, Valkai (Szabó, 75.p.) - Rózsa­hegyi, Müller K. (Sztipánovics, 32.p.). Edző: Dárdai Pál. Veszprém: Varga - Horváth, Gersics, Perger, László (Pálfi, 88.p.) - Csornai, Kozma, Pető, Kelemen - Molnár, Galambos. Edző: Andorka Gábor. Góllal melegített be a Vesz­prém: az 5. percben egy közé­pen vezetet támadás végén a Pe­tőtől átvett labdát Molnár a kapu jobb oldalába gurította (0-1). Hamar eszméltek a vendéglá­tók is, három perccel a bakapott gól után egyenlítettek: Müller ívelt jobbról a kapu elé, az ér­kező Weinert 10 méterről az el­Kaposvári Rákóczi - PVSK 1-1 (0-0). Kaposvár, 700 néző. V.: Makai. K. Rákóczi: Fe- rencz - Pammer, Ittvás, Mező, Hosszú - Neubauer, Deme, Ha- nusz, Somogyi (Horváth Z.) - Szilágyi, Ozsváth. Edző: Már­ton József. PVSK: Tihanyvári - Somogyvári, Nagy Gy., Kauff- mann - Bárány, Bruder, Fülöp, Takács L., Andreidesz - Takács G. (Teszárik), Nagy Cs. Edző: Rónai István. Nagy küzdelmet hozott az 1. félidő. A pécsiek birtokolták többet a labdát, de gólt nem sikerült elérniük. Szü­net után óriási felhőszakadás zúdult a pályára, 12 perc játék után villámlás miatt az öltözőbe vonultak a csapatok. A negyed­órás kényszerszünet után a PVSK szabadrúgásával folyta­tódott a játék, ebből született a vezető gól. Húsz percre rá tíz főre fogyatkozott a Rákóczi, ennek ellenére elkeseredetten küzdött az egyenlítésért, ami végül szerencsés körülmények között sikerült az esőtől irreá­lissá vált talajon. Az eddig százszázalékos pécsiek kultu- rátlabb játékát a Rákóczi lelke­sedéssel egyenlítette ki, s ezzel rászolgált a pontszerzésre. Kiál­lítva: Neubauer (76 p., második sárga lap), Takács L. (89. p. má­sodik sárga lap), G.: Andreidesz (öngól), ill. Nagy Cs. Jók: Ittvás, Mező, ill. Nagy Cs., Fülöp. Kisdorog - Barcs 0-0. Kisdo- rog, 250 néző. V.: Tatai. Kisdo­rog: Antunics - Endeli, Varga, Horváth P. (András), Viszmeg - Vecsei, Mácsik, Boros, Takács - Horváth J. (Vörös), Szentmár­vetődő Varga hasa alatt a háló közepébe lőtt (1-1). A 14 perc újabb gólt hozott: Dárdai 20 méteres szabadrú­gás-bombája a kapusról Rózsa­hegyi elé pattant, aki teketóriá- zás nélkül, 2 méterről a hálóba kotorta a labdát (2-1). Szinte az öltözőből kifutva törtek kapura a hazaiak: a 46. perc elején Valkai az alapvonal mellett cselezte magát középre, majd 8 méterről, éles szögből, ballal lőtte ki a bal felső sarkot (3-1). Kirchner tett pontos labdát a 16-osnál álló Weinert lábára, aki egy igazítás után félmaga- san a háló közepébe bombázott (4-1). Hol van már a dicső múlt - merenghetett el a meccs végén lemondását bejelentő vendé­lált a kapuba a 40. percben (3-2). A 82. percben Preisinger Horváth átívelése után lőtt a há­lóba. (4-2). A Mohács a szünet előtt 11-est is kihagyott: Rumsza- uer büntetőjét Vincze kivédte. Ekkor már a hazai fölény ér­vényesült, s biztosan nyert a ZTE. Madár Gábor: - Köszönjük a közönségnek, hogy kiszurkolták győzelmünket. Bőzsöny János: - Veresége- ünk ellenére volt tartása a csa­patnak és ez biztató a jövőre nézve. További eredmények: Keszt­hely - Dorog 2-1 (2-1), Százha­lombatta - Dunaferr 0-1 (0-0), Szekszárd - ESMTK 1-0 toni. Edző: Horváth Péter. Barcs: Szlovák - Hajmási, So­mogyi, Pókos (Berda), Bencsik - Laklia, Papp, Vészi (Pálinkás), Csalos - Minor (Till), Bolhói. Edző: Csordás István. Nagyatád - Letenye 2-3 (0-0). Nagyatád, 300 néző. V.: Fazekas. Nagyatád: Patak - Vojkovics, Kulcsár, Utasi, Czink- Horváth (Rituper), Szigeti, Ki­rály, Kovács - Becsei, Vékény. Edző: Horváth Miklós. Letenye: Megyimórecz - Révész, Ador­ján, Németh, Kramarics - Soós, Baj (Somogyi), Grabant, Far­sang (Fazekas) - Kozári, Rostás. Edző: Kobra Sándor. A Letenye szerencsés körülmények között elért találatokkal győzött. Komlói Bányász - Bonyhád SE 3-2 (1-2). Komló, 400 néző. V: Král. Komló: Ádám - Dö- mény, Virovácz, Farkas, Schne­ider - Schuszter, Nagy, Ambrus (Tresch), Priol - Béres (Tigyi), Schwertfégel (Bock). Edző: Ko­vács Lajos. Bonyhád: Bogaras - Sztoics, Szabó, Stumpf, Guzorán- Szalma, Darabos, Palkó, Bíró - Kiss, Balogh (Kasler). Edző: Lo- sonczi István. A Komlói Bá­nyász nagy küzdelemben, job­ban akarattal szerezte meg a győzelmet. G.: Nagy, Schneider, Priol, ill. Darabos, Bíró. Fonyód - Boly 3-1 (1-0). Fonyód, 150 néző. V.: Lehel. Fonyód: Bontovics - Horváth, Varga, Kerecsényi (Deákvári), Berentz - Szajcz, Koszics, Pa- lacskó, Palkovics - Szabó (Bog­dán), Nagy. Edző: Deákvári An­tal. Boly: Volcsányi - Neuper­gedző, aki tavaly még első osz­tályú együttese vergődését volt kénytelen végignézni az akkor még NB Ill-as Bere­mend karmai között... Szerencsés napot fogtak ki a hazaiak, mert amellett, hogy ők mindent megtettek a sike­rért, a veszprémi kapus és a védelem megingásai is kellet­tek a gólarány-javító győze­lemhez. A játékosok mellett végre a közönség is örülhetett: először láthatták ugyanis ha­zai pályán gólt lőni együttesü­ket, ráadásul rögtön négyszer egymás után . .. Dárdai Pál: - A taktikai uta­sításokat betartva, jó mérkőzé­sen végre itthon is lőttünk gólt. Andorka Gábor: - Én tudom a kötelességemet... Szűcs Zsolt (0-0), BKV Előre - Budafok 1-1 (1-0), Baja - Paks 3-1 (2-1). A Nyugati csoport állása 1. Nagykanizsa 6 4 1 1 11- 2 9 2. BKV Előre 7 4 1 2 11- 6 9 3. Baja 7 3 3 1 9-6 9 4. Keszthely 6 4 1 1 8-6 9 5. Szekszárd 7 4 1 2 10-11 9 6. Budafok 7 3 2 2 13-10 8 7. ESMTK 7 3 2 2 5-4 8 8. ZTE 7 3 1 3 14-10 7 9. Dorog 7 3 1 3 6-5 7 10. Beremend 7 3 1 3 9-10 7 11. Dunaferr 7 2 2 3 5-6 6 12. Pénzügyőr 6 1 3 2 4-8 5 13. Sz.batta 7 2 1 4 8-13 5 14. Paks 7 1 2 4 6-9 4 15. Mohács 6 1 1 4 11-14 3 16. Veszprém 7 1 1 5 4-12 3 ger, Mirkó, Virágh, Bauer-Göl­ler, Neidhardt (Lajtai K.), Ta­kács, dr. Papp - Lajtai R., Szíj- jas. Edző: Kresz László. Az első félidő mezőnyfölényét az utolsó percben tudta a hazai csapat a ja­vára fordítani. A szünet után na­gyobb sebességre kapcsolt fo- nyódiak megérdemelten győz­tek. G.: Nagy, Szajcz, Koszics, ill. dr. Papp. . Balatonföldvár - Döbrököz 0-1 (0-0). Balatonföldvár, 150 néző. V.: Czakó. Balatonföld­vár: Kiss - Farkas, Sashegyi, Beleznai, Kovács - Ludézer (Jä­ger), Takács, Balaton, Németh - Samu (Szabó), Pusztai (Gruber). Edző: Karasz János. Döbrököz: Reisinger - Királyházi, Horváth, Szabotin (Jakab), Varga L. - Román (Varga J.), Óvári (Szűcs M.), Katona, Kiss - Tamai, Szűcs M. Edző: Sziebert József. G.: Óvári. Pénteken, illetve szombaton játszották: DDGáz SC - Kapos­vári Honvéd 1-1 (1-1), Marcali - Gerjen 2-0 (0-0). Az NB ni. állása 1. PVSK 7 6 1­14- 3 13 2. DDGáz.SC 7 5 1 1 14- 4 11 3. Gerjen 7 5 1 1 13- 7 11 4. Kisdorog 7 2 4 1 9- 5 8 5. K.Rákóczi 7 2 4 1 12- 9 8 6. Marcali 7 3 2 2 10- 7 8 7. K.Honvéd 6 2 3 1 8- 5 7 8. Letenye 7 3 1 3 8-13 7 9. Komló 7 3­4 16-16 6 10. Barcs 7 2 2 3 8-10 6 11. Döbrököz 7 2 2 3 7- 9 6 12. Bóly 7 2 2 3 5-11 6 13. B.földvár 6 2­4 6- 7 4 14. Fonyód 7 1 1 5 6-12 3 15. Bonyhád 7­3 4 8-16 3 16. Nagyatád 7 1 1 5 7-17 3 Labdarúgó NB III. ZTE - Mohács 4-2 (3-2) Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 319 forint, negyedévre 957 forint, félévre 1914 forint, egy évre 3388 forint. ISSN 0865-9133 Dunántúli napló PVSK - Szeged 61-48 (26-16) NB I. nők, A-csoport. Pécs, városi sportcsarnok, 800 néző. V.: Major Gy., Nagy J. PVSK: Balázs 4, Pecikoza 22, Veres 10/6, Horváth 2, Kiefer 9. Cs.: Zsolnay, Vilutyte 18. Edző: Rátgéber László. Csak nem akartak esni a ko­sarak az első félidőben, a 10. percben csak 5-5 (!) volt az ál­lás. A PVSK első hét pontját Pecikoza dobta, aki később is sűrűbben betalált a társainál. A csapatok inkább a védekezés­ben tűntek ki, a kosárra dobás annyira már nem ment nekik. 16-16 után meglépett a PVSK, csak egyszer engedte közelebb magához az ellenfelet, 48-42-nél. Az utolsó 5 percben azonban jószerével csak a vas­utasok dobtak pontot, így, ha a várnál nehezebben is, de nyer­tek. ASzeged legjobb dobói: Mi­sik (14/6), H. Kiss (12/9) és Mozgova (12) voltak. Rátgéber lászló: - Rosszul játszottunk, de nyertünk, ez a fontos. Az, hogy csak 48 pontot kaptunk, a jó védekezésünket dicséri. PEAC - Tatabánya 56-67 (23-37) NB I. nők, B-csoport. Pécs, városi sportcsarnok, 100 néző. V.: Major L„ Kollár. PVSK: Szőke 14, Rába 4, Vincze 16/3, Simon 13/12, Rébay 5. Cs.: Minna 4, vasvári, Szander. Edző: Papp Gábor. Az elején 7-0-ra elhúzott a Tatabánya, ekkor már rosszat sejtettünk. A balsejtelmünk be­igazolódott, a magassági fö­lényben lévő vendégek szinte végig vezetve győztek. A Tatabánya legjobb dobói: Bársony (27) és Pavlova (20/3) voltak. Papp Gábor: - Nem játszot­tuk ki a 30 másodperceket, túl hamar akartunk kosarat sze­rezni. Ez lett a vége. TFSE - PVSK 87-91 (37-44) NB I. férfiak, B-csoport. Bu­dapest, 150 néző. V.: Forrai, szlávik. PVSK: Csirke 3, Völ­gyi, Haszjanov 47/30, Russai 2, Kovács 25. Cs.: Tahin, Ribarics 6, Pákozdi 2, Pető 6. Edző: Füzy Ákos. A vasutasok végig vezetve, de izgalmas végjátékban nyer­tek. Az utolsó 7 percben a pé­csieknél három 17 éves kosaras játszott. Kiemelkedően dobott Hasz­janov, aki a 47 pontjából 30-at triplákból szerzett, 15 kísérleté­ből 10 sikeres volt. NB II -es eredmények Komlói Bányász - Nagyka­nizsai dr. Mező Ferenc DSK 62-46 (39-17). NB II. nők, Komló. Legjobb komlói dobó: Czéder 12. Komlói Bányász - Nagykanizsai Túri DSK 102-41 (48-13). NB II. nők, Komló. L. d.: Marcsik 19, Vá­mos 18, Illés 16, Újvári 12. Alba Regia Építők - PPTSE 83-57 (41-30). NB II. nők, Szé­kesfehérvár. L. d.: Papp 24, Móró 13/9. PEAC - PPTSE 81-83 (43-40). NB II. férfiak, Pécs, Műszaki Főiskola. Leg­jobb dobók: Bölcsföldi 21, Vasvári 18, ill. Tálos 26, Káldy 19, Vitári 15. Tájfutók országos csapatbajnoksága Pécsi duplázás Pakson Pakson rendezték meg a táj­futók országos csapatbajnoksá­gát, amelyen a világbajnokságra kiutazó válogatottak is rajthoz álltak. Mind a nyolc korcsoportban igen szoros eredmények szület­tek, a vidék legjobbjai, a PVSK versenyzői mindkét felnőtt ka­A Sport TV mai műsora: 18.30: PMSC - Győri Keksz- ETO női kézilabda mérkőzés. 18.40: Versenyzőink az ifjúsági petanque világbajnokságon. 18.45: PMSC - Nyíregyháza férfi kézilabda-mérkőzés. 19.00: PMSC-FORDAN - UTE labdarúgó-mérkőzés. 19.15: A Siklósi Pelikán bajnoki rajtja. 19.20: Itthon játszott a PVSK női kosárlabda csapata. te(Rni(org K VILLAMOSSÁGI BOLT :ft. Pécs, Siklósi út 14. (volt Bolgár Néphads. 32.) Tel.: (72) 321-818 Vezetékek, kábelek: (egész köteg esetén!) MAL 2,5 mm 6,60 Ft/m MCU 450/750 V1,5 mm tömör rézvezeték 8 Ft/m MT 3x1 mm 33 Ft/m MT 3x1,5 mm 45 Ft/m MT 3x2,5 mm 75 Ft/m SZAMKAT VM 4x16 mm földkábel 260 Ft/m 4x25 mm földkábel 370 Ft/m 4x50 mm 640 Ft/m MÜ III. 13,5 mm cső 10,30 Ft/m 16,0 mm cső 13 Ft/m MCSEI. csatorna 24 Ft/m MCSEII. csatorna 60 Ft/m Armatúrák, lámpák, izzók, kapcsolók. Tokozottak, lemezszekrények, mágneskapcsolók tegóriában győztek, nem vélet­lenül adják a pécsiek a váloga­tott keret javát. A férfiaknál Pavlovics, Ke­lemen, Rankasz, Sziebert, a nőknél Kovács I., Kovács B., Botor összeállításban nyertek, remélhetően megőrzik formá­jukat a vb-re is. RENAULT ÉLMÉNY VELE ÉLNI 12. oldal i l i A A Zalagegerszeg, 500 néző. V.: Szabó L. ZTE: Vincze - Dobos, Szabó I., Halápi - Horváth A., Lendvai (Preisinger), Szabó III. (Pálcsa), Németh - Varga, Fu- isz, Szabó II. Edző: Madár Gá­bor. Mohács: Szabó A. - Kosa, Becker, Rumszauer, Burai - Katona, Nagy, Tóth, Bíró - Várda (Horváth A.), Szabó Zs. Edző: Bözsöny János. A 7. percben Szabó II. az 5-ös sarkáról lőtt a bal felső sarkába (1-0). Németh kapusról kipattanó labdát fejjel juttatta a hálóba all. percben. (2-0). A 23. percben Burai szöglet után fejelt 5 méterről a hálóba. (2-1) Az első félóra végén Bíró 16 méterről laposan lőtt a kapuba. (2-2). Szabó I. jó cselek után ta-