Új Dunántúli Napló, 1993. szeptember (4. évfolyam, 238-267. szám)

1993-09-20 / 258. szám (257. szám)

Labdarúgó NB II. Dárdaiék újabb idegenbeli sikere Dunaferr - Bér emend 1-2 (1-1) Dunaújváros, 600 néző. V.: Horváth. Dunaferr: Bita - Ma- sinka (Lehota I. 87. p.), Já­vorka, Halász - Andriska, Le­hota T. (Szendrei 75. p.), Ko­vács, Horváth - Török, Frep- pán, Szauer. Edző: Tajti József. Beremend: Hatala - Bircsák, Óbert, Bábli, Jäkl - Macsi, Dárdai, Kirchner, Weinert - Müller (Valkai 77. p.), Fülöp. Edző: Dárdai Pál. Kirchner szerezte meg a ve­zetést a Beremendnek, a 10. percben lőtt góljával. Erre Sza­uer válaszolt a hazaiak nevében a 30. percben. A győztes gólt a baranyai csapat örökifjú játé­kos-edzője, Dárdai Pál szerezte a 79. percben. Az első perctől támadott a Dunafer, de kihagyott helyze­tei után az első támadásából PVSK - DDGáz SC 1-0 (1-0) Vasút-pálya, 1600 néző. V.: Zsobrák. PVSK: Tihanyvári - Kauf­mann, Nagy Gy., Somogyvári - Bruder, Fülöp, Takács L. (Papp 80. p.), Reith (Bárány 61. p.), Andreidesz — Takács G., Nagy Cs. (Amigya 88. p.). Edző: Ró­nai István. DDGáz SC: Tábit - Lajos, Vukmann, Miklós - Ki- szely, Vígh, Pancsó, Darkó, Ti­szai (Czéma 69. p.) - Nagy A., Réfi (Mikolics 16. p.) (Hasena- uer 77. p.). Edző: Szigetvári Jó­zsef. A kezdőrúgást dr. Szűcs Jó­zsef, a Baranya Megyei Közgyű­lés elnöke végezte el. 14. p.: Réfi térde megsérült, a játékost ölben vitték le a pályá­ról. Nem is tudott visszaállni. 38. p.: A két Takács nevéhez fűződik a hazaiak győztes gólja. Lajos indította Gábort, az öccs jól adott be jobbról, a bátyja az ötösről előre vetődve a kapu közepébe fejelt. (1-0). 60. p.: Reith a lábát fájlalva lebicegett, nem tudta folytatni a játékot. Sokkal jobb volt az első fél­időben a PVSK, a vezető gólja nem is lepett meg senkit sem. Kitámadott a DDGáz SC a szünet után, de nem futballo­zott olyan jól, hogy ki tudott volna egyenlíteni. A vendég­csapat kapura veszélyt nem jelentett, márcsak ezért is megérdemelt a vasutasok győzelme az eléggé kemény, öt sárga lapot hozó találkozón. Jók: Nagy Gy., Takács L., Somogyvári, Andreidesz, il­letve Miklós, Lajos, Darkó. Rónai István: -Nagyon küz­delmes mérkőzés volt. A helyze­teink alapján ezt a győzelmet nem érdemtelenül szereztük meg. Szigetvári József: - Jó mér­kőzés volt... H. L. Bólyi SE - Gerjen 0-3 (0-1) Bóly, 200 néző. V.: Barna. Boly: Volcsányi - Neuhardt, gólt ért el a vendégcsapat. Ez­után csak védelmi hibából si­került a hazaiaknak egyenlí­teni bár végigtámadták a fél­időt. A folytatásban is sokkal többet rohamozott a Duna­ferr, a beremendiek azonban önfeláldozóan védekeztek. Meddő mezőnyfölény köze­pette a vendégek Dárdai fe­jesgóljával megfordították az eredményt, és nyerni tudtak. Tajti József: - Tovább tart a vesszőfutásunk. Dárdai Pál: - őszi legjobb játékunk alapján megérdemel­ten nyertünk. Gratulálok a fiúk­nak. További eredmények: ESMTK - Baja 0-1, Nagykani­zsa - Szekszárd 4-0, Budafok - ZTE 2-1, Paks - BKV Előre 0-1, Dorog - Százhalombatta Neuperger (Pintér), Mirkó, Vi­rág - Bauer (Szíjjas), Göller, Takács, Antalovics (Schapp) - Papp, Lajtai. Edző: Kresz László. Gerjen: Homyák - Fo­dor, Szabó, Kövesi, Fehér - Koller, Pangi, Dienes, Pusztai (Kiss) - Ignácz, Nagy Cs. (Nagy L.) Edző: Dienes Pál. A vendégcsapat ilyen arány­ban is megérdemelten győzött a hazaiak ellen. G.: Dienes, Pusz­tai, Ignácz. Barcs - Fonyód 1-0 (1-0) Barcs, 500 néző. V.: Laki. Barcs: Szlovák - Hajmási, So­mogyi, Pókos (Kapronczai), Mangult - Kovács (Bencsik) Papp Á„ Vészi, Laklia (Csalos) - Minor, Bolhói. Edző: Csordás István. Fonyód: Bontovics - Horváth (Fucsik), Varga, Kere- csényi, Berentz (Deákvári) - Szajcz, Szabó, Palacskó, Palko- vics - Bogdán (Koszics), Nagy. Edző: Deákvári Antal. Az első negyedóra végén szerzett gólt követően érdekes módon alábbhagyott a barcsiak támadókedve. G. Vészi. Letenye - Kap. Rákóczi 0-0 Letenye, 500 néző. V.: Bá­nyai. Letenye: Megyimórecz - Lukács (Somogyi J.), Révész, Kramarics, Soós - Németh, Ko- zári (Fazekas), Farsang, Ador­ján - Rostás, Baj. Edző: Kobra Sándor. Kaposvári Rákóczi: Ferencz - Pammer, Ittvás, Mező, Neubauer - Nagy (Ju­hász), Horváth, Deme, Báli - Somogyi Z., Szilágyi (Ozs- váth). Edző: Márton József. Jó iramú, izgalmas mérkőzésen a helyzetek alapján a Letenye kö­zelebb állt a győzelemhez. Marcali - Komló 4-2 (2-0) Marcali, 400 néző. V.: Osz- termajer. Marcali: Házi - Bo- zsó, Mészáros, Urbán, Borbély -Tóth (Rózsa), Gilitsch, Arany, Vékony (Szántó) - Lakos (Tö­rök), Fenusz. Edző: Béres Fe­renc. Komló: Szőcs - Virovácz, Farkas, Dömény, Schuszter - Ambrus, Nagy, Priol, Bock i 0, Veszprém - Pénzügyőr 1-2. A Mohácsi FC - Keszthely mérkőzést szeptember 29-én játsszák. A Nyugati-csoport állása 1. Nagykanizsa 6 4 1 1 11- 2 9 2. BKV Előre 6 4­2 10- 5 8 3. ESMTK 6 3 2 1 5- 3 8 4. Budafok 6 3 1 2 12- 9 7 5. Dorog 6 3 1 2 5- 3 7 6. Keszthely 5 3 1 1 6- 5 7. Baja 6 2 3 1 6- 5 7 8. Szekszárd 6 3 1 2 9-11 7 9. ZTE 6 2 1 3 10- 8 5 10. Sz.batta 6 2 1 3 8-12 5 11. Beremend 6 2 1 3 5- 9 5 12. Pénzügyőr 6 1 3 2 4- 8 5 13. Paks 6 1 2 3 5- 6 4 14. Dunaferr 6 1 2 3 4- 6 4 15. Mohács 5 1 1 3 9-12 3 16. Veszprém 6 1 1 4 3- 8 3 Béres (Tresch), Schwertfégel. Edző: Kovács Lajos. A kitűnő iramú, fordulatokban változa­tos, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak ilyen arányban is meg­érdemelten győztek. G.: Szántó 2, Lakos, Bozsó, ill. Schwertfé­gel, Priol. Döbrököz - Kisdorog 0-0 Döbrököz, 600 néző. V.: Po- lecsák. Döbrököz: Reisinger - Királyházi (Varga), Horváth, Kiss, Szabotin (Szili) - Szűcs I., Szűcs II. Tamai, Katona - Ja­kab, Román. Edző: Szieber Jó­zsef. Kisdorog: Antunics - Viszmeg, Varga Sz., Takács, Endeli (Vörös) - Mácsik, Ve- csei, Horváth P. Horváth J. - Boros, Szentmártoni (András). Edző: Horváth Péter. A 90 perc összképe alapján az újonc Döb­rököz közelebb állt a győze­lemhez. Szombati eredmény: Nagy­atád - Bonyhád 1-1 (1-1) A Kaposvári Honvéd - Ba- latonföldvár mérkőzést a hon­védcsapat több tagjának magyar katonaválogatottbeli, külföldi játéka miatt ebből a fordulóból közös megegyezéssel a két klub későbbre halasztotta. Nem hivatalos információink szerint október 6-án rendezik majd meg ezt a meccset Kapos­váron. Az NB III. állása 1. PVSK 6 6 13- 2 12 2. Gerjen 6 5 1­13- 5 11 3. DDGáz.SC 6 5­1 13- 3 10 4. Kisdorog 6 2 3 1 9- 5 7 5. K.Rákóczi 6 2 3 1 11- 8 7 6. K.Honvéd 5 2 2 1 7- 4 6 7. Marcali 6 2 2 2 8- 7 6 8. Bóly 6 2 2 2 4- 8 6 9. Letenye 6 2 1 3 5-11 5 10. B.földvár 5 2­3 6- 6 4 Döbrököz 5 1 2 2 6- 6 4 12. Komló 6 2­4 13-14 4 13. Barcs 5 1 1 3 5-10 3 14. Bonyhád 6­3 3 6-13 3 15. Nagyatád 6 1 1 4 5-14 3 16. Fonyód 6­1 5 3-11 1 Megyebajnokság Mohácsi TE - Somberek 3-3 (0-0) Mohács, 300 néző. V.: Geor- giu. A sok helyzetet kihagyó mohácsiak a 80. percben még 3- 0-ra vezettek, ekkor azonban a Duna-partiak összeomlottak és ezt kihasználták a vendégek. G.: Kovács, Kerekes, Brecska,' ill. Rablánszky, Bihercz, Újvári. Zsolnay SE - PEAC 0-1 (0-1). Pécs, Zsolnay-pálya, 150 néző. V.: Béni. Az egyetemis­ták az első félidőben lőtt góllal tudtak győzni. G.: Tatai. Villány - Harkány 2-4 (0-2). Villány, 400 néző. V.: Ábrahám. Nagy iramú mérkő­zésen szerencsés vendéggyőze­lem született. G.: Barka, Jenc- zer, ill. Csajics 2, Takács, Dem- hardt (11-esből). Sellye - PPTSE 3-0 (2-0). Sellye, 600 néző. V.: Hajdú. A Sellye csodálatos gólokkal kiü­tötte ellenfelét. G.: Pfeiffer 2, Varga. Szigetvár - P. Kinizsi 3-2 (2-2). Szigetvár, 200 néző. V.: Kelemen. Közepes iramú mér­kőzésen megérdemelt hazai győzelem. G.: Golobics 3, ill. Vető, Pál. Sásd - Újpetre 0-4 (0-0). Sásd, 100 néző. V.: Fülöp. Egy nagyszerű szabadrúgás-gólt kö­vetően a vendégek simán nyer­tek. G.: Tóth, Horváth, Gober- mayer, Siklósi. Kiállítva: Vincze (Sásd). Felsőszentmárton - Siklós 4- 1 (2-1). Felsőszentmárton, 400 néző. V.: Németh. Küz­delmes, nagy iramú mérkőzésen magabiztos győzelem. G.: Ko­lompár, Takács, Óvári, Goják (11-esből), ill. Keresztes. Szabadszentkirály - Töttös 1-3 (1-1). Szabadszentkirály, 150 néző. V.: Vén. Nagy iramú találkozón a rutinosabb ven­déggárda győzött. G.: Kiss, ill. Vézán, Dékány, Merkli. A megyei I. osztály állása 1. Sellye 6 5 1 17- 5 11 2. Harkány 6 4 2­15- 4 10 3. PEAC 6 4 2­12- 4 10 4. Fsztmarton 6 4­2 15- 8 8 5. PPTSE 6 4­2 9- 6 8 6. MTE 6 2 2 2 12-10 6 7. Szigetvár 6 3­3 11-10 6 8. P.Zsolnay 6 3­3 8- 7 6 9. Újpetre 6 2 2 2 8- 8 < 10. Somberek 6 2 2 2 5- 9 6 11. Töttös 6 1 3 2 6-11 5 12. Villány 6 1 2 3 7-13 4 13. Sz.szentk. 6­3 3 2- 9 3 14. Sásd 6 1 1 4 3-14 3 15. P.Kinizsi 6­2 4 8-13 2 16. Siklós 6­2 4 4-11 2 Labdarúgó NB III. A PVSK nyerte a rangadót Mészárost kölcsönbe szeretnék megkapni Most, hogy nem megy any- nyira a PMSC-Fordannak és a szurkolók sokat látják a csapat körül sürgölődni a reklám-me­nedzseri feladatokkal megbízott Mészáros Ferencet, a klub régi játékosát, egyre többen kérde­zik: miért nem szerzik meg a pécsiek a csatárt. Nos, Mészáros még a belga Lokeren labdarúgója, de a szer­ződését ott nem írta alá, a má­sodik ligába kiesett gárdában többé nem akar szerepelni. Menne máshová, ha engednék. A Lokeren egy hónapja még 300 ezer német márkát kért érte, most 200 ezret. Három hónap­pal ezelőtt 150 ezerért megvette volna egy svájci első ligás, azonban nem engedték el oda. Ha jövő májusig nem lép pá­lyára, akkor a belgák kötelesek elengedni, de már csupán 50 ezer márkáért. A kölcsönadás­ról nem szívesen beszélnek. Egy izraeli együttes évente 40 ezer márkát fizetett volna a bel­gáknak a kölcsönbe kapott Mé­szárosért. Nem adták. A PMSC-Fordan megvenni nem tudja őt, nincs annyi pénze. De talán kölcsönbe ide lehet hozni, erre egy kis remény azért van. Hétfőn jön Pécsre egy kül­földi menedzser, aki összehozza a pécsi vezetőket a Lokeren ille­tékeseivel, akkor pedig ha leül­nek egymással tárgyalni, biza­kodhatunk. Egyébként ennek a közvetítőnek jó kapcsolatai vannak. Ennek bizonyságául: ő adta el Kiprichet a holland Feyenoordnak. H. L. Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-415-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-436-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-322-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 319 forint, negyedévre 957 forint, félévre 1914 forint, egy évre 3388 forint. ISSN 0865-9133 Qj MB. Dunántúli napló Kosárlabda A vasutas nők iskolajátéka Zsolnay (jobbról) a PVSK egyik újonca Fotó: Szundi PVSK - Sabaria 108-56 (54-25) NB I. nők, A-csoport. Pécs, városi sportcsarnok, 800 néző. V.: Szamos, Elmauer. PVSK: Balázs 28/3, Pecikoza 23, Hor­váth 11/9, Veres J. 4, Vilutyte 26. Csere: Donkó 10, Zsolnay 3, Czékus 1, Czigler 2. Edző: Rátgéber László. Klassziskülönbség volt a két csapat között a PVSK javára. A vasutasok a játék minden ele­mében jobbak voltak az ellenfe­lüknél. A Sabaria csak az első percben vezetett, később mintha elvágták volna. A szurkolók nagy örömére ^zt a PVSK-t láttuk a pályán, amelyet már tavaly is hiányol­tunk. Agresszív védekezés - ami Rátbéger Lászlónál a kosár­labda alfája és ómegája -, sike­res támadások és persze renge­teg mozgás. Ennyi a recept arra, hogyan jön össze egy jó csapat. A pécsieknél újdonság volt az, hogy Balázs centert játszott - jól. A szünet után már iskolajáté­kot mutatott be a PVSK, amely számára Horváth triplája jelen­tette a 100. pontot. A Sabaria legjobb dobói: Ve­res M. (22/6) és Hollósy I. (16) voltak. Rátgéber László: - Komo­lyan vettük a hazai bemutatko­zásunkat. Remélem, a szurkoló­ink jól szórakoztak. PVSK - Battai KE 79-88 (45-35) NB I. férfiak, B-csoport. Pécs, városi sportcsarnok, 600 néző. V.: Nagy J., Csizmadia. PVSK: Haszjanov 26/15, Ko­vács 17, Csirke 14, Ribarics, Tahin 7/3. Csere: Völgyi 9/3, Russai 4, Pákozdi 2. Edző: Füzy Ákos. Fellélegezhetett a vasutasok edzője, amikor az első félidő­ben 12 ponttal, 45-33-ra veze­tett a PVSK, hogy itt már nem lehet komolyabb baj. Sajnos, mégis lett. Idővel mindenki ko­sarat akart dobni a vasutasok közül, a védekezéshez pedig nem füllött a foguk, különben is akkor már nagyon fegyelmezet­lenül kosaraztak. 52-52-nél érte be a pécsieket az ellenfél, innen kezdve már csak a Battai KE vezetett. Negatív rekord: 15 perc alatt csak 16 pontot dobott a PVSK. Ezek után nem is lehetett más a vége, csak vereség. Ez már a harmadik egymás után. A százhalombattaiak legjobb dobói: Filotás (24), Dévai (22/12), Veress K. (14) és Ste- vanov (13) voltak. Füzy Ákos: - Amíg fegyelme­zetten védekeztünk, vezettünk. Ahogy visszaesett a védekezé­sünk, már a támadásaink sem sikerültek. H. L. Szolnoki MÁV MTE - PEAC 88-62 (40-33) NB I. nők, B-csoport, Szol­nok. A PEAC kosárdobói: Si­mon 14, Rébay 13/9, Szőke, Vincze 9-9, Rába 7, Minna 6, Vasvári 4. A 35. percben csak 4 ponttal, 65-61-re vezetett a Szolnok. Azután azonban Rébay és Vincze kipontozódott, ez eldön­tötte a mérkőzést. Mivelhogy öt percen keresztül csak a hazaiak dobtak kosarat. Egy győzelem, egy vereség Mindkét pécsi NB I-es teke­csapat pályára lépett a hétvé­gén. Az egyiknek sikerült, a másiknak nem. A férfi együttes, a DDGáz SC 5-3-ra kikapott a hazai pálya előnyeit élvező Ka­posvári Közút Strabag csapatá­tól. A pécsiek közül a legjobban Tubák (684) gurított, éppen eggyel több pontot fogott, mint csapattársa, Koncsecsko. Szabó 674 pontot szerzett. A Sport TV mai műsora 18.30. OTP tenisz kupa, nemzetközi összecsapások. 18.45. PMSC - Caola, NB I-es női kézilabda. 19.55. Sportaerobic, bemu­tató, országos nyílt verseny. 20.05 PVSK - DDGáz SC NB III-as labdarúgó mérkő­zés. 20.15. PVSK-Sabaria, NB I-es női kosárlabda ta­lálkozó. A Pécsi BTC női csapata 6-2-re diadalmaskodott a Kőbá­nyai Porcelángyár gárdája eile., Rubinszky 430, Horváthné 363 fával járult hozzá a szép siker­hez. Győzött a Pécsi BTC ificsa­pata is, a bőrgyáriak 4-0 arány­ban verték a kőbányai fiatalo­kat. A legjobb pontszerző Ba­goly I., aki 358 pontot teljesí­tett. TOTÓ 1. Debrecen - Vasas 3-1 1 2. Újpest - Vác 3-0 1 3. Videoton - MTK 1-1 X 4. Duisburg - Dortmund 2-2 X 5. Dresden - M’gladbach 2-1 1 6. Bayern - W’scheid 3-3 X 7. Leverkusen - Frankfurt 2-2 X 8. Schalke - Nürnberg 1-2 2 9. Milan - Roma 2-0 1 10. Lazio - Inter 0-0 X 11. Parma - Torino 3-0 1 12. Udinese - Sampdoria 0-2 2 13. Bari - Ancona 3-2 1 Pótmérkőzés 14. Ravenna - Cosenza 2-2 X A