Új Dunántúli Napló, 1993. május (4. évfolyam, 118-146. szám)

1993-05-02 / 118. szám

Graf rajongója volt Szeles merénylője SPORT Steffi Gráfot szerette volna a világranglista élén látni, s ezért pénteken este ,játékra alkalmat­lanná akarta tenni” a tenisztrón jelenlegi birtokosát, a 19 éves Szeles Mónikát egy 38 éves tü- ringiai német. A hamburgi te­niszversenyen a merénylő 25 centiméter hosszú konyhakéssel megszúrta a versenyzőt. A kés csak másfél-két centiméter mé­lyen hatolt a húsba a gerincosz­lop tájékán, létfontosságú szer­vet nem sértett meg. Szeles Mónika kiengedését a kórház­ból szombatra jelezték. Az eset a Szeles - Maleeva mérkőzésen történt, hétezer néző szeme lát­tára. A játékosok térfélcserére készültek, székeiken ülve vár­ták a folytatást, amikor a me­rénylő Szeles mögé lopakodott és szúrt. A világ sportközvéle­ménye megdöbbenéssel fogadta a történteket. A teniszezők fel­háborodva nyilatkoztak, míg Jugoszláviában politikai hátte­ret tulajdonítottak neki. Labdarúgó NB I. A PMSC elfelejtette: a foci csapatjáték Rába ETO - PMSC-Fordan (2-1) (Munkatársunk telefonjelentése) Győr, 7000 néző. V.: Stam- ler. Rába ETO: Végh - Csikós, Pintér, B.Szabó - Csertői, Miri- uta, Bordás, Radics (Szántó, a 35. percben), Mikóczi (Herczeg a 85. percben) - Pena, Klausz. Edző: Verebes József. PMSC-Fordan: Csaban - Ul- veczki, Braun, Bódog, Palaczky- Rózsa (Magyar, a szünetben), Túri, Medgyes, Dienes, Kocsis- Azoitei. Edző: Koller Nándor. Kiszorítósdit játszott az ETO, minek végén a 4. percben Miri- uta a jobb oldalról az 5-össel párhuzamosan középre ívelt, Braun lyukat rúgott és a résen álló Klausz 6 méterről kilőtte a jobb felső sarkot (1-0). A 26. percben Ulveczki pöc­költe ki a labdát Mikóczi elől az alapvonalon túlra, aki feldobta magát és a vendégek legna­gyobb megdöbbenésére Stamler 11 -est ítélt. Pena a jobbra moz­duló Csaban mellett a bal sa­rokba terelte a labdát (2-0). A teljes támadásba átmenő pécsiek a 35. percben szépítet­tek, amikor a labdát felvezető Túri a 16-os vonala előtt gurí­tott keresztbe és a jókor érkező Kocsis egy labdaigazítás után 17 méterről lőtt Végh mellett a jobb alsó sarokba (2-1). Az 52. percben Csaban előbb Csertői 8 méteres fejesét, majd a 64. percben Pintér 35 méteres szabadrúgását tolta jól vetődve szögletre. A 70. percben ismét a haza­iak „nehézbombázója” állhatott a vendégek kapujától 24 mé­terre leállított labda mögé, és elcsavarva azt a felálló sorfal mellett telibe találta a megder­medt Csaban jobboldali kapufá­jának tövét. Könnyelműsködő, egyéni akciókba ment át a Pécs, ezzel egyre jobban felhozták a már-már elfáradt hazaiakat. A 80. percben Azoitei kavarta meg a győri védelmet, tisztán játszott Magyar elé, aki elhúzott a kifutó kapus mellett, kisod­ródva visszaívelt, de Azoitei közeli fejesét Pintér a gólvonal­ról továbbította a mezőnybe. És ahogy ez ilyenkor szokás, a Rába növelte előnyét. A 86. percben Miriuta, Pena majd is­mét Miriuta volt a labda útja, és a csatár a védőktől kísérve ki­lőtte Csabán kapujának bal alsó sarkát (3-1). Két pontokra éhes csapat esett egymásnak ezen a május elsejei randevún. Az első negyedórában a hazaiak rá­rontottak a vendégekre, akik bizony nagyon hamar hibára kényszerültek. Aztán lazított a Rába, ám egy rosszul meg­ítélt helyzet jóvoltából mégis ők növelték előnyüket. Kétgó­los hátrányból kezdte el fel­zárkózását a Pécs, és felsza­badult játékának volt köszön­hető, hogy szépíthetett. Jólle­het ekkor már látni lehetett, hogy képtelen folytatni vehe­mens támadásait a Rába, az egyénieskedések miatt nem tudtak egyenlíteni a pécsiek. Szünet után mind jobban el­készült erejével az ETO, en­nek megfelelően leginkább pontrúgások kierőszakolásá­val próbáltak meg Csabán kapuja közelébe férkőzni. Az utolsó 20 percben feljött a Pécs, és Magyar lábában volt az egyenlítés, ám a pécsi csa­tár, csakúgy mint már sok­szor, elpuskázta a lehetőséget. Csaban bravúros védései el­lenére kapott 3 gólt, amikről alig tehetett. A hátvédsorban csupán Braun érdemel dicsé­retet. A középpályán Rózsa a támadásokból kivéve részét hasznos tagja volt a csapat­résznek, csakúgy mint Med­gyes, valamint a gólt szerző Kocsis. Az egyszemélyes csa­társor többet mutatott, amit várni lehetett tőle, Azoiteit ezen a mérkőzésen nem érheti vád. Az ETO legjobbjai Pin­tér, Miriuta és Pena voltak. Verebes József: - Ezen a mérkőzésen már valódi futball- parádét mutattak be a fiúk, és játékukkal a régi időket idézték. Csupán azt sajnálom, hogy ki­maradt rengeteg helyzetünk. Koller Nándor: - Ilyen hibá­kat, amelyekből a gólokat kap­tuk, az NB I-ben nem szabad el­követni. Kapu László Siófok-Kispest Honvéd 2-1 (1-1) Siófok, 5000 néző. V.: Pillér. Siófok: Bíró - Keszeg, Bimbó, Olajos, Barna - Jenei, Király, Meksz (Szabadi 82.p.) - Ko­vács I., Kovács J., Kámán (Kirchmayer 46.p.). Edző: Pusztai László. Kispest-Hon­véd: Tarlósi - Csábi, Plókai, Kovács E., Duró - Halmai, Il­lés, Pisont - Vincze (Negrau 70.p.), Orosz, Hamar (Fischer 63. p.). Edző: Martti Kuusela. A 34. percben a kiugró Ká- mánt Plókai felrúgta a 16-oson belül, a büntetőt a sértett a bal alsó sarokba lőtte (1-0). A 40. percben Kovács E. hatal­mas erejű 18 méteres szabadrú­gását Bíró kiütötte, és a berob­banó Duró a kapus mellett a kapu közepébe gurított (1-1). Az 52. percben Király reme­kül húzott el a bal oldalon, bea­dását Kovács J. közelről a jobb alsó sarokba lőtte (2-1). Végig hatalmas iramú, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak a 2. fél­idő jobb játékával teljesen rá­szolgáltak a győzelemre. A Honvédtói Siófokon többet és jobb játékot vártak. Jók: Bimbó, Olajos, Király, Jenei, Kovács L, ill. Csábi, Halmai, Kovács E., Duró, Pisont. Pusztai László: - Végtelenül boldog vagyok, hogy jó játékkal sikerült a bajnokságra törő kis­pesti csapatot legyőznünk. Martti Kuusela: - Teljesen érthetetlen egy-két játékosom­nak a ma nyújtott teljesítménye, a Siófok lelkes játékával rászol­gált a győzelemre. Molnár József Női labdarúgás A „válogatott” jobban hajrázott László Kórház L - Fortuna FC 1-0 (0-0) A pécsi csatár (sötét mezben) hiába lohol, három ellenféllel nem bír Fotó: Läufer László NB I. nők, Pécs, Vasút-pálya, 100 néző. V.: Révész. Fortuna FC: Kiss J. - Katona, Dömös, Rácz, Szabó - Kiss K. (Berki), Duduka (Petrik), Szittár, Arnold - Erdei, Ferencz. Edző: Hu- nyady Tibor. Talán az összes közül a leg­erősebb ellenféllel mérkőztek tegnap a pécsi lányok, hiszen a ferencvárosiak nemrégiben két romániai idegenlégióssal, va­lamint a Fém inától vásárolt újabb válogatott játékossal im­már 7-re növelték címeres mezt kiérdemlő futballistáik számát. Ők mindannyian pályára is léptek a Fortuna ellen, ám nem kis meglepetésre 60 percig semmijeiét nem adták tudásbeli fölényüknek. Szünetig teljesen egyenrangú partner volt a két csapat, fordulás után azonban Révész játékvezető sorozatos, nemegyszer érthetetlen (és a vendégekre nézve kedvező) té­vedéseinek köszönhetően egyre több helyzetet dolgoztak, és - a bravúrosan védő Kiss 7.-nek köszönhetően - hagytak is ki a fővárosiak. Az igazsághoz azonban hoz­zátartozik, hogy vereségüket, minden igyekezete ellenére, nem a bírónak, hanem saját ma­guknak köszönhetik, mert az utolsó 20 percre teljesen össze­roppantak, és sem fizikai, sem lelki erejük nem maradt, hogy megpróbáljanak kiegyenlíteni. Jók: Kiss J., Katona, Dömös, Rácz. Hunyady Tibor: - Az ország legjobb csapatától tisztességes, szép eredménynek tartom a 0-1-es vereséget is. Sok helyze­tet kihagytunk, az ellenfél némi szerencsével szerzett vezetést. A végén a jobb állóképesség dön­tött a javukra. Sz. Zs. A PMSC kézisei ma a 4 közé juthatnak Sporttörténeti esemény lehet ma 17 órától Pécsett a városi sportcsarnokban. Baranyai kézi­labda-csapatnak kereken ne­gyed évszázada nem sikerült az első négy közé kerülni az NB I-ben. Most a PMSC férfiai előtt a lehetőség, hogy megis­mételjék a Pécsi Bányász fiai­nak 25 évvel ezelőtt elért bra­vúrját. Igaz, ehhez nem kisebb fel­adatot kell megoldaniuk, mint az „örök” ellenfél, a többszörös magyar bajnok és kupagyőztes Győri ETO legyőzését. A pé­csiek a két győzelemig tartó rá­játszás első akadályát - ha 7-esekkel is - sikerrel vették. Győrben azonban - legalábbis az első félidőben - nem jött össze semmi. Igaz, a győri sze­replés nem a legjobb előjelekkel indult: a találkozó előtti napok­ban bokaszalag-szakadást szen­vedett Jandó kapus, Kovács Ist­ván pedig sípcsonttöréssel ke­rült gipszbe. A tartalékos pécsi gárda ráadásul alig háromne­gyed órával a mérkőzés kezdete előtt érkezett a mérkőzés szín­helyére, mert egy árokba tévedt Citroen állta útjukat Győr előtt, ráadásul egy, ezúttal működő vasúti sorompó is késleltette Kakasékat. Mindez azonban nem látszott a pécsiek játékán, akik alaposan meglepték a zöld-fehéreket. Szente kapurolója előtt ők dik­tálták az ütemet. Sajnálatosan a következő időszakban a leblok­kolt szélsők mellett az átlövők hat kapufájából és a blokkba lőtt labdákból indították a haza­iakat, akik ezt a lehetőséget ki is használták. Szünet után alapo­san megváltozott a játék képe. Már-már a levegőben lógott az egyenlítés, amikor a többszörös kiállítást kihasználva a győriek elhúztak és végül megszerezték a győzelmet. Ma délután reméljük, a kö­zönség hathatós bíztatása mel­lett a Győrben visszafogottan játszó Horváth és Németh is te­vőlegesen hozzájárul az ETO 13 év utáni (bajnoki mérkőzé­sen) legyőzéséhez. Nyikus István (Győri ETO):- Sokat kell javulnunk a szerdai játékhoz képest, ám úgy érzem agresszív játékkal to­vábbjuthatunk. Koleszár György (PMSC):- A pécsi első és a győri má­sodik félidei játékunk rá a bi­zonyság, hogy többre vagyunk képesek az ETO-nál. Ehhez azonban az kell, hogy mindenki megtalálja egészséges önbizal­mát. K. L. * A mérkőzés szünetében a Pécs városi és a Baranya me­gyei Diákolimpián szereplő csapatok ünnepélyes díjkiosztó­jára kerül sor a sportcsarnok­ban. * További eredmények BVSC - Békéscsaba 1-3 (1-2). Szőnyi út, 500 néző. V.: Szilágyi. G.: Bognár (17.p.), ill. Árgyelán (21., 36.p.), Csató (55.p.). MTK - Csepel 4-0 (2-0). Hungária-körút, 1500 néző. Ve­zette: Kurmai. G.: Keresztúri (15.p., 11-esből), Talapa (42.p.), Zsivótzky (51.p.), Szabó T. (71.p.). Kiállítva: dr. Szieben (Csepel, 15.p.). Vasas - Nyíregyháza 0-0. Fáy utca, 2000 néző. V.: Tóth. Veszprém - UTE 0-1 (0-0). Veszprém, 5000 néző. V.: Varga. G.: Csik (52.p„ öngól). Az NB I. állása 1. Vác 23 15 4 4 38-19 34 2. Kispest 24 14 5 5 37-23 33 3. FTC 22 15 2 5 33-17 32 4. Videoton 23 13 3 7 35-25 29 5. MTK 24 10 7 7 40-27 27 6. B.csaba 23 9 9 5 33-25 27 7. Csepel 24 9 5 10 23-28 23 8. Rába 24 7 8 9 28-31 22 9. Vasas 24 6 9 9 24-27 21 10. Siófok 24 8 5 11 26-32 21 11. PMSC-F. 24 8 4 12 28-32 20 12. Diósgyőr 23 7 6 10 21-30 20 13. UTE 24 4 10 10 22-31 18 14. BVSC 24 < 6 12 19-29 18 15. Nyíregyháza 24 3 11 10 14-27 17 16. Veszprém 24 5 6 13 21-39 16 GÓLTOTÓ A Siófok - Kispest-Honvéd mérkőzés eredményét eltaláló pályázók közül a szerencse Molnár József, 8600 Siófok, Béri Balog Adám u. 29. szám alatti lakosnak kedvezett, akinek a 400 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvé­nyek beérkezési határideje péntek déli 12 óra, pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Ezt címünkre (Új Dunántúli Napló szerkesztősége, 7623 Pécs, Rákóczi út 34.) kell bekül­deni. Főmérkőzés: PMSC-Fordan - Veszprém ...................................... P ótmérkőzés: Siófok - Rába ETO.................................................. A pályázó neve:................................................................................. Lakcíme:.............................................................................................. Ú j Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-22-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs Engel János út 8. Telefon: 72-32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 54 forint, negyedévre 162 forint, félévre 324 forint, egy évre 648 forint. ISSN 0865-9125 vasárnapi Dunántúlt napló Labdarúgó NB III. Kap. Gazdász - Kap. Honvéd 2-0 (1-0) Kaposvár, Honvéd-pálya, 200 néző. V.: Hosszú. Kapos­vári Gazdász: Malecz - Puha (Kern), Szabó Z., Novák - De- csi, Szabó I., Szabó G„ László, Hochecker - Kiss (Horváth), Óvári (Nagy G.). Edző: Szabó Ferenc. Kaposvári Honvéd: Ferencz - Király, Takács, Bor­sos, Nagy Cs. - Kóródi, Bíró (Pammer), Köves (Berecz), Bo- zsolik (Juhász) - Tóth Cs., Nagy G. Edző: Köves László. Meglepő volt a hazaiak lagyma­tag játéka. G.: Szabó G., László. Kiállítva: Király ill. Nagy G. (K. Gazdász). Megyebajnokság A labdarúgó Baranya megyei I. osztály szombati eredményei: Pécsi Zsolnay — Pécsi PTSE 2-1, Pécsi Gázmű - Sásd 5-0, Siklós-Pécsi Kinizsi 1-0. Sport Tv A pécsi Sport TV műsorában ma délután 15.00 órától a pécsi városi sportcsarnokban meg­rendezett Coca-Cola Sport TV Nap múlt vasárnapi élő adásá­nak ismétlése látható. Vészi kiesett Kovács Antal 95 kg-ban bronzérmet szerzett az athéni cselgáncs EB-n, ahol a 48 kg-ban a pécsi Vészi Klára va­lamint a bajai Pekli Mária az 52 kg-ban idő előtt búcsúzott a folytatástól. TOTO 1. Veszprém - UTE 0-1 2 4. l.FC Köln - Nürnberg 2-0 1 5. Dresden - Leverkusen 2-0 1 6. Hamburg - Mönchengl. 0-2 2 7. Kaisers). - Bochum 3-1 1 8. Uerdingen - Schalke 04 4-2 1 9. Wattenscheid - Bremen 2-2 x 10. Hannover - Rostock 1-1 x 11. Düsseldorf-Unterhach. 2-0 1 A többi mérkőzést ma játsszák. t f