Új Dunántúli Napló, 1993. április (4. évfolyam, 89-117. szám)

1993-04-18 / 105. szám

Labdarúgó NB III. K. Honvéd - Kisdorog 1-0 (1-0) Kaposvár, 100 néző. V.: Béni. Kap. Honvéd: Ferencz - Király, Takács, Buzsáki - Bor­sos (Berecz), Kóródi (Juhász), Nagy Cs., Bíró, Köves - Bozso- lik (Tóth Cs.), Nagy G. Edző: Köves László. Kisdorog: Szőcs - Endeli, Horváth, Varga, Ve- csei - Stölkler, Jámbor, Takács, Boros - Mácsik, Vörös (Abru- dán). Edző: Horváth Péter. A hazaiak óriási lelkesedése győ­zelmet eredményezett. Ferencz az 5. percben Vörös 1 l-esét ki­védte. Góllövő: Kóródi. Schupkégel bronzérmes Fel a fejjel! Van, aki röptében és a feje tetejére állítva látja a vi­lágot, Birminghamban (Nagy-Britannia) az idei torn ász-világbajnokságon. Képünkön az amerikai Shannon Miller, aranyérmet érő gerendagyarkorlata közben. Magyar szempontból is kitűnő napnak számított a szombati, hiszen a 24 éves ferencvárosi tornász, Schupkégel Károly parádé­san „lovagolt”, így élete ed­digi legjelentősebb verse­nyén a lólengés szerenkénti döntőjében bronzérmet szerzett. MTI-Telefotó Kézilabda Óbudai Goldberger - Nagykanizsai Olajbányász 18-15 (7-6). NB I. B. nők, Nagykanizsa, 100 néző. A szét- esően játszó kanizsai csapat el­veszítette tavaszi veretlenségét. Legjobb dobói: Gombor 5, Búza 4. Teke K. Sörgyár - Mosoni Vasas 6-2. NB II. férfiak, Nagykani­zsa. A kanizsaiak az ezüstérmes legyőzésével bentmaradtak. L. d.: Lukvár 527, Németh S. 497, Németh J. 496, Zömbik 495. Labdarúgó NB II. Szerencsés hazai győzelem Mohácsi FC - Tatabánya 2-1 (0-1) Támad a Mohács Fotó: Kóródi Gábor (Munkatársunk telefonjelentése) Mohács, 1000 néző. V.: Sóthy. Mohács: Szabó - Kosa, Rumszauer, Kovács L., Burai - Nagy (Martina, 65,p.), Tóth, Kiss Gy., Becker - Hánzs (Várda, a szünetben), Horváth A. Edző: Sziebert Imre. Tata­bánya: Mazi - Tokaji, Hege­dűs, Lahos, Takács - Csanálosi, Matics, Máté, Ignácz - Lukács (Szabó Z„ 75.p.), Plotár. Edző: Csapó Károly. Negyedórán keresztül fel­váltva támadtak a csapatok, igaz a Tatabánya sokkal jobban kezdett, gyors, taktikus játéká­val meglepte ellenfelét. Az első komolyabb helyzetük - a 15. percben - ráadásul gólt is ho­zott. Plotárhoz került egy táma­dás végén a labda, s a rutinos csatár nem is hibázott: 10 mé­terről a tehetetlen Szabó mellett félmagasan a kapu jobb olda­lába emelt (0-1). A gólt követően előrébb me­részkedett a hazai csapat, de Beckerék támadásait nem koro­názta siker, valódi helyzetet nem is sikerült kialakítaniuk. Fordulás után negyedóráig kellett várni az első említésre méltó eseményre, a 60. percben Máté szerezhetett volna újabb gólt a Tatabányának, ő azonban 20 méterről az üres mohácsi kapu mellé emelt. Nyolc perccel később sikerült kiegyenlítenie a hazai csapat­nak. Kapu előtti kavarodás után Horváth közeli lövését még há­rították a hazaiak, a kipattanó labdát azonban Várda a lábak között laposan a kapu közepébe helyezte (1-1). Amikor már mindenki az órát nézte, a 91. percben Rumszauer ívelése szabadon találta az 5-ösön álló Kiss Gy.-t, aki nem hibázott, laposan a jobb sarokba lőtt, beállítva ezzel a végred- ményt (2-1). Időnként nem jön rosszul a szerencse sem ... A mohácsi csapatnak tegnap délután egy jobban játszó, s jobb erőkből álló Tatabányát sikerült For­tuna segítségével legyőznie. Jók: Kosa, Kovács L., Kiss Gy., illetve Csanálosi, Ignácz. Sziebert Imre: - A Tatabánya meglepett bennünket az első félórabeli gyors, tudatos játé­kával. A második játékrészben feljavult játékunk és némi sze­rencsével sikerült nyernünk. Pauska Zs. Szekszárd - Sabaria Tipo 0-0 Szekszárd, 1800 néző. V.: Tompos. Szekszárd: Mausz - Koller, Dzsinovics, Agapov, Nagyfalus. (Pilisi, a szünetben) - Naumkir., Bozsér, Kvanduk (Mészáros, 73.p.), Kalmár - Varga L., Horváth P. Szakosz­tály-igazgató: Teszler Vendel. Sabaria Tipo: Táncsics - Dóm­ján (Halász, 4.p.), Koncz, Ko­vács Zs., Csákvári - Vidóczi, Neudl, Zsirai, Farkas - Varga L. (Baranyai, 3.p.), Kómán. Edző: Fedor Sándor. Kaposvár, 2000 néző. V.: Ka- ibás. Rákóczi: Udvarácz - Gö- bölös, Verlasevics, Itvás, Pintér (Vörös, 53. perc) - Neubauer, Demme, Hanusz, Adorján - Szudarikov, Ozsváth (Fenusz, 79. perc). Edző: Petrók Viktor. ESMTK: Papp - Gabnai, Vaskó, Kiss J., Balás - Farkas, Ócsai, Hudák (Fehér, 46. perc), Katwach - Szabó (Kiss M., 46. perc), Balogh. Edző: Somodi László. 22. perc: Neubauer ívelte jobbról kapu elé a labdát, Szu­darikov 8 méterről laposan lőtt a jobb sarokba (1-0). Baja, 1300 néző. V.: Bába. Baja: Farkas - Szűcs, Raffai, Parovin, Kovács - Palla, Kuh- levszkij, Koch, Horváth (Kiss 46.p.) - Tóth, Adám. Edző: Ró­nai Sándor. Tóth egyéni akció után 15 méterről lőtt a kapu bal oldalába a 38. percben (1-0). Kiállítva: Kulinics (meg­ütötte Parovint a 87. percben.) Az első félidőben a kapujá­hoz szögezte a Baja a vendé­geket, de azok hősiesen véde­Rendkívül küzdelmes, de csak közepes színvonalú mér­kőzés volt, igazságos pontosz­tozkodással. Az előző forduló­ban otthonában súlyos veresé­get szenvedett Sabaria lelkes, határozott játékkal rukkolt ki. A vendégeknek az sem szegte harci kedvét, hogy a 2. percben Dómján sajnálatos módon ko- ponyacsont-törést szenvedett. A vendégek a biztonságos véde­kezésre összpontosítottak, bár a szórványos ellenakcióikban 50. perc: Szudarikov balol­dali beadását Hanusz 16 méter­ről nagy lövéssel küldte a jobb felső sarokba (2-0) 74. perc: Hanusz baloldalról ívelt kapu elé, Ozsváth 6 méter­ről estében továbbította azt a fekvő kapus fölött a hálóba (3-0). A Rákóczi az első 20 perc­ben akár 3 gólt is lőhetett volna, ám ekkor még Papp időben hárított. Szünet után a gól végleg megnyugtatta a Rákóczit, így kaposvári fö­lényben telt a hátralévő játék­rész. Jutási Róbert keztek. A félidő hajrájában Tóth Róbert aki addig is kitű­nően játszott egyéni akció vé­gén szép gólt szerzett. A má­sodik játékrészben továbbra is a hazaiak léptek fel támadó­lag, de később elfáradtak és a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, sőt olykor a durvaságoktól sem riadtak vissza. Rónai Sándor: - Királynő nélkül a sakkban is nehezebb nyerni, de sikerült. több volt a gólveszély, ami egyúttal a szekszárdiak támadó­játékát is minősíti. A házigazdák ezúttal adósak maradtak az utóbbi hetekben megszokott jó teljesítménnyel. Most csupán annak örülhettek, hogy az október 11-e óta tartó hazai veretlenségük nem sza­kadt meg. Jók: Agapov, Dzsinovics, Mausz, ill. Táncsics, Koncz, Farkas, Komán. Fekete László További eredmények A Nyugati-csoport tbvábbi eredményei: Ajka - ZTE 1-1, BKV Előre - Dunaferr 0-0, Sopron - Paks 1 -1, Pénzügyőr - Dorog 1 -1. A Nyugati-csoport állása 1. Haladás 21 13 (. 2 33-10 32 2. Szekszárd 21 11 5 5 24-18 27 3. Dorog 20 8 10 2 31-15 26 4. BKV Előre 21 9 6 6 33-21 24 5. ZTE 21 9 6 6 23-17 24 6. Sabaria 21 8 7 6 27-22 23 7. Dunaferr 21 9 5 7 20-21 23 9. Paks 20 7 5 8 28-24 19 8. Sopron 21 7 7 7 31-27 21 10. N.kanizsa 20 7 4 9 19-21 18 11. Mohács 21 6 6 9 18-30 18 12. Rákóczi 21 8 1 12 26-33 17 13. Pénzügyőr 21 5 7 9 22-32 17 14. ESMTK 20 7 3 11 18-34 17 15. Tatabánya 20 5 6 9 27-34 16 16. Ajka 21 3 4 14 20-41 10 Maláj sport-tervek Malaysia Olimpiai Bizottsága három új csapatjátékot szeretne felvetetni az 1998-ban sorra ke­rülő Brit Nemzetközösségi Já­tékok műsorára. Arról, hogy a férfi gyeplabda, a krikett és a rögbi programba kerül-e, a játékok szervező bi­zottságának április 23-i, jamai­cai ülése dönt majd. Rákóczi FC - ESMTK 3-0 (1-0) Baja - Kaba 1-0 (1-0) vasárnapi Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja R _ _ Felelős vezető az ügyvezető igazgató flQPI | ti I K Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ g~m £ ' ~ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN A-H. ___________ Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető lUllBa— Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-22-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs Engel János út 8. Telefon: 72-32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 54 forint, negyedévre 162 forint, félévre 324 forint, egy évre 648 forint. ISSN 0865-9125 Kosárlabda A szünet után szétesett a vasutasok játéka Hódmezővásárhely — PVSK 88-69(35-32) NB I. férfiak, rájátszás az A-csoportban maradásért, 3. mérkőzés, Hódmezővásárhely. PVSK: Milovidov 13/3, Sipos 11/3, Haszjanov 6, Káldi 2, Ko­vács 18/6. Cs.: Miklóssy 16/3, Völgyi 3, Pákozdi. Edző: Varga Ferenc. Megilletődötten kezdett a PVSK és némi játékvezetői se­gédlettel a 10. percre össze­szedte a hetedik csapatszemé­lyijét. Az első félidő 16 percé­ben következett be a vasutasok játékában az első törés, ekkor a hazaiak 32-23-ra elhúztak. Ké­sőbb, ejsősorban Völgyi jó játé­kával, felzárkózott a PVSK és mindössze 3 pontos hátránnyal zárta az első félidőt. A második játékrészben Mik­lóssy hárompontos kosarával egyenlített, majd fordított a PVSK, de nem tudott nagy előnyre szert tenni. A 26. percig (46-45-ig) lépést tartott a PVSK a Hódmezővásárhellyel, majd miután a pécsiek csapatjátéka- teljesen szétesett, a vendéglátók tovább növelték előnyüket. A PVSK ideges játékát mu­tatja a 23 összegyűjtött szemé­lyi hiba, amiből kettőt szándé­kosnak ítéltek a játékvezetők. E mérkőzéssel 2-1-re módo­sult a párosmérkőzés állása a Hódmezővásárhely javára. Varga Ferenc: - Második fél- ideji játékunk katasztrofális volt. Gyura Barbara MÁV NTE - Szolnok 76-68 (45-35). NB I. női rájátszás a 17. helyérí. Nagykanizsa, 100 néző. MÁV NTE: Petényi 10, Simonná 13, Keresztény 2, Lackner 13, Ivanovna 14. Cs.: Torna 19, Czigler 5, Pintér Á. Edző: Vágvölgyi Tamás. Izgalmas hajrában, a befejező percekben biztosította be meg­érdemelt győzelmét a kanizsai csapat. Happel nevét kapja a Práter Stadionkeresztelő A Práter-stadion a közel­múltban új nevet kapott. A ta­valy elhunyt egykori játékos és kiváló edző emlékére a bécsi labdarúgó-aréna a jövőben Emst Happel nevét viseli. A Rapid Wien és a Racing Club Paris egykori labdarúgója edzőként is páratlan sikereket ért el. A Feyenoord kispadjától a holland válogatott 1978-ban nyert világbajnoki ezüstérmén keresztül vezetett pályafutása az osztrák válogatott szövetségi kapitányi tisztjéig. Ernst Happel 1991 decemberétől irányította hazája válogatottját. A Hap- pel-stadion hivatalos felavatá­sára április 22-én kerül sor, amikor dr. Helmut Zilk, Bécs polgármestere a stadion B-szek- torában ünnepélyes keretek kö­zött leplezi le Ernst Happel em­léktábláját. Vitorlás-csúcs a láthatáron A Vendée Globe vitorlásver­seny háttérbe szorította annak az amerikai párosnak a kísérle­tét, amely arra vállalkozott, hogy megdönti a San Francisco - Boston távolság gyorsasági csúcsát. Rich Wilson és Bill Bi- ewenga megkerülve a Horn-fo- kot már 14 000 mérföldet ma­guk mögött tudhatnak saját ter­vezésű vitorlásukkal, az Ame­rika II-vei. Ha továbbra is tar­tani tudják mostani sebességü­ket, valószínűleg megdöntik az Északi Fény 76 nap és hat órás gyorsasági Csúcsát, amely 1853-ban született. Bár az út nagy részét már megtették, mégis csak ezután következik a neheze. A korábbi viharok ugyanis alaposan megrongálták a hajót, és mindkét versenyző a végsőkig kimerült a nagy küz­delemben. Szerencsére készle­teikben nem esett kár, így re­ménykednek, hogy rekordidőn belül teljesíteni tudják a 15 000 mérföldes távot. Détári nem megy „átmenő vendéghez99 Détári Lajos olasz klubja, az Ancona valószínűleg búcsúzik az itáliai élvonaltól. Emiatt fel­tették neki a kérdést: ha ez így lesz, miként alakul a további pá­lyafutása?- Kötelező optimizmusból mondom, mindent elkövetünk azért, hogy az első osztályban maradjunk. De hát az Anconá- nak nem sok az esélye. Az utóbbi napokban sorban kapom a telefonokat. Megkerestek a feljutás előtt álló Reggiana és Lecce vezetői. Nem adtam még választ, mert ez a két klub is amolyan „átmenő vendégnek” ígérkezik. Ismertebb csapatnál szeretném folytatni. Japán tú­ránk, a Kirin Kupa mérkőzései során tárgyaltam ottani játékos­ügynökökkel. Hívtak, de azt a választ adtam: Japán túl messze van. Nem vagyok már olyan fia­tal labdarúgó, inkább Éurópá- ban tervezem pályafutásom be­fejezését. így azután májusban nem leszek ott valamelyik tá­vol-keleti proficsapatban, aho­gyan arról a hírek szóltak. A legújabb hírek szerint Dé- tárit a Bundesligában is szíve­sen látnák, a VfB Stuttgart mu­tat éreklődést iránta. GÓLTOTÓ Mivel a PMSC-Fordan - Kispest HFC mérkőzést vasárnapra tették át, a sorsolást nem tudtuk szombaton megtartani, hanem az ma este lesz. A szerencsés nyertes nevét a jövő heti szá­munkban közöljük az e heti pályázatunkon legjobban tippelőjé­vel egyetemben. Az e heti szelvények - nincs NB I-es forduló a jövő hét végén, ezért NB Ill-as meccsekre lehet tippelni - beér­kezési határideje péntek déli 12 óra, pályázni csak a lapból ki­vágott szelvénnyel lehet. Ezt címünkre (Új Dunántúli Napló szerkesztősége, 7623 Pécs, Rákóczi út 34.) kell beküldeni. Főmérkőzés: Boly - Paks ..............................:_____...... P ótmérkőzés: Kap. Gazdász - Beremend................................ A pályázó neve:.................................................................... Lakcíme:................................................................................