Új Dunántúli Napló, 1993. április (4. évfolyam, 89-117. szám)

1993-04-04 / 92. szám

Labdarúgó NB I. A szerencsés volt a Fradi Ferencváros - PMSC1-0 (1-0) Labdarúgó NB III PVSK - Marcali 2-0 (0-0) Vasút-pálya, 100 néző. V.: Petki. PVSK: Tihanyvári - So- mogyvári, Nagy, Bárány - Re­ith, Kaufmann, Fülöp, Bruder - Hajdú (Papp), Teszarik (Szőke), Benkovics. Edző: Rónai István. Marcali: Horváth L. - Bozsó (Dér), Mészáros J., Mészáros L., Borbély - Horváth V., Pa- lacskó (Kiss), Vékony, Rózsa (Virágh) - Arany, Gyurics. Edző: Béres Ferenc. A PVSK az első félidei gól­nélküliség után még azt a luxust is megengedhette magának, hogy 0-0-nál Kaufmann 11 -est hibázzon. Góllövő: Teszarik, Bruder. K. Honvéd - Gerjen 2-1 (1-1) Kaposvár, 200 néző. V.: Ta­tai. Kap. Honvéd: Ferencz - Király, Takács, Buzsáki - Nagy Cs„ Kóródi, Borsos, Bíró (Pammer), Köves (Berecz) - Bozsolik (Tóth Cs.), Nagy G. Edző: Köves László. Gerjen: Hornyák (Blazsó) - Fodor (Taba), Kovács, Andi, Pető - Dienes, Szabó, Lizák, Ignácz - Pusztai (Kocsis), Nagy S. Szak­osztály-igazgató: Pálfi Gábor. Több helyzete volt a kapos­vári csapatnak, mint az ellenfe­lének, s végülis ez volt a döntő. G.: Nagy Cs., Nagy G., ill. Nagy S. Kiállítva: Takács, il­letve Kovács. TOTÓ 1. Rába - Csepel 2-0 1 2. Diósgyőr - Videoton 0-1 2 3. Siófok - Békéscsaba 2-2 X 4. Karlsruhe - Hamburg 1-0 1 5. Bremen - K.lautern 1-0 1 6. Wuppertal - F. Köln Pótmérkőzés 1-2 2 14. PMSC - Ferencváros 1-0 1 A többi mérkőzést ma játsszák. Mai sportműsor LABDARÚGÁS. NB II.: Mohács - Zalaegerszegi TE, Mohács, 16.30, Sopron - Nagykanizsa, Sopron, 16.30, Paksi Atom - Tatabánya, Paks, 16.30, Kaposvári Rákóczi - Sa- baria, Kaposvár, 16.30, BKV Előre - Szekszárd, Budapest, 16.30, NB III.: Komlói Bányász- Paksi SE, Komló, 16.30, Be- remend - Boly, Beremend, 16.30, Bonyhád - Letenye, Bonyhád, 16.30, Barcs - Ka­posvári Gazdász, Barcs, 16.30, Balatonlelle - Nagyatád, Bala- tonlelle, 16.30, Fonyód - Kis- dorog, Fonyód, 16.30. Megye­bajnokság: Kémes - Pécsi Kini­zsi, Kémes, 16.30, Töttös - Somberek, Töttös, 16.30, Sásd- Szászvár, Sásd, 16.30, Sellye- Szigetvár, Sellye, 16.30, Uj- petre - Felsőszentmárton, Új- petre, 16.30. MODELLEZÉS. Automo­dell OB-futam. Újmecsekalja, 9.00. SAKK. OB I. férfiak: Mis­kolc - Pécsi SK, Miskolc, 10.00. Újmecsekalja, 10 000 néző. V.: Nagy L. Ferencváros: Hor­váth - Simon, Telek, Szekeres - Albert, Fodor, Szűcs, Keller - Gregor, Cigan (Wukovics, a 61. percben), Szenes (Vanicsek, a 69. percben). Edző: Nyilasi Ti­bor. PMSC: Csaban - Braun - Ulveczki, Dienes, Bódog, Vókó - Medgyes, Túri (Tolocsko, a 78. percben), Kocsis - Lengyel (Magyar, a 61. percben), Azoi- tei. Edző: Koller Nándor. Az első 5 percben a Fradi kezdeményezett, azt követően a megszerzett labdákkal, pontos adogatásokkal átvette a játék irányítását a Pécs, de csak szög­letig jutottak, amit Kocsis a hozzá legközelebb álló védőnek passzolt. Tartózkodó volt az FTC, így a pálya közepét átad­ták a hazaiaknak, akik nem mentek vele sokra, mert mindig hibáztak a döntő pillanatban a jól záró védősorral szemben. Hiába támadott egyre határozot­tabban a PMSC, képtelen volt a 16-oson belülre kerülni. Nem így a vendégek, akiknél a 22. percben Fodor elcsente a labdát Vókótól, tért ölelő íveléssel megtalálta a szabadon hagyott Albertet. Neki még arra is volt ideje, hogy a labdát lekezelve, megnézze magának a kapujából kimozduló Csaban mellett a hosszú sarkot és egy igazítás után a vetődő kapus mellett gu­rított a hálóba. (1-0). A kapott gól még inkább fel­rázta a hazaiakat, s egyre el- szántabban rohamozták Hor­váth kapuját, csakhogy ezzel fellazították védőfalukat, minek Siófok, 2000 néző. V.: Tóth. Siófok: Bíró - Keszeg, Bimbó, Olajos, Barna - Marozsán, Ele­kes (Csák, a 70. percben), Jenei - Kovács, Meksz (Varsányi, a 70. percben), Kámán. Edző: Pusztai László. Békéscsaba: Horváth - Szenti, Uljanov, Fa- bulya (Nagy, a 85. percben) - Kasik (Dávid, a 75. percben), Gricajuk, Szarvas, Fodor, Mracskó - Kulcsár, Vajicea. Edző: Pásztor József. 26. perc: Elekes jobboldali beadását Kovács 13 méterről a kapu bal sarkába lőtte. (1-0). Rába ETO - Csepel 2-0 (1-0). Győr, 5 ezer néző. V.: Pil­lér. G.: Csertői, Pena. BVSC - Vác 0-0. Szőnyi út, 2 ezer néző. V.: Márton. UTE - Kispest-HFC 0-1 (0-0). Megyeri út, 5 ezer néző. V.: Molnár L. G.: Halmai. Diósgyőr - Videoton-Walt­következtében a 33. percben Braun feleslegesen feltartotta az előre iramodó Lipcseit, aminek sárgalap lett a jutalma. A félidő utolsó percében Vókó rajtolt rá egy védőkről kipattant labdára, amit megszelítítve felemelt és ballal kapura küldött, de a Hor­váth előtt felpattant labdát a ka­pus biztosan ölelte magához. Szünet után lendületesen kezdett a Ferencváros, de 6 perc után a pécsiek vették át az iram diktálását. A vendégek - nem mindig szabályosan - törték a támadásokat, ami ellen Azoitei élénken tiltakozott, csakhogy ezért sárgát kapott. Az 51. perc­ben Azoitei fel vágásáért jutot­tak szabadrúgáshoz a hazaiak, Vókó 35 méteres bombája ki­pattant a kapusról és három egymás utáni szöglet lett az eredménye. Ekkor már szinte percenként pattogott a vendé­gek kapuja előtt a labda, de sem Azoitei, sem a csereként beállt Magyar nem találta meg a rést a háló felé. A 64. percben Túri fűsínen küldött labdája alig ke­rülte el a bal kapufa tövét. A 70. percben három pécsinek sem sikerült 5 méterről a> hálóba gyömöszölni a labdát. Állandó­sultak a pécsi helyzetek, csak­hogy ezen a napon rettenetesen hadilábon álltak a góllövéssel a hazaiak. Az utolsó 10 percben szinte össztűz alatt állt Horváth kapuja, ekkor azonban már a szerencse is a hálóőr mellé sze­gődött. Akárcsak az előző bajnoki mérkőzéseken, ezúttal is el­szántan léptek pályára a pé­48. perc: Fodor hatalmas lö­vését Bíró kiütötte, a labda be­rohanó Fodor hátáról a kapu bal alsó sarkába került. (1 -1). 60. perc: Kámán három védőt is kicselezve vagy 30 méteren vezette a labdát, majd 15 méter­ről lövésre szánta el magát, és kilőtte a hosszú sarkot. (2-1). 85. perc: Mracskó kapott jó labdát, elfutott a jobb oldalon, és 14 méterről a jobb alsó sa­rokba gurított. (2-2). A Siófok kétszeri vezetés után már-már győztesnek lát­szott, de egy védelmi kony­hám 0-1 (0-0). Diósgyőr, 8 ezer néző. V.: Szilágyi. G.: Földes. Veszprém - Nyíregyháza I- 1 (0-0). Veszprém, 4 ezer néző. V.: Reichard, ill. Drobni. Az MTK - Vasas-Smimoff mérkőzést ma játsszák (és II- kor a tv egyenesben közve­títi). esiek. Az első 5 perc megille- tődöttsége után átvették a já­ték irányítását, csakhogy a vendégek - rutinos taktikai megoldással - góllal lepték meg őket, s azt a zöld-fehérek körömszakadtáig védték, így végül is megőrizték az egygó- los előnyt a mérkőzés végéig. A pécsiek ezúttal sem tudtak kibújni „góliszonyt” viselő bőrükből, s hiába támadták végig az egész második fél­időt, hiába teremtettek soro­zatban helyzeteket Horváth kapuja előtt, a vendégek egy zseniális Fodor-Albert alakí­tással, rövid időn belül immár másodszor is győzelemmel tá­voztak Újmecsekaljáról. A PMSC-ben a kapuban Csabannak szinte alig volt dolga, a gólról nem tehet. A hátvédsorban Braun mellett Dienes nyújtott jó teljesít­ményt. A középpályán Med­gyes volt az úr, csakhogy na­gyon egyedül maradt, úgy mint előtte Azoitei is. A ven- dégeknék Albert, Horváth, Fodor volt a jók sorrendje. Nyilasi Tibor:-Ismét nyer­tünk egy rangadót. Ez bizony nagyon jól jöhet majd a végsó' elszámolásnál. Az első félidei játékkal, valamint az egész mérkőzés alatti akarással elé­gedett vagyok. Koller Nándor:- Nem érde­meltünk vereséget, még akkor sem, hogy ilyen hibát - mint ami a gólt eredményezte - nem lett volna szabad elkövetni. Ehhez a játékhoz bizony szerencse is kell! Kapu László nyelműség a hazai csapatnak egy pontjába került. Jók: Bimbó, Jenei, Olajos, Elekes, Kovács, ill. Horváth, Uljanov, Fabulya, Kasik. Pusztai László: -Sajnos, a védelmünk felelőtlensége és könnyelműsége újabb pon­tunkba került. Érthetetlen szá­momról, hogy végig jól játszva nem tudtunk megbirkózni az utolsó percekkel. Pásztor József: - Egy pontért jöttünk Siófokra és azt meg is szereztük. Molnár József Az NB I. állása 1. Vác 20 13 3 4 34-18 29 2. Kispest 20 13 3 4 30-16 29 3. FTC 19 13 2 4 28-12 28 4. Videoton 20 11 3 6 29-21 25 5. MTK 19 7 6 6 31-22 20 6. Vasas 19 6 8 5 22-20 20 7. Csepel 20 8 4 8 22-23 20 8. B.csaba 19 5 9 5 24-23 19 9. PMSC-F. 20 8 3 9 23-23 19 10. Rába 20 5 7 8 20-25 17 11, BVSC 20 6 5 9 17-23 17 12. Diósgyőr 20 6 5 9 19-28 17 13. Siófok 20 5 5 10 19-27 u 14. Veszprém 20 5 5 10 21-35 15 15.UTE 20 2 9 9 18-28 13 16. Nyíregyháza 20 3 7 10 12-25 13 Megyebajnokság A Baranya megyei labdarúgó bajnokság I. osztályában három mérkőzést játszottak szomba­ton. Az arány: 2-1 a hazaiak ja­vára, s mindezek ellenére mindhárom győztes csapat pé­csi. Különösen a bajnokságra törő gázgyáriak tűntek ki gól- képességükke, de jól szerepel­tek a távközéliek is. Eredmények: Pécsi Gázmű - Harkány 4-0, PEAC - Pécsi PTSE 0-2, Pécsi Zsolnay SE - Siklós 1-0. GÓLTOTÓ A PMSC - Ferencváros mérkőzés eredményét eltaláló pályá­zóink közül a sorsolásnál a szerencse Matók Tibor, Szentlőrinc, Mikszáth u. 21. szám alatti lakosnak kedvezett, aki a 400 Ft-os vásárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti szelvények be­érkezési határideje pénteken déli 12 óra, pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Ezt címünkre (Új Dunántúli Napló szerkesztősége, 7623 Pécs, Rákóczi út 34.) kell beküldeni. Főmérkőzés: Újpest - PMSC....................................................... Pótmérkőzés: Ferencváros - Siófok ............................................ A pályázó neve:............................................................................ Lakcíme:......................................................................................... Siófok - Békéscsaba 2-2 (1-0) További eredmények vasárnapi Uj Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Pl iriCinf I ll Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ ÍN irr'" ^ Főszerkesztő-helyettesek: GÁRDONYI TAMÁS, MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN !_ IC 11 HC 9 Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető ^^■i.umnw—m Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 72-15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 72-36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 72-22-301. Készült a Déli Nyomda Kft-ben. 7630 Pécs Engel János út 8. Telefon: 72-32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: SOÓS SÁNDORNÉ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 54 forint, negyedévre 162 forint, félévre 324 forint, egy évre 648 forint. ISSN 0865-9125 Kézilabda Herz-FTC - PMSC 35-17 (17-9) (Munkatársunk telefonjelen­tése) NB I. nők, rájátszás az 1-8. helyért. Budapest, 250 néző. V.: Bednár, Kanyok. PMSC: Bra- xatorisz - Kovács 1, Suga 5, Bényei 2, Gergely 2, Gorbu­nova, Burjakova 2. Cs.: Papp-Pálfi -, Pucsli 2, Szabó 4, Mészáros, Takaró (kapus). Edző: Spolár Viktor. Nem sokáig volt kétséges, hogy a play-off első helyén álló FTC és a 8. PMSC közül ezúttal ki nyer. A vendéglátás elemi szabályainak fittyet hányva a Herz-FTC lányai szívtelenül le­rohanták és szinte kapujához szögezték a Balázs, Csendes és Modrics nélkül felálló pécsie­ket. Akikről hamar kiderült, hogy ha a mezőnyjátékban nem is rosszabbak ellenfelüknél, gyorsasságban nem vehetik fel velük a versenyt. Ezért a 9. percben már 7-2 volt az állás a zöld-fehérek javára. A Fradi se­bességét a vendégek csak sza­bálytalanságok árán tudták le­törni. Suga és Kovács is 7-esből a kapust találták telibe. E né­hány rövidzárlat nyomán 8 gó­los hazai előnnyel fordultak a csapatok, amit a hazaiak a má­sodik játékrész elején az előző lendülettel kezdtek tovább nö­velni. A 38. percben 22-11-re módosult az állás. A PMSC ugyan a 39. percben kettős em­berelőnyhöz jutott, amit gyors gólra is tudott váltani, mégis maradt a tízgólos különbség a csapatok között. A játékvezetők azonban továbbra is túl soknak találták a pályán lévő hölgyek létszámát, így hosszú perceken keresztül 4, illetve 5 játékos tar­tózkodott a mezőnyben, az egyik, illetve másik oldalon. A hajrában aztán teljesen elfáradt és lélekben is összetört a pécsi csapat, így a ferencvárosi lá­nyok már közönségüknek játszva állították be a csöppet sem szívderítő 18 gól különb­ségű végeredményt. Az utolsó percekben már csak statiszta szerepre voltak kárhoztatva a pécsiek. Spolár Viktor: -Az FTC gyors játékával teljesen szét zi­lálta csapatunkat. Néha úgy tűnt, hogy három osztálykü­lönbség van az együttesek kö­zött. Szűcs Zsolt Kosárlabda MEAFC - PPTSE 89-85 (44-39) NB 1. férfiak, rájátszás. Pécs, városi sportcsarnok, 50 néző. V.: Elmauer Gy., Kovács P. PPTSE: Kriksciunas 25, Rich­ter 31/18, Priger 5, Kövecses 2, Ramunas 16/3. Csere: Varasdi 2, Ilcsik, Béki 4, Vojtek, Gás­pár. Edző: Rabb József. A mérkőzés első perceiben a kezdeményezőbb PPTSE ra­gadta magához a vezetést, s ek­kor még úgy tűnt, sima pécsi győzelmet láthat majd a gyér számú hazai közönség. Ezt tá­masztotta alá, hogy Richter 2 percen belül kétszer is három­pontos kosarat szerzett. A 18. percben aztán Ádám büntetői­vel egyenlített a MEAFC, majd fordított. A szünet után ledolgozta hát­rányát a PPTSE, de mivel a kri­tikus időszakokban sorra csődöt mondtak a játékosai, nem tudott tetemes előnyre szert tenni. Ért­hetetlen volt a PPTSE-játéko- sok indiszponáltsága. A pontat­lan passzok, a rossz védekezés és a kihagyott büntetők egyre inkább megbosszulták magukat és a lelkesebb, fiatalabb mis­kolciakat hozták tűzbe. Akik mind fizikailag, mind idegileg jobban bírták a találkozó utolsó perceit. A PPTSE rapszodikus telje­sítményét példázza, hogy mi­után idegenben 26 ponttal le­győzték a férfi NB I. ma talán leggyengébb csapatát, addig hazai pályán már másodszor kaptak ki. tőle. Bíztató a 4. mérkőzés előtt csak az lehet számukra, hogy egymás után kétszer nem lehet ilyen rosszul játszani ... Rabb József: - Nagyon rosz- szul védekeztünk. Megérdemel­ten nyert a MEAFC. Gyura Barbara Világszínvonalú rendezés Világszínvonalú volt a ren­dezés - állapította meg a Nem­zetközi Biliárd Szövetség el­nöke a nemrégiben lezajlott sió­foki pool biliárd Európa-baj- nokságról. Ezen 86-an indultak, köztük 22 nő. Magyarországot hatan képviselték, ebből két pé­csi volt, Bandula Norbert és Szalay Gábor. Mindketten az úgynevezett 8-as játékban sze­repeltek jobban, túljutottak az első fordulón és végül Bandula 22., Szalay 28. lett. A BAT Pécsi Dohánygyár és a Fordán Kft segítségével lebo­nyolított EB sikerén felbúz- dulva a világszövetség elnöke felajánlotta a pécsi székhelyű Magyar Biliárd Szövetségnek: a franciák visszalépése után Ma­gyarországon rendezzék meg az idei világbajnokságot is. Erről még nem döntöttek.