Új Dunántúli Napló, 1992. október (3. évfolyam, 271-300. szám)

1992-10-25 / 294. szám

Kimaradtak a pécsi helyzetek Diósgyőr - PMSC 2-1 (2-1) Lengyelnek (középen) ezúttal nem ment Fotó: Läufer László Labdarúgó NB II. Szekszárd - Tatabánya 1-0 (0-0) Pénzügyőr - Mohács 1-1 (1-1) A világ sportja Nem úgy indult a mérkőzés, hogy a Szekszárd mindkét pontot otthon tartja. Ha az első félidőben nem véd olyan jól Mausz, akkor a Tatabánya már vezethetett volna. Fordu­lás után a hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, átvet- ték.az irányítást és gyors gól­lal előnyt is szereztek. A tata­bányaiak fokozatosan elfá­radtak, ezért a hajrában a Szekszárd a helyzetei alapján növelhette volna előnyét. Jók: Dzsinovics, Agapov, Mausz, Nagyfalusi, Varga, ill. Krisztián, Máté, Ignácz, Lu­kács. Fekete László a mohácsi védőkről kipattanó labdát 11 méterről lőtte a háló közepébe. (1-1). Szünet után a védekezésre kényszerített Mohács apró sza­bálytalanságokkal próbálta megtörni a hazaiak lendületét, s ez sikerült is. Jók: Rózsa, Simon, Tóth A., Só­lyom, ill. Szabó, Rumszauer, Kiss Gy., Becker, Kovács L. Jaskó András: -A Mohács elérte a célját, ma ennyire tel­lett az erőnkből. Sziebert Imre:- Nehéz mér­kőzésen sikerült megszereznünk a betervezett egy pontot. Veze­tésünk után sajnos gyermeteg hibából kaptuk az egyenlítő gólt. További szombati eredmény a Nyugati csoportból: Sabaria - Dorog 1-1 (1-0). TOTÓ 1. FTC - MTK 1-0 1 2. Frankfurt - Leverkusen 2-2 x 14. FC Köln - Stuttgart 3-1 1 A többi mérkőzés vasárnap lesz. Mansell a király A nagy eső rányomta bélye­gét a Forma-1 suzukai futamá­nak 2. napi edzésére. Mindössze 8-an álltak rajthoz, a sztárcsapa­tok pilótái közül Senna, Berger és Brundle sem ment ki a vizes, csúszós betoncsíkra. Mansell immár 30-adszor szerezte meg az első rajtkockát, s az ezzel járó „edzéskirály” címet. Kézilabda PEAC Babits - Nagykani­zsai Olajbányász 25-16 (10-7). NB I. B. nők. Nagykanizsa, 100 néző. V.: Rózsa, Szabó. A tarta­lékos olajosok ellen végig a gyors, eredményes vendégek irányították a játékot, akik könnyen érték el fölényes győ­zelmüket. L. d.: Varga 10, Szemmelróth 6, ill. Búza 7, Gombor 4. A labdarúgó NB I. állása 1. FTC 11 8 2 I 17- 7 18 2. Vác 11 8­3 22-12 16 3. Vasas 11 5 5 1 14- 8 IS 4. Videoton 11 6 2 3 19-12 14 5. Kispest 11 5 3 3 15-12 13 6. Békéscsaba 11 4 4 3 16-13 12 7. Diósgyőr 11 4 4 3 16-18 12 8. PMSC 11 5 1 5 14-14 11 9. MTK 11 3 3 5 20-18 9 10. Siófok 11 4 1 6 14-17 9 11. DTE Ti 2 5 4 13-16 9 12. Csepel íi 3 3 5 11-14 9 13. BVSC ti 3 2 6 11-15 8 14. Ny .egyháza 11 2 4 5 8-14 8 15. Rába ETO íi 1 5 5 10-17 7 16. Veszprém u 2 2 7 11-24 6 Labdarúgó NB III. PVSK - K. Honvéd 2-0 (0-0) Kaposvár, 300 néző. V.: Osz- termayer. PVSK: Tihanyvári - Kaufmann, Bárány, Andreidesz - Knézics, Reith, Somogyvári (Németh), Fülöp (Bertók), Ko­vács - Takács, Teszárik. Edző: Rónai István. Kaposvári Hon­véd: Ferencz - Barócsai (Bor­bély), Takács, Prantner (Nagy. G.) - Radics, Nagy Cs., Bíró, Matúz, Juhász - Király, Kul­csár. Edző: Köves László. A fiatal hazai csapat öt ál­landó játékos hiányát nem tudta pótolni a jó erőkből álló PVSK-val szemben. G.: Teszá­rik, Németh. Megyebaj nokság A Baranya megyei labdarúgó bajnokság I. osztályában egy mérkőzést játszottak szomba­ton. Ennek eredménye: P. Zsol- nay-Sásd 1-0 (1-0). Újmecsekalja, 4000 néző. V.: Hamar. PMSC: Horváth - Kó­nya, Bódog, Dienes - Rózsa, Medgyes, Túri (Szabó Zs. II., a 80. percben), Kocsis, Vókó - Magyar (Ulveczki, a 65. perc­ben), Lengyel. Edző: Koller Nándor. Diósgyőr: Dohot - Danes, Leskó, Szabó Zs. I. - Bém, Szvisztun (Tóth, a 13. percben), Molnár (Parhomenko, az 58. percben), Csizi, Kiser - Szilágyi, Adzsojev. Edző: Sán­dor István. Adzsojev szöktette a 2. perc­ben Szvisztunt, aki egyből Szi­lágyihoz továbbított. Mivel a védők nem mozdultak, ő 8 m-ről zavartalanul lőhetett ka­pura, a labda a jobb alsó sarok­ban kötött ki (1-0). 4 perc sem telt el, amikor Medgyes hosszan vezette a túl­oldalon a labdát, majd 20 m-ről váratlanul kapura bom­bázta. A meglepett Dohot csak nézte, ahogy a lövés a bal alsó sarokba zúdult (1-1). Tóth futott föl az alapvonalig a 17. percben, ahonnan vissza­ívelt a berobbanó Kiser elé. A pécsi védelem ismét elaludt, ő pedig 7 méterről három hazai védő között kapásból lőtt a há­lóba (2-1). Túri játszotta magát szépen tisztára a 21. percben a 16-oson belül, ám egyenlítés helyett el­csúszott, így rögtön elvették tőle a labdát. A 36. percben Túri indítása után Lengyel cselezte be magát a 16-oson belülre, de nem lőtt, hanem továbbfutott az alapvonalig, onnan pedig már kisodródva próbált az üres ka­puba emelni. Csizi az utolsó pil­lanatban a gólvonalról mentett. Később Lengyel tálalt forintos labdát Magyarnak a félidő utolsó percében, aki szintén nagy helyzetben a bal kapufa mellé lőtt. A mérkőzés legnagyobb lehe­tőségét hagyta ki Lengyel a 67. percben: Ulveczki elvette a lab­dát Dancstól, Lengyelhez pasz- szolt, ő 8 méterről keresztbe lőtt a kapu előtt. A 72. percben Túri előtt nyílt meg az út a kapuhoz, ám ő közelről a kapust lőtte labdával hasba. 5 perccel a lefú­jás előtt Lengyel tanítani való, 20 m-es, bal fölső sarokra tartó szabadrúgását tornázta fölé bra­vúrral a diósgyőri hálóőr. Nemhiába tartott Koller Nándor ettől a találkozótól. A Siófok, 3000 néző. V.: Ma­rosvári. Veszprém: Rótt - Ger- sics, Reinhardt, Csík, Perger - Kelemen, Csornai, Herbály (Kiss, a 85. percben) - Szurgent (Sülé, a 69. percben), Rugovics, Lehota. Edző: Gazsó Illés. Sió­fok: Bíró - Szabadi (Barna, az 57. percben), Zare, Olajos, Ma­rozsán - Varsányi, Elekes, Meksz (Jenei, a 34. percben - Kirchmayer, Kovács, Kámán. Edző: Pusztai László. A 48. percben egy hosszan előrevágott labdára a hazai vé­dők nem mozdultak, a kiugró Lehota a kapujából kimozduló Bíró mellett a kapu közepébe lőtt. (1-0) Negyedóra elteltével a hazai együttes fölénybe került, helyzetek sokaságát dolgozta és hagyta ki. Nem volt ellen­vendégek lerohanták a tarta­lékos pécsi védelmet, ami át­járóháznak bizonyult az első pillanattól. Gyorsan kapott a PMSC két gólt, amelyből a második eldöntötte a két pont sorsát. A Diósgyőr két hely­zetből két gólt rúgott, a PMSC viszont több helyzetet kihagyott. A szünet után a PMSC be­szorította ellenfelét, a Diós­győr csak védekezett, ráült az eredményre, a vendégcsapat alig lépte át a felezővonalat, folyamatos darálásra kény­szerítve a piros-feketéket. Ugyanakkor a korábban meg-megingó védelmük be­tonfalat húzott kapujuk elé, amit a PMSC számtalan pró­bálkozása ellenére sem tudott áttörni. Szinte felbillent a pá­lya, olyan nyomasztó lett a hazai mezőnyfölény, ám amennyi helyzetet Lengyel, Magyar és Túri kihagyott, az­zal az ősz összes hazai meccsét meg lehetett volna nyerni. Hajtottak, és próbálkoztak, de pechjükre semmi sem sike­rült tegnap. A PMSC-ben a góllövő Medgyes volt a legjobb em­ber, míg hátul Kónya hatásta­lanította jól a vendégrohamo­kat. Rózsa és Kocsis megle­pően gyengén „muzsikált”, míg Magyar és Lengyel kiha­gyott helyzeteivel a győzelem lehetőségétől fosztotta meg csapatát. Sándor István: - Egy jó Fé­szerük a siófoki támadóknak a szívósan és fegyelmezetten játszó vendégvédők ellen. A szünet után a gyorsan lőtt veszprémi gól erősen felhozta a vendégeket és fölénybe ke­rültek. A hazai csapat teljesen visszaesett és mélyen formája alatt játszott A második fél- idejei lelkes játékával a Vesz­prém teljesen megérdemelten győzött. Jók: Rótt, Csík, Reinhardt, Rugovics, Lehota, ill. Zare, Marozsán. Gazsó Illés: -Minden dicsé­retet megérdemelnek játéko­saim. A győzelmünkhöz semmi kétség nem férhet. Pusztai László: - Előttem tel­jesen érthetetlen a csapat lélek nélküli és indiszponált játéka. Molnár József eset győztónk le taktikus játék­kal. Nem tagadom, némi sze­rencsénk is volt, de az eredmény minket igazol. Koller Nándor: — Gratulálok a Diósgyőrnek. Nagyon jól ját­szottak, nekünk pedig ezen a meccsen semmi sem sikerült. Szűcs Zsolt Hibáztunk Most kínunkban viccelődve szabadkozhatnánk, hogy azok jártak jól, akik lapunk szom­bati számában megjelent sportműsor alapján mentek ki szurkolni Újmecsekaljára, mert ők legalább nem látták a két diósgyőri gólt, ami a PMSC vereségét okozta. De biztosan látni akarták, meg az egyetlen pécsit is. Sajnos, töb­beknek nem lehetett ebben ré­szük, mert sajnálatos elírá­sunk miatt voltak, akik nem 13.00-ra, hanem 13.30-ra lá­togattak ki a piros-feketék stadionjába. Elnézést kérünk valamennyiüktől. Bakizott a pécsi csapat és hibáztunk mi is. Veszítettünk mindketten. A játékosok egy mérkőzést, mi - reméljük csak átmenetileg - a gondat­lanságból megtévesztett olva­sók jóindulatát. Az sem vi­gasztal bennünket, hogy ná­luk is, nálunk is zsebre ment a dolog, sportújságíró kollé­gánk prémiuma bánja az el­írást ... A szerkesztőség További eredmények Újpest - BVSC-Novép 1-3 (1-2). Újpest, 1500 néző. V.: Kurmai. G.: Tiefenbach, ill. Bognár (2), Borgulya. Kispest HFC - Győri Rába ETO 1-0 (1-0). Kispest, 4 ezer néző. V.: Varga L. G.: Halmai. Békéscsaba - Vasas 0-0. Békéscsaba, 8 ezer néző. V.: Hartmann. Nyíregyháza - Video- ton-Waltham 0-1 (0-0). Nyír­egyháza, 6 ezer néző. V.: Már­ton. G.: Takács. Csepel - Vác FC-Samsung 0-2 (0-0). Csepel, 3 ezer néző. V.: Németh L. G.: Répási, Szed- lacsek. Ferencváros - MTK 1-0 (1-0). Üllői út, 7 ezer néző. V.: Puhl. G.: Cigan. Szekszárd, 800 néző. V.: Fo­dor. Szekszárd: Mausz - Kol­ler, Dzsinovics, Agapov, Nagy­falusi - Bozsér, Szabó T., Kal­már, Kvanduk - Horváth (Pilisi, a 85. percben), Varga (Nagy, a 88. percben). Szakosztály-igaz­gató: Teszler Vendel. Tatabá­nya: Markó - Tokaji, Sebők, Krisztián, Matics - Máté, Ig­nácz, Lahos (Horváth I., a 67. percben), Deák - Szabó Z., Lu­kács. Edző: Csapó Károly. 51. perc: Korszerű hazai tá­madás végén Varga egy nagy­szerű átadással kilépett a védők közül és az elmozduló Markó mellett 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt. (1-0). Budapest, 300 néző. V.: Pápa. Pénzügyőr: Rózsa - Mi- chán, Simon, Sebők, Veiner - Zsély, Tóth A„ Sólyom, Sel- meczi - Bozsik, Vatai (Bérc- zesy, a 78. percben). Edző: Jaskó András. Mohács: Szabó - Újvári, Rumszauer, Kiss Gy., Rigó - Becker, Kovács L, Nagy E„ Kovacsics - Martina (Horváth A. a 60. percben), Szomor, a 89. percben), Várda. Edző: Sziebert Imre. ' A hazai csapat a múlt heti szombathelyi veresége után nagy becsvággyal és elszánt­sággal kezdett. Éppen ezért ha­tott a meglepetés erejével, hogy már a 9. percben a kapujukban landolt a labda: Becker a Pénz­ügyőr védői között átkígyózva 12 méterről lőtt a kapu jobb ol­dalába. (0-1). A válasz nem ké­sett sokáig, a 14. percben Vatai • Róma. Elhunyt a Nemzet­közi Olimpiai Bizottság legidő­sebb tagja. Az olasz Giorgio de Stefanit 88 éves korában érte a halál. De Stefani fiatal korában ismert teniszjátékos volt, az olasz Davis Kupa-csapatban is sokszor szerepelt. • Párizs. A jövő év elején ismét megrendezik a Párizs - Dakar autós-motoros ralit. Leg­utóbb a francia fővárosból a dél-afrikai Fokvárosig ment a viszontagságos úton a mezőny, de a több afrikai országban ta­pasztalható bizonytalan politi­Szabadlábon az anconai elnök Október 9-én meglepő hírt tettek közzé az olasz lapok. Hetvenmilliárd lírás sikkasztás gyanúja miatt - több más sze­mély mellett - az itáliai csend­őrség őrizetbe vette az Ancona futballklub elnökét, Camillo Florinit és az egyesület főrész­vényesét, Edoardo Longarinit. Azóta Florinit szabadlábra he­lyezték, Longarini azonban még mindig őrizetben van. kai helyzet miatt a szervezők a korábbi útvonal mellett döntöt­tek. A résztvevők január 1-jén vágnak a többezer kilométeres távnak, s január 16-án érkeznek célba. • Berlin. A Német Labda­rúgó Szövetség úgy döntött, hogy a jövőben nemcsak a Bundesliga I-II. o. bajnoki fut­ballmeccseken, hanem az elő­készületi találkozókon is tart szúrópróbaszerű doppingelle­nőrzést. Berlini hír az is, hogy Egidus Braun (67) lett a Német Labdarúgó Szövetség elnöke. Kosárlabda Tatabánya - Komlói Bá­nyász 72-58 (32-35). NB I. nők, B-csoport, Tatabánya. Komló: Mituk 7, Megyeri 12, Czéder 6, Újvári 6, Prelóger 18. Cs.: Vá­mos 9, Pálvölgyi. Edző: Egri Nándor. A tatabányaiak nagy magassági fölénye ellenére az első félidőben végig vezetett a Komló. A Tatabánya a második játékrész elején vette át a veze­tést. Amit már nem is engedett ki a kezéből. A vége 14 pontos hazai győzelem lett. Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 22-301. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs Engel János út 8. 7630 Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 54 forint, negyedévre 162 forint, félévre 324 forint, egy évre 648 forint. ISSN 0865-9125 vasárnapi Dunántúli napló Nemhiába volt nagy meglepetés a PMSC hazai veresége, a PMSC - Diósgyőr mérkőzés eredményét csak egyetlen pályá­zónk találta el. Neki, Pázmándi János, Komló, Pf 6. 7301 szám alatti lakosnak a 400 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra, pályázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Ezt cím­ünkre (Üj Dunántúli Napló szerkesztősége, 7623 Pécs, Rákóczi út 34.) kell beküldeni. Főmérkőzés: Kaposvári Gazdász - Boly ................................... Pótm érkőzés: Vasas - FTC......................................................... A pályázó neve:.......................................................................... Lakc íme:..................................................................................... V eszprém - Siófok 1-0 (0-0) Labdarúgó NB I. GÓLTOTÓ