Új Dunántúli Napló, 1992. szeptember (3. évfolyam, 241-270. szám)

1992-09-20 / 260. szám

Labdarúgó NB I. Túri góllal tért vissza PMSC - UTE 1-0 (0-0) Nagy a forgalom a/. UTE 5-ösének tájékán. Labdarúgó NB II. Tatabánya - Mohács 0-0 Labdarúgó NB III. Kap. Építők - Fonyód 4-0 (3-0) Kaposvár, 200 néző. V: Ma­kai. Kap. Ép.: Kovács - Nagy, Kurdi, Károlyi - Czabula, Adorján, Novak, Balázs - Pin­tér, Solymosi, Kiss. Edző: Lan- dek László. Fonyód: Szalai - Lehel, Deákvári (Kila), Fe- rencz, Zámbori - Horváth D., Nagy, Titonya (Gereben), Kiss - Bogdán, Horváth (Jónás). Edző: Deákvári Antal. A jól ját­szó hazai csapat könnyű győ­zelmet aratott. G.: Novák, Kiss, Pintér (11-esből), Károlyi. Bubka világcsúcsa már 613 cm A japán fővárosban rendezett nemzetközi atlétikai versenyen az ukrán Szergej Bubka újabb világcsúcsot állított fel rúdug­rásban: ezúttal 613 cm felett re- pfflt át. Előző rekordját (612 cm) augusztus 30-án az olaszor­szági Padovában érte el. TOTÓ 1. Vasas - Kispest HFC 1-2 2 2. BVSC-Videoton 2-1 1 3. Diósgyőr - Nyíregyháza 1-0 1 4. PMSC - UTE 1-0 1 5. Rába ETO - B.csaba 0-0 X 6. Siófok - FTC 1-2 2 7. Veszprém - Csepel 1-2 2 8. Köln - Dortmund 0-1 2 Újmecsekalja, 10 ezer néző. V.: Németh. PMSC: Horváth - Dienes, Balog, Bódog (Túri, az 50. percben) - Kónya, Rózsa (Ulveczki, a 75. percben), Medgyes, Kocsis, Vókó - Má­sik, Lengyel. Edző: Koller Nándor. UTE: Gróf - Szőnyi, Tomka, Szlezák - Véber (He- tesi, a 62. percben), Füzesi, Bérczy, Tiefenbach, Kecskés - Lovász (Szanyó, a 62. percben), Miklya. Edző: Bene Ferenc. A 12. perctől a 16-ig azért állt a játék, mert a kispad feletti ál­lóhelyi részen valaki rosszul lett, később a mentők elvitték. (Este a mentőktől megtudtuk, hogy egy 60 év körüli férfi volt az, akit a 400 ágyas klinikára szállították, most is ott fekszik az intenzív osztályon.) Balog durrantott mellé a 16-os vonalról, majd később egy szabadrúgást szúrt rá, de az nagyon fölé ment. Vókó sza­badrúgását védte vetődve Gróf, aztán az első félidő utolsó ese­ményeként Kocsis átívelését Másik az 5-ösről pattogósán kapura küldte, a labda azonban elakadt a gólvonal előtt helyez­kedő Lengyelben. A szünet után a 49. percben Bódog lent maradt a füvön, utána pedig lebicegett a pályá­ról, a helyére Túri állt be. (Bódog: - Bérczy meglökött egy kicsit a fejelésnél, emiatt rosszul érteni földet. A térdem fáj, remélem, nem komoly.) Véber lőtt a kapu fölé, majd Lengyel az 56. percben Túri át­emelését kapásból, 14 m-ről a jobb kapufa mellé bombázta. Túri 7 perccel később a meccs legnagyobb helyzetét hagyta ki, amikor Másik átadását a 11-es pontról a kapusba rúgta. A 76. percben Bérczy lerántotta Túrit, ezért sárga lapot kapott. A mér­kőzés a 79. percben dőlt el a PMSC javára. Balog mesterien indította Túrit, aki 10 m-ről a bal alsó sarokba lőtt. (1-0). Volt még egy helyzete a PMSC-nek, a 81. percben Lengyel beadását Ulveczki az 5-ös környékéről az égbe rúgta. Majd’ felbillent a pálya a második félidőben, mégis csak az utolsó negyedórában tudta döntésre vinni a PMSC a dol­got. A pécsiek a szünet előtt még nem voltak olyan jók, utána viszont kitűnően futbal­loztak, nagy fölénybe kerül­tek. Helyzeteik is adódtak, de azok egy kivételével kimarad­tak. A PMSC nagyobb gólkü­lönbséggel is nyerhetett volna a kapura veszélytelen UTE el­len. A PMSC-ben Horváth kapusnak alig akadt dolga. Balog olyan labdát adott Tú­rinak, amit csak be kellett lőni. Dienes sokat szabályta­lankodott. Medgyes rengete­get mozgott, Kocsis nem sok­kal maradt el tőle, Vókó is megtette a magáét. A csatárok közül Másik többször belebo­nyolódott a cseleibe, Lengyel a kapura veszélyesebb volt, az a kapáslövése beakadhatott volna. A csereként beállt Túri szép gólt lőtt, egyébként is új színt vitt a játékba. Az UTE legjobbjai: Tomka, Gróf, Szlezák és Kecskés vol­tak. Koller Nándor: - Nagyon tartottunk a mérkőzéstől, ez az első félidőben meg is látszott a teljesítményünkön. A szünet után nagyobb sebességre kap­csoltunk, és megérdemelten nyertünk. Bene Ferenc: - Gratulálok a PMSC-nek. Jobban akarta a győzelmet, mint a csapatom. Horváth László Tatabánya, 2000 néző. V:: Kaibás. Tatabánya: Szicsó - Tokaji, Sebők, Csanálosi, Ma­ries - Máté, Deák (Szabó Z., a 69. percben), Lahos - Ignácz, Plotár, Gazdag (Horváth I., a 62. percben). Edző: Csapó Ká­roly. Mohácsi FC: Lukács - Kosa, Kiss Gy., Rumszauer, Kovacsics - Kovács L., Becker, Varga L. (Nagy E., a 65. perc­ben), Martina - Horváth, Várda (Rigó, a 87. percben). Edző: Sziebert Imre. Hazai rohamok közepette Horváth előtt adódott lehetőség, de ejtés helyett kapu mellé lőtt. Aztán a 16. percben Horváth át­adásából Becker 14 méterről Szicsót találta el. A 35. percben Várda bal oldalon tört előre, a 16-oson belül járt, közeli lövé­sét Szicsó védte. A 40. percben Varga az oldalhálóba lőtt ke­csegtető helyzetből. Szünet után a hazaiak játszot­tak fölényben, helyzeteket is te­Szombathely, 1200 néző. V.: Ádám. Sabaria: Hegedűs - Háklár, Koncz, Kovács Zs., Neudl - Szilvás (Csákvári, az 58. percben), Ódor (Kelemen, a 64. percben), Farkas - Komán, Vidos, Baranyai. Edző: Fedor Sándor. Szekszárd: Mausz - Koller, Dzsinovics, Agapov, Nagyfalusi - Naumkin (Nagy, a 83. percben), Kalmár, Kvanduk - Bozsér, Varga (Pilisi, a 89. percben), Horváth. Edző: Tesz- ler Vendel. 39. p.: Baranyai baloldali szögletét Vidos 8 méterről ka­pura fejelte, ám a felső léc hárí­tott. 78. perc: Kelemen végzett el partdobást a jobb szélről, a labda középre szállt, Csákvári 6 méterről fejelt, a labda ezúttal is a felső lécről vágódott a me­zőnybe. A második helyen álló és remtettek, de az utolsó pillanat­ban mindig akadt egy mohácsi védő, aki közbeavatkozott és megakadályozta kapuját a gól­tól. Változatos, jó iramú mér­kőzésen a hazaiak játékából hiányzott a tűz, a lendület. A vendégek nagyszerűen meg­szervezték a védekezésüket, pontos összjátékkal - különö­sen az első játékrészben - né­hány veszélyes támadást is ve­zettek, de a kapu előtt ők is adósak maradtak a pontos be­fejezésekkel. A játék képének megfelel a pontosztozkodás. Jók: Csanálosi, Sebők, To­kaji, ill. Lukács, Martina, Rumszauer, Kovács L. Csapó Károly: -Nem lehet lebecsülni az ellenfelet, mert ez csak ilyen eredményt hozhat. Sziebert Imre: - Boldog va­gyok, mert végre idegenből pon­tot tudtunk hozni. Jánka Lajos hazai pályán még pontot sem vesztett Sabaria átütő erő nélkül próbálkozott az első já­tékrészben, a szekszárdiak könnyedén verték vissza az erőtlen támadásokat. Szünet után is meddőnek bizonyult a hazaiak fölénye, ekkor a ven­dégek erejéből már néhány veszélyes kontrára is tellett. Az utolsó negyedórában hu­száros hajrába kezdtek a ven­déglátók, de a szekszárdi re­tesz most is tökéletesen mű­ködött. Ha pedig már Mausz is verve volt, segített a kapufa. Jók: Kovács, ill. Mausz, Dzsinovics, Agapov. Fedor Sándor: - Nagyiramú, érdekes mérkőzés volt. Csak a gól hiányzott a játékunkból. Az eredmény igazságos. Teszler Vendel: - Jó csapat ellen értékes döntetlent sikerült elérnünk. Török Gábor FTC - Siófok 2-1 (1-1) Kosárlabda Sabaria - Szekszárd 0-0 9. Schalke - Nürnberg 0-0 x 10. Uerdingen - Stuttgart 3-3 x A többi mérkőzés vasárnap lesz. A világ sportja O Lillehammer. Az 1994. évi téli olimpia szervezői a ma­gas költségek miatt nem hogy a program bővítésére nem gon­dolnak, de azt fontolgatják, hogy a női jégkorongot és a sí­akrobatika ugrás számát leve­szik a tervezett műsorról. O Washington. Az Egyesült Államok igazságügyi miniszté­riuma 1 millió dollárral járul hozzá az 1996. évi atlantai olimpia biztonságának megte­remtéséhez, ennyivel segítik Georgia államot az intézkedé­sek foganatosításában. O Christchurch. Új-Zéland egyik városa, Christchurch is pályázni kíván a 2002-es téli olimpiai játékok megrendezé­sének jogáért. Nem hivatalos ér­tesülések szerint a téli olimpia megrendezése 380 millió dol­lárba kerülne. Új-Zélandon még sohasem volt olimpia és a téli sportok berkeiben is „újoncnak” számít. Siófok, 10 000 néző. V: Hu­ták. FTC: Balogh T. - Simon, Telek, Lipcsei, Keller - Szeke­res, Szűcs (Deszatnik 65. p.), Páling, Albert (Szenes 46. p.) - Balogh G., Wukovics. Edző: Nyilasi Tibor. Siófok: Bíró - Jenei (Kolovics 67. p.), Zare, Olajos, Marozsán - Hazlov, Meksz, Zsadányi (Szabó 46. p.), Elekes - Varsányi, Kovács. Edző: Pusztai László. A 20. percben az előretörő Keller kézzel ellökte Jeneit, és BVSC-Novép - Video- ton-Waltham 2-1 (2-0). Szőnyi út, 2500 néző. V.: Bay. Gól­lövő: Garaba (18.p.), Bognár (34.p.), ill. Sallói (48.p.). Diósgyőri FC - Nyíregy­háza 1-0 (1-0). Diósgyőr, 10 OOO néző. V.: Stammler. Góllövő: Kiser (21. p.). Csepel - Veszprém FC 2-1 (1-1). Veszprém, 4000 néző. V.: Márton. Góllövő: Stefanov (39. p.), Jakab (54. p.), ill. Horváth (24.p.). Rába ETO - Békéscsaba 0-0. Győr, 4 ezer néző. V.: Ma­rosvári. Kispest-Honvéd - Vasas 2-1 (2-1). Bozsik-stadion, 8000 így tisztán kapura húzva 8 mé­terről a léc alá vágta a labdát. (1-0). A 4L percben Elekes szabadrúgást ívelt a kapu elé és Kovács magasan felugorva a bal felső sarokba fejelt. (1-1). A 66. percben egy jobb oldali gyors ferencvárosi támadás után Szemes labdájába Jenei olyan szerencsétlenül nyúlt bele, hogy a labda a lábáról a kapu jobb ol­dalába vágódott. (2-1). A döntetlen jobban megfe­lelt volna a játék képének. néző. V.: Varga S. Góllövő: Il­lés (12. p. 11-esből), Duró (34. p.), ill. Zvara (30. p.). Bár az eredeti sorsolás szerint a Vasas fogadta volna othoná- ban a Kispest-Honvédet, ám az angyalföldi gárda felcserélni kényszerült pályaválasztói jo­gát, mivel a piros-kék stadion nem felel meg a biztonsági előí­rásoknak. A hazaiak léptek fel támadó­lag és az első 25 perc alatt el is döntötték a mérkőzés sorsát, azt követően a Honvéd már csak az eredmény tartására törekedett. S végül is ez sikerült nekik. Az MTK - Vác FC-Samsung mérkőzést majátszák. Jók: Telek, Lipcsei, Páling, Wukovics, ill. Zare, Halzov, Elekes, Kovács. Nyilasi Tibor: - Mondanom sem kell, a szerdai kupamérkő­zésünk után ez a győzelem úgy kellett nekünk, mint egy falat kenyér. Pusztai László: - Úgy érzem, hogy a mutatott játék alapján a csapatom feltétlenül megérde­melte volna az egyik bajnoki pontot. Molnár József Élen az FTC, 4. a PMSC Az NB I. állása a 6. forduló után 1. Ferencváros 6 4 1 1 7- 4 9 2. Vác 5 4­1 12- 5 8 3. Vasas 6 3 2 1 10- 6 8 4. PMSC 6 4­2 8- 6 8 5. MTK 5 2 3­9- 5 7 6. Diósgyőr 6 3 1 2 8- 9 7 7. Videoton 6 3­3 9- 7 6 8. Kispest 6 2 2 2 9- 8 6 9. Csepel 6 2 2 2 7- 6 6 10. Siófok 6 3­3 9- 9 6 11. Nyíregyháza 6 2 2 2 6- 6 6 12. Békéscsaba 6 1 2 3 6- 8 4 13. UTE 6­4 2 2- 5 4 14. BVSC 6 1 1 4 4- 9 3 15. Rába ETO 6­3 3 3- 8 3 16. Veszprém 6 1 1 4 5-13 3 További eredmények Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 22-301. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs Engel János üt 8. 7630 Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 42 forint, negyedévre 126 forint, félévre 252 forint, egy évre 504 forint. ISSN 0865-9125 PVSK-Co-Order - BEAC 88-84 (33-41,74-74) NB I. nők, A-csoport. Pécs, városi sportcsarnok, 500 néző. V.: Varga J., Forrai. PVSK: Ba­lázs 20, Sztojkovics 22/3, Hor­váth 3/3, Veres 9/3, Vilutyte 18. Cs.: Ábrahám E. 16, Papp, Czé- kus. Edző: Vertetics István. A lelkes BEAC majdnem meglepetést okozott, a pécsi bajnokcsapat csak a hosszabbí­tásban tudott felülkerekedni. Abban is úgy, hogy a hosszab­bítás legelején az ellenfél még 4 ponttal vezetett. MÁV NTE - Komló 66-52 (31-28) NB I. nők, B-csoport. Nagy­kanizsa, 100 néző, V.: Szlávik, Csizmazia. Nagykanizsa: Si­monná 14, Keresztény 10, Gyarmati 9, Czigler 4, Ivanovna 14. Cs: Petényi 11, Lackner 3. Edző: Vágvölgyi Tamás. Komló: Mituk 5, Megyeri 6, Czéder 12, Rébay 7, Újvári 6. Cs: Prelóger 2, Pálvölgyi 14. Edző: Egri Nándor. Az újonc komlóiak ellen végig vezetett a kanizsai csapat, amely a küz­delmes mérkőzés hajrájában biztosította be megérdemelt győzelmét. Sopron - PVSK 104-72 (50-33) NB I. férfiak, A-csoport. Sopron, 2 ezer néző. V.: Major Gy., Nagy J. PVSK: Sipos 10, Miklóssy 8, Nazarenko 13, Tyaguszov 10, Kovács N. 28. Cs.: Káldi, Völgyi 3, Ihász, Dull. Edző: Varg^jerenc. Dombóvár - Kecskemét 99-72 (56-35) NB I. férfiak, B-csoport. Dombóvár, 400 néző. V.: Major L., Zsigmond. Dombóvár: Marcsenko 15, Ács 21, Bosznai 10, Molnár 3, Kerényi 22. Cs.: Erupkin 21, Jankovics 4, Jakab 3, Takács, Horváth. Edző: Hor­váth Károly. Biztosan nyert a hazai csapat. GÓLTOTÓ A PMSC - UTE mérkőzés eredményét sok pályázónk találta el, a helyes megfejtők közül a szerencse Ádám Andrea, 6440 Jánoshalma, Rákóczi u. 15. szám alatti lakosnak kedvezett, aki­nek a 200 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra, pá­lyázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet. Ezt címünkre (Új Dunántúli Napló szerkesztősége, 7623 Pécs, Rákóczi út 34.) kell beküldeni. Főmérkőzés: Kispest HFC - PMSC........................................... Pótmérkőzés: UTE - Siófok....................................................... A pályázó neve:........................................................ .................. Lakc íme:............,...................................................................