Új Dunántúli Napló, 1992. június (3. évfolyam, 150-179. szám)

1992-06-14 / 163. szám

Labdarúgó NB I. Jenei a Hon váddal volt Kispest-Honvéd FC - PMSC 4-0 (1-0) Újmecsekalja, 5000 néző. V.: Hartmann. PMSC: Kovácse- vics - Kónya, Balog, Lőrincz, Bódog - Jenei (Dárdai az 56. percben), Medgyes, Túri, Ko­csis - Magyar, Czéh. Edző: Ga­rami József. Honvéd: Gulyás - Bérczy, Márton, Bánfi - Csábi (Urbányi az 56. percben), Ko­vács E. (Komódi a 70. percben), Pisont, Halmai - Kovács K., Negrau, Vincze. Edző: dr. Me- zey György. A 31. percben Negrau tálalt Kovács Kálmán elé, aki 6 mé­terről már csak a kapussal szemben állva a kapu fölé perdí- tett. A 37. percben Pisont-Neg- rau-Kovács K. összjáték után ez utóbbi 10 méterről az el ve­tődő Kovácsevics mellett a jobb alsó sarokba vágta a labdát (1-0). (A szünet előtti percekben ha­talmas felhőszakadás zúdult a pályára, amely azonban a pi­henő végére annyit csillapodott, hogy a játékvezető folytatásra alkalmasnak ítélte az időjárást.) A 48. percben Jenei átadását Czéh mellel levette, majd 20 méterről fordulatból az elvetődő Gulyásba lőtte. Az 50. percben tovább növelte előnyét a Hon­véd: Kónya a büntetőterületen belül buktatta Kovács K.-t, aki a megítélt 11 -est úgy lőtte a kapu jobb oldalába, hogy Kovácsevi- csen még irányt is változtatott a labda (2-0). Az 53. percben Jenei Kovács Kálmánnak ajándékozta a lab­PEAC - PVSK 0-0 (félbeszakadt) Egyetemi stadion, 100 néző. V.: Makai. PEAC: Puska - Csömyei, Vojkovics, Gelen­csér, Szőcs, Tiszai - Ritter, Szabó, Tóth A. - Kiss, László. Edző: Botos Antal. PVSK: Ti- hanyvári - Tóth J., Kaufmann, Bárány, Andreidesz - Szőke, Fülöp. Becker, Bruder - Bojás, Varga (Leiszter). Edző: Rónai István. Már az első félidőben 40 percet szünetelt a játék villám­lás és felhőszakadás miatt. A második félidőt háromszor pró­bálta a játékvezető elkezdeni, majd a harmadik kísérlet után idő előtt végleg lefújta a mérkő­zést. Boly - Kaposvári Építők 1-0 (1-0) Boly, 300 néző. V.: Bányai. Boly: Volcsányi - Nyíló (Hor­váth), Fitt, Katona, Virág, - Laj­tai (Szugfil), Macsi, Takács, Kovacsics - dr. Papp, Bíró. Edző: Kresz László. Kaposvár: Házi - Nagy, Kurdi, Vígh, Gi- litsch - Adorján, Novák, Ba­lázs, (Dékány) Varga, - Kiss, Pintér. Edző: Landek László. Küzdelmes mérkőzésen soro­zatban 8. győzelmét szerezte meg a Boly. G.: dr. Papp. Rákóczi FC - Siklós 8-2 (4-2) Kaposvár, 700 néző. V.: Do­hai. Rákóczi: Udvarácz - Itvás, (Juhász), Horváth Z. (Soós), Bognár, Barna - Richter, Zsirai, Nagy G., Hanusz - Király, Fe­dát, aki ezúttal Vinczét indí­totta, ő pedig teketóriázás nél­kül félmagas bombával bevette a kapu jobb oldalát (3-0). (Az 55. percben Hartmann játékvezető félbeszakította a ta­lálkozót a mennydörgéssel, és villámlással kísért újabb zivatar miatt, majd 13 percnyi szünet után ismét a pályára vonultak a csapatok. Az eső ugyan csilla­podott, ám a bokáig érő vízben focira alig emkékeztető jelene­tek zajlottak a játéktéren.) Mindez azonban nem akadá­lyozta a vendégeket abban, hogy a 67. percben tovább nö­veljék előnyüket. Ismét Kovács K.-tól indult az akció, majd Ur­bányi és Negrau után Kovács Ervinhez került a labda, akinek 10 méteres kapáslövése a tehe­tetlen Kovácsevics mellett zú­gott a kapu bal oldalába (4-0). Nem mindennapi mérkőzés volt a tegnapi, egyrészt a mos­toha időjárás, másrészt a kiü­téses pécsi vereség miatt. Ga­rami József újmecsekaljai irányítása alatti történetének legsúlyosabb vereségét szen­vedte el a piros-fekete gárda, bár a játék képe alapján ilyen arányban túlzott volt a ven­déggyőzelem. Míg a kispesti­eknek csaknem minden bejött ezen a találkozón (a gólon kí­vül talán egy-két igazi helyze­tük volt), a PMSC hadilábon állt a szerencsével. Majdnem annyi lehetőséget dolgoztak ki, mint a Me­nusz (Bammer). Edző: Mathesz Imre. Siklós: Pál (Sáfárik) - Weinert, Tóth, Király, Keresz­tes - Róth, Kauder, Paizs, Szabó - Kolompár, Varga. Edző: Berkecz József. Igazi gólfesztivállal búcsúztatta kö­zönségét és az NB Ill-at a hazai együttes. G.: Nagy G. 2, Király 2, Hanusz, Zsiray, Varga, Rich­ter ill. Szabó 2. Jók: Hanusz, Nagy G. ill Szabó. Kaposvári Honvéd-Marcali 1-0 (0-0) Kaposvár, 200 néző. V.: Hosszú. K. Honvéd: Ferenc - Reith, Somogyi, Somogyvári - Schweiszgut (Radics), Trottner, Sugár, Fodor, Jelena - Mácsik, (Kollár), Kulcsár K. (Horváth Z.) Edző: Köves László. Mar­cali: Szabó - Héder, Mészáros, Hajdú, Borbély - Virág, Vé­kony (Dér), Palacskó, Orbán, (Rózsa) - Tóth Cs. (Kiss L.), Tóth P. Edző: Bőzsöny János. Eseménytelen első félidő után egy jól eltalált lövés döntöte el a 2 pont sorsát. G.: Jelena. Jók: Mácsik, Trankner, Somogyi ill. Szabó, Mészáros, Urbán. Kisdorog - MÁV NTE 1-0 (1-0) Nagykanizsa, 100 néző. V.: Szőke. Kisdorog: Kiss - Endeli (Takács), Debreczeni, Varga, Róth, Komáromi - Vecsei, Horváth P., Boros - Beke (Stölkler), András. Edző: Vábró József. Nagykanizsa: Kovács - Nagy, Szőke, Németh L., Gra- bant - Pozsgai, Zsigulics, Né­zey-legénység, ám nekik semmi sem sikerült. A főváro­siak játéka kétségtelenül len­dületesebb és átgondoltabb volt, ám a hazai gárdánál sem a csapatmunkával volt a baj. Minden góljuk óriási egyéni hibákból született, melyeknek létrehozásában a minden te­kintetben „maga alatt” lévő Jenei volt a karmester. Elné­zett és elajándékozott labdái ezúttal katasztrofális vere­séghez vezettek. Sajnos a többiek sem reme­keltek, a védősorból talán Kónya emelhető ki, akinek néha még a fölfutásokra is maradt ereje, középen Túri és Kocsis igyekezett, míg a két ék közül Magyar mintha ha­ragban lett volna a labdával, Czéh pedig magára maradt a Honvéd-védők szorításában. A 4 gól ellenére Kovácsevics a legjobbak közé tartozott, né­hány további találattól így is megmentette együttesét. Garami József: - A Honvéd ma kitűnően játszott, de a gólok előtt óriási egyéni hibákat vétet­tünk. Mivel néhány nagy helyze­tet mi is kihagytunk, a gólkü­lönbséget kissé túlzottnak tar­tom. Dr. Mezey György: - Sajnos a vihar és a felhőszakadás tönk­retette a játékot. Úgy érzem az irreális körülmélnyek ellenére ilyen arányban is megérdemel­ten nyertünk. Szűcs Zsolt meth A. (Bemáth), Kéri - Borda, Mózsi. Edző: Szalai Zol­tán. A sok helyzetet kihagyó Kisdorog nem bírt ellenfelével. G.: Horváth P. Bonyhád - Barcs 1-1 (1-1) Bonyhád, 300 néző. V.: Ru- gási. Bonyhád: Bogaras - For- rai (Pozsár), Szabó, Stumpf, Palkó - Szlama, Bíró, Kiss, Da­rabos - Bozsolik, Pfeifer. Edző: Losonczi István. Barcs: Szlo­vák - Bencsik, Somogyi, Pókos (Kapronczai), Mangult - Nagy (Szabó), Papp Á., Papp T. (Tóth), Kovács - Minor, Hor­váth. Edző: Szabó Nándor. A Bonyhád rengeteg gólhelyzetet hagyott ki a jól védekező barcsi csapattalszemben. G.: Bozsolik, ill. Minor. Boglárlelle - Paksi SE 1-0 (0-0) Paks, 300 néző. V.: Hámori. Paksi SE: Szlanyinka - Héregi, Sashegyi, Somogyi, Fábián - Horváth, Lacza (Kiss I.), Bécs (Ignácz), Kolarics - Csányi, Li­zák (Török). Edző: Bagó Béla. Boglárlelle: Kötél - Brettner, Rab, Glatz, Virágh - György, Koroknai (Magyar), Riba, Lip- csik - Szilágyi (Kiss L.), Pusz­tai. Edző. Frenkó László. A minden elképzelés és akarat nélkül játszó hazaiak ellen a győzelmet jobban akaró Bala- ton-partiak megérdemelten nyerték a mérkőzést. G.: Pusz­tai. Nagyatád - Komló 3-1 (rész­letes tudósítás nem érkezett) FTC - Siófok 5-0 (3-0) Üllői út, 21 000 néző, V: Nagy L. Ferencváros: Balogh T. - Simon, Telek, Kuznyecov - Albert (Szenes 71. p.), Fodor, Lipcsei, Keller - Páling (Nagy Zs. 71.), Balogh G., Wukovics. Siófoki Bányász: Bíró - Ke­szeg, Zare, Olajos, Kolovics (Osváth 81. p.) - Máriási, Meksz (Varsányi 68.), Duró, Kirchmayer - Kámán, Fischer A 4. percben Fodor ívelt be jobbról szögletet, a berobbanó Kuznyecov pedig közelről fejelt Bíró kapujába (1-0). Továbbra is a hazaiak maradtak támadás­ban. Előbb Balogh veszélyezte­tett, majd Wukovics lőtt kapu­fát. A 21. percben növelték elő­nyüket a zöld-fehérek: Páling húzott el a jobb oldalon, közép- readását Albert két védő között, a 11-es pontról „bólintotta” a siófoki hálóba (2-0). Az ötlete­sen játszó FTC sorra alakította ki a helyzeteket. A mezőnyben jól kombináltak, a csúszós tala­jon pedig távolról is „tüzeltek,, játékosai. Hét perccel az első félidő vége előtt újra Fodor végzett el szögletrúgást. Ezúttal Balogh G. emelkedett a legma­gasabbra, a fejest Bíró most sem tudta hárítani (3-0). Szünet után minden ott foly­tatódott, ahol abbamaradt. Áz 50. percben Lipcsei labdájával Albert lépett ki a védők közül, majd laposan lőtt a bal alsó sa­rokba (4-0). A biztos vezetés birtokában a fővárosiak már nem erőltették annyira a gól­szerzést, mint az első játékrész­ben, de a helyzetek így is főleg előttük adódtak. A mérkőzés le­fújás előtt aztán Wukovics vá­ratlanul lövésre szánta el magát, labdája „lepókhálózta” a bal felső sarkot (5-0). TOVÁBBI EREDMÉNYEK: MTK - Vasas 3-3 (1-3). Hungária körút, 2000 néző. V.: Kovács L. Góllövők: Hámori, Ivanics, Morozov, ill. Coco-Ai- res, Pecha, Zvara. Videoton-Waltham - Zala­egerszeg 3-1 (1-0). Székesfe­hérvár 2000 néző. V.: Bay. Gól­lövők: Horváth, Vajda, Sallói, ill. Kovács. Újpest - BVSC 1-1 (0-0). Megyeri út, 1500 néző. V.: Pil­lér. Góllövők: Tiefenbach, ill. Bognár. Tatabánya - Vác 0-1 (0-0). Tatabánya, 5000 néző. V.: Né­meth. Góllövő: Simon. Győri Rába ETO - Haladás 3-2 (1-0). Győr, 3000 néző. V.: Huták. Góllövők: Ördög, Cser­tői, Herczeg, ill. Jagodics, Scheffer. Veszprém - DVTK 0-0. Veszprém, 3000 néző. V.: Vágner. Labdarúgó NB III. Gólfesztivállal búcsúzott a Rákóczi Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 22-301. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs Engel János út 8. 7630 Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesitő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 42 forint, negyedévre 126 forint, félévre 252 forint, egy évre 504 forint. ISSN 0865-9125 vasárnapi Dunántúli napló Labdarúgó NB II. Szekszárd-Sabaria 2-2 (1-1) Szekszárd, 1000 néző. V.: László J. Szekszárd: Mausz - Koller (Horváth P), Dzsinovics, Kalmár, Nagyfalusi - Naumkin, Agapov, Mészáros, - Pilisi (Szabó) Varga, Tóth. E.: Tesz- ler Vendel. Sabaria-Tipo: Tán­csics, - Háklár, Koncz, Kovács Zs., Csákvári, - Kelemen, (Ko­vács L.), Neudl, Ódor, - Vidos, Pécsi (Takács), Kómán. E.: Fe­dor Sándor. A vendégek szereztek veze­tést. A 10. percben jutottak el először a vendégek Mausz ka­pujáig, amikor Pécsi beadását Kómán 8 méterről a hálóba fe­jelte (0-1). A 31. percben egyenlítettek a hazaiak. Varga hagyta fakép­nél a védőket, majd középre gurított, Pilisi lövését Kovács Zs. igyekezett menteni a gól­vonalról, de a labda Táncsics­ról a hálóba perdült (1-1, ön­gól). Az 50. percben Kómán le­futotta a védőket és 14 méter­ről a jobb felső sarokba lőtt (1-2). A 75. percben Kalmár vezette fel a labdát, remekül tá­lalt Varga elé, aki a kifutó Táncsicsot is elfektetve helye­zett a hálóba (2-2). Jók: Kalmár, Dzsinovics, Mausz, Varga ill. Táncsics, Háklár, Kómán. Sopron - Mohács 1-0 (0-0) Sopron, 600 néző. V.: Ring. Sopron: Kállai - Buzsáki, Ud- vardi, Katona, Gombás, Borsos (Varga K. 61. p.), Nagy J., Deák, Majoros, Varsányi, Bala­ton. Edző: Győrfi László. Mo­hács: Lukács - Kosa, Rumsza- uer, Kófiás, Rigó, Becker, Nagy E., Kiss, Ratting, Martina, Hrotkó. Edző: Gyévai István. Góllövő: Balaton (14 méteres lövésből a 86. percben). Kiál­lítva: Ratting. Hatalmas zápor zúdult Sop­ronra a mérkőzés előtt, az eső kitartott a félidő végéig. Ez azonban ha lehet, tovább fo­kozta a játékosok harci kedvét. A második félidőben az embe­relőnybe került hazai csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet, mert csaknem egy- kapura játszott. Győrfi László: - Irreális tala­jon csak nagy küzdelem árán tudtuk megszerezni a fontos bajnoki pontokat. Gyévai István: - Elkeseredett vagyok, egy figyelmetlenségnek köszönhetjük a vereséget. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Dunaferr - Paksi Atom 2-0 (1-0), III. Kér. TVE - Dorog 1- 0 (1-0), Csepel - Oroszlány 6-0 (2-0), BKV Előre - REAC 2- 2 (1-1), Baja - ESMTK 3-0 (1-0), Ajka - Nagykanizsai Ölajbányász 5-3 (3-1). Az NB II. állása 1. Csepel 30 17 8 5 57-21 42 2. BKV El. 30 14 9 7 40-23 37 3. Dorog 30 13 10 7 34-20 36 4. Dunaferr 30 15 5 10 43-38 35 5. Sabaria 30 12 10 8 29-24 34 6. Sopron 30 12 8 10 38-31 32 7. Paks 30 13 6 11 44-40 32 8. III.kér. 30 11 9 10 26-25 31 9. Nagykan. 30 10 10 10 47-44 30 10. ESMTK 30 13 4 13 42-46 30 11. Szekszárd 30 9 11 10 31-34 29 12. Baja 30 10 7 13 28-32 27 13. Mohács 30 4 15 11 24-32 23 14. Ajka 30 9 5 16 32-46 23 15. REAC 30 6 8 16 28-53 20 16. Oroszlány 30 S 9 16 25-59 19 Érdekességek, látvány, siker, izgalom, nevetés és borzongás MECSEK TV Filmek, riportok, sport, bűnügy, erotika, zene, rajzfilm MECSEK TV Pécs, Komló, Siklós, Mohács, Szigetvár, Bicsérd, Bóly, Bonyhád, Királyegyháza, Kozármisleny, Lánycsók, Mágocs, Mecseknádasd, Pellérd, Pécsvárad, Sellye, Somberek, Szabadszentkirály, Szászvár, Máza, Újpetre, Véménd, Vokány, Harkány, 76.000 otthonában MECSEK TV Hatékony és közvetlen reklám, mely által a hirdető biztos eléri céljait, a néző fontos információkhoz juthat MECSEK TV Baranya megye 1. magántelevíziója. Tel: 72/17-397 | Pécs, Munkácsy M. u. 23. (4309)