Új Dunántúli Napló, 1992. június (3. évfolyam, 150-179. szám)

1992-06-21 / 170. szám

Labdarúgó NB I. Jenein most nem múlott Siófok-PMSC 3-2 (1-1) (Munkatársunk telefonjelentése) Siófok, 2500 néző. V. Ko­vács L. Siófok: Bíró - Keszeg, Zare, Olajos - Máriási (Varsá­nyi, a 69. percben), Meksz, Duró, Kirchmayer (Ruskó, a 61. percben) - Gregor, Kámán, Fis­cher. Edző: Varga István. PMSC: Kovácsevics - Kónya, Balog, Lőrincz, Vókó - Jenei, Dienes (Braun a 63. percben), Túri, Medgyes - Hánzs (Dárdai, a 73. percben), Magyar. Edző: Garami József. A szokatlan színű - marancs- sárga - labdába először Túri rú­gott bele egy egészségeset a 4. percben, 20 méteres lövését Bíró szögletre tenyerelte. A túlsó oldalon Duró 17 m-es bombája zúgott el a felső léc felett. Az első nagy helyzetet Fischer hagyta ki, amikor a 18. percben Kirchmayer jobb oldali szöglete után fejjel a jobb kapu­fát találta el. Két perccel később kapushibából megszerezte a ve­zetést a PMSC. Jenei a legurí­tott szabadrúgást 25 m-ről a jobb alsó sarokba küldte, Bíró kapus elnézte a lövést (0-1). Rögtön utána kicserélték a szemnek is zavaró labdát a megszokott fehérre. Keszeg 25 m-es lövését védte vetődve Ko­vácsevics. A 32. percben egyen­lített a Siófok. Kirchmayer jobb oldali szögletét ki más, mmt Fischer, az 5-ösről a bal alsó sa­rokba fejelte (1-1). Nagyon felgyorsultak az események a szünet után. A 48. percben Gregor kapott füttyöt, mert óriási „luftot” rúgott gól­helyzetben. Nem sokkal utána Kámán fejelt mellé. A 64. perc­ben Kovácsevics, miközben messzire kifutott kapujából, ki­ejtett egy beadást. A védők nem tudtak fölszabadítani, Duró 15 méterről nagy erővel kapura bombázott. A gólvonalon álló Braun leszorított kézzel védte magát, de a labda a kaiján csat­tant. A játékvezető túl szigo­rúan 11-est adott, amit Fischer értékesített (2-1). Egy perc múlva Kámán a 16-oson belül tisztán kapta a labdát. Csinált két cselt és az­után a kilépő Kovácsevics mel­lett 7 méterről az üres kapuba emelt (3-1). És még nem volt vége a má­sodik félidei gólszüretnek. A 70. percben Jenei - aki a pécsi csapat legjobb embere volt - megszelídített egy baloldali be­adást, ezzel helyzetbe került, amit kihasználva közelről a léc alá emelt (3-2). Nem hittünk a szemünk­nek: olyan bátran kezdett a PMSC, amit nem nagyon szo­kott idegen pályán. Ennek kö­szönhető a vezető gólja is. Azt lehetett hinni, hogy nem adja alább a támadásokat később sem. Ugyan kiegyenlített a Si­ófok, de nem volt jobb a ven- dégegyüttesnél. A hazaiaknak megítélt ajándék 11-es nagyon megzavarta a PMSC-t. Oly­annyira, hogy egy percen be­lül két gólt kapott. Talán töb­bet is beszedett volna, ha Je­nei nem szépít. Ez azonban kevés volt ahhoz, hogy a pé­csiek legalább egy döntetlent kihúzzanak. A szünet után feljavult a Siófok, ez már gólokban is megmutatkozott. Nem volt jó mérkőzés, de legalább sok gól esett. A csapatok azzal ked­veskedtek a szurkolóknak, hogy a védekezéssel a máso­dik játékrészben vajmi keve­set törődtek, ennek követ­kezménye a három gól. A hazaiaknál a legjobban a két gólt szerző Fischer ját­szott, de tetszett Duró, Kirchmayer, Keszeg és Zare is. A PMSC-ben Kovácsevics csak egyszer hibázott, igaz akkor gólt kapott a csapata. A piros-feketéknél Jenei volt a leghasznosabb csapattag, nemcsak a két gólja miatt. Ki­rívóan gyengén játszott vi­szont Hánzs, aki alig rúgott labdába. Egyébként is a ven­dégcsatárok nem sok vizet za­vartak. Varga István: - Sikerült győ­zelemmel befejezni az idényt, és az előkelő 4. helyet megsze­rezni. Kívánom, hogy a jövőben jobb közönsége legyen a csa­patnak, és akkor a további sike­rek sem maradhatnak el. Garami József: - Erről a mérkőzésről nincs mit. nyilat­koznom. Horváth László További eredmények Bajnok a Ferencváros Az NB I. állása A Ferencvárosi Torna Club nyete az idei labdarúgó-bajnok­ságot, miután az utolsó mérkő­zésen, Diósgyőrben 2-0 arányú győzelmet aratott. FTC - Diósgyőr 2-0 (2-0) Diósgyőr, 30000 néző. V.: Puhl. G.: Wukovics (2). Jók: Telek, Simon, Kuznyecov, Páling, Wukovics ill. Leskó, Bém. BVSC-NOVÉP - MTK l-l(O-O) Szőnyi út, 500 néző. V.: Varga L. G.: Bognár ill Szabó. Vasas - Tatabánya 4-1 (3-0) Fáy u., 2000 néző. V.: Vágner. G.: Coso-Aires, Zvara, Galas- chek ill. Süveges. Kiállítva: Váczi (Tatabánya). Haladás -UTE 1-0 (1-0) Szombathely, 8000 néző. V.: Hartmann. G.: Illés. Kispest HFC - Videoton 4-1 (0-1) Bozsik-stadion, 2000 néző. V.: Varga S. G.:Vincze, Kovács E., Cseh, Pisont ill. Takács. Vác - Veszprém 1-0 (1-0) Vác, 6000 néző. V.: Huták. G.: Füle. ZTE - Győr 1-1 (0-0) Zalaegerszeg, 500 néző. V.: Pil­lér. G.: Kovács L. ill. Pena. 1. FTC 30 18 10 2 61-19 46 2. Vác 30 19 7 4 54-27 45 3. Honvéd 30 19 4 7 61-27 42 4. Siófok 30 15 6 9 46-34 36 5. MTK 30 14 7 9 44-34 35 6. Vasas 30 10 13 7 40-29 33 7. Videoton 30 10 12 8 45-40 32 8. UTE 30 8 13 9 41-38 29 9. PMSC 30 10 9 11 27-34 29 10. BVSC-N. 30 7 12 11 29-34 26 11. Rába ETO30 8 10 12 34-43 26 12. Veszprém 30 7 10 13 20-42 24 13. Haladás 30 7 8 15 27-42 22 14. Diósgyőr 30 6 10 14 24-44 22 15. Tatabánya 30 6 8 16 27-53 20 16. ZTE 30 3 7 20 20-60 13 Ma: Svédország - Németor­szág, Stockholm, 20.15. V.: Lanese (olasz). Az elődöntő első mérkőzé­sét a házigazda és a világbaj­nok vívja. A szerencse segít­ségével a négy közé jutott Vogts-legénység új összeállí­tásban lép pályára. A szövet­ségi kapitány a csoportmérkő­zések során elégedetlen volt Manfred Binz játékával, így helyette Thomas Helmert veti be. Andreas Möller is hiá­nyozni fog a kezdő tizenegy­ből, mivel a szakvezető szerint „nem oldotta meg feladatait a hollandok elleni találkozón”. A tervezett összeállítások: Svédország: Ravelli - Nils­son, J. Eriksson, Erlingmark, Björklund - Ingesson, Them, Rehn, Limpar - Dahlin, Bro- lin. Németország: Illgner - Helmer - Buchwald (Schulz), Kohler - Reuter, Hassler, Ef­fenberg, Sammer, Brehme - Klinsmann, Riedle. TOTO 1. BVSC - MTK 1-1 X 2. Diósgyőr - FTC 0-2 2 3. Haladás-UTE 1-0 1 4. Kispest - Videoton 4-1 1 5. Siófok - PMSC 3-2 1 6. Vasas - Tatabánya 4-1 1 7. ZTE - Rába ETO 1-1 X Pluszmérkőzés: 14. Vác - Veszprém 1-0 1 A többi mérkőzést vasárnap játsszák A Siófok - PMSC mérkőzés eredményét egyetlen pályá­zónknak sem sikerült eltalálnia. A ZTE - Rába ETO pótmérkő­zést eltatlálók közül a sorsolásnál a szerencse Műtér Tibor, 7940 Szentlőrinc, Mikszáth u. 21. szám alatti lakosnak kedve­zett, aki a 400 Ft-os vásárlási utalványt (a múlt héten nem volt találat) postán kapja meg. E mérkőzéssel Góltotónk a labda­rúgó-bajnoksággal együtt nyári szünetet tart, legközelebb az őszi nitánykor jelentkezünk ismét. Győzelem Hollandia ellen A pénteki pihenőnap után szombaton először a tizedik fordulóban függőben maradt mérkőzéseket fejezték be a cspatok a manilai sakkolim­pián. A „túlórázásban” a magyar női válogatott is érdekelt volt, amelynek Hollandia elleni ta­lálkozója 1,5-0,5 arányú veze­tésnél maradt függőben. A vi­lágos bábukat vezető Verőci Zsuzsának sikerült megnyer­nie de Greef elleni partiját, így a válogatott 2,5-0,5-re nyert. A 11. fordulóban mindkét magyar csapat döntetlent ját­szott, a férfiak hollandok el­leni délelőtt függőben maradt játszmáján Sax és Timan ké­sőbbi megegyezésével 2-2 lett a végeredmény. Az élcsoport állása (fér­fiak): Oroszország 32, Ör­ményország, Üzbegisztán 28-28,..., Magyarország 26,5 pont. Nők: Magyarország - Ka­zahsztán 1,5-1,5. Az élcsoport álása: Kína 24,5, Ukrajna 23,5, Grúzia 23,... Magyarország, Ka­zahsztán 19,5-19,5 pont. XXXIII. Blacky GP. - Mecsek Kupa Steig defektje a dobogóba került Pénteken még a hátuk köze­pére sem kívánták az esőt, a szombati Baranyát átszelő 178 km-es verseny alatt pedig egy korty vízért is mindent megad­tak volna a kerékpáros Blacky - Mecsek Kupa résztvevői a tik­kasztó kánikulában. Hőség ide vagy oda, a tempó így is húzós volt, aki egy kicsit több erőt ér­zett magában, rendszeresen megugrásokkal próbálkozott - a legtöbh részhajrát Frölich (Schwinn-Csepel) nyerte - ám a baranyai dombok mindannyi­szor meghátrálásra késztették őket, így végül megint egy bolyban futott be a pécsi, Szé- chemyi téri célba a négy és fél órás menetelés után a mezőny eleje. A szekszárdi Steig Csabának a tegnapi defekt az összetett bronzérmébe került, több sze­rencsével járt azonban a szom­bati győztes Kiss István, aki egy kerék- és egy komplett kerék­párcsere után is vissza tudta magát küzdeni az élre. A világ sportja Dreux: A nemzetközi atléti­kai viadalon a férfi diszkoszve­tést a világbajnoki bronzérmes Horváth Attila 63,98 méteres eredménnyel nyerte. Madrid: Az olimpiai játékok történetében először lesznek biztosítva nemcsak a sportolók, kísérők és az újságírók, hanem a nézők is Barcelonában. A jú­lius 25-én kezdődő XXV. nyári játékokon baleset- és betegbiz­tosításban részesül a közönség is. Bad Hersfeld: Halálos áldo­zatot követelt a német városban rendezett raliverseny. Egy pi­lóta autójával kicsúszott az út­ról, a nézők közé rohant, súlyos belső sérüléseket szenvedett. A 40 éves sportember a kórházban belehalt sérüléseibe. Több sze­mély könnyebben megsérült. A szombatra tervezett második fu­tamot elhalasztották. Mai sportműsor Labdarúgás. Vertikor Kupa kispályás torna, döntők, PVSK- és PPTSE-pályák, 9.00. Vízilabda. OB II. helyosztó visszavágó a 3-4. helyért: TÁSI- Szentes II., Pécs, Hul­lámfürdő, 11.00. Triatlon. Deseda Triatlon ’92, Kaposvár, Deseda-tó, 11.00. Vitorlázás. Fuji Kupa ifjú­sági verseny, Balatonföldvár, 10.00. vasárnapi UJ ___________________ D unántúli napló Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 22-301. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs Engel János út 8. 7630 Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 42 forint, negyedévre 126 forint, félévre 252 forint, egy évre 504 forint. ISSN 0865-9125 Eredmények: 178 km-es egyéni és csapatverseny: 1. Kiss (Schwinn-Csepel), 2. Vida (Schwinn-Csepel), 3. Suvi (Szolnoki Cukor), mindhárman 4:36,22 p.,... 16. Schneider (Szekszárd) 4:36,22 p. Egyéni összetett: 1. Eisenkrammer (Ja- cobs-FTC) 6:18,2, 2. Hangi (RSC Schönaich) 6:18,17, 3. Valter (Jacocs-FTC) 6:18,33, ...7. Steig 6:18,45 p. (Läufer László felvételén a befutó, jobboldalt a győztes). Sz. Zs. Érdekességek, látvány, siker, izgalom, nevetés és borzongás MECSEK TV Filmek, riportok, sport, bűnügy, erotika, zene, rajzfilm MECSEK TV Pécs, Komló, Siklós, Mohács, Szigetvár, Bicsérd, Boly, Bonyhád, Királyegyháza, Kozármisleny, Lánycsók, Mágocs, Mecseknádasd, Pellérd, Pécsvárad, Sellye, Somberek, Szabadszentkirály, Szászvár, Máza, Újpetre, Véménd, Vokány, Harkány, 76.000 otthonában MECSEK TV * Hatékony és közvetlen reklám, mely által a hirdető biztos eléri céljait, a néző fontos információkhoz juthat MECSEK TV Baranya megye 1. magántelevíziója. Tel.: 72/17-397 Pécs, Munkácsy M. u. 23. Euro ’92