Új Dunántúli Napló, 1992. február (3. évfolyam, 31-59. szám)

1992-02-29 / 59. szám

Kézilabda NB I. Sikeres baranyai hétvége PMSC-Dunaferr 24-21 (10-12) A pécsiek balszélsője, Szabó tör be és lövi a csapata győzelmét biztosító utolsó gólt a dunaújváro­siak hálójába. Fotó: Szundi György Labdarúgó Magyar Kupa A hagyományok kötelezik a PMSC-t SPORT A hétvége sportműsora Február 29., szombat: Labdarúgás. Magyar Kupa: Mohács - BVSC-No- vép, Mohács, 13.30. Bajnokok tornája, teremkupa, ANK-csamok: 8.00: MÉV IV. Akna - Fénypont, 8.40: Grund Kft. - NOVOCOOP, 9.20: Ver- tikor - Yoker BT., 10.00: Bocz Kft. - Hunor, 10.40: MÁV Lét.- Bari Cip. Sz., 11.20: Konzum- Máv Visz. Új VDN Kupa: PVSK - Kaposvári Rákóczi, Pécs Vasut-pálya, 10.30 Kézilabda. Űj Dunántúli Napló Kupa. Pécs, városi sport­csarnok: Radnóti - Mi­nerva-Lepke II. (Il.o.nők), 8.00, Siklós II. - TÁSI (serdülő le­ány) 8.45, Minerva-Lepke - Siklós (I.o.nők) 9.30, Radnóti - Pécsi BTC (Il.o.nők) 10.25, TÁSI - Hosszúhetény (Hl.o.ffi) 11.10, Posta - Széchenyi (Il.o.ffi) 11.55. Ökölvívás. Meghívásos ser­dülő torna. PVSK-csamok, 15.00. Kosárlabda. NB I. férfiak: Pécsi PTSE - Salgótarján, Pécs városi sportcsarnok, 17.00. Nagykőrös - PVSK, Nagykő­rös, 17.00. NB II nők: Komlói Bányász - Zalaegerszegi Volán, Komló, 14.00. Március 1., vasárnap: Labdarúgás. Magyar Kupa: III. Kér. TVE - PMSC, Budapest, 14.00, Szekszárdi Dózsa-ZTE, Szekszárd, 14.00. Új VDN Kupa: Boly - Komlói Bányász, Boly, 14.30. Kosárlabda. NB I nők: Tungsram - PVSK-Co-Order, Megyeri út, 16.30. Kézilabda. NB I. férfiak: Pemü—Honvéd — PMSC, Soly­már, 16.30. Új Dunántúli Napló Kupa: TÁSI - Babits II. (ser­dülő leány) 8.00, Posta - 500-as DSK (Il.o.ffi) 8,45, Pécsi BTC- Radnóti (Il.o.nők) 9.30, P. Zsolnay - Minerva II. (Il.o.nők) 10.15, Posta - Mohácsi TE (Il.o.ffi) 11.00, P. Zsolnay - Radnóti (Il.o.nők) 11.45, PEAC- Komlói Bányász II (I.o.ffi) 12.30, Széchenyi - Mohácsi TE (Il.o.ffi) 13,25, VM Konzum - PEAC-Babits (I.o.nők) 14.10, Beremend - Siklós II. (serdülő leány) 15.05, VM Konzum - Minerva-Lepke (I.o.nők) 15.50, Széchenyi - Homoludens (Il.o.ffi) 16.45, 500-as DSK - Mecsek SE (Il.o.ffi) 17.30, 506-os DSK - Széchenyi II. (Hl.o.ffi) 18.15. Komló Kupa, Komló Városi sportcsarnok, 9.30. Középiskolás Kupa, Pécs, Babits gimnázium, 8.00. Röplabda. NB II. nők: Pécsi Vörös Meteor - Tapolca, Őz u. 12.00, férfiak: PEAC - Kővá­góőrs, POTE-csamok, 13.00. NB I-es női mérkőzés. Pécs városi sportcsarnok, 600 néző. V.: Barna, Völgyi. PMSC: Bra- xatórisz - Mészáros 2, Suga 3, Bényei 2, Balázs, Pucsli 8, Szabó 4. Csere: Takaró (kapus), Csendes 4, Andi, Gergely 1. Edző: Barabás Zsolt. Ideges hangulatban kezdte a mérkőzést a B-csoport két ve­retlen együttese. Számolhatat- lan volt a hiba mindkét oldalon, s mert a vendégek érezték ma­gukat nagyobb biztonságban nyolc percen át vezettek, sőt látván a hazaiak tanácstalansá­gát rendre ők kezdeményeztek, minek eredményeként a 23. percben már két góllal „men­tek”, s ennek az lett az eredmé­nye, hogy a félidőt is ők zárhat­ták kétgólos előnnyel Bényei- ékkel szemben. Ä játékrész ezen szakaszában Braxatórisz kapus bizonytalansága mellett csupán Csendes eredményes­sége érdemel említést. Szünet után mintegy varázs­csapásra megváltozott minden. Előbb Suga emberelte meg ma­gát és avatta fel góljával Mek­Komló városi sportcsarnok, 1100 néző. V.: Kliment, Papp Gy. Komló: Sevcov - Szentes, Németh 5, Tolsztih 6, Papp 1, Keszthelyi 12, Bognár 3. Csere: Horváth 1, Czakó 1, Takács. Edző: Faludi Mihály. Alaposan megváltoztatta kezdőcsapatát Faludi Mihály. Támadásban kimaradt Horváth és Baruta, visszakerültek a szél­sők, ezúttal Szentes és Bognár, Keszthelyi pedig átlövő poszton szerepelt. Olyan parádés védekezéssel kezdtek a komlóiak, hogy Bo- gárdiék az 5. percben tudtak először kapura lőni. A labda­szerzésekkel pedig leindították a vendégeket és gyorsan há­romgólos vezetést szereztek. A három héttel ezelőtti békéscsa­bai meccsen 15 gólt dobott Vo- lent, a 21. percben talált először Sevcov kapujába, s ezzel 8-7-re feljöttek a szívós vendégek, de a félidő hajrájában Keszthelyi egymás után sorozatban lőtte a gólokat, s ezzel visszaállt a xet, majd az egyre inkább já­tékba lendülő Pucsli érte utol, sőt kerülte el góljaival a csoport legerősebb együttesének tartott dunaújvárosiakat. A lelátó bol­dogsága nem tarthatott sokáig, mert a lányok ismételten gon­doskodtak kellemetlen megle- •pettésekről, a 44. perei 18-18 után ismét megfeledkeztek Má­tyásról és a másodvirágzását élő Burainéról. Fordítottak a duna­újvárosiak, és kezdhették a számolást élőiről a hazaiak. És ekkor, mintha csoda történt volna, mert a sorozatban kiállí­tott hazai játékosok ellenére, a pécsiek nemcsak hogy tartották az eredeményt, de az 51. pertől kezdve - különösen Pucsli eredményessége révén - elhú­zott a PMSC. A közönség szinte nem akart hinni a szemének, amikor az 52. percben Csendes bombagóljával átvette a veze­tést a hazai gárda. Az időközben csereként beállt, sérülten pá­lyára lépett Takaró kapus hét­méteres hárítása után ziccert fo­gott, s ezt követően szinte be­vehetetlennek tűnt a hazai kapu. „rend”, pillanatok alatt négygó­los hazai előnyt mutatott az eredményjelző tábla, a hazai közönség leteljesebb megnyug­tatására. A szünet utáni első percek­ben - miközben Keszthelyi a kapusba dobott egy büntetőt és egy ziccert - Volenték 2 gólt dobtak, s megint szorosabb lett az állás. Erre Németh emberelte meg magát, s három egymás­utáni góljával 17-13-ra módosí­totta a mérkőzés állását. A má­sodik félidő közepén Keszthelyi következett egy triplával minek következtében, nőtt is a különb­ség 21-15-re. Ünnepelte a kö­zönség csapatát, hiszen nem­csak az átlövők voltak eredmé­nyesek, jól sikerültek a beját­szások, Tolsztih is elérte az 5. találatot. Bognár pedig a szélről bekanyarodva dobott gólt. A hajrára nem is maradt izgalom, hiszen 5 perccel a vége előtt 25-19-re vezettek Pappék. Már felállva ünnepelt a közönség amikor a mérkőzés utolsó ese­Nem tétlenkedett a sorozat- lövő-formába lendült Pucsli, s mert a mérkőzés utolsó pillana­tában szélről még Szabó is beta­lált Baranyai hálójába, biztosan nyerte az alsóház rangadóját, s tartotta meg ezzel veretlenségét a PMSC együttese. Nem mindennapi körülmé­nyek között került sor a B-csoport rangadójára. A két veretlen együttes - bizony nem egyenlő feltételek mellett találkozott - a tegnapi pécsi mérkőzésen. A vendégek a Pécsről eltanácsolt orosz Me- lentyeva mellett megszerezték a tavalyi gólrirálynőt Nagy­kanizsáról, s mivel „vissza” igazolták, a már-már talom- batett gólerős Burainét is, bi­zony félő volt, hogy kiütéses győzelmet aratnak a pécsi rangadón. Nem így történt, mert a sérült pécsi portások mellett alaposan „felszívta” magát a Győrből igazolt Csendes és a Hunorból végre honosított Pucsli, s ezzel hoz­ták a két bajnoki pontot. Kapu László ményeként Keszthelyi elérte a régi totószelvény legjobban fi­zetett találatát, vagyis bedobta 12. gólját. Már a meccs előtt sem iga­zán hittek a békéscsabaiak abban, hogy pontot tudnak szerezni Komlón, s az első 5 percben kialakult háromgólos Bányászvezetés után csak annyira voltak képesek, hogy egyszer egy gólra felzárkóz­zanak. A csabai találkozó ki­hagyásait „felhasználó” ba­ranyaiak nem hagytak kétsé­get a visszavágó kimenetele felől, mert már az első har­minc percben biztosították a két pontot. A második félidő­ben ugyan egy időszakon át „szorítottak” a csabaiak, csakhogy ekkor már csupán akaratukkal tűntek ki a ven­dégek, miközben a komlóiak­nak ezúttal sokkal jobban ment a támadójáték, amiben nagy szerepe volt annak, hogy az átlövők is megemberelték magukat. G. G. Igazán eredményekben gaz­dag múltat tud maga mögött a labdarúgó Magyar Kupában a PMSC együttese. Nemcsak azért, mert az elmúlt fél évti­zedben kétszer is döntős volt az együttes, de azért is mivel azon kevés vidéki együttesek közé tartozik, amelyik neve ott sze­repel a nemesfémből készült serlegen, ráadásul úgy, hogy az egyik legnevesebb magyar csa­pat, a Honvéd-Kispest fölött di­adalmaskodott a tatabányai dön­tőben. A pécsiek most is komo­lyan vették a mérkőzéssoroza­tot, minek eredményeként ismét ■ ott vannak az esélyesek között.- Minden alkalommal komo­lyan számoltunk a kupasorozat­tal, nem tehettünk másképpen most sem - kezdte a beszélge­tést Garami József a pécsiek mestere. - Annál inkább nem, mert az a csapat amelyik már egyszer elhódította a serleget, az nem lehet közömbös a soro­zat folytatásában sem. Nem is szólva arról, hogy ez a sorozat nemcsak felkészülés a bajnok­ságra, de egyben biztosíthat egy újabb kupaszereplést is. Mon­dom ezt akkor, amikor bizony nem tudom, hogy miként le­szünk képesek kiállni a nagyon jó erőket felvonultató főváro- siaik otthonában. Ugyanis tele vagyunk kérdőjelekkel, több já­tékosom sérült, nem tudom, hogy képesek lesznek-e vállalni a játékot, ám ez nem jelentheti azt, hogy meghátrálunk. Helyt kívánunk állni a kupában és természetesen megfelelően fel­készülni az egy hét múlva sorra kerülő bajnoki rajtra.- Kikre számíthat a mester a kupatalálkozón ?-Bodnár eltávozásával ma­radt a két fiatal, tehetséges ka­puvédő: Bogyay és Kovácse- vics. A hátvédsorban Palaczky sokáig sérült volt, most azonban úgy tűnik, hogy számíthatok rá, nem úgy mint a középpályás Medgyesre, de kétséges Braun és Belansky játéka is, mindket­ten sérülésekkel bajlódtak. Vagyis a védelemben Kónya, Balog, Braun vagy Lőrincz, Pa­laczky vagy Kocsis, a középpá­lyán pedig Jenei, Bódog, Túri, Czéh. Nagy gondban vagyok a csatársort illetően, mert eddig sem volt nagy választék, Mörtel távozásával pedig csak tovább szűkült a keret, tehát maradt Magyar, Ulveczki és ha vállalja, akkor Belansky jöhet számí­tásba. K. L. Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út. 34. 7601 Pf.: 134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 22-301. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs Engel János út 8. 7630 Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapel­látási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 245 forint, negyedévre 735 forint, félévre 1470 forint, egy évre 2940 forint. ISSN 0865-9133 A MINŐSÉG SOHASEM MEGY KI A DIVATBÓL ■ ^■TTiTiTTlIH Levess STORE PÉCS, BOLTÍV KÖZ 2. * FEMA-bevásárlóközpont Nálunk garantáltan eredeti LEVI’S termékeket talál, a legolcsóbb áron VISSZANYERHETI 501 -es nadrágja árát, ha nálunk vásárolja meg. Nyilvános sorsolás, minden hónap utolsó szombatján, 12 órakor a BOLTÍV KÖZI márkaboltban. Nyitva: hétfőtől péntekig: 9.30-17.30, szombat: 9-13 Telefon: 24-391 QUALITY NEVER GOES OUT OF STYLE Komlói Bányász-Békéscsaba 29-22 (14-10). Busóelőzetes a focipályán rábbi három győzelem, az NB III-as Kaposvári Táncsics, a Rákóczi FC és az NB Il-es Baja legyőzése után a mostani első osztályú ellenféllel szemben is győzelemre játszik, és a téli szünetben felmerült számtalan probléma ellenére (például ko­rábbi fő támogatójuk az Új Ba­rázda TSZ idén már nem áll mögöttük) sem tekinti már előre lefutottnak a találkozót. Annak ellenére sem, hogy tudják, a BVSC sokkal jobb helyzetben van, jól erősítettek, és a feltéte­leik is adottabbak a sikerhez. A mester azonban úgy tartja, ha beválik a taktikájuk, de fő­ként ha a játékosok a 90 perc alatt nem a csapat körül kiala­kult problémákra hanem csak a focira koncentrálnak, van mit keresniük ezen az összecsapá­son. Sz. Zs. A többi kupameccsnél egy nappal korábban, vagyis ma 13.30-kor fogadja a Mohács labdarúgó-csapata a Magyar Kupa legjobb 16 együttese közé kerülésért vívandó találkozón a BVSC NB I-es legénységét. Ugyanis a Duna-parti városban vasárnap tartják a hagyományos busójárást, és a meccs szervezői el akarták kerülni ezt az ese­ményt. A hét közepén a PMSC elleni előkészületi meccsen jó formát mutatott a csapat, amit Weisz- bart József vezetőedző a sikeres felkészüléssel és a korábbi sé­rültek ismételt csatasorba állá­sával magyaráz. A játékosállo­mány egyébként ezen túlme­nően nem változott, mindössze a leszerelő középpályás Ritter tért vissza. A Mohács egyébként a ko-