Új Dunántúli Napló, 1991. december (2. évfolyam, 329-357. szám)

1991-12-01 / 329. szám

Labdarugó MB L A szerencsésebb csapat győzött Siófok—PMSC 2-1 (1-1) Az a bizonyos Belansky-helyzet a 23. percben. Bíró kapust a kapufa és Zare segítette ki. Szundi György felvétele Újmecsekalja, 7 ezer néző. V.: Nagy L. Siófok: Biró - Ke­szeg, Zare, Olajos - Máriási, Fodor (Kirchmayer, az 58. percben), Meksz, Duró, Wolf (Menze, a 83. percben) — Gre­gor, Fischer. Edző: Varga Ist­ván. PMSC: Bodnár — Braun, Balog, Palaczky — Kónya, Ul- veczki (Magyar, a 77. perc­ben), Jenei, Bódog, Czéh - Mörtel, Belonsky. Edző: Gara­mi József. Máriási került először gól­helyzetbe — Fischer szolgálta ki fejjel —, de a 8. percben Bodnár jól zárta előle a szö­get, emiatt a siófoki játékos belelőtte a labdát. Ami közel­ről nem ment Móriásinak, az sikerült távolról Zárénak. A kö­zéphátvéd a 9. percben egy 22 m-es szabadrúgást a jobb fel­ső sarokba csavart (1-0). Be- lansky egyenlíthetett volna, ám a 23. percben Bíró kapus­nak szerencséje volt, mert a kezei között már átsuhant lö­vés a kapufán „gellert" ka­pott, Zare pedig fel tudott szabadítani. Braun, Bódog és Balog is előre merészkedett, hogy egyenlítsen, helyzetbe azonban nem kerültek. Két perccel az első félidő lefújása előtt aztán már örülhettek a pécsiek. Mörtel erőszakosan addiq csinált helyet magának a jobb szélen, az alapvonal közelében, amíg be tudott ad­ni. Ebbe Olajos olyan balsze­rencsésen nvúlt bele, hogy tes­téről a bal kapufánál a labda a gólvonalon túlra perdült. Öngól! (1-1). A szünet után a 48. perc­ben Mörtel fejese keltett iz­galmat (alig ment mellé), utána viszont sokáig nem tör­tént érdemleges esemény a pályán. Már mindenki elköny­velte a döntetlent, amikor a 84. percben Meksz ívelt be balról, a pécsi térfél közepe táján egy szabadrúgást. Fi- schert nem zavarta senki, ma­gasra felugorva 10 m-röl a kapu jobb oldalába fejelt (2-1). Azt, hogy a legvégén nem mentette meg az egyik pontot a PMSC, Bíró kapus Tatabánya-Vasas 1-0 (0-0). Tatabánya, 2000 néző. V.: Szi- láqyi. Gólszerző: Szendrei (65. p.). Veszprém FC-Váci Izzó 0-1 (0-1). Veszprém, 3000 néző. V.: Varga L. Gólszerző: Szá­lai (11. p.). Videoton-Waltham-Kispest- Honvéd FC 2-1 (1-0). Székes- fehérvár, 12 000 néző. V.: Hart: mann. Gólszerzők: Németh (41. p.), Takács (54.), illetve Németh (65. - öngól). Újpesti TE-Haladás VSE 3-1 (2-0). Megyeri út, 3000 néző. V.: Bognár. Gólszerzők: Bácsi (32. és 34. p.), Eszenyi (54.), illetve Schaffer (86). Győri Rába ETO-Zalaeger- szegi TE 4-2 (1-0). Győr. 2500 néző. V.: Nagy II. J. Gólszerzők: Urbán (15. p.), akadályozta meg, aki Belansky közeli lövését kivédte. Igazságtalan játék a futball. Az egyik együttes jól játszik, küzd, hajt, mezőnyfölényben van, csak éppen gólt nem tud rúgni. A másik ugyanakkor szemmel láthatóan csupán a döntetlent szeretné, aztán mégis nyer, mert szerencséje van, és talál két gólt úgy, hogy mindössze kétszer lő ka­pura. A PMSC járt most igy a Siófokkal. Mondhatná bárki: az a jó csapat, amelyik két helyzetéből kétszer betalál és ebben is van sok igazság. A pécsiek vészes gólínsége to­vább tart, megint csak öngól­lal tudták bevenni az ellenfél kapuját. Ha nem akar a mérkőzés vége felé mindenki gólt sze­rezni >a hazaiaknál, ha nem támadnak ki a hátvédek, ha megelégednek a döntetlennel, ha nem véd olyan jól Bíró ka­pus - akkor megmaradt volna a PMSC őszi hazai veretlensé­ge. Csak hát most már a sok „ha"-nak nincs jelentősége.------------------ * ----------------­C sertői (50., 90.), Szántó (66.), illetve Czigány (64.), Fújsz (83.). Ferencváros-Diósgyőri VTK 3-2 (2-0). Üllői út, 4500 néző. V.: Bay. Gólszerzők: Lipcsei (2. p.), Deszatnik (16.), Al­bert (64 ), illetve Vitelki (53.5, Szvisztun (78.). Az NB I. állása: 1. Váci Izzó 15 7 7 1 29-15 21 2. Siófok Ö5 9 2 4 24-16 20 3. Kispest-HFC 15 8 3 4 25-16 19 4. Videoton 15 6 7 2 20-14 19 5. UTE 15 5 8 2 23-16 18 6. Ferencváros 15 5 8 2 18-12 18 7. PMSC 15 6 5 4 11- 9 17 3. MTK-VM 14 6 3 5 23-14 15 9. BVSC 14 5 5 4 18-14 15 10. Vasas 15 6 3 6 16-13 15 11. Haladás 15 5 4 6 16-17 14 12. Rába ETO 15 4 5 6 16-19 13 13. Veszprém 15 3 5 7 10-20 11 14. Diósgyőr 15 3 4 8 12-25 10 i5. Tatabánya 15 2 6 7 9-25 10 ló. Zalaegerszeg 15­3 12 9-34 3 Vasárnap: MTK-VM-BVSC. A Siófok nem mutatott so­kat, nagyon is megfelelt neki az egy pont, arra vigyázott, hogy ne kapjon ki. A meccset az döntötte el, hogy volt a vendégeknek egy olyan játé­kosuk, aki egymaga képes döntésre vinni a dolgot. Pont eqy ilyen típusú labdarúgó hiányzik most a PMSC-ből. Jók: Bíró, Zare, Meksz, Fi­scher, illetve Braun, Balog, l)e- lansky. Varga Jstván: - Szerencsénk is volt, hiszen az első félidő­ben gyengén játszottunk, és egy iskolás gólt is kaptunk. Azért örülök különösen lennek a győzelemnék, mert ez volt a 7 00. NB 1-es mérkőzésem a kispadon. Garami Józsel: - Az első perctől kezdve támadtunk, sok helyzetünk is volt, a befejezé­sekkel azonban nem volt sze­rencsénk. Hiába játszottunk jól, két klasszis siófoki Imegoldás végül is eldöntötte a két pont sorsát. Horváth László Megye­bajnokság Pécsi Kinizsi-Sellye 3-1 (2-0). Kovácstelep, 100 néző. V.: Balajti. Jó mérkőzésen biz­tos hazai győzelem született. G.: Vető, Szomor (2), ill. Ma­jor. Kiállítva: Major (Sellye). Vasasi Bányász-Sásd 3-1 (1-0). Vasas, 100 néző. V.: Bencsik. A végig fölényben játszó bányószcsapat gólhely­zetei alapján nagyobb arány­ban is győzhetett volna. G.: Varga (2, egyik 11-esből), Nogalsky, ill. Buzási. Pécsi BTC- Szajk 3-2 (1-1). Bőrgyár-pálya, 100 néző. V.: Czakó. Jó iramú, küzdelmes mérkőzés. Góllövők: Zab, Bán­hegyi, Dobos, illetve Bittér (2). További eredmények 1. Videoton—Kispest-HFC 2-1 1 2. Nürnberg-Rostock 0-0 x 3. Bayern München-Bremen 3-4 2 4. Frankfurt-Düsseldorf 1-1 x 5. Hertha BSC-Hannover 0-1 2 A többi mérkőzést vasárnap játsz- szák. Kosárlabda BSE-PVSK-Co-Order 68-55 (36-36). NB I. nők, A-csoport. Budapest, 200 néző. V.: Far­kas, Geréb. PVSK: Halász (2), Horváth (5), Sztojkovics (24), Veres (5), Vilutyte (16). Csere: Papp (3), Czékus (-). Edző: Vertetics István. A mérkőzés úgy indult, hogy simán nyer­nek a pécsiek, mert 8 perc alatt 9 pontos előnyre tettek szert. Az előny azonban a szünetig elfogyott. A fordulás után nyomasztó fölénybe ke­rültek a hazaiak, elsősorban jobb védekezésükkel, nagyobb elszántságukkal, pontosabb dobásaikkal. Jellemző a PVSK —Co-Order második félidei gyenge teljesítményére, hogy mindössze 19 pontot gyűj­tött. Salgótarján-Pécsi PTSE 90-66 (45-35). NB I. férfiak, B-csoport. Salgótarján. Asztalitenisz PEAC-Zöldért-Nagykálló 13-5. NB I. férfiak, Pécs. Pé­csi győztesek: dr. Szita (4), Túri (3), Gyén (3), Bocz (2), ill. a Gyén-Bocz páros. PEAC-Zöldért ll.-Tolna 12-6. NB III. férfiak. Pécsi győztesek: Csányi (4), Volcsik (4), Sulyok (3), Nemes (1). Mai sportműsor Labdarúgás. NB II. : Paksi Atom— Dunaferr. Paks, 13.00; Mohácsi Üj Barázda Tsz SE—Sopron, Mohács, 13.0C; ESMTK-Baja, Budapest. 13.00; Nagykonizsa—Ajka, Nagykanizsa, 13.00. Megyebajnokság: Szigetvár- Bicsérd, Szigetvár, 13.00; Hidas- Somberek, Hidas, 13.00; Szászvár— Zsolnay SE, Szászvár, 13.00; Töttös -Beremend, Töttös, 13.00; Harkány -Üjpetre, Harkány, 13.00; Felső- szentmárton—PPTSE, Felsőszentmár- ton, 13.0C. NB I., nők: Fortuna FC— Debrecen, Vasút-pálya, 10.00. Kosárlabda. NB I. férfiak: PVSK— Nagykőrös, Pécs, városi sportcsar­nok, 17.00. Röplabda. NB II., nők: Pécsi VN —Dunaújváros, öz u., 11.00. Kézilabda. NB I.. férfiak: Győri Rába ETO—PMSC, Győr, 17.30; Kom­lói Bányász-Elektromos, Komló, városi sportcsarnok, 11.00. vasárnapi UJ| ________ D unántúli napló KÖZÉLETI LAP Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út 34. 7601 Pf.:134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320.Telefax: 22-301. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármelyik hlrlapkézbesítő postahivatalnál, a hírtapkézbesítőknél. a posta hírlapüzletében és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u 10/A1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021 -02799 pénzforgalmi jelzőszáma. Előfizetési díj egy hónapra 42 forint, negyedévre 126 forint, félévre 252 forint, egy évre 504 forint ISSN 0865-9125 Sabaria Tipo- Szekszárdi Dózsa 3-0 (2-0) Szombathely, 500 néző. V.: Kaibós. Sabaria: Táncsics — Háklár, Koncz, Csákvári — Neudl, Kovács S., Kovács Zs. (Baranyai, a 40. percben), Ódor, Farkas — Sziffer (Pécsi, a 79. percben), Komán. Edző: Fedor Sándor. Szekszárd: Mausz — Farsang, Dzsinovics, Nagyfalusi — Kvanduk, Dienes (Szabó, a 67. percben), Hor­váth, Kalmár, Bóka — Bozsér, Pilisi (Mészáros, a 82. perc­ben). Edző: Teszler Vendel. 13. perc: Sziffer baloldali szögletét Kovács Zs. 7 méter­ről a tehetetlen Mausz mel­lett a kapu jobb sarkába fe­jelte (1-0). 17. perc: Sziffer ismét bal­ról végzett el egy szögletet, a labda átszállt a belsők feje felett, Koncz visszafejelte, Ko­vács Zs. pedig az 5-ösről ez­úttal a bal sarokba bólintott (2-0). 65. perc: A lesre játszó szekszárdi védők között Ko­vács Sándor lépett ki, majd a 16-osnó! a kivetődő Mausz felett a kapu közepébe emelt (3-0). Ha nem is derült égből, de a légtérből hamar villámcsa­pás érte a vendégeket. Szif­fer gyors szögletei után ugyan­is Kovács Zs. kétszer is vil­lant, s máris jelentős hátrány­ból kapaszkodhatott a Dózsa. A villámrajt után kiegyenlítet­tebb lett a játék, a vendégek • is vezettek néhány formás ak­ciót, de a Sabaria kontrái ek­kor is több veszélyt rejtettek magukban. Szünet után egy negyed óráig még „az öltöző­ben maradtak” a csapatok, de aztán a Tipo újra megráz­ta magát. A harmadik találat után úgy tűnt, hogy a hazaiak már nem akarnak, a vendé­gek pedig egészen egyszerűen nem tudnak újabb gólt sze­rezni. A Sabaria félgőzzel játszva is magabiztosan győ­zött az erőtlen szekszárdiak ellen. Jók: Kovács Zs., Kovács S., Neudl, illetve Kalmár. Fedor Sándor: — Már régen benne volt a csapatban ez az eredmény. Teszler Vendel: - Húsz per­cet és két gól előnyt adtunk az ellenfélnek. Török Gábor Kézilabda Herz-FTC-Nagykonizsoi Olajbá­nyász 20-19 (10-11). Nagykanizsa, 200 néző. V.: Hornyik, Vaskó. Nagy­kanizsa: Skrach - Gombor (2), Siti (4), Horváthné (1), Pető, Mátyás (11), Búza (1). Csere: Krichen- baumné (kapus). Edző: Fekete Zol­tán. Az alacsony színvonalú, sok hibával tarkított mérkőzésen 50 per­cen át a kanizsaiak irányították a játékot. Egy-két góllal vezettek, de ezután a hajrában a fővárosiak percei következtek, akik a befeje­zés előtt 4 másodperccel lőtt gól­lal arattak szerencsés győzelmet a szétesett kanizsaiak ellen. HUSZONKILENC ORSZÁG VÍVÓJA A TOKAJ EXPRESZ- SZEN. A döntő úgy indult, hogy Reznyicsenko legyőzi az idei világbajnokot, Suvalov vi­szont nem zavarodott meg az első elvesztett asszó után, a továbbiakban parádés talála­tokat ért el, 5-0-ra, majd 5-3- ra nyert, s ezzel hat év után újból ö lett a Tokaj Express Világ Kupa-viadal győztese. A 22. Tokaj Express Világ Kupa párbajtőrverseny vég­eredménye: 1. Suvalov (Szov­jetunió), 2. Reznyicsenko (Né­metország), 3. Schmitt (Né­metország) és Drönert (Né­metország), 5. Zaharevics (Szovjetunió), 6. Kovács (Ma­gyarország), 7. Vanky (Svéd­ország), 8. Fernandez (Spa­nyolország). A PMSC-Siófok mérkőzés eredményét eltaláló pályázóink közül a sorsolásnál a szerencse Dittrich Gábor, Pécs, Cser­alja u. 21. szám alatti lakosnak kedvezett, aki 200 forintos vásárlási utalványát postán kapja meg. A bajnoksággal együtt Góltotónk is téli szünetre vonul, legközelebb a tavaszi focinyitáskor jelentkezünk. NÉZZE MEG AZ EMBER, HOHÓ...HAHÓ ITT A BAYER CENTER TÉLAPÓ! November 18-töl december 6-ig Minden vásárlónk családját MIKULÁS csomaggal ajándékozzuk meg, a családfőnek pedig a TÉLAPÓ HETEK alatt 5-25% árengedményt ajándékozunk! Például: régi ár új ár Belső ajtók B 110 típus 90/210 cm 8151 ft/db 6230 Ft/db B 110 típus 75/210 cm 8051 Ft/db 6130 Ft/db Bejárati' ajtók K 101 típus 100/210 cm 13.500 Ft/db 10.191 Ft/db Osztrák csomagolt lambéria Import fenyögerenda egyes fajtái: 650 Ft/m2 620 Ft/m2 4-8 m hosszban 18.880 Ft/m3 16.950 Ft/m3 .4 m alatti hosszban 18.880 Ft/m3 13.000 Ft/m3 Fenyőpalló 19.700 Ft/m3 16.950 Ft/m3 Fenyődeszka 16.580 Ft/m3 14.500 Ft/m3 10x10-es fenyőgerenda Új termékünk B101-es tölgy belső ajtó 18.880 Ft/m3 13.950 Ft/m3- mélyen üveges 15.120 Ft- tele lemezeit 19.642 Ft Áraink az ÁFA-t nem tartalmazzák! Üzletünk: Pécs, Cserkút-Plató (26-os buszvégállomás) Nyitva: hétfő-péntek 7-16-ig, szombat 7-12-ig. Telefon: 26-888, 26-899. Fax: 26-227 (9081)