Új Dunántúli Napló, 1991. november (2. évfolyam, 299-328. szám)

1991-11-03 / 301. szám

V Az évad legrosszabb mérkőzése El a fejjel a labdától I Kocsis segíti megszabadulni a játékszertől a veszprémi védőt. Fotó: Kóródí Gábor Üjmecsekalja, 4000 néző. V.: Nagy II. PMSC: Bodnár - Bó­dog, Balog, Braun - Kónyo, Ulveczki, Jenei (Czéh, a szü­netben), Kocsis, Palaczky - Mörtel, Belansky. Edző: Gara­mi József. Veszprém: Andorko — Szécsi, Lajtai, Csik — Hor­váth, Csornai, Bánki (Gersics, a 70. percben), Perger, Ke­lemen — Lehota, Sule (Mol­nár, a 84. percben). Edző' Készéi Ferenc. Három pécsi támadó, két védővel szemben - ez volt a felállás o 12. percben o veszprémi kapu előtt. Ulveczki, Kocsis és Mörtel azonban be­lebonyolódtak saját csele'kbe, így odalett a lehetőség Két perc múlvo Ulveczki jutott lö­véshez, ám a 20 méteres bombája inkább felszabadítot­ta, mint veszélyeztette Andorka kapuját. Az sem dicséri a pécsi csa­társort, hogy a 32. percben más hiján a jobbhátvéd Kó­nya tört kapura, a jó befe­jezéssel azonban ö is adós maradt. Először a 32. percben hördültek föl a pécsi szurkolók, amikor Braunt lerántották o tó-oson belül, a bíró azonban továbbot intett, így elmaradt a hazaiak által követelt 11-es. A következő támadás hozta meg a vendégek első valami­revaló kapura lövését, Kele­men lőtt valamivel a pécsi kapu fölé 25 méterről. A második játékrész elején Belansky a találkozó talán legnagyobb lehetőségét pus­kázta el. A balról beívelt lab­dával először a kapust találta telibe, majd az újra elépat­tanó labdával Lajtai hátát lőt­te szét, harmadszorra ismét a veszprémi hálóőr lett a cél­pont. Kocsis állította le 30 méteres szabadrúgáshoz a labdát, majd pontosan Balog elé iveit az 56. percben, ő azonban közvetlen közelről fö­lé fejelt. Ugyanők voltak a főszereplők 8 perccel később, amikor Kocsis baloldali beíve­lése nyomón Balog ordító helyzetben, a kaputól 12 mé­terre állva, messze fölé rúgta a labdát. Micsoda szerencse, hogy ra­gyogóan süt a nap, jó idő van, és nem történik valami sokkal érdekesebb dolog ép­pen ebben az időpontban, másutt a városban - nagyjá­ból erre gondolhatott az a négyezer ember, aki kínt volt a meccsen, mert o pályán az első félidőben nem sok látni­való akadt. Nagyon rosszul játszott a Pécs, és egyetlen szerencséje az volt, hogy a Veszprém még rosszabbul. El­adott labdák, sikertelen cse­lek, elgondolás nélküli roha­nás ellenben volt bőven. A vendégek az első pillanattól kezdve, láthatóan döntetlenre játszottak, ho hozzájuk került a labda, nem egyszer a fele­zővonal környékéről is haza­adták. Ennek legalább volt annyi haszna, hogy Andorka nem fázott meg, mig a túlol­dalon Bodnárnak nem volt ilyen szerencséje, kapura lövés hiján ugyané célból csak ug­rálni tudott kapuja előtt. A szünetben talán megdorgálta Garami József a játékosokat, mert lendületesebben, több jó helyzetet kidolgozva, kezdtek futballozni a második játékrész elején. Miután azonban a gól­lövéssel ezután is hiába pró­bálkoztak, úgy tűnt, hamar el is ment a kedvük az egésztől. Mivel pedig a kék-fehéreknek még meg sem jött, kezdett visszasüllyedni a játék a ko­rábbi színvonalra. A találkozón mutatott teljesítmény alapján igazából még az egy pontot sem érdemelte meg egyik csa­pat sem, szerencséjükre azon­ban a szabályzat nem büntet pontelvonással még ilyen gyen­ge játék esetén sem. Bodnárnak szinte semmi dol­ga nem akadt, ha nátha nél­kül megússza a 90 percet, már jól járt. A védelemből Balog és Braun emelhető ki, és itt meg is lehet állni a dicsére­tekkel. Jenei lecserélése önma­gáért beszél, Bódog és Ulvecz­ki is hibát hibára halmozott. Märtel sem volt formában, Be­lansky pedig egyetlen helyze­tét is elpuskázta. A vendégek közül Kelemen tetszett a legjobban, mellette Csornai és Andorka játszott jól. Garami József - Az 1, fél­időben gyengén játszottunk, ke­vés helyzetet sikerült kialakí­tanunk. Szünet után hiába ja­vultunk löl, a belejezésekkel ezután is rendre adósak ma­radtunk. A Veszprém jól vé­dekezett, ez ellen ma nem ta­láltuk meg az ellenszert. Készéi Ferenc: - Két hason­ló lellogású csapat játszott ezen a mérkőzésen, azzal a különbséggel, hogy a PMSC-/ hajtotta a hazai közönség és a pálya előnye. Nekünk nem volt sürgős, mert az a csapat, amelyiknek nincs önbizalma, nem is tehet mást. Ezt tettük, sikerrel. Remélem, hogy ez a pontszerzés erőt ad a további nehéz sorozatunkhoz. Szűcs Zsolt Siófok—MTK-VM 1-0 Hungório körút, 2000 néző. V.: Vágner MTK-VM: Zsibo- rás - Kriszt, Híres, Bognár - Ivanics, Horváth, Váncsa, Ke­resztúri (Talapa 46. p.), Kecs­kés - Hámori (Morozov 46.), Balog T. Siófok: Bíró - Keszeg, Zá­ré, Olajos - Máriási, Fodor (Kálmán 89. p.) Meksz, Dúró, Wolf — Gregor, Fischer A két csapat elmúlt heti bravúrgyőzelmének köszönhe­tően rangadóvá lépett elő a találkozó, evvel ellentétben o mérkőzés csak abban hason­lított a futballhoz, hogy a 90 perc nagy részében — a já­tékvezetői hármas „kíséreté­ben” - 22 labdarúgó mozgott o pályán. Az első húsz perc­ben tehát jobbára a vendé­gek térfelén pattogott a lab­da, akik védekezésre is kény­szerültek, aztán egy váratlan ellenakciót kővetően Gregor az ötös baloldali sarkáról oda rúghatta volna a labdát, oho- va akarja, de neki ez is ke­vés volt ... Az első hazoi hely­zetre a 25. percig kellett vár­ni, ekkor Bíró bravúros moz­dulattal tornászta ki Balog 8 méteres, felső sarokra tartó fe­jesét. (0-0) Aztán a siófoki helyzetek kö­vetkeztek, előbb Fodor lövésé­be léptek bele a hazai vé­dők, majd Duró óriási helyzet­ben a kapufát találta el. Fordulás után az 51. perc­ben egy baloldali beívelésből Fodor üresen kapta a labdát, de Zsiborás remekül zárta el a szöget előle. A 85. percig semmi különös nem történt, ekkor Fodor jobboldali szög­letből élesen a kapu elé nyes­te a labdát, az kipattant Zsi­borás kezéről és az ott tanyá­zó Keszeg két lépésről eldön­tötte a mérkőzés sorsát. (1-0) Bár volt iram — ez elsősor­ban az MTK-VM érdeme -, színvonalról "egyáltalán nem le­hetett beszélni. Vaktában el­lőtt labdák, rossz átadások so­rozata, kevés mozgás jelle­mezte a találkozót, és az egy­értelmű volt, hogy a siófokiak sokkal szervezettebbek. „Rang­adót" nyertek, s ez igazolja, hogy az elmúlt héten nem vé­letlenül tudtak győzni az UTE ellen. A hazaiak játéka vi­szont óriási csalódás volt, hi­szen a Ferencváros idegenbeli legyőzését követően mindenki arra számított, hogy a Vere­bes-legénység ismét hozza ön­magát. összességében helyze­tei alapján a Siófok megér­demelte a győzelmet. További eredmények Tatabányai Bányász-Ferencváros 1-1 (0-0). Tatabánya, 4000 néző. V. : Bay. Gólszerzők: Miksi (85. p.), illetve Kuznyecov (50.). Zalaegerszegi TE—Haladás VSE 1-2 (0-0). Zalaegerszeg, 4000 né­ző. V.: Varga L. Gólszerzők: Zalys (63. p.), illetve Marton (73.), Ele­kes (77.). Kispest-Honvéd FC—BVSC-MAV­TRANSSPED 1-0 (0-0). Bozsik-sto dión, 6000 néző. V.: Vad. Gólszer­ző: Pisont (80. p.). Győri Rába ETO—Váci Izzó 1-1 (1-1). Győr , 3500 néző. V. : Molnár L. Gólszerzők: Csertői (26.). illet ve Orosz (74.). (21.). Piros lap: Háhn Újpesti TE—Diósgyőri VTK 2-1 (1-1). Megyeri út, 2000 néző. V. Kovács L. Gólszerzők: Cigan (10 p.). Szabó Gy. (60.), ill. Parho­menko (17.) Videoton-Waltham-Vasas 1-0 (1-0). Székesfehérvár, 5000 néző. V. • Bognár. Gólszerző: Sallói (32. P-) A labdarúgó NB I. álláso: 1. Váci Izzó 11 5 6 — 24*12 16 2. Siófok 11 7 1 3 19-13 15 3­Kispest-H. FC 11 6 2 3 19-12 14 4. BVSC-MÁV 11 5 4 2 15- 9 14 5. MTK-VM 11 5 3 3 19- 9 13 6. FTC 11 3 7 1 13- 8 13 7. Pécsi MSC 11 4 5 2 7- 5 13 8. Újpesti TE 11 3 6 2 18-14 12 9. Vasas 11 5 2 4 13-10 12 10. Haladás VSE 11 4 4 3 12-10 12 11. Videoton-W. 11 2 7 2 12-12 11 12. Győri Rába 11 2 4 5 10-13 8 13. Veszprém FC 11 2 4 5 9-18 8 14. Tatabánya 11 1 5 5 8-20 7 15. Diósgyőri VTK 11 2 2 7 9-22 6 16. Zalaeg. TE 11 — 2 9 6-26 2 A PMSC-Veszprém mérkőzés végeredményét egyetlen pó lyázónk találta el, igy a héten sorsolásra nem volt szükség. Goál Csaba, Kaposvár, 48-as ifjúság útja 9. sz. alatt lakó szerencsés olvasónknak a 200 forintos vásárlási utalványt postán küldjük el. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óro. Pályázni csak a lapból kivágott és szer­kesztőségünk címére (7623 Pécs, Rákóczi út 34.) beküldött szelvénnyel lehet. Főmérközés: ZTE-PMSC ................................................................ Pó tmérkőzés: Siófok-Tatabánya .................................................... A pályázó neve: ............................................................... Lakc íme: .................................................... Ú j Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7623 Pécs, Rákóczi út 34. 7601 Pf.:134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320.Telefax: 22-301. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármelyik hlrlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u 10/A1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021 -02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 42 forint, negyedévre 126 forint, félévre 252 forint, egy évre 504 forint ISSN 0865-9125 vasárnapi Uj| Dunántúli napló Kosárlabda MÁV Nagykanizsai TE—Szol­noki MÁV NTE 92-70 (42-37). NB I. B-csoport, nők. Nagyka­nizsa, Vasutas-csarnok, 150 né­ző. V.: Major Gy., Stickel. Nagykanizsa: Petényi (2), Si­monná (16), Gyarmati (16), Ivanovna (18), Bogyai (13). Csere: Potkoritova (25), Ke­resztény (-), Szávoi (2), Far­kas (-), Golecz. Edző: Lázár Béla Végig a nagy kedvvel játszó konizsaiak irányították a jó iramú találkozót, amelyen remek játékkal született meg a kanizsai vasutasok első ha­zai győzelme Dunai Kőolaj-PVSK 103-93 49-39). NB I. B-csoport, fér­fiak. Százhalombatta, 200 né­ző. V.: Major L. és Elmauer. Legjobb pécsi dobók: Hofmann (24), Tyaguszov (18), Czigler (16). Meglepetésre az elszán­tan küzdő százhalombattoiak végig vezetve simán nyertek Kézilabda Nyíregyháza-PMSC 24-20 (12-8) NB I., férfiak, Nyíregyháza, 2000 néző. V.: Babos, Mózer PMSC: Tóth - Kovacsevics 1, Kunos 2, Németh 7, Kovács T. 4, Horváth 3, Kovács I. 1. Cs.: Cziráki (kapus), Hang 2, Szé­kelyhídi. Edző: Kajcsa András. Telt ház előtt, sportszerű mérkőzésen a vendéglátók vé­gig vezetve nyerték a találko­zót. Jobban kihasználták hely­zeteiket, így egy percig sem volt kétséges a két pont sorsa. Győri Sportközpont SE-Nagy- kanizsai Olajbányász 20-18 (6-9). Nagykanizsa, 300 néző. V.: Győzsy, Rákóczi. NB l-es női mérkőzés. Nagykanizsa: Skrach - Gombor (2), Siti (1), Horváthné (-), Szántó (1), Mátyás (11), Búza (3). Csere: Nagy (kapus), Pető, Szókéné. Edző: Fekete Zoltán. A gyor­sabb és lendületesebb győriek a mérsékelt teljesítményt nyúj­tó kanizsai olajosok ellen megérdemelten szerezték meg a győzelmet. 1. Rába ETO—Vác 1-1 i 2. Videoton—Vosm 1-0 I 3 Zalaegerszeg—Halódás 1-2 2 4. Schalke 04-Dresden 1-1 x 5. VfB Stuttgart­Stuttgarter Kickers 3-1 1 6. Düsseldorf-Bochum 3-0 1 A lobbi mérkőzési vasárnap játsz- szák. Labdarúgó NB III. Nagyatád-MAv Nagykanizsai TE 3-2 (1-0). Nagykanizsa, 100 néző. V.: Bata. Nagyatád: Szi­getvári — Dekanics, Maróti, Kutasi — Fekete (Kulcsár I.), Miklós, Szigeti (Tóth), Vékony, Czink — Kulcsár II. (Szabó), Kovács, Edző: Fújsz János. Nagykanizsa: Kovács Z. Nagy, Szőke, Németh L„ Hor­váth — Bernóth, Papp, Zsigu­lics, Pozsgai (Koósz) - Kéri, Mózsi. Edző: Szalai Zoltán. A befejezés előtt tíz perccel 3-0- ra vezettek a vendégek, majd azt követően egy perc alatt két gólt szereztek a hazaiak, s az izgalmas hajrában közel áll­tak az egyik pont megszerző séhez. G.: Fekete, Kovács, Szi­geti (11-esből), illetve Szőke, Bernóth. Tisztelt Vásárlónk! A PANALCO Italgyár KFT. ismét jelentkezik Önöknél, hogy tájékoztassa Önöket legújabb kereskedelmi elképzeléseiről, amelyek szándékaink szerint tovább javíthatják üzleti kapcsolatainkat. Felismerve azt, hogy a legtöbb vásárlónknál gondot okoz a szokásos fizetési határidő szerinti fizetés, a PANALCO Italgyár KFT. ezúton felajánlja T. Vevőinek, hogy 1991. november 1-től minden vásárlásnál 20 naptári napos fizetési határidőt állapít meg. Mint az Önök előtt bizonyára ismert, 1991. szeptember 1-től az általunk gyártott üdítőitalok árából jelentős kedvezményt adunk Önöknek. Az árkedvezmény körét 1991. november 1-től 1991. december 31-ig tartó időszakra kiterjesztjük az általunk gyártott szeszesitalokra is olyanképpen, hogy saját előállítású szeszesitalaink termelői árából minden kedves vásárlónknak 5% árengedményt adunk, így az árengedmény kiterjed a kommersz italokra (rum, pálinka, brandy, likőr és kevert), a Golden család termékeire (Golden vodka, Golden brandy, Goldenic, Golden cherry, Golden gin), a Magyar család termékeire (Magyar barack, Magyar vodka, Magyar Vilmos körte), valamint a Cabinet brandyre, Hubertusra és a Club Whiskyre. Készpénzes vásárlás esetén a termelői árból 6%árengedményt adunk a felsorolt szeszesitalokra. Jó vásárlást és kedvező üzletmentet kívánva Szabadegyháza Panalco Italgyár Kft. Pécsi Kér. Kirendeltsége Pécs, Felsőmalom u. 25. (8248)