Új Dunántúli Napló, 1991. szeptember (2. évfolyam, 239-268. szám)

1991-09-02 / 240. szám

Mohács-Szekszárd 1-2 (0-1) A mohácsi Kása (fehér mezben) elhúzza a labdát a szekszár­di védő mellett Fotó: Läufer László Mohács, 1300 néző. V.: Ring. Mohács: Antal - Kófiás, Rumszauer, Kiss Gy., Reith, — Becker (Nagy E., a 79. percben), Kovács L, Takács. Kása (Martina, az 50. percben) — Varga, Hrotkó. Edző: Weiszbarth József. Szekszárd: Mausz - Koller, Kalmár, Dzsinovics, Nagyfalusi — Mészáros (Dienes, az 58. percben), Kvanduk, Bóka — Bozsér, Nagy S. (Jelusics, a 76. percben), Horváth. Edző: Teszler Vendel. Jobban nem is kezdhetett volna a vendégcsapat: az első perc vé­gén, mikor Reith és Rumszauer hi­bája miatt Nagy S.-hez pattant a labda, a fiatal játékos középen kilépett a védők között, s 12 mé­terről laposan a jobb sarokba lőtt. (0-1). A gól után rohamozni kez­dett a Mohács és az 5. percben majdnem ki is egyenlített. Hrotkó beadása után Kovács fejelhetett volna gólt, közeli bólintása azon­ban nem hozott eredményt. A 23. percben újra elpuskázták lehetősé­güket a hazaiak: Takács beadását Hrotkó fejelte Varga elé, aki vi­szont 6 méterről csúnyán az égbe lőtt. Helyzetek sorát dolgozta ki az Új Barázda, a Szekszárdot azonban vagy Mausz, vagy a szerencse sor­ra megmentette a góltól. Fordulás után a 47. percben Hrotkó lerántása miatt Dzsinovics sárga lapot kapott. Hat perccel ké­sőbb Martina Vargával kényszerítő­zött, majd miután visszakapta a labdát, begyalogolt vele a 16-oson belülre s laposan a bal sarokba lőtt (1-1). Támadgattak a hazaiak, a győz­tes gólt azonban a 70. percben a 17 éves Nagy Sándor révén a szekszárdiak szerezték meg. Az ifi­korú csatár ritkán látható gólt lőtt: 16 méteres bombája a jobb oldali vinkliből a kapus háta mögött a bal kapufára vágódott és onnan jutott csak a gólvonal mögé (1-2). A utolsó 20 percben elkeseredett akciókat vezetett a hazai gárda, eredményként azonban csak egy piros lapot könyvelhetett el: Kiss Györgyöt Jelusics lerántásáért a 90. percben leküldte a pályáról a bíró. Jók: Takács, ill. Mausz, Kalmár, Nagy S. WEISZBARTH József: - A labda­rúgásban szerencse is kell, ez ma a Szekszárd mellé szegődött. TESZLER Vendel: - Nagyon örü­lök, hogy nem várt hazai veresé­günk után sikerült idegenben javí­tanunk. Külön gratulálok 17 éves Connors még tartja a lépést A 7,25 millió dollár összdíja­zású nyílt amerikai teniszbaj­nokságon az egyesekben a győztesek már a nyolcaddöntő- ben érezhetik magúkat. Még állja a versenyt a fiatalabbak- kal a mezőny doyenje, az amerikai Jimmy Connors. Az öt­szörös amerikai bajnok ezúttal a 10. helyen rangsorolt Karel játékosomnak, Nagy Sándornak ki­tűnő teljesítményéhez.- pauska ­További eredmények: Oroszlányi Bányász—Sopron 1-1 (0-1), Paksi A baljós előjelekből nem lett valóság: a sok lemondás ellenére telt ház, 1200 néző előtt színvona­las döntőkkel fejeződött be Pakson a XI. Atom Kupa nemzetközi ököl­vívó verseny. A teljes magyar él­gárda — közöttük a válogatott ke­ret - mellett a litván és az olasz válogatott tagjai, a Box Klub Kau­nas, valamint egy-egy temesvári és kolozsvári egyesület képviseletében összesen 71 öklöző lépett szoritóba csütörtöktől vasárnapig. Általában 7—8 tagú mezőnyök jöttek össze súlycsoportonként, csak Lakatos Pál kapta mérkőzés nélkül az arany­érmet, miután egyedül nevezett a 48 kilóban. A döntők közül két találkozó emelkedett ki: a légsúlyú ranga­dón két menet kiegyenlített küz­delme után a harmadikban Kovács István egyre nagyobb fölénybe ke­rült, sokszor eltalálta Isaszegi Ró­bertét és megérdemelten győzött. Váltósúlyban igazi szépségdíjos ökölvívó találkozón a döntetlen — ha lenne ilyen — lett volna a legigazságosabb eredmény, végül Szabó Lóránt 3-2-re nyert Mizsei György ellen. Az 54 kilós Barta Zsolt végig irányított és sorozott a kolozsvári Gabriel Chelaru ellen, pehelysúlyban az olasz Luigi Quitadamo a harmadik menetben Atom—Baja 3-0 (0-0), Dorog—ESMTK 4-0 (2-2), Ganz Danobius-lll. kér. TTVE 1-2 (1-1), Nagykanizsa—BKV Előre 0-0, Sabaria—Dunaferr 1-1 volt sokkal jobb Bognár Lászlónál. Izgalmas, de nem túl színvonalas küzdelemben győzött a könnyű­súlyú Petrovics János és a közép­súlyú litván Kestutis Dziadaravicius. Kisváltósúlyban a szabályosabban ütő Szűcs László nyert minimális különb­séggel a litván öklöző ellen. Sza­badfogású verekedés folyt ökölvívás helyett a félnehézsúlyú és nehéz­súlyú fináléban, végül a keveseb­bet szabálytalankodó Béres Zoltán és Kovács László győzött. A szuper­nehézsúlytól szokatlan iramú talál­kozón az EB-bronzérmes Hart Pé­ter a harmadik menetben későn hajrázott és hiába volt ekkor fö­lényben, hátrányát nem tudta be­hozni litván ellenfelével szemben. Pakson a hazai együttes nyerte a legjobb csapatnak járó Atom Kupát, a legtechnikásabb ökölvívó­nak kiirt különdijat Kovács István, a legharcosabb versenyzőét Petro­vics János kapta. Papp László szövetségi kapitány véleménye szerint a válogqtottak valamennyien jól helytálltak az át­lagos nemzetközi tornáknál jóval szinvonalasabb küzdelmekben és ez biztató a vb-felkészülésnek ebben a szakaszában. Az ausztráliai uta­zásig a legjobb magyar öklözök az október elején sorra kerülő egri Dobó Kupán lépnek szoritóba. Megyebajnokság Pécsi PTSE-Bicsérd 5-0 (4-0). Pos­tás-pálya, 200 néző. V.: Kovács N. Az első félidőben nagyszerűen ját­szó hazaiak ilyen arányban is meg­érdemelt győzelmet arattak. G.: Vajda, Szabó, Göncz, Koronics, Áb­rahám. Újpetre-Pécsi Kinizsi 1-0 (0-0). Ko­vácstelep, 100 néző. V.: Szalóki. A második félidőt végig támadó Kini­zsi pechjére még 11-est is hibázott. G.: Hosszú. Vasasi Bányász-Somberek 1-1 (0-0). Vasasbányatelep, 300 néző. V.: Bata. A sok gólhelyzetet kidol­gozott és kihagyott hazaiaknak több góllal kellett volna győzniük. G.: Varga, ill. Illés F. Sellye-Hidas 3-1 (1-0). Hidas. 350 néző. V.: Kelemen. Az érettebb já­tékot játszó Sellye jobban kihasznál­ta helyzeteit. G.: Pfeiffer (2), Var­ga, ill. Balázs (11-esből). Szigetvár-Pécsi Zsolnay 3-2 (1-1). Szigetvár, 200 néző. V.: Zákányi. A jobb helyzetkihasználás döntött a hazaiak javára. G.: Bodó (11-esből), Bálint, Kiss E., ill. Foral (2, egyet 11-esből). Kiállítva: Suvák (Zsol­nay). Harkány-Pécsi BTC 2-0 (0-0). Har­kány, 150 néző. V.: Patai. A máso­dik félidei jobb játékával biztosan nyert a Harkány. G.: Affentáler, Szepesi. Beremendi Építők—Szászvári Bá­nyász 3-0 (1-0). Szászvár, 100 néző. V. : Vavika. Megérdemelten győzött a vendégcsapat. G.: Dárdai 2, Mül­ler. Töttös—Szajk 1-1 (1-1). Tottös, 200 néző. V.: Berki. Igazságos döntet­len. G.: Szabó Z., ill. Pál. Felsőszentmárton—Sásd 1-1 (0-1). Felsőszentmárton, 250 néző. V.: Ben- csik. Második félidei nagy mezőny­fölényét nem tudta gólokra váltani a hazai csapat. G. : Kovácsevics 1 1.. ill. Czár. A megyei 1. OS ztály állása : 1. Beremend 2 2--------6-1 4 2. S zigetvár 2 2--------6-2 4 3 . Sellye 2 2--------5-1 4 4. H arkány 2 2--------4-0 4 5. Ú jpetre 2 2--------4-1 4 6 . PPTSE 2 1 1-5-0 3 7. P. Zsolnay 2 1 — 15-3 2 8. Felsőszentm. 2 — 2-4-4 2 9. Vasasi B. 2 — 2-2-2 2 10. Sásd 2 — 2-1-1 2 11. PBTC 2-113-5 1 12. Töttös 2-112-4 1 13. Szajk 2 — 1 11-3 1 14. Somberek 2 — 1 11-4 1 15. Bicsérd 2 — 1 11-6 1 16. P. Kinizsi 2--------2 1-4 0 1 7. Hidas 2--------2 1-6 0 18 . Szászvári B. 2--------2 0-5 0 (0-0). Színvonalas döntők az ökölvívó Atom Kupán Novaceket verte egészen meg­győzően, így hétfőn újabb for­dulóval ünnepelheti 39. szüle­tésnapját. A minden idők leg­több tornagyőzelmét, 109 első­séget aratott Connors csukló- műtétje után februárban tért vissza. Akkor a világranglistán mindössze a 936. helyen állt. Jelenleg a 174. Mindenesetre teljesítményén nem érződik a gyenge rangsor. X OTI D 1. Ferencváros—Vasas 1-0 1 2. Újpest—Kispest-HFC 2-2 x 3. Bochum-Dortmund 0-0 x 4. Dresden—VfB Stuttgart 1-0 1 5. 1. FC Köln-Bayern München 1-1 x 6. Jena-Halle 2-0 1 7. Freiburg—Darmstadt 3-1 1 8. Leipzig-Mainz 1-1 X 9. Osnabrück-Fortuna Köln 4-1 1 10. Ascoli—Milan 0-1 2 11. Cagliari—Sampdoria 3-2 1 12. Juventus—Fiorentina 1-0 1 13. Verona-Róma 0-1 2 Pluszmérkőzés: 14. Palermo—Brescia 1-1 X Tr iát Ion A hét végén Nagyatád adott ott­hont az első magyar teljes távú országos bajnokságnak. A verseny 3,8 km úszás, 180 km kerékpár és egy maratoni futásból állt. Reggel 6 órától 73 triatlonista próbálta mi­nél jobban teljesíteni ezt az em- bertpróbáló távot. Csak kilenc ver­senyző kényszerült feladni a baj­nokságot, ami a résztvevők jó fel- készültségét mutatja. Bár a magyar triatlon sport első számú verseny­zője, Kropkó Péter nem indult — egy nagyon jól megszervezett, szín­vonalas versenyt élvezhettek a részt­vevők és a nézők. A Pécsi Joker Triatlon Klub ver­senyzői közül Herr Zoltán 9 óra 53 perces kitűnő idővel a 6. helyen futott be, Kisegyházi Attila pedig 10 óra 12 perces idejével a 11. lett. Uj Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7623 Rákóczi út 34. Pf.:134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 22-301. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethetőbármelyik hírlapkézbesrtő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A 1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 199 forint, negyedévre 597 forint, félévre 1194 forint, egy évre 2388 forint ISSN 0865-9133 Dunántúli napló Nem bírták a hajrát a pécsiek Femina-Pécsi Furtuna FC 4-2 (I-2) NB I. női labdarúgómérkő­zés. PVSK-pálya, 300 néző. V.: Wuczler. Fortuna: Gradwol (Böröcz) - Rácz, Rippel, Petro- lán, Dömös — Király, Polgár, Petrik (Előd), Hergert (Koro- secz) - Arnold, Ferencz. Edző: Hunyadi Tibor. A tavalyi bajnok kezdett erő­teljesebben, ám a pécsiek első támadása gólt eredményezett. Az 5. percben egy Arnold—Fe­rencz összjáték után a váloga­tott kerettag Ferencz 14 méter­ről kilőtte a bal alsó sarkot (0-1). A vendégek nem nagyon zavartatták magukat, mert öt perc múlva hatalmas góllal egyenlítettek. Fél óra elteltével ismét a pécsiek jutottak veze­téshez, ezúttal Hergert indítot­ta Arnoldot, aki nem hibázott (1-2). Szünet után mind nagyobb nyomás nehezedett a pécsi ka­pura, minek következtében a 70. percben egyenlítettek, öt perc múlva ismét a pécsiek jut­hattak volna vezetéshez, de a számukra megítélt büntetőt Hergert csúnyán a kapu fölé lőtte. Nem úgy a fővárosiak, akik kihasználva a 11-es kiha­gyása okozta zavart, öt perc alatt kétszer is betaláltak Bö­röcz kapujába és 4-2-re sike­rült megnyerniük a mérkőzést. K. L. Labdarugó MB III. Pontot vesztett otthon a Komló Komlói Bányász—Boly 0-0. Komló, 1000 néző. V. : Szőke. Boly: Volcsá- nyi - Hosszú, Katona. Macs, Vi- rágh — Kirchner, Takács, Bíró, Ko- vacsics - Lajtai (Stettner). dr. Papp. Edző: Tallósi István. Komló: Adóm — Lajos, Miklós, Ti gy i. Priol (Nagy) - Dömény, Szatmáry, Lu­kács, Kiszely - Stemler, Vass (Schmidt). Edző: Csordás István. A 9 főre fogyatkozott Boly foggal- körömmel védekezett, szerencsével szerezte meg az egyik pontot. Ki­állítva: Volcsányi és Kirch (mind­kettő Boly). PVSK-MAV NTE 3-2 (2-0). Vas­út-pálya, 300 néző. V.: Lubastyik. PVSK: Tihanyvári — Kaufmann, Bá­rány, Brezniczky dr. — Brúder, Fü- löp, König (Diós), Andreidesz — Takács (Reith), Pazaurek (Németh), Eckert. Edző: Rónai István. MÁV NTE: Pfaff (Kapus A.) — Grabant, Szőke, Németh L., Németh A. (Hor­váth) - Nagy T., Mózsi, Bernáth, Kapus L. - Kéri (Kovács), Németh I. Edző: Szalai Zoltán. A PVSK ahelyett. hogy gólkülönbséget ja­vított * volna, 3-0-ás vezetés után annyira kiengedett, hogy majdnem kiegyenlített az ellenfél. G.; Eckert, Bruder, Kaufmann (11-es­ből), ill. Kovács, Mózsi. Paksi SE—Siklós 3-1 (2-0). Siklós. 300 néző. V.: Pápai. Paksi SE: Szlanyinka — Héregi (Bregovics). Sashegyi, Somogyi, Fábián - Bécs. Radics (Török), Korolics, Horváth — Ignácz (Lizák), Porga. Edző: Már­kus József. Siklós: Safarik - Mar­tin, Kovács, Keresztes. Gellén - Róth, Demhardt, Kolompár, Varga (Bordács) — Szrimácz, Szabó (Far­kas). Edző: Lovász János. A Paks sok mozgásos játékkal megérde­melt győzelmet aratott. G. : Koro­lics, Radics, Sashegyi, ill. Róth. Barcs—PEAC 1-1 (1-1), Barcs. 600 néző. V.: Bányai. Barcs: Szlovák — Kovács, Somogyi, Bencsik, Man- gult — Nagy (Rigó), Tóth, Papp (Hajmási) - Csatlós, Mókus, Bla- je (Minor). Edző: Szabó Nándor. PEAC: Dósa - Vojkovics, Jancsik. Tiszai, Csernyei — Szőcs, Mink (Tóth), László — Fekete, Szabó (Kovács), Túri. Edző: Botos Antal. A második félidőben feljöttek a hazaiak, de helyzeteiket nem tud­ták gólokra váltani, ill. László (11-esből) G.: Pókos, További eredmények: Kisdorog­Kaposvári Építők 2-2 (1-0). Nagy­atád—Boglárlelle 3-0 (1-0). Kapos­vári Rákóczi—Marcali 3-0 (1-0). Bonyhád-Kaposvári (0-0). Honvéd 2-0 Az NB III. állása: 1. Nagyatád 2 2 — — 7-1 4 Paks 2 2 — — 7-1 4 3. Bonyhád 2 2 — — 6-0 4 4. Rákóczi FC 2 2 — — 4-0 4 5. Boly 2 1 1 — 5-1 3 6. PEAC 2 1 1 — 5-3 3 7. Komló 2 1 1 — 4-3 3 8. K. Építők 2 1 1 — 4-3 3 9. PVSK 2 1 — 1 4-6 2 10. Kisdorog 2 — 1 1 3-7 1 11. Barcs 2 —V 1 1 1-5 1 12. Nagykanizsa 2 — — 2 4-7 0 13. K. Honvéd 2 — — 2 0-3 0 14. Marcali 2 — — 2 1-5 0 15. Boglárlelle 2 — — 2 2-7 0 16. Siklós 2 — — 2 1-7 0 Korszerű - kényelmes - gyors KERESKEDŐK ÁRUHÁZA Szigetvár, Széchenyi u. 63. Tartós élelmiszerek és háztartás-vegyi áruk kibővített választékát kínálja 1991. szeptember 2-től VISZONTELADÓK - KÖZÜLETEK és VÁLLALKOZÓK részére Kiszolgálás nagykereskedelmi áron, hétfőtől péntekig 7.30-14.30-ig. J—f RT. Az új egység nyitásával egyidejűleg az önkiszolgáló raktárunkat megszűntetjük! (6563)