Új Dunántúli Napló, 1991. szeptember (2. évfolyam, 239-268. szám)

1991-09-29 / 267. szám

lUlegyebojrioEiSag vasárnapi aj| Dunántúli napló Új Vasárnapi Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENÓ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7623 Rákóczi út 34. Pf.:134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 22-301. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GÁBOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 37 forint, negyedévre 111 forint, félévre 222 forint, egy évre 444 forint ISSN 0865-9125 Ferré veit az angyalföldi pálya Vasas-PMSC 3-0 (2-0) (Kiküldött munkatársunk te­lefonjelentése.) Fóy utca, 6000 néző. V.: Huták. Vasas: Babócsi - Ju­hár - Turbék, Mészöly, Klink - Kecskés, Galaschek, Gu- bucz, Pecha - Coco-Aires (Nagy, a 75. percben), Clau­de. Edző: Gellei Imre. PMSC Bodnár — Kónya, Balog Braun (Kocsis, a 35. percben) Pataczky - Jenei, Bódog Czérna (Ulveczki, a 63. perc ben), Czéh - Magyar, Be lansky. Edző: Garami József Az elején ügyesen támadták a térfél közepén a pécsiek a hazaiakat, akik kapkodtak, épp ezért nem tudtak átkerül­ni a felezővonalon. A 12. perc­ben Balog látta meg, hogy Magyar üresen tör előre, elé tálalt, a csatár 16 méterről a jobb kapufa mellé lőtt. Húsz perc elteltével csökkent az iram, minkét csapat a labda birtoklására törekedett, hátul adogattak, és az lett a PMSC veszte. Egy ártalmatlannak látszó Vasas-támadás során Palaczky az ellenfélhez pasz- szolt, Coco-Aires lövésébe Bodnár csak beleütni tudott, és a lecsorgó labdát Claude a jobb kapufa tövénél a há­lóba pofozta (1-0). Megzava­rodott a PMSC, ezt a Vasas­szögletek is jelezték. A 35. percben a megsérült Braunt Kocsis váltotta fel. Továbbra is támadásban maradt a Va­sas. A 37. percben Pecha ível­te keresztbe a labdát a védők fölött, és a másik oldalon Klink az ötösről a hosszú sa­rokba fejelt (2-0). A szünet után, az 57. perc­ben Magyar kiverekedett egy szögletet, de Belansky belőtt labdáját ugyanő magasan a léc fölé fejelte. Az ellentáma­dásnál Klink iramodott meg, a pécsi térfélen egyedül álló Bódog mellett elvezette a labdát, a PMSC-védő feltar­totta őt, és a játékvezető az új szabályoknak megfelelően piros lapot mutatott fel a pi­ros-fekete játékosnak. A ki­állított Bódog miatt megfo­gyatkozott PMSC ellen sorra vezette támadásait az egyre jobban játékba lendülő Va­sas, minek eredményeként a 64. percben egy partdobás után átszállt a védők fölött a labda, Kónya ollózva sem ér­te el, ott termett Claude, aki 6 méterről a jobb felső sa­rokba lőtt (3-0). A megfo­gyatkozott pécsi együttes egy­re inkább elkészült az erejé­vel. Az 56. percben Czéhnek ugyan még volt egy biztató lövése, Babócsi azonban a jobb felső sarok előtt szöglet­re öklözte a labdát. Rászolgált a győzelemre a Vasas, akár még több gól­lal is nyerhetett volna. Hozzá kell azonban tenni, ezen a szombaton a PMSC-nél alig­ha kaphatott volna könnyebb ellenfelet a Fáy utcai gárda. A PMSC-ben Bodnár a gó­lokról nem tehetett, több eset­ben is bravúrral hárított. A védösorban Balog volt a leg­megbízhatóbb, a többi, egy­mást váltó védő nem bírt o mozgékony Claudeval. A kö­zéppályán Jenei védőmunkája és Czéh néhány megoldása ér­demelt dicséretet. Czéh amíg birta, megoldotta feladatát, Bódognak azonban egyáltalán nem ment a játék. A csatársor teljesen magára maradt, az erős, jól romboló vasasi véde­lemmel nem bírt. A Vasasban Juhár, Mészöly, Kecskés és Claude játszottak átlagon felül. GELLEI IMRE: - Ezen a mérkőzésen végre tudtunk rit­must váltani, és úgy indultunk be, mint egy '91-es szuper Renault-autó. GARAMI JÓZSEF: - Az első 25 percben egyenrangú ellen­lelek voltunk, de a lehetősége­ket nem tudtuk kihasználni. Braun sérülése és egy ritkán látható figyelmetlenség után a csapat megzavarodott. Gratu­lálok a Vasas nagyszerű játé­kához. Kapu László Siófok-Zalaegerszeg 4-1 (M) Siófok, 5000 néző. V.: Kiss G. Siófok: Biró - Keszeg, Zá­ré, Olajos, Wdlf - Menze (Meksz, 46 p.), Fodor, Duró — Gregor, Fischer, Kómán (Kirchmayer, 55.). Edző: Varga István. ZTE: Tóth — Dobos, Pecsics, Gyurkity, Fújsz (Sza­bó II., 75. p.)- Horváth, Ha­lápi, Kovács - Rózsa, Németh, Karbuczky. Edző. Madár Gá­bor. Meglepetésre a vendégek léptek fel támadólag, nagy lendülettel kezdtek és több meleg helyzetet alakítottak ki a siófoki kapu előtt. Lendüle­tük jó negyedóráig tartott, ek­kor változott a kép, fokoza- . fosán jött fel a hazai csapat. Annak ellenére, hogy korai góljukat a vendégek még ki­egyenlítették, nem lehetett vi­tás a siófoki győzelem. Fodor vezényletével mozgásba jött a hazai gépezet és a Ba'laton- partiak korszerű támadások­kal teljesen felőrölték az egyébként igen lelkesen és nagy akarással küzdő vendég­csapat védelmét. Gólszerzők: Duró (13. p.), Gregor (67., 78. p.), Fodor (89.); illetve Rózsa (32.). Jók: Olajos, Fodor, Duró, Kirchmayer; illetve Tóth, Pe­csics, Horváth, Rózsa. Varga István: - Rosszul ját­szottunk az 1. félidőben. A szünet után azonban sok moz- gásos támadójátékkal felőröl­tük a ZTE-védelem ellenállá­sát. Madár Gábor: - A vere­ségünk ellenére egyenlő ellen­felei voltunk a Siófoknak. A kritikus pillanatokban , a vé­dőink hibáztak, Így kereke­dett lelül az elleniéi. Molnár József További eredmények Tatabányai Bányász-Győri Rába ETO 0-0. Tatabánya, 3000 néző, v.: Pillér. Váci Izzó-BVSC-MAVTRANS- PED 1-1 (0-1). Vác, 3000 néző, v.: Németh L. Gólszerzők: Füle (80. p.), illetve Farkas (36.). Veszprém FC-Videoton-Walt- ham 4-4 (0-3). Veszprém, 4000 néző, v.: Hartmann. Gólszer­zők: Horváth (64.), Kelemen (67.), Szécsi (80., 11-esből), Sülé (83.), ill. Takács (33., 40.), Vajda (44.), So 11 ói (76.). FTC-Honvéd 0-0. AZ NB I. ALLASA 1. Váci Izzó 6 3 3 — 12- 5 9 2. Siófoki B. 6 4 — 2 12- 6 8 3. Ferencváros 6 2 4 — 8- 3 8 4. Kispest—Honvéd FC 6 3 2 1 9- 6 8 5. Vasas 6 3 1 2 10- 6 7 6. Haladás VSE 5 3 1 1 7- 4 7 7. BVSC—Mávtr. 6 2 3 1 6- 6 7 8. Pécsi MSC 6 3 1 2 4- 5 7 9. Győri R. ETO 6 2 2 2 6- 6 6 10. MTK-VM 5 2 1 2 6- 4 5 11. Újpesti TE 5 1 3 1 7- 6 5 12. Veszprém FC 6 2 1 3 7-10 5 13. Videoton-W. 6 — 4 2 7-11 4 14. Tatabányai B. 6 — 4 2 5-9 4 15. Diósgyőri VTK 5 — 1 4 3-11 1 16. Zalaegerszeg 6 — 1 5 3-14 1 Teke Pécsi Gázmű-Dunaújvárosi Vendéglátó 6-2. NB II. férfiak, Pécs. Legjobb pécsi dobók: Körmöczi (434), Koncsecskó (432), Berta (425) és Tubák (416). Kézilabda Siklósi Pelikán-PEAC 29-28 (14-15). NB II., férfiak, Sik­lós. Nagyon nehezen nyert a hazai csapat. L. d.: Zádori (11), Puppi (7), Kapitány Cs. (4) ; illetve Kőszegi (9), Sey (6), Kemenes (4). Segesd-Szigetvári Lepke 19-19 (10-12). NB II., férfiak, Segesd. Dr. Fazekas és Túri sérülés miatti kiválása, vala­mint Jüngling kizárása miatt értékes a Szigetvár pontszer­zése. L. d.: Vajda (7), Bedecs (5) , Jüngling (4). DVSC-Nagykanizsa 29-20 (11-9). NB I., nők, Nagykani­zsa. Nagykanizsa: Skrak ­Gombor (2), Siti B. (2), Hor­váthné (5), Szántó (1), Mátyás (10), Szloboda. Cs.: Nagy (k), Tokorcsi, Vass, Siti E. Edző: Deregi László. 13-11-es vezetés után könnyedén nyert a baj­nokesélyes vendégcsapat. Nk. Tungsram-Högyész 39-27 (22-10). NB l/B., férfiak, Nagy­kanizsa. Az NB l-be igyekvő hazaiak 30 perc alatt eldön­tötték a mérkőzés sorsát. L. d.: Krichenbaum (11), Tiba (9), Bjelov (7), ill. Nándor (7), Tei- mel, Kerekes (6—6). 1. Vác—BVSC 1-1 * 2. Siófok-Zalaegerszeg 4-1 1 3. Vasas-Pécs 3-0 1 4. Veszprém—Videoton 4-4 * 5. Tatabánya— Rába ETO 0-0 x 6. Ferencváros—Kispest HFC 0-0 x 14. Düsseldorf-Bremen 0-0 x A többi mérkőzést vasárnap játsszák. Különleges pózban a sötét mezes PBTC-játékos a szigetváriak elleni mérkőzésen Fotó: Szundi György Nagykanizsai MÁV NTE-Ka- posvári Honvéd 2-1 (0-1). Ka­posvár, 200 néző. V.: Bányai. Nagykanizsa: Kovács - Nagy T„ Szőke, Németh L., Grabant- Bernáth, Pozsgai, Horváth, Zsigulics — Kéri, Mózsi. Edző: Szalai Zoltán. Kaposvár: László — Knézics, Kulcsár, Ritter, Bo­kor - Hadnagy (Gyulai), Kécza (Pörs), Fodor, Horváth Z. (Ber­náth) - Mácsik, Jelena. Edző: Köves László. A végig többet támadó Honvéd a fegyelmezet­len védelme miatt kapott ki. G.: Pozsgai, Bernáth, ill. Hor­váth Z. Berger indulhat az élről Gerhard Berger indulhat az első startkockából a Forma-l­es gyorsasági autósok vasárna­pi spanyolországi vb-futamán. Az osztrák versenyző McLaren- Hondájával 1:18.751 perc alatt teljesítette a barcelonai pályán a leggyorsabb kört. Mellőle a brit Nigel Mansell vághat neki az első sorból a 4747 méteres távnak. A Spanyol Nagydíj rajtsor­rendje: 1. sor: Berger (osztrák, McLaren-Honda) 1:18.751 p., Mansell (brit, Williams-Renault) 1:18.970, 2. sor: Senna (brazil, McLaren-Honda) 1 :19.064, Pat- rese (olasz, Williams-Renault) 1:19.643, 3. sor: Schumacher (német, Benetton-Ford) 1:19.733, Prost (francia, Ferra­ri) 1:19.936. öt futballistával kevesebben Siófokon Mór javában tart a bajnok­ság, de még mindig mozgás van az NB l-es Siófoki Bá­nyász labdarúgócsapatának játékosállományában. A héten négy futballistát adtak ki a Balaton-partiak. Zsadányit és Czigányt a ZTE-nek adták köl­csön egy-egy évre, Herczeg és Ozsváth ugyancsak köl- csönjátékos lett, mindketten egy évig a Kaposvári Rákó­czinál folytatják. Páli szintén kölcsönbe Hévízre került, de onnan bármikor visszaigazol­ható. Ö egyébként magasabb osztálybeli ajánlatra vár, ad­dig ,,parkolópályán" van Hé­vízen. Elsóznák a siófokiak Horváth Gy. kapust is, óm ed­dig még nem jelentkezett ér­te senki sem. A pécsi Túri, aki három győzelmet aratott Szundi György felvétele PEAC-Zöldért-Szondi SE 12-6. NB I. férfiak, Pécs. Első baj­noki győzelmét szerezte meg a pécsi együttes ebben az idényben. Hazai győztesek: Gyén, dr. Szita, Túri (3-3), dr. Davidovics (1), a Diófási—Szi­ta és a Gyén-Bocz páros. A Vasas-PMSC mérkőzés eredményét egyetlen pályá­zónk sem találta el, emiatt a pótmérközés (Siófok—ZTE) döntött. A szerencse Málnásy Lajos, 8800 Nagykanizsa, Bartók u. 9. szám alatti lakosnak kedvezett, aki a 200 forintos vásárlási utalványt postán kapja meg. Az e heti szelvények beérkezési határideje péntek déli 12 óra; pá­lyázni csak a lapból kivágott szelvénnyel lehet, amelyet a szerkesztőségünk címére (7623 Pécs, Rákóczi út 34.) kell beküldeni. Főmérkőzés: PMSC-MTK-VM ........................................................ P ótmérkőzés: Kispest-Honvéd-Siófok ........................................... A pályázó neve: ................................................................................... Lakcíme: ............................................................................................ Labdarugó HIB I. Labdarúgás. NB II.: Mohácsi Üj Barázda Tsz SE—Baja, Mohács, 15.00. Szekszárd—Oroszlány, Szek- szárd, 15.00. Nagykanizsa—ESMTK, Nagykanizsa, 15.00. NB III.: Siklós —Boly. Siklós. 15.00. PVSK—Komló. Vasút-pálya. 14.00. Paksi SE—Mar­cali. Paks, 15.00. Bonyhád—PEAC, Bonyhád, 15.00. Rákóczi FC—Nagy­atád, Kaposvár, 15.00. Barcs—ka­posvári Építők, Barcs, 15.00. Bog- íárlelle—Kisdorog, Boglárlelle, 15. Ó0. Megyebajnokság: Szajk—Vasasi B.. Szajk. 15.00. Újpetre—PPTSE, Újpet- re, 15.00. Beremend—Sásd, Bere- mend, 15.00. Sellye—Bicsérd, Sellye, 15.00. Töttös—Szászvár, Töttös, 15.00. Harkány—Hidas, Harkány, 15.00. Felsőszentmárton—P. Kinizsi, Felső- szentmárton. 15.00. NB I. nők: For­tuna FC—Eger, Vasút-pálya, 10.00. Kézilabda. NB I. B nők: PEAC­Babits—KÖVAC, Pécs, városi sport- csarnok, 11.00. NB II. férfiak: PEAC —Zalaegerszeg, Tanárképző Kar pályája, 14.00. Mecseknádasd— SBTC, Mecseknádasd, 15.30. Sziget­várig Lepke SE—Celldömölk, Sziget­vár,/ 16.00. Kosárlabda. NB I. férfiak, B-cso- port: PVSK—Pilar ifiválogatott, Pécs, városi sportcsarnok, 15.45. NB I. nők, A-csoport: PVSK-Co-Order— Szeged, Pécs, városi sportcsarnok, 17.30. Tenisz. Vénusz Kupa amatőr­verseny, Pécs, műjégpálya, 8.00. Modellezés. Rádióirányítású repü- lőmodellek országos bajnoksága, pogányi repülőtér, 9.00. Röplabda. NB II. nők: Pécsi VM— Veszprém, öz u., 12.00. Férfiak: PEAC—Veszprém, POTE-csarnok, 13.00. Szigetvár-PBTC 3-2 (1-1). Bőrgyár-pálya, 50 néző. V.: Berki. Küzdelmes, kemény mér­kőzésen a szerencsésebb csa­pat nyert. G.: Bodó (2, egyet 11-esből), Juhos, Hl. Horváth, Harsányi. Labdarugó l\IB III. P. Zsolnay-Somberek 2-0 (1-0). Zsolnay-pálya, 200 né­ző. V.: Balajti. A tíz emberrel kiálló lelkes vendégek ellen nehezen nyert a hazai csapat. G.: Krézmánovics, Foral. Asztalitenisz Mai sportműsor