Új Dunántúli Napló, 1991. szeptember (2. évfolyam, 239-268. szám)

1991-09-14 / 252. szám

T a| ff utó le fogadósa Gallov Dezső, az OTSH el­nöke fogadást adott a Honvé­delmi Minisztérium margitszi­geti pihenőházában az augusz­tusban sikerrel szerepelt táj­futó magyar válogatottnak. Az államtitkár-helyettes jutalmat adott át a csehszlovákiai vi­lágbajnokságon világbajnoki aranyérmet szerzett Oláh Ka­talinnak, továbbá a PVSK ver­senyzőjének, a vb-n 4. helyen végzett Kovács Ildikónak, a vi­lágbajnokságon 8.-ként vég­zett Pavlovics Gábornak, a ju­nior vb-n 6. Kovács Berna­dettnek, valamint edző édes­apjának, dr. Kovács Lászlónak. A hétvége sportműsora Szeptember 14., szombat: Labdarúgás. NB III. : Kaposvári Honvéd— PEAC, Kaposvár, 16.30. Megyebajnokság: PBTC—Szászvári Bányász, Bőrgyár-pálya, 10.00; Pé­csi Zsolnoy—Sásd, Porcelángyár-pá- Jya, 10.00. Kézilabda. NB I. B, nők: PEAC— Ounaújvárosi Papír. városi sport- csarnok, 10.30. NB II., nők: Kör­mend—Pécsi BTC, Körmend, 15.00. NB II., férfiak: Siklósi Pelikán— Simontornya, Siklós, 11.00; Celldö- mölk—PEAC, Celldömölk, 17.00; Szi­getvári Lepke—Szombathelyi Tanár­képző, Szigetvár. 16.00. Tenisz. Sopianae—Szimpatex Ku­pa: Balokányliget, 8.00. Amatőr­verseny, Harkány, 8.00. Motorsport. Motoros találkozó: Orfű, 10.00. Horgászat. Herman Ottó Egye­sület verseny, Herman-tó. 7.00. Birkózás. Pécsi MBC—Szeged, Pécs, Tüzér utca, 13.00. Tájfutás. Csermely Vilmos emlék- verseny, Nagyárpád, 10.00. Szeptember 15., vasárnap: Labdarúgás. NB II.: Mohácsi Új Barázda Tsz SE—Dunaferr, Mohács, 16.30; Sopron-Szekszárdi Dózsa, Sopron, 16.30; Paksi Atomerőmű- Dorog, Paks, 16.30; Olajbányász­ul. kér. TTVE, Nagykanizsa, 16.30. NB III.: Komlói Bányász—Kisdorog, Komló. 16.30; PVSK-K. Építők, Vas­utas-pálya, 16.30; Bonyhád—Marca­li, Bonyhád. 16.30; Rákóczi—Paksi SE, Kaposvár, 16.30; Siklósi Tenkes -Nagyatád, Siklós, 16.30; Barcs— NVTE, Barcs, 16.30; Boglárlelle- Bóly, Boglárlelle, 16.30. Megyebaj­nokság: Szajk-Hidas, Szajk, 16.30; Újpetre—Szigetvár, Üjpetre, 16.30; Beremend—Vasasi Bányász, Bere- mend, 16.30; Sellye—Pécsi Postás, Sellye, 16.30; Somberek—Bicsérd, Somberek, 16.30; Harkány—Pécsi Ki­nizsi, Harkány, 16.30; Felsőszent- márton—Töttös, Felsőszentmárton, 16.30. Tenisz. Sopianae-Szimpatex Ku­pa: Balokányliget, 8.00. Amatőr­verseny, Harkány, 8.00. Kerékpár. Modulus Kupa: Pécs— Palkocs-Pécs, 10.00. Motorsport. Motoros találkozó, Orfű. 9.00. Kosárlabda. Gunaras Kupa, férfi­torna, Dombóvár, 9.00. Labdarugó IUB I. fft kupaföproba a Hazaiaknak sikerüli Váci Izzó—PMSC 2-0 (1-0) (Munkatársunk telelonjelen- tése) Vác, 3000 néző. V.: Kurmai. Váci Izzó: Koszta - Bereczki, Carlos, Hátin, Szalai - Zombo- ri, Simon (Kriska, a 63. perc­ben), Vígh, Romanek (Bánföldi, a 80. percben) — Orosz, Füle. Edző: Csank János. PMSC: Bodnár - Bódog, Balog, Braun — Kónya, Jenei (Mörtel, a 80. percben), Kocsis (Czérna, a szünetben), Palaczky - Ma­gyar, Czéh, Belansky. Edző: Garami József. Az 5. percben Vigh szögletét Háhn továbbcsúsztatta az 5-ös sarkáról a jókor érkező Orosz elé, aki 5 méterről bólintott kapura, Bodnár azonban lefü­lelte a labdát. Három perccel később Simon küldött kapásból 18 méteres bombát a pécsi kapura. Bodnár a levegőben úszva tenyerelte szögletre a labdát. A 15. percben Vígh be­adását Zombori átemelte a ki­futó Bodnár fölött, de a gólvo­nalon álló Balog az utolsó pil­lanatban föléfejelte a gólba tartó labdát. Egy perc múlva érett góllá az egyre nyomasz­tóbb váci fölény. Vígh szögle­tét Bodnár még visszatenye- relte a mezőnybe, a labda pont a berobbanó Orosz elé pattant, aki nem is tétovázott, a földön fekvő kapus fölött középmagason a kapu köze­pébe továbbított. (1-0). A 30. percben Romanek in­dította a szélen Szálait, aki balról a 16-os vonalától ívelt középre, a visszarohanó Bódog azonban a már a labdára ve­tődő Bodnár elől az oldalvona­lon túlra vágta a labdát, öt perccel a félidő vége előtt Orosz és*Füle száguldott végig a pécsi védelmen megszégye­nítő cselsorozattal, a közönség ovációja közben a jobbszélen egészen az alapvonalig, az 5-ös sarkánál a beívelésbe Ba­log lépett jól közbe és mentett szögletre. A PMSC első és egyben utolsó valamirevaló helyzetére az 52. percig kellett várni, ami­kor Belansky ívelt 20 méterről szabadrúgást Braun elé, aki hatalmas egyenlítési lehetősé­get szalasztott el azzal, hogy az ötösről a kapu fölé fejelt. Az 59. percben Vigh iramo­dott meg a balösszekötő he­lyén a kapu felé, majd a tizen­hatoson belülre futva Bodnár mellett kinézte magának a bal alsó sarkot, ám a pécsi háló­őrnek ezúttal klasszis mozdu­lattal sikerült elcsípnie a lab­dát. A 70. percben a csere­ként beállt Kriska tette ponto­san Orosz fejére a labdát, aki egyből bólintott és Bodnárnak csak arra maradt ideje, hogy újheggyel a felső lécre tolja a labdát. Onnan az visszapat­tant a gólvonalra, ahol ismét Bódog volt a legszemfülesebb és szögletre mentett. A 89. percben már hazafelé indultak volna a nézők, ami­kor Zombori a 16-os sarkánál először mellre vette a Víghtől kapott labdát, majd egyből megiramodott vele és 10 mé­terről hálószaggató lövéssel vette be a jobb alsó sarkot a tehetetlen Bodnár mellett. (2-0). Örömünnepet ülhettek a váci labdarúgók, hiszen mint azt Csank János edző a mérkőzés előtt nyilatkozta „régi mumu­sukat" sikerült legyőzni ezen a találkozón. Garami József le­génységének úgy látszik ezút­tal nem hozott szerencsét a nevezetes dátum (péntek 13.). Kupameccs ide vagy oda, az előzetes várakozással ellentét­ben a vendéglátók nem igye­keztek sem saját lábukat, sem az ellenfél kapuját kímélni, olyan rohamokkal kezdtek, mintha még egy egész hét pi­henés állna rendelkezésükre a következő bajnokiig és nem kellene jövő szerdán a Dinamó Moszkva otthonában kupa­meccset játszaniuk. Bár a csa­patkapitány, Vigh tippje (3-2-re nyerünk) ezúttal nem jött be, ám már az első pillanatokban látható volt, hogy a váci­ak komolyan gondolták, hogy ezúttal megleckéztetik a pi­ros-fekete legénységet. A kezdeti lerohanással o PMSC védői és középpályásai nem is tudták felvenni a harcot, az első negyedórában jószerével az ellenfél térfelére sem tudták átverekedni magukat. A gól után kissé alábbhagytak a ha­zai rohamok, igy némi levegő­höz juthattak a vendégek, ám továbbra is szervezetlenül, kapkodva és pontatlanul igye­keztek a váci kapu felé. A második félidő egyetlen hely­zetétől eltekintve nem is jelen­tettek veszélyt Koszta kapujára. A PMSC-ben Bodnár neve két gólja ellenére is a leg­jobbak között említendő, ez azonban inkább a többiekre vet rossz fényt, mintsem az ö teljesítményét dicséri. A három csatár közül egyedül Czéh ját­szott a várakozásnak megfele­lően, Magyar és Belansky jó­formán labdához sem ért, hiá­ba nyilatkozta utóbbi a mérkő­zés előtt, hogy amint társainak ma nem sikerül gólt lőnie, ő ismét hozza majd régi formá­ját. A középpályások közül sen­kit nem lehet kiemelni ezen a mérkőzésen nem voltak méltó vetélytársai a hazaiaknak. A védőket a váci csatársor rend­re „leültette”, Orosz és Füle mellett még Zombori és Vígh is akkor ment föl a pécsi kapu elé, amikor csak akart. A ha­zaiak közül a góllövö Orosz és Zombori mellett Vigh, Ro­manek és Szalai nyújtott ki­emelkedő teljesítményt. Csank János: — Nagyon jó csapatot sikerült legyőznünk kitűnő játékkal, azt a Pécset, amelyik eddig a mumusunknak számított. Garami József: - Az elkép zeléseinkből ezúttal nem sok valósult meg, nagyon jól ját­szott a Vác, megérdemelte a győzelmet. Szűcs Zsolt IU B I V A bajnokjelölt Dunaújváros Mohácson- Kipihenték-e már az el­múlt heti bajnoki és kupa­meccsek fáradalmait a játéko­sok — ez volt első kérdésem Weiszbarth Józsefhez, a Mo­hácsi Új Barázda Tsz SE lab­darúgócsapatának edzőjéhez, hiszen a múlt szerdai meccs után, ahol továbbra is állva maradtak a Magyar Kupában, vasárnap a BKV-Előre ottho­nában játszottak bajnokit, és ezen a meccsen gólt ugyan nem kaptak, a játékosok, rú­gást azonban annál többet.- A fáradtságon azt hiszem már túl vannak a fiúk — kezd­te az edző — Takács, Nagy és Kása sérülése azonban nem tudom mennyire gyógyul meg, remélem már számíthatok rá­juk vasárnap a Dunaferr el­len. A múlt heti egyébként elég durva mérkőzés volt, ta­lán nem túlzók, ha azt állí­tom, hogy részben azért nem tudtunk győzni, mert már idő előtt harcképtelenné tették legjobbjainkat, ezért is volt szükség a cserékre. Mindettől függetlenül örülök a 3 pon­tunknak, és remélem, hogy az idegenbeli jó játék után már a hazai közönséget is el tud­juk majd szórakoztatni. A Du- naferrt a Nyugati-csoport egyik esélyesének tartom, de a győzelem reményében lépünk majd ellenük pályára. Elvégre csapatunk már az eddigi for­dulókban is bizonyította, hogy nem rosszabb egyik vetélytár- sánál sem. Vasárnap az Antal - Kónya, Rumszauer, Kiss, Reith - Be­cker, Kovács L., Takács, Mar­tina - Hrotkó, Varga összeál­lítású kezdő 11 lép majd pá­lyára. Sz. Zs. ,,Gazos kedvű” Gachot LONDON: Lobbanékony ter­mészet Bertrand Gachot, a franciák Forma—1-es gyorsa­sági autóversenyzője. Még augusztusban egy londoni ta­xis szemébe könnygázt fújt, s természetesen ezért letartóztat­ták. (A hírügynökségi jelentés nem tesz említést arról, miért nyúlt ehhez a fegyverhez Gachot.) Annyi tény: augusz­tus 15-ike óta előzetes letar­tóztatásban van. Pénteken az Angol Legfelsőbb Bíróságon 45 perces kihallgatásnak ve­tették alá a pilótát. Gachot meglehetősen emelt hangon azt követelte, hogy helyezzék szabadlábra, mert mindenkép­pen indulni szeretne a Portu­gál Nagydíjon . . . A bíró visszautasította a kö vetélést. A francia versenyző ügyére legközelebb október 15-ikén térnek vissza. Addig nem szabadul. Az angol jog szerint akár másfél éves bör­tönnel is büntethetik a „gázos kedvű" versenyzőt. aj Dunántúli napló Új Dunántúli Napló, az Axel Springer-Magyarország Kiadó Kft. pártoktól független lapja Felelős vezető az ügyvezető igazgató Főszerkesztő: LOMBOSI JENŐ Főszerkesztő-helyettesek: BÁLING JÓZSEF, GÁRDONYI TAMÁS és MIKLÓSVÁRI ZOLTÁN Kiadja: az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája, MOLNÁR GYÖRGY irodavezető Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, 7623 Rákóczi út 34. Pf.:134 Telefon: 15-000. Szerkesztőségi telex: 12-421. Telefax: 36-345. Kiadói telex: 12-320. Telefax: 22-301. Készült a Pécsi Szikra Nyomdában. Pécs, Engel János út 8. 7630. Telefon: 32-177. Telex: 12-211. Felelős vezető: DR. FARKAS GABOR Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármelyik hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), Budapest XIII., Lehel u. 10/A1900, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással Postabank Rt. 219-98636 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 199 forint, negyedévre 597 forint, félévre 1194 forint, egy évre 2388 forint ISSN 0865-9133 QUALITY NEVER GOES OUT OF STYLE A vendégek nyerték a főiskolai rangadót Szombathelyi Tanárképző—PEAC 21-19 (12-9) NB II. férfimérkőzés. Pécs, 200 néző. Sok ziccert és bün­tetőt hibáztak a hazaiak, így a zömében — Rába, Tata, Veszprém NB-s egyesületeiből toborzott - „idegenlégiósok­ból" álló vasiak ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést. Szünet után 13-13-nál egyenlő eséllyel indulhattak a hazaiak, ám az emberelőnyöket és az újabb büntetőket kihagyó pé­csiek ellen jobban helytálltak a szombathelyi főiskolások. A pécsi csapat góllövői: Monori 5, Danyi 4, Kemenes 3, Mes­ter 3, Horváth 2, Csonka 1, Sey 1. A képen a pécsi (sö­tét mezben) Horváth célozza a jól védő vendégkapus há­lóját. Fotó: Szundi György Takács Erika VK-fordulót nyert A többszörös Európo-bajnok kg-os súlycsoportban szokitás­női súlyemelő, Takács Erika ban ,87'5 ,k9-mal' Résben 120 kg-mal, összetettben pe- Világ Kupa-fordulót nyert o dig 207 5 kg -mól szerzett szlovákiai Trencsénben. A 82,5 aranyérmet. A MINŐSÉG SOHASEM MEGY KI A DIVATBÓL Levis PÉCS, BOLTÍV KÖZ 2. * FEMA-bevásárlóközpont A LEVI’S termékek teljes kínálata Kedves Vásárlónk! Visszanyerheti nadrágja árát, ha nálunk vásárolja meg 501-esét. Minőségi pólók és pulóverek Dzsekikés nadrágok széles választékát találja üzleteinkben. Nálunka legolcsóbb! Nyitva tartás: hétfőtől péntekig 10-18 óráig szombaton 9-13 óráig